PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آیا گاز موجود در کولر اسپلیت، فاسد می شود ؟

befermatooo
10-07-2013, 08:01
سلام . گشتم تاپیک مشابه پیدا نکردم .

دیروز کولر اسپلیت رو از خانه اوردم مغازه و نصاب بعد از نصب کولر ، گازش رو خالی کرد و گفت گازش فاسد و کثیف شده و دوباره باید پر بشه !

آیا این داستان صحت داره ؟ از چند تا از دوستام پرسیدم و بهم خندیدن و گفتن چرا گذاشتی گاز رو خالی کنه !

هنوز طرف نیومده که دوباره گازش رو پر کنه ، اگه زودتر جواب بدین ممنون میشم تا بتونم در پرداخت هزینه نقره داغش کنم .

ممنون

farid0485
10-07-2013, 15:29
مطمئنی که گفته گاز کولر فاسد شده؟!

معمولا ک.لر های گازازن هاشون عایق خازن هاشون فاسد میشه...​من که تاحالا راجع به فاسد شدن گاز چیزی نشنیدم....

ملا نصرالدین
10-07-2013, 23:12
کولرتون نو بوده؟
نصاب رو از شرکت گرفتید؟
به شرکتی که ازش نصاب گرفتید گفتید که نصاب چکار کرده؟

SNOW PATROL
10-07-2013, 23:17
سلام . گشتم تاپیک مشابه پیدا نکردم .

دیروز کولر اسپلیت رو از خانه اوردم مغازه و نصاب بعد از نصب کولر ، گازش رو خالی کرد و گفت گازش فاسد و کثیف شده و دوباره باید پر بشه !

آیا این داستان صحت داره ؟ از چند تا از دوستام پرسیدم و بهم خندیدن و گفتن چرا گذاشتی گاز رو خالی کنه !

هنوز طرف نیومده که دوباره گازش رو پر کنه ، اگه زودتر جواب بدین ممنون میشم تا بتونم در پرداخت هزینه نقره داغش کنم .

ممنون

دوست عزیز اصلا چنین چیزی نیست
فقط اگر گاز به هردلیلی تخلیه بشه باید شارژ بشه
مگه گاز هم فاسد میشه ؟!

TAPATALK

befermatooo
11-07-2013, 08:52
بنابراین سرم کلاه رفت !

من که راضی نیستم انشالله جوابش رو بگیره !

دیروز اومد واسه پر کردن گاز ، بهش گفتم که رفتم پرسیدم و اصلان داستان اینی که شما میگی نیست ! اومد میگه منظورم از فاسد شدن گاز این بود که هوا گرفت !

:n13: با توجه به این که حوصله کل کل رو نداشتم 40 تومن دادم و گفتم نمیدونم والا .

کولر حدود 1 ماه کار کرده بود و زمانی که جابجاش کردیم یک سرویس دهنده اونو جدا کرد بنابراین گازش داخلش بود .

MOHAMMAD_ASEMOONI
12-07-2013, 12:02
بنابراین سرم کلاه رفت ! من که راضی نیستم انشالله جوابش رو بگیره !دیروز اومد واسه پر کردن گاز ، بهش گفتم که رفتم پرسیدم و اصلان داستان اینی که شما میگی نیست ! اومد میگه منظورم از فاسد شدن گاز این بود که هوا گرفت !:n13: با توجه به این که حوصله کل کل رو نداشتم 40 تومن دادم و گفتم نمیدونم والا .کولر حدود 1 ماه کار کرده بود و زمانی که جابجاش کردیم یک سرویس دهنده اونو جدا کرد بنابراین گازش داخلش بود .سلام . 1- گاز کولر فاسد شدنی نیست . بنده کولرهائی رو دیدم که 20 ساله داره کار میکنه و مشکلی نداره .2- گاز توی کولر فشرده هست یعنی امکان نداره هوا از بیرون وارد سیستم بشه و با گاز مخلوط بشه . 3- ممکنه به علت نشتی , فشار گاز کم بشه یا در بره که با تزریق گاز درست میشه اون هم بعد از برطرف کردنِ علتِ نشتی .4- الان در کولرهای خانگی و ماشینها , گاز باقیمانده رو با دستگاه کاملاً تخلیه و ذخیره میکنند و بعد از رفع نشتی و تعمیر و سرویس دوباره به سیستم اضافه میکنند . 5- با فشار سنج باید فشار گاز اندازه گیری بشه تا اگر کم هست اضافه بشه . 6 - نشتی روغن از لوله ها علامتِ بدی هست که معنیش اینه که هم گاز کم شده هم روغنی که در سیستم هست و کمپروسور رو چرب میکنه . اگر به موقع جلوی نشتی گرفته نشه و روغنِ از دست رفته به سیستم اضافه نشه , به مرور زمان با سایش پیستونهای کمپرسور و ضعیف شدنش و کم شدنِ سرمایش و دستِ آخر هم جام شدن ( گیرپاج ) کمپروسور و کلی ضرر مالی میشه .بنابراین با مشاهده ی روغن روی لوله های کولر خانه یا ماشین باید فوراً به دادش برسید و نشتی رو درست کنین و به اندازه ی روغن از دست رفته باید روغن اضافه بشه به سیستم .

nhybgtvfr
19-08-2013, 19:18
بنابراین سرم کلاه رفت !

من که راضی نیستم انشالله جوابش رو بگیره !

دیروز اومد واسه پر کردن گاز ، بهش گفتم که رفتم پرسیدم و اصلان داستان اینی که شما میگی نیست ! اومد میگه منظورم از فاسد شدن گاز این بود که هوا گرفت !

:n13: با توجه به این که حوصله کل کل رو نداشتم 40 تومن دادم و گفتم نمیدونم والا .

کولر حدود 1 ماه کار کرده بود و زمانی که جابجاش کردیم یک سرویس دهنده اونو جدا کرد بنابراین گازش داخلش بود .
بگو خب پس چرا میگی فاسد شده؟
بعدش یه مدت که روشن باشه هواش گرفته میشه(کولر ماشین که اینجوریه،اما کولر خونه ها رو نمیدونم)
موفق باشید