PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : شما هم فکر می‌کنید مشکل از هارد باشه؟ | Asus 1015px

ihs25exr
11-08-2013, 19:19
سلام دوستان
من یه نت‌بوک Asus Eeepc 1015px دارم که حدود دو سال دارمش. اما الان یه چند وقت هست هی لج میکنه و روشن نمیشه، ینی روشن میشه ولی یا چراغ هاردش روشن نمیشه و یا روشن میشه ولی نمیتونه ویندوز رو بالا بیاره! ویندوز رو هم عوض کردم + خالی کردن هارد و پارتیشن بندی جدید ولی نهایتا ویندوزش یه هفته دووم میاره... خلاصه الان باید چیکار کنم؟ گارنتی‌ش هم تموم شده! خودم که احساس می‌کنم از هاردش باشه، حالا غیر اون چیکار کردن دو تا سوال دیگه هم دارم:
یک: همینجوری بخوام بفروشمش چقدر می‌خرن؟
دو: برای تعویض هارد 320 گیگی چقدر باید خرج کنم؟
با تشکر

ata.royalfalcon
11-08-2013, 19:51
سلام دوستان
من یه نت‌بوک Asus Eeepc 1015px دارم که حدود دو سال دارمش. اما الان یه چند وقت هست هی لج میکنه و روشن نمیشه، ینی روشن میشه ولی یا چراغ هاردش روشن نمیشه و یا روشن میشه ولی نمیتونه ویندوز رو بالا بیاره! ویندوز رو هم عوض کردم + خالی کردن هارد و پارتیشن بندی جدید ولی نهایتا ویندوزش یه هفته دووم میاره... خلاصه الان باید چیکار کنم؟ گارنتی‌ش هم تموم شده! خودم که احساس می‌کنم از هاردش باشه، حالا غیر اون چیکار کردن دو تا سوال دیگه هم دارم:
یک: همینجوری بخوام بفروشمش چقدر می‌خرن؟
دو: برای تعویض هارد 320 گیگی چقدر باید خرج کنم؟
با تشکر

سلام .

برای اینکه مطمئن بشید مشکل از هارد هست یا خیر برنامه HDtune را نصب کنید و به قسمت Health برید . status ها را بررسی کیند آیا warning دارد یا خیر ؟

ihs25exr
11-08-2013, 21:13
خب الان که روشن نمیشه(ویندوزش بالا نمیاد)!
راه دیگه‌ای نیست؟

biostar
11-08-2013, 21:51
چرا

شما dvd بوت
hirent رو بگیرید و سیستم رو باهاش بوت کنید

سپس با برنامه MHD هارد رو اسکن کنید

hirent توی اکثر مجموعه های نرم افزاری مثل لرد و کینگ و گردو و شمبلیله و اینا هست !

ihs25exr
01-09-2013, 18:38
سلام مجدد
من بعد از راهنمایی شما به دلایلی نتونستم برم با اون نرم افزار چک کنم. بعد از مدتی به ذهنم زد برم با اوبنتو بالا بیارم که آورد و نصب کردمش. بعدش دوباره ویندوزو نصب کردم (چون هارد آنتن میداد (: ) یه مدتی خوب بود و دوباره خراب شد. الانم باز اوبونتو نصب کردم و دارم با اون مینویسم. اینم عکسی که تو اون مدت ویندوز سالم گرفتم: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ata.royalfalcon
01-09-2013, 19:53
سلام مجدد
من بعد از راهنمایی شما به دلایلی نتونستم برم با اون نرم افزار چک کنم. بعد از مدتی به ذهنم زد برم با اوبنتو بالا بیارم که آورد و نصب کردمش. بعدش دوباره ویندوزو نصب کردم (چون هارد آنتن میداد (: ) یه مدتی خوب بود و دوباره خراب شد. الانم باز اوبونتو نصب کردم و دارم با اون مینویسم. اینم عکسی که تو اون مدت ویندوز سالم گرفتم: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سلام .
با برنامه HDD regenerator (تحت dos) هارد را اسکن و repair کنید و ببینید درست میشه یا خیر . از آموزش موجود در پست چهارم تاپیک زیر استفاده کنید .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ihs25exr
02-09-2013, 07:29
سلام .
با برنامه HDD regenerator (تحت dos) هارد را اسکن و repair کنید و ببینید درست میشه یا خیر . از آموزش موجود در پست چهارم تاپیک زیر استفاده کنید .

