PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خريد رم corsair يا geil يا adata؟

sob70
04-09-2013, 18:33
سلام به همه..
دوستان ميخوام دوتا رم 4gb 1600 بخرم بين سه تا مدل adata و geil و corsair موندم کدوم برندو انتخاب کنم..
درضمن زير 300 ميخوام هزينه کنم...درخصوص مارک ocz هم اطلاعاتي بديد از لحاظ کيفيت و قيمت ممنون ميشم..

Ali*Reza
04-09-2013, 18:43
سلام.
به نظر من تفاوت زیادی از لحاظ کیفیت بین برندهای مد نظرتون وجود نداره و همگی جزو برندهای معتبر و با کیفیت بازار هستند.
با توجه به اینکه فرکانس خیلی بالا هم نمیخواین تهیه کنین به نظر من فرقی نمیکنه.
در کل من Corsair 2*4 1600 XMS3 CL9 رو پیشنهاد میکنم.

sob70
04-09-2013, 19:32
سلام.
به نظر من تفاوت زیادی از لحاظ کیفیت بین برندهای مد نظرتون وجود نداره و همگی جزو برندهای معتبر و با کیفیت بازار هستند.
با توجه به اینکه فرکانس خیلی بالا هم نمیخواین تهیه کنین به نظر من فرقی نمیکنه.
در کل من Corsair 2*4 1600 XMS3 CL9 رو پیشنهاد میکنم.

ممنون علیرضا جان...از لحاظ گارانتی کدومشوم مطمئن تره؟

Ali*Reza
04-09-2013, 22:08
هرکدوم از این برندها هم توسط یکی از شرکتها معتبر گارانتی شده اند و به نظر من باز هم تفاوتی نداره.
رمهای Corsair معمولا با گارانتی تخت جمشید و یا ایستا هستند.

m_nejatish
24-09-2013, 23:12
رم های Corsair واقعا به تجربه خوب هستند. نظر بنده هم دوتا رم 4 گیگی هست.

m_nejatish
24-09-2013, 23:13
گارانتی اصلی Corsair هم همون تخت جمشیده. اون دیگری که دوستمون معرفی کرد رو من نمی شناسم.

camaro RS
09-10-2013, 22:34
سلام میشه رم لپ تاپ dell inspiron 4050 از 4gb به 8gb ارتقا داد؟

boy_teh
19-10-2013, 13:39
دوستان یه سوال:
من رم corsair XMS3 2*2Gb 1600 CL9 داشتم که همونطور که میدونید 2تا 2 بصورت dual channel هستند .
جدیدا یک رم corsair XMS3 4Gb 1600 CL11 خریدم و نصب کردم رو سیستم . سوالم اینه که ایا کار درستی کردم ؟ ایا این ترکیب با هم سازگارند ؟

Ali*Reza
19-10-2013, 13:50
دوستان یه سوال:
من رم corsair XMS3 2*2Gb 1600 CL9 داشتم که همونطور که میدونید 2تا 2 بصورت dual channel هستند .
جدیدا یک رم corsair XMS3 4Gb 1600 CL11 خریدم و نصب کردم رو سیستم . سوالم اینه که ایا کار درستی کردم ؟ ایا این ترکیب با هم سازگارند ؟

مشکلی از بایت نصب نیست. فقط چون تایمینگشون متفاوت هست رمها در تایمینگ بالاتر ست میشن و بصورت دوال عمل میکنن.

boy_teh
19-10-2013, 13:59
مشکلی از بایت نصب نیست. فقط چون تایمینگشون متفاوت هست رمها در تایمینگ بالاتر ست میشن و بصورت دوال عمل میکنن.

اگر ممکنه کاملتر توضیح میدین که اینکه با تایمینگ بالاتر ست میشن و دوال عمل میکنند یعنی چه اتفاقی میفته (بهتر عمل میکنن یا بدتر)؟
این تایمینگ متفاوت که فرمودین از اون CL9 و CL11 مشخص میشه ؟
مدل مِین من Asus P8P67 هست . اصلا نمیدونم اینارو رو 1600 ست کرده یا نه !

Ali*Reza
19-10-2013, 14:10
اگر ممکنه کاملتر توضیح میدین که اینکه با تایمینگ بالاتر ست میشن و دوال عمل میکنند یعنی چه اتفاقی میفته (بهتر عمل میکنن یا بدتر)؟
این تایمینگ متفاوت که فرمودین از اون CL9 و CL11 مشخص میشه ؟
مدل مِین من Asus P8P67 هست . اصلا نمیدونم اینارو رو 1600 ست کرده یا نه !

