PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خرید لپ تا رنج 3400

apple021
05-12-2012, 13:35
سلام دوستان بعد یک مدتی پولامونو جمع کردیم تا یک لپ تاپ بخریم
حالا موندم هر لپ تاپی نگاه انداختم مشکل داغ شدن داره این موضوع واقعان ازارام میده یک لپ تاپ میخواستم که داغ نکنه گرماش خیلی کم باشه
برای بازی و برنامه هایی مثل PHOTOSHOP,3D,VISUAL BASIC, تو این حدودا
فقط تو رو خدا کمک کنید و تعصبی نگید نمیخوام داغ کنه داغم کرد کم داغ کنه نه بشه روش غذاتو بذاری گرم شه کیبورد داغ نکنه که دستت بسوزه مشکلاتش کم باشه مرسی من کم کم روزی 10 الی 15 ساعت باهاش کار دارم میدونم کامپیوتر رومیزی نیست ولی بیشتر اوقات بازی نمیکنم بازی خوبی بیاد میگیرم بازی میکنم خیلی کم بازی میکنم ولی بازی هم کنم تا تمومش نکنم ول کن نیستم به خاطر همین میترسم بسوزه 6ساعت مثلان گیم میزنم
تو رو خدا فقط اومدین تو هر کی نظری بده تا یک لپ تاپ درست بگیرم

payma
05-12-2012, 15:08
سلام دوستان بعد یک مدتی پولامونو جمع کردیم تا یک لپ تاپ بخریم
حالا موندم هر لپ تاپی نگاه انداختم مشکل داغ شدن داره این موضوع واقعان ازارام میده یک لپ تاپ میخواستم که داغ نکنه گرماش خیلی کم باشه
برای بازی و برنامه هایی مثل PHOTOSHOP,3D,VISUAL BASIC, تو این حدودا
فقط تو رو خدا کمک کنید و تعصبی نگید نمیخوام داغ کنه داغم کرد کم داغ کنه نه بشه روش غذاتو بذاری گرم شه کیبورد داغ نکنه که دستت بسوزه مشکلاتش کم باشه مرسی من کم کم روزی 10 الی 15 ساعت باهاش کار دارم میدونم کامپیوتر رومیزی نیست ولی بیشتر اوقات بازی نمیکنم بازی خوبی بیاد میگیرم بازی میکنم خیلی کم بازی میکنم ولی بازی هم کنم تا تمومش نکنم ول کن نیستم به خاطر همین میترسم بسوزه 6ساعت مثلان گیم میزنم
تو رو خدا فقط اومدین تو هر کی نظری بده تا یک لپ تاپ درست بگیرم
اگه زیاد بازی میکنی سه تا لپ تاپ بیشتر نداریم
HP DV6t-7000 با گرافیک GT650
Lenovo Y580 با گرافیک GT660
Asus N56vz با گرافیک GT650 و صفحه Full HD که گویا این مدل اصلا پیدا نمیشه دیگه

لپتاپ ها توی بازی همشون داغ میکنن یعنی دمای 80 یه چیز عادیه تو بازی اما تو حالت عادی بنده که DV6t-7000 دارم شما میخوای 1 ساعت کار کنی یا 24 ساعت دمای CPU حدود 50 هستش و لپتاپ کاملا خنکه
اینطور که خودم از شواهد و صحبت های دوستان برداشت کردم کیفیت ساخت HP خیلی بالاتر از این مدل Lenovo هستش من که دارم شده 4 ساعت هم بازی کنم واقعا هم ازش کار میکشم آخ نگفته کیفیت بدنش هم واقعا بالاس روش لم بدی هم خم به ابرو نمیاره:sq_25:
اما انتخاب یه مقدار به علاقه شما هم بستگی داره خوب ظاهر هم مهمه که باز فکر کنم HP تو ظاهر خیلی بهتر از مدل های دیگش
اگه بازی نمیکنی و بودجت میرسه به نظر من UltraBook بگیری خیلی بهتره واقعا زیبا هم هستن

apple021
05-12-2012, 15:21
دوسته خوبم نظره خودم هم رو hp n7000 بود ولی خیلیا گفتن 650 نگیرین چون کاستومه اصلش 630 بعد یکی دیگه گفت صفحه اش قرمز میشه یکی گفت روزولیشنش بده این شد تردید کردم یکی هم گفت داغ میکنه و صدای فنش رو بذاری رو همون سیسنم ice cool صدا فنش بالا میره بعد منم نگران شدم کاستوم باید بخرم پس بنابراین ریسکش بالاست نیمیدونم گیج شدم

apple021
05-12-2012, 16:00
دوستان لپ تاپ HP DV6t-7000 موجود هست تو بازار یا سایت اینترنتی من پیدا نمیکنم قیمتش چنده حدودا؟
یک سوال دیگه لپ تاپ hp dv 6 7080 چطوره ؟
تو رو خدا یکی جواب بده

apple021
05-12-2012, 18:04
واقعان همیشه اینجا اینطوریه یا جواب نمیدین چون تازه عضوم

gisha
05-12-2012, 18:19
سلام.
من هم یه آلترا بوک میخواهم با مشخصات زیر:
1- رزولوشن بالا
2- کیفیت بالا بدنه و صفحه نمایش
3-هارد حداقل 128
4-ترجیها دارای بک لایت
5-نسل سوم اینتل...ایوی بریج
قیمت تا 5 تومن.
بین این سه تا موندم...
zenbook-samsung 13.3- macbook air
حالا تو این سه مورد کدوم مشخصات بالا رو بیشتر داره؟
با تشکر...

apple021
05-12-2012, 21:04
نظره منو میخوای دوسته عزیز macbook air بگیر اگه کاره ویندوزی نمیکنی باهاش ولی اگه کاره ویندوزی میکنی سامسونگ بگیر خرابیش کمه تازه 2سال هم هوداد رایان ساپورتش میکنه asus هم خوبه 3تاش توپن ولی اولی بهتره اگه کاره ویندوزی نمیکنی

payma
05-12-2012, 23:02
دوسته خوبم نظره خودم هم رو hp n7000 بود ولی خیلیا گفتن 650 نگیرین چون کاستومه اصلش 630 بعد یکی دیگه گفت صفحه اش قرمز میشه یکی گفت روزولیشنش بده این شد تردید کردم یکی هم گفت داغ میکنه و صدای فنش رو بذاری رو همون سیسنم ice cool صدا فنش بالا میره بعد منم نگران شدم کاستوم باید بخرم پس بنابراین ریسکش بالاست نیمیدونم گیج شدم

