PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ---شنوایی گوش(پارگی پرده گوش)

saman1330
22-06-2013, 18:57
درود
آقا ما مرض داشتیم این گوشمون می خارید یه گوش پا کن ورداشتین کردیم تو گوشمون یهو یه صدا اومد تق.بعدشم یکم خون اومد بیرون.فردا شبش درد شدیدی گرفت و رفتم دکتر داخلی گفت عفونت کرده و معلوم نیست پرده پاره شده یا نه.
یه چرک خشک کن سفکسیم و قطره الکل بوریکه نوشت استفاده کردم با یه مسکن ژلوفن (خیلی درد داشتم)
خلاصه دردش خوب شد.الان فقط شنوایی گوشم 50% کم شده(نصف شده)البته 1 گوشم اینجوریه
امروز رفتم متخصص گوش میگه هیچی نیست .تمیزه و پرده سالمه.شنوایی سنجی نوشت رفتم انجام دادم.متصدی این کار گفت مثل اینکه پرده رو آسیب زدی و عمل می خوادوشاید گوش میانی فلان شده و ...(هر دفعه 1 چیزی میگفت)
دوباره که بردم پیش دکتر گفت پس گوشت یه خبرایی هست ولی ظاهرن سالمه ، یه چرک خشک کن داد گفت هفته دیگه بیا
گفت احتمال داره پرده داره ترمیم می شه یا شاید پارگی داره و...(اصلن مطمین حرف نمی زد)
از دوستان کسی بوده مشکلی مشابه برای خودش یا کسی پیش اومده باشه چیزی بدونه ؟
من خودم حس می کنم اون پشت پرده کیپ شده(حالا عفونت یا لخته خونی چیزی باشه)
سپاس:n16:

saman1330
24-06-2013, 18:51
نبود؟:n29:

raana
25-06-2013, 16:38
به خاطر فشاری که به پرده ی گوش اومده....پاره شده و همین طور به خاطر دستکاری که انجام شده(استفاده از گوش پاک کن) باعث عفونت شدید شده.......

به احتمال زیاد هم هنوز عفونت در پشت پرده ی گوش(گوش میانی) وجود داره...که احساس کیپی و گرفتگی گوش دارین......

خود من دوبار به خاطر عفونت شدید دچار پارگی پرده گوش شدم...که با مصرف آنتی بیوتیک های طولانی مدت...مشکل رفع شده.....

تو این مدت که پرده ی گوش در حال ترمیم هست....اصلا نباید بزاری آب وارد گوش بشه.......
گاهی اوقات با دارو و زمانی که بهش داده میشه این ترمیم صورت نمیگیره و نیاز به جراحی پیدا میکنه.......البته تو این مورد آنتی بیوتیک بیشتر به منظور پیشگیری از عفونت تجویز میشه....

به هیچ عنوان هیچ وقت و تحت هیچ شرایطی گوش پاک وارد گوش نکنین..چون هم باعث عفونت گوش میشه و هم گاهی اوقات باعث پارگی پرده گوش میشه.....

حتما به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه کنید....و دوره ی درمان رو تکمیل کنید.......

saman1330
30-06-2013, 12:47
درود
در پست اول گفتم من رو متخصص گوش معاینه کرد و گفت پرده گوش سالم هست.
من احساس می کنم عفونت در گوش داخلی باشه.
پزشک فعلن اموکسی کلاو تجویز کرده.این دوره درمان طولانی که گفتی منظورت چه مدت هست؟

raana
30-06-2013, 17:19
دوره درمان برای من چیزی حدود 2 ماه و نیم طول کشید.......