PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : زیر 4.5 میلیون چی بخرم؟

mym1450
22-08-2013, 15:05
دوستان سلام
امیدوارم حال همگی خوب باشه. یه راهنمایی میخواستم ممنون میشم کمکم کنین

میخواستم یه تلویزیون هوشمند زیر 4.5 میلیون سایز 47 اینچ بگیرم که مسائل زیر برام مهمه:

اول از همه کیفیت عمر و کیفیت تصویر در حالت بدون عینک ( در درجه ی بعد با عینک) و همچنین امکانات و پیشرفته بودن تی وی ( مثلا دسترسی به وب و پخش فرمت های مختلف تصویری و کنترل از راه دور مناسب مثلا از کنترل جادویی ال جی خیلی خوشم میاد. همچنین ضبط و پخش برنامه داشته باشه و بهتره حافظه داخلی هم در حد قابل قبول داشته باشه. یو اس بی هم داشته باشه و سرعتش بالا باشه چون فلش خودم یو اس بی 3 هستش میخوام کیفیت بالا رو ساپورت کنه مثل اچ دی و فول اچ دی)

دوم امکان تصویر در تصویر. که فکر میکنم اکثر تلویزیون های جدید این قابلیت رو ندارن. درسته؟ ولی آیا امکان پخش همزمان یه برنامه تلویزیونی و یه فیلم از روی فلش رو دارن؟ اینا هم خیلی مهم هستن برام.
سینما سه بعدی هم تا حدودی مهم هستش. اما فکر نمیکنم با تکنولوژی اکتیو یا پسیو مشکلی داشته باشم.

حالا میخواستم راهنمایی کنین و یه مدل خوب معرفی کنین. من بشخصه با اطلاعات نچندان عمیقم مدل ال جی 67100 و 66100 رو پسندیدم. ولی نمیدونم خواسته های بالا رو داره؟ مثلا عمرش خوبه و خدمات پچس از فروش مناسب داره؟ کیفیت تصویر ثابت و عالی هستش؟ تصویر در تصویر هستش؟
کسی مدلی رو پیشنهاد میکنه که از این مورد بهتر باشه؟ ممنون میشم اگه با دلیل تخصصی بگین.

پیشاپیش از همتون سپاسگزارم. فقط دوستان یه لطفی کنید و اگه اطلاعات دارین بدون تعصب بیان کنین و با کل کل کردن وقت خودتون و بنده رو تلف نکین.
باز هم از همه ی دوستان ممنونم که وقت میگذارن و جواب میدن

mym1450
25-08-2013, 19:58
دوستان کسی پیشنهادی نداره؟

hapalii
26-08-2013, 01:32
خوب نمیشه درست گفت چون همه این امکانات رو نمیشه یک جا داشت اما 3 تا انتخاب می دم که از نظر من از انتخاب های شما بهتره اول 6980 سا مسونگ 46 اینچ با قیمت حدود 3.970.000 که از نظر امکانات تقریبا تکمیل همه چیزی که می خواهید داره .
دوم ET5 پاناسونیک 47 اینچ و قیمتش هم حدود 4.450.000 از نظر امکانات به پای ساموسنگ نمیرسه اما کیفیت ساخت و عمر بالائی داره
سوم هم مدل HX925 سونی 46 اینچ البته بدونه گارانتی و قیمت حدود 4.600.000 به نظرم هر سه این موارد از انتخاب های شما بهتر هستند ولی خوب هر کدام بخشی از خواسته های شما رو تامین نمیکنه که خوب تو همه موارد این مشکل هست .

mym1450
26-08-2013, 14:33
خوب نمیشه درست گفت چون همه این امکانات رو نمیشه یک جا داشت اما 3 تا انتخاب می دم که از نظر من از انتخاب های شما بهتره اول 6980 سا مسونگ 46 اینچ با قیمت حدود 3.970.000 که از نظر امکانات تقریبا تکمیل همه چیزی که می خواهید داره .
دوم ET5 پاناسونیک 47 اینچ و قیمتش هم حدود 4.450.000 از نظر امکانات به پای ساموسنگ نمیرسه اما کیفیت ساخت و عمر بالائی داره
سوم هم مدل HX925 سونی 46 اینچ البته بدونه گارانتی و قیمت حدود 4.600.000 به نظرم هر سه این موارد از انتخاب های شما بهتر هستند ولی خوب هر کدام بخشی از خواسته های شما رو تامین نمیکنه که خوب تو همه موارد این مشکل هست .

ممنون از وقتی که گذاشتین دوست عزیز. ایشالا بررسی میکنم
کس دیگه ای هم نظری داره؟ خوشحال میشم استفاده کنم

amir_t6262
26-08-2013, 20:37
اول از همه کیفیت عمر و کیفیت تصویر در حالت بدون عینک ( در درجه ی بعد با عینک) و همچنین امکانات و پیشرفته بودن تی وی ( مثلا دسترسی به وب و پخش فرمت های مختلف تصویری و کنترل از راه دور مناسب مثلا از کنترل جادویی ال جی خیلی خوشم میاد. همچنین ضبط و پخش برنامه داشته باشه و بهتره حافظه داخلی هم در حد قابل قبول داشته باشه. یو اس بی هم داشته باشه و سرعتش بالا باشه چون فلش خودم یو اس بی 3 هستش میخوام کیفیت بالا رو ساپورت کنه مثل اچ دی و فول اچ دی)

دوم امکان تصویر در تصویر. که فکر میکنم اکثر تلویزیون های جدید این قابلیت رو ندارن. درسته؟ ولی آیا امکان پخش همزمان یه برنامه تلویزیونی و یه فیلم از روی فلش رو دارن؟ اینا هم خیلی مهم هستن برام.

