PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل نشناختن هارددیسک

hamedarian2009
02-03-2013, 23:36
با سلام
من یه پی سی دارم که وقتی روشنش میکنم پیغام disk boot failure رو میده و تو بایوس هم میرم هاردو نشناخته و بازش میکنم جای کابل ساتای هاردو رو مین عوض میکنم درست میشه ولی باز بعد چندوقت دوباره اینطوری میشه. به نظر شما مشکل چیه و چطوری حلش کنم؟

EXTREME
03-03-2013, 09:46
با سلام
من یه پی سی دارم که وقتی روشنش میکنم پیغام disk boot failure رو میده و تو بایوس هم میرم هاردو نشناخته و بازش میکنم جای کابل ساتای هاردو رو مین عوض میکنم درست میشه ولی باز بعد چندوقت دوباره اینطوری میشه. به نظر شما مشکل چیه و چطوری حلش کنم؟

شما باید وقتی که هارد دیتکت نشده ببینید موتور هارد کار میکنه یا نه
اگه کار میکنه باید کا اتصالات هارد رو به همراه پاور سیستم چک کنید مشکل نمیتونه از تنظیمات بایوس باشه

از فریم ویر هم به نظر من نیست و بیشتر این مشکل میتونه از سوکت دیتا هارد و برد هارد باشه

hamedarian2009
12-03-2013, 19:42
وقتی کابل دیتاشو در میارم و دوباره میزنم و روشن میکنم قشنگ ویندوز بالا میاد و تا 5 ساعت هم روشن باشه مشکلی نداره و حتی تو این حالت من ویندوزشم عوض کردم ولی وقتی سیستم رو خاموش میکنم دوباره روشن کنم پیغام disk boot failure میده و میبینم که تو بایوس هارد دیتکت نشده. حالا این فکرمو مشغول کرده اگه هارد خرابه پس چرا بعضی وقتا بالا میاد و مشکلی هم نداره ؟
از کابل دیتا هم نیست چون یدونه نو گزاشتم ولی بازم اینطوریه!!!!:n28:

EXTREME
12-03-2013, 21:31
وقتی کابل دیتاشو در میارم و دوباره میزنم و روشن میکنم قشنگ ویندوز بالا میاد و تا 5 ساعت هم روشن باشه مشکلی نداره و حتی تو این حالت من ویندوزشم عوض کردم ولی وقتی سیستم رو خاموش میکنم دوباره روشن کنم پیغام disk boot failure میده و میبینم که تو بایوس هارد دیتکت نشده. حالا این فکرمو مشغول کرده اگه هارد خرابه پس چرا بعضی وقتا بالا میاد و مشکلی هم نداره ؟
از کابل دیتا هم نیست چون یدونه نو گزاشتم ولی بازم اینطوریه!!!!:n28:

اگه اتصالات درسته همونطور که گفتم پاور رو باید بررسی کنید و بایوس مین رو هم آپدیت کنید که مطمئن بشین مشکل از بایوس نیست
بهتره هارد روی یک سیستم دیگه هم تست بشه

میتونه از سوکت دیتا روی خود هارد که به برد هارد وصله یا برد هارد هم در مواردی باشه

hamedarian2009
13-03-2013, 18:08
با تشکر از EXTREME ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) عزیز
بایوس رو آپدیت کردم فعلا بعد چند بار که خاموش میکنم دیگه این مشکلو ندارم.خیلی ممنون از راهنماییتون

سامیارخان
31-10-2014, 21:58
** کمک فوری**
سلام دوستان.. من ویندوز کامپیوترم ایکس پی بود ولی بطور ناگهانی بالا نیامد و ارور میداد.. گفتم سون نصب میکنم ولی سیستم هارد را نمیشناسد .. یعنی درایوها را پیدا نمیکند..یکبار شناخت پارتیشن بندی کردم ولی نصب که شروع شد وسط کار ارور داد.... الان یکبار هارد رو می شناسد و چند لحظه بعد نمیشناسد... در تنظیمات بایوس که نگاه میکنم همینطور است... به نظرتان علت قطع و ول شدن هارد چیست

EXTREME
31-10-2014, 22:01
** کمک فوری**
سلام دوستان.. من ویندوز کامپیوترم ایکس پی بود ولی بطور ناگهانی بالا نیامد و ارور میداد.. گفتم سون نصب میکنم ولی سیستم هارد را نمیشناسد .. یعنی درایوها را پیدا نمیکند..یکبار شناخت پارتیشن بندی کردم ولی نصب که شروع شد وسط کار ارور داد.... الان یکبار هارد رو می شناسد و چند لحظه بعد نمیشناسد... در تنظیمات بایوس که نگاه میکنم همینطور است... به نظرتان علت قطع و ول شدن هارد چیست

یعنی بعضی اوقات در بایوس دیتکت میشه بعضی اوقات نه شما اول از همه باید اتصالات هارد یعنی کابل دیتا و کابل برق پاور به همراه خود پاور رو تست کنید اگه مشکل حل نشد مشکل میتونه از لحیم سردی سوکت دیتا و برق هارد یا لحیم سردی در برد هارد یا خرابی موتورهارد باشد

TS.datarecovery
14-11-2014, 16:51
سلام دوستان ، لطفا در صورتی که هارد دیسک شما دیتکت نمی شود یا قطع و وصلی دارد ، برند و مدل هارد رو هم بگین که بهتر بتونیم راهنماییتان کنیم

با تشکر