PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تلویزیون سامسونگ ال ای دی با زبان فارسی وعدم نمایش زیرنویس فیلمها

صفحه ها : [1] 2

game-jangi
23-11-2012, 01:36
تلویزیون سامسونگ ال ای دی با زبان فارسی وعدم نمایش زیرنویس فیلمها.باگارانتیه ومنوی فارسی اما زیر نویس فیلمهارو که تو فلش میریزم نمایش:sq_15: نمیده.میخاستم ببینم تنظیمات خاصی میخواد.مشکل از چیه؟:sq_20:

smhsh121
23-11-2012, 01:43
زیرنویس باید هم نام فیلم و با فرمت srt باشه. موقع پخش فیلم هم دکمه Tools رو بزن و تو گزینه های زیرنویس، زبان رو روی عربی بذار.

game-jangi
23-11-2012, 14:13
سلام ممنون دوست عزیز اینکاروهم کردم نشد.وقتی که تولز رو میزنم گزینه زیر نویس نمیاد که /زبانی هم نمیاد که من عربیش کنم.تی وی سامسونگ 5550 است ال ای دی.فرمت زیرنویس هم اس ارتی وهمه هم نامن.

matinpour
28-02-2013, 21:53
تلویزیون سامسونگ ال ای دی با زبان فارسی وعدم نمایش زیرنویس فیلمها.باگارانتیه ومنوی فارسی اما زیر نویس فیلمهارو که تو فلش میریزم نمایش:sq_15: نمیده.میخاستم ببینم تنظیمات خاصی میخواد.مشکل از چیه؟:sq_20:

طریقه فعال کردن زیر نویس در TV LED سامسونگ
شرکت سامسونگ برای راحتی حال مصرف کنندگان خود در مدیا پلیرهای خود از فونتهای جهانی استفاده میکند. که یکی از این فونت ها فونت عربی می باشد.

اول مطمعن باشید که گزینه زیر نویس روشن است از این مسیر بروید
منو-----> سیستم---- زیر نویس را روشن کنید و این کار را روی تلویزیون بزارید نه روی AV
روش اول
اول فایل زیر نویس را با فایل فیلم هم نام می کنید و سپس روی فلش مموریتان ذخیره کرده وبعد به تلویزیون وصل میکنید .و آن را به نمایش در می آورید ودر هنگام نمایش از روی کنترول کلید ابزار (TOOLS ) را فشار داده و در منو ابزار روی تنظیمات زیر نویس رمزگزاری یا( ENCODE ) رابه زبان عربی تغییر می دهید و آن را OK کرده و خارج میشوید هم کنون متوانید از دیدن فیلم تان لذت ببرید.
روش دوم
برای استفاده از رو کامپیوتر فایل srt که داری رو open with بکنی بعد با notepad باز کنی بعد این مسیر رو به ترتیب دنبال کن
file>save as>encoding<unicode<save>yesحالا فایل زیرنویس رو با فیلم هم نام کن مشکلی که تو بهش اشاره کردی حل میشه و بعد آن را روی usb کپی کنید و به تلویزیون وصل کنید و در موقع نمایش کلید tools از روی کنترول رابزنید آن موقع خواهید دید که در قصمت منو tools شما uncode نمایش در میآید واز آن عربی را انتخاب وسپس از فیلمتان لذت ببرید

BACK SPACE
03-06-2013, 13:34
چطور میتونیم یه فیلمی که دارای دو تا زبانه ,یکی فارسی و یکی انگلیسی ,بین زبان ها تو این تلویزیون سویچ کنیم من که هر کاری کردم نشد

matinpour
03-06-2013, 13:53
چطور میتونیم یه فیلمی که دارای دو تا زبانه ,یکی فارسی و یکی انگلیسی ,بین زبان ها تو این تلویزیون سویچ کنیم من که هر کاری کردم نشد

دوست عزیز

نحوه دیدن فیلم های دوزبانه در تلویزیون ال ای دی سامسونگ
موقع پخش فیلم دکمه Tools رو بزن. یکی از گزینه ها انتخاب صدا هست. اگر فیلمتان چند استریم صدا داشته باشه این گزینه فعال میشه.

BACK SPACE
03-06-2013, 20:27
دوست عزیز

نحوه دیدن فیلم های دوزبانه در تلویزیون ال ای دی سامسونگ
موقع پخش فیلم دکمه Tools رو بزن. یکی از گزینه ها انتخاب صدا هست. اگر فیلمتان چند استریم صدا داشته باشه این گزینه فعال میشه.
خیلییی ممنوووون

یه سوال دیگه چرا وقتی زیرنویس یه فیلم رو با برنامه MKVToolNix رو فیلم muxing میکنیم زیرنویس رو نشون نمیده؟

matinpour
03-06-2013, 22:23
خیلییی ممنوووون

یه سوال دیگه چرا وقتی زیرنویس یه فیلم رو با برنامه MKVToolNix رو فیلم muxing میکنیم زیرنویس رو نشون نمیده؟

دوست عزیز
من با این برنامه کار نکردم و نیازی هم نببینم که از اینچنین برنامه های استفاده کنم چون برای دیدن زیر نویس راه حل ساده وجود دارد که در پست بالا به آن توضییح دادم.

iceboy64
23-06-2013, 15:59
سلام. من هم مشکل game-jangi رو دارم. تمام کارهایی که شما گفتید رو مو به مو انجام دادم اما موقعی که فیلم رو از روی فلش پخش می کنم توی منوی tools اصلا گزینه ی subtitle نمیاد. کلافه شدم. تلویزیون رو برای فیلم دیدن گرفتم که اونم داره این مسخره بازیها رو درمیاره. ممکنه firmware تلویزیونهای جدید این مشکلو داشته باشه؟؟ مدلش UA40ES6980M هستش. لطفا راهنماییم کنید.

matinpour
23-06-2013, 16:25
سلام. من هم مشکل game-jangi رو دارم. تمام کارهایی که شما گفتید رو مو به مو انجام دادم اما موقعی که فیلم رو از روی فلش پخش می کنم توی منوی tools اصلا گزینه ی subtitle نمیاد. کلافه شدم. تلویزیون رو برای فیلم دیدن گرفتم که اونم داره این مسخره بازیها رو درمیاره. ممکنه firmware تلویزیونهای جدید این مشکلو داشته باشه؟؟ مدلش UA40ES6980M هستش. لطفا راهنماییم کنید.

دوست عزیز

غیر ممکن است که شما در منوی TOOLS و در موقعه پخش فیلم تنظیمات زیر نویس را نداشته باشید برای اینکه شما را به درستی راهنمایی کنم لطفا در موقعه پخش فیلم از منوی TOOLS عکس بگیرید و به ایمیلم ارسال کنید alimatinpour@yahoo.com

دوست عزیز
اگر زیر نویس شما مشگلش حل نشد می توانید از نرم افزاری که در سایت زیر است استفاده کنید.
تصور کنید فیلم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])ی را دانلود ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) کرده‌اید و به دنبال آن، زیرنویس فارسی مربوط به فیلم را نیز تهیه و دریافت می‌کنید اما هنگام مشاهده، همه چیز آن‌طور که انتظار دارید نیست! قطعا این اتفاق برای خیلی از شما پیش آمده که نمایش زیرنویس فایل‌های با فرمت SRT در سیستم‌تان همراه با مشکل بوده است.
دلیل این اتفاق به تنظیمات یونیکد و زبان موجود در سیستم عامل شما مربوط می‌شود و اصولا یکی از راه‌حل‌ها، فارسی کردن زبان کلی سیستم عامل نصب شده روی کامپیوتر کاربر است اما بنا به دلایلی ممک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])ن است نتوانید (و یا نخواهید) زبان سیستم خود را به فارسی تبدیل کنید.

بسیاری از راه حل هایی که برای این منظور استفاده می شوند، اصولا همگی دارای بیش از دو یا سه مرحله جهت دریافت خروجی نهایی هستند و در صورتی که بخواهید بیش از یک فایل زیرنویس را اصلاح کنید، باید زمان زیادی را صرف این کار نمایید. شاهین کاتبی، برنامه‌نویسی است که برای هر دو سیستم ویندوز ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و مک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])، برنامه کم‌حجم و کاربردی‌ Sh Persian Subtitle Fixer را تهیه کرده‌است تا تنها به وسیله کشیدن و رها کردن فایل در محیط برنامه، زیرنویس اصلاح شده خود را دریافت نمایید.
دانلود Sh Persian Subtitle Fixer - نرم افزار حل مشکل زیرنویس های فارسی با فرمت SRT ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

این برنامه را با جستجو در گوگل خواهید یافت
در موقع اجرا یک پنجره کوچک باز می شود که در آن چیزهای به انگلیسی نوشته شده است شما فایلتان را در همان صفحه بکشید و رها کنید خواهید دید که فایل زیر نویس شما اصلاح شده است

iceboy64
23-06-2013, 19:09
ممنون. عکسها رو براتون فرستادم.

nasser416
23-06-2013, 21:51
من تلویریون 32 اینچ سامسونگ اسمارت تی وی را دارم این فارسی را نشان نمیدهد و هر چه گشتم فونت فارسی پیدا نکردم آیا نتظیمات خاصی را باید انجام دهم.من این دستگاه را از کانادا خریده ام.

matinpour
23-06-2013, 22:43
من تلویریون 32 اینچ سامسونگ اسمارت تی وی را دارم این فارسی را نشان نمیدهد و هر چه گشتم فونت فارسی پیدا نکردم آیا نتظیمات خاصی را باید انجام دهم.من این دستگاه را از کانادا خریده ام.

دوست عزیز
اول اینکه مدل تلویزیون تان را ننوشتید که ببینیم این قابلیت را دارد یا نه و بعد
برای فعال کردن فارسی ساز از مطلب زیر استفاده کنید

طریق فعال کردن فارسی ساز و دیجیتال در TV سامسونگ
برای شروع وقتی که در منوی سرویس وارد می شوید قسمت OPTION را ok میکنید ودر منوی آن local set را ed-iran انتخاب میکنید ودر قسمت پایین همان صفحه tuner را auto ودر پایینتر ch table را iran انتخاب کنید و از آن قسمت خارج شوید. ودر قسمت sub option وارد شوید و language-arabic را iran و در همان صفحه ttx group را arabi/Hbrw و در همان صفحه Region را ED-DTV و PnP language را Per انتخاب کنید. با این کار شما هم دیجیتال و هم منوی فارسی دارید.
بعضی از آیتم ها ممکن است خاموش باشد و برای روشن کردن آن نیاز به کنترول مخصوص می خواهد این تایپیک روشساخت را توضیح می دهد.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

و برای زیر نویسها از پستهای صفحه قبل

matinpour
23-06-2013, 23:17
ممنون. عکسها رو براتون فرستادم.

دوست عزیز
مثل اینکه شما تلویزیونتان را فارسی نکردید اول آن را فارسی کنید و بعد امتحان کنید ببینید که آیا منو tools تنظیمات زیر نویس فعال می شود و بعد نگاه کنید در این مسیر ببینید آیتم زیر نویس را دارد
منو-----> سیستم---- زیر نویس را روشن کنید و این کار را روی تلویزیون بزارید نه روی AV

NOR-1
23-06-2013, 23:25
من این کارو می کنم
اول فیلم رو rename میکنم و اسمشو کامل کپی میکنم
و زیر نویس رو هم rename میکنم و paste می کنم اگر ارور داد اخر زیر نویس پسوند srt. قرار قرار میدم
tv:samsung D6960 40"

matinpour
23-06-2013, 23:34
من این کارو می کنم
اول فیلم رو rename میکنم و اسمشو کامل کپی میکنم
و زیر نویس رو هم rename میکنم و paste می کنم اگر ارور داد اخر زیر نویس پسوند srt. قرار قرار میدم
tv:samsung D6960 40"

دوست عزیز
منظور شما را از این سوال متوجه نشدم

ali_phd71
23-06-2013, 23:47
سلام دوستان
من خودم الان قبطه میخورم چرا موقع خرید تلویزیون نرفتم سامسونگ بگیرم چون فلش یو اس بیش همه ی فرمت ها رو اجرا میکنه
حالا برادرم یه سامسونگ گرفته به مدل UA40EH5000RXZN و فرمت فول اچ دی رو رحت با فلشش یو اس بی اجرا کرد ولی زیرنویس رو نشون نمیداد فرمت زیرنویس SRT بود و هم نام با فیلم توی ابزار و تنظیمات نگاه کردم اصلا گزینه زیرنویس نداشت حالا چیکار کنم؟بعد فرمت فیلم MKV بود و فرمت AVI رو صداشو درست پخش نمیکرد در صورتی که توی لپتاپ مشکلی نداشت!
این تلویزیون های قابلیت خاصی هم دارند که خیلی شاخ باشه؟هارد اکسترالمم بهش وصل کرد ولی بالا نمی اوردش
ممنون میشم راهنمایی کنید
با تشکر

nasser416
24-06-2013, 08:24
ممنون از راهنماییتان متاسفانه من option را پیدا نکردم مدل تلویزیون من samsung un32eh5300f می باشد.

amir_t6262
24-06-2013, 09:52
ممنون از راهنماییتان متاسفانه من option را پیدا نکردم مدل تلویزیون من samsung un32eh5300f می باشد.

سلام. برای نمایش درست زیرنویس فارسی، اول از همه فیلم و زیرنویس باید نامشان دقیقا یکی باشد. بعد اینکه در پوشه ای با اسم فارسی نباشند.

بعد از آن شما موقع پخش فیلم از روی ریموت کنترل دکمه Tools را بزنید و وارد تنظیمات زیرنویس شویدو گزینه encoding را عربی بگذارید.
البته شما که تلویزیونتان از کانادا خریداری شده، ممکن است زبان عربی و فارسی را ساپورت نکند.

amir_t6262
24-06-2013, 09:57
سلام دوستان
من خودم الان قبطه میخورم چرا موقع خرید تلویزیون نرفتم سامسونگ بگیرم چون فلش یو اس بیش همه ی فرمت ها رو اجرا میکنه
حالا برادرم یه سامسونگ گرفته به مدل UA40EH5000RXZN و فرمت فول اچ دی رو رحت با فلشش یو اس بی اجرا کرد ولی زیرنویس رو نشون نمیداد فرمت زیرنویس SRT بود و هم نام با فیلم توی ابزار و تنظیمات نگاه کردم اصلا گزینه زیرنویس نداشت حالا چیکار کنم؟بعد فرمت فیلم MKV بود و فرمت AVI رو صداشو درست پخش نمیکرد در صورتی که توی لپتاپ مشکلی نداشت!
این تلویزیون های قابلیت خاصی هم دارند که خیلی شاخ باشه؟هارد اکسترالمم بهش وصل کرد ولی بالا نمی اوردش
ممنون میشم راهنمایی کنید
با تشکر

ممکن است بعضی فیلمهای خاص بخاطر نوع خاص ریپ شدن و استفاده از کدکهای خاص، مشکل صدا و یا تصویر داشته باشند. چون بالاخره تلویزیون نسبت به کامپیوتر محدودیتهایی دارد.
من هم سری 5 سامسونگ دارم و تا حالا نشده که فرمتی را نمایش ندهد ولی فیلمی بود که در تلویزیون ما به خوبی نمایش داده میشد ولی در تلویزیون LG صدا نداشت.

در مورد زیرنویس دقت کنید که فیلم و زیرنویس داخل پوشه با اسم فارسی نباشند. همچنین دقت کنید که گزینه نمایش زیرنویس در تلویزیون فعال باشد.

ali_phd71
24-06-2013, 10:46
ممکن است بعضی فیلمهای خاص بخاطر نوع خاص ریپ شدن و استفاده از کدکهای خاص، مشکل صدا و یا تصویر داشته باشند. چون بالاخره تلویزیون نسبت به کامپیوتر محدودیتهایی دارد.
من هم سری 5 سامسونگ دارم و تا حالا نشده که فرمتی را نمایش ندهد ولی فیلمی بود که در تلویزیون ما به خوبی نمایش داده میشد ولی در تلویزیون LG صدا نداشت.

در مورد زیرنویس دقت کنید که فیلم و زیرنویس داخل پوشه با اسم فارسی نباشند. همچنین دقت کنید که گزینه نمایش زیرنویس در تلویزیون فعال باشد.
با تشکر دوست عزیز
نه اصلا اسمشون فارسی نبود اخه گزینه زیرنویس نداست بعد مدل تلویزیونشون فارسی نبود انگلیسی بود

matinpour
24-06-2013, 12:16

دوست عزیز
تلویزیون شما دیجیتال دارد برای دیدن مشخصات به این سایت مراجعه کنید.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
دانلود فریمور

آبدیت کردن فریمور
سایت سامسونگ رفته واز قسمت پشتیبانی واز قسمت دانلود سفت ابزار دستگاه خود را دانلود و سپس آن فایل را در کامپیوتر استخراج کنید ( چون اگر اول آن را استخراج نکونید آن فایل فعال نمی شود و حتما باید همنام همان فایل زیپ شده باشد) سپس به وسیله فلش به تلویزیون وصل کنید و از قسمت منو - پشتیبانی - ابدیت نرمافزار آن را نصب کنید.

و برای دیدن option باید وارد منوی مخفی بشوید

این کد در حالت خاموش و در کمتر از 3 ثانیه باید وارد بشه.
در تلویزیون های جدید:
کد:
info > menu > mute > power

BACK SPACE
01-07-2013, 11:36
دوستان تلویرون من مدل UA40D5550PM میتونم از این ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])فریمور ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) استفاده کنم ؟

matinpour
01-07-2013, 12:03
دوستان تلویرون من مدل UA40D5550PM میتونم از این ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])فریمور ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) استفاده کنم ؟

دوست عزیز
بله می توانید از آن فریمور استفاده کنید.

BACK SPACE
01-07-2013, 12:46
اقای متین پور عزیز فقط میخوام بدونم که یه دفعه منوی فارسی از بین نره و انگلیسی بشه!!!!!

matinpour
01-07-2013, 16:40
اقای متین پور عزیز فقط میخوام بدونم که یه دفعه منوی فارسی از بین نره و انگلیسی بشه!!!!!

