PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی در مورد Z87!

Emir1
02-07-2013, 23:05
دوستان میخوام بدونم مادربوردهای Z87 آیا قابلیتهایی که دارند ارزشمند هست و آیا تفاوت زیادی با Z77 ها دارن؟ مثلا تو سرعت انتقال اطلاعات و سایر فناوریها خیلی جلوتر نیستن؟ یا مثلا DDR4 و تکنولوژیهای نسل بعد آیا قراره به این زودی وارد بشه؟
میخوام مادربورد Z77 بردارم، برام سواله که آیا بیشتر صبر کنم تا مادربورد و سی پی یوی هاسول بیاد یا نه، حالا مصرف برق کمتر و اینطور ویژگیها رو کاری ندارم، کلا میخوام بدونم آیا تغییرات قدرت و عملکرد خیلی فرق خواهد کرد یا اینکه ارزش صبر کردن نداره و بهتره Z77 و 3570 ام رو بردارم. :)

Ali*Reza
02-07-2013, 23:14
سوالتون بیشتر در مورد تفاوت سوکتهای 1155 و 1150 هست. صرفا مقایسه چیپستهای دو سوکت متفاوت خیلی مقایسه جالبی نیست ولی در کل از لحاظ فناوری و قابلیت خیلی تفاوتی با هم ندارن.
این اختلاف کم در مورد سوکتها هم صدق میکنه و در بالاترین حالت ، پردازنده های هاسول کمتر از 10درصد از آیوی ها در مدلهای مشابه قویترند.

Emir1
02-07-2013, 23:39
مثلا DDR4 یا PCI4 و اینطور چیزا که قرار نیست اضافه بشن؟
چون میخوام از چیپ Z77 بردارم، کارت گرافیک رو که میدونم هیچ مشکلی نیست و تا امروز و حتی شاید حداقل یه سال آینده کارتهایی که میان همه به مادربوردی که میخرم میخورن ولی اینکه آیا مثلا این فناوریهایی که گفتم یا امثال اونا بخوان تغییر کنن و تکنولوژی خاصی تو مادربوردای جدید و به قول شما سوکتهای 1150 ها باشه نمیدونم. (به جز سی پی یوهای هاسول و البته یخورده رمهای با فرکانس بیشتر) تغییرات خاصی تو تکنولوژیهای سوکتهای جدید قراره اتفاق بیوفته؟
با خریدن Z77 و آیوی بریج ضرر نمیکنم؟

Ali*Reza
02-07-2013, 23:48
به نظر من انتخاب و خريد سوکت 1155 منطقيه و فعلا هم از قابليتهايى که گفتين خبرى نيست.
پلتفرم اى ام دى که هنوز PCIe3 رو هم روى اکثر مادربوردهاش نداره!
همونطور که گفتم صرفا بين هاسول و آيوى اختلاف زيادى وجود نداره و برترى محسوسى وجود نداره براى وادار کردن ما براى خريد هاسولها.