دوست عزیز کاستوم یعنی لپتاپی که قطعاتش سفارش داده شده مثل اینکه میری کارخونه بنز میگی فلان مدل رو با موتور توربو شارژر دار میخوام مثل ایران نیست که دستت بسته باشه کاستوم یعنی قطعاتش به دلخواه اون شرکتی که خریده چیده شده اتفاقا خیلی هم بهتره گرافیکش فوق العاده بالاتر از GT630 هست من الان تمام بازی های روز رو با گرافیک Ultra راحت بازی میکنم!!!
رزولوشن این مدل و 90 درصد لپتاپ های موجود در بازار HD یعنی 1366*768 هست منم اولش FHD یعنی 1920*1080 میخواستم که تو کانفیگ مشابه فقط Asus N56vz اون صفحه رو داشت اما الان کاملا راضیم که 300 بیشتر بابت صفحه FHD ندادم کیفیتش خیلی هم خوبه رنگ صفحه رو خودم تنظیم کردم نه قرمز نشون میده نه مشکل دیگه ای داره!
فنش هم کاملا اتومات هست و خودت نمیتونی تنظیم کنی بسته به شرایط خودش دورش رو تنظیم میکنه اتفاقا خیلی هم بی صداس!

payma
05-12-2012, 23:05
دوستان لپ تاپ HP DV6t-7000 موجود هست تو بازار یا سایت اینترنتی من پیدا نمیکنم قیمتش چنده حدودا؟
یک سوال دیگه لپ تاپ hp dv 6 7080 چطوره ؟
تو رو خدا یکی جواب بده

Dv6t-7000 هم گرافیکش از اون خیلی بالاتره هم CPU جدیدتری داره و Ivy Bridge هستش دومی اصلا توصیه نمیشه قیمت DV6t-7000 هم الان حدود 3000 هست

PersianEm0b0y
06-12-2012, 00:20
در مورد اچ پی و مدل های pavilion dv6 7000 واقعا نمیشه نظری داد چون واقعا این برند و محصولاتش بی نظیر هستن ...
تاکید شدید می کنم روی dv6t 7000 چون کاملا بی رقیبه ..
لنوو که خیط قزمز بکش دورشو چون به شدت تخیلیه !
asus هم خوبه ولی باز اچ پی نمیشه !

apple021
06-12-2012, 00:29
با تشکر از Pyma, persianemoboy که رسیدگی خوبی دارن
دوستان تو رو خدا یک ادرس درست بذارید که من بتونم dv6t 7000 رو ببینم چنده پیدا نمیکنم به خدا
دوستان یک سوال دیگه هم دارم نظرتونو راجبع لپ تاپ Samsung 550P5C-S02 بگید
هر کی داره بگه هیچکی تو اینترنت انگار این مدلو نخریده انگار کسی میدونه اطلاعاتی داره در موردش
فقط dv7 7000 پیدا میکنم

apple021
06-12-2012, 00:35
دوست عزیز کاستوم یعنی لپتاپی که قطعاتش سفارش داده شده مثل اینکه میری کارخونه بنز میگی فلان مدل رو با موتور توربو شارژر دار میخوام مثل ایران نیست که دستت بسته باشه کاستوم یعنی قطعاتش به دلخواه اون شرکتی که خریده چیده شده اتفاقا خیلی هم بهتره گرافیکش فوق العاده بالاتر از GT630 هست من الان تمام بازی های روز رو با گرافیک Ultra راحت بازی میکنم!!!
رزولوشن این مدل و 90 درصد لپتاپ های موجود در بازار HD یعنی 1366*768 هست منم اولش FHD یعنی 1920*1080 میخواستم که تو کانفیگ مشابه فقط Asus N56vz اون صفحه رو داشت اما الان کاملا راضیم که 300 بیشتر بابت صفحه FHD ندادم کیفیتش خیلی هم خوبه رنگ صفحه رو خودم تنظیم کردم نه قرمز نشون میده نه مشکل دیگه ای داره!
فنش هم کاملا اتومات هست و خودت نمیتونی تنظیم کنی بسته به شرایط خودش دورش رو تنظیم میکنه اتفاقا خیلی هم بی صداس!
دوسته عزیز میدونم کاستوم یعنی چی رشتم نرم افزاره خیره سرم D: فقط من شنیدم میگن خاورمیانه بهتره که کانفینگش دستکاری نیست بدون دستکاریش 630 خودم دوست دارم 650 باشه ولی میترسم 650 بگیرم دستکاری باشه و عیبو ایراد داشته باشه
راستی الان خبر رسید که اپل فنش موقع کار صداش خیلی بلنده و خیلی بد داغ میکنه اقا من میترسم لپ تاپ بخرم سرمایه کل زندگیمه شوخی نیست :)) ولی PAYMA خدایی هنگام بازی دکمه های کیبورد داغ نمیکنه یا یا از کنارش حرارات خفن داغ نمیده بیرون صدای فنش چظور در حالت بازی؟به خدا این دو تا خیلی برام مهمن ؟یا قرمزی صفحه که اون دوستمون گفت یادت هست؟راستی سیستم COOL رو این مدل هست دیگه ؟اخه گفتی نمیشه سرعت فن و کم زیاد کرد؟
مرسیییییی PAYMA

apple021
06-12-2012, 00:39
بین این دو مدل موندم Samsung 550P5C-S02 یا HP DV6T 7000? واقعان سخته ؟hP و میترسم چون گارانتی نداره ولی همه میگن خوبه سامسونگ هم کانفینگش یکیه با 2سال ضمانت هورداد رایان ولی کسی ازش چیزی نگفته اصلان کسی نداره اینجا فکر کنم؟