خیر تغییر نمی کند برفرض هم اگر تغییر کرد می توانید از منوی مخفی دوباره فعالش کنید

amir_t6262
01-07-2013, 21:12
دوست عزیزبله می توانید از آن فریمور استفاده کنید.با این آپدیت چه تفاوتی در تلویزیون ایجاد میشود؟ یعنی آپدیت کردنش چه فایده هایی دارد؟

matinpour
01-07-2013, 23:39
با این آپدیت چه تفاوتی در تلویزیون ایجاد میشود؟ یعنی آپدیت کردنش چه فایده هایی دارد؟

دوست عزیز
با آبدیت کردن در بعضی از آیتمها سرعت و کارایی و در مواقعی نواقص و مشگلات آن را برطرف می کند

BACK SPACE
01-07-2013, 23:53
خیر تغییر نمی کند برفرض هم اگر تغییر کرد می توانید از منوی مخفی دوباره فعالش کنید

ممنون اپدیت با موفقیت انجام شد و ورژن 001004 به 0010006 تغییر پیدا کرد

matinpour
02-07-2013, 14:48
ممنون اپدیت با موفقیت انجام شد و ورژن 001004 به 0010006 تغییر پیدا کرد

دوست عزیز
با آبدیت مشگلی که برایتان پیدا نشد؟ منظورم زبان فارسی آن است که برایتان مهم بود

BACK SPACE
02-07-2013, 22:34
دوست عزیز
با آبدیت مشگلی که برایتان پیدا نشد؟ منظورم زبان فارسی آن است که برایتان مهم بود

نه اقای متین پور هیچ مشکلی پیش نیومده زبانم کماکان فارسیه

amseia2000
25-07-2013, 20:52
سلام تلوزیون من 6950 در قسمت سرویس اصلا گزینه زیرنویس غیر فعال و نمیشه روشنش کرد در قسمت تولز هم وقتی زیر نویس sub باشه اصلا گزینه زیرنویس نمی یاد
خواهشا راهنماییم کنید
ممنونننننننن

matinpour
25-07-2013, 21:02
سلام تلوزیون من 6950 در قسمت سرویس اصلا گزینه زیرنویس غیر فعال و نمیشه روشنش کرد در قسمت تولز هم وقتی زیر نویس sub باشه اصلا گزینه زیرنویس نمی یاد
خواهشا راهنماییم کنید
ممنونننننننن
دوست عزیز

شرکت سامسونگ برای راحتی حال مصرف کنندگان خود در مدیا پلیرهای خود از فونتهای جهانی استفاده میکند. که یکی از این فونت ها فونت عربی می باشد.
اول مطمئن باشید که گزینه زیر نویس روشن است از این مسیر بروید
روش اول
اول فایل زیر نویس را با فایل فیلم هم نام می کنید و سپس روی فلش مموریتان ذخیره کرده وبعد به تلویزیون وصل میکنید .و آن را به نمایش در می آورید ودر هنگام نمایش از روی کنترول کلید ابزار (TOOLS ) را فشار داده و در منو ابزار روی تنظیمات زیر نویس رمزگزاری یا( ENCODE ) رابه زبان عربی تغییر می دهید و آن را OK کرده و خارج میشوید هم اکنون متوانید از دیدن فیلم تان لذت ببرید.
روش دوم
برای استفاده از رو کامپیوتر فایل srt که داری رو open with بکنی بعد با notepad باز کنی بعد این مسیر رو به ترتیب دنبال کن
file>save as>encoding<unicode<save>yesحالا فایل زیرنویس رو با فیلم هم نام کن و بعد آن را روی usb کپی کنید و به تلویزیون وصل کنید و در موقع نمایش کلید tools از روی کنترول رابزنید آن موقع خواهید دید که در قصمت منو tools شما uncode نمایش در میآید واز آن عربی را انتخاب وسپس از فیلمتان لذت ببرید

nasser416
26-07-2013, 07:59
ممنون از راهنمایتان ولی مشکل اصلی من فارسی نشان ندادن براوزر است وقتی یه یک سایت فارسی در اینترنت میرم فارسی را نشان نمیدهد .

matinpour
26-07-2013, 10:54
ممنون از راهنمایتان ولی مشکل اصلی من فارسی نشان ندادن براوزر است وقتی یه یک سایت فارسی در اینترنت میرم فارسی را نشان نمیدهد .

دوست عزیز
آیا سیستم تلویزیون شما فارسی هست یا نه اگر نه ببینید در منو---> سیستم ---> زبان زبان فارسی دارید اگر نه از مطلب زیر استفاده کنید.
برای شروع وقتی که در منوی سرویس وارد می شوید قسمت OPTION را ok میکنید ودر منوی آن local set را ed-iran انتخاب میکنید ودر قسمت پایین همان صفحه tuner را auto ودر پایینتر ch table را iran انتخاب کنید و از آن قسمت خارج شوید. ودر قسمت sub option وارد شوید و language-arabic را iran و در همان صفحه ttx group را arabi/Hbrw و در همان صفحه Region را ED-DTV و PnP language را Per انتخاب کنید. با این کار شما هم دیجیتال و هم منوی فارسی دارید.
بعضی از آیتم ها ممکن است خاموش باشد و برای روشن کردن آن نیاز به کنترول مخصوص می خواهد این تایپیک روش ساخت را توضیح می دهد.

nasser416
26-07-2013, 12:30
متاسفانه مراحلی که شما گفتید من پیدا نکردم مدل تلویزیون من samsung un32eh5300f می باشد من در کانادا زندگی میکنم و اینرا از اینجا گرفته ام در قسمت منیو و زیر زبان تنها سه زبان انگلیسی و فرانسه و اسپانیایی را می بینم لطفآ اگر آنلاین توانستید تنظیمات دیگری برای این مدل که بتواند وب ساینهایی فارسی را نشان بدهد (فونت فارسی) برایم بنویسید.ممنون

matinpour
26-07-2013, 12:56
متاسفانه مراحلی که شما گفتید من پیدا نکردم مدل تلویزیون من samsung un32eh5300f می باشد من در کانادا زندگی میکنم و اینرا از اینجا گرفته ام در قسمت منیو و زیر زبان تنها سه زبان انگلیسی و فرانسه و اسپانیایی را می بینم لطفآ اگر آنلاین توانستید تنظیمات دیگری برای این مدل که بتواند وب ساینهایی فارسی را نشان بدهد (فونت فارسی) برایم بنویسید.ممنون

دوست عزیز
سیستم شما برای منطقه امریکاست وفکر نکنم بشود فارسی کرد چون فقط همان سه زبان را پشتیبانی می کند ولی با این وجود از این مطالب استفاده کنید
دسترسی به منوی سرویس
این کد در حالت خاموش و از روی کنترول در کمتر از 3 ثانیه باید وارد بشه.
در تلویزیون های جدید:

کد:
سپس آیتمهای زیر را در منوی مخفی پیدا و فعال کنید
بعضی از آیتم ها ممکن است خاموش باشد و برای روشن کردن آن نیاز به کنترول مخصوص می خواهد این تایپیک روشساخت را توضیح می دهد.

و برای دانلود فریمور و دیدن مشخصات تلویزیون تان به این سایت بروید

آبدیت کردن فریمور
سایت سامسونگ رفته واز قسمت پشتیبانی واز قسمت دانلود سفت ابزار دستگاه خود را دانلود و سپس آن فایل را در کامپیوتر استخراج کنید ( چون اگر اول آن را استخراج نکونید آن فایل فعال نمی شود و حتما باید همنام همان فایل زیپ شده باشد) سپس به وسیله فلش به تلویزیون وصل کنید و از قسمت منو - پشتیبانی - ابدیت نرمافزار آن را نصب کنید.

amseia2000
26-07-2013, 18:45
با تشکر srt درست شد:n16::n16::n16:

ببخشید
می خواستم ب÷رسم 6950 اصلا زیرنویسبا فرمت sub را نشون میده یا نه
چون از من srt را نشون میده اما sub را نه:n13:
میشه کاری کرد

matinpour
26-07-2013, 21:47
با تشکر srt درست شد:n16::n16::n16:

ببخشید
می خواستم ب÷رسم 6950 اصلا زیرنویسبا فرمت sub را نشون میده یا نه
چون از من srt را نشون میده اما sub را نه:n13:
میشه کاری کرد

دوست عزیز
اگر زیر نویس شما مشگلش حل نشد می توانید از نرم افزاری که در سایت زیر است استفاده کنید.
تصور کنید فیلم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])ی را دانلود ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) کرده‌اید و به دنبال آن، زیرنویس فارسی مربوط به فیلم را نیز تهیه و دریافت می‌کنید اما هنگام مشاهده، همه چیز آن‌طور که انتظار دارید نیست! قطعا این اتفاق برای خیلی از شما پیش آمده که نمایش زیرنویس فایل‌های با فرمت SRT در سیستم‌تان همراه با مشکل بوده است.
دلیل این اتفاق به تنظیمات یونیکد و زبان موجود در سیستم عامل شما مربوط می‌شود و اصولا یکی از راه‌حل‌ها، فارسی کردن زبان کلی سیستم عامل نصب شده روی کامپیوتر کاربر است اما بنا به دلایلی ممک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])ن است نتوانید (و یا نخواهید) زبان سیستم خود را به فارسی تبدیل کنید.

بسیاری از راه حل هایی که برای این منظور استفاده می شوند، اصولا همگی دارای بیش از دو یا سه مرحله جهت دریافت خروجی نهایی هستند و در صورتی که بخواهید بیش از یک فایل زیرنویس را اصلاح کنید، باید زمان زیادی را صرف این کار نمایید. شاهین کاتبی، برنامه‌نویسی است که برای هر دو سیستم ویندوز ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و مک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])، برنامه کم‌حجم و کاربردی‌ Sh Persian Subtitle Fixer را تهیه کرده‌است تا تنها به وسیله کشیدن و رها کردن فایل در محیط برنامه، زیرنویس اصلاح شده خود را دریافت نمایید.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 1/%D9%86%D8%B1%D9%85-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D8%A7%D8%B5%D9%84%D8%A7%D8%AD-%D8%B2%DB%8C%D8%B1-%D9%86%D9%88%DB%8C%D8%B3-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%B3%DB%8C-Sh-Persian-Subtitle-Fixer/
در موقع اجرا یک پنجره کوچک باز می شود که در آن چیزهای به انگلیسی نوشته شده است شما فایلتان را در همان صفحه بکشید و رها کنید خواهید دید که فایل زیر نویس شما اصلاح شده است

فرمتهای پشتیبانی شده
زیر نویس خارجی

نام

فرمت فایل

MPEG-4

ttxt

SAMI

smi

SubRip

srt

(SubViewer)

sub

Micro DVD

.sub or .txt

ا(SubStation Alpha)

ssa

(Advanced SubStation Alpha)

.ass

Powerdivx

.psb

زیر نویس داخلی

نام

محفظه

Xsub

AVI

ا(SubStation Alpha)

MKV

(Advanced SubStation Alpha

MKV

SubRip

MKV

MPEG-4

MP4

farzam.ehsani
31-07-2013, 15:05
سلام این راه هایی که گفتین مربوط به تلویزیون های LG میشه.کسی می دونه برای SONY TV LED چیکار باید کرد؟؟؟؟ممنونم

matinpour
31-07-2013, 15:17
سلام این راه هایی که گفتین مربوط به تلویزیون های LG میشه.کسی می دونه برای SONY TV LED چیکار باید کرد؟؟؟؟ممنونم

دوست عزیز
این تایپیک مر بوط به سامسونگ است لطفا سوالات خود را در تایپیک مر بوط به تلویزیون خودتان یا تایپیک جدا ایجاد کنید و برای حل مشگلتان به این تایپیک بروید

ali268
08-09-2013, 14:34
فونت عربی (فارسی) در f5550 سامشونگ پشتیبانی نمیشه. راه حلی هست؟

matinpour
08-09-2013, 14:43
فونت عربی (فارسی) در f5550 سامشونگ پشتیبانی نمیشه. راه حلی هست؟

دوست عزیز
آیا تلویزیون شما فارسی و دیجیتال آن فعال است اگر نه باید از مطلب زیر استفاده کنید.

ali268
08-09-2013, 15:32
دوست عزیز
آیا تلویزیون شما فارسی و دیجیتال آن فعال است اگر نه باید از مطلب زیر استفاده کنید.

منو ها فارسی هستند
امتحان میکنم و خیر میدم

matinpour
08-09-2013, 15:37
منو ها فارسی هستند
امتحان میکنم و خیر میدم

دوست عزیز
از روی کنترول این کدها رابزن و اطلاعات OPTION را برایم بنویس و اگر توانستی منو های مخفی را باز کنید از تمام منوها عکس بگیرید و به ایمیلم ارسال کنید ولی هیچ آیتمی را به غیر آن آیتمهای که در پست بالا گفتم تغییر ندهید.
دسترسی به منوی سرویس
در تلویزیون های جدید:
کد:

alimatinpour@yahoo.com

silverbios
08-09-2013, 17:15
روش اول
اول فایل زیر نویس را با فایل فیلم هم نام می کنید و سپس روی فلش مموریتان ذخیره کرده وبعد به تلویزیون وصل میکنید .و آن را به نمایش در می آورید ودر هنگام نمایش از روی کنترول کلید ابزار (TOOLS ) را فشار داده و در منو ابزار روی تنظیمات زیر نویس رمزگزاری یا( ENCODE ) رابه زبان عربی تغییر می دهید و آن را OK کرده و خارج میشوید هم اکنون متوانید از دیدن فیلم تان لذت ببرید.
روش دوم
file>save as>encoding<unicode<save>yesحالا فایل زیرنویس رو با فیلم هم نام کن و بعد آن را روی usb کپی کنید و به تلویزیون وصل کنید و در موقع نمایش کلید tools از روی کنترول رابزنید آن موقع خواهید دید که در قصمت منو tools شما uncode نمایش در میآید واز آن عربی را انتخاب وسپس از فیلمتان لذت ببرید
خب یه مورد!
وقتی از وقتی طبق اموزش تغییر ساعت
ساعتو درست کردم دیگه گزینه عربی از منو حذف شده!

matinpour
08-09-2013, 19:01
خب یه مورد!
وقتی از وقتی طبق اموزش تغییر ساعت
ساعتو درست کردم دیگه گزینه عربی از منو حذف شده!

دوست عزیز
من در تلویزیون های سری D تست نکردم ولی در سری E که برای خودم هم همین سری است حتی اگر روی زبان کره ای یا چینی هم می گذارم فقط همان زیر نویسی را که با فیلم هماهنگ شده یعنی فارسی را بطور دقیق نمایش می دهد من حتی استریم صدا را هم چک کردم که حتی فیلمی که دوبله فارسی دارد را هم بدرستی پشتیبانی می کند و همچنین تل تکست را و تا حالا به هیچ مورد و مشگلی برخورد نکردم.

lahaz
14-09-2013, 22:58
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
dakhel sub option in gozine ha nist ?!

matinpour
14-09-2013, 23:34
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
dakhel sub option in gozine ha nist ?!

دوست عزیز
وقتی سوالی مطرح می کنید مدل تلویزیون تان را بطور کامل بنویسید.

amiraaz
13-10-2013, 02:07

روش اول
اول فایل زیر نویس را با فایل فیلم هم نام می کنید و سپس روی فلش مموریتان ذخیره کرده وبعد به تلویزیون وصل میکنید .و آن را به نمایش در می آورید ودر هنگام نمایش از روی کنترول کلید ابزار (TOOLS ) را فشار داده و در منو ابزار روی تنظیمات زیر نویس رمزگزاری یا( ENCODE ) رابه زبان عربی تغییر می دهید و آن را OK کرده و خارج میشوید هم کنون متوانید از دیدن فیلم تان لذت ببرید.
روش دوم
file>save as>encoding<unicode<save>yesحالا فایل زیرنویس رو با فیلم هم نام کن مشکلی که تو بهش اشاره کردی حل میشه و بعد آن را روی usb کپی کنید و به تلویزیون وصل کنید و در موقع نمایش کلید tools از روی کنترول رابزنید آن موقع خواهید دید که در قصمت منو tools شما uncode نمایش در میآید واز آن عربی را انتخاب وسپس از فیلمتان لذت ببرید

:n12:آقا ممنون ، درست شد خیلی خوشحال شدم خدا خیرت بده

sibernet
13-10-2013, 14:01
سلام و عرض ادب ..تلویزیون بنده 6450 سری 6 اسمارت هست..دستوراتی که گفتین انجام دادم زیرنویس میاد ولی فارسی نیست در قسمت tv زبان زیر نویس رو روی عربی گذاشتم در هنگام اجرای فیلم در قسمت TOOLS هر کدام از ENCODE هارو میزنم فارسی نمیشه ..در این قسمت عربی هم نداره

matinpour
13-10-2013, 19:51
سلام و عرض ادب ..تلویزیون بنده 6450 سری 6 اسمارت هست..دستوراتی که گفتین انجام دادم زیرنویس میاد ولی فارسی نیست در قسمت tv زبان زیر نویس رو روی عربی گذاشتم در هنگام اجرای فیلم در قسمت TOOLS هر کدام از ENCODE هارو میزنم فارسی نمیشه ..در این قسمت عربی هم نداره

دوست عزیز
آیا تلویزیون شما منوی فارسی دارد ومدل تلویزیونتان را بطور کامل بنویسید

pymansetareh
13-10-2013, 21:01
با درود
من هم مثل دوستمثن که در بالا نوشته همین مشکل را دارم منو فارسی است ولی در قسمت encode عربی ندارد در ضمن روی کنترل اون کلیدهایی که باهاش وارد منو مخفی میشه نداره کنترل لمسی است
مدل تلویزیون. سامسونگ ua40f6450am میباشد
من با یک برنامه زیرنویس هارا encode کردم در کامپیوتر تا قبل از این کلمات لاتین بی معنی مینوشت ولی بعد از encode کلمات فارسی شده ولی برعکس از چپ به راست مینویسه. در صورت امکان راهنمایی نمایید

matinpour
13-10-2013, 22:04
با درود
من هم مثل دوستمثن که در بالا نوشته همین مشکل را دارم منو فارسی است ولی در قسمت encode عربی ندارد در ضمن روی کنترل اون کلیدهایی که باهاش وارد منو مخفی میشه نداره کنترل لمسی است
مدل تلویزیون. سامسونگ ua40f6450am میباشد
من با یک برنامه زیرنویس هارا encode کردم در کامپیوتر تا قبل از این کلمات لاتین بی معنی مینوشت ولی بعد از encode کلمات فارسی شده ولی برعکس از چپ به راست مینویسه. در صورت امکان راهنمایی نمایید

