PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : قول نامه یا مبایعنامه؟کدام از لحاظ قانونی معتبر هستند؟

Drug Man
20-02-2013, 22:35
برای خرید یه ملک وقتی نخوایم فعلا سند رسمی بزنیم به دلیل نداشتن مالیات سنگین خرید و فروش قول نامه یا مبایعنامه؟کدام از لحاظ قانونی معتبر هستند؟

Drug Man
22-02-2013, 11:24
دوستانی که اطلاعات و تجربه دارن راهنمایی کنن

Drug Man
26-02-2013, 20:39
یعنی هیشکی اطلاعات نداره؟

sam_sami_2000
26-02-2013, 23:38
مبایعنامه دوست عزیز

Drug Man
26-02-2013, 23:45
مبایعنامه دوست عزیز

ممنون میشه بگین چرا بهتره از قول نامه بعد مبایعنامه باید کجا تنظیم و امضا بشه؟
بعد اگه فروشده بعد از امضای مبایعنامه فوت بشه و سند رسمی زده نشده باشه وارثاش نمیتونن درباره اون ملک ادعایی بکنن

Drug Man
11-03-2013, 23:57
ممنون میشه بگین چرا بهتره از قول نامه بعد مبایعنامه باید کجا تنظیم و امضا بشه؟
بعد اگه فروشده بعد از امضای مبایعنامه فوت بشه و سند رسمی زده نشده باشه وارثاش نمیتونن درباره اون ملک ادعایی بکنن

میشه به این سوالم جواب بدین لطفا؟

befermatooo
12-03-2013, 08:59
سلام . مطلب زیر گویاست :

قولنامه و آثار حقوقی آن و تفاوت آن با مبایعه نامه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Drug Man
12-03-2013, 13:38
سلام . مطلب زیر گویاست :

قولنامه و آثار حقوقی آن و تفاوت آن با مبایعه نامه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ممنون از جوابتون
اینجا خیلی پیچیده و سربسته توضیح داده بود
من ساده براتون میگم:
من میخوام یه ملک کوچیکی رو بخرم ولی فعلا پول ندارم سند رسمی بزنم حدودا 5 میلیون واسه زدن سند رسمی میخواد(عوارض-مالیات-دارایی و شهرداری و غیره...)
حالا میخوام بدونم اگه من با قول نامه بنگاهی این ملک رو بخرم طرف میتونه بعدا پشیمون شه؟یا بعد از مرگش خانوادش این قول نامه رو قبول نکنند؟

befermatooo
13-03-2013, 09:46
من ساده براتون میگم:
من میخوام یه ملک کوچیکی رو بخرم ولی فعلا پول ندارم سند رسمی بزنم حدودا 5 میلیون واسه زدن سند رسمی میخواد(عوارض-مالیات-دارایی و شهرداری و غیره...)
حالا میخوام بدونم اگه من با قول نامه بنگاهی این ملک رو بخرم طرف میتونه بعدا پشیمون شه؟یا بعد از مرگش خانوادش این قول نامه رو قبول نکنند؟

اگه بتونی قولنامه را روی سربرگ دادگستری تنظیم کنی خیلی قانونی تره و با اون حتی میتونی 1 هفته ای طرف رو بلند کنی از اونجا !

هر قراردادی زمان فسخ داره و از اون زمان که بگذره دیگه نمیتونه پسش بگیره .

شما از اون شخص خریدی و خانوادش که دیگه ادعایی نسبت به اون ملک ندارن که بخوان ازت پسش بگیرن .

Drug Man
13-03-2013, 12:38
اگه بتونی قولنامه را روی سربرگ دادگستری تنظیم کنی خیلی قانونی تره و با اون حتی میتونی 1 هفته ای طرف رو بلند کنی از اونجا !

هر قراردادی زمان فسخ داره و از اون زمان که بگذره دیگه نمیتونه پسش بگیره .

شما از اون شخص خریدی و خانوادش که دیگه ادعایی نسبت به اون ملک ندارن که بخوان ازت پسش بگیرن .

بازم ممنون از جوابتون
قولنامه رو توی بنگاه تنظیم کنیم یا توی محظر؟

ملا نصرالدین
13-03-2013, 19:48
توی محضر خیلی بهتر هست

Drug Man
13-03-2013, 19:52
توی متن قولنامه چی بنویسم که دیگه فروشنده نتونه بعد از امضای قولنامه پشیمون بشه؟

Drug Man
14-03-2013, 12:53
و یه سوال دیگه اگه من قولنامه ای اون ملک رو بخرم ولی سند هنوز به اسم فروشنده باشه بعد از مدتی اگه مثلا فروشنده بدهکاری بالابیاره مثلا چک برگشتی داشته باشه میتونن اون ملک رو بدهکارش مصادره کنن با اینکه سند به اسم اون شخص هست ولی من قولنامه ای خریدم ملک رو؟