apple021
06-12-2012, 17:29
از دیروز کسی جواب نداده هنوز هه جالبه

PersianEm0b0y
06-12-2012, 17:43
ببینید کانفیگ پارت خاورمیانه کانفیگ رسمی هست یعنی کمپانی تشخیص داده این منطقه بهتره با گرافیک 630 کانفیگ بشه و از اون جایی که این امکان واسه کشورهای خاورمیانه به جزء مملکت غاغا هست که خودشون کانفیگ مورد نظر رو کاستوم کنن پس هرکی 650 خواست می تونه از طریق سایت حود اچ پی خاورمیانه اینکارو بکنه پس جای نگرانی نیست برای کسایی که تو اون کشورها هستن ...
اما چون ما فوق پیشرفته هستیم و امریکا و ...جلوی ما هیچن از این امکانا نداریم که نوت بوک کاستوم کنیم و مجبوریم هرچی تو بازار بود رو بخریم ...
کانفیگ 650 هم کاملا عالی و بدون مشکل هست و دقیقا مثل این میمونه که کسی اون رو سفارش داده باشه پس باز هم نمی تونه جای نگرانی باشه ..
کانفیگ رسمی و سفارشی هم هردو از یک Factory میاد بیرون و کاملا مثل هم هست و فقط کانفیگ متفاوت ...
این حرفارو از کجا میاری کی گفته اپل مشکل گرما داره من خودم دارم دیگه ...
اگر می خوای حرف هرکسی رو گوش کنی پس اینجا دنبال مشاوره برای چی هستی !
نه کیبرد گرم میشه نه فن صدای آزاردهنده داره ..
با 650 فن مسلما باید بتونه گرمای عادی رو خارج کنه اما این به این معنی نیست که پرسر وصدا باشه ...
سیستم کولینگش هم خیلی عالیه چون CoolSense داره و پروفایل فن با تغییر موقعیت کاربر تغییر می کنه یعنی اگر دستگاه رو کاناپه باشه یه پروفایل تعریف میشه و اگر روی میز یه پروفایل !

apple021
06-12-2012, 19:08
ببینید کانفیگ پارت خاورمیانه کانفیگ رسمی هست یعنی کمپانی تشخیص داده این منطقه بهتره با گرافیک 630 کانفیگ بشه و از اون جایی که این امکان واسه کشورهای خاورمیانه به جزء مملکت غاغا هست که خودشون کانفیگ مورد نظر رو کاستوم کنن پس هرکی 650 خواست می تونه از طریق سایت حود اچ پی خاورمیانه اینکارو بکنه پس جای نگرانی نیست برای کسایی که تو اون کشورها هستن ...
اما چون ما فوق پیشرفته هستیم و امریکا و ...جلوی ما هیچن از این امکانا نداریم که نوت بوک کاستوم کنیم و مجبوریم هرچی تو بازار بود رو بخریم ...
کانفیگ 650 هم کاملا عالی و بدون مشکل هست و دقیقا مثل این میمونه که کسی اون رو سفارش داده باشه پس باز هم نمی تونه جای نگرانی باشه ..
کانفیگ رسمی و سفارشی هم هردو از یک Factory میاد بیرون و کاملا مثل هم هست و فقط کانفیگ متفاوت ...
این حرفارو از کجا میاری کی گفته اپل مشکل گرما داره من خودم دارم دیگه ...
اگر می خوای حرف هرکسی رو گوش کنی پس اینجا دنبال مشاوره برای چی هستی !
نه کیبرد گرم میشه نه فن صدای آزاردهنده داره ..
با 650 فن مسلما باید بتونه گرمای عادی رو خارج کنه اما این به این معنی نیست که پرسر وصدا باشه ...
سیستم کولینگش هم خیلی عالیه چون CoolSense داره و پروفایل فن با تغییر موقعیت کاربر تغییر می کنه یعنی اگر دستگاه رو کاناپه باشه یه پروفایل تعریف میشه و اگر روی میز یه پروفایل !
این لینک اپل که گفتین من سوالم رو پرسیدم جواب دادن
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
من اگه از این مطمئن کنید که فنش صدا نمیده و گرماش در چه حدودی است در حین بازی ممنون میشم دوسته خوبم چون میگن فنش وقتی داغ میکنه خیلی سر صدا میکنه راستی من دقیق نمیدونم ivy bridge هست یا sandy bridge ؟

PersianEm0b0y
06-12-2012, 20:18
درسته اولین باره می خوای بخری ولی دیگه تا این حد آخه !
آخه یعنی چی گرم نکنه یا فنش صدا نده ؟
می خوای یهو فن کار نکنه همه چی بسوزه خیالت کاملا راحت شه ...
رو دست اپل اصلا نوت بوک ساز نیست اما وقتی بحث کانفیگ بالا و قدرتمند وسط باشه مسلما دستگاه گرم می کنه و اساسا فلسفه اینکه واسه دستگاه فن تعریف شده همینه که گرما رو بده بیرون و نزاره قطعات آسیب ببینن ...
این اچ پی با این کانفیگ غول و پردازشگر و گرافیک بسیار قوی مسلما گرما داره مثل همه لپ تاپ ها چون قطعات الکترونیگی گرما ایجاد می کنن اما داغی اصلا !
شما اول باید بین گرمای قطعات و داغی ( که ناشی از معماری بد چیپ و طراحی بد مدار هست ) تفکیک قائل بشی بعد بتونی مقایسه یا بررسی داشته باشی !
من خودم pavilion 2011 داشتم سیستم کوبینگش خیلی عالیه و جالب تر از اون که فنش خیلی قشنگ و هوشمند کار می کنه از این فنا نیست همین طوری passive کار کنه و دائم روشن باشه ...
مدل های 2012 هم CoolSense 2 دارن که دیگه خیلی عالیه ...
پردازنده Ivy داره ...

apple021
06-12-2012, 21:33
دوسته عزیز مرسی که تا اینجا کمکم کردی اگه این بگی ممنونت میشم بین این سه تا کدوم در حین بازی گرمایی کمتری داره اینم بگی ممنونت میشم من تو این موندم
hp dv6t 7000
lenovo y580
asus n56vz
Samsung 550P5C-S02
اخه هر کی یک نظری میده تو تاپیکا خوندم

sozuki7
06-12-2012, 21:42
رو دست اپل اصلا نوت بوک ساز نیست
HB
SONY
TOSHIBA
اینها چی شدند؟

PersianEm0b0y
06-12-2012, 21:51
اچ پی که فوق العاده ست و من همیشه به همه پیشنهاد کردم اولویت اول رو به اچ پی اختصاص بدن چون واقعا نوت بوک هاش خیلی سرتر از برندهای دیگه ست اما خوب اگر واقعا بخوایم به طور مطلق بررسی کنیم باز اپل خیلی بهتره البته به همون مقدار گرون و از اونجایی که خیلی ها نمی تونن بخرن پس بهترنی سازنده نوت بوک تو دنیا اچ پی هست ...
البته سری envy اچ پی به قدری عالیه که تنها رقیب macbook هست ...