دوست عزیز
از روش فعال سازی استفاده کنید اگر آیتمها با هم یکی بود از مطلب زیر استفاده کنید و به آیتمهای دیگر دست نزنید
روش اول
روش دوم
file>save as>encoding<unicode<save>yesحالا فایل زیرنویس رو با فیلم هم نام کن و بعد آن را روی usb کپی کنید و به تلویزیون وصل کنید و در موقع نمایش کلید tools از روی کنترول رابزنید آن موقع خواهید دید که در قصمت منو tools شما uncode نمایش در میآید واز آن عربی را انتخاب وسپس از فیلمتان لذت ببرید .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 1/%D9%86%D8%B1%D9%85-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D8%A7%D8%B5%D9%84%D8%A7%D8%AD-%D8%B2%DB%8C%D8%B1-%D9%86%D9%88%DB%8C%D8%B3-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%B3%DB%8C-Sh-Persian-Subtitle-Fixer/)

pymansetareh
14-10-2013, 10:27
دوست عزیز
از روش فعال سازی استفاده کنید اگر آیتمها با هم یکی بود از مطلب زیر استفاده کنید و به آیتمهای دیگر دست نزنید
روش اول
روش دوم
file>save as>encoding<unicode<save>yesحالا فایل زیرنویس رو با فیلم هم نام کن و بعد آن را روی usb کپی کنید و به تلویزیون وصل کنید و در موقع نمایش کلید tools از روی کنترول رابزنید آن موقع خواهید دید که در قصمت منو tools شما uncode نمایش در میآید واز آن عربی را انتخاب وسپس از فیلمتان لذت ببرید .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 1/%D9%86%D8%B1%D9%85-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D8%A7%D8%B5%D9%84%D8%A7%D8%AD-%D8%B2%DB%8C%D8%B1-%D9%86%D9%88%DB%8C%D8%B3-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%B3%DB%8C-Sh-Persian-Subtitle-Fixer/)

دوست عزیز از توجهتان سپاسگذارم ولی من خدمتتان عرض کردم تلویزیون سری f کنترلش لمسیه و دکمه منو واینفو نداره فقط mute و پاور داره برای همین نمیدونم چطوری تو منو مخفی برم در ضمن من دکمه encode رو پیدا کردم ولی توی زبانهش با این که منو دستگاه فارسیه ولی encode عربی نداره من با یه برنامه ای فایلها رو عوض کردم ولی حالا از چب به راست مینویسه اگه میشه در این مورد راهنمایی کنید

sibernet
14-10-2013, 10:36
دوست عزیز
آیا تلویزیون شما منوی فارسی دارد ومدل تلویزیونتان را بطور کامل بنویسید

بله منو فارسی داره ..مدل U40F6450 هست سری 6 اسمارت
تمام مراحل فعال سازی که فرمودید انجام شد فقط در هنگام نمایش در قسمت TOOLS چند زبان هست ولی عربی توشون نیست ..زیر نویس هم با فونت به هم ریخته میاد
من هم مثل دوستمون نتونستم وارد منو مخفی بشم..2 تا ریموت داره یکی معمولی یکی لمسی ..با لمسی که نمیشه ولی با معمولی هم اون 4 تا کلید که فرمودید رو وارد کردم در حالت خاموش ولی تغییری ایجاد نشد

pymansetareh
14-10-2013, 11:03
بله منو فارسی داره ..مدل U40F6450 هست سری 6 اسمارت
تمام مراحل فعال سازی که فرمودید انجام شد فقط در هنگام نمایش در قسمت TOOLS چند زبان هست ولی عربی توشون نیست ..زیر نویس هم با فونت به هم ریخته میاد
من هم مثل دوستمون نتونستم وارد منو مخفی بشم..2 تا ریموت داره یکی معمولی یکی لمسی ..با لمسی که نمیشه ولی با معمولی هم اون 4 تا کلید که فرمودید رو وارد کردم در حالت خاموش ولی تغییری ایجاد نشد

سلام دوست من
ما هردو مدل تلویزیونمون یکی هست و یک مشکل داریم ولی یه سوال دارم ازتون تلویزیون شما از ابتدا دو کنترل داشت آخه تی وی من از شرکت آکبند باز شد فقط یک کنترل لمسی توش بود

sibernet
14-10-2013, 11:18
سلام دوست من
ما هردو مدل تلویزیونمون یکی هست و یک مشکل داریم ولی یه سوال دارم ازتون تلویزیون شما از ابتدا دو کنترل داشت آخه تی وی من از شرکت آکبند باز شد فقط یک کنترل لمسی توش بود

سلام دوست من ..خیر اون ریموت معمولی من مال سینما هست که TV رو هم ساپورت میکنه..با TV همون ریموت لمسی فقط بود..همین الان مشکل من حل شد..به همون روشی که دوستمون گفتن با کامپیوتر از طریق NOTEPAD فایل رو ENCODE کن مشکل حل میشه ..اصلا کاری به زبان عربی نداشته باش
فایل زیر نویس رو با NOTEPAD باز کن..از منوی FILE روی گزینه SAVE AS کلیک کن در پنجره که باز میشه قسمت پایینش ENCODING رو روی UNICODE بزار و SAVE کن حالا فایل رو با فیلم هم نام کن و بزن به TV زیرنویس میاد :n09:

pymansetareh
14-10-2013, 11:28
سلام دوست من ..خیر اون ریموت معمولی من مال سینما هست که TV رو هم ساپورت میکنه..با TV همون ریموت لمسی فقط بود..همین الان مشکل من حل شد..به همون روشی که دوستمون گفتن با کامپیوتر از طریق NOTEPAD فایل رو ENCODE کن مشکل حل میشه ..اصلا کاری به زبان عربی نداشته باش
فایل زیر نویس رو با NOTEPAD باز کن..از منوی FILE روی گزینه SAVE AS کلیک کن در پنجره که باز میشه قسمت پایینش ENCODING رو روی UNICODE بزار و SAVE کن حالا فایل رو با فیلم هم نام کن و بزن به TV زیرنویس میاد :n09:

من دیروز این کارو کردم ولی زیرنویس به صورت برعکس پخش میشه فونتش عربی شده ولی برعکسه نمیشه خوندش:n08:

matinpour
14-10-2013, 20:11
من دیروز این کارو کردم ولی زیرنویس به صورت برعکس پخش میشه فونتش عربی شده ولی برعکسه نمیشه خوندش:n08:

دوست عزیز

rambo929
18-10-2013, 21:47
منم یک ال ای دی 32 این مدلua32f4450amخریدم که مشکل زیر نویس داره. نرم افزارش ورزن1005 هست میشود لینک ابدیتشو بذارید چون تو سایتها گشتم این مدلی بیدا نشد ایا برای زیرنویسش که زبان عربی نداره راه حلی هست

matinpour
18-10-2013, 23:44
منم یک ال ای دی 32 این مدلua32f4450amخریدم که مشکل زیر نویس داره. نرم افزارش ورزن1005 هست میشود لینک ابدیتشو بذارید چون تو سایتها گشتم این مدلی بیدا نشد ایا برای زیرنویسش که زبان عربی نداره راه حلی هست

دوست عزیز
اگر وارد منوی مخفی بشوید مدل واقعی تلویزیونتان را می بینید که یا ua32f4000 و یا ua32f4020 است به هر حال می توانید از این سایت که مال امارات است استفاده کنیدچون با سیستم ما سازگار است
و برای فعال سازی باید به منوی مخفی بروید و باید از یک نفر کار بلد استفاده کنید و در جای جای این سایت روش فعال سازی فارسی ساز توضیح داده شده است

rambo929
19-10-2013, 18:56
خوب با این سایتیکه گفتیم رفتم ولی چیزی سر در نیاوردlمدل تلویزیونua32f4000هست
:n13:

matinpour
19-10-2013, 20:15
خوب با این سایتیکه گفتیم رفتم ولی چیزی سر در نیاوردlمدل تلویزیونua32f4000هست
:n13:

دوست عزیز
به این سایت رفته و فریمور تان را دانلود کنیدFirmware ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

rambo929
21-10-2013, 12:50
به سایت رفتم و فایلی با بسوندbinدانلود کردم ولی تلویزیون اصلا شناسایی نکرد

matinpour
21-10-2013, 20:14
به سایت رفتم و فایلی با بسوندbinدانلود کردم ولی تلویزیون اصلا شناسایی نکرد

دوست عزیز
آیا برای نصب از این طریق عمل کردید
آبدیت کردن فریمور
سایت سامسونگ رفته واز قسمت پشتیبانی واز قسمت دانلود سفت ابزار یا همان فریمور Firm W are دستگاه خود را دانلود و سپس آن فایل را در کامپیوتر استخراج کنید ( چون اگر اول آن را استخراج نکونید آن فایل فعال نمی شود و حتما باید همنام همان فایل زیپ شده باشد) سپس به وسیله فلش به تلویزیون وصل کنید و از قسمت منو - پشتیبانی - ابدیت نرمافزار آن را نصب کنید.
و اگر نشد در همان مسیر منو - پشتیبانی - ابدیت نرمافزار ببینید ورژن نرم افزار تان با ورژن سایت اگر یکی باشد یعنی تلویزیون شما نیازی به آبدیت ندارد.

nimahero
25-10-2013, 15:16
با سلام
من یک ال ای دی مدل UE32C4000PW دارم ؛ زبان فارسی ندارد. در قسمت option منوی مخفی هم زبان فارسی وجود ندارد. چگونه میتوان آنرا فارسی کرد؟ و لینک آخرین firmware مربوط به آن لطفا بدهید. با تشکر

matinpour
25-10-2013, 20:12
با سلام
من یک ال ای دی مدلUE32C4000PW دارم ؛ زبان فارسی ندارد. در قسمت option منوی مخفی هم زبان فارسی وجود ندارد. چگونه میتوان آنرا فارسی کرد؟ و لینک آخرین firmware مربوط به آن لطفا بدهید. با تشکر

دوست عزیز
برای دانلود به این سایت بروید
و برای فارسی ساز کردن اگر سیستمتان آن امکانات را داشته باشد از این مطلب استفاده کنید و آیتمهای دیجیتال آن را در نظر نگیرید و باقی آیتم ها را دنبال کنید.
بعضی از آیتم ها ممکن است خاموش باشد و برای روشن کردن آن نیاز به کنترول مخصوص دارید این تایپیک روش ساخت را توضیح می دهد.

hero-no1
14-12-2013, 15:41
سلام و خسته نباشید من چند تا سوال داشتم ممنون میشم اگه کسی میدونه جواب بده

اول اینکه من یک led 40 inch 5570f سامسونگ دارم....بعد میخوام فریمور و آپدیت کنم لینکش رو اگه میشه برام بزارین چون پیدا نکردم

بعد من وقتی فلش میزارم تو دستگاه اگه فایل های تصویری توش باشه تلویزیون ریست میشه...ول با فایل های mp3 مشکلی ندارو و ریست نمیشه
البته یک هارد دیگه دارم اونم ریست نمیشه او پوشه بندی و فایل هاشو پخش میکنه

matinpour
14-12-2013, 20:17
سلام و خسته نباشید من چند تا سوال داشتم ممنون میشم اگه کسی میدونه جواب بده

اول اینکه من یک led 40 inch 5570f سامسونگ دارم....بعد میخوام فریمور و آپدیت کنم لینکش رو اگه میشه برام بزارین چون پیدا نکردم

بعد من وقتی فلش میزارم تو دستگاه اگه فایل های تصویری توش باشه تلویزیون ریست میشه...ول با فایل های mp3 مشکلی ندارو و ریست نمیشه
البته یک هارد دیگه دارم اونم ریست نمیشه او پوشه بندی و فایل هاشو پخش میکنه
دوست عزیز
برای اینکه بدانید مدل اصلی تلویزیونتان چیست از روی کنترولاین کلیدها را بزنید و از قسمت option منوی مخفی مدل تلویزیونتان را یادداشت کنید و برایم بگذارید تا شما را راهنمایی کنم
دسترسی به منوی سرویس
در تلویزیون های جدید:
کد:

hero-no1
14-12-2013, 21:49
5300 مدل دستگاه

درباره اون ریست شدن هم اگه میشه راهنمایی کنید

matinpour
14-12-2013, 21:57
5300 مدل دستگاه

درباره اون ریست شدن هم اگه میشه راهنمایی کنید

دوست عزیز
از لینک زیر دانلود کنید احتمالا مشگلتان حل می شود.

آبدیت کردن فریمور
سایت سامسونگ رفته واز قسمت پشتیبانی واز قسمت دانلود سفت ابزار یا همان فریمور Firm W are دستگاه خود را دانلود و سپس آن فایل را در کامپیوتر استخراج کنید ( چون اگر اول آن را استخراج نکنید آن فایل فعال نمی شود و حتما باید همنام همان فایل زیپ شده باشد) سپس به وسیله فلش به تلویزیون وصل کنید و از قسمت منو - پشتیبانی - ابدیت نرمافزار آن را نصب کنید. ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

hero-no1
14-12-2013, 22:01
عزیز یک سوال دیگه من حدود 1 هفته تی وی رو خریدم بعد درباره آپدیت گفتم کفتن اگر آپدیت کنید از گارانتی خارج میشه
به نظر شما ارزش داره خودم آپدیت کنمش بعد این آپدیت که انجام بشه تو منو فارسی تعقیر ایجاد نمیکنه.... و زبانش عوض نمیشه

matinpour
14-12-2013, 22:06
عزیز یک سوال دیگه من حدود 1 هفته تی وی رو خریدم بعد درباره آپدیت گفتم کفتن اگر آپدیت کنید از گارانتی خارج میشه
به نظر شما ارزش داره خودم آپدیت کنمش بعد این آپدیت که انجام بشه تو منو فارسی تعقیر ایجاد نمیکنه.... و زبانش عوض نمیشه
دوست عزیز
پس اگر اینطور گفتن از خودشان بخواهید که بیایند و تلویزیون تان را مشگلش را حل کنند و بگویید که آیا این مشگل شما شامل گارانتی است یانه ؟ چون وظیفه شرکت است که محصول بی عیب به مشتری بدهند.

hero-no1
14-12-2013, 22:14
بازم ببخشید این سرور سامسونگ معلوم نیست کی وصل بشه...من فقط به خاطر اینکه بتونم از اینترنت استفاده کنم اسمارت تی وی گرفتم اگر میدونستم اینطوری اصلا نمیگرفتم

matinpour
14-12-2013, 22:25
بازم ببخشید این سرور سامسونگ معلوم نیست کی وصل بشه...من فقط به خاطر اینکه بتونم از اینترنت استفاده کنم اسمارت تی وی گرفتم اگر میدونستم اینطوری اصلا نمیگرفتم
دوست عزیز
شما از برزرش می توانید استفاده کنید و نگران سرور سامسونگ هم نباشید بزودی راه اندازی میشود.

hero-no1
15-12-2013, 00:12
گفتم که من تازه گرفتم و از بروزر هم نمیتونم استفاده کنم چون تنظیمات اولیه رو انجام ندادم و باید وصل بشه که بتونم اون رو هم انجام بدم

hero-no1
15-12-2013, 17:48
سلام میخواستم بدونم تصویر در تصویری که تو منو تی وی هست چه طور فعال میشه؟؟؟

matinpour
15-12-2013, 20:55
سلام میخواستم بدونم تصویر در تصویری که تو منو تی وی هست چه طور فعال میشه؟؟؟

دوست عزیز
در حالت hdmi از مسیر زیر بروید
منو --->سیستم ---> تصویر در تصویر

hero-no1
15-12-2013, 21:01
تو حالت پخش شبکه ها این قابلیت رو نداره که بشه همزمان چند شبکه رو دید؟؟

matinpour
15-12-2013, 21:05
گفتم که من تازه گرفتم و از بروزر هم نمیتونم استفاده کنم چون تنظیمات اولیه رو انجام ندادم و باید وصل بشه که بتونم اون رو هم انجام بدم

دوست عزیز
کافیست مودم تان را به وسیله یک کابل لن به تلویزیون وصل کنید و از قسمت منو -----> شبکه ---> تنظیمات شبکه به ترتیبی که خود تلویزیون از شما می خواهد بطور خودکار انتخاب کرده و به شبکه و بعد به اینترنت متصل شوید و اگر بطور خودکار نتوانستید وصل شوید مودم را به کامپیوتر وصل کنید و از آیکون بغل ساعت که در پایین سمت راست کامپیوتر تان است روی آیکون شبکه تان کلیک کرده و اطلاعات مر بوط به آدرس آی پی استاتيک، آی پی آدرس، ماسک زير شبکه، دروازه و مقاديرDNS را دارد وارد کنيد
مانند زیر که ممکن است در سیستم اینترنتی منطقه شما اعداد متفاوت باشد.

physical addres 00.16.E6.6F .29.B1
IP ADDRESS 192.168.1.102
SUB NET MASK 255.255.255.0
DEFALL GATEWAY 192.168.1.1
DHCP SERVER 192.168.1.1
لازم بذکر است که در تلویزیون شما همی آیتمها با کامپیوتر تان یکی است به جز IP ADDRESS که عدد آخر آن یعنی 192.168.1.101 می باشد یعنی بجای عدد آخر که در کامپیوترتان مثل مثال بالا اگر 102 باشد یک رقم پایین و یا بالا است که باید آن را تست کنید در تلویزیون من یک رقم پایین است مثل 101 پس از اینکه اطلاعات را بطور دستی در تنظیمات تلویزیون وارد کردید و همان طور که توضییح دادم آی پی ادرس را با یک رقم بالا و یا پایین وارد کرده و می بینید که هم به شبکه و هم به اینترنت وصل می شوید

hero-no1
15-12-2013, 21:11
دوست عزیز این تنظیمات انجام شدست ولی بروزر تو قسمت اسمارت هاب هست ..و نیاز وصل شدن به سرور داره برای مایی که برای اولین بار میخوام وصل شیم یک سری کار ها هست که باید وصل شه که نمیشه

hero-no1
15-12-2013, 21:30
دوست عزیز تو قسمت منو و قسمت تنظیمات اسمارت هاب یک گزینه کنترل حرکتی داره که غیر فعاله آیا میشه با نصب وب مخصوص اون گزینه رو فعال کرد؟؟

matinpour
15-12-2013, 21:30
دوست عزیز این تنظیمات انجام شدست ولی بروزر تو قسمت اسمارت هاب هست ..و نیاز وصل شدن به سرور داره برای مایی که برای اولین بار میخوام وصل شیم یک سری کار ها هست که باید وصل شه که نمیشه

