PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : western Digital My Book Essential 2tb !! یعنی خـــراب شده هـــاردم؟؟؟

S0R3N4
23-02-2013, 00:29
سلام دوستان...
من برای جمع و جور کردن اتاقم تمام کابل ها و لوازم برقی در آورده بودم چند روز پیش و کلا همه رو جمع کرده بودم...
تا اینکه امروز وصل کردمشون اینا...
همه ی دستگاه ها به خوبی کار کردن ولی من هنوز هارد اکسترنالم که western Digital My Book Essential 2tb بود رو لازم نداشتم و تست نکرده بودمش تا همین امشب...
امشب اومدم اول کلی دنبال کابل پاورش گشتم و 2 تا کابل مشابه پیدا کردم!(نمیدونستم کدوم به کدومه که)!
در حالی که آداپتور به برق بود من سعی بر این داشتم که این کابل رو به هارد وصل کنم!ولی فرو نمیرفت!!!(در حالی که عین کابل اصلی خودش بود و احتمالا مال یه دستگاه دیگه ای بوده که من اشتباه گرفته بودمش)!واسه همین یه کمی فشارش دادم!!(نه خیلی محکم)ولی باهاش کلنجار رفتم چند دقیقه!تا اینکه به ذهنم رسید آداپتوری که به مودم زدم رو امتحان کنم!!اون رو زدم و فرو رفت !!! اما هاردم روشن نشد!!!
الان یعنی بدبخت شدم رسما و 2 ترابایت اطلاعات به فنا رفت یا اینکه ممکنه مشکل از جای دیگه ای باشه!همین اداپتوری که داخل هاردم فرو رفت مودم رو روشن میکنه و کار میکنه!ولی هاردم رو نه!!
ممکنه بازم آداپتور رو اشتباه زدم!اگه اشتباه زدم پس چرا تنها آداپتور و کابلی بود که به هاردم فرو میرفت(کلا من 3 تا همچین اداپتور دارم که 2 تاش کلا فرو نرفتن و یکی فرو رفت کار نکرد)!!!

رسما بدبخت شدم الان؟؟؟؟ :n28::n28::n28::n28::n28::n28:

ata.royalfalcon
23-02-2013, 08:05
سلام .
اول از همه بررسي كنيد آداپتورهايي كه سعي كرديد به هارد وصل كنيد چند ولتي بوده ! آداپتور برق هاردهاي وسترن my book دوازده ولتي هستند .

S0R3N4
23-02-2013, 14:12
اولی نوشته روش:

pri: 230v ~ 50hz
SEC : 9.0v ~ 1000ma

این همونی بود که فرو نمیرفت توش فکر کنم!

اونی که توش فرو رفت و ولی روشن نشد روش نوشته:

Output: 12v
( این نکته رو بگم که یه 2-3 روز اشتباها با همین آداپتور من مودم رو وصل کرده بودم و چون مودمم 12 ولتی هست؛روشن شده بود!داخل مودمم فرو میرفت!داخل هاردمم فرو میرفت!الان میتونه مودمم رو روشن کنه ولی هاردم رو نه!)

یکی دیگه که فکر کنم اداپتور اصلی مودمم بود هم 12 ولتی هست ولی فقط داخل مودمم فرو میره و داخل هاردم نمیره!!

ata.royalfalcon
23-02-2013, 16:30
در هر حال با آداپتور خودش تست كنيد (تا اونجايي كه ميدونم آداپتور برق بيشتر هاردهاي اكسترنال وسترن my book مدل Ktec هست) و همچنين كابل usb را به سيستم متصل كنيد (چون براي روشن كردن هاردهاي اكسترنال آداپتوري وسترن علاوه بر اينكه به برق بايد متصل باشه بلكه كابل usb هم به سيستم متصل باشه) . اگر هارد روشن شد كه هيچي ولي اگر هارد روشن نشد در درجه اول به گارانتي بفرستيد و چيزي هم نگيد كه انواع آداپتور برق را تست كرديد تا شايد عوض كردن :n27: .

