PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سرقت گوشی به همراه جعبه

nemesis
14-12-2012, 20:16
دوستان

میخواستم گوشیمو ببرم بفروشم که با جعبه دزدیدنش

راهی برای پیگیری ندارم ؟

مهرسا1
14-12-2012, 20:21
اگه شماره سریال رو دارین میتونین اقدام کنین در غیر این صورت مگر از طریق شناسایی خود سارق با استفاده از چهره نگاری اقدام کنین.موفق باشین

hamed29
14-12-2012, 21:03
با همون شماره سریال پیگیری کنید.// ضمنا اگه تو شهرتون جاهایی هست که گوشی دست ۲ میخره بسپرید اگه گوشی با همون مشخصات آوردن واسه فروش ، شماره بذارید سریع باهاتون تماس بگیرن. یا حداقل یه ردی ازش (سارق احتمالی) داشته باشن، مثلا قیافه یا شماره تلفن!

B e n y a m i n
14-12-2012, 21:23
اگه شماره سریال رو دارین میتونین اقدام کنین در غیر این صورت مگر از طریق شناسایی خود سارق با استفاده از چهره نگاری اقدام کنین.موفق باشین

درسته

اما من یه بار گوشیمو دزدیدن هنوز که هنوزه پیداش نکردم بیخیال شی بهتره:n14:

.:PAR3A:.
14-12-2012, 22:03
شما وقتی جعبه گوشی رو هم ندارین چطوری میخواین ثابت کنید گوشی مال خودتونه؟! فکر نمیکنم با IMEI بشه کاری کرد.

علی مقدس
14-12-2012, 22:18
قیدشو بزنی خیلی راحت تری مردم دزدو میگیرن تحویل میدن دستشون به جایی بند نیست !

nemesis
15-12-2012, 00:29
شما وقتی جعبه گوشی رو هم ندارین چطوری میخواین ثابت کنید گوشی مال خودتونه؟! فکر نمیکنم با IMEI بشه کاری کرد.

فاکتورش رو دارم

علی مقدس
15-12-2012, 01:22
سلام دوست عزیز امیدوارم از نطر من که گفتم قید گوشیتو بزنی ناراحت نشده باشی چون به هر حال از دست دادن مال سخته ولی باید بگم فاکتور وقتی به دردت میخوره که شکایت کنی و خوش شانس باشی و دزده موقع دزدی های بعدی دستگیر بشه و گوشیت کشف بشه که دعا میکنم همه این اتفاقات خوب بیفته و به گوشیت برسی

nemesis
15-12-2012, 02:42
سلام دوست عزیز امیدوارم از نطر من که گفتم قید گوشیتو بزنی ناراحت نشده باشی چون به هر حال از دست دادن مال سخته ولی باید بگم فاکتور وقتی به دردت میخوره که شکایت کنی و خوش شانس باشی و دزده موقع دزدی های بعدی دستگیر بشه و گوشیت کشف بشه که دعا میکنم همه این اتفاقات خوب بیفته و به گوشیت برسی

خیر دوست من ناراحت نشدم

ولی دوستم شکایت کرد.قاضی ازش فاکتور میخواست

داشتن جعبه که دلیل بر مالکیت نمیشه.فاکتور جزو اسناد مثبته هستش و رسمی تره

MOHAMMAD_ASEMOONI
15-12-2012, 02:54
سلام.
از سیستم ایران زیاد خبر ندارم اما تو کویت کسی که گوشیش سرقت میشه به پلیس خبر میده .
بعد میره از نمایندگی یا شرکتِ موبایلی که ازش سیم کارت گرفته بوده فرکانس گوشی رو میگیره و میده به پلیس و پرونده تشکیل میشه چون هر موبایلی یک فرکانس مخصوص به خودش داره که فقط شرکتِ سازنده و نمایندگی و شرکتِ موبایل ازش خبر داره.

