PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سردرد دایمی

crown 22
01-02-2013, 23:34
سلام
تقریبا یه ساله که از این سردرد رنج می برم.مشکل اینه که دایمی هستش!تقریبا همیشه هم خواب آلود هستم
مواقعی که عصبانی میشم یا اضطراب دارم شدت می گیره.معمولا پیشانی،بالای گوشها،بالای سر و پشت سرم در می کنه.
دکتر مغز و اعصاب هم رفتم یه سری دارو داد که جواب نداد متاسفانه.
ممنون میشم راهنمایی بکنید

raana
05-02-2013, 15:47
سلام دوست عزیز....

سردرد میتونه علل مختلفی داشته باشه:میگرن-عفونت پرده های مغزی-تومور های مغزی-فشار خون بالا-

پایین بودن قند خون-فشار خون پایین-کم خونی-سینوزیت -مشکلات چشمی و ....

ولی با توجه به اینکه سردرد دارید و حالت خواب آلودگی ....یا علت کم خونی هست....یا سردرد عصبی....

متخصص مغز و اعصاب نوار مغز و سی تی اسکن براتون انجام داد؟؟؟؟

وقتی سردرد شروع میشه دچار حالت تهوع هم میشی؟؟؟؟

اطراف چشم یا پشت کره ی چشم هم احساس درد داری؟؟؟؟

از نظر کم خونی چک شدی؟؟؟

crown 22
05-02-2013, 19:24
سلام دوست عزیز....سردرد میتونه علل مختلفی داشته باشه:میگرن-عفونت پرده های مغزی-تومور های مغزی-فشار خون بالا-پایین بودن قند خون-فشار خون پایین-کم خونی-سینوزیت -مشکلات چشمی و ....ولی با توجه به اینکه سردرد دارید و حالت خواب آلودگی ....یا علت کم خونی هست....یا سردرد عصبی....متخصص مغز و اعصاب نوار مغز و سی تی اسکن براتون انجام داد؟؟؟؟وقتی سردرد شروع میشه دچار حالت تهوع هم میشی؟؟؟؟اطراف چشم یا پشت کره ی چشم هم احساس درد داری؟؟؟؟از نظر کم خونی چک شدی؟؟؟سلام ممنون از اینکه جواب دادیدبله نوار مغز گرفتکلا هیچ وقت حالت تهوع ندارمچشمم درد نمی کنه درضمن پیش چشم پزشک هم رفتم مشکلی نداشتکم خون هم نیستم

raana
05-02-2013, 20:45
خواهش میکنم دوست عزیز.....

پس مشخصه که سردردها منشا عصبی داره.......

بهترین پیشگیری در این نوع سردرد اینه که سعی کنین دچار استرس نشین و عصبی نشین.....

هر وقت دچار سردرد شدین ....داروی مسکنی که دکتر تجویز کرده استفاده کنین و یه جای آروم و تاریک دراز بکشید و چشم ها رو

هم ببندین .......وقتی سردرد میگیری اصلا تو جای شلوغ و پر سرو صدا نرو چون باعث تشدید سردرد میشه و همین طور تو این حالت

اصلا به تلویزیون و مانیتور نگاه نکن......

یه سری چیزها رو هم از رژیم غذایی باید کم کنی چون تو کاهش سردرد خیلی موثره:شکلات- قهوه-سوسیس و کالباس-پنیرایی که حالت

مونده و قدیمی داره مثل لیقوان- پنیر پیتزا-پیاز.......

crown 22
05-02-2013, 21:34
خواهش میکنم دوست عزیز.....

پس مشخصه که سردردها منشا عصبی داره.......

بهترین پیشگیری در این نوع سردرد اینه که سعی کنین دچار استرس نشین و عصبی نشین.....

هر وقت دچار سردرد شدین ....داروی مسکنی که دکتر تجویز کرده استفاده کنین و یه جای آروم و تاریک دراز بکشید و چشم ها رو

هم ببندین .......وقتی سردرد میگیری اصلا تو جای شلوغ و پر سرو صدا نرو چون باعث تشدید سردرد میشه و همین طور تو این حالت

اصلا به تلویزیون و مانیتور نگاه نکن......