S0R3N4
23-02-2013, 21:09
آره...
اونی که فرو میره همون Ktec ولی روشن نمیشه!!! :n28::n28::n28:

من از رایان صبا خریدم!!!
برگه ی گارانتی نداشت همراهش که!!!
اصلا بفرستم تعمیر گاه هم که بخوان عوضش کنن اطلاعات مهمی که دارم توش پس چی میشه؟؟؟؟

ata.royalfalcon
23-02-2013, 21:36
آره...
اونی که فرو میره همون Ktec ولی روشن نمیشه!!! :n28::n28::n28:

من از رایان صبا خریدم!!!
برگه ی گارانتی نداشت همراهش که!!!
اصلا بفرستم تعمیر گاه هم که بخوان عوضش کنن اطلاعات مهمی که دارم توش پس چی میشه؟؟؟؟

اگه آواژنگ باشه گارانتی بصورت لیبل روی نایلون جعبه چسبونده میشه و اگر سازگار باشه بصورت کارت مقوایی هست که با نوار چسب روی جعبه میچسبونن ، جعبه هاردها رو نگاه کنید .

اگر اطلاعات هارد برای شما مهم هست باید در این مورد با گارانتی صحبت کنید در غیر اینصورت باید به مراکز تخصصی در زمینه تعمیرات و ریکاوری هارد مراجعه کنید و از خیر گارانتی بگذرید .

S0R3N4
23-02-2013, 22:10
پس من گم کردمش...
اگه گم کرده باشم میتونم دوباره بگیرم از رایان صبا؟؟؟

راستی؟
ممکنه هارد مشکلی براش پیش نیومده باشه و مشکل از آداپتور باشه؟
مثلا چون من به مودم زدم مشکل براش ایجاد شده باشه(هر چند مودم رو که روشن میکنه و مودمم 12 ولتی بوده :n27: )

راستی
کنار دکمه ی پاور یه قسمتی(سوراخی) هست Physical Cable Lock Port برای چیه؟

ata.royalfalcon
23-02-2013, 23:24
پس من گم کردمش...
اگه گم کرده باشم میتونم دوباره بگیرم از رایان صبا؟؟؟

راستی؟
ممکنه هارد مشکلی براش پیش نیومده باشه و مشکل از آداپتور باشه؟
مثلا چون من به مودم زدم مشکل براش ایجاد شده باشه(هر چند مودم رو که روشن میکنه و مودمم 12 ولتی بوده :n27: )

راستی
کنار دکمه ی پاور یه قسمتی(سوراخی) هست Physical Cable Lock Port برای چیه؟

1. پیشنهاد میدم در درجه اول ببرید نمایندگیهای سازگار ، اگر مشخصات هارد مثل serial number در دیتابیس آنها موجود باشه به احتمال زیاد برای گارانتی پذیرش میکنند در غیر اینصورت اگر در دیتابیس موجود نباشه احتمالاً مربوط به شرکت دیگر هست مثل آواژنگ (باید صحبت کنید تا ببینید چطوری هست) ، در هر حال رایان صبا که دیگه کارت گارانتی صادر نمیکنه .

2. با توجه به اینک مودم شما 12 ولتی بوده و روشن هم میشه فکر نمیکنم آداپتور برق مشکلی داشته باشه .

3. اون سوراخ در واقع physical cable lock port هست که هارد را بوسیله کابلی محکم به جایی میبندند تا مثلاً بسرقت نره (یه چیزی مثل عکس زیر) !

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] .gif

S0R3N4
24-02-2013, 14:47
در نهایت دوست عزیزم...
چند صدرد احتمال خرابی هارد رو میدید؟
و چند درصد ممکنه اطلاعات هاردم از بین بره؟؟؟
:n28::n28::n28:

ata.royalfalcon
24-02-2013, 17:33
در نهایت دوست عزیزم...
چند صدرد احتمال خرابی هارد رو میدید؟
و چند درصد ممکنه اطلاعات هاردم از بین بره؟؟؟
:n28::n28::n28:

قطعی نمیشه گفت و باید به تعمیرگاههای تخصصی بفرستید تا بررسی کنند . ممکنه فقط قسمت sata to usb صدمه دیده باشه و برای هارد مشکلی پیش نیومده باشه و حتی ممکنه به برد هارد هم صدمه وارد شده باشه ...