PersianEm0b0y
06-12-2012, 21:55
دوسته عزیز مرسی که تا اینجا کمکم کردی اگه این بگی ممنونت میشم بین این سه تا کدوم در حین بازی گرمایی کمتری داره اینم بگی ممنونت میشم من تو این موندم
hp dv6t 7000
lenovo y580
asus n56vz
Samsung 550P5C-S02
اخه هر کی یک نظری میده تو تاپیکا خوندم

واقعا مشخص نیست کدوم بهتره ؟
شما حتی 1% هم نباید شک کنی که روی دست pavilion dv6t 7000 به هیچ عنوان نیست ...
تو هیچی نمی تونن باهاش رقابت کنن این مدلایی که گذاشتی ...
تو طراحی بی نظیر / کیفیت دیگه بچه ها گفتن اونایی که داشتن / اسپیکر مطلقا بی نظیر Beats Audio همراه با ساب ووفر زیر دستگاه که کیفیت وحشتناکی داره /امکانات و تکنولوژی های انحصاری / و ...
تو خریدش لحظه ای تردید نکن ...
واقعا نمی تونم درک کنم تونسته باشی لنوو رو با اچ پی تو یه لیست بزاری ...
اصلا دیدش چجوریه ؟
تخته گوشت از اون خوشگل تره آخه یه کمپانی چقدر باید بد باشه ضخامت نوت بوکش مثل تخته گوشت باشه ....

apple021
06-12-2012, 22:10
واقعا مشخص نیست کدوم بهتره ؟
شما حتی 1% هم نباید شک کنی که روی دست pavilion dv6t 7000 به هیچ عنوان نیست ...
تو هیچی نمی تونن باهاش رقابت کنن این مدلایی که گذاشتی ...
تو طراحی بی نظیر / کیفیت دیگه بچه ها گفتن اونایی که داشتن / اسپیکر مطلقا بی نظیر Beats Audio همراه با ساب ووفر زیر دستگاه که کیفیت وحشتناکی داره /امکانات و تکنولوژی های انحصاری / و ...
تو خریدش لحظه ای تردید نکن ...
واقعا نمی تونم درک کنم تونسته باشی لنوو رو با اچ پی تو یه لیست بزاری ...
اصلا دیدش چجوریه ؟
تخته گوشت از اون خوشگل تره آخه یه کمپانی چقدر باید بد باشه ضخامت نوت بوکش مثل تخته گوشت باشه ....

دوسته عزیز خواهشن دلیل منطقی بیار این حرفتو قبول ندارم شما باید یک تست بگیری از نظر گرافیکی خوب همه میگن لئو خودم هم قبول دارم ولی اچ پی اسپیکر های خوبی داره و مقاومه و صفحه نمایش خوبی داره تا اونجایی که من میدونم اما از نظر های دیگه مثه گرمایی مثه طراحی وغیره.............باید برسی بشه.راجبع سامسونگ اطلاع نداری؟ این مدلی که گفتم ؟دوسته خوبم؟وایسوس که میگن از نظر گرمایی نیمرو میشه روش پخت D:

PersianEm0b0y
06-12-2012, 22:31
مگه لپ تاپ فقط کانفیگه که همه خوبن ؟
هر کمپانی یه شاسی زد قطعه ریخت روش میشه لپ تاپ ...؟
پس اختلاف بین برندها از کجا میاد اگر قرار باشه همه خوب باشن ؟
دوست عزیز من اگر قرار باشه به کسی مشاوره بدم یا اینکارو نمی کنم یا درست راهنمایی می کنم چون دوست ندارم انتخابی داشته باشی که فقط برات راضی کننده باشه و لذت نبری !
رکم بهت بگم بهم برخورد گفتی هر کسی یه حرفی می زنه ...
هرکسی کیه مگه هرکسی می توته در مورد یه مقوله تخصصی که نیاز به آشنایی و بررسی و تجربه درست داره حرف بزنه ...
این تصور غلطه که هرکسی مثلا یه مدل داشت پس می تونه به شما کمک کنه ...
بحث نوت بوک یه موضوع خارج از تعصبه نه این که فلانی اچ پی داشت بگه اچ پی اون یکی ایسر داشت بگه ایسر که متاسفانه جزء صفات خیلی از ایرانی ست ...
من اگر خیلی عامیانه از اچ پی گفتم چون می دونم و تجربه داشتم و بررسی های زیادی کردم چون دوستام کلا کارشون این هست نه این که بگم خودم یه اچ پی خریدم پس توام بخر ...
شما اگر یه نوت بوک حرفه ای می خوای که از همه نظر سر باشه باید تو اچ پی دنبالش بگردی نه برند دیگه ...
اشتباه نشه این به معنای زیر سوال بردن برندهای دیگه نیست و فقط مفهوم جمله من اینه که اچ پی خیلی بهتره ...
اینم که میگن لنوو کیفت داره چنین چیزی نیست زمانی متوجه میشی نداره که باهاش کار کنی ...
کلش ایراده ...
البته برای کسی که یه لپ تاپ معمولی می خواد لنوو عالیه ولی برای کسی که همه چی تموم می خواد نه ...
اچ پی الان برترین برند کامپیوتر دنیاست و خیلی پرفروشه و این رتبه از اواخر 2009 تا الان ادامه داره و چیزی نیست که بدون دلیل و پشتوانه باشه ...
یه آماری هست میگه اچ پی که تو دنیا اوله تو غرب اروپا خیلی بیشتر اوله !
یعنی فروشش اونجا خیلی بیشتره از نقاط دیگه دنیا ...
این مساله خیلی واضخ یه چیزی رو میگه اونم اینکه حتما نوت بوک های فوق العاده عالی و با کیفیتی داشته که انقدر اروپایی های سخت گیر بهش تمایل داشتن ...
پس تو این که کیفیتش خیلی بالاتره از برندهای دیگه اصلا شک نکن ...
سامسونگ هم تازه کاره ولی خیلی خوب شروع کرده ولی خیلی جاداره تا بشه برندی مثل اچ پی که تخصصش کامپیوتر هست ...
پس خرید از اچ پی معقولانه تر به نظر میرسه !

apple021
06-12-2012, 22:51
نظرت رو راجبع اسوس N56VZ  میگی اون چطور اونم بگی ممنونت میشم ؟از نظر گرمایی و فن همین نمیخوام زیاد اذیتت کنم؟

