PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خرید سیستم کامل

Emir1
13-06-2013, 19:14
سلام،
دوستان میخوام یه سیستم جدید ببیندم. (فقط چون یه مدته از قیمتا و تکنولوژیها خبر ندارم یه چند تا سوال هم دارم، ممنون میشم اگه چند دقیقه ای برام وقت بذارین)
کاربرد: نرم افزارهای رشته عمران مثل اتوکد و البته گیم
بودجه رو نمیتونم دقیق تعیین کنم شاید چیزی در حدود 3-3.5 تومن، ولی چون برام کارایی سیستم خیلی مهمه و نهایتش اگه ببینم واقعا لازمه قطعه ای رو بخرم و بودجه کم میاد بقیه ی پولش رو تو سه چهار تا چک اقساطی پرداخت میکنم. پس تا حدودی بالاتر از این بودجه رو هم خواستید اضافه کنید. به طور کلی اینطور بگم که چون زود زود سیستم عوض نمیکنم میخوام سیستمی باشه که حداقل تا چند سال جوابگو باشه و نهایتش رم اضافه کنم و یا کارت گرافیک اضافی SLI کنم. ولی در عین حال میخوام ارزون و مناسب در بیاد، پس لطفا جنبه اقتصادیشم در نظر بگیرید.

CPU: قیمت 3570k و 3770 چنده؟ همانطور که میدونید گیمها کم کم به مینی مم چهار هسته ای رسیدن یه سی پی یو میخوام که حداقل تا سه سال از عهده ی گیمها بر بیاد. (راستی این 2logical per تو این سی پی یوهای جدید برای هر هسته مینویسن رو میشه توضیح بدین)
Ram: میخوام 8 گیگ بندازم ولی یه دونه باشه چون در آینده هم میخوام بسته به نیاز هر چند وقت یه بار یه 8 گیگ بندازم که سرجمع تا 32 گیگ آپگرید بشه. (فقط اهمیت دوئال چنل رو زیاد نمیدونم، اگه خیلی مهمه لطفا بگین)
Main: مادربورد که اطلاعاتم کمه لطفا سوکتی باشه که قابلیتهاش زیاد و جدید باشه، فقط ساپورتش بالا باشه اگه زیاد گرون در نمیاد SLI هم داشته باشه و امکاناتش هم بروز باشه. اگه ممکنه چند تا گزینه معرفی کنید تا خودمم یه تحقیقی در موردش بکنم. (به نظرتون سری سی پی یوهای هاسول ارزش این رو دارن که از الان تو خرید مادربورد به فکرش باشیم؟)
VGA: قیمت GTX660 (با Ti و بدون Ti) چقدر در میاد؟ تو این حدودا یا کمتر گزینه ی خوب چی پیشنهاد میدین؟
Monitor: خودتون یه گزینه خوب بگین، کنتراستش بالا و زمان پاسخدهیش هم فقط 2 به بالا باشه.
Case: یه کیس مناسب با تهویه خوب، اگه کیسی هم از نظر تهویه و هم اقتصادی بهتر از مگنوم2 سراغ دارین لطفا بگین.
بقیه قطعات رو هم خودتون زحمتش رو بکشین فقط تو محاسبه پاور امکان اضافه کردن قطعات در آینده مثل رم و کارت گرفیک دوم رو هم در نظر بگیرید.
دیگه فکر کنید برا خودتون میخواید سیستم ببندین هم کارایی خوب و هم قیمت تا حد ممکن مناسب.
با تشکر :11:

Ali*Reza
13-06-2013, 20:37
پيشنهاد من :

CPU : Intel Core i5 3570 3.4GHz : 770.000
M.B : ASUS P8H77-V : 540.000
RAM : Corsair 2*4 1600 : 280.000
VGA : Sapphire 7870 2GB DDR5 : 950.000
HDD : Seagate 500GB : 180.000
DVD/RW : 80.000
Power : Green 685B : 400.000
Case : Green Hunter : 160.000
Monitor : LG LED 2060s : 500.000
All : 3.860.000

گرافیک رو میتونین GTX 660Ti هم انتخاب کنین که از 7870 هم پرفرمنس بهتری داره ولی چون قیمتش به بودجتون نمیخوره ( حدودا 1.300 هست ) پیشنهاد ندادم.
به نظر من اگر قصد خرید دارین اقدام کنین و ارزش نداره که صبر کنین برای سوکت 1150 ( هاسول ) و از پردازنده های آیوی استفاده کنین.