آقا انجام دادم.
وقتی داشت درصدا رو یکی یکی پر می‌کرد. آخراش نوشته بود:
B - 35 bad sectors found
R - 35 bad sectors recoverd

وقتی هم که کاملا تموم شد، نوشت:
D - 129 delays detected
B - 0 sectors remain bad
R - 35 bad sectors recoverd
N - 0 new bad sectors appear
R - 0 bad sectors reappear

حالا اینا یعنی چی؟ من باید چیکار کنم؟! آها! راستی، بعد این عملیات دوباره ویندوز با پارتیشن‌بندی جدید نصب کردم و دوباره با برنامه‌ی Hd Tune Pro چک کردم. اینم گزارش خطاش:

ata.royalfalcon
02-09-2013, 18:18
حالا اینا یعنی چی؟ من باید چیکار کنم؟!

بدسکتوریهای پیدا شده را فیکس و ریکاوری کرده ولی در مورد delays sectors (که تعدادش هم بنظر بالا هست) فکر نمیکنم بروش نرم افزاری قابل حل باشه . بیشتر از این کاری از دست شما برنمیاد . یه مدت باهاش کار کنید اگر اعداد مربوط به آیتم current pending sector بازهم بیشتر میشه و اگر بازهم ویندوز میپره پیشنهاد میکنم یکبار low level format کنید که البته حل این مشکل به این روش قطعی نیست .

vissoto
02-09-2013, 18:26
چه ویندوزی نصب می فرمایید؟

ihs25exr
02-09-2013, 18:39
بدسکتوریهای پیدا شده را فیکس و ریکاوری کرده ولی در مورد delays sectors (که تعدادش هم بنظر بالا هست) فکر نمیکنم بروش نرم افزاری قابل حل باشه . بیشتر از این کاری از دست شما برنمیاد . یه مدت باهاش کار کنید اگر اعداد مربوط به آیتم current pending sector بازهم بیشتر میشه و اگر بازهم ویندوز میپره پیشنهاد میکنم یکبار low level format کنید که البته حل این مشکل به این روش قطعی نیست .

): low level format ینی چی!؟

چه ویندوزی نصب می فرمایید؟

seven Ultimate

vissoto
02-09-2013, 18:47
سلام
ایا ان پارتیشن مخفی را پاک نمودید؟

ihs25exr
02-09-2013, 18:59
سلام
ایا ان پارتیشن مخفی را پاک نمودید؟

سلام
پارتیشن مخفی؟ همون 15 گیگی که از اول رو دستگاه اختصاص دادند برای سیستم عامل دوم؟ آره، همون هفته اول!

vissoto
03-09-2013, 00:27
ویندوز را در پارتیشن اول نصب نکنید مثلا 200 گیگ را یک پارتیشن کنید و120تای بعدی را یک پارتیشن دیگه و ان وقت ویندوز را در دومی نصب کنید

ihs25exr
03-09-2013, 05:49
ویندوز را در پارتیشن اول نصب نکنید مثلا 200 گیگ را یک پارتیشن کنید و120تای بعدی را یک پارتیشن دیگه و ان وقت ویندوز را در دومی نصب کنید

می‌تونم بپرسم فایده‌ی این کار چیه!؟

vissoto
03-09-2013, 06:21
فایده خاصی نداره ممکنه ویندوز شما بیشتر از 1 هفته دوام بیاره!:n04: