PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : شکایت از یک فروشگاه اینترنتی

شـیـفــو
22-07-2013, 20:44
سلام دوستان من روز جمعه یک محصول رو به فروشگاه اینترنتی [حذف شد] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) سفارش دادم و قرار شد با پیک موتوری بیاره ، همون موقع هم از طریق پایگاه اینترنتی مبلغ رو پرداخت کردم اما تا الان که دوشنبه شب هست هیچ بسته ای به دستم نرسیده که هیچ به پیام هایی هم که براشون فرستام هیچ جوابی ندادند . طبق گفته سایت سفارش از طریق پیک موتوری باید یک روز کاری طول بکشه اما الان 3 روز کاری گذشته و هیچ جوابی دریافت نکردم . مبلغی که پرداخت کردم چیز زیادی نیست 18.300 تومن بوده ولی من قصد داشتم محصول رو برای دیروز یعنی یکشنبه به شخصی کادو بدم و الان دیگه برام هیچ ارزشی نداره . آیا میتونم ازشون شکایت کنم ؟ جایی هست که رسیدگی کنه ؟ من بیشتر از پولم بخاطر اینکه منو حساب نکردن و حتی قابل ندونستند یه جواب بدن ناراحتم و می خوام باهاشون برخورد بشه . چکاری میتونم انجام بدم ؟

Ezel
22-07-2013, 20:57
سلام/

لطفا اسم و لینک فروشگاه رو ننویسید چون مطرح کردنشون در متفرقه میسر نیست ، اما در مورد بخش حقوقی و پیگیری موضوع دوستان اگر اطلاعی داشته باشن کمک میکنن و طرح کردن موضوع با محور حقوقی مشکلی نداره .

+

همچنین میتونید از انجمن علوم انسانی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هم استفاده کنید .

30vil
22-07-2013, 21:12
شما باید برید دادگستری و از این فروشگاه شکایت کنید بعد از اون برید پلیس فتا و موضوع شکایت را پیش ببرید

hossein 1994
31-07-2013, 08:53
سلام دوستان من روز جمعه یک محصول رو به فروشگاه اینترنتی [حذف شد] سفارش دادم و قرار شد با پیک موتوری بیاره ، همون موقع هم از طریق پایگاه اینترنتی مبلغ رو پرداخت کردم اما تا الان که دوشنبه شب هست هیچ بسته ای به دستم نرسیده که هیچ به پیام هایی هم که براشون فرستام هیچ جوابی ندادند . طبق گفته سایت سفارش از طریق پیک موتوری باید یک روز کاری طول بکشه اما الان 3 روز کاری گذشته و هیچ جوابی دریافت نکردم . مبلغی که پرداخت کردم چیز زیادی نیست 18.300 تومن بوده ولی من قصد داشتم محصول رو برای دیروز یعنی یکشنبه به شخصی کادو بدم و الان دیگه برام هیچ ارزشی نداره . آیا میتونم ازشون شکایت کنم ؟ جایی هست که رسیدگی کنه ؟ من بیشتر از پولم بخاطر اینکه منو حساب نکردن و حتی قابل ندونستند یه جواب بدن ناراحتم و می خوام باهاشون برخورد بشه . چکاری میتونم انجام بدم ؟
اول با پشتیبانی اون سایت در ارتباط باشید
ببیند جواب اون سایت چی هست ممکنه هنوز پست نکرده باشن برای من همیچین اتفاقی افتاد

senaps
31-07-2013, 12:03
با سلام....
پلیس فتا! خودشون هم راهنماییتون میکنن، هم این فروش رو به درس عبرتی برای اون عزیزان تبدیل میکنن که برا ثانیه‌های مردم و قولی که میدن ارزش قائل باشن! :)

hossein 1994
31-07-2013, 12:07
اول باید با خود فروشگاه تماس بگیرن اگه جوابی ندادن بع اقدام کنن به پلیس فتا در مورد کلاه برداری
به نظر من اگه سایتی باشه که واقا فروشگاه باشه و مشتریش زیاد باشه هیچ وقت همچین کار رو نمیکنه
ولی شما طبق گفته دوستمون از مرجع قانونی اقدام کن:n16:

شـیـفــو
31-07-2013, 12:13
پشتیبانی که جواب نمیده اصلا ، شماره هم نذاشتن فقط یه فرم تماس با ما داره که اصلا نمیدونم سالمه یا نه .
توی سایت فتا هم ثبت کردم هنوز جوابی ندادند .
الان شده 11 روز کاری و هیچ خبری هم ازشون نیست
نمیدونم چطور بانک ها با اینا همکاری میکنند .
فعلا هم وقت ندارم برم دادگستری و پی قضیه رو جدی بگیرم ، ولی از آخر هفته دیگه جدی اقدام میکنم .

hossein 1994
31-07-2013, 12:21
اینا یه حسابی تو بانک مربوطه دارن و درخواست میدن که برای فروشگاه شون یه درگاه متصل به حساب خودشون بدن

در ضمن باید اول مشخصات فرد رو پیدا کنی بعد از طریق دادگستری شکایت کنی اینطوری کار خودت راحت تره حضوری به پلیس فتا برو اونجوری کارت راحتر انجام میشه
شما اگه بخوای واقعا انجام بدی این شکایت رو هزینت بیشتر از این مبلغ میشه ولی قابل جبران هست چون که در پایان حکم محکومیت از طریق دادگاه درخواست هزینه این شکایت و همینطور مبلغی اضافه هم میتونی درخواست بدی تا رضایت بدی
لطفا لینک فروشگاه رو برامون ارسال کنید

مصطفی
03-08-2013, 15:10
در ضمن باید اول مشخصات فرد رو پیدا کنی بعد از طریق دادگستری شکایت کنی اینطوری کار خودت راحت تره حضوری به پلیس فتا برو اونجوری کارت راحتر انجام میشه
شما اگه بخوای واقعا انجام بدی این شکایت رو هزینت بیشتر از این مبلغ میشه ولی قابل جبران هست چون که در پایان حکم محکومیت از طریق دادگاه درخواست هزینه این شکایت و همینطور مبلغی اضافه هم میتونی درخواست بدی تا رضایت بدی

درود
این که دوستمون گفتن با مشخصات فرد شکایت کنید واقعا بهتره . خیلی زودتر به نتیجه میرسید
ولی این که هزینه قابل جبران هست خیر
اگه شما شکایت کیفری میخواید بکنید ( که در اصل شکایت شما کیفری هست ) هزینه ای که خرج کردی بهت بر نمیگرده - از لحاظ قانونی
اگه شکایت حقوقی بکنی بر میگرده
یه اطلاعی هم بدید که اگه پیگیر نشدید تاپیک زیاد شلوغ نشه
بدرود

شـیـفــو
22-08-2013, 21:46
سلام دوستان
جمعه این مسئله رو با یکی از فامیلام که تو کلانتری کار میکنه درمیون گذاشتم ، گفت کار شکایت و دادگستری و .... همش دردسر داره برای 18 تومن هم کسی این کارو نمیکنه و هیچکی هم برای وقتی که صرف کردی ارزش قائل نیست .
توی سایتی که سفارش دادم دیدم اون فروشگاه فقط تبلیغ یه فروشگاه دیگه رو میکرده و وقتی وارد سایت اصلیش شدم یه قسمت داشت برای اینکه ما هم ثبت نام کنیم و تبلیغ اون فروشگاه رو بکنیم ، بعد ثبت نام یه شماره 6 رقمی دیدم گذاشته پایین صفحه هرچی بهش زنگ میزدم می گفت داخلی مورد نظر در حال مکالمه هست ،