بعد پلیس به شرکتهای موبایل ابلاغ میکنه که فلان گوشی با این فرکانس سرقت شده تا به محض روشن شدن گوشی و ردیابیِ فرکانسش به پلیس خبر میدند و پلیس به طرف زنگ میزنه و ازش میخواد که به کلانتری مراجعه کنه و با بازجوئیش مشخص میشه که سارق کی بوده .
گاهی اوقات ظرفِ دو سه روز پیدا میشه .
اگر هم پلیس دید طرف نمیاد کلانتری ,با استفاده از ردیابی روی دکلهای آنتن , یا gps پیداش میکنند و میگیرنش .

nemesis
15-12-2012, 13:25
ایران کلاً سیستمش با کویت فرق داره

MOHAMMAD_ASEMOONI
15-12-2012, 14:07
شما هم به پلیس هم به اوپراتورهای تلفن همراه زنگ بزنین سوال کنین ببینین چه جوابی بهتون میدن . ضرری نداره . یا بهتون میگن چطوری پیداش کنین و چه کاهائی باید انجام بدین یا بهتون میگن نمیشه پیداش کرد . اما بدونین که پیدا کردنش از آب خوردن هم ساده تره چون اصلا لازم نیست کسی بره دنبالش بگرده بلکه خود سارق یا کسی که گوشی رو خریده به محض روشن کردنِ گوشی داد میرنه که کجا هست و شماره تلفنش چنده و مشخصاتش چیه و کجای ایران هست .

V E S T A
15-12-2012, 14:36
سلام

فکنم تو فاکتور IMEI هست به نظرم حتما با فاکتور برین و شکایت کنید

B e n y a m i n
15-12-2012, 14:38
حدود 5 تا گوشی گم گردم اما هنوز یکیشم پیدا نکردم :n14:

nemesis
15-12-2012, 22:54
سلام

فکنم تو فاکتور IMEI هست به نظرم حتما با فاکتور برین و شکایت کنید

تو فاکتور هم مدل گوشی و هم IMEI هستش

ولی نمی دونم فاکتور رو اصلا جزو سند حساب می کنن یا نه

Ice Pain
15-12-2012, 23:36
الهی در شب قبرم بسوزان ولی محتاج نامردان مگردان ..... :41:

V E S T A
16-12-2012, 00:07
تو فاکتور هم مدل گوشی و هم IMEI هستش

ولی نمی دونم فاکتور رو اصلا جزو سند حساب می کنن یا نه

سلام

شما برین شکایت کنید چون IMEI رو دارین میتونن گوشی رو پیدا کنن .. امتحانش که ضرر نداره

nemesis
16-12-2012, 01:13
سلام

شما برین شکایت کنید چون IMEI رو دارین میتونن گوشی رو پیدا کنن .. امتحانش که ضرر نداره

درسته میتونم پیدا کنم ولی نمی دونم جعبه معتبر تره یا فاکتور که من دارم

V E S T A
16-12-2012, 01:29
درسته میتونم پیدا کنم ولی نمی دونم جعبه معتبر تره یا فاکتور که من دارم

چه فرقی داره که کدوم معتبر تره ؟ معتبر برای شکایت یا ثابت کردن مالکیت ؟

شما فاکتور دارین با یه سریال (imei) و برای دزدیده شدن گوشیتون شکایت میکنید پلیس به خاطر این شکایت از طریق مخابرات میتونه گوشی رو پیدا کنه . شاید دزد ادعا کنه گوشی خودشه ..اثبات مالک بودن

برای شما فاکتور هست همینطور فاکتور فروشی که فروشنده گوشی شما داره البته اگه تا الان نگه داشته باشه . ولی یه نفر از روی جعبه فکر نکنه بتونه ادعا کنه این گوشی مال منه . چون فاکتور دست شماست .

بقیه مراحل تشخیص واقیعیت هم مربوط به پلیسه ...

این راهنمایی در حد اطلاعاتم بود بازم میگم ضرر نمیکنید شکایت کنید .

nemesis
16-12-2012, 04:48
همینطور فاکتور فروشی که فروشنده گوشی شما داره البته اگه تا الان نگه داشته باشه

یعنی همون برگه ای که بصورت کاربنی هستش ؟برگه دوم فاکتور دیگه درسته یا فاکتور خرید خود فروشنده