یه سری چیزها رو هم از رژیم غذایی باید کم کنی چون تو کاهش سردرد خیلی موثره:شکلات- قهوه-سوسیس و کالباس-پنیرایی که حالت

مونده و قدیمی داره مثل لیقوان- پنیر پیتزا-پیاز.......

بازم ممنون.بنظرتون رفتن پیش یه روانپزشک کمک میکنه؟

raana
06-02-2013, 17:59
یکی از اقوام ما استرس شدید داشت و خیلی عصبی بود.....پیش روانپزشک رفت و یه سری دارم بهش داد ....

استفاده کرد و الانم حالش خوبه.....دیگه نه از استرس خبریه نه از عصبانیت.....

اگر شما هم این مشکلات رو داری ...حتما مراجعه کنید چون واقعا بهتون کمک میکنه.....

nikoo013
11-02-2013, 18:36
سلام دوست عزیز....

سردرد میتونه علل مختلفی داشته باشه:میگرن-عفونت پرده های مغزی-تومور های مغزی-فشار خون بالا-

پایین بودن قند خون-فشار خون پایین-کم خونی-سینوزیت -مشکلات چشمی و ....

ولی با توجه به اینکه سردرد دارید و حالت خواب آلودگی ....یا علت کم خونی هست....یا سردرد عصبی....

متخصص مغز و اعصاب نوار مغز و سی تی اسکن براتون انجام داد؟؟؟؟

وقتی سردرد شروع میشه دچار حالت تهوع هم میشی؟؟؟؟

اطراف چشم یا پشت کره ی چشم هم احساس درد داری؟؟؟؟

از نظر کم خونی چک شدی؟؟؟

من وقتی سردردم سروع میشه حالت تهوع شدیدی بهم دست میده گاهی هم اسید معدم هم بالا میاد و در نهایت بصورت فجیعی بالا میارم
درد من هم از بغل چشم چپم و موقع استفاده از موبایل و کامپیوتربوجود میاد بعد شقیقه چپم یک رگ بصورت ضربانی میزنه واگه محکم ببندمش یا با مشتم فشار بدم کمی ارومتر میشه 10تا متخهصصی رفتم یکیش درست تشخیص نداد دوستان اینا علایم چیه به نظرتون من چی دارم...

V E S T A
11-02-2013, 18:55
nikoo013 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) شما باید MRI و نوار مغزی بگیرین چون همراه سردردتون حالت تهوع دارین حتما این موضوع رو پیگیری کنید . درد ضربان دار سر به همراه نشانه هایی که گفتین هم مثل شباهت به حمله های میگرنی داره

حتما پیش متخصص مغز و اعصاب (جراح مغز و اعصاب) مجرب برین

S0R3N4
11-02-2013, 19:40
بازم مثل همیشه رعنا جان سوالها و توصیه های به جایی کردن...

حالا من میخوام در مورد این سر درد ها بهم بگید...که دقیقا به شکل هستن...کجای سرتون بیشتر احساس درد میکنید؟در چه مواقعی دچار سر درد میشید؟در چه ساعاتی خواب آلودگی دارید ؟
جنسیت خودتون و سن رو هم ذکر کنید لطفا...
آیا دخانیات و مواد روانگردان و مخدر مصرف میکنید یا سابقه ی مصرف داشتید؟
الان چه داروهایی مصرف میکنید شما؟

تنها اختلاف نظرم با رعنا جان در مورد نوشیدن قهوه هست....
تا حدودی درست گفتن رعنا جان...
قهوه یه نوشیدنی محرکه!و میتونه در دوز بالا خود به شدت ایجاد تنش و عصبانیت کنه !! (البته نه در هر نوع سر دردی)
اما من نوشیدن یه فنجان قهوه رو موقع صبحانه توصیه میکنم بر عکس رعنای عزیز(البته جسارت بنده رو ببخشید رعنا جان) :n12:

نوشیدن یک فنجان قهوه میتونه یه بارگیری کافئین به همراه داشته باشه در حد مطلوب!
خود کافئین امروزه شدیدا در دارو های مسکن به عنوان یه ماده ی بسیار موثر استفاده میشه!

Pharecetamol + Cafein ؛ Ergotamin C و Novafen و Axar و خیلی دارو های مسکن سبک دیگه حاوی کافئین هستن که میتونن کمک زیادی به بهبود سر درد بکنن(دوز بالای کافئین خودش میتونه نتیجه ی عکس بده)

و هم اینکه یک فنجون قهوه تا حدود زیادی میتونه در بر طرف کردن خواب آلودگی شما موثر باشه....