PersianEm0b0y
06-12-2012, 23:50
من پاسخ پیغام رو اینجا میدم .
ببینید دوست عزیز نوت بوک های با کانفیگ بالا همون طور که کاربر ازشون انتظار پرفورمنس عالی داره به همون اندازه هم گرما داره و این کاملا Balance هست ...
مثال ساده این که یه اتومبیل مثل Veracruz که سواری عالی داره به همون اندازه هم خرج داره و سوخت مصرف می کنه ...
این خیلی واضحه که انتظار ما از نوت بوک تناسب مستقیم داره با کانفیگ دستگاه ...
شما نمی تونی بگی من چیپ گرافیک 650M می خوام تو بازی با دمای 40 کار کنه چون چنین چیزی ممکن نیست ...
اما می تونی این انتظار رو داشته باشی چیپ شما با توجه به معماری و تکنولوژی ساخت تو بازی دماش بیشتر از مثلا 70 نشه ...
این کاملا معقوله و تناسب داره با انتظار شما ...
بحث گرمایی که شما مطرح کردی شاید بیانش از طرف شما کمی اشتباه باشه طوری که چیز خارج از محدوده انتظار معقول برداشت میشه ...
شما باید بدونی زمانی که دست روی یک کانفیگ بالا میزاری به همون اندازه که انتظار عملکرد بالا داری باید به همون اندازه هم خرج کنی ( چه مالی و چه از نظر مسائل گرما و ...)
کمپانی هایی که چنین کانفیگ های بالایی رو نوت بوک میزارن مسلما سیستم کولینگ خوبی هم براشون در نظر می گیرن طوری که کنترل دمای دستگاه از عهده سیستم کولینگ بربیاد ...
می خواد اچ پی باشه یا اسوس باشه هر دو عالی هستن اما فرق هایی هم دارن به لحاظ طراحی شاسی / مدار درونی / اتصالات درونی به لحاظ کنترل گرما و ....
مسلما تو این موضوع اچ پی بهتره چون تو این کار تخصص داره اونم از نوع بیشترش در مقایسه اسوس ...
اما آیا این تخصص فقط درمورد یه فن ساده ست ؟
مسلما ااین طور نیست چرا که اچ پی از لحاظ طراحی درونی و بیرونی تو سطح خیلی بالاتری از اسوس قرار داره ..
وقتی یک نوت بوک طراحی درونی و جایگذاری قطعاتش عالی باشه مسلما خنک تر هم هست ...
شما نوت بوک های اچ پی رو اگر تو دست گرفته باشی می بینی یه Balance فوق العاده ای دارن یعنی قطعات طوری رو شاسی قرار گرفتن که کاملا تعادل رعایت شده و این بسیار حسن بزرگی هست ...
ضمنا رتبه اول هم نشون دهنده خیلی چیزاهست و این که حتما کیفیت بالایی داره که همه می خرن ...
من تاکیدم خیلی زیاد رو اچ پی هست اما بقیه رو هم خوب می دونم اما نوت بوک فقط کانفیگ نیست که براساس اون بشه انتخاب کرد ...
اولویت های خیلی بالاتری وجود داره ...
N56 بسیار دستگاه خوبی هست اما من طراحی شو اصلا به روز و ارگونومیک نمی دونم و حالت شرقی مانند( شرق آسیا ) توش خیلی واضحه و خیلی هم جواده ...
البته اینجا موضوع سلیقه هم پیش میاد و این که به کدوم تمایل داشته باشی ...
از لحاظ کولینگ هم خیلی خوبه اما تو این موضوع نمیشه اختلاف خاصی بین برندها دید ...
یعنی نمیشه گفت مثلا دمای عادی اچ پی روی 45 اسوس رو مثلا 55 ...
همون طور که گفتم اولویت های بالاتر و مهم تر دیگه ای هم هست ...
من در کل انتخاب آخر و برنده رو اچ پی می دونم چون واقعا نمیشه اسوس رو از لحاظ طراحی و اسپیکر و ...با dv6t 7000 مقایسه ش کرد ..
اما از لحاظ کانفیگ مثل هم هستن ...
ضمنا اچ پی قسمتی جدا برای قرار دادن MSSD داره که در سال آینده بیشتر تو بازار میان و مجبوب تر میشن اما اسوس چنین چیزی رو نداره و این عیب بزرگی هست ...
البته مزایای اچ پی باز بیشتر از این جرفاست !
ضمنا اسپیکر اسوس مثل مدل قبلیش یعنی N55 همچنان نویز داره و مشکلات سوکت /تاچ پلاستکی /کیبرد تو هم و وحشتناک برای تایپ و ...هم داره .

gisha
13-12-2012, 21:09
سلام.
یه سوال دارم.
بین این دو گزینه موندم:
Samsung 550 P5C S02
dv6t-7000
مشخصات سخت افزاریشون دقیقا یکیه به جز صفحه سامسونگ که 1600*900 است.
من بیشتر برای کارها عمرانی (اتوکد) و همچنین مطالعه پی دی اف می خواهم.
خودم hp probook 4530s دارم و از کیفیتش واقعا راضیم مخصوصا کیبوردش. کیفیت سامسونگ چطوره؟
یه سوال دیگه هم دارم. لپ تاپی با مشخصات سخت افزاری dv6t-7000 ولی با صفحه 13.3 وجود داره. یعنی سی پی یو 4 هسته ای نسل سوم و کارت گرافیک مستقل ...
با تشکر...

irainian
14-12-2012, 13:20
به این PersianEm0b0y ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) اعتماد نکن 4 تا یوزر تا حالا عوض کرده هر 6 تاش بن شده تو کل پست هاش هم گفته hp حالا هرچی هم مضخرف باشه باز گفته hp گویا خودش فروشنده هست

hasanoooooooo
14-12-2012, 20:37
ببين بحث تعصبي که ايشون به hp دارن کاملا بيخود هست!‌
همين برند سال 2008 يا 2009 بود که با با گندي که زد کلي لپتاپ با چيپ سوخته رو دست مشتريها گذاشت!
. متاسفانه کاملا مشخصه که ايشون از نزديک y580 لنوو رو نديده... باهاش کار نکرده... و..... من خودم 2 سال y560 داشتم . بشدت ازش راضي بودم .تا اينکه مشکل برا بوجود اومد الان هم زير دست تعمير کار هست... ولي اين دليل نميشه که بگم لنوو گند زده!‌ لنوو بهترين سيستم کولينگ رو داره . اينارو نگفتم تا بري و لنوو بخري... خواستم اينارو بهت بگم که توي ايران همه سنگ خودشونو به سينه ميزنن. من الان خودم نزديک 2 سال هست که اين لپتاپ هاي بازار رو زير نظر دارم.... در حال حاظر هم فقط منتظر اين هستم ببينم وضعيت لپتاپ خودم چي ميشه.. وگرنه بدون درنگ y580 ميخريدم ....
البته اينو هم بگم با تحقيقاتي که داشتم صفحه نمايش dv6t7000 حدود 7 درصد از y580 بهتر هست... در ازاش لنوو گرافيک قدرتمند تر همراه با 64 گيگ ssd در اختيار کاربر ميزاره.....
البته اينو هم بايد قبول کرد که لپتاپ براي استفاده طولاني مدت نيست.