V E S T A
16-12-2012, 15:46
سلام

هر مدرکی که دارین همراهتون ببرین منظور من از

فاکتور فروشی که فروشنده گوشی شما داره

فاکتوری هست که مربوط به فروشنده گوشی هست که فک نکنم تا الان نگه داشته باشن اگه باشه بیشتر کمکتون میکنه ..اگه نه هم با همون فاکتوری که پیش خودتون هست برای شکایت برین

علی مقدس
17-12-2012, 01:23
سلام اگه یه آشنا تو دادگاه یا آگاهی پیدا کنی بیشتر از هر فاکتوری موثره

nemesis
17-12-2012, 10:09
سلام اگه یه آشنا تو دادگاه یا آگاهی پیدا کنی بیشتر از هر فاکتوری موثره

مثلا اگه یه دوست تو آگاهی داشته باشم چه کمکی میتونه بکنه ؟

علی مقدس
17-12-2012, 13:09
یه آشنا تو آگاهی امکان پیدا شدن گوشیتو 5 برابر بالا میبره و اگه با نفوذ هم باشه 99% پیدا میشه چون کارآگاه ها اشخاصی رو تو جماعت محترم !! دزدا دارن که از اونا به عنوان خبرچین یا به قول خودشون مخبر استفاده میکنن

گلابي
17-12-2012, 13:19
دوست عزیز شما هنوز شکایت نکردین؟:n13:

nemesis
18-12-2012, 00:09
دوست عزیز شما هنوز شکایت نکردین؟:n13:

فردا دارم میرم واسه شکایت

اول باید میدیدم به نتیجه میرسم یا نه

وقتی ببینم به نتیجه نمیرسمو خودمو الکی درگیر می کنم دیگه نمیرم

حالا فردا میرم ببینم چی میشه

MOHAMMAD_ASEMOONI
18-12-2012, 00:39
سلام .چطوری گوشی ازتون دزدیدند؟ گذاشتینش بغل دستتون و یهو دیدین نیستش یا از دستتون زدند و بردند؟

A M ! N
18-12-2012, 17:31
فردا دارم میرم واسه شکایت

اول باید میدیدم به نتیجه میرسم یا نه

وقتی ببینم به نتیجه نمیرسمو خودمو الکی درگیر می کنم دیگه نمیرم

حالا فردا میرم ببینم چی میشه

نا امید نباش دوست گرامی ، یه جریانی بگم خیلی عجیبه ، چندسال پیش موتور یکی از آشنایــان مارو دزدیدن،
و یک چیزی مثل موتور رو دیگه خیلی بعیده بشه پیدا کرد چون سریع اوراقش میکنن و آبـــش میکــنن هیچکس
هم شستش خبردار نمیشه. خلاصه اینکه این آشنامون رفت و شکایت کرد. بعد از چیـــزی حـــدود هشت ماه
باهاش تماس گرفتن گفتن یه تعداد دزد موتور گرفتیم بیاین ببینین میشناسین یا خیر. ایشون میـره میبینه دقین
دزد موتوره خودش اونجاست. حالا چطوری دزد پیدا شده بود ؟ این سارق موتور موارد زیــادی موتــور دزدیده بوده
و از قضا یکی از افرادی که موتورش دزدیده شده بوده موتور خودش را در یک جای دور شــهر به صورت شانسی
پیدا میکنه و بعد از پیگیری و اطلاع رسانی به نیروی انتظامی میفهمن که بله خودش بوده.

این آشنامون میگفت بعد ازین رفتم دیدم موتور من رو تیکه تیکه کردن تا بفروشنش. بعد بـه خاطر همین رضایت
نداد تا اینکه اگه اشتباه نکنم پول دو برابر نوع صفر کیلومتر موتور خودش رو ازین سارقه گرفت.

زیاد به این موضوع ارتباطی نداشت ولی خواستم بهت اینو القا کنم که ناامید نباشی گاهی وقتها چیزهای دور
از ذهنی اتفاق میفته. تازه وضعیت الان شما از آشنای ما خیلی بهتره ، بالاخره شمـــا الان IMEI رو به همراه
فاکتور دارین و قابل ردیابی هستش.

نیروی انتظامی اگه بخواد سارق شمارو پیدا کنه باور کنید در ظرف 1 روز پیداش کرده. تــاکید میکنم اگه بخواد!

ناامید نباش و دست از تقلا نکش.