البته بعد از گفتن یه شرح حال کامل از خودتون میتونیم توصیه هایی مبنی بر دارو درمانی رو ارائه بدیم...

hp722
11-02-2013, 20:24
منم وقتی عصبی میشم سردرد میگیرم.بعضی اوقات هم سردرد دارم همینجوری.قرص advil گرفتم و مصرف میکنم.خوبه برام دردم رو تسکین میده

S0R3N4
11-02-2013, 22:26
اسم ژنریک اویل "ایبوبروفن" هست!قطعا این دارو رو همه به خوبی میشناسن! یه داروی ضدالتهاب غیراستروئیدی است ...
ادویل و ژلوفن و یا تبلت بروفن همگی یک دارو هستند!!(ایبوبروفن)
اما خوردن مسکن در طولانی مدت اصلا توصیه نمیشه دوست خوبم...
امیدوارم این مشکل شما دائمی نباشه...

raana
12-02-2013, 15:58
من وقتی سردردم سروع میشه حالت تهوع شدیدی بهم دست میده گاهی هم اسید معدم هم بالا میاد و در نهایت بصورت فجیعی بالا میارم
درد من هم از بغل چشم چپم و موقع استفاده از موبایل و کامپیوتربوجود میاد بعد شقیقه چپم یک رگ بصورت ضربانی میزنه واگه محکم ببندمش یا با مشتم فشار بدم کمی ارومتر میشه 10تا متخهصصی رفتم یکیش درست تشخیص نداد دوستان اینا علایم چیه به نظرتون من چی دارم...

دوست عزیز منم این مشکل رو داشتم......نوار مغز و سی تی اسکن هم انجام دادم....ولی نظر متخصص مغز و اعصاب این بود که
سالمم و هیچ مشکلی ندارم.....دقیقا برای منم این درد از گوشه ی چشم چپ شروع میشه و با حالت تهوع هم همراه میشه...
موقعی که اینجوری میشم حتی نمی تونم مسکن مصرف کنم چون حالت تهوع دارم.....فقط مجبورم تحمل کنم تا این تقریبا
حمله ی عصبی بعد از 4-3 ساعت خود به خود خوب بشه.....

ولی تنها راه درمانی که خودم برای این مشکل پیدا کردم..اینه که با ورزش های تمرکزی تونستم اعصابم رو آروم کنم.....

و الان میتونم بگم حدود 6 ماه هست که دیگه این سردرد ها از بین رفته....

تنها اختلاف نظرم با رعنا جان در مورد نوشیدن قهوه هست....
تا حدودی درست گفتن رعنا جان...
قهوه یه نوشیدنی محرکه!و میتونه در دوز بالا خود به شدت ایجاد تنش و عصبانیت کنه !! (البته نه در هر نوع سر دردی)
اما من نوشیدن یه فنجان قهوه رو موقع صبحانه توصیه میکنم بر عکس رعنای عزیز(البته جسارت بنده رو ببخشید رعنا جان) :n12:

حق با شماست S0R3N4 عزیز...کافئین باعث از بین رفتن خواب آلودگی و تو بیشتر افراد میتونه باعث تسکین سردرد بشه...
این یه تجربه ی شخصی بود ...... خودم وقتی قهوه مصرف میکنم باعث میشه سردرد بگیرم..... یا سردرد تشدید بشه...
چیزی بود که تجربه کرده بودم و مطرح کردم.....

ولی در هر صورت دوستان حرف S0R3N4 عزیز رو ملاک قرار بدن که تجربشون تو زمینه پزشکی بیشتره....

ممنون

S0R3N4
13-02-2013, 02:13
البته رعنا جان...
کافئین عموما برای سر درد های تنشی میتونه کاربرد دارویی داشته باشه ...
نه در هر نوع سر دردی نظیر سر درد های خوشه ای و ...
حتی در بعضی از مواقع به علت محرک بودن این دارو حق با شماس...
منع مصرف داره...

اون دوستی که سر درد های همراه با تهوع داره تا به حال پیش متخصصی رفته تا احتمال وجود میگرن رو بررسی کنه یا نه؟