PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با ویندوز 64 بیتی 7

sina_expire
28-05-2013, 22:38
سلام . سیستمم 2 گیگ رم داره با یک پردازنده intel dualcore E5500 . 2.80 GHz . که از نسخه های 64 بیتی سیستم عامل 7 روش نصبه . اما موقع کار با برنامه هایی نظیر رکود و میکس و مستر آهنگ و آهنگسازی از لحاظ سرعت کم میاره که خوب مسلما طبیعی هم هست . ولی خواستم از شما اساتید محترم بپرسم که به نظرتون اگر من سیستم عاملم رو به 32 بیتی تغییر بدم امکان این هستش که فضای رم و پردازش بیشتری بتونم واسه سیستمم آزاد کنم و بهینه تر بشه یا همین الان که 64 بیتی دارم بهترین میتونم از سخت افزار کامپیوترم کار بکشم ؟ با اینکه از قبل مطالعه داشتم که سیستم عامل های 64 بیتی در عملکرد و سرعت بهترن اما باز از چندین نفر شنیدم که با این سخت افزاری که من دارم اگر 32بیتی نصب کنم فضای کمتری از رم و cpu رو ویندوز اشغال میکنه و در نتیجه فضای بیشتری به نرم افزارهای در حال اجرا داده میشه .. حتی چند نفر بهم پیشنهاد دادن که از ویندوز xp برای کار با این دسته از نرم افزارها با این سخت افزار فعلی که دارم استفاده کنم ! ...
این مسئله واسم خیلی مهمه چون فعلا توان مالی ارتقاء سیستمم رو ندارم میخوام تا جایی که امکان داره سیستمم بهینه تر شه ... اگر راهنماییم کنین یک دنیا ممنون میشم .. با تشکر

saeed_136915
28-05-2013, 23:14
سلام
این جور برنامه هایی که اسم بردین بیشتر وابسته به CPU هستن و ویندوز های 64 بیتی هم استفاده ی بهتری از سی پی یو 64 بیتی میتونن بکنن. اگه ویندوز XP نصب کنین رم بیشتری واسه سیستم آزاد میشه ولی همونطور که گفتم این برنامه ها وابسته به CPU هستن وتفاوت زیادی واستون نمیکنه

sina_expire
28-05-2013, 23:18
سلام
این جور برنامه هایی که اسم بردین بیشتر وابسته به CPU هستن و ویندوز های 64 بیتی هم استفاده ی بهتری از سی پی یو 64 بیتی میتونن بکنن. اگه ویندوز XP نصب کنین رم بیشتری واسه سیستم آزاد میشه ولی همونطور که گفتم این برنامه ها وابسته به CPU هستن وتفاوت زیادی واستون نمیکنه

خیلی ممنونم ازت سعید جان . سوالم مسخرس اما خواستم بدونم نسخه ای از ویندوز xp وجود نداره که بر پایه 64 بیت باشه ؟! که هم رم بیشتر آزاد شه برام هم cpu بهتر پاسخگو باشه با سیستم عامل 64 بیتی ..

saeed_136915
28-05-2013, 23:28
خیلی ممنونم ازت سعید جان . سوالم مسخرس اما خواستم بدونم نسخه ای از ویندوز xp وجود نداره که بر پایه 64 بیت باشه ؟! که هم رم بیشتر آزاد شه برام هم cpu بهتر پاسخگو باشه با سیستم عامل 64 بیتی ..

چرا ویندوز ایکس پی 64 بیتی داریم. میتونین نصب کنین و امتحان کنین ولی توقع تفاوت زیادی نداشته باشین :n01:

sina_expire
29-05-2013, 00:46
من که همه کار کردم اینم روش ! اگه امکانش هست یک لینک دانلود ازش بزارین برام ممنون میشم . من خودم سرویس پک 2 رو پیدا کردم . میخوام 64 بیتی سرویس پک 3 باشه. خیلی لطف میکنی .

Beta
29-05-2013, 10:13
من که همه کار کردم اینم روش ! اگه امکانش هست یک لینک دانلود ازش بزارین برام ممنون میشم . من خودم سرویس پک 2 رو پیدا کردم . میخوام 64 بیتی سرویس پک 3 باشه. خیلی لطف میکنی .
ویندوز XP 64Bit فقط تا سرویس پک 2 داره.

saeed_136915
29-05-2013, 11:54
بله ویندوز XP نسخه 64 بیتی دوتا سرویس پک داره، 32 بیتی سه تا