PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : گرم شدن بیش از حد کارت گرافیک در حالت بیکاری

hanipado
30-04-2013, 14:48
سلام دوستان این کارت گرافیک ما(8400 جیفورس ) در حالت بیکاری 61-64 درجه میباشد درصورتی که چن ماه قبل دور ور 50بودش به نظر شما مشکلش چیه فنشم احساس میکنم کند شده .اصلا میشه فنشو باز کنم و تعمیر کنم و ایا دمای64 خیلی زیاد نیس تازه توی لودمیشه85

امير موسر
30-04-2013, 15:14
میتونی فنشو در بیاری یه خاکروبی بزنی یا یکم روغن کاری کنی ! نباید انقدر دماش بره بالا حات بیکاری ! ذاتا کارت گرمی نیست !

EXTREME
30-04-2013, 17:55
سلام دوستان این کارت گرافیک ما(8400 جیفورس ) در حالت بیکاری 61-64 درجه میباشد درصورتی که چن ماه قبل دور ور 50بودش به نظر شما مشکلش چیه فنشم احساس میکنم کند شده .اصلا میشه فنشو باز کنم و تعمیر کنم و ایا دمای64 خیلی زیاد نیس تازه توی لودمیشه85

در لود این دما برای این گرافیک مشکلی نداره
ولی میتونید با خاک گیری فن و خمیر حرارتی و بهتر کردن تهویه کیس و کاهش دمای محیط دمای گرافیک رو کم کنید

میتونید دور فن رو دستی زیاد کنید

hanipado
01-05-2013, 19:06
سلام ممنون از دو عزیز الان از توی hwmonitor دیدم که زده سرعت فن30درصد این چه جوریاس (تازه توی لود هم 30درصده) دورفنو ایا با rivatiuner میشه تغیر داد . بعد یه سوال دیگه ایا خودم میتونم فن و از جاش در بیارم و گرد گیری کنم(اخه چسبیده) و اینکه ایا تخصص خاصی نمیخواد .

EXTREME
01-05-2013, 21:56
دور فن رو میتونید با نرم افزار msi after burner تغییر بدید البته اگه قفل نباشه

بله میتونید فن رو دربیارین و خودتون خاک گیری کنید
چسب سیلیکون داره بین gpu و هیت سینک به همین خاطر gpu رو یکم گرم کنید بعد هیت سینک رو دربیارین

hanipado
02-05-2013, 00:32
ممنون پس باید چسب سیلیکون مجدد بزنم درسته ؟بعدش چسب سیلکون با خمیر سیلیکونی که به cpu میزنن فرق داره ؟

EXTREME
02-05-2013, 09:03
ممنون پس باید چسب سیلیکون مجدد بزنم درسته ؟بعدش چسب سیلکون با خمیر سیلیکونی که به cpu میزنن فرق داره ؟

آره چسب سیلیکون باید بزنید بله با خمیر سیلیکون فرق داره اگه فکر میکنید که نمیتونید اینکارو بکنید بدید بیرون اینکارو بکنن

hanipado
05-05-2013, 19:46
ای وای بد بخت شدم
اقا گرافیک رو فنش رو در اوردم گرد گیری کامل انجام دادم ولی قبلش گفتم من که بازی نمیکنم شاید بدون فن بتونم کار کنم بدون فن گرافیک رو زدم به سیستم سیستم قبل بالا اومدن ویندوز خاموش شد بعد دست زدم به گرافیک دیدم خیلی داغ کرده بود بعد که دوباره به سیستم زدم همراه فن اسصا سیستم روشن نمیشه منظور مانیتوره
حالا بگیدذ چی کار کنم

EXTREME
05-05-2013, 20:48
ای وای بد بخت شدم
اقا گرافیک رو فنش رو در اوردم گرد گیری کامل انجام دادم ولی قبلش گفتم من که بازی نمیکنم شاید بدون فن بتونم کار کنم بدون فن گرافیک رو زدم به سیستم سیستم قبل بالا اومدن ویندوز خاموش شد بعد دست زدم به گرافیک دیدم خیلی داغ کرده بود بعد که دوباره به سیستم زدم همراه فن اسصا سیستم روشن نمیشه منظور مانیتوره
حالا بگیدذ چی کار کنم