Emir1
13-06-2013, 20:55
پيشنهاد من :

CPU : Intel Core i5 3570 3.4GHz : 770.000
M.B : ASUS P8H77-V : 540.000
RAM : Corsair 2*4 1600 : 280.000
VGA : Sapphire 7870 2GB DDR5 : 950.000
HDD : Seagate 500GB : 180.000
DVD/RW : 80.000
Power : Green 685B : 400.000
Case : Green Hunter : 160.000
Monitor : LG LED 2060s : 500.000
All : 3.860.000

گرافیک رو میتونین GTX 660Ti هم انتخاب کنین که از 7870 هم پرفرمنس بهتری داره ولی چون قیمتش به بودجتون نمیخوره ( حدودا 1.300 هست ) پیشنهاد ندادم.
به نظر من اگر قصد خرید دارین اقدام کنین و ارزش نداره که صبر کنین برای سوکت 1150 ( هاسول ) و از پردازنده های آیوی استفاده کنین.
ممنون داداش، ولی فکر کنم شما پست منو نخوندین، چون رم که عرض کردم 8 تک میخوام نه دو تا 4، مانیتور عرض کردم 2ms باشه، در مورد چند قطعه مثل سی پی یو و کارت گرافیک و مخصوصا مین یخورده مرددم و نیاز به اطلاعات بیشتر دارم تا بتونم بهتر تصمیم بگیرم.
گرافیک GTX660 چند در میاد؟ (بدون Ti) راستی الان 560Ti چند شده؟
مین به نظرتون خیلی گرون نیست، گفتم زیاد علاقه ای ندارم که سیستم تاپ ببندم فقط میخوام پرفورمنس بالایی داشته باشه و یکی هم فقط امکان آپگرید در آینده باشه.
کیس از قیافه ی هانتر خوشم نمیاد، گزینه دیگه ای سراغ دارین؟
والا اگه بدونم صبر کردن ارزششو داره این کارو میکنم، دفعه ی قبل که صبر کردم 2-3 سال پیش بود که 1.400 بودجه داشتم و یه سیستم خیلی خوب متناسب اون زمان مثل cpu: 2500k و vga: 560 با هارد 1T (که مفت بود) و بقیه مخلفات میخریدم ولی چند ماه دس دس کردم و قیمتها یهو اینقدر بالا رفت که از توان خرید خارج شد و تا حالا برای خریدن سیستم دلخواهم صبر کردم!
میدونم پست اولم یخورده طولانی شد، ولی ممنون میشم یخورده وقت بذارین و سوالاتم رو جواب بدین.

Ali*Reza
13-06-2013, 22:10
در مورد رم میتونین از کیت 8 گیگی مشابه رم پیشنهادی استفاده کنین که در همین رنج قیمت هم هست. به نظر من با توجه به کاربردتون در حال حاضر 8 گیگ رم کفایت میکنه و در آینده هم میتونین رم اضافه کنین ( یعنی 4 تا 4گیگ ) که 16 گیگ مطمئنا به کارتون نخواهد آمد!
به نظر من اگر قرار باشه روی سیستم 8 گیگ رم نصب بشه بهتره که 2تا 4 گیگ نصب بشه ( بخاطر قابلیت دوال چنل مادربورد ) که در آینده هم در صورت نیاز میتونین رم بیشتری اضافه کنین ( مادربورد پیشنهادی دارای 4تا اسلات رم هست ).
در مورد مانیتور ، مانیتور پیشنهادی دارای زمان پاسخگویی 5 میلی ثانیه هست ( لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ) که به نظر من با توجه به کاربردتون کفایت میکنه و اختلاف محسوسی با 2 میلی نداره. به هرحال میتونین LG LED 1953S رو که زمان پاسخگوییش 2 هست رو تهیه کنین. ( لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) )
اگر اهل اورکلاک نیستین نیاز به تهیه پردازنده ضریب باز و هزینه بیشتر مثل 3570K نیست. در ضمن در صورتیکه بخواین پردازنده رو ضریب باز تهیه کنین بهتره که مادربورد هم از چیپ بهتری ( مثل Z77 ) انتخاب کنین که البته قیمتهای بالاتری هم داره. قیمت 3570K حدود 850 و 3770 حدود 1.150 هست.
در مورد گرافیک به نظر من با توجه به بودجتون از ای ام دی انتخابهای بهتری دارین. قیمت دقیق 660 رو ندارم ولی حدودا 1 میلیون باید باشه.

Ali*Reza
13-06-2013, 22:14
مادربورد پیشنهادی از چیپ خوب H77 هست که اگر بودجتون نمیرسه میتونین از چیپ ضعیفتر B75 انتخاب کنین. ASUS P8B75-V با قیمت تقریبی 350
انتخاب کیس هم سلیقه ای هست ، پیشنهاد میکنم خودتون انتخاب کنین!!!
پردازنده های جدید سوکت 1150 ( هاسول ) اختلاف کاراییشون با پردازنده های فعلی ( آیوی ) خیلی زیاد نیست و پیشنهاد میکنم اگر قصد خرید دارین اقدام کنین.
در آینده میتونین برای افزایش محسوس کاراییتون یه هارد جامد برای نصب سیستم عامل و نرم افزارها به سیستم اضافه کنین.

