PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره خرید کامپیوتر تا 8 میلیون

hacker13
23-07-2013, 03:42
سلام دوستان من با مشورت دوستان این انجمن و مخصوصا باید تشکر کنم از اقای ali reza که خیلی کمک کرد یه سیستم جمع کردیم حالا اگه مشکلی هست چیزی میخواین بگین دیگه یه دستی به سروگوشش بکشین تا برم بگیرمش

CPU : Intel Core i7 4770k :
M.B : ASUS Z87 PLUS :
RAM : Corsair 2*4 1600 :
VGA : ASUS GTX 780 3GB DDR5 :
HDD : Western Caviar 1TB Green :
SSD : Corsair 240GB Force :
DVD/RW :
Power : Green 785B :
Case : Green X7 :
Monitor : LG LED IPS 226V :

حالا اگه چیزی کم داره یا چیزیش هست بگین مثلا رمش 1600 هست بهتر نیست رو 2000 باشه ؟؟؟ یا مانیتورش دیگه بهتر از این نیست بهتر از led نیست دیگه ؟؟

Ali*Reza
23-07-2013, 03:50
سلام.
به نظر من براى پردازنده خنک کننده جدا هم تهيه کنين که در آينده براى اور مشکلى نباشه.
براى کاربرد گيم فرکانس رم بالاتر خيلى تاثيرى نداره ولى ميتونين رم با فرکانس 2000 و تايمينگ پايين هم تهيه کنين.
در مورد گرافيک هم اگر بودجتون ميرسه ميتونين از مدلهاى غير ريفرنس هم استفاده کنين.

hacker13
23-07-2013, 03:53
داش خوب چه فنی بگیرم توپ باشه ؟؟؟

2000 رو اگه برا رم بخوام بگیرم قیمتش چقدر میشه ؟؟؟

بعد دیگه همین فقط راستی این قطعات چند سال گارانتی دارن ؟؟؟؟

Hessam1372
23-07-2013, 09:13
چند روز پیش، در فروم سخت افزار؛ یک همچین سیستمی برای یکی از دوستان اسمبل و خریداری شد:
کاربرد طرف مطلقاً گیم و اورکلاک بود!
دوست من، سیستمی که بهش اشاره کردید، کارت گرافیکش اورکلاک پذیر نیست! چون یک عدد فن بیشتر نداره و اون یک عدد فن فقط کفاف بازی ها رو میده. اگر قصد شما اورکلاک باشه، روی اورکلاک کارت گرافیک سیستمی که فرمودید، حساب باز نکنید. ضمناً رم 1600 مگاهرتز برای چنین سیستمی، غیرمنطقیه. فرکانس رم در اجرای بازی ها بسیار تاثیر گذار هست. ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
رم و کارت گرافیک سیستم زیر، هر دو بسیار اورکلاک پذیره. مادربرد سیستم زیر هم رکوردداره از این جهت!!
اگر اورکلاک نمی کنید، می تونی 4770 بخرید و دیگه نیازی به 4770K نیست!
موس و صفحه کلید و ... رو از اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) انتخاب کنید. انتخابی به سلیقه ی خودتون باشه. حالا من یک مورد در لیست نوشتم. در گوگل سرچ کنید، ببینید خوبه و خوشتون میاد یا نه. اگر نه، به سلیقه ی خودتون بخرید. :)
در مورد فلش هم پیشنهاد من به شما این مدل از ایدیتا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هست.
مانیتور هم بهترین مدل 20 اینچ در بازار رو در لیست زیر نوشتم. مدل ال جی بهتر از این پیدا نکردم. اگر بیشتر از 8 میلیون نمی تونید هزینه کنید، همین 20 اینچ بهترین انتخابه. یک مقدار هم باید بودجه برای خرید موس و صفحه کلید داشته باشید.
همیشه بهترین ها رو در رنج قیمت و مشخصات یکسان خریداری کنید.
ضمناً تمام قطعات زیر، حداقل دارای 2 سال گارانتی هستند. محصولات آواژنگ همشون دارای 3 سال گارانتی معتبر هستند که بسیار از گارانتی ویستاپخش ایسوس بهتر هست. (مگه اینکه سازگار ارقام بخرید از برند ایسوس که کمیابه!)
رم ها و فلش گارانتی مادام العمر دارد!

موفق باشید./

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Ali*Reza
23-07-2013, 14:34
در مورد خنک کننده پردازنده پبشنهاد من Deep Cool Ice Matrix 600 با قيمت تقريبى 160 هست.
در مورد رم ، همونطور که گفتم فرکانس 1600 کاملا کفايت ميکنه براى کاربرد شما و نياز به هزينه بيشتر نيست.
به هرحال ميتونين Corsair 2*4 2000 رو با قيمت تقريبى 400 تهيه کنين.

eshraghi2010
23-07-2013, 16:26
جناب استارتر عزیز سیستم پیشنهادی آقا حسام عالیه ودر خریدش شک نکنید !!!

چند روز پیش، در فروم سخت افزار؛ یک همچین سیستمی برای یکی از دوستان اسمبل و خریداری شد:
کاربرد طرف مطلقاً گیم و اورکلاک بود!
دوست من، سیستمی که بهش اشاره کردید، کارت گرافیکش اورکلاک پذیر نیست! چون یک عدد فن بیشتر نداره و اون یک عدد فن فقط کفاف بازی ها رو میده. اگر قصد شما اورکلاک باشه، روی اورکلاک کارت گرافیک سیستمی که فرمودید، حساب باز نکنید. ضمناً رم 1600 مگاهرتز برای چنین سیستمی، غیرمنطقیه. فرکانس رم در اجرای بازی ها بسیار تاثیر گذار هست. ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
رم و کارت گرافیک سیستم زیر، هر دو بسیار اورکلاک پذیره. مادربرد سیستم زیر هم رکوردداره از این جهت!!
اگر اورکلاک نمی کنید، می تونی 4770 بخرید و دیگه نیازی به 4770K نیست!
موس و صفحه کلید و ... رو از اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) انتخاب کنید. انتخابی به سلیقه ی خودتون باشه. حالا من یک مورد در لیست نوشتم. در گوگل سرچ کنید، ببینید خوبه و خوشتون میاد یا نه. اگر نه، به سلیقه ی خودتون بخرید. :)
در مورد فلش هم پیشنهاد من به شما این مدل از ایدیتا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هست.
مانیتور هم بهترین مدل 20 اینچ در بازار رو در لیست زیر نوشتم. مدل ال جی بهتر از این پیدا نکردم. اگر بیشتر از 8 میلیون نمی تونید هزینه کنید، همین 20 اینچ بهترین انتخابه. یک مقدار هم باید بودجه برای خرید موس و صفحه کلید داشته باشید.
همیشه بهترین ها رو در رنج قیمت و مشخصات یکسان خریداری کنید.
ضمناً تمام قطعات زیر، حداقل دارای 2 سال گارانتی هستند. محصولات آواژنگ همشون دارای 3 سال گارانتی معتبر هستند که بسیار از گارانتی ویستاپخش ایسوس بهتر هست. (مگه اینکه سازگار ارقام بخرید از برند ایسوس که کمیابه!)
رم ها و فلش گارانتی مادام العمر دارد!

موفق باشید./

حسام جون این طرفا ؟!!!!:n08: مشتاق دیدار !!!! :n02:

hacker13
23-07-2013, 17:48
یه چند تا سوال داش من اگه بشه تا 9 میلیون هم خرج میکنم ولی چرا ماردبورد و گرافیک رو از گیابایت انتخاب کردی ؟؟؟؟

من برای بازی این سیستم رو میخوام داش فکر نمی کن اسوس گرافیکاش و مادربورداش بهتر ؟؟؟

من نمی دونم اورکلاک چیه ؟؟؟ اگه میشه توضیح بدین و اگه کلا تو بازی تاثیر داره خوب هر چی که میخوای انتخاب کن و

گرافیک هم به نظر قدرتمنده یا نه ؟؟؟یه گرافیک عالی یا دوتا گرافیک نمی دونم از نظر کولینگ عالی و مخصوص بازی میخوام بعد کیس green x7 مشکلی داره از نظر کولینگ مگه ؟؟؟؟؟

قیمت فلشی که گفتین میشه بگید چقدر هر سه حجمش ؟؟؟

Hessam1372
23-07-2013, 17:53
نه. به دلیل کیفیت برتر و گارانتی عالی همیشه گیگابایت پیشنهاد میدم به همه.
شما می تونی مادربرد اسنایپر 5 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) جایگزین کنی به سیستم پیشنهادیم. میشه 9 میلیون.
فوق العاده حرفه ای و مخصوص گیمینگ! هیچ مادربردی از ایسوس، به پای اسنایپر نمی رسه!
اینو من برای شما می نویسم و تضمین می کنم. امضا هم میزنم. خداست!!!! خدا! :D
کارت گرافیک هم فوق العاده اس واقعاً! 770 توی هیچ بازیی کم نمیاره! خیال شما راحت 100%!
خب اگر اورکلاک نمی کنید، پس بی خیال. وارد بحثش هم نشیم، بهتره! خودم هم دل خوشی ندارم!
ضرر هاش بیشتر سودشه و شما نیازی هم به اور پیدا نمی کنی.
از ظاهر کیس ایکس 6 خوشتون نیومد؟!!

hacker13
23-07-2013, 18:01
1-دادا میشه یه عکس از گرافیکه یا یه سایتی که این گرافیک رو داره بدی ؟؟؟

2-و اورلاک این چیه من خیلی تو کفش موندم نمی دونم چیه ؟؟؟

3-و از این گرافیک بالاتر نیست تو این برند و نگفتی قیمت اون فلشه چنده ؟؟؟

4-و چرا اون قاب کیس رو رد کردی ؟؟؟

5- اور چیه :d
?

Hessam1372
23-07-2013, 18:08
آقا بی خیال اور... :D اورکلاک یعنی یک قطعه رو تا جایی که میشه و پتانسیلش رو داره، افزایش فرکانسش بدی! یعنی قدرتمندترش کنی. به زبان ساده گفتم که متوجه بشی. وگرنه تعریف فنی و اصولیش یه جور دیگه اس. گوگل سرچ کن. :)
مثل دوپینگ می مونه! :D البته این سیستم توی هیچ بازیی کم نمیاره! شما اگر دوپینگ هم کنی، چیزی بهتری به شما ارائه نمیده! جز اینکه عمر مفید قطعه رو کاهش بده!
گوگل سرچ کن کارت گرافیکه رو ... اصلاً یه چیز رویایه! :D خیال شما راحت! از این دیگه بهتر نمیشه!
کدوم قاب کیس؟ کیس رو میخواید حتماً X7 باشه؟! برای من فرقی نداره! هر چی شما می پسندی...
چون کارایی فنی هر دو کیس تضمین شده اس. فقط می مونه ظاهرش.
الان لیست رو بروزرسانی کردم. اسنایپر رو جایگزین کردم و کیس رو هم ایکس 7 نوشتم.

راستی جناب هکر؛ اگر در آینده قصد ارتقای سیستم رو داشته باشی، خرید این سیستم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) برای شما بهتره!
چون شما روی این پلتفرم می تونی پردازنده ی نسل بعد رو که یکی دو ماه دیگه میاد، نصب کنی!
اما اون سیستم که بر پایه ی پلتفرم سوکت 1150 هست، هرگز نمی تونی ارتقا بدی! (به جز کارت گرافیک، رم، هارد، پاور و ...)
باید کلاً سیستم رو بفروشی و یه نوع با نسل جدید بخری!
اما سیستم سوکت 2011 نیازی نیست بفروشی و یکی دیگه بخری. تمام قطعاتش قابل ارتقا هست. من جمله پردازنده که با آپدیت بایوس، می تونی به نسل جدید ارتقا بدی.

hacker13
23-07-2013, 18:53
من تا 9 میلیون هزینه می کنم داش یه جدول مثل همون اولیه بهم بده ولی با دیوی رایتر نه با بلوری میخوام باشه و ال ای دی 22 اینچ میخوام باشه و دیگه هر چیزی که به نظرت باید بره بالا حالا مادر بورد یا گرافیک یا هر چیزه دیگه موس و کیبرد هم از لیست حذف کن خیلی ممنون میشم خیلی کمک کردی اقا حسام یدونه شما یکی هم اقای علی رضا

Hessam1372
23-07-2013, 19:01
قربونت. :) کمک کردن به ایرانیان، افتخار ماست! :D ;) سر سفره ی افطار ما رو از دعای خیر محروم نکن. :) التماس دعا...
--------------------------------------------
یکی از دو سیستم زیر رو شما می تونی بخری:
پیشنهاد من به دلیل آینده نگر تر بودن و همچنین قابل ارتقا بودن، سیستم اول هست!
ضمناً مانیتور 23 اینچ ال جی (LG E2391VR) هم به قیمت 800 هزار تومن موجود هست.
تمامی قطعات زیر در 4 راه ولیعصر - پاساژ رضا تهران موجوده. کامپیوتر احسان هم نمایندگی رسمی گیگابایت هست و اصلی ترین نمایندگی شرکت آواژنگه و اولین قطعات رو همیشه اون داره!
اونجا دیگه قضیه ی اسم بده، جنازه تحویل بگیره! :D
لیست بده، پول هم بده، سیستم رو تحویل بگیر! :D

راستی داداش؛ فروشنده نیاد گولت بزنه بگه این آشغاله! بیا یه بهتر بهت بدم! گیگا نگیر. ایسوس خوبه. نمی دونم گرین نگیر، فلان برند خوبه هااااااا... این شگرد فروشنده هاست. مبادا گول بخوری داداش... دارم بهت میگمااااا.. بعداً نگی نگفتی؟! جنس های آشغال میده با گارانتی های متفرقه! بعد هم میگه بهترینه! بگو آقا دقیقاً همین ها رو میخوام با این گارانتی ها! داری، بسم الله. نداری، وقت ما رو نگیر مرد مومن و قطعات بنجل خودت هم به ما تحمیل نکن! :D

هر قطعه ای هم با گارانتی های زیر که نوشتم و اصلی هست، نداشتن، یه پی ام بهم بدی، میگم از کجا بخر. :)
انشالله تهران تشریف دارین دیگه...؟!

hacker13
23-07-2013, 20:50
داش حسام میشه یه جدول مثل همینی که داری دوباره بهم بدی ولی با همون مادر بورده که میگی همین اسنایپر رو جایگزین کن من میخوام پرینت بگیرم ببرم بیرون یه سوالی بکنم لطفا این کار رو انجام بده و یه چیز دیگه این گرافیکه 3d هست ؟؟؟؟

اگه هست قیمت یه مانیتور 3d که 20 یا 22 اینچ باشه چنده ؟؟؟؟

Hessam1372
23-07-2013, 21:02
خب اسنایپره دیگه عزیز من. (سیستم دوم) بـــــــله. 3D هم پشتیبانی می کنه!
در اونصورت سیستم شما بیش از 9 و 200 واست در میاد!
مانیتور سه بعدی این هست: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
قیمتش هم 930,000 تومنه با 2 سال گارانتی مادیران! قابل شما رو هم اصلاً نداره! :D اینبار مهمان ما باشید! :D
نظر شما کدوم یکی از دو سیستم بالاست؟! انتخاب من سیستم اول هست.
شما یک کدوم رو انتخاب کن که اون یکی رو در نظر نگیریم...

hacker13
23-07-2013, 21:22
داش من تهرانم بله و یه سوال سیستم اول یعنی همونی که g1.assessin مادربوردش هست ؟؟

اگه اون رو میگید می تونم بپرسم چرا نظرتون اونه اخه اونی که اسنایپر و سی پی یوش هم بالاتره که بهتر و قیمتش هم بالاتره خب چرا شما میگید سیستم اول رو من پیشنهاد میکنم ؟؟؟

بعد یه چیز دیگه چرا 4770 قیمتش از 3770 پایین تره ؟؟؟؟:d

Hessam1372
23-07-2013, 21:26
در پست های قبل هم نوشتم. چون آینده نگر تره و قابل ارتقا هست! شما چند سال دیگه سیستم دوم رو نمی تونی ارتقا بدی. (پردازنده) باید بفروشی و یکی دیگه بخری!
سیستم اول هم سیستم فول گیمینگ به حساب میاد و هر دو دقیقاً مشابه هستن! منتها یه کم قدیمی تره! اما این اصلاً به این معنا نیست که ضعیف تره!
هیچکدوم برتر از اون یکی نیست! قدرت و کارایی هر دو مشابه اس. چند ماهه دیگه شما می تونی پردازنده ی نسل جدید سیستم اول رو بخری که در اینصورت، قدرتمندتر از سیستم دوم خواهد شد! هر چند بازی ها هنوز اونقدر پیشرفت نکردن که لزوماً از پردازنده ی کور آی 7 با هسته های بالا استفاده کنن.

به هر حال میل خودتونه. هر دو سیستم، بهترین انتخابه. مزیت سیستم دوم اینه که جدیدتره.

اگر می تونید 9 میلیون و 300 اینطورا هزینه کنید، مانیتور سه بعدی رو جایگزین کنم؟

ضمناً یکی از دو سیستم بالا هم انتخاب کنید که لیست بدم.

hacker13
23-07-2013, 21:42
ببین اگه هر دو سیستم جدیدترین چیزا رو میشه روش نصب کرد و فرق چندانی ندارند هر کدوم که میگی رو انتخاب کن و رو اون بحث کن ببین اصلا به پولش کار نداشته باش ok??? اره مانیتور 3d رو بزار فقط اندازش هم جوری باشه که وقتی ادم بازی میکنه حال کنه دیگه چیزی نمی خواد این سیستما و نتیجه نهایی با قیمت رو لیست کن لطفا

Hessam1372
23-07-2013, 21:49
ok. الان حله. مانیتور 3D رو جایگزین کردم در هر دو سیستم. ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

هر کدوم رو دوست داشتی بخر. من دیگه نظراتم رو گفتم و تمام شد. :)

راستی قیمت ها رو هم حدودی زدم! دقیق نیست!
با تغییرات نرخ ارز، هر روز قیمت ها بالا و پایین میشه! برای همین هیچکسی قیمت دقیق و روز رو نداره! الا فروشنده!

پیشنهاد می کنم از پاساژ رضا - مغازه ی کامپیوتر احسان بخری. :)

نکته ای، چیزی اگر بود، همه چیز رو در دو صفحه ی همین تاپیک نوشتم. شما دوباره برو بخون. چون دیدم چند تا سوال تکراری پرسیدی که پاسخشون رو در همین تاپیک دادم و احساس کردم یا اصلاً نخوندی! یا با دقت نخوندی چی نوشتم تو پست هام.

hacker13
23-07-2013, 22:01
عزیز خیلی ممنون معلومه که این کاره ای یکی شما یکی اقای علی رضا فقط ایدی منو ادد کن چون اگه سوالی پیش اومد موقع خرید ازت بپرسم و یه چیز دیگه مثلا تا 2 - 3 ماهه دیگه چیزی خفن نمیاد من براش صبر کنم ؟؟؟؟ همینطوری گفتم ؟؟؟d8kf@yahoo.com

Hessam1372
23-07-2013, 22:17
قربونت. :) آی دی نه. همینجا سریع بیا توی فروم پی ام بده! همیشه هستم. من فعالیت اصلیم اینجا نیست! توی سایت تخصصی سخت افزار هست:

نام کاربریم هم Hessam هست اونجا. بچه ها منو می شناسن. تو چت روم بگی، آدرس پروفایلم رو هم بهت میدن.

اینجا هم می تونی بهم ایمیل بدی! مستقیم میاد واسه خودم. ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

آقا ما بریم. ایشالله مبارک باشه پیشاپیش. شب بخیر...

mr_exir
23-07-2013, 22:54
آقا بی خیال اور... :D اورکلاک یعنی یک قطعه رو تا جایی که میشه و پتانسیلش رو داره، افزایش فرکانسش بدی! یعنی قدرتمندترش کنی. به زبان ساده گفتم که متوجه بشی. وگرنه تعریف فنی و اصولیش یه جور دیگه اس. گوگل سرچ کن. :)
مثل دوپینگ می مونه! :D البته این سیستم توی هیچ بازیی کم نمیاره! شما اگر دوپینگ هم کنی، چیزی بهتری به شما ارائه نمیده! جز اینکه عمر مفید قطعه رو کاهش بده!
گوگل سرچ کن کارت گرافیکه رو ... اصلاً یه چیز رویایه! :D خیال شما راحت! از این دیگه بهتر نمیشه!
کدوم قاب کیس؟ کیس رو میخواید حتماً X7 باشه؟! برای من فرقی نداره! هر چی شما می پسندی...
چون کارایی فنی هر دو کیس تضمین شده اس. فقط می مونه ظاهرش.
الان لیست رو بروزرسانی کردم. اسنایپر رو جایگزین کردم و کیس رو هم ایکس 7 نوشتم.

راستی جناب هکر؛ اگر در آینده قصد ارتقای سیستم رو داشته باشی، خرید این سیستم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) برای شما بهتره!
چون شما روی این پلتفرم می تونی پردازنده ی نسل بعد رو که یکی دو ماه دیگه میاد، نصب کنی!
اما اون سیستم که بر پایه ی پلتفرم سوکت 1150 هست، هرگز نمی تونی ارتقا بدی! (به جز کارت گرافیک، رم، هارد، پاور و ...)
باید کلاً سیستم رو بفروشی و یه نوع با نسل جدید بخری!
اما سیستم سوکت 2011 نیازی نیست بفروشی و یکی دیگه بخری. تمام قطعاتش قابل ارتقا هست. من جمله پردازنده که با آپدیت بایوس، می تونی به نسل جدید ارتقا بدی.

با این تفاصیل چه سوکتی بهتره و قابل اپدیت همیشگی هست ؟

1150 ؟ 1155 ؟ 2011 ؟

mr_exir
23-07-2013, 23:11
با این تفاصیل چه سوکتی بهتره و قابل اپدیت همیشگی هست ؟

1150 ؟ 1155 ؟ 2011 ؟

جوابم را گرفتم .