PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل در تصویر سامسونگ 46ESS7770

hobor971
13-02-2013, 17:21
دوستان سلام و خسته نباشید .
یه مشکلی که توی تلوزیون من هست و من نمی دونم مشکله یا نه .
دوستان تصویرهای زیر رو ببینید . توی تصویر دوم مناطق مورد بحث رو با دایره قرمز مشخص کردم .
تلوزیون وقتی مدتی کار می کنه توی تصاویر مشکی، گوشه بالا سمت چپ و همینطور وسطهای تصویر همونجوری که نشون دادم انگار که زیادی سفید هستند . مثل اینکه از پشت نور زیاد تری تابیده می شده.
فکر می کنم هر چقدر تلوزیون طولانی تر کار کنه این مناطق بیشتر به چشم میان.
این مناطق فقط توی تصاویر مشکی مشخص هستند و در تصاویر معمولی و رنگی دیده نمی شوند .
وقتی نور محیط کم می شه و اتاق تاریک می شه این مناطق دیده می شوند و در نور عادی اتاق کمتر دیده می شوند .
همچنین در حالت تصویر " سینمایی" بیشتر دیده می شوند . بنظر شما اینها مشکل هستند یا روال عادی تلوزیون ال ای دی هستش؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

smhsh121
13-02-2013, 18:30
من که چیزی نمی بینم ولی تا حد خفیفش که قاعدتا هم همینطوره طبیعیه.

hobor971
16-02-2013, 18:03
چون گفتید تصاویر واضح نیست سعی کردم تصاویر رو با فتو شاپ کمی روشن تر کنم . ببینید به نظر شما این تصویر در نور زمینه مشکی ( یعنی وقتی تصویر سیاه به نمایش در می آید ) مشکل دارد ؟

smhsh121
16-02-2013, 19:59
به نظر من تا این حدش طبیعیه. ضمن اینکه تو نور کم نیازی نیست نور پس زمینه انقدر زیاد باشه. بهتره سنسور هوشمند صرفه جویی انرژی رو فعال کنید تا نور پس زمینه رو متناسب با نور محیط تنظیم کنه.

amin_g_p
17-02-2013, 12:05
به این حالت می گن کلودینگ که توی همه ی ال ای دی ها (ال سی دی ها)ی edge کم و بیش وجود داره. با تنظیم تا حدودی می شه کمش کرد. (توی شب منم دیدم ولی کم و زیادش را نمی دونم)

parham511
17-02-2013, 17:11
طبیعیه اما تو LED های گرون قیمت معمولا مقدارش کمه و در کل یه امتیاز منفیه واسه LED ها، سامسونگها معمولا دارن این مشکلو کمو بیش، حتی تو سایت Cnet بعنوان یکی از نقاط ضعف سری 8 سال 2011 سامسونگ ازش نام برده و گفته امیدواریم سال بعد برطرف شه اما تو مدلای امسالشم هست متاسفانه.
تو LED های 'گرون قیمت sony مثل HX850 ناچیزه، ولی واسه 46 همچین LED هایی باید بیش از 2000 دلار هزینه کرد یعنی تو شهرای مرزی حداقل 6.500 تا 7 میلیون واسه بدون گارانتیش، و واسه گارانتی دارش اگه پیدا بشه چیزی حدود 9 میلیون یا بیشتر.
خب معمولا هم کسی همچین کاری نمیکنه و با 10 تومن میرن یه 55 اینچ سری 8 سامسونگ یا 55 اینچ سری 9 ال جی میخرن با کلی جوایز با مشکل نشت نور در شب و این چیزا هم کنار میان.

hobor971
17-02-2013, 18:42
[QUOTE=parham511;7490849]طبیعیه اما تو LED های گرون قیمت معمولا مقدارش کمه خب معمولا هم کسی همچین کاری نمیکنه و با 10 تومن میرن یه 55 اینچ سری 8 سامسونگ یا 55 اینچ سری 9 ال جی میخرن با کلی جوایز با مشکل نشت نور در شب و این چیزا هم کنار میان. دمت گرم . عجب جواب جالبی .... پس بریم با نشت نور تو تلوزیون 5 تومنیمون کنار بیایم .... باشه . کارشناسش هم امروز همینو گفت .

parham511
17-02-2013, 19:34
دمت گرم . عجب جواب جالبی .... پس بریم با نشت نور تو تلوزیون 5 تومنیمون کنار بیایم .... باشه . کارشناسش هم امروز همینو گفت .

اگه احساس میکنی تو تصاویر روشن هم قسمتی از صفحه تاریکتره یا مشکل خیلی ملموسه زنگ بزن شرکت بگو مشکل داره و پیگیری کن، گرچه مهم نظریه که کارشناسشون میده، سامسونگها و ال جی هارو من هرچی دیدم نشت نور داشته.

5 تومن متاسفانه بخاطر قیمت دلاره، قیمت تلویزیونتون الان 1200 دلاره، اگه همه چیز مثل پارسال بود الان با 2 تومن صاحبش میشدید اما...

hobor971
17-02-2013, 20:07
اگه احساس میکنی تو تصاویر روشن هم قسمتی از صفحه تاریکتره یا مشکل خیلی ملموسه زنگ بزن شرکت بگو مشکل داره و پیگیری کن، گرچه مهم نظریه که کارشناسشون میده، سامسونگها و ال جی هارو من هرچی دیدم نشت نور داشته.

5 تومن متاسفانه بخاطر قیمت دلاره، قیمت تلویزیونتون الان 1200 دلاره، اگه همه چیز مثل پارسال بود الان با 2 تومن صاحبش میشدید اما...

با کارشناسش هم صحبت کردم . گفت مشکل نیست و طبیعیه . تو تصاویر رنگی مشکلی نداره . فقط توی تصاویر مشکی این به چشم میاد.
حق با شما است. بیشتر از این هم نمی ارزه . همون 2 تومن زیادش هم هست .

parham511
17-02-2013, 20:17
اگه فقط تو مشکیه که هیچی اصلا بهش فک نکن، تازه شانس آوردی که خوبه،
چون معمولا تو تصاویر سفید هم قسمتهای تیره تری وجود داره.
همون توصیه ی آقای smhsh121 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) رو اجرا کن و سنسور صرفه جویی رو فعال کن، یا شبها نور زمینه رو کم کن.

اگه دیدی خیلی اذیت میکنه بازم با گارانتی تماس بگیر.

hobor971
19-02-2013, 08:33
آره فقط تو مشکیه . امروز هم کارشناس سام سرویس همینو گفت . حالا که فعلا یک سالی گارانتی داره . تا ببینیم چی می شه