برای اینکه متوجه بشین رمهای سیستم شما در چه فرکانسی ست شده میتونین توسط نرم افزار CPU-Z متوجه بشین.
برای استفاده حداکثری از قابلیت دوال چنل مادربورد باید رمها مشخصاتشون یکسان باشه.
در صورتیکه فرکانس و یا ظرفیت رمها یکسان نباشن ، مثلا یکی با فرکانس 1333 و دیگری با فرکانس 1600 باشه اونموقع رمها در فرکانس پایینتر یعنی 1333 بصورت دوال عمل میکنن و ست میشن.
این مطلب در مورد تایمینگ هم صادق هست ولی برای تایمینگ قضیه عکس هست و رمها در تایمینگ بالاتر بصورت دوال عمل میکنن و به عنوان نمونه رمهای شما در تایمینگ 11 بصورت دوال عمل میکنن. که ممکنه پرفرمنس پایینتری در مقابل حالتی که رمها یکسان هستند داشته باشن.

amir200812
19-10-2013, 16:32
دوستان یه سوال:
cl هر چقدر بیشتر باشه، رم ها کندتر عمل میکنن!
اگه 2 رقم متفاوت باشه، برای اینکه سیستم پایدار بمونه، روی کند ترین، ست میشه!(مثلا 10 نفر باهم برن گردش، سرعت گروه برابر با سرعت کمترین عضو هست! اینم یه همچین چیزیه)

ولی کلا CL11 برای فرکانس 1600 خیلی ناجوره!
برای این فرکانس ، CL9 هم زیاده و 8 یا 7 باید می بود!

boy_teh
19-10-2013, 21:11
برای اینکه متوجه بشین رمهای سیستم شما در چه فرکانسی ست شده میتونین توسط نرم افزار CPU-Z متوجه بشین.
برای استفاده حداکثری از قابلیت دوال چنل مادربورد باید رمها مشخصاتشون یکسان باشه.
در صورتیکه فرکانس و یا ظرفیت رمها یکسان نباشن ، مثلا یکی با فرکانس 1333 و دیگری با فرکانس 1600 باشه اونموقع رمها در فرکانس پایینتر یعنی 1333 بصورت دوال عمل میکنن و ست میشن.
این مطلب در مورد تایمینگ هم صادق هست ولی برای تایمینگ قضیه عکس هست و رمها در تایمینگ بالاتر بصورت دوال عمل میکنن و به عنوان نمونه رمهای شما در تایمینگ 11 بصورت دوال عمل میکنن. که ممکنه پرفرمنس پایینتری در مقابل حالتی که رمها یکسان هستند داشته باشن.

منظورتون در برنامه CPUZ قسمت memory >>> DRAM Frequency هست ؟
اگر همین قسمت رو میفرمایید من 3جور تست گرفتم که نتیجش بصورت زیر هست:
1. هر 3 رم رو برد نصب بود این فرکنس رو داد 535MHz
2.فقط 2رم 2گیگ (یعنی 2x2Gb) بصورت دوال ، فرکانس ششصد و خورده ای دادند
3.فقط رم 4گیگ به تنهایی فرکانس هشتصد و خورده ای داد
نظرتون چیه دوستان ؟ اگر اون 2 تست دیگه هم عدد دقیق میخواید دوباره تست بگیرم و بنویسم .

Ali*Reza
19-10-2013, 23:58
بله منظور همون عدد هست که باید در 2 ضرب کنین و مقدار واقعی فرکانس رو بدست بیارین.

boy_teh
20-10-2013, 03:43
بله منظور همون عدد هست که باید در 2 ضرب کنین و مقدار واقعی فرکانس رو بدست بیارین.

پس یعنی رم 4 گیگ به تنهایی: 800 ضربدر 2 میشه 1600 ؟
و 2تا رم 2گیگ (دوآل چَنِل) که عدد ششصد و خورده ای داه بودند . چون 2 ماژول دوآل هستند اون عدد ضربدر 4 میشه ؟
پس در کل من دوآل رو ببندم رو سیستم و اون 4گیگ رو استفاده نکنم یا به فکر تعویضش با یه پک دوآل دیگه باشم بهتره !؟ چون پک دوآلم از نظر تایمینگ هم از این سینگل بهتره . نظرتون چیه ؟؟؟

amir200812
20-10-2013, 07:07
پس یعنی رم 4 گیگ به تنهایی: 800 ضربدر 2 میشه 1600 ؟
و 2تا رم 2گیگ (دوآل چَنِل) که عدد ششصد و خورده ای داه بودند . چون 2 ماژول دوآل هستند اون عدد ضربدر 4 میشه ؟
پس در کل من دوآل رو ببندم رو سیستم و اون 4گیگ رو استفاده نکنم یا به فکر تعویضش با یه پک دوآل دیگه باشم بهتره !؟ چون پک دوآلم از نظر تایمینگ هم از این سینگل بهتره . نظرتون چیه ؟؟؟

1: احتمالا رم های قبلی شما 1600 نیستند! ظاهرا 1333 باید باشند!
2:چیزی که مشخص هست، وقتی هر 3 ماژول رو روی برد قرار میدید، فرکانس روی 1070 ست میشه مه خیلی کم هست.
3:فرقی نداره، 15 تا هم رم روی برد باشه، باز باید در 2 ضرب بشه!(این خاصیت رم های DDR هست)