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خلاصه دیدم جز اون شماره چیز دیگه ای ندارم ، همونو دادم به فامیلم گفتم تنها راه ارتباطی اینه که همش هم میگه مشغوله ، خلاصه یکشنبه زنگ زد بهم گفت پاشو بیا ، رفتم دیدم یه شماره دیگه درآوردن که اون شماره 6 رقمی به این شماره هم وصله ، اول با موبایل زنگ زدیم به همون 6 رقمیه باز گفت مشغوله ، بعد با تلفن کلانتری زنگ زدیم به شماره اصلیه یه یارو برداشت ، خلاصه با لحن تهدیدآمیز (به قول خودش پلیسی) قضیه رو گفت ، اونم گفت باشه بررسی میکنم ببینم چی بوده . اومدم خونه که زنگ بزنم بهشون شماره سفارش رو بدم دیدم به گوشیم 6 بار زنگ زده ، زنگ زدم گفت فردا ساعت 11 میفرستیم اعضای خانواده رو هم درجریان بذارید که اگه خودتون نبودید یکی تحویل بگیره ، خلاصه بسته رسید دستم یه 5 تومنی هم توش بود با یه نامه تایپ شده عذرخواهی .
این آدما تا زور بالا سرشون نباشه کار خودشون رو انجام نمیدن .
با تشکر از نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران

Atghia
22-08-2013, 22:38
اینجا بیان تجربیات شاید درست نباشه اما من هم متاسفانه یک خرید اینترنتی از یک سایت به اصطلاح معتبر داشتم که اصلا اون وسیله ای که من میخواستم رو برام نفرستادن کلی پیگیری کردم و ...بارها با خدمات بعداز فروشش تماس داشتم که در نهایت به هیچ جا نرسید
من که شخصا دور خرید اینترنتی رو خط کشیدم توصیم به دوستان اینه تا جایی که امکانش هست حضورا خرید کنند مگر در شرایط خاص به این فروشگاههای اینترنتی روی بیارن
از این دوستمون هم که زحمت کشیدند و ما رو هم در جریان نتایج پیگیریشون قرار دادند بینهایت ممنونم:n16:

Ali_softcenter
22-08-2013, 23:51
سلام

یک بار از یه فروشگاه اینترنتی یه وسیله فانتزی تابلو مانند که کار خاص اون فروشگاه هم هست رو خریداری کردم...یه محض اینکه به دستم رسید دیدم گوشه یکیش لب پر شده...

در فرم تماس با ما پیام فرستادم....

دقیقا نیم ساعت نشد باهام تماس گرفتن....

هنوز هم فروشگاه هایی هستن که به مشتری احترام بذارن حتی از نوع ایرانی.

شـیـفــو
24-08-2013, 21:23
سلام
یک بار از یه فروشگاه اینترنتی یه وسیله فانتزی تابلو مانند که کار خاص اون فروشگاه هم هست رو خریداری کردم...یه محض اینکه به دستم رسید دیدم گوشه یکیش لب پر شده...
در فرم تماس با ما پیام فرستادم....
دقیقا نیم ساعت نشد باهام تماس گرفتن....
هنوز هم فروشگاه هایی هستن که به مشتری احترام بذارن حتی از نوع ایرانی.

منم بیشتر از دو ساله که با 4 تا فروشگاه که اعتبار خاصی هم ندارند کار می کنم ، مخصوصا تابستون پارسال ، کل گردش معامله هامون رو چند روز پیش داشتم جمع میزدم بیشتر از 8 میلیون شده بود . حیف که نمیشه اسم برد چون براشون تبلیغ میشه ، کاش یه تایپیکی داشتیم که فروشگاه های معتبر رو میشد نام ببریم یا تجربه ی خریدمون رو دربارش بگیم ، آخه همن روزای اول که من این تایپیکو زدم چند تا از کاربرا درخواست نام فروشگاه رو کردند که یه وقت سر اونا کلاه نره ، تو این فروم خیلی خریدار اینترنتی داریم اینطوری آگاهی شون نسبت به فروشگاه ها میرفت بالا ، مثلا من اسم این فروشگاه رو تو تایپیک فروشگاههای بدقول :n02: می نوشتم یا اسم اون 4 تا رو تو خوش حسابا مینوشتم و این چیزا .....
مهم شخصی هست که باهاش معامله میکنیم .

