PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : برعکس زدن کابل برق هارد seagate 500G 7200

white boy
05-08-2013, 19:52
دوستان بزرگوار یه هارد دارم با مشخصات بالا ( ساتا) که یکی از دوستان کابل برق هارد رو برعکس زده و هارد دیگه بالا نمیاد .میشه بگید چقدر هزینه تعمیرش هست .ممنون

abbas667
06-08-2013, 09:19
سلام و عرض ادب
چند سال پیش برای هارد ما همچین اتفاقی افتاد و با تعویض سر سوکت ساتا مشکلش درست شد اونموقع هزینش 5 تومن شد . الان فکر کنم 15-20 تومنی باشه .
البته شما کابل رو درست جا بزن و با دستت سفت نگهش دار ببین هاردت رو سیستم میشناسه یا نه .

EXTREME
06-08-2013, 09:53
دیگه این اتفاق هم میتونه به سوکت برق آسیب رسیده باشه و هم بورد هارد گه هزینش متفاوت است

white boy
06-08-2013, 11:40
دوست عزیر به برد هارد اسیب رسیده .. برد رو باز کردم 2 تا مقاومت فیوزی فکر میکنم بود که سوخته .(( من خودم تعمیر کار هستم ولی نه هارد )) . اگه اونا سوخته باشه دیگه ممکنه به کجا اسیب زده باشه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اون قطعاتی که سوخته بود رو با کادر زرد مشخص کردم ... یه قطعه ای هم هست که شبیه دیود هست که با مولتی متر چک کردم اتصال نشون میده .ایا اون هم مشکل پیدا کرده .
(( کل برد رو تو بازار میفروشن ؟ اگه بله قیمتش الان چقدره ؟))

EXTREME
06-08-2013, 11:59
دوست عزیر به برد هارد اسیب رسیده .. برد رو باز کردم 2 تا مقاومت فیوزی فکر میکنم بود که سوخته .(( من خودم تعمیر کار هستم ولی نه هارد )) . اگه اونا سوخته باشه دیگه ممکنه به کجا اسیب زده باشه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اون قطعاتی که سوخته بود رو با کادر زرد مشخص کردم ... یه قطعه ای هم هست که شبیه دیود هست که با مولتی متر چک کردم اتصال نشون میده .ایا اون هم مشکل پیدا کرده .
(( کل برد رو تو بازار میفروشن ؟ اگه بله قیمتش الان چقدره ؟))

از تست بازر فهمیدید اون ها سوخته یا از شکل ظاهریش چون من تو عکس زیاد خوب نمیتونم ببینم
معمولا اون قطعات یعنی مقاومت های فیوزی میسوزه که به قطعات دیگه آسیب نرسه
اون قطعه ای هم که مشخص کردین چوک است و دیود نیست و باید تست بازر بزنه

فعلا با هیتر اون دو مقاومت فیوزی رو عوض کنید بعد بزنید هارد رو به برق و وولتاژ تمام چیپ ها (ولتاژ اطرافشون ) رو بگیرید باید ولتاژ های 3.3 و 1.7 رو بگیرید 5 هم میتونه باشه

white boy
06-08-2013, 12:20
با تشکر دوست عزیز بابت جواب
این عکس رو از اینترنت پیدا کردم . رو برد خودم اون دوتا مقاومت کاملا سوخته بودن (( ذوب شده بودن )) من از روی یه مین :مثل همون مقاومت هارو پیدا کردم و جایگزین کردم ولی باز هم با وصل کردن تغذیه سوختن ! مشکل از کجا میتونه باشه( کجا رو چک کنم ) ایا ارزش داره بدم تعمیر یا بهتره برد جدا گونه بخرم . یا :n14:

EXTREME
06-08-2013, 15:42
با تشکر دوست عزیز بابت جواب
این عکس رو از اینترنت پیدا کردم . رو برد خودم اون دوتا مقاومت کاملا سوخته بودن (( ذوب شده بودن )) من از روی یه مین :مثل همون مقاومت هارو پیدا کردم و جایگزین کردم ولی باز هم با وصل کردن تغذیه سوختن ! مشکل از کجا میتونه باشه( کجا رو چک کنم ) ایا ارزش داره بدم تعمیر یا بهتره برد جدا گونه بخرم . یا :n14:

یک قسمت از برد سوخته و باعث میشه این اتفاق بیفته به نظرم بدید برای تعمیر احتمال زیاد برد تعمیر میشه
یا فوقش یک بردشو عوض کنن بستگی داره چقدر هزینه بشه

khelane
06-08-2013, 21:32
راحت تعمیر میشه فقط باید ببری پیش یه تعمیرکار و قطعاتش رو از یه برد اوراقی دربیاره هزینه اش هم از 10 تومن شروع و به بالا بستگی به جای هستی که زندگی میکنی