PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تبدیل هارد اینترنال به اکسترنال

rshafiiy
11-04-2013, 23:14
سلام من یه هارد ۱ ترابایت ساتا دارم (اینتر نال) میخواستم بدونم که میتونم تبدیلش کنم به اکسترنال طوری که نیاز به آداپتور نداشته باشه ؟ اینم مدلشه : Western Digital 1 TeraByte Green

ata.royalfalcon
11-04-2013, 23:16
سلام من یه هارد ۱ ترابایت ساتا دارم (اینتر نال) میخواستم بدونم که میتونم تبدیلش کنم به اکسترنال طوری که نیاز به آداپتور نداشته باشه ؟ اینم مدلشه : Western Digital 1 TeraByte Green

سلام .
اگر از انواع 3.5 اینچی باشه برای اکسترنال کردن حتماً نیاز به آداپتور برق هست چون ولتاژ 5 ولتی usb برای راه اندازی آن کافی نیست .

ofogh
12-04-2013, 13:05
یک هارد اینترنال 2.5 اینچی لپ تاپ را چگونه به یک هارد اکسترنال تبدیل کنم ؟ چه چیزی لازم است ؟

ofogh
13-04-2013, 19:07
از این خیل عظیم کسی اطلاعی در این مورد ندارد ؟

ata.royalfalcon
13-04-2013, 20:23
یک هارد اینترنال 2.5 اینچی لپ تاپ را چگونه به یک هارد اکسترنال تبدیل کنم ؟ چه چیزی لازم است ؟

تنها چیزی که لازمه خرید یه باکس هارد هست . باکس مخصوص هاردهای 2.5 اینچی . توصیه میشه از انواعی بخرید که کابل usb آن دو سر (y-cable) باشه .

ofogh
14-04-2013, 00:48
تنها چیزی که لازمه خرید یه باکس هارد هست . باکس مخصوص هاردهای 2.5 اینچی . توصیه میشه از انواعی بخرید که کابل usb آن دو سر (y-cable) باشه .
منظورتان از "کابل usb آن دو سر (y-cable) باشه" چیه ؟ آیا عکسی از آن دارید ؟

ata.royalfalcon
14-04-2013, 09:40
منظورتان از "کابل usb آن دو سر (y-cable) باشه" چیه ؟ آیا عکسی از آن دارید ؟

همانطوریکه در عکس زیر میبینید دومین کانکتور صرفاً برای تامین برق بیشتر هست و دیتایی رو انتقال نمیده .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ofogh
14-04-2013, 12:30
باکس مخصوص هاردهای 2.5 اینچی چه قیمت هستند و ایا مدل و کیفیت خاصی باید داشته باشن ؟
با تشکر

milad_takjoo
14-04-2013, 19:50
عذر میخوام تاحالا تو بازار تبدیل ساتا به esata دیدین؟مثل لینک زیر...

majid-magic
23-06-2013, 17:54
من یه هارد اکسترنال دارم که سوکت یو اس بی اون شکسته ، اون هارد اکسترنالمو باز کردم دیدم از دو تیکه یعنی یه برد کوچیک و خود هارد تشکیل شده اون تیکه کوچیکو کندم دیدم دوتا جای فیش داره که شبیه هارد اینترناله ، حالا سوالم اینه که میشه اون هاردو به کامپیوتر وصل کرد؟ اگه وصل شه نمیسوزه؟ و اون تیکه برد کوچیکو میشه پیدا کرد اگه میشه کجاها دارن؟

ata.royalfalcon
23-06-2013, 18:14
من یه هارد اکسترنال دارم که سوکت یو اس بی اون شکسته ، اون هارد اکسترنالمو باز کردم دیدم از دو تیکه یعنی یه برد کوچیک و خود هارد تشکیل شده اون تیکه کوچیکو کندم دیدم دوتا جای فیش داره که شبیه هارد اینترناله ، حالا سوالم اینه که میشه اون هاردو به کامپیوتر وصل کرد؟ اگه وصل شه نمیسوزه؟ و اون تیکه برد کوچیکو میشه پیدا کرد اگه میشه کجاها دارن؟

اون هاردو به کامپیوتر وصل کرد؟

بله میتونید . با یک کابل sata هارد رو به مادربرد متصل کنید و برای برق هم یکی از کانکتورهای پاور استفاده کنید .

اگه وصل شه نمیسوزه؟

نه نمیسوزه . فقط در هنگام نصب دقت کنید که سیستم بطور کامل خاموش باشه و هارد به خوبی در محفظه مخصوص پیچ شده باشه . همچنین در هنگام نصب کردن ، برد هارد با اجزاء فلزی کیس برخورد نداشته باشه و در هنگام پیچ کردن ، پیچ گوشتی در نره ....

و اون تیکه برد کوچیکو میشه پیدا کرد اگه میشه کجاها دارن؟

شاید بشه لحیم کرد (ببرید به متخصص نشون بدید) . میتونید یه باکس جدید بخرید .

majid-magic
24-06-2013, 07:16
ممنون. مطمینید از نسوختنش؟ آخه یه خورده کوچیکتر از هار ساتاست ، میشه توضیح بدی باکس چیه؟

majid-magic
24-06-2013, 07:24
اگه بخام وصل کنم باید دوتا هارد رو کامپیوترم باشه چون اکسترناله ویندوز نداره ، موقه وصل کردن jumping یا تنظیمات خاصی داره؟

ata.royalfalcon
24-06-2013, 08:47
ممنون. مطمینید از نسوختنش؟ آخه یه خورده کوچیکتر از هار ساتاست

اگر کانکتورها مثل عکس زیر باشه ، همانطوریکه گفتم باید با استفاده از کابل sata هارد را به مادربرد متصل و برای برق رسانی هم از کانکتورهای ساتای پاور استفاده کنید . در صورت رعایت نکات ایمنی در هنگام نصب مشکلی برای هارد پیش نمیاد . حتماً هارد در محفظه مخصوص پیچ بشه تا در زمانیکه روشن هست تکان نخوره . بیشتر کیسها محفظه مناسبی برای نصب هاردهای 2.5 اینچی رو ندارند و اگر هارد شما از انواع 2.5 انیچی هست باید تبدیل بخرید .

میشه توضیح بدی باکس چیه؟

برای تبدیل هاردهای اینترنال به اکسترنال هست . در بازار مدلهای مختلفی موجود هست که قیمتهای متفاوتی دارند . اگر هارد شما 2.5 اینچی و sata هست که باید باکسهای متناسب با هاردهای 2.5 اینچی و sata ساپورت خریداری کنید .

اگه بخام وصل کنم باید دوتا هارد رو کامپیوترم باشه چون اکسترناله ویندوز نداره ، موقه وصل کردن jumping یا تنظیمات خاصی داره؟

اگر هارد مورد نظر sata باشه بغیر از اینکه در بایوس گزینه اول بوت روی هارد ویندوزی باشه تنظیمات دیگری لارم نیست .