از این دوستمون هم که زحمت کشیدند و ما رو هم در جریان نتایج پیگیریشون قرار دادند بینهایت ممنونم:n16:
قربونت آقا انجام وظیفه بوده :n02:

حالا
همون موقعی که گزارش دادم به پلیس فتا (که البته کار خاصی هم نکرد) یه مطلب دیدم تو سایتش که به نقل از همون جاست :

کارشناس پلیس فتا گفت: با توجه به رشد روز افزون فعالیت‌های اقتصادی در حوزه فضای مجازی امروزه شاهد استفاده از فروشگاه الکترونیکی به منظور تأمین نیازهای کاربران در سطح اینترنت هستیم.
متأسفانه مردم به هشدارهای پلیس فتا در این خصوص توجه نکرده‌اند و همچنان از فروشگاه‌هایی که دارای اعتبار لازم نیستند خرید کرده و بسیاری از آنها با مشکلات عدیده‌ای مواجه شده‌اند.
عدم توجه به تذکر پلیس فتا در خصوص خریدهای اینترنتی موجب شده تا بعد از اینکه فرد از یک وب‌سایت غیر معتبر خرید کرده و وجه را از طریق درگاه الکترونیک یکی از بانک‌های عضو شتاب پرداخت می‌نماید حتی بعد از گذشت ماه‌ها موفق به دریافت کالا و یا خدمات خریداری شده نگردیده و با پیگیری‌های وی وجه پرداختی نیز مسترد نشده است، از این رو پلیس فتا به کلیه کاربران اینترنتی که قصد خرید الکترونیکی را دارند توصیه اکید می‌کند تا از فروشگاه‌هایی که دارای نماد اعتماد الکترونیک از مرکز توسعه تجارت الکترونیک وزارت صنعت و معدن تجارت هستند خرید نمایند.
کلیه کاربران می توانند لیست فروشگاه‌هایی که دارای نماد الکترونیکی از مرکز توسعه تجارت الکترونیک وزارت بازرگانی می‌باشند را از سایت enamad.ir ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) دریافت نمایند.
در نهایت پلیس فتا از کلیه کاربران می خواهد در صورت مواجه با موارد مشکوک آن را از طریق وب‌سایت پلیس فتا به آدرسCyberpolice.ir بخش گزارش تخلف فروشگاه‌های اینترنتی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) با ما گزارش نمایند.
منبع:
پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

این کارشناس عزیز درست گفته من توجه نکردم دقیقا همین بلا سرم اومدش ، حالا دیر فهمیدم ولی ازین به بعد چک میکنم و با خیال راحت تری خرید میکنم ، که اگه هم یوقت بعد چک کردن بلا سرم اومد (خدایی نکرده) دیگه سوتی خود فتا هست و بیشتر توجه میکنند .

V E S T A
24-08-2013, 21:41
به نظر من تو این موارد پلیس فتا رو جدی بگیرین اصلا هم تصور نکنید رسیدگی نمیشه :n06:

تنظیم شکایت در دادسرا و پلیس فتا (پلیس فتا هم باید حضوری به یکی از دفاتر استان خودتون برین)

آدرس
تلفن
رایانامه رسمی

تهران

--
info@cyberpolice.ir
cyber@police.ir
Researchfata@police.ir

تهران-خیابان شریعتی-نرسیده به خیابان معلم-خیابان سروش-پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات تهران بزرگ

--
tehran.cyberpolice@police.ir

ورامین- بعد از میدان رازی- روبروی آبفا- مجتمع انتظامی- طبقه سوم – پلیس فتا فا.ا. شرق تهران

--
the.sh_fata@police.ir

شهریار – خیابان عباس آباد-خیابان وحدت اسلامی-روبروی گلزار شهدا کرشته- پلیس فتا فا.ا غرب تهران

