PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل لامپ کم مصرف؟؟؟؟

dvb595959
20-05-2013, 23:15
سلام
1.میخاستم ببینم دلیل چشمک زدن لامپ کم مصرف از کدوم قطعه الکترونیکی میتونه باشه؟میخام اگه امکانش باشه خودم تعمیرش کنم.
2. یدونه لامپ کم مصرف دیگه هم هست که بعد از 10 ثانیه خاموش میشه .کدوم قطعه باید تعویض بشه؟

khafan8288
22-05-2013, 21:39
سلام
مورد اول رو نمیدونم
ولی در مورد مورد دوم باید بگم اگه میتونید اون خازن الکترولیت بزرگ رو تعویض کنید

javadebrahimi
23-05-2013, 08:43
:n26:سلام دوست عزیز
شما در منزل اگر از این کلید های لامپ دار داشته باشید مشکل اول برای لامپ های کم مصرف بوجود میاد .بهتره لامپ کوچک داخل کلید ها رو قطع کنید

MehranVB
23-05-2013, 09:28
1- معمولاً با قطع اون لامپ کوچیک داخل کلید این مشکل حل میشه.
2- بالاست لامپ مشکل پیدا کرده و عمرش تموم شده!
توجه کنید که شما قادر به تعمیر لامپ یا تعویض قطعاتش نیستید.
اول اینکه این لامپها پک هستن و مثل مهتابی نیستن، دوم اینکه اگر هم بتونید بازش کنید، قطعاتش رو توی بازار پیدا نمیکنید!

hamidchi
23-05-2013, 10:11
:n26:سلام دوست عزیز
شما در منزل اگر از این کلید های لامپ دار داشته باشید مشکل اول برای لامپ های کم مصرف بوجود میاد .بهتره لامپ کوچک داخل کلید ها رو قطع کنید

ولی ما کلید هامون از ایناست که لامپ نداره داخلش ولی باز چشمک میزنه ،البته در حد 2 - 3 بار اونم فقط تا چند ساعت بعد از این که لامپ رو رو خاموش میکنیم ، و اگه روشن نشده باشه که چشمک هم نمیزنه

MehranVB
23-05-2013, 10:22
ولی ما کلید هامون از ایناست که لامپ نداره داخلش ولی باز چشمک میزنه ،البته در حد 2 - 3 بار اونم فقط تا چند ساعت بعد از این که لامپ رو رو خاموش میکنیم ، و اگه روشن نشده باشه که چشمک هم نمیزنه

این به خاطر این هست که سیم نول از کلید رد شده و یه سر سیم فاز مستقیماً به لامپ وصله.

dvb595959
23-05-2013, 16:51
من فکر کنم بعضی از دوستان مشکل منو بد متوجه شدن.... من منظورم از چشمک زدن زمانی است که دقیقا لامپ روشنه و مدام چشمک میزنه...نه اینکه در حالت خاموشی بعد از هر چند مدتی یک چشمک بزنه.در حال خاموش بله دلیلش همونی است که دوستم گفتن و سیم نول بجای فاز از کلید عبور کرده ولی مشکل من مطمئنن این نیست.

MehranVB
23-05-2013, 18:54
عرض کردم، مشکل از بالاست لامپ هست و فکر نمیکنم تعمیر بشه.
به فکر یک لامپ جدید باشید.

Saeed System
23-05-2013, 19:24
ما هم این مشکل رو داشتیم..2 تا لامپ کم مصرف 12 هزا رتومنی داشتیم جفتش اینطوری شد وقتی روشن میکردی چشمک میزد انوقت بینهایت چشم رو اذیت میکرد بخاطر نورش....بعد تعویض کردیم 2 تا نو خریدیم درست شد...الان این جدیدا که خریدیم 2 ماهه دیگه درستن..فک رکنم عمرشون 6 ماهه چون اون قبلیها 6 ماه که کارکردن چشمکی شدنبستگی به جنس مرغوب و .... داره

Atghia
23-05-2013, 20:06
دوستان لامپ کم مصرف حاوی موادی هست در درونش که به شدت مضر هست برای سلامتی!
به حدی که معمولا میگن برای تعویضش هم اصلا به خوده لامپ دست نزنید و اونو از بخش پایینش بردارید!
بنابراین بنظرم بیخیال تعمیر و این حرفا باشید:n06:

MOHAMMAD_ASEMOONI
25-05-2013, 09:34
سلام . معمولا فقط لامپش میسوزه و از قسمت پائین جداشدنی هست در بعضی مارکها و لامپش هم جدا فروخته میشه برای همون مارک .

