PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهی(هایی) برای افزایش حافظه ی کوتاه مدت!

Beta
16-02-2013, 22:50
سلام!
من حافظه ی کوتاه مدتمو کلا از دست دادم!(به دلیل مصرف خیلی چیزا...)
میخاستم بدونم راهی هست برای تقویت و بهبود آن ؟!

majid322
17-02-2013, 18:30
یه راه حل تجربی هست که البته اعصاب زیادی میخواد ... از 2000 ، 7 تا 7 تا کم کن بیا پایین ..
.
اشتباه بگی باید از اول شروع کنی..بعد که برات اسون شد 7 رو بکن یه عدد دو رقمی مثل 13 .

raana
19-02-2013, 18:53
سلام دوست عزیز.....

من این روش ها رو روی بقیه امتحان کردم جواب داده....

حل کردن جدول-انجام بازی های فکری-یا مثلا اگر راست دستی وقتی می خوای غذا بخوری سعی کن با دست چپ غذا بخوری.....
یا با دست چپ مسواک بزنی و....

این دو تا لینک رو هم مطالعه کن:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

به نظر من به علت اینکه حافظه ی کوتاه مدت بر اثر مصرف یه سری چیزا آسیب دیده ....به متخصص مغز و اعصاب مراجعه کنید بهتره...

Saeed Dz
19-02-2013, 20:03
در مورد قرص هایی که موقت کارکرد مغز رو افزایش میدن هم لطفن توضیح بدید.

Atghia
19-02-2013, 20:13
من شنیده بودم قرص ریتالین میتونه تمرکز رو موقتا بالا ببره! البته اینم شنیدم که عوارض زیاد و بدی هم داره و کلا نمی ارزه! و نباید استفاده بشه

حل جدول سودوکو و همچنین ورزش یوگا(( بدلیل وادار کردن ذهن به تمرکز بیشتر برای هماهنگی حرکات)) میتونه کمک کننده باشه:n17:

Saeed Dz
19-02-2013, 20:57
من شنیده بودم قرص ریتالین میتونه تمرکز رو موقتا بالا ببره! البته اینم شنیدم که عوارض زیاد و بدی هم داره و کلا نمی ارزه! و نباید استفاده بشه

حل جدول سودوکو و همچنین ورزش یوگا(( بدلیل وادار کردن ذهن به تمرکز بیشتر برای هماهنگی حرکات)) میتونه کمک کننده باشه:n17:
عوارضی که عنوان شده بیشتر در مورد دانشجویان آمریکایی هستش که اعتیاد پیدا کردن به مصرفش. اگر در مورد اسم و نوع کارکرد و تاثیرشون اطلاع دارید لطفن در اختیارم بذارید.

ورزش یوگا متاسفانه از بعد ورزشیش توو ایران خارج شده و تبدل به یک خرافه و توهم شده.

ssaraa
27-02-2013, 12:19
ورزش یوگا متاسفانه از بعد ورزشیش توو ایران خارج شده و تبدل به یک خرافه و توهم شده.
تا يك حدودي موافقم البته بدونيد يوگا ورزش نيست بلكه دانش هست..........
متاسفانه بعلت سواستفاده بعضي از افراد و حتي مربيان يوگا با گفتن چرت و پرت كمي روي يوگا داخل ايران سخت گيري شده
اما باز هم يوگا كلاساش در همه شهرها برگزار ميشه و واقعا برا ي تقويت حافظه و خيلي خيلي چيزهاي ديگر بسيار بسيار مفيده

Saeed Dz
27-02-2013, 18:38
تا يك حدودي موافقم البته بدونيد يوگا ورزش نيست بلكه دانش هست..........
متاسفانه بعلت سواستفاده بعضي از افراد و حتي مربيان يوگا با گفتن چرت و پرت كمي روي يوگا داخل ايران سخت گيري شده
اما باز هم يوگا كلاساش در همه شهرها برگزار ميشه و واقعا برا ي تقويت حافظه و خيلي خيلي چيزهاي ديگر بسيار بسيار مفيده
ببخشید البته ولی یوگا فقط و فقط یک ورزش هستش و دانش خاصی هم نیست که به انسان قدرت خاصی بده یا از این قبیل موضوعات.