دوست عزیز
پس باید منتظر باشید که سرور سامسونگ ایران مشگلش برای سری f حل شود. و یا از این تایپیک استفاده کنید

djpat69
13-01-2014, 12:20
سلام
من این کارایی که بود رو انجام دادم موفق نشدم چون تلویزیون من نه عریبی داره نه فارسی فکر میکنم باید روش نصب بشه پس میتونید بهم کمک کنید چگونه زبان رو میتونم نصب کنم ؟ Mode: UA55F6400AM
با تشکر

matinpour
13-01-2014, 20:10
سلام
من این کارایی که بود رو انجام دادم موفق نشدم چون تلویزیون من نه عریبی داره نه فارسی فکر میکنم باید روش نصب بشه پس میتونید بهم کمک کنید چگونه زبان رو میتونم نصب کنم ؟ Mode: UA55F6400AM
با تشکر

دوست عزیز
از روش فعال سازی استفاده کنید
برای شروع وقتی که در منوی سرویس وارد می شوید قسمت OPTION را ok میکنید ودر منوی آن local set را ed-iran انتخاب میکنید ودر قسمت پایین همان صفحه tuner را auto ودر پایینتر ch table را iran انتخاب کنید و از آن قسمت خارج شوید. ودر قسمت sub option وارد شوید وlanguage-arabic را iran و در همان صفحه ttx group را arabi/Hbrw و در همان صفحه Region را ED-DTV و PnP language را Per انتخاب کنید. با این کار شما هم دیجیتال و هم منوی فارسی دارید.
بعضی از آیتم ها ممکن است خاموش باشد و برای روشن کردن آن نیاز به کنترول مخصوص دارید این تایپیک روشساخت را توضیح می دهد.

djpat69
14-01-2014, 08:51
تشکر بابت جواب ولی منظور از سرویس menu هست یا جیز دیگه در ضمن من ایران نیستم استرالیا هستم اگه local رو ایران بزارم فک نکنم بتونم کانالای اینجا رو بگیرم البته من هنور این چیری که گفتین رو تست نکردم ولی خوب فکر میکنم چیزی که گفتم غلط نباشه !! و نکته دیگگه من منو فارسی نمیخوام انگلیسیش راحت تره برام ;)

tabestangarm
14-01-2014, 11:36
با سلام خدمت استاد بزرگ و با معرفت اقای متین پور
من با راهنمایی شما تونستم تیونر دیجیتال و زبان فارسی رو فعال کنم فقط هر کاری کردم گزینه یونیکد زیر نویس عربی و فارسی نشد زبانهایی هست مانند اروپای غربی و یونانی و تایلندی.....
مراحل بالا هم تماما انجام میدم ولی نمیدونم دقیقا کدوم گزینه مربوط به زیرنویس میباشد ۴۶ f8000

matinpour
14-01-2014, 20:15
تشکر بابت جواب ولی منظور از سرویس menu هست یا جیز دیگه در ضمن من ایران نیستم استرالیا هستم اگه local رو ایران بزارم فک نکنم بتونم کانالای اینجا رو بگیرم البته من هنور این چیری که گفتین رو تست نکردم ولی خوب فکر میکنم چیزی که گفتم غلط نباشه !! و نکته دیگگه من منو فارسی نمیخوام انگلیسیش راحت تره برام ;)

دوست عزیز
اگر شما زبان انگلیسی می دانید نیازی به فارسی ساز کردن سیستم تان نیست این روش برای کسانی است که می خواهند از زیرنویس فارسی و یا منوهای آن به صورت فارسی استفاده کنند و تمامی اینکارها برای سیستم ایران بیشتر کار ساز است منظورم دیجیتال آن است ولی برای استفاده از زبان فارسی می توانید از همان روش استفاده کنید
sub option وارد شوید وlanguage-arabic را iran و در همان صفحه ttx group را arabi/Hbrw و در همان صفحه و PnP language را Per انتخاب کنید. با این کار شما منوی فارسی دارید.
بعضی از آیتم ها ممکن است خاموش باشد و برای روشن کردن آن نیاز به کنترول مخصوص دارید این تایپیک روشساخت را توضیح می دهد.

matinpour
14-01-2014, 20:20
با سلام خدمت استاد بزرگ و با معرفت اقای متین پور
من با راهنمایی شما تونستم تیونر دیجیتال و زبان فارسی رو فعال کنم فقط هر کاری کردم گزینه یونیکد زیر نویس عربی و فارسی نشد زبانهایی هست مانند اروپای غربی و یونانی و تایلندی.....
مراحل بالا هم تماما انجام میدم ولی نمیدونم دقیقا کدوم گزینه مربوط به زیرنویس میباشد ۴۶ f8000

دوست عزیز
مراحل را درست انجام دادیدو برای زیر نویس از مطلب زیر استفاده کنید
روش اول
روش دوم

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] " ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 1/%D9%86%D8%B1%D9%85-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D8%A7%D8%B5%D9%84%D8%A7%D8%AD-%D8%B2%DB%8C%D8%B1-%D9%86%D9%88%DB%8C%D8%B3-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%B3%DB%8C-Sh-Persian-Subtitle-Fixer/)"%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%B3%DB%8C-Sh-Persian-Subtitle- ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 1/%D9%86%D8%B1%D9%85-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D8%A7%D8%B5%D9%84%D8%A7%D8%AD-%D8%B2%DB%8C%D8%B1-%D9%86%D9%88%DB%8C%D8%B3-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%B3%DB%8C-Sh-Persian-Subtitle-Fixer/)

djpat69
22-01-2014, 11:05
دوست عزیز فکر کنم من منظورم بد رسوندم.
من منوی فارسی نمیخوام و با همون منوی انگلیسی راحت ترم ولی من اگر فیلمی با زیرنویس فارسی اجرا کنم نوشته ها را بر عکس نشان میده مثلا کلمه سلام را "م ا ل س "اینجوری نشان میده و در منو های زبان یا انکد هیج کدام نه زبان عربی هست نه زبان فارسی . تنها چیزی که تلویزیون من احتیا ج داره کدک های فارسی یا عربی هست که نمیدونم میشه اونا رو نصب کرد یا چون تو هیج جای تلویزیون عربی یا فارسی نیست اکثرا کشورهای اسیای یا اروپایی هست .

matinpour
22-01-2014, 20:34
دوست عزیز فکر کنم من منظورم بد رسوندم.
من منوی فارسی نمیخوام و با همون منوی انگلیسی راحت ترم ولی من اگر فیلمی با زیرنویس فارسی اجرا کنم نوشته ها را بر عکس نشان میده مثلا کلمه سلام را "م ا ل س "اینجوری نشان میده و در منو های زبان یا انکد هیج کدام نه زبان عربی هست نه زبان فارسی . تنها چیزی که تلویزیون من احتیا ج داره کدک های فارسی یا عربی هست که نمیدونم میشه اونا رو نصب کرد یا چون تو هیج جای تلویزیون عربی یا فارسی نیست اکثرا کشورهای اسیای یا اروپایی هست .
دوست عزیز
شما اگر نیاز به این دارید که از زیر نویس فارسی استفاده کنید باید اول آن را از روش فارسی سازی فارسی کنید و بعد اگر خواستید می توانید از منوی اصلی در قسمت منوی سیستم زبان را انگلیسی انتخاب کنید

djpat69
24-01-2014, 14:59
پس با این حساب من اول باید لوکال و همه چیز تلویزیون را فارسی کنم سپس اونا رو به انگلیسی تغییر بدم ؟
امتحان میکنم اگر شد خبرتون میکنم. تشکر

F.A.R.S.H.I.D
28-01-2014, 23:52
دوستان من توی F8880 هر دو روش رو انجام دادم ولی نشد یعنی اصلا توی زیرنویس رمزگذاری شده نه فارسی هست نه عربی ...

matinpour
29-01-2014, 00:43
دوستان من توی F8880 هر دو روش رو انجام دادم ولی نشد یعنی اصلا توی زیرنویس رمزگذاری شده نه فارسی هست نه عربی ...

دوست عزیز
باید از روش فعال سلزی استفاده کنید

از روش فعال سازی استفاده کنید
برای شروع وقتی که در منوی سرویس وارد می شوید قسمت OPTION را ok میکنید ودر منوی آن local set را ed-iran انتخاب میکنید ودر قسمت پایین همان صفحه tuner را auto ودر پایینتر ch table را iran انتخاب کنید و از آن قسمت خارج شوید. ودر قسمت sub option وارد شوید وlanguage-arabic را iran و در همان صفحه ttx group را arabi/Hbrw و در همان صفحه Region را ED-DTV و PnP language را Per انتخاب کنید. با این کار شما هم دیجیتال و هم منوی فارسی دارید.

a-alikhani
31-01-2014, 12:36
با سلام من هم همین مشکل رو دارم. تلویزیون ما مدلش 46F5570 هست. وقتی هارد اکسترنال به تلویزیون وصل میکنیم همه چی خیلی خوب است و فیلم رو میاره و نشون هم میده ولی ما وقتی به قسمت تنظیمات زیر نویس میریم و می خواهیم انکود کنیم تو گزینه هایی که برای انتخاب هست اصلا عربی یا حتی انگلیسی نداره. گزینه هاش اروپای شرقی، اروپایی غربی، الفبای سیریلیک، یونانی، ترکی، ویتنامی، تایلندی هست و من نمی دونم چه جوری به این لیست عربی، فارسی یا انگلیسی رو اضافه کنم. لطفا راهنمایی کنید. با سپاس

matinpour
31-01-2014, 12:51
با سلام من هم همین مشکل رو دارم. تلویزیون ما مدلش 46F5570 هست. وقتی هارد اکسترنال به تلویزیون وصل میکنیم همه چی خیلی خوب است و فیلم رو میاره و نشون هم میده ولی ما وقتی به قسمت تنظیمات زیر نویس میریم و می خواهیم انکود کنیم تو گزینه هایی که برای انتخاب هست اصلا عربی یا حتی انگلیسی نداره. گزینه هاش اروپای شرقی، اروپایی غربی، الفبای سیریلیک، یونانی، ترکی، ویتنامی، تایلندی هست و من نمی دونم چه جوری به این لیست عربی، فارسی یا انگلیسی رو اضافه کنم. لطفا راهنمایی کنید. با سپاس
دوست عزیز
توضیحات کامل آن را در پست بالا دادم.

a-alikhani
31-01-2014, 13:13
ببخشید شما نوشتید «برای شروع وقتی که در منوی سرویس وارد می شوید قسمت OPTION را ok میکنید». چطور وارد قسمت منوی
سرویس بشم و شما دقیقا منظورتون کدوم منو هست؟

matinpour
31-01-2014, 13:42
ببخشید شما نوشتید «برای شروع وقتی که در منوی سرویس وارد می شوید قسمت OPTION را ok میکنید». چطور وارد قسمت منوی
سرویس بشم و شما دقیقا منظورتون کدوم منو هست؟

دوست عزیز
این منو مخفی می باشد و برای ورود باید از روش زیر استفاده کنید
دسترسی به منوی سرویس
در تلویزیون های جدید:
کد:
لازم به ذکر است که اگر تلویزیونتان گارانتی داشته باشد با ورود به این قسمت گارانتی باطل خواهد شد و در ضمن وقتی وارد این قسمت شدید به آیتمهایی که نمی شناسید دست نزنید که باعث خسارت شدید خواهید شد

a-alikhani
31-01-2014, 14:30
بسیار ممنون توضیحات شما بسیار کامل و عالی است و من مرحله به مرحله با توجه به گفته های شما جلو رفتم. اول منو مخفی را پیدا کردم سپس تا آخر مرحله « برای شروع وقتی که در منوی سرویس وارد می شوید قسمت OPTION را ok میکنید ودر منوی آن local set را ed-iran انتخاب میکنید ودر قسمت پایین همان صفحه tuner را auto ودر پایینتر ch table را iran انتخاب کنید و از آن قسمت خارج شوید. »
اما از مرحله « ودر قسمت sub option وارد شوید وlanguage-arabic را iran و در همان صفحه ttx group را arabi/Hbrw و در همان صفحه Region را ED-DTV و PnP language را Per انتخاب کنید. » را دیگر نتوانستم مشاهده کنم. یعنی در sub option این چیزهایی که شما گفتید نبود. ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.

matinpour
31-01-2014, 19:54
بسیار ممنون توضیحات شما بسیار کامل و عالی است و من مرحله به مرحله با توجه به گفته های شما جلو رفتم. اول منو مخفی را پیدا کردم سپس تا آخر مرحله « برای شروع وقتی که در منوی سرویس وارد می شوید قسمت OPTION را ok میکنید ودر منوی آن local set را ed-iran انتخاب میکنید ودر قسمت پایین همان صفحه tuner را auto ودر پایینتر ch table را iran انتخاب کنید و از آن قسمت خارج شوید. »
اما از مرحله « ودر قسمت sub option وارد شوید وlanguage-arabic را iran و در همان صفحه ttx group را arabi/Hbrw و در همان صفحه Region را ED-DTV و PnP language را Per انتخاب کنید. » را دیگر نتوانستم مشاهده کنم. یعنی در sub option این چیزهایی که شما گفتید نبود. ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.

دوست عزیز
همانطور که گفتم باید برای دیدن آیتمهای موجود در suboption باید از کنترول دست ساز استفاده کنید که طرز ساخت آن را هم در همان پست دادم لطفا به توضیحات بطور کامل دقت کنید.

mrneo
03-02-2014, 00:20
سلام
یه سوال چطوری مشکل حرف " ک " رو تو زیرنویس های پخش شده تو تلویزیون سامسونگ حل کنیم
به جای حرف " ک " فضای خالی نشون میده

matinpour
03-02-2014, 19:49
سلام
یه سوال چطوری مشکل حرف " ک " رو تو زیرنویس های پخش شده تو تلویزیون سامسونگ حل کنیم
به جای حرف " ک " فضای خالی نشون میده

دوست عزیز
برای رفع این مشگل باید کدینگ زیر نویس تغییر کند از مطلب زیر استفاده کنید

تصور کنید فیلمیرا دانلود ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
کرده‌اید و به دنبال آن، زیرنویس فارسی مربوط به فیلم را نیز تهیه و دریافت می‌کنید اما هنگام مشاهده، همه چیز آن‌طور که انتظار دارید نیست! قطعا این اتفاق برای خیلی از شما پیش آمده که نمایش زیرنویس فایل‌های با فرمت SRT در سیستم‌تان همراه با مشکل بوده است.
دلیل این اتفاق به تنظیمات یونیکد و زبان موجود در سیستم عامل شما مربوط می‌شود و اصولا یکی از راه‌حل‌ها، فارسی کردن زبان کلی سیستم عامل نصب شده روی کامپیوتر کاربر است اما بنا به دلایلی ممکن است نتوانید (و یا نخواهید) زبان سیستم خود را به فارسی تبدیل کنید.

بسیاری از راه حل هایی که برای این منظور استفاده می شوند، اصولا همگی دارای بیش از دو یا سه مرحله جهت دریافت خروجی نهایی هستند و در صورتی که بخواهید بیش از یک فایل زیرنویس را اصلاح کنید، باید زمان زیادی را صرف این کار نمایید. شاهین کاتبی، برنامه‌نویسی است که برای هر دو سیستم ویندوز ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
و مک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
، برنامه کم‌حجم و کاربردی‌ Sh Persian Subtitle Fixer را تهیه کرده‌است تا تنها به وسیله کشیدن و رها کردن فایل در محیط برنامه، زیرنویس اصلاح شده خود را دریافت نمایید.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] " ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 1/%D9%86%D8%B1%D9%85-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D8%A7%D8%B5%D9%84%D8%A7%D8%AD-%D8%B2%DB%8C%D8%B1-%D9%86%D9%88%DB%8C%D8%B3-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%B3%DB%8C-Sh-Persian-Subtitle-Fixer/)"%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%B3%DB%8C-Sh-Persian-Subtitle- ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 1/%D9%86%D8%B1%D9%85-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D8%A7%D8%B5%D9%84%D8%A7%D8%AD-%D8%B2%DB%8C%D8%B1-%D9%86%D9%88%DB%8C%D8%B3-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%B3%DB%8C-Sh-Persian-Subtitle-Fixer/)

sayan_se666
09-02-2014, 21:32
سلام
من فیلم با زیر نویس رو در تلویزیون میتونم میبینم ولی بعضی زیر نویس ها همراه فیلم نمایش داده نمیشه

s12318
09-02-2014, 22:34
به جای اینکه تلویزیونتون رو با ورود به منو مخفی خراب کنید اینکارهارو انجام بدید:بعد از اینکه زیرویس رو روی تی وی فعال کردید و یونیکد رو هم روی عربی گذاشتید
زیرنویس رو با note pad باز کنید اگه خرچنگ قورباغه بود
زیرویس رو با word باز کنید .
یونیکد رو روی arabic windows default بذارید.
بعد از اینکه متن درست شد کل متن رو کپی کنید با ctrl a
توی note pad پیست کنید.
با فرمت srt و با encoding utf8 ذخیره کنید.
نهایتا با فیلم هم نام کنید و توی یه پوشه بریزید.

mb2o3do4
18-02-2014, 10:10
با سلام خدمت دوستان
من با نمايندگي تماس گرفتم ، گفتن خيلي ها تماس گرفتن كه زيرنويس مشكل داره ، از من شماره تلفن خواستن گفتن داريم روش كار مي كنيم به محض درست شدن با شما تماس مي گيريم .
واقعا متاسفم ، ال جي به راحتي زيرنويس رو نشون ميده اين همه دنگو فنگم نداره ، كيفيتش هم خوب هستش و مشكل سامسونگ اپ رو هم نداره .
من تنها بخاطره اينكه تو يكي دو مورد ديده بودم اشكالاتي توي پنل هاي ال جي اتفاق افتاده بود ال جي نگرفتم وگرنه همه چيش بهتره تازه 2 اينچم بزرگتره و كنترلشم حالت موس داره .
:n23:

bas ali
18-02-2014, 12:23
با سلام خدمت دوستان
من با نمايندگي تماس گرفتم ، گفتن خيلي ها تماس گرفتن كه زيرنويس مشكل داره ، از من شماره تلفن خواستن گفتن داريم روش كار مي كنيم به محض درست شدن با شما تماس مي گيريم .
واقعا متاسفم ، ال جي به راحتي زيرنويس رو نشون ميده اين همه دنگو فنگم نداره ، كيفيتش هم خوب هستش و مشكل سامسونگ اپ رو هم نداره .
من تنها بخاطره اينكه تو يكي دو مورد ديده بودم اشكالاتي توي پنل هاي ال جي اتفاق افتاده بود ال جي نگرفتم وگرنه همه چيش بهتره تازه 2 اينچم بزرگتره و كنترلشم حالت موس داره .
:n23:
عزیز ما 6960 سری c داریم که مال 3 سال پیشه ولی مشکل زیرنویس نداره . چطور سریهای جدید مشکل پیدا کردن ؟

mb2o3do4
18-02-2014, 14:42
نميدونم شايد به خاطر تحريم يك سري اپشن ها رو برداشتن يا هر چيز ديگه . مشكل رو بايد از سام سرويس پرسيد
من پرسيدم سام سرويس گفت حتي آپديتم نكنيد به درد نميخوره و هيچ اتفاقي نميفته و تازه ممكنه يك سري ايراد ها پيش بياد كه اگه خراب هم بشه پايه خودتونه كه آپديت كرديد.
من تا حالا جوابي به اين مسخره اي نشنيده بودم . :n08:

mb2o3do4
19-02-2014, 09:18
با سلام مجدد خدمت دوستان
من ديشب تلويزيون خودم رو با زير نويس edit شده توسط نرم افزار Sh Persian Subtitle Fixer تست كردم ، درست شد.
خيلي كار باش راحت و سريع بود . واقعا دست سازندش درد نكنه...
سام سرويسم بره كشكشو بسابه با اين سرويس دادنش...:n05:

hnasibi
22-02-2014, 14:38
جناب متين پور
با سلام و احترام؛
آيا امكان نمايش زيرنويس فيلم DVD(با فرمت VOB) كه روي فلش ريختيم تو تلويزيون وجود داره؟ راستش با راهنمائيهاي شما مشكلم با فيلمهاي mkv و اونايي كه زيرنويسشون جداست حل شد ولي فيلمهاي DVD‌ كه زيرنويس تو خودشونه رو نميتونم زيرنويسش رو بيارم. لطفا راهنمايي فرماييد. با تشكر

amir_t6262
22-02-2014, 16:28
جناب متين پور
با سلام و احترام؛
آيا امكان نمايش زيرنويس فيلم DVD(با فرمت VOB) كه روي فلش ريختيم تو تلويزيون وجود داره؟ راستش با راهنمائيهاي شما مشكلم با فيلمهاي mkv و اونايي كه زيرنويسشون جداست حل شد ولي فيلمهاي DVD‌ كه زيرنويس تو خودشونه رو نميتونم زيرنويسش رو بيارم. لطفا راهنمايي فرماييد. با تشكر

فایلهای VOB در تلویزیون سامسونگ نمایش داده میشود، اما اینطور نیست که همان زیرنویسی که در dvd است در هنگام پخش فیلمها نمایش داده شود. یعنی شما میتوانی زیرنویس جداگانه برای این فایلها درست کنی و هنگام پخش فایل vob زیرنویس srt جداگانه ای که با این فایلها هماهنگ شده را نمایش بدهی.