Atghia
25-05-2013, 20:31
در تکمیل پست قبلم که ممکنه ارتباطی با عنوان تاپیک نداشته باشه توجه شما رو به مطالب زیر جلب میکنم(( خیلی خوبه که کلا سراغ تعمیر این لامپ ها نرفت :n06:))

✔ تا زمانی که لامپ کم مصرف نشکسته باشد جیوه داخل آن ضرری برای سلامت انسان ایجاد نمی نماید. بنابراین هنگام نصب یا خارج کردن لامپ با احتیاط عمل کرده و فقط از قسمت بالایی آن (نه قسمت شیشه ای) بگیرید.

✔ اگر لامپ کم مصرفی در منزل شما به طور ناخواسته شکست برای جلوگیری از آلودگی محیط به جیوه حتماً مراحل ذیل را انجام دهید:

● پنجره ها را گشوده و سریعاً خود و نفرات دیگر حاضر در منزل (حتی حیوانات اهلی خانگی) را از اتاق خارج نمایید. مراقب باشید روی هیچ یک از قطعات شیشه ای شکسته پا نگذارید.

● ١۵ دقیقه صبر کنید تا هوای اتاق کاملا تهویه شود و بخار جیوه خارج گردد. چنانچه سیستم تهویه مرکزی روشن است آن را خاموش کنید.

● برای جمع آوری قطعات شکسته به هیچ وجه از جاروبرقی استفاده نکنید چون منجر به پراکنده شدن بخار جیوه و آلوده شدن جارو می گردد.

● از دستکش یکبار مصرف استفاده کنید.

● بوسیله ٢ تکه مقوا یا هر چیز دور انداختنی سفت، قطعات شکسته را با احتیاط جمع آوری کنید. (از جارو دستی نیز استفاده ننمایید)

● باقی مانده های ریز قطعات شکسته را با استفاده از نوار چسب جمع کنید.

● با یک دستمال کاغذی مرطوب و یا یک تکه پارچه دور ریختنی زمین را تمیز کنید.

● قطعات شکسته و سایر وسایلی که در تمیز کاری مورد استفاده قرار گرفته را در یک ظرف شیشه ای دردار ریخته، درب آن را محکم ببندید و در جایی امن خارج از خانه و دور از دسترس کودکان قرار دهید.

● فرش یا قالی موجود در اتاق را در فضای باز تا جایی که می توانید تکان دهید.

● دستان خود را کاملا با آب و صابون شستشو دهید.

● ظرف شیشه ای حاوی قطعات شکسته را به غرفه بازیافت و یا مأموران جمع آوری پسماند تحویل دهید.از انداختن آن در سطل های زباله خانگی یا شهری خودداری نمایید.

✔ پس از پایان یافتن عمر لامپ از شکستن یا انداختن آن در سطل زباله جداً خودداری نمایید. لامپ را در جعبه اولیه قرار داده و سپس آن را در یک یا دو کیسه پلاستیکی کلفت بگذارید و آن را به غرفه های بازیافت یا مأموران جمع آوری پسماند تحویل دهید. بدین ترتیب از آلودگی خاک، آب و هوا به جیوه جلوگیری بعمل خواهد آمد.

nhybgtvfr
19-08-2013, 19:33
من میگم به این کارهایی که یه خرده تخصص بیشتری میخواد دست نزنید بهتره، و بیخیال تعمیرش بشین
یوقت خدای نکرده اتصال نکنه و موجب خسارت بیشتری نشه

khafan8288
19-08-2013, 23:10
من میگم به این کارهایی که یه خرده تخصص بیشتری میخواد دست نزنید بهتره، و بیخیال تعمیرش بشین
یوقت خدای نکرده اتصال نکنه و موجب خسارت بیشتری نشه
آره واقعا راس میگی
به یه تعمیرکار بدید خیلی بهتره