payma
15-12-2012, 00:57
ب
البته اينو هم بگم با تحقيقاتي که داشتم صفحه نمايش dv6t7000 حدود 7 درصد از y580 بهتر هست...
در ازاش لنوو گرافيک قدرتمند تر همراه با 64 گيگ ssd در اختيار کاربر ميزاره.....
البته اينو هم بايد قبول کرد که لپتاپ براي استفاده طولاني مدت نيست.
این 7 درصد رو چجوری حساب کردی:n04:
اون 64 گیگ SSD رو مجانی در اختیار کاربر نمیذاره:n02: تو ایران قیمت یه 128 گیگش رو میکشن رو لپتاپ میفروشن!!!

hasanoooooooo
15-12-2012, 11:59
7 درصدشو ضمني گفتم. سايت لپتاپ ريويو مقايسشون کرده بود.. هر دو در يک زاويه... صفحه hp يک مقدار بهتر بود....
شما وقتي ميري hp ميخري . پول برندشو هم ميدي ديگه.... ولي وقتي ميخواي لنوو بخري معمولا پول قطعاتشو ميپردازي
لنوو سال 2003 بود که بخش کامپيوتر ibm رو خريد... الان سري thinkpad زير نظر خود ibm توليد ميشه! شما خودت در نظر بگير که ibm اگه حتي 1 درصد ميديد کار لنوو بده اصلا اسم خودشو خراب نميکرد!‌
الان چند ساله اکثر لپتاپهاي شاخ لنوو با سيستم کولينگ مسي در اختيار کاربر قرار ميگيرن... خودتونم خوب ميدونيد که مس براي سيستم گرمايشي خيلي خوب جواب ميده...الان قيمت ssd با 3240000DVD هست!‌در صورتي که با بلوري خالي حدود 3450 هست..!
پس معلوم ميشه تو ايران اين چيزا معني نداره... اينا 1 دستگاه وارد ميکنن طبق يک فرمول خاصي يه مبلغي بهش اظافه ميشه
فقط اين لنوو يک ايرادي داره... اونم قيفانه نسبتا يقرش نسبت به hp هست.... ولي حتي 1 لحظه به کيفيتش شک نکن.
البته من نميخوام بگم برندهاي ديگه بد هستن... ولي واقعا hp , سوني اپل ... پول برندشونو از کاربر ميگيرن. يعني همون ارم سوني روي دستگاه يعني 300 400 تومن پول زياد!

الان سوني يک لپتاپ داره با صفحه فول اچ دي ميده 3500 ولي گرافيکش مسخرست... asus هم n53 داره با صفحه فول اچ دي گرافيک بهتر! 200 تومن از اون ارزونتر ميده.... البته اگه بحث کلاس گذاشتن باشه . حتي بچه کوچک هم ميفهمه که اپل و سوني داخل ايران خوب جواب ميده...
من که 2 سال پيش لنوو رو خريدم فکر نميکردم کيفيتش راضي کنه منو... واقعا کيفيت ساختش بالا بود... من وظيفه خودم بود که در حد توانم شما رو راهنمايي کنم.. اميدوارم از هر برندي گرفتي راظي باشي....

payma
15-12-2012, 14:45
7
شما وقتي ميري hp ميخري . پول برندشو هم ميدي ديگه.... ولي وقتي ميخواي لنوو بخري معمولا پول قطعاتشو ميپردازي

اتفاقا برای HP پول برند نمیدی!
من اصلا با پول برند و این حرفا کاملا مخالفم خودم اول این عقیده رو داشتم اما یه بررسی روی سونی و اپل کردم دیدم قطعاتی که توی اون لپتاپ ها استفاده شده اصلا 180 درجه کیفیتش فرق داره با برندهای دیگه!
خود Notebookcheck وقتی میخواد LED تست کنه سونی رو به عنوان مبنای مقایسه حساب میکنه!
یا اپل که کافیه یه نگاهی به قطعاتش بندازی میفهمی چه خبره!
من خودم HP دارم اما واقعا پول اسمش رو نمیگیره خدایی کیفیتش خیلی بالاست از بدنه بگیر تا چیزهای دیگه
لنوو برند خوبیه اما حالا حالاها جا داره من از خودم نمیگم مشکلاتش رو تو تاپیک خودش بخون ابدا HP یدونه از اون مشکلات رو نداره
من خودم نمیخواستم HP بخرم انقدر ازش بد گفته بودن اما الان واقعا راضیم (مسئله لابی وارد کننده ها همیشه وضعیت بازار رو تغییر میده اونی که پول داره و وارد کننده عمدس به مرور زمان یه برند رو به مردم میقبولونه و یه برند رو میکوبه بستگی داره سودش تو کدوم برنده!!!)

7 لنوو سال 2003 بود که بخش کامپيوتر ibm رو خريد...

دوست عزیز IBM به هیچ وجه بخش کامپیوترش رو به لنوو نفروخته و هیچ بده بستونی هم با هم ندارن فقط لنوو ازش تکنولوژی ساخت رو خریده من نمیدونم چرا همه اصرار دارن لنوو رو به IBM بچسبونن!!! IBM الان ابر کامپیوتر تولید میکنه میخوای بگی اونا رو لنوو میزنه؟

7 الان چند ساله اکثر لپتاپهاي شاخ لنوو با سيستم کولينگ مسي در اختيار کاربر قرار ميگيرن... خودتونم خوب ميدونيد که مس براي سيستم گرمايشي خيلي خوب جواب ميده...الان قيمت ssd با 3240000DVD هست!‌در صورتي که با بلوري خالي حدود 3450 هست..!