البته اگر دقت کنی در یک dvd چندین فایل vob است که مربوط به فیلم است. یعنی معمولا فیلم کامل در 4 فایل جداگانه تقسیم شده است که اگر بخواهی با زیرنویس ببینی باید حتما زیرنویس را هم 4 قسمت کنی و بعد هر قسمت را متناسب با هر فایل vob زمان بندی اش را درست کنی.

matinpour
22-02-2014, 20:13
جناب متين پور
با سلام و احترام؛

دوست عزیز
شما با برنامه ای مانند MKV Merge 2.2.0 Subtitles Tools می توانید فایل زیر نویس را جدا و فرمت آن را به SRT تبدیل و فیلم مورد نظرتان را اگر فرمت آن قابل پخش نبود به MKV و یا هر فرمتی که قابل پخش در تلویزیونتان است تبدیل و آن را به نمایش دار آورید.

mehrdad7288
06-03-2014, 00:01
سلام دوستان من ی تلویزیون samsung 32f5590 خریدم. تمام شبکه هی دیجیتال رو میگیره ولی متاسفانه زبان شبکه ای فیلم عربیه وقتی شبکه رو ای فیلمه دکمه tools کنترل رو میزنم و زبان صدا رو از انگلیسی میکنم نامشخص زبان شبکه فارسی میشه ولی وقتی کانال رو عوض میکنم بازم زبان عربی شده دوباره باید زبان رو بزار رو نامشخص.این چیزیم که گفتید(ریق فعال کردن فارسی ساز و دیجیتال در TV سامسونگ) تلویزیون من از این قسمت به بعدشو نداره حتی با کنترل دست سازم امتحان کردم منوهای مخفی ظاهر شدن ولی این گزینه ها که تو این قسمت نوشته ن(
ودر قسمت sub option وارد شوید و language-arabic را iran و در همان صفحه ttx group را arabi/Hbrw و در همان صفحه Region را ED-DTV و PnP language را Per انتخاب کنید. با این کار شما هم دیجیتال و هم منوی فارسی دارید.) ممنون میشم راهنمایی کنید.چندتا سوال دیگه
1-این تلویزیون اینترنت تی وی داره؟اگه داره چطور فعال میشه؟
2-اسم مدلش تو خارج از کشور چیه؟
3-اگه فایل اپدیتشو از خود سایت سامسونگ بگیرم ونصبش کنم زبان فارسی سیستم حذفش میشه ؟یا ممکنه مشکلی واسش پیش بیاد؟
4-منطقه زمانیشو چطور تنظیم کنم که زمان تلویزیون و epg یکی باشه؟

matinpour
06-03-2014, 20:20
سلام دوستان من ی تلویزیون samsung 32f5590 خریدم. تمام شبکه هی دیجیتال رو میگیره ولی متاسفانه زبان شبکه ای فیلم عربیه وقتی شبکه رو ای فیلمه دکمه tools کنترل رو میزنم و زبان صدا رو از انگلیسی میکنم نامشخص زبان شبکه فارسی میشه ولی وقتی کانال رو عوض میکنم بازم زبان عربی شده دوباره باید زبان رو بزار رو نامشخص.این چیزیم که گفتید(ریق فعال کردن فارسی ساز و دیجیتال در TV سامسونگ) تلویزیون من از این قسمت به بعدشو نداره حتی با کنترل دست سازم امتحان کردم منوهای مخفی ظاهر شدن ولی این گزینه ها که تو این قسمت نوشته ن(
ودر قسمت sub option وارد شوید و language-arabic را iran و در همان صفحه ttx group را arabi/Hbrw و در همان صفحه Region را ED-DTV و PnP language را Per انتخاب کنید. با این کار شما هم دیجیتال و هم منوی فارسی دارید.) ممنون میشم راهنمایی کنید.چندتا سوال دیگه
1-این تلویزیون اینترنت تی وی داره؟اگه داره چطور فعال میشه؟
2-اسم مدلش تو خارج از کشور چیه؟
3-اگه فایل اپدیتشو از خود سایت سامسونگ بگیرم ونصبش کنم زبان فارسی سیستم حذفش میشه ؟یا ممکنه مشکلی واسش پیش بیاد؟
4-منطقه زمانیشو چطور تنظیم کنم که زمان تلویزیون و epg یکی باشه؟

دوست عزیز
جواب شما را در این تایپیک دادم در یک جا پست بدهید و از پست تکراری پرهیز کنید

shasosa
18-03-2014, 21:46
سلام..
بچه ها تلویزیون 467770 سامسنگ دارم..
تازگیها سامسونگ یه آپدیت داده 1026
از روزی که اپدیت کردم دیگه زیرنویس فارسی رو پخش نمی کنه
قبلا از روش هم نام کردن فیلم با زیرنویس و ذخیر کردن فایل زیرنویس با Unicode فیلمهای با زرینویس فارسی پخش می شد..
ضمنا دیگه گزینه های انتخاب زبان عربی وهمچنین هماهنگ کردن تایم زیرنویس(دوستانی که کارکردن میدونن با این گزینه اگر تایم بندی زیرنویس با فیلم مشکل داشت می شد تو این منو میشد تنظیم کرد) در تولز وجود نداره.
بچه ها..ضمنا چک کردم تو خود منو اصلی تلویزیون انتخاب زبان زیرنویس رو دلخواه گذاشته و وفقط همونه و تیک خورده..
حالا بنظرتون من جائی رو اشتباه رفتم یا این اپدیت مشکل داره یا یه راه حل بدین تو رو خدا

matinpour
18-03-2014, 21:52
سلام..
بچه ها تلویزیون 467770 سامسنگ دارم..
تازگیها سامسونگ یه آپدیت داده 1026
از روزی که اپدیت کردم دیگه زیرنویس فارسی رو پخش نمی کنه
قبلا از روش هم نام کردن فیلم با زیرنویس و ذخیر کردن فایل زیرنویس با Unicode فیلمهای با زرینویس فارسی پخش می شد..
ضمنا دیگه گزینه های انتخاب زبان عربی وهمچنین هماهنگ کردن تایم زیرنویس(دوستانی که کارکردن میدونن با این گزینه اگر تایم بندی زیرنویس با فیلم مشکل داشت می شد تو این منو میشد تنظیم کرد) در تولز وجود نداره.
بچه ها..ضمنا چک کردم تو خود منو اصلی تلویزیون انتخاب زبان زیرنویس رو دلخواه گذاشته و وفقط همونه و تیک خورده..
حالا بنظرتون من جائی رو اشتباه رفتم یا این اپدیت مشکل داره یا یه راه حل بدین تو رو خدا
دوست عزیز
از روش فعال سازی فارسی ساز و دیجیتال استفاده کنید ممکن است آیتمی خاموش شده باشد

mahdinagash
05-04-2014, 16:26
سلام و خسته نباشید
یک ال ای دی سری 7500 سامسونگ گرفتم مشکل پخش زیرنویس دارم روشهای هم نام کردن فیلم و فایل زیرنویس رو هم انجام دادم . و ضمنا زبان tv هم فارسی و انگلیسی هست در قسمت پخش فیلم تنظیمات زیرنویس encode که میزنم اروپای غربی داره تا زبان کره ای اما زبان عربی یا فارسی پیدا نکردم
چکار باید کرد در جایی نوشته بود نرم افزار en code را ریخته uncode حالا نفهمیدم این برنامه رو در tv ریخته با با کامپیوتر درست شده
.
به هر حال tv من زبان منو ها فارسی اما زبان زیرنویس عربی و فارسی نداره
ممنون میشم راهنمایی کنید

matinpour
05-04-2014, 20:33
سلام و خسته نباشید
یک ال ای دی سری 7500 سامسونگ گرفتم مشکل پخش زیرنویس دارم روشهای هم نام کردن فیلم و فایل زیرنویس رو هم انجام دادم . و ضمنا زبان tv هم فارسی و انگلیسی هست در قسمت پخش فیلم تنظیمات زیرنویس encode که میزنم اروپای غربی داره تا زبان کره ای اما زبان عربی یا فارسی پیدا نکردم
چکار باید کرد در جایی نوشته بود نرم افزار en code را ریخته uncode حالا نفهمیدم این برنامه رو در tv ریخته با با کامپیوتر درست شده
.
به هر حال tv من زبان منو ها فارسی اما زبان زیرنویس عربی و فارسی نداره
ممنون میشم راهنمایی کنید
دوست عزیز
آن کارها را باید در کامپیوتر انجام و سپس به تلویزیون انتقال دهید و اگر نشد از مطلب زیر استفاده کنید

mahdinagash
06-04-2014, 09:07
سلام
ببخشید مجدد مزاحم شدم با این روشی که بالا توضیح دادید tv اصلاح شد و مشکلم حل شد

اما متاسفانه رو دستگاه سینما خانگی مدل D5550 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 3d منو فارسی نداره ولی زیر نویس عربی داره اما خطها رو برعکس پخش میکنه

به این شکل ( سلام خوبی ) ی ب و خ س م ا ل س
ممنون میشم راهنمایی کنید

matinpour
06-04-2014, 15:35
سلام
ببخشید مجدد مزاحم شدم با این روشی که بالا توضیح دادید tv اصلاح شد و مشکلم حل شد

اما متاسفانه رو دستگاه سینما خانگی مدل D5550 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 3d منو فارسی نداره ولی زیر نویس عربی داره اما خطها رو برعکس پخش میکنه

به این شکل ( سلام خوبی ) ی ب و خ س م ا ل س
ممنون میشم راهنمایی کنید

دوست عزیز
آیا با فلش مموری یا از سی دی استفاده می کنید؟
آیا همان فیلم با زیر نویس اصلاح شده را با سینما خانگی تست کردید؟

می توانید زبانی را که برای منوی اصلی، منوی دیسک و سایر موارد ترجیح می دهید انتخاب کنید.
On-Screen Menu• (منوی روی صفحه) : زبان نمایش های روی صفحه را انتخاب کنید.
Disc Menu•(منوی دیسک) : زبان نمایش های منوی دیسک را انتخاب کنید.
Audio•(صدا) : زبان صدای دیسک را انتخاب کنید
Subtitle•(زیرنویس) : زبان زیرنویس های دیسک را انتخاب کنید.
توجه ✎
` `زبان انتخاب شده فقط زمانی ظاهر خواهد شد که در دیسک
پشتیبانی شده باشد.
همچنین می توانید فریمورتان را دانلود و بمانند تلویزیونتان آبدیت کنید

mahdinagash
07-04-2014, 23:48
سلام
منظورم فلش مموری هست یا همون یک فایل mkv و هم نام فایل srt
درسته همون روش که گفتین با اون برنامه روی tv تست کردم درست شد
اما رو دستگاه بلوری زیرنویس رو چپه پخش میکنه
ضمنا مگه با دانلود بروز رسانی زبان فارسی اضافه میشه
ممنون از پاسختون

matinpour
08-04-2014, 00:05
سلام
منظورم فلش مموری هست یا همون یک فایل mkv و هم نام فایل srt
درسته همون روش که گفتین با اون برنامه روی tv تست کردم درست شد
اما رو دستگاه بلوری زیرنویس رو چپه پخش میکنه
ضمنا مگه با دانلود بروز رسانی زبان فارسی اضافه میشه
ممنون از پاسختون
دوست عزیز
در مواردی آبدیت کردن اینگونه مشگلات را هم بر طرف می کند

emph110
17-04-2014, 22:41
با سلام خدمت دوستان عزیز
می خواستم بدونم چطوری میشه فهمید که تلویزیونی که خریدی چینی یا مالزی
آخه من تازگی یه تلویزیون 46 اینچ مدل f5550 سری 5 گرفتم فروشنده میگه مالزی ولی هیچ برجسبی بر روی تلویزیون نیست که بفهمم راست میگه یا دروغ. البته تلویزیون گارانتی سام سرویس داره

matinpour
18-04-2014, 00:10
با سلام خدمت دوستان عزیز
آخه من تازگی یه تلویزیون 46 اینچ مدل f5550 سری 5 گرفتم فروشنده میگه مالزی ولی هیچ برجسبی بر روی تلویزیون نیست که بفهمم راست میگه یا دروغ. البته تلویزیون گارانتی سام سرویس داره
دوست عزیز
اگر گارانتی سام سرویس دارد دیگر مطمئن باشید.

amir_t6262
18-04-2014, 21:05
با سلام خدمت دوستان عزیز
اگر هیچ برچسبی راجع به اینکه ساخت کجاست در پشت تلویزیون نیست و جعبه اش هم زرد با چاپ سیاه است، تلویزیونتان مونتاژ ایران است.

721baran
21-04-2014, 14:55
سلام من کارایی که گفتید رو انجام دادم.الان زیر نویس میاد ولی به صورت شکل!
عربی هم تو قسمت encode ندارم:)
حالا چیکار کنم؟

721baran
21-04-2014, 15:01
زیرنویس باید هم نام فیلم و با فرمت srt باشه. موقع پخش فیلم هم دکمه Tools رو بزن و تو گزینه های زیرنویس، زبان رو روی عربی بذار.

عربی هم تو قسمت encode ندارم:n03:
حالا چیکار کنم؟

721baran
21-04-2014, 15:12
کمک.....چجوری encode عربی رو اضافه کنم؟من ندارمش؟:n03:

amir_t6262
21-04-2014, 17:02
عربی هم تو قسمت encode ندارم:n03:
حالا چیکار کنم؟

برنامه sh persian subtitle fixer را پیدا و نصب کنید.
بعد زیرنویس های srt را این زیرنویس اصلاح کنید و امتحان کنید ببینید مشکلتان حل میشود یا نه.

kazemturbo
27-04-2014, 04:17
سلام دوستان،

من یه تلویزیون LED با مدل UN55ES7500 توی کانادا دارم و خوب مسلما با زیرنویس فارسی هم مشکل دارم!

در حال حاضر encoding روی arabic هست و تلویزیون زیرنویس فارسی رو نشون میده، ولی همه چیز چپ چین هست و برای همین حروف جداجدا و کلمات خوانا نیست.
من، هم با سیو کردن unicode از توی notepad و هم با sh persian fixer امتحان کردم. مشکل اینکودینگ و نمایش حروف عربی ندارم. مشکل جهت نمایش متن هست. (به عکس توجه کنید) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

آیا استفاده از ریموت دست ساز برای تغییر loacal-set به ایران چیزی و درست میکنه. دقیقا چیو باید عربی کردم که جهت درست شه؟
در ضمن من هیچکدوم از گزینه های اشاره شده توی بخش منوی مخفی و پیدا نکردم. فکر کنم تلویزیون های جدید کلا عوض شدن.

لطفا راهنمایی کنید.

amir_t6262
27-04-2014, 10:10
سلام دوستان،

من یه تلویزیون LED با مدل UN55ES7500 توی کانادا دارم و خوب مسلما با زیرنویس فارسی هم مشکل دارم!

در حال حاضر encoding روی arabic هست و تلویزیون زیرنویس فارسی رو نشون میده، ولی همه چیز چپ چین هست و برای همین حروف جداجدا و کلمات خوانا نیست.
من، هم با سیو کردن unicode از توی notepad و هم با sh persian fixer امتحان کردم. مشکل اینکودینگ و نمایش حروف عربی ندارم. مشکل جهت نمایش متن هست. (به عکس توجه کنید) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

آیا استفاده از ریموت دست ساز برای تغییر loacal-set به ایران چیزی و درست میکنه. دقیقا چیو باید عربی کردم که جهت درست شه؟
در ضمن من هیچکدوم از گزینه های اشاره شده توی بخش منوی مخفی و پیدا نکردم. فکر کنم تلویزیون های جدید کلا عوض شدن.