02165225969
02121874787
the.gh_fata@police.ir

faded
06-09-2013, 10:02
من اگر بخواهم از فروشگاهی شکایت کنم باید اینترنتی شکایت کنم یا حضوری؟ من شهرستان هستم

ali_ranger22
06-09-2013, 20:58
من خودم فروشگاه اینترنتی دارم
اما واقعا اکثر مواقع که خریدهای پیکی دیر میشه تقصیر خود خریداره
هیج جوره تلفنش رو جواب نمیده!!
بعد از چند روز که همش زنگ می زدم بهش آخر sms داد گفت شما؟ من تلفن ناشناس جواب نمیدم!!
خب یکی نیس بهش بگه جواب نمی دی غلط می کنی پیکی خرید می کنی
همین الانش چند تا خرید پیکی رو دستم مونده، نمی دونم چطوری به دستشون برسونم

شـیـفــو
07-09-2013, 04:12
من اگر بخواهم از فروشگاهی شکایت کنم باید اینترنتی شکایت کنم یا حضوری؟ من شهرستان هستم

این مشکل که برای من پیش اومد طبق نصیحت همه حتی همین آشنای ما هم ، نتیجه این شد که اگه مبلغ پایین هست قیدشو بزن چون ارزش نداره ، اگه هم قضیه رو کم و کنی و این چیزا باشه که هیچ .
حضوری بری یکی از دفاتر رسیدگی به جرایم رایانه ای خیلی بهتر هست تا اینکه اینترنتی با پرکردن این فرما انجام بدی ، توی منیریه تهران یه دادسرا بود که به جرایم رایانه ای هم رسیدگی میکردن ، توی سالن روی برد یه فلوچارت داشتن مراحل پیگیری بود ، به ترتیب نوشته بود باید چیکارا کرد ، حالا برش داشتن وگرنه برات یه عکس میگرفتم اینجا میذاشتم برای بقیه هم بهتر بود .

بعد از چند روز که همش زنگ می زدم بهش آخر sms داد گفت شما؟ من تلفن ناشناس جواب نمیدم!!

اینجور مشتری ها هم دردسرند واقعا .
منم یه مدت سال 86 بود فکر کنم ، یه دیسک درست کرده بودم میفروختم ، بیشتر از 25 تا از سفارش هام همینطور بسته بندی هنوز تو انبار دارمشون ، آدرس خونه رو اشتباهی دادند یا به هر دلیلی تحویل نگرفتند چون من فقط تهران سفارش میگرفتم بعد خودم هم میبردم تحویل میدادم ، توی سایت شماره داده بودم ، وقتی طرف دیگه خودش پیگیر نشه همون بهتر که بسته دستش نرسه .

faded
07-09-2013, 18:20

یعنی الان من مقصرم که از 2هفته پیش هیچ خبری نشده؟
سایت فروش کتاب هیچ شماره ایی برای تماس نگذاشته؟
سامانه اس ام اس هر چی پیغام میدم جواب نمیده
هر چی به ادمین ایمیل میزنم پاسخ نمیده من مقصرم؟

شـیـفــو
07-09-2013, 21:08
داداشم میشه یه توضیح بدی چرا شاکی شدی ؟
ببین موقع خرید بصورت اینترنتی مبلغ رو پرداخت کردید اما الان هنوز خبری نشده ، درسته ؟
محصول فیزیکی بوده یا مثلا و.پ.ن بوده ؟
توی فروشگاه ننوشته بود چند روزه به دستتون میرسه ؟
راه های تماس باهاشون چیه ؟ فقط یه شماره اس.ام.اس و ایمیل گذاشتن ؟
چند روز گذشته از خرید ؟

faded
08-09-2013, 17:53
خرید 2 جلد کتاب بوده
مبلغ رو همان موقع انلاین پرداخت کردم
نوشته حداکثر 5 روز کاری ولی الان دو هفته شده
بله فقط اس ام اس و ایمیل راه ارتباطی هست

amin tala
16-03-2014, 11:48
اها ... که اینطور.....من هم برام یک چنین مشکلی پیش اومده....تصمیم گرفتم اول خودم تهدیدشون کنم:n02:.......شما هم اول اینکار رو بکنید..بهتره