فکر میکنی لپتاپ های دیگه مثلا از یه آلیاژ ارزون قیمت استفاده میکنن؟؟؟
قیمت هات هم آپدیت نیست همون اول ورود اختلاف قیمت SSD دار 200 تومن بود که بعدها بیشتر هم شد اونموقع میشد با 200 تومن یه SSD 128 از برند Crucial خرید!!!

7 فقط اين لنوو يک ايرادي داره... اونم قيفانه نسبتا يقرش نسبت به hp هست.... ولي حتي 1 لحظه به کيفيتش شک نکن.
البته من نميخوام بگم برندهاي ديگه بد هستن... ولي واقعا hp , سوني اپل ... پول برندشونو از کاربر ميگيرن. يعني همون ارم سوني روي دستگاه يعني 300 400 تومن پول زياد!

دوست عزیز این برند ها پول اسمشون رو نمیگیرن پول کیفیت و اعتباری رو میگیرن که چند دهه بخاطر تولید محصولات با کیفیت و کاربر پسند بدست آوردن والا تولید کننده لپتاپ زیاده چرا اونا به این حد از محبوبیت و فروش هیچوقت نرسیدن؟
حرف شما مثل این میمونه بگی بنز یا BMW فقط پول اسمشون رو میگیرن اما از خودت نمیپرسی این اسم چرا انقدر محبوب و معروفه؟ من بهت میگم چون بخاطر کیفیتش خریدار به این برندها اعتماد کرده حتی حاضره بیشتر از برندهای دیگه پول بابتش بده
چند سال پیش تو نمایشگاه دیترویت کلی ماشین با تکنولوژی روز ریخته بود آخر سر از کارشناس پرسیدن کدومشو ترجیه میدی؟ گفت فعلا ترجیه میدم همون بنز سوار شم که برام معلوم الحال تره!

7 من که 2 سال پيش لنوو رو خريدم فکر نميکردم کيفيتش راضي کنه منو... واقعا کيفيت ساختش بالا بود... من وظيفه خودم بود که در حد توانم شما رو راهنمايي کنم.. اميدوارم از هر برندي گرفتي راظي باشي....

ما لنوو رو هم قبول داریم اما دلیل نمیشه شما بگی برندهای دیگه فقط پول اسمشون رو میگیرن! ماها فقط دوست داریم هر چیزی رو خودمون میخریم ببریم اوج بقیه رو بکوبیم همینه وضعمون شده این!

gisha
15-12-2012, 17:24
سلام.
لطفا یکی هم به من کمک کنه.
حدود 4 تومن پول دارم یه چیزی میخواهم با مشخصات زیر
صفحه نمایش 13.1 یا 13.3 با رزولیشن حداقل 1600*900
هارد SSD
نسل سوی ایوی بریج
رم حداقل 4
کیفیت صفحه نمایش برام فوق العاده مهمه
یه مدت با سونی z590 کار کردم. از کیفیت صفحه نمایشش راضیم.
نمیدونم چرا لپ تاپ با این سایز کارت گرافیک مستقل نداره؟؟؟!!! این hd4000 به درد گرافیک (3dmax) میخوره؟

hasanoooooooo
16-12-2012, 15:06
اتفاقا برای HP پول برند نمیدی!
من اصلا با پول برند و این حرفا کاملا مخالفم خودم اول این عقیده رو داشتم اما یه بررسی روی سونی و اپل کردم دیدم قطعاتی که توی اون لپتاپ ها استفاده شده اصلا 180 درجه کیفیتش فرق داره با برندهای دیگه!
خود Notebookcheck وقتی میخواد LED تست کنه سونی رو به عنوان مبنای مقایسه حساب میکنه!
یا اپل که کافیه یه نگاهی به قطعاتش بندازی میفهمی چه خبره!
من خودم HP دارم اما واقعا پول اسمش رو نمیگیره خدایی کیفیتش خیلی بالاست از بدنه بگیر تا چیزهای دیگه
لنوو برند خوبیه اما حالا حالاها جا داره من از خودم نمیگم مشکلاتش رو تو تاپیک خودش بخون ابدا HP یدونه از اون مشکلات رو نداره
من خودم نمیخواستم HP بخرم انقدر ازش بد گفته بودن اما الان واقعا راضیم (مسئله لابی وارد کننده ها همیشه وضعیت بازار رو تغییر میده اونی که پول داره و وارد کننده عمدس به مرور زمان یه برند رو به مردم میقبولونه و یه برند رو میکوبه بستگی داره سودش تو کدوم برنده!!!)

دوست عزیز IBM به هیچ وجه بخش کامپیوترش رو به لنوو نفروخته و هیچ بده بستونی هم با هم ندارن فقط لنوو ازش تکنولوژی ساخت رو خریده من نمیدونم چرا همه اصرار دارن لنوو رو به IBM بچسبونن!!! IBM الان ابر کامپیوتر تولید میکنه میخوای بگی اونا رو لنوو میزنه؟

فکر میکنی لپتاپ های دیگه مثلا از یه آلیاژ ارزون قیمت استفاده میکنن؟؟؟
قیمت هات هم آپدیت نیست همون اول ورود اختلاف قیمت SSD دار 200 تومن بود که بعدها بیشتر هم شد اونموقع میشد با 200 تومن یه SSD 128 از برند Crucial خرید!!!

دوست عزیز این برند ها پول اسمشون رو نمیگیرن پول کیفیت و اعتباری رو میگیرن که چند دهه بخاطر تولید محصولات با کیفیت و کاربر پسند بدست آوردن والا تولید کننده لپتاپ زیاده چرا اونا به این حد از محبوبیت و فروش هیچوقت نرسیدن؟
حرف شما مثل این میمونه بگی بنز یا BMW فقط پول اسمشون رو میگیرن اما از خودت نمیپرسی این اسم چرا انقدر محبوب و معروفه؟ من بهت میگم چون بخاطر کیفیتش خریدار به این برندها اعتماد کرده حتی حاضره بیشتر از برندهای دیگه پول بابتش بده
چند سال پیش تو نمایشگاه دیترویت کلی ماشین با تکنولوژی روز ریخته بود آخر سر از کارشناس پرسیدن کدومشو ترجیه میدی؟ گفت فعلا ترجیه میدم همون بنز سوار شم که برام معلوم الحال تره!