لطفا راهنمایی کنید.
با برنامه زیر، زیرنویس را اصلاح کنید و ببینید مشکلتان حل میشود یا نه؟

mahmood.sa
03-05-2014, 13:11
دوستان سلام.تلویزیون من زیرنویس ها رو بدن unicode کردن پخش میکنه اما بدون حرف ک . و وقتی توسط نوت پد روی unicode یا utf-8 میزارم زبان زیرنویس عجیب غریب میشه و از برنامه shPersianSubtitleFixer هم استفاده میکنم به همون صورت میشه.ضمنا زبان منو ها فارسی هست اما در قسمت زیر نویس تلویزیون فارسی نداره و روی عربی هست.لطفا کمک کنید.

ali_phd71
08-05-2014, 16:21
سلام دوستان
توروخدا کمک کنید الان چند روزه میخوام یه فیلم ببینم ولی با زیرنویسش مشکل دارم و فارسی نمیشه مدل تلویزیون f8880 سامسونگه منوی تلویزیون هم فارسیه توی رمزگذاری زیرنویس عربی یا فارسی نداره میشه یه راه حلی بهم بگین که به تلویزیون ضرر نزنه ممنون میشم...:n14::n28:

amir_t6262
08-05-2014, 22:06
سلام دوستانتوروخدا کمک کنید الان چند روزه میخوام یه فیلم ببینم ولی با زیرنویسش مشکل دارم و فارسی نمیشه مدل تلویزیون f8880 سامسونگه منوی تلویزیون هم فارسیه توی رمزگذاری زیرنویس عربی یا فارسی نداره میشه یه راه حلی بهم بگین که به تلویزیون ضرر نزنه ممنون میشم...:n14::n28: اول کاری که در [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] گفتم را انجام بده، بعد با استفاده از برنامه shPersianSubtitleFixer زیرنویس را اصلاح کنید و یک بار دیگر امتحان کنید ببینید مشکلتان حل میشود یا نه

Yi Yi
09-05-2014, 12:48
تو اپ استور غیر ایرانی سامسونگ یه اپ هست به نام Plex ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]). بی دردسر زیرنویس های srt فارسی رو پخش میکنه. اپ DLNA است. برای استریم کردن ویدیو از کامپیوتر به تلویزیون و غیره.

اپ اش باید نصب بشه در تلویزیون و سرورش هم در کامپیوتر.

mr_khodaei2008
09-05-2014, 15:23
اقا من 6450 دارم ولی تو قسمت رمز گزاری عربی را ندارم . یعنی چن تا گزینس مثل اروپای مرکزی و غربی و پونان و این چیزا عربی را نداره چیکار کنم

matinpour
09-05-2014, 16:37
اقا من 6450 دارم ولی تو قسمت رمز گزاری عربی را ندارم . یعنی چن تا گزینس مثل اروپای مرکزی و غربی و پونان و این چیزا عربی را نداره چیکار کنم

دوست عزیز
اگر شما از روشهای مرسومی که در اوایل همین تایپیک گفته شده نتیجه نگرفتید ممکن است که از داخل منوی مخفی تغییراتی لازم باشد طریق فعال کردن فارسی ساز و دیجیتال در TV سامسونگ
بعضی از آیتم ها ممکن است خاموش باشد و برای روشن کردن آن نیاز به کنترول مخصوص داریداین تایپیک روشساخت را توضیح می دهد.

و برای زیر نویسها از پستهای صفحه اول استفاده کنید

با این کار شما تلویزیونتان قابلیت لازم را برای زیرنویس و دیگر مواردی که نیاز به زبان فارسی باشد را خواهید یافت

13082
22-06-2014, 10:29
سلام خسته نباشید دستتون درد نکن مشکل من رو برطرف کرد من خودم قبل از اینکار، زیرنویس فارسی فیلم که با پسوند SRT بود رابه کمک نرم افزار mkvmerge GUI روی فیلم چسباندم و توانستم داخل تلویزیون هوشمند سامسونگ مدل UA40F6850 به بینم فقط تنها مشکلی که هنوز دارم و نتوانستم حلش کنم اینکه در این زیرنویس فارسی فیلم ،بازیگران فیلم با دو یا چند زبان صحبت میکنند به این صورت که وقتی با زبان عمومی انگلیسی صحبت میکنند ترجمه های فارسیشان به رنگ سفید ولی وقتی با زبان الفی یا اورکی و یا دورفی صحبت میکنند رنگ ترجمه ی فارسی زرد رنگ هستش(فیلم هابیت) ولی در تلویزیون، زیرنویس فارسی فیلم ، فقط به رنگ سفید نمایش پیدا میکنداگر راه حلی برای نمایش همزمان رنگ های مختلف زیرنویس فارسی فیلم در تلویزیون هست من رو راهنمایی کنید، مچکرم، باتشکر.

matinpour
22-06-2014, 12:13
سلام خسته نباشید دستتون درد نکن مشکل من رو برطرف کرد من خودم قبل از اینکار، زیرنویس فارسی فیلم که با پسوند SRT بود رابه کمک نرم افزار mkvmerge GUI روی فیلم چسباندم و توانستم داخل تلویزیون هوشمند سامسونگ مدل UA40F6850 به بینم فقط تنها مشکلی که هنوز دارم و نتوانستم حلش کنم اینکه در این زیرنویس فارسی فیلم ،بازیگران فیلم با دو یا چند زبان صحبت میکنند به این صورت که وقتی با زبان عمومی انگلیسی صحبت میکنند ترجمه های فارسیشان به رنگ سفید ولی وقتی با زبان الفی یا اورکی و یا دورفی صحبت میکنند رنگ ترجمه ی فارسی زرد رنگ هستش(فیلم هابیت) ولی در تلویزیون، زیرنویس فارسی فیلم ، فقط به رنگ سفید نمایش پیدا میکنداگر راه حلی برای نمایش همزمان رنگ های مختلف زیرنویس فارسی فیلم در تلویزیون هست من رو راهنمایی کنید، مچکرم، باتشکر.

دوست عزیز
شما نمی توانید در تلویزیون از قابلیت رنگ بندی استفاده کنید چون تلویزیون زیر نویس را فقط سفید نمایش می دهد.

13082
22-06-2014, 13:32
با سلام دوباره برنامه ی خاصی هست که روی تلویزیون هوشمند سامسونگ مدل UA40F6850 نصب بشود که قابلیت رنگ بندی زیرنویس فیلم در تلویزیون را نشان دهد،آخه فیلمش خیلی معرکه است اگر رنگ بندی زیرنویس فیلم درست بشود زیبایی فیلم دو چندتان میشود با تشکر.:n13:

amir_t6262
22-06-2014, 16:16
با سلام دوباره برنامه ی خاصی هست که روی تلویزیون هوشمند سامسونگ مدل UA40F6850 نصب بشود که قابلیت رنگ بندی زیرنویس فیلم در تلویزیون را نشان دهد،آخه فیلمش خیلی معرکه است اگر رنگ بندی زیرنویس فیلم درست بشود زیبایی فیلم دو چندتان میشود با تشکر.:n13:
نمیشه دوست عزیز.
راه ساده و معمول برای تغییر رنگ زیرنویس های srt در تلویزیونهای سامسونگ وجود نداره.
مگر -- کردن تلویزیون و استفاده از samyGO که در تمام مدلها هم جواب نمیدهد و فکر نمیکنم برای تلویزیون شما هم جواب دهد. و اصلا هم این کار را توصیه نمیکنم چون امکان آسیب زدن به تلویزیون هست.

Yi Yi
22-06-2014, 17:01

مدیا سرور Plex ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) اجازه میده رنگ عوض کنی.

باید اپلیکیشن اش هم نصب باشه در تلویزیون.

13082
22-06-2014, 17:36
با سلام منظور از اپلیکیشن چیه؟از کجا به فهمم نصب شده روی تلویزیون؟برنامه Plex را باید از طریق تلویزیون دانلود کنیم یا از طریق کامپیوتر؟ اگر از طریق تلویزیون باید دانلود شود، به چه صورت دانلود کنیم زیرا تلویزیون اجازه ی دانلود از سایتها به جز سایت سامسونگ نمیدهد؟نصب برنامه ی Plex به تلویزیون صدمه میزند یا نه؟تغییر رنگ درزیرنویس SUb در تلویزیون قابل اجراست ؟ با تشکر در جواب های سریع شما.

matinpour
22-06-2014, 18:50
با سلام منظور از اپلیکیشن چیه؟از کجا به فهمم نصب شده روی تلویزیون؟برنامه Plex را باید از طریق تلویزیون دانلود کنیم یا از طریق کامپیوتر؟ اگر از طریق تلویزیون باید دانلود شود، به چه صورت دانلود کنیم زیرا تلویزیون اجازه ی دانلود از سایتها به جز سایت سامسونگ نمیدهد؟نصب برنامه ی Plex به تلویزیون صدمه میزند یا نه؟تغییر رنگ درزیرنویس SUb در تلویزیون قابل اجراست ؟ با تشکر در جواب های سریع شما.
دوست عزیز
منظور برنامه های کوچکی است که در قسمت اسمارت هاب از قسمت samsung apps دانلود و نصب می شود و صدمه ای به تلویزیون نمی زند و در زیر نویسهای sub تغییر رنگ فکر نمی کنم قابل اجرا باشد.
لازم بذکر است که باید این برنامه هم در کامپیوتر و هم در تلویزیون نصب باشد نصب برنامه از خود تلویزیون و نصب کامپیوتر دانلود برنامه از سایت آن و نصب د ر کامپیوتر باید انجام شود.

Yi Yi
22-06-2014, 20:05

فقط میشه رنگ srt رو عوض کرد.

دانلدش هم مثل دانلد و نصب بقیه اپلیکیشن های تلویزیونه.
ولی در فروشگاه ایران پیدا نمیشه. باید منطقه ی اسمارت هاب رو تغییر بدی. ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

در کامپیوتر هم باید plex media server نصب باشه و دسترسی داشته باشه به پوشه های فیلمهات.

matinpour
22-06-2014, 21:22
فقط میشه رنگ srt رو عوض کرد.

دانلدش هم مثل دانلد و نصب بقیه اپلیکیشن های تلویزیونه.
ولی در فروشگاه ایران پیدا نمیشه. باید منطقه ی اسمارت هاب رو تغییر بدی. ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

در کامپیوتر هم باید plex media server نصب باشه و دسترسی داشته باشه به پوشه های فیلمهات.

دوست عزیز
اینم تایپیک مخصوص اینکار
تغییر کد کشور اسمارت هاب و استفاده از اسمارت هاب آن ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %B4%D9%88%D8%B1+%D8%A7%D8%B3%D9%85%D8%A7%D8%B1%D8% AA+%D9%87%D8%A7%D8%A8+%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8% A7%D8%AF%D9%87+%D8%A7%D8%B3%D9%85%D8%A7%D8%B1%D8%A A+%D9%87%D8%A7%D8%A8)

13082
22-06-2014, 23:40
دستتون درد نکنه منظور از دانلند ،دانلوده؟ اگر من کد کشور رو تغییر بدهم مشکلی در تلویزیون ایجاد نمیشه؟کد چه کشوری رو انتخاب کنم؟تغییر کد کشور به خاطردانلود کردن برنامه ی Plex-Media-Server؟اگر برای دانلود برنامه است بعد از دانلود برنامه دوباره میتوان کد ایران را انتخاب کنم؟دانلود برنامه رایگان؟ با تغییر کد کشور زبان تلویزیون تغییر میکنه؟من الان برنامه ی Plex-Media-Server-0.9.912.504-3e7f93c-en-US برای کامپیوتر دانلود کردم ولی روی کامپیوتر نصب نشده،توcontrol panel>programs and Features_ اگر سئوالاتم پیش پا افتادست عذرخواهی میکنم به خاطر اینکه میترسم یکدفع برای تلویزیون مشکلی پیش بیاید وچون تازه خریدیم و قیمتش برایمان گران تمام شده نمیخواهم توی خرج بیافتم.

13082
23-06-2014, 09:29
با سلام منظورتان از دانلد همون دانلود؟چرا بایدplex media server روی کامپیوتر نصب شود؟منظور شما اینکه تلویزیون ازطریق اینترنت به کامپیوتر متصل شود؟مودم اینترنت من، کابلی.من برنامه ی
Plex-Media-Server-0.9.912.504-3e7f93c-en-US برای کامپیوتر دانلود کردم ولی روی کامپیوتر نصب نشده؟کاربرد این برنامه چیه؟ همانندKmplayer کار میکنه؟ تغییر کد کشور در تلویزیون مشکلی و اختلال ایجاد نمیکند؟ تغییر کدبرای دانلود، برنامه یplex media server؟بعد از دانلود برنامه،کد کشور راباید دوباره به ایران برگردانیم و آیا امکان انجامش هست؟دانلود برنامه رایگان؟با تغییر کد کشور زبان تلویزیون تغییر میکند و آیا احتمال حذف زبان فارسی هست؟شما در توضیحات تغییر کد کشور گفتید تنها تا قسمت شماره ی پنج مرحله پیش میره و بعداز آن میره تو تنظیمات آنتن و کابل اچ دی ام آی و شبکه که بعد از تنظیم اونا با پیغام عدم ثبات اینترنت مواجه میشی و کلآ از تنظیمات به بیرون انتقال داده میشی،منظورتان اینکه قید اینکارو بزنم؟ باعذرخواهی از اینکه سوالاتم پیش پا افتادست ،این سوالاتم به خاطر اینکه تلویزیون رو تازه خریدیم و خرید آن برایمان گران تمام شده ونگران این هستم که نکنه برایش مشکلی پیش بیایدونمیخواهم توی خرج بیافتم ودر این حال دوست دارم از تمام امکاناتش استفاده کنم. با تشکر.

matinpour
23-06-2014, 10:42
با سلام منظورتان از دانلد همون دانلود؟چرا بایدplex media server روی کامپیوتر نصب شود؟منظور شما اینکه تلویزیون ازطریق اینترنت به کامپیوتر متصل شود؟مودم اینترنت من، کابلی.من برنامه ی
Plex-Media-Server-0.9.912.504-3e7f93c-en-US برای کامپیوتر دانلود کردم ولی روی کامپیوتر نصب نشده؟کاربرد این برنامه چیه؟ همانندKmplayer کار میکنه؟ تغییر کد کشور در تلویزیون مشکلی و اختلال ایجاد نمیکند؟ تغییر کدبرای دانلود، برنامه یplex media server؟بعد از دانلود برنامه،کد کشور راباید دوباره به ایران برگردانیم و آیا امکان انجامش هست؟دانلود برنامه رایگان؟با تغییر کد کشور زبان تلویزیونتغییر میکند و آیا احتمال حذف زبان فارسی هست؟شما در توضیحات تغییر کد کشور گفتیدتنها تا قسمت شماره ی پنج مرحله پیش میره و بعداز آن میره تو تنظیمات آنتن و کابل اچ دی ام آی و شبکه که بعد از تنظیم اونا با پیغام عدم ثبات اینترنت مواجه میشی و کلآ از تنظیمات به بیرون انتقال داده میشی،منظورتان اینکه قید اینکارو بزنم؟ باعذرخواهی از اینکه سوالاتم پیش پا افتادست ،این سوالاتم به خاطر اینکه تلویزیون رو تازه خریدیم و خرید آن برایمان گران تمام شده ونگران این هستم که نکنه برایش مشکلی پیش بیایدونمیخواهم توی خرج بیافتم ودر این حال دوست دارم از تمام امکاناتش استفاده کنم. با تشکر.

دوست عزیز

منظور از دانلد همان دانلود است
بعضی از برنامه ها رابط بین تلویزیون و کامپیوتر هستند از جمله همین برنامه و سامسونگ لینک و دیگر برنامه هایی از این دست تا شما بتوانید عکس وفیلم و موسیقی را از طریق کامپیوتر در تلویزیون تماشا کنید
با تغییر کد اسمارت هاب مشگلی برای تلویزیون پیش نمی آید
و در آخر هر ترفندی مشگلات خودش را دارد و نیاز به تجربه و حوصله برای اجرای آن را دارد.

13082
23-06-2014, 15:17
من جواب بعضی از سوالاتم رو در تایپک بالا دریافت نکردم و باعث ایجاد ابهام در من شده، اگر ممکن جواب سوالات دیگرم رو بدید. با تشکر.:n13:
درقسمت Setup تلویزیون 4 خانه وجود دارد برای وارد کردن Pin این اعداد چی هستند؟

SunnyHemlak
02-07-2014, 20:34
سلام،
من تلويزيون ال اي دي 3D مدل UA55f8880 دارم،
تو منوى encode گزينه ى عربى نداره.
تو سايت خود سامسونگ ، تو قسمت پشتيبانى ام مدل اين تلويزيون وجود ندارد.
اگه ميشه راهنمايى كنين!

matinpour
02-07-2014, 20:49
سلام،
من تلويزيون ال اي دي 3D مدل UA55f8880 دارم،
تو منوى encode گزينه ى عربى نداره.
تو سايت خود سامسونگ ، تو قسمت پشتيبانى ام مدل اين تلويزيون وجود ندارد.
اگه ميشه راهنمايى كنين!
دوست عزیز
نام گذاری ایران برای این مدل UA55f8880 و نام گذاری اصلی UA55f8000 است و اینم سایت برای دانلود
و برای زیر نویس هم اینجا بروید
پست #2555 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

SunnyHemlak
02-07-2014, 21:26
مرسى!!
مشكلم حل شد!

dovahkin
10-07-2014, 16:26
سلام به دوستان و جناب متين پور كه از اول تاپيك بي وقفه دارن كمك ميكنن....
مشكل بنده در زيرنويس تو تلوزيون سامسونگ هست...
اطلاعات:
samsung series 5
version=aa01
model=LA40c550j1r
چند تا راه امتحان كردم نشده كه نشده واقعا اذيت شدم تا الان...
با برنامه subtitle creator زيرنويسو تبديل كردم به idx بازم نشد srt ‌رو هم نشون نميده....
خلاصه كلام موندم توش نميدونم بايد چيكار كنم ...
زبان تلوزيون فارسي هست وقتي tools رو هنگامي كه فيلم پخش ميشه ميزنم چند تا گزينه بيشتر نيست و اينكد وجود نداره كه بخوام عربي
كنم...
پوزش بخاطر پر حرفي....

amir_t6262
10-07-2014, 19:13
اطلاعات:
samsung series 5
version=aa01
model=LA40c550j1r
با برنامه subtitle creator زيرنويسو تبديل كردم به idx بازم نشد srt ‌رو هم نشون نميده....
زبان تلوزيون فارسي هست وقتي tools رو هنگامي كه فيلم پخش ميشه ميزنم چند تا گزينه بيشتر نيست و اينكد وجود نداره كه بخوام عربي
كنم...
پوزش بخاطر پر حرفي....
تلویزیون سامسونگ اصلا فرمت sub idx را نشان نمیدهد. بیخود زیرنویس با این فرمت را امتحان نکنید.