در همون نرم افزار CPU-z از قسمت SPD اطلاعات سطری که جلوش نوشته Part Number رو اینجا قرار بدید.(یک منو در گوشه بالا سمت چپ هست که میتونید با انتخاب هر کدوم مشخصات هر ماژول از رم هارو مشاهده کنید.

boy_teh
20-10-2013, 13:29
خودمم به این شک کردم که فرکانس رمها پایینتر باشه ولی هم روی کارتن رمها و هم روی خود ماژولها لیبل اطلاعات 1600 رو نشون میده :n15:
عکسهای زیر رو ببینید (مربوط به رمهای دوال -2*2گیگ) در پست بعدی عکسهای اطلاعات رم 4گیگ تکی رو قرار میدم . اینجور که معلومه اینا 3تایی با هم سازگار نیستند . مشورت کنیم ببینیم این 2تا رو نگه دارم یا اون تگی 4 گیگ رو !!!
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

amir200812
20-10-2013, 15:06
خودمم به این شک کردم که فرکانس رمها پایینتر باشه ولی هم روی کارتن رمها و هم روی خود ماژولها لیبل اطلاعات 1600 رو نشون میده :n15:
عکسهای زیر رو ببینید (مربوط به رمهای دوال -2*2گیگ) در پست بعدی عکسهای اطلاعات رم 4گیگ تکی رو قرار میدم . اینجور که معلومه اینا 3تایی با هم سازگار نیستند . مشورت کنیم ببینیم این 2تا رو نگه دارم یا اون تگی 4 گیگ رو !!!

رم های شما 1600 هستند، ولی باید از داخل بایوس بصورت دستی، فرکانس رم ها رو روی پروفایل XMP ست کنید!(برید به قیمت اورکلاک، در قسمت فرکانس رم باید پروفایل XMP وجود داشته باشه)

*فکر کنم اگه اون 4 گیگ رو کنار اینا قرار بدید، نمیتونی از پروفایل XMP استفاده کنی!(البته تا حالا تست نکردم)

بنظر من جفت رم ها بهتر از 4 گیگ تکی هست!
هم چون دوال پرفورمانس بهتری داره، و هم اینکه تایمینگ 4 گیگ کمی ناجور هست.

boy_teh
20-10-2013, 15:13
اگر لازمه تستهای رم 4گیگ تکی و هر 3رم باهم رو هم اینجا بذارم .
چون تصمیم دارم یا رم تکی یا اون 2تا دوآل رو بدم بره چون با هم سازگاری ندارند . موندم کدوم رو نگه دارم . از طرفی به قول شما 2تا 2 بهتر عمل میکنه ولی از طرف دیگه 2تا2 ، 2تا تا اسلات رو اشغال میکنه به خاطر 4 گیگ رم ولی اون 4گیگ تکی فقط یک اسلات ! موندم چه کنم !

amir200812
20-10-2013, 15:36
اگر لازمه تستهای رم 4گیگ تکی و هر 3رم باهم رو هم اینجا بذارم .
چون تصمیم دارم یا رم تکی یا اون 2تا دوآل رو بدم بره چون با هم سازگاری ندارند . موندم کدوم رو نگه دارم . از طرفی به قول شما 2تا 2 بهتر عمل میکنه ولی از طرف دیگه 2تا2 ، 2تا تا اسلات رو اشغال میکنه به خاطر 4 گیگ رم ولی اون 4گیگ تکی فقط یک اسلات ! موندم چه کنم !

الات خالی رم به چه دردت میخوره؟
اگه اینا جفت بودن، میشد روش بحث کرد! ولی تاز مانی که تک هست، طمعنا 2 تا 2 گیگ بهتره!

boy_teh
20-10-2013, 15:39
منظورم جا برای ارتقاء در آینده بود.
یکی از دوستام میگه 3تاشم بده بره یه 8گیگ با فرکانس 2000 و کلاک 6-7 بگیر یا یه دوال 2در4گیگ ف 2000 و ک 6-7 بگیر .
واقعا موندم چه کنم .

رم های شما 1600 هستند، ولی باید از داخل بایوس بصورت دستی، فرکانس رم ها رو روی پروفایل XMP ست کنید!(برید به قیمت اورکلاک، در قسمت فرکانس رم باید پروفایل XMP وجود داشته باشه)

*فکر کنم اگه اون 4 گیگ رو کنار اینا قرار بدید، نمیتونی از پروفایل XMP استفاده کنی!(البته تا حالا تست نکردم)

بنظر من جفت رم ها بهتر از 4 گیگ تکی هست!
هم چون دوال پرفورمانس بهتری داره، و هم اینکه تایمینگ 4 گیگ کمی ناجور هست.

راستی این تنظیم دستی این معنی رو میده که رم رو اوور کلاک میکنم عملا ؟ یعنی در حالت عادی و دیفالت 1333 هستند ولی اوور کنی 1600 میشن ؟