ما لنوو رو هم قبول داریم اما دلیل نمیشه شما بگی برندهای دیگه فقط پول اسمشون رو میگیرن! ماها فقط دوست داریم هر چیزی رو خودمون میخریم ببریم اوج بقیه رو بکوبیم همینه وضعمون شده این!

من گفتم برندهاي ديگه پول اسمشون رو هم ميگيرن!‌نه اينکه فقط پول اسمشونو ميگيرن
دوست عزيز شما توي همين فروم ميتوني بري و در تاپيک dv6t-7000 , y580 دماهارو چک کني. ببيني واقعا دماي کدام يک از دستگاهها بيشتر هست. اين سيستم کولينگي که بنده دارم ازش اسم ميبرم منظورم همينه .. در حالت وبگردي y580 حدود 7 درجه از اچ پي کمتر گرما توليد ميکنه. چه برسه به حالت لود! براي يکي مثل من که بر اساس گرما چيپ گرافيکش مشکل دار شده اين موضوع در ارجحيت قرار ميگيره.
دوم هم من واقعا نميدونم منظور شما از کيفيت قطعات چيه!‌
تمام قطعات لپتاپ از يک شرکت جداگانه هست . مثلا اسپيکر از يک شرکت.... تاچ پد از يک شرکت.... و.... البته من هيچ وقت نگفتم برندهاي ديگه بد هست hp يکي از شرکتايي هست که امريکايي ها واقعا طرفدارش هستن بخاطر کيفيتش..... من کلا خواستم بگم که لنوو از اين برندها چيزي کم که نداره هيچي بخاطر ناشناس بودن در بازار ايران هم کمي قيمت معقولانه تري هم داره....

بله متاسفانه قيمت هارو اشتباه گفتم. ولي بايد قبول کني که يک اپل حالا هر قطعه اي هم بذاره داخل دستگاه باز هم پول برندشو داره ميگيره. !‌

2 تا بحث ميمونه که يکي پول داره بره بهترين رو انتخاب کنه. يکي هم دنبال جنسي هست که با بودجه اي که ميده ضرر نکرده باشه.
الان سياست acer همينه . پول کم بده از اخرين تکنولوژي استفاده کن حتي با کيفيت کم!‌ بحث من کلي هست. چون خودم با لنوو و acer کار کردم ميگم .. ولي در هر صورت براي من پول اسم و پول اعتبار يک معني ميده و اونم پول زور هست. مثل ساعت !‌ وقتي شما ميري بازار ميبيني ساعت 2 ميليوني هست. ساعت 100 هزار تومني هم هست.! بحث برند هست ديگه.
توي مکانهاي اجتماعي وقتي يکي dell داره کسي نگاهشم نميکنه... همين که يارو لپتاپ اپلشو باز ميکنه همه اب از دهشون ميريزه بيرون . من خودم اگه پا بده hp هم شايد بخرم . و به کيفيتش ايمان دارم چون تونسته امريکاييهارو راضي نگه داره . اميدوارم به کسي بر نخورده باشه بحثم . اينها نظرات شخصي من بود

اين هم رابطه ibm و لنوو به نقل از ibm

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

hani-khan
11-01-2013, 12:46
سلام دوستان.من در بحث تخصصی زیاد وارد نیستم ولی الان حدود یک سال و خورده ای که در حال تحقیق برا خرید لپ تاپ هستم.حال حرف من
آقایونی ک میگن hp اینه hp اونه/هر برندی ی مزایا و معایبی داره!
مثلا همین hp ک استغفرالله کم مونده فقط بگین خداست،ی مقدار بگردین میبینین ک تو رتبه بندی خرابی جز دوسه تای آخره همیشه!دلیلش چیه؟
چطور ایسوس میاد تو دوسه تای اول قرار میگیره؟چطور لنوو حتی بعضی موارد از ایسوس هم بهتر عمل کرده؟
حالا: لنوو کمی قیافش بده.باید قبول کرد.ایسوس شنیدم دماش زیاده ولی برای لپ تاپی با این کانفیگ عادیه ولی بازم میشه گفت ی عیبه
تاچ پده هردو کمی ضعیف بوده!
اما hp هم ی خوبی هایی داره.
ولی این آمارهای خرابی ک منتشر میشه ازش و پیش هر فروشنده ک میرم ایسر رو بهم پیشنهاد میکنه ولی میگه hp نگیر حتما چیزی هست
بین این چهار لپ تاپ ک انتخاب خودمم هست:
asus n56vz
lenovo y580
Samsung 550P5C-S02
hp dv6t 7000
حالا بزارین به حساب ناواردی من ولی طبق تحقیقات من اینجوری رتبه بندیشون میکنم.باز کسی تونست نظراتمو نقض کنه،خوشحال میشم،تازه بدر خودم هم میخوره
asus n56vz - lenovo y580
Samsung 550P5C-S02
hp dv6t 7000
ایسوس و لنوو رو نتونستم تمییز بدم ولی لنوو شاید بهتر باشه.
درنهایتش:
کیفیت ایسوس رو هم باید قدر دونست،اینم در نظر گربگیرید اکثر قطعات ایسوس ماله خودشه!
لنوو رو باید تحسین کرد
hp هم سابقه خوبی داره و لپ تاپ خوبیه و خلاقیتش تو طراحی و کانفیگ بالاست
سامسونگ هم ک تو مقایسه ها در بعضی موارد حتی ب اپل رسیده

lionf3
11-01-2013, 22:27
جالبه مبينم تو انتخابتون سامسونگ رو هم گنجوندين با توجه به قيمت بعضا فضايي كه داره اما اتنخاب Y580 و N56vz واقعا درسته البته همونطور كه گفتين هر كدوم مزايا و مياعبي دارن:n02:

hani-khan
12-01-2013, 11:52
دوستان اگه کسی مقایسه فنی و یا دلایل منطقی تر برای برتری یکیشون داره رو کنه دیگه!بزارین ما هم استفاده کنیم.خانواده ما فرهنگیه اگه ی چیز خوب نگیرم زحمت یکی-دو سال بر باد رفته!کمک کنید لطفا
این سری 7 کرونوس سامسونگ با ivy هم وارد بازار میشه؟بعد تو نوت بوک چک ک دیدم.دمای hp و chronos و seris 5 تقریبا با ایسوس یکی بوده.بعضی قسمتها ایسوس دماش کمتر بود!جریانه چیه؟