الان مشکلتان چیه؟ اصلا زیرنویس نمایش داده نمیشه یا اینکه فونتش خرابه؟

تلویزیونتان گارانتی ایران داره یا خیر؟

فیلم و زیرنویستان هم نام هستند؟

فیلم و زیرنویس در پوشه با نام غیرفارسی هستند؟

matinpour
10-07-2014, 22:02
اطلاعات:
samsung series 5
version=aa01
model=LA40c550j1r
كنم...
پوزش بخاطر پر حرفي....
دوست عزیز
تلویزیون شما این فرمتها را پشتیبانی می کند
فرمت هاي زيرنويس حمايت شده

نام

پسوندفایل

فرمت

time-based 4-MPEG

ttxt

XML

SAMI

smi

hTML

. SubRip

srt

string-based

. SubViewer

sub

string-based

. Micro DVD

sub يا txt

string-based

و برای زیر نویس هم اینجا بروید
پست #2555 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

dovahkin
11-07-2014, 12:34
تلویزیون سامسونگ اصلا فرمت sub idx را نشان نمیدهد. بیخود زیرنویس با این فرمت را امتحان نکنید.

الان مشکلتان چیه؟ اصلا زیرنویس نمایش داده نمیشه یا اینکه فونتش خرابه؟

تلویزیونتان گارانتی ایران داره یا خیر؟

فیلم و زیرنویستان هم نام هستند؟

فیلم و زیرنویس در پوشه با نام غیرفارسی هستند؟
قيلنا نميدونم چيكار كردئه بودم با فونت عجيب نشون ميداد اما الان هيچي نشون نميده....
خير چند سال پيش با بانه خريدم ....
بله جفتشون هم نام هستند ...فقط دقيق نميدونم فرمتي كه اخر زيرنويس مياد رو بايد پاك كنم يا نه ؟!!
بله در يه پوشه غير فارسي ريختم..

يه مشكل ديگه كه هست تلوزيون من زانش فارسيه...وقتي فيلم در حال نمايشه گزينه tools رو ميزنم اصلا چيزي به نام رمزگزاری یا( ENCODE ) نيست كه من بخوام به عربي تغييرش بدم !!!

اين راهو هم ميرم
file>save as>encoding<unicode<save>yes
بازم نشد ...
مرسي از توجهتون....

dovahkin
11-07-2014, 23:57
بالاخره مشكلم حل شد...
همون روش نوت پد رو درست اجرا كردم شد....خيلي ممنون از دوستان......
اين سايت واسم خوب بود اميدوارم هميشه ادامه دار باشه....
اولين فيلم هم نوح رو ديدم با كيفيت 1080 خيلي لذت داشت...فيلمش خوب بود پيشنهاد ميشه.....

hydrogen1370
17-07-2014, 19:32
سلام دوستان خواهش میکنم کمکم کنید واقعا به مشکل برخوردم و خیلی استرس دارم. ما امروز تلوزیون led مدل
Samsung 46F8880 رو گرفتیم. زبان tv فارسی هست. ولی متاسفانه هر فیلمی رو میزارم زبان زیرنویس عجق وجقه. و تو تظیمات مربوط به پخش فیلم هم که میرم و رمزگذاری رو که میخوام عوض کنم که بزارم رو عربی، گزینه عربی وجود نداره مثلا ترکی و البانیایی و ... هست ولی عربی داخلشون نیست. دوستان لطفا کمکم کنید چون اولویت اولم واسه خرید این تلوزیون دیدن فیلم بود که الان هم واسه دیدن زیرنویس به مشکل برخوردم

matinpour
17-07-2014, 22:26
سلام دوستان خواهش میکنم کمکم کنید واقعا به مشکل برخوردم و خیلی استرس دارم. ما امروز تلوزیون led مدل

Samsung 46F8880 رو گرفتیم. زبان tv فارسی هست. ولی متاسفانه هر فیلمی رو میزارم زبان زیرنویس عجق وجقه. و تو تظیمات مربوط به پخش فیلم هم که میرم و رمزگذاری رو که میخوام عوض کنم که بزارم رو عربی، گزینه عربی وجود نداره مثلا ترکی و البانیایی و ... هست ولی عربی داخلشون نیست. دوستان لطفا کمکم کنید چون اولویت اولم واسه خرید این تلوزیون دیدن فیلم بود که الان هم واسه دیدن زیرنویس به مشکل برخوردم

دوست عزیز
از این پست #2555 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) استفاده کنید.

Yi Yi
17-07-2014, 23:19

از notepad++ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هم میتونی استفاده کنی برای تغییر انکودینگ.
تو منو اش برو به Encoding و Convert to UTF-8 رو انتخاب و save کن فایل رو.

اگه ي دو نقطه رو هم میخوای اصلاح کنی علاوه بر تغییر انکودینگ ، از نرم افزار FixYe ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) میتونی استفاده کنی.

در تلویزیون هم من گزینه ای رو تغییر ندادم.

eyaszahra
19-07-2014, 15:12
سلام برهمگی میبخشین من یه سوال داشتم اینکه چرا هرچی فیلم با فلش میزارم روtvزیر نویس فارسی رو نمیخونه همه راههایی هم که گفتین رو امتحان کردم قسمت تیظیمات زیرنویس هم فقط اروپای غربی ومرکزی,ترکی ,کره ای,تایلندی رو داره فارسی وعربی رو اصلا نداره.مدل tvهم سامسونگ46f6450

Yi Yi
19-07-2014, 17:13
سلام برهمگی میبخشین من یه سوال داشتم اینکه چرا هرچی فیلم با فلش میزارم روtvزیر نویس فارسی رو نمیخونه همه راههایی هم که گفتین رو امتحان کردم قسمت تیظیمات زیرنویس هم فقط اروپای غربی ومرکزی,ترکی ,کره ای,تایلندی رو داره فارسی وعربی رو اصلا نداره.مدل tvهم سامسونگ46f6450

اسم زیرنویس و فیلم یکسانه؟ هر دو داخل یک پوشه اند؟

انکودینگ زیرنویس utf-8 هستش؟

قسمت تیظیمات زیرنویس رو نمیخواد دستکاری کنی. همون اروپای غربی بزار باشه.

eyaszahra
20-07-2014, 14:47
مرسی دوست عزیز درست شد واقعا کمکم کردی

FRBITA
03-08-2014, 18:51
سلام خسته نباشید tv مدل smart سامسونگ دارم چطوری زیر نویس فارسی اضافه کنم ؟ لطفا بدادم برسید

matinpour
03-08-2014, 18:58
سلام خسته نباشید tv مدل smart سامسونگ دارم چطوری زیر نویس فارسی اضافه کنم ؟ لطفا بدادم برسید

دوست عزیز
از این پست #2555 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ​استفاده کنید.

FRBITA
03-08-2014, 20:20
ببخشید ولی توی قسمت زیرنویس ما فقط زبان-انگلیسی رو داریم و خاموش اصلا عربی نداریم ؟؟

matinpour
03-08-2014, 21:27
ببخشید ولی توی قسمت زیرنویس ما فقط زبان-انگلیسی رو داریم و خاموش اصلا عربی نداریم ؟؟

دوست عزیز

اسم زیرنویس و فیلم یکسانه؟ هر دو داخل یک پوشه اند؟

انکودینگ زیرنویس utf-8 هستش؟

قسمت تیظیمات زیرنویس رو نمیخواد دستکاری کنی. همون اروپای غربی بزار باشه.

younes.khalide
23-08-2014, 23:48
سلام منم تلویزیون سامسونگ مدل 5550 دارم داخل تنظیمات عربی اما داخل تولز عربی نیست وقتیم روی اروپا غربی میزارم بازم ترجمه درست نشون نمیده لطفا بگید چکار کنیم

younes.khalide
24-08-2014, 00:00
دمت گرم روش دوم جواب داد:thumbsup::thumbsup:

HaRvEsT MoOn -saha
30-08-2014, 09:18
سلام دوستان تو رو خدا یکی کمک کنه
من سریال مورد علاقمو ویخوام تو سینما خانگی سامسونگ نگاه کنم
زیر نویس هست اهنگ پس زمینه فیلم هست ولی صدای دیا لوگ بازیگر ها نیست
یعنی اونا حرف می زنن صدای حرفشون نمیادولی صدای اهنگ فیلم میاد
هر کاری کردم نفهمیدم چه طوری درستش کنم
توی کامپیوتر دیده بودم مشکلی نداشت تو ی دستگاه نمی دونم چرا اینجوره

mr_peyman5623
30-08-2014, 13:52
از حالت matrix برای صدا در سینمای خانگی استفاده کنید که ۵ کاناله بشه صدا

HaRvEsT MoOn -saha
31-08-2014, 10:53
اینکارو می خوام بکنم ولی دکمه ی تغییر خروجی صدا انگار غیر فعال شده
حالت هاش اصلا عوض نمی شه

HaRvEsT MoOn -saha
03-09-2014, 13:09
دیگه مطمئنم ایراد از سی دی نیست چون از بلند گوی تلوزیون خوبه و مشکلی نداره
از بلند گوهای سینما خونگی لعنتی نمی دونم چرا صدا نمیاد

top2002
03-09-2014, 15:59
با سلام خدمت همه دوستان من ال ای دی سامسونگ مدل 55f8000 از بانه خریدم از نظر زبان فارسی و گیرنده دیجیتال هیچ مشکلی نداره فقط زیر نویس فارسی رو بدون ا ینکه کاری انجام بدم و با انتخاب زبان عربی نشون میداد الان نمیدونم به خاطر اینکه به اینترنت وصل کردم یا ریست کردم زبان عربی تو قسمت زیر نویس هست ولی موقع نمایش در منو تولز که میرم قسمت انکود که زبان عربی رو بیارم دیگه نمیاد قبلا بود وبا انتخابش راحت زیر نویس نشون میدادممنون میشم اگه راهنمایم کنید چه کاری انجام بدم که دوباره تو منو تولز قسمت انکود زبان عربی بیاد

matinpour
03-09-2014, 18:37
با سلام خدمت همه دوستان من ال ای دی سامسونگ مدل 55f8000 از بانه خریدم از نظر زبان فارسی و گیرنده دیجیتال هیچ مشکلی نداره فقط زیر نویس فارسی رو بدون ا ینکه کاری انجام بدم و با انتخاب زبان عربی نشون میداد الان نمیدونم به خاطر اینکه به اینترنت وصل کردم یا ریست کردم زبان عربی تو قسمت زیر نویس هست ولی موقع نمایش در منو تولز که میرم قسمت انکود که زبان عربی رو بیارم دیگه نمیاد قبلا بود وبا انتخابش راحت زیر نویس نشون میدادممنون میشم اگه راهنمایم کنید چه کاری انجام بدم که دوباره تو منو تولز قسمت انکود زبان عربی بیاد

دوست عزیز
از این پست و از نرم افزار گفته شده در اآن پست استفاده کنید.

mazloom007
12-09-2014, 01:11
با عرض سلام و خسته باشید یه سوال ذاشتم لظفا جواب بدید من وقتی میخوام زیرنویسو توی نلوزیون بالا بیارم بحای اینکه قارسی بنویسه قونتای روسی فرانسوی عجیبو غریب مینویسه SAMSUNG SMART TV 40F6450

amir_t6262
12-09-2014, 09:52
با عرض سلام و خسته باشید یه سوال ذاشتم لظفا جواب بدید من وقتی میخوام زیرنویسو توی نلوزیون بالا بیارم بحای اینکه قارسی بنویسه قونتای روسی فرانسوی عجیبو غریب مینویسه SAMSUNG SMART TV 40F6450

لینکهای زیر را ببین:

علی کوشکی
13-10-2014, 03:28
سلام. led من سری 32 اینچ سری 4 هست و برای دیدن فیلم مشکل زیرنویس دارم. مشکل اینه که در تنظیمات زبان عربی وجود نداره و اکثر فیلم ها زیرنویس انها به هم ریخته دیده میشه

matinpour
13-10-2014, 15:23
سلام. led من سری 32 اینچ سری 4 هست و برای دیدن فیلم مشکل زیرنویس دارم. مشکل اینه که در تنظیمات زبان عربی وجود نداره و اکثر فیلم ها زیرنویس انها به هم ریخته دیده میشه

دوست عزیز
این پست را تا آخر بخوانید و از آن استفاده کنید.
#2555 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

علی کوشکی
29-10-2014, 18:28
مشکل اینجاست که اصلن زبان عربی وجود نداره. این اولین led نیست که باش کار کردم. فقط این مشکل داره :/

matinpour
29-10-2014, 20:14
مشکل اینجاست که اصلن زبان عربی وجود نداره. این اولین led نیست که باش کار کردم. فقط این مشکل داره :/

دوست عزیز
از نرم افزاری که در همان پست به شما معرفی کردم استفاده کنید.

mahdi256
20-11-2014, 15:19
سلام ... تلویزیون من سامسونگ مدل ue40d5550pm هست که روی ریموت کنترل دکمه ضبط داره ولی نمیدونم چطور میشه ازش استفاده کرد...
تو یه سایت نوشته بود اول باید فلالش رو با تلویزیون فرمت کنی... ولی هر چی نگشتم نفهمیدم با تلویزیون چطور باید فلاش رو فرمت کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ضمنا خواستم آپدیت کنم تلویزیون رو که دیدم اصلا تو سایت سامسونگ همچین مدلی نیست :n04:
با تشکر

matinpour
20-11-2014, 15:44
سلام ... تلویزیون من سامسونگ مدل ue40d5550pm هست که روی ریموت کنترل دکمه ضبط داره ولی نمیدونم چطور میشه ازش استفاده کرد...
تو یه سایت نوشته بود اول باید فلالش رو با تلویزیون فرمت کنی... ولی هر چی نگشتم نفهمیدم با تلویزیون چطور باید فلاش رو فرمت کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ضمنا خواستم آپدیت کنم تلویزیون رو که دیدم اصلا تو سایت سامسونگ همچین مدلی نیست :n04:
با تشکر

دوست عزیز
مدل اصلی شما UA40D5000 و مدل نام گذاری ایران UA40D5550 است.
این سایت دانلود سفت افزار یا همان فریمورتان

و تلویزیون شما این قابلیت را ندارد و آن کلید در روی کنترول شما بصورت دیفالت است و برای مدلهایی که این قابلیت را دارند کارایی دارد.
و اگر تلویزیون شما این قابلیت را داشت کافی بود که روی یک کانال دیجیتال رفته و دکمه ضبط را بزنید بعد اول برایتان فرمت و بعد آماده ضبط می شد .در صورتی که تا آنجا که من می دانم تلویزیون شما اصلا قابلیت دیجیتال هم ندارد چون این قابلیت فقط در کانالهای دیجیتال کاربرد دارد .

mahdi256
20-11-2014, 19:08
دوست عزیز
مدل اصلی شما UA40D5000 و مدل نام گذاری ایران UA40D5550 است.
این سایت دانلود سفت افزار یا همان فریمورتان

و تلویزیون شما این قابلیت را ندارد و آن کلید در روی کنترول شما بصورت دیفالت است و برای مدلهایی که این قابلیت را دارند کارایی دارد.
و اگر تلویزیون شما این قابلیت را داشت کافی بود که روی یک کانال دیجیتال رفته و دکمه ضبط را بزنید بعد اول برایتان فرمت و بعد آماده ضبط می شد .در صورتی که تا آنجا که من می دانم تلویزیون شما اصلا قابلیت دیجیتال هم ندارد چون این قابلیت فقط در کانالهای دیجیتال کاربرد دارد .

ضمن تشکر بسیار بابت لینک...
اگر منظور شما از دیجیتال... گیرنده شبکه های دیجیتال (----T) هست ...باید عرض کنم که این قابلیت را دارد .. تلویزیون بدون هیچ سخت افزار اضافه ای شبکه های دیجیتال را دریافت میکند...تشکر

parsayousefi
28-11-2014, 13:39
سلام. من 2 تا سوال داشتم.

1- من می خوام تلویزیون UA32F6450 رو برای بازی با پلی استیشن برا اتاقم بگیرم. سوالم اینه که بهترین و کاملترین تلویزیون 32 اینچ همینه ؟ مشکل خاصی نداره؟
2- نرم افزار Firmware رو از چه سایتی دانلود کنم تا از طریف فلش تزریق کنم بهش ؟

ممنون

matinpour
28-11-2014, 16:53
سلام. من 2 تا سوال داشتم.

1- من می خوام تلویزیون UA32F6450 رو برای بازی با پلی استیشن برا اتاقم بگیرم. سوالم اینه که بهترین و کاملترین تلویزیون 32 اینچ همینه ؟ مشکل خاصی نداره؟
2- نرم افزار Firmware رو از چه سایتی دانلود کنم تا از طریف فلش تزریق کنم بهش ؟

ممنون

دوست عزیز
تا تلویزیون مشگلی ندارد نیاز به آبدیت نمیباشد. در صورت نیاز با کابل لن و بصورت آنلاین آبدیت کنید. و چون سایت ایران آبدیت آفلاین ندارد می توانید از سایت امارات که باسیستمهای ما سازگار است استفاده کنید.

parsayousefi
28-11-2014, 23:47
ممنونم دوست عزیز ... میشه لینکه سایت امارات این فیلم رو محبت کنید؟

matinpour
28-11-2014, 23:58
ممنونم دوست عزیز ... میشه لینکه سایت امارات این فیلم رو محبت کنید؟

دوست عزیز
در پست بالا لینک دادم روی آن کلیک کنید.