در مورد اینکه بتوانی فیلم ضبط کنی باید حتما دقت کنی که قابلیت PVR داشته باشد. متاسفانه این موضوعی است که خیلی ها حتی نمایندگی و ... هم نمیدانند که کدام مدل این قابلیت را دارد یا نه. من خودم هم از تعمیرکار و هم از فروشنده و هم نمایندگی در این مورد پرسیدم ولی واقعا اطلاعاتشان در این زمینه ضعیفه.

حافظه داخلی هم یک زمانی تبلیغ ماشین زمان LG بود. بعید میدانم این تلویزیون های جدید هارد داخلی داشته باشند.

اگر میخواهی از روی هارد فیلم ببینی، سراغ سونی و پاناسونیک نرو که خیلی از فرمتهای صوتی و تصویری را از طریق USB پخش نمیکنند.
در این زمینه فقط سامسونگ و LG به راحتی فیلم را با زیرنویس فارسی نمایش میدهند. شارپ هم دقیق نمیدانم که زیرنویس پخش میکند یا نه.

در مورد تصویر در تصویر هم. تلویزیون های جدید قابلیت تصویر در تصویر را فقط در حالتی که دو تا تصویر از منبع متفاوت باشند دارند.
یعنی اینطور نیست که همزمان هم شبکه 1 و هم شبکه 2 را ببینی ولی در تلویزیون سامسونگ مثلا میتوانی یک تصویر مربوط به دستگاهی که به پورت HDMI وصل است را همزمان با تصویر تلویزیون ( گیرنده دیجیتال و شبکه های داخلی و ...) را همزمان ببینی.

مطمئن نیستم ولی فکر میکنم LG و بقیه مدلها هم به این شکل باشند.

mym1450
28-08-2013, 19:29
در مورد اینکه بتوانی فیلم ضبط کنی باید حتما دقت کنی که قابلیت PVR داشته باشد. متاسفانه این موضوعی است که خیلی ها حتی نمایندگی و ... هم نمیدانند که کدام مدل این قابلیت را دارد یا نه. من خودم هم از تعمیرکار و هم از فروشنده و هم نمایندگی در این مورد پرسیدم ولی واقعا اطلاعاتشان در این زمینه ضعیفه.

حافظه داخلی هم یک زمانی تبلیغ ماشین زمان LG بود. بعید میدانم این تلویزیون های جدید هارد داخلی داشته باشند.

اگر میخواهی از روی هارد فیلم ببینی، سراغ سونی و پاناسونیک نرو که خیلی از فرمتهای صوتی و تصویری را از طریق USB پخش نمیکنند.
در این زمینه فقط سامسونگ و LG به راحتی فیلم را با زیرنویس فارسی نمایش میدهند. شارپ هم دقیق نمیدانم که زیرنویس پخش میکند یا نه.

در مورد تصویر در تصویر هم. تلویزیون های جدید قابلیت تصویر در تصویر را فقط در حالتی که دو تا تصویر از منبع متفاوت باشند دارند.
یعنی اینطور نیست که همزمان هم شبکه 1 و هم شبکه 2 را ببینی ولی در تلویزیون سامسونگ مثلا میتوانی یک تصویر مربوط به دستگاهی که به پورت HDMI وصل است را همزمان با تصویر تلویزیون ( گیرنده دیجیتال و شبکه های داخلی و ...) را همزمان ببینی.

مطمئن نیستم ولی فکر میکنم LG و بقیه مدلها هم به این شکل باشند.

ممنون امیرآقای عزیز. اطلاعاتتون خیلی مفید بود. از چند تعمیر کار مختلف پرسیدم گفتن فعلا از لحاظ کیفیت اول سونی بعد ال جی
سونی یکم قیمتش بالاست نسبت به امکاناتش. تا حالا که نظرم بیشتر روی ال جی جلب شده. تعادل خوبی بین کیفیت و امکانات و هزینه برقرار کرده.
البته اون مدلی که میخواستم (66100 lm ) خیلی کمیاب شده. سری های جدید هم که اومدن la هستن و یه امکانات اضافه دارن که نمیدونم کارشون چیه.
راستی چرا جدیدا چیزی با نام سرعت پاسخگویی تصویر مطرح نمیشه؟ یادمه یکی دوسال پیش میگفتن فلان تی وی 2 میلی ثانیه سرعت پاسخگویی داره

دوستان یه سایت مناسب برای تلویزیون های الجی سراغ دارین که امکانات کامل هر تی وی رو توش بنویسه؟ گلدیران که کامل نیست. سایت خارجی یا داخلی بهتر سراغ دارین؟

بازم ممنون از مهربونیتون...

amir_t6262
28-08-2013, 22:57
به سایت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] سر بزنید. قیمتهایش به روز است ولی متاسفانه اطلاعات فنی اش زیاد نیست.

سایت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] اطلاعاتش در مورد تلویزیون های سامسونگ بهتر است.

virgin_spring
11-02-2015, 22:51
سلام
من یه ال ای دی 55 یا 60 اینچ می خوام، 3D و 4K برام اصلا کاربردی نداره و مهم نیست، بین 2 تا مدل موندم ، خواهشا راهنماییم کنین ، از بین اینا کدوم؟

PHILIPS FULL HD SMART LED TV 55PFT6609
SONY LED FULL HD SMART TV KDL-60W600