Emir1
14-06-2013, 21:08
چون قیمت رم دیگه مثل دو سه سال پیش نیست، به نظرم بهتره همون اول یه 8 گیگ بندازم، اگه دو تا 4 گیگ بندازم نهایتش تا 16 گیگ میتونم آپگرید کنم ولی با 8 گیگ تا 32 گیگ میتونیم بالا ببرمش، حالا بعدها هر موقع لازم شد یه 8 هم میندازم که بشه 16، الان همون 8 کافیه، ولی واقعا نمیدونم این دوئال چنل آیا تفاوت خیلی زیادی تو عملکرد ایجاد میکنه یا نه؟! میشه توضیح بدین.
اگه بخوام 3570K بردارم مطمئنا اورکلاک هم میکنم (حالا شاید اوایل نه ولی بعد حتما) چون همانطور که میدونید اینطور سی پی یو ها تفاوت کمی با بدون اورکلاکشون دارن و خیلی بهتره که با قابلیت اورکلاکشون رو بخریم. والا در مورد سی پی یو هنوز مرددم، نمیخوام دیگه بالای 1 میلیون بره، پایین تر از یک میلیون شما خودتون چی پیشنهاد میدین؟
مادربوردی که اول پیشنهاد دادین نسبت به دومی چه قابلیتهای اضافی داره و به نظرتون تفاوتش واقعا می ارزه که اولی رو بردارم؟ (اگه بدونم با یه اختلاف 200-300 هزار تومنی تفاوت خیلی زیادی تو قابلیت و پرفورمنس قطعات ایجاد میشه دریغ نمیکنم)

یه موردم که خیلی منو گیج کرده در مورد کارتهای ای ام دی هستش که باعث شده تا امروز زیاد علاقه ای بهشون نداشته باشم، قبلا تو یکی دو تا مقاله انگلیسی خونده بودم که کارتهای انویدیا تصاویر واقعی تری نسبت به رادئون نمایش میدن و آینده ی گیمها از آن کارتهای انویدیا خواهد بود مخصوصا به خاطر قابلیت فیزیکز این کارتها و تو طراحی موتور unreal 4 هم قابلیت فیزیکز انویدیا لحاظ شده، ولی حالا با دیدن اینکه هم ایکس باکس 1 و هم پلی استشن 4 هردوشون از کارتهای AMD استفاده کردن واقعا تعجب کردم (البته مشخصه که بیشتر به خاطر جنبه مالیش بوده) ولی در هر حال به این شکل مشخص شد برام که عملا قابلیت فیزیکز انویدیا تو بازیهای نسل بعد مهم نیست و شاید منم دیگه نباید زیاد به این مورد حساسیت داشته باشم. نظر شما در این مورد چیه؟
زیر یک میلیون تومن کدوم کارتهای گرافیک رو میشه تهیه کرد؟ از قیمتهای 7850 و 7870 اطلاع دارین؟
بازم ممنون

Ali*Reza
14-06-2013, 21:47
به نظر من با توجه به کاربردتون ، 32 گيگ رم که هيچ بلکه حتى 16 گيگ هم نيازتون نخواهد شد ولى به هرحال انتخاب لا خودتونه.
حالت دوال چنل ممکنه خيلى تاثيرش محسوس نباشه ولى در کل بى تاثير هم نيست.
اگر قصد تهيه پردازنده ضريب باز رو دارين ( که انتخاب آينده نگرى هم هست ) پيشنهاد ميکنم مادربورد رو از چيپ Z77 انتخاب کنين که البته قيمت بالاترى هم دارند.
با توجه به بودجتون براى تهيه گرافيک به نظرم بهترين انتخاب 7870 هست.

Emir1
14-06-2013, 22:43
قیمت کارتهای 7850 و 7870 رو اطلاع دارین؟
نگفتین نظری در مورد قضیه فیزیکز انویدیا که گفتم ندارین؟

Ali*Reza
14-06-2013, 22:48
گرافیکهای 7850 و 7870 بسته به برندش قیمتهای متفاوتی دارن. به عنوان نمونه از برند سافایر و مدل ر یفرنس ، 7850 حدودا 850 و 7870 حدودا 970 هست.
گرافیکهای انویدیا بخاطر قابلیتهایی که دارن مثل هسته کودا یا فیزیکس در کل ارزش خرید بیشهتری دارن ولی بعلت اینکه قیمت بالایی دارن به نظر من با توجه به بودجتون شما از ای ام دی انتخابهای بهتری دارین.