یعنی سیستم روشن میشه ولی تصویر نمیده ؟

hanipado
05-05-2013, 22:35
ممنون از پیگیریتون درسته روشن نمیشه البته cpu فنش یه لحظه چرخید و وایساد (همچنین فن گرافیک) البته با یه گرافیک دیگه امتهان کردم درسته (الان سیستم با گرافیک دیگه روشنه) البته یه فن جدید گرفتم روش نصبیدم نمیدونم باید فن قدیمی رو تست بزنم یا گرافیک عیب پیدا کرده آیا میتونم خودم تعمیرش کنم؟

EXTREME
05-05-2013, 23:06
ممنون از پیگیریتون درسته روشن نمیشه البته cpu فنش یه لحظه چرخید و وایساد (همچنین فن گرافیک) البته با یه گرافیک دیگه امتهان کردم درسته (الان سیستم با گرافیک دیگه روشنه) البته یه فن جدید گرفتم روش نصبیدم نمیدونم باید فن قدیمی رو تست بزنم یا گرافیک عیب پیدا کرده آیا میتونم خودم تعمیرش کنم؟

با برداشتن گرافیک سیستم روشن میشه یا با کشیدن سیم فن گرافیک از روی بردش سیستم روشن میشه ؟

hanipado
06-05-2013, 15:23
بله دوست عزیز با برداشتن کارت سیستم روشن میشه با یه کات گرافیک دیگه هم امتهان کردم سیستم روشن میشه سیم فن گرافیک رو کشیدم بازم سیستم روشن نمیشه ؟ حالا خواهشا بگید چی کار کنم به نظر خودم که نسوخته ؟

EXTREME
06-05-2013, 20:08
بله دوست عزیز با برداشتن کارت سیستم روشن میشه با یه کات گرافیک دیگه هم امتهان کردم سیستم روشن میشه سیم فن گرافیک رو کشیدم بازم سیستم روشن نمیشه ؟ حالا خواهشا بگید چی کار کنم به نظر خودم که نسوخته ؟

یک جایی در برد اتصالی داره یا خازن یا gpu یا ماسفت ها یا چوک یا pwm یا رگولاتور یا بایوس فکر کنم ببرید بیرون قابل تعمیر باشه

hanipado
06-05-2013, 21:51
ممنون من شهرستانم ینی باید پیش کی ببرم ؟ اگه وسیله ی ارزونی برای تست داره میتونم بگیرم (ینی خودم درست کنم)؟

EXTREME
06-05-2013, 23:49
ممنون من شهرستانم ینی باید پیش کی ببرم ؟ اگه وسیله ی ارزونی برای تست داره میتونم بگیرم (ینی خودم درست کنم)؟

برای تعمیر گرافیک نیاز به وسایلی دارید که بتونید تعمیر کنید و تجربه اینکارو هم باید داشته باشین بهتره به یک تعمیر کار نشون بدین
کلا فن گرافیک رو از روی برد گرافیک بردارین و به همون صورت روی سیستم نصب کنید ببینید سیستم روشن میشه یا نه

hanipado
07-05-2013, 10:53
از شما دوست عزیز به خاطر وقتی که برای من گذاشتید سپاسگذارم پس باید بگردم ببینم تو شهرمون یه تعمیرکار پیدا میشه بازم ممنون

absineh
07-05-2013, 11:09
باطری مین را دربیاروسیستم رادیفالت کنید ودقت کنید که سیم فن گرافیک را درست زده باشید چون مثبت ومنفی دارد یکباردیگه چسب سیلیکون را به چیپ گرافیک بزنید وفن آن را نصب کنید با اهمتر سیمها را مشخص کنید و جابزنید وسیستم را روشن کنید .