PEYMANCH
29-11-2014, 00:20
سلام
دوستان من تلویزیون سامسونگ 5590 دارم زبان منوش هم فارسیه
مشکل من اینه که بعضی زیرنویس های فارسی درست نمایش داده نمیشه و تو قسمت رمزگذاری گزینه ی عربی ندارم!
بقیه ی رمزگذاری ها هم تست کردم به درد نمیخورد
میخواستم ببینم رمزگذاری عربی زیرنویس را چجوری میتونم به تولز تلویزیون اضافه کنم؟

matinpour
29-11-2014, 10:12
سلام
دوستان من تلویزیون سامسونگ 5590 دارم زبان منوش هم فارسیه
مشکل من اینه که بعضی زیرنویس های فارسی درست نمایش داده نمیشه و تو قسمت رمزگذاری گزینه ی عربی ندارم!
بقیه ی رمزگذاری ها هم تست کردم به درد نمیخورد
میخواستم ببینم رمزگذاری عربی زیرنویس را چجوری میتونم به تولز تلویزیون اضافه کنم؟

دوست عزیز

تصور کنید فیلم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
ی را دانلود ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
کرده‌اید و به دنبال آن، زیرنویس فارسی مربوط به فیلم را نیز تهیه و دریافت می‌کنید اما هنگام مشاهده، همه چیز آن‌طور که انتظار دارید نیست! قطعا این اتفاق برای خیلی از شما پیش آمده که نمایش زیرنویس فایل‌های با فرمت SRT در سیستم‌تان همراه با مشکل بوده است.
دلیل این اتفاق به تنظیمات یونیکد و زبان موجود در سیستم عامل شما مربوط می‌شود و اصولا یکی از راه‌حل‌ها، فارسی کردن زبان کلی سیستم عامل نصب شده روی کامپیوتر کاربر است اما بنا به دلایلی ممک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
ن است نتوانید (و یا نخواهید) زبان سیستم خود را به فارسی تبدیل کنید.

بسیاری از راه حل هایی که برای این منظور استفاده می شوند، اصولا همگی دارای بیش از دو یا سه مرحله جهت دریافت خروجی نهایی هستند و در صورتی که بخواهید بیش از یک فایل زیرنویس را اصلاح کنید، باید زمان زیادی را صرف این کار نمایید. شاهین کاتبی، برنامه‌نویسی است که برای هر دو سیستم ویندوز ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
و مک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
، برنامه کم‌حجم و کاربردی‌ Sh Persian Subtitle Fixer را تهیه کرده‌است تا تنها به وسیله کشیدن و رها کردن فایل در محیط برنامه، زیرنویس اصلاح شده خود را دریافت نمایید.
دانلود Sh Persian Subtitle Fixer - نرم افزار حل مشکل زیرنویس های فارسی با فرمت SRT ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

aret_bc
22-12-2014, 21:20
دوست عزیز

تصور کنید

فیلم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
ی را
دانلود ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
دلیل این اتفاق به تنظیمات یونیکد و زبان موجود در سیستم عامل شما مربوط می‌شود و اصولا یکی از راه‌حل‌ها، فارسی کردن زبان کلی سیستم عامل نصب شده روی کامپیوتر کاربر است اما بنا به دلایلی م
مک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
ن است نتوانید (و یا نخواهید) زبان سیستم خود را به فارسی تبدیل کنید.

بسیاری از راه حل هایی که برای این منظور استفاده می شوند، اصولا همگی دارای بیش از دو یا سه مرحله جهت دریافت خروجی نهایی هستند و در صورتی که بخواهید بیش از یک فایل زیرنویس را اصلاح کنید، باید زمان زیادی را صرف این کار نمایید. شاهین کاتبی، برنامه‌نویسی است که برای هر دو سیستم
ویندوز ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
و
مک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
، برنامه کم‌حجم و کاربردی‌
Sh Persian Subtitle Fixer را تهیه کرده‌است تا تنها به وسیله کشیدن و رها کردن فایل در محیط برنامه، زیرنویس اصلاح شده خود را دریافت نمایید.

سلام دوست عزیز,من تا اینجایی که فهمیدم مشکل این تلویزیونا برای پخش به encode زیرنویس مربوط میشه.بیشتر زیرنویسها encoding:ANSI هست که توی این ال ای دی ها اجق وجق نشون میده.من وقتی انکود ساب رو روی UTF-8 و یا unicode میزارم مشکل حل میشه.شما راه حلی ندارین که بشه زیرنویسهای ANSI رو هم پخش کرد؟من توی منو مخفی گشتم ولی چیزی پیدا نکردم!!!

matinpour
22-12-2014, 22:05
سلام دوست عزیز,من تا اینجایی که فهمیدم مشکل این تلویزیونا برای پخش به encode زیرنویس مربوط میشه.بیشتر زیرنویسها encoding:ANSI هست که توی این ال ای دی ها اجق وجق نشون میده.من وقتی انکود ساب رو روی UTF-8 و یا unicode میزارم مشکل حل میشه.شما راه حلی ندارین که بشه زیرنویسهای ANSI رو هم پخش کرد؟من توی منو مخفی گشتم ولی چیزی پیدا نکردم!!!

دوست عزیز
برای اینکار نیاز به منوی مخفی نیست همانطوری که در بالا توضیح داده شده از دستورالعملهای گفته شده استفاده کنید.

حسین23
24-02-2015, 14:14

روش اول
روش دوم
دوست عزیز من تمام کارهای که شما گفته بودید را کردم ولی در رمز گزاری زبان عربی نیست چیکار کنم مدل led 6400 3d 47 samsung

حسین23
24-02-2015, 14:23
سلام مشکل من در زیر نویس فارسی ال ای سامسونگ اینه که وقتی فیلم را به همراه زیر نویس هم نام با فیلم را به تی وی نصب میکنم در قسمت پلییر وبه زیر نویس میرم زبان عربی موجود نیست البته در قسمت پلییر دستگاهکه همان قسمت رمز گزاری رامیگم زبانهای اروپای غربی .اروپای مرکزی.الفبای سریلیک.یونانی.ترکی.بالتیک.ک ره ای.ویتنامی.تایلندی هست چیکار کنم

matinpour
24-02-2015, 15:27
سلام مشکل من در زیر نویس فارسی ال ای سامسونگ اینه که وقتی فیلم را به همراه زیر نویس هم نام با فیلم را به تی وی نصب میکنم در قسمت پلییر وبه زیر نویس میرم زبان عربی موجود نیست البته در قسمت پلییر دستگاهکه همان قسمت رمز گزاری رامیگم زبانهای اروپای غربی .اروپای مرکزی.الفبای سریلیک.یونانی.ترکی.بالتیک.ک ره ای.ویتنامی.تایلندی هست چیکار کنم

دوست عزیز
آیا فارسی ساز تلویزیونتان را فعال کرده اید؟
اگر نه از تایپیک زیر استفاده کنید.
و اگر زیرنویستان فارسی را بدرستی نمایش نمی دهد از نرم افزار گفته شده در پست اول همین صفحه استفاده کنید

حسین23
24-02-2015, 17:51
دوست عزیز
آیا فارسی ساز تلویزیونتان را فعال کرده اید؟
اگر نه از تایپیک زیر استفاده کنید.
و اگر زیرنویستان فارسی را بدرستی نمایش نمی دهد از نرم افزار گفته شده در پست اول همین صفحه استفاده کنید
مدیر محترم زبان منوی تلوزین من فارسی هست دیجتال هم فعال هست از قبل هر دو فعال بودند

matinpour
25-02-2015, 11:50
مدیر محترم زبان منوی تلوزین من فارسی هست دیجتال هم فعال هست از قبل هر دو فعال بودند

دوست عزیز
صرف فارسی بودن منوی شما دلیل بر فارسی ساز شدن کامل نیست آیتمهای دیگری نیز در این امر دخیل هستند تا شما بتوانید از آن بطور کامل استفاده کنید .که در پست بالا و در تایپیک مورد نظر توضیح دادم.

حسین23
25-02-2015, 19:50
سلام وقت بخیر اقای متین پور اول اینکه از تمام طحمات شما تشکر میکنم و ممنون که در اولین فرصت جواب میدین
مدیر محترم مدل tv samsung 47.6400 3d hd درخواستی از جنابعالی داشتم اینه که میخواستم فارسی ساز این مدل را فعال کنم در ضمن کنترول من لمسی هست فقط برای زیزنویس فارسی این کارها را میکنم لطفا راهنمایم کنید اگر پست تکراری بود به بزرگی خودتون ببخشید چون فکر کرد شاید برای هر مدل روشی خاصی هست این پست را زدم؟

matinpour
25-02-2015, 23:12
سلام وقت بخیر اقای متین پور اول اینکه از تمام طحمات شما تشکر میکنم و ممنون که در اولین فرصت جواب میدین
مدیر محترم مدل tv samsung 47.6400 3d hd درخواستی از جنابعالی داشتم اینه که میخواستم فارسی ساز این مدل را فعال کنم در ضمن کنترول من لمسی هست فقط برای زیزنویس فارسی این کارها را میکنم لطفا راهنمایم کنید اگر پست تکراری بود به بزرگی خودتون ببخشید چون فکر کرد شاید برای هر مدل روشی خاصی هست این پست را زدم؟
دوست عزیز
برای اینکار باید از کنترول معمولی و نه از لمسی استفاده کنید.

mohamad e
04-03-2015, 21:19
دوستان یک راه حل کمی وقت گیر این است که با نرم افزار مثلا فرمت فکتوری ویدیو وسپس زیر نویس را انتخاب کنید وتبدیل به فرمت مورد تقاضای خود کنید. من اینکار را کردم و در سامسونگ زیر نویس فارسی و درست نمایش داده شد . با تشکر از همه.

BACK SPACE
25-04-2015, 20:29
دوستان من قبلا تی وی رو (مدل UA40D5550PM) با این Firmware ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) اپدیت کرده بودم ولی اینجا هم یه Firmware ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) دیگه هست میخواستم بدونم این مدل ها(UA40D5000PMXHC--UA40D5000PMXXS) با هم فرق میکنن؟ چون تاریخ بروز رسانی یکیه ولی ورژنشون فرق میکنه.

matinpour
25-04-2015, 21:38
دوستان من قبلا تی وی رو (مدل UA40D5550PM) با این Firmware ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) اپدیت کرده بودم ولی اینجا هم یه Firmware ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) دیگه هست میخواستم بدونم این مدل ها(UA40D5000PMXHC--UA40D5000PMXXS) با هم فرق میکنن؟ چون تاریخ بروز رسانی یکیه ولی ورژنشون فرق میکنه.

دوست عزیز
از لحاظ مدل یکی هستند ولی یکی در سایت ایران و دیگری در سایت امارات است که سایت امارات نرم افزارهایش جدیدتر است.

BACK SPACE
25-04-2015, 22:27
دوست عزیز
از لحاظ مدل یکی هستند ولی یکی در سایت ایران و دیگری در سایت امارات است که سایت امارات نرم افزارهایش جدیدتر است.

اقای متین پور پس میتونم بدون مشکل اپدیت کنم؟

masroor.molai
11-06-2015, 18:02

روش اول
روش دوم
من این مسیر رفتم ولی نیومد

sohrab3882
14-06-2015, 10:46
سلام
وقت تون بخیر
من یه تلویزیون Samsung 48 H6490 رو خریداری کردم یه مشکلی باهاش دارم و اونم اینه که برخی از فرمت های ویدیویی رو پخش نمی کنه و از همه مهمتر این که فرمت MKV رو اصلا نشون نمیده و پوشه حاوی ویدیو های با این فرمت رو خالی نشون میده

ویدیوهای با این فرمت رو ، روی سیستم های سطح پایین تر هم تست کردم مشکلی نداشت اما روی این سیستم اصلا نمایش نمیده
در صورتی که شنیده بودم سامسونگ اکثر فرمت های ویدیویی رو پشتیبانی می کنه

matinpour
14-06-2015, 21:47
سلام
وقت تون بخیر
من یه تلویزیون Samsung 48 H6490 رو خریداری کردم یه مشکلی باهاش دارم و اونم اینه که برخی از فرمت های ویدیویی رو پخش نمی کنه و از همه مهمتر این که فرمت MKV رو اصلا نشون نمیده و پوشه حاوی ویدیو های با این فرمت رو خالی نشون میده

ویدیوهای با این فرمت رو ، روی سیستم های سطح پایین تر هم تست کردم مشکلی نداشت اما روی این سیستم اصلا نمایش نمیده
در صورتی که شنیده بودم سامسونگ اکثر فرمت های ویدیویی رو پشتیبانی می کنه
دوست عزیز
یقیناً همینطور است یعنی سامسونگ قابلیت پخش تمامی فرمتها و بالاخص MKV را دارد. و ممکن است که شما تلویزیونتان را از لایسنس خارج کردید. یا باید تلویزیونتان را آبدیت کنید و یا لایسنس آن را دوباره فعال کنید.
نام اصلی مدل شما UA48H6400AW است برای دانلود فریمورتان از این سایت استفاده کنید و یا بصورت آنلاین و با کابل لن این کار را انجام دهید.

و برای لایسنس از این تایپیک استفاده کنید.

عمو میلاد
15-06-2015, 18:15
سلام و درود دوستان
من دو سه روز پیش یه TV سامسونگ خریدم به این مدل
UA46F5300AWXMV
که متاسفانه بدون گارانتی هستش
زیرنویس فارسی رو نشون نمیده و وقتی در منو تنظیمات زیرنویس کدینگ عربی رو نداره
فقط اروپا و اروپای مرکزی و دو سه تا جای دیگه رو داره
جالبه که خود TV زبان منو هاش فارسی ((و فقط فارسی و انگلیسی داره))
تلوزیون رو با کابل به اینترنت وصل کردم و ابدیت کردم اما کدینگ عربی اضافه نشده
باید چی کار کنم ؟؟؟
تو سایت سامسونگ فارسی فریمور این مدل موجوده
UA46F5300AMSHD
این فایل رو بگیرم و با ابدیت افلاین انجام بدم ??? مشکلم برظرف میشه ؟؟؟ یا کلا نمیشه این فایل رو این TV زد ؟؟؟
تو منو مخفی تنظیماتی چیزی نداره ؟؟؟
لطفا راهنماییم کنید
ممنونم

matinpour
15-06-2015, 18:41
سلام و درود دوستان
من دو سه روز پیش یه TV سامسونگ خریدم به این مدل
UA46F5300AWXMV
که متاسفانه بدون گارانتی هستش
زیرنویس فارسی رو نشون نمیده و وقتی در منو تنظیمات زیرنویس کدینگ عربی رو نداره
فقط اروپا و اروپای مرکزی و دو سه تا جای دیگه رو داره
جالبه که خود TV زبان منو هاش فارسی ((و فقط فارسی و انگلیسی داره))
تلوزیون رو با کابل به اینترنت وصل کردم و ابدیت کردم اما کدینگ عربی اضافه نشده
باید چی کار کنم ؟؟؟
تو سایت سامسونگ فارسی فریمور این مدل موجوده
UA46F5300AMSHD
این فایل رو بگیرم و با ابدیت افلاین انجام بدم ??? مشکلم برظرف میشه ؟؟؟ یا کلا نمیشه این فایل رو این TV زد ؟؟؟
تو منو مخفی تنظیماتی چیزی نداره ؟؟؟
لطفا راهنماییم کنید
ممنونم
دوست عزیز
از این پست استفاده کنید.
#2555​ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

عمو میلاد
15-06-2015, 18:54
من برم ریموت کنترل درست کنم
ممنونم

حسین23
16-06-2015, 00:50
دوست عزیز من درست کردم کار نکرد باید با گوشی n8 نوکیا تست کن چون فقط با اون کار میکنه

زهره73
02-08-2015, 20:16
من زیرنویس فیلمی رو دانلود کردم و چندتاست یه دونه نیست که هم نام کنم با فیلم و led نشون بده. باید چیکار کنم؟

matinpour
02-08-2015, 21:31
من زیرنویس فیلمی رو دانلود کردم و چندتاست یه دونه نیست که هم نام کنم با فیلم و led نشون بده. باید چیکار کنم؟

دوست عزیز
شما باید آن زیرنویسی که نیاز دارید را انتخاب و هم نام کنید.

زهره73
02-08-2015, 21:40
خوب وقتی زیرنویسو دانلود کردم زیپ بود. extract کردم چندتا بود. مگه همشون باهم نیست؟ از کجا بدونم باید کدومو هم نام کنم؟

matinpour
02-08-2015, 21:49
خوب وقتی زیرنویسو دانلود کردم زیپ بود. extract کردم چندتا بود. مگه همشون باهم نیست؟ از کجا بدونم باید کدومو هم نام کنم؟

دوست عزیز
باید هر کدام را جدا کرده و یکی یکی امتحان کنید تا آن زیر نویسی که زمان بندی و مطابق است را پیدا و انتخاب کنید.

زهره73
02-08-2015, 21:52
متوجه شدم. ممنونم
خیرسرمون رشتمون کامپیوتر بوده هیچی بلد نیستیم.
آخه تا الان زیاد با زیرنویس و دانلود فیلم سر وکار نداشتم.بازم ممنون

asko56
28-08-2015, 09:16
سلام مهندسین محترم
اگر در قسمت کدینگ زبان عربی وجود نداشته باشه , چگونه فعال می شود؟
متشکرم

matinpour
28-08-2015, 11:02
سلام مهندسین محترم
اگر در قسمت کدینگ زبان عربی وجود نداشته باشه , چگونه فعال می شود؟
متشکرم
دوست عزیز
اگر تلویزیونتان فارسی ساز شده است یعنی منوها و زبان فارسی را نشان می دهد.
از روشهای زیر استفاده کنید.

روش اول
روش دوم

sinashirazi
01-09-2015, 21:35
سلام

متاسفانه فونت زیرنویس ها توی تی وی سامسونگ خیلی کوچک هست (حتی وقتی از تنظیمات فونت رو روی حالت بزرگ قرار میدم) طوریکه عملا بدون استفاده هست.

آیا راهی برا بزرگ کردن فونت و در ادامه تغییر رنگ آنها هست؟

matinpour
01-09-2015, 21:45
سلام

متاسفانه فونت زیرنویس ها توی تی وی سامسونگ خیلی کوچک هست (حتی وقتی از تنظیمات فونت رو روی حالت بزرگ قرار میدم) طوریکه عملا بدون استفاده هست.

دوست عزیز
فعلاً این کار میسر نیست.

k1ozil
02-09-2015, 00:31
سلام

منم این مشکل رو تو تلویزیون خونه داشتم (tcl)
تنها راه حل
اینه که تلویزیون زیرنویس های با فرمت sub/idx رو باز کنه
خیلی راحت میتونین زیرنویس های srt رو تبدیل کنین به sub/idx و چون این زیرنویس ها به صورت عکس هست همون فرمت و همون سایز و رنگی که توی کامپیوتر انتخاب میکنین تو تلویزیون هم نشون میده
و خوش بختانه تلویزیون خونه ما ساپورت کرد

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

sinashirazi
02-09-2015, 03:28
دوست عزیز
فعلاً این کار میسر نیست.

تشکر از پاسخ سریع !

من امتحان کردم ظاهرا زیرنویس با فرمت sub/idx رو تلویزیون سامسونگ نمیخونه!

شما اطلاع دقیق تری دارید که امکان نمایش این زیر نویس ها هست یا خیر؟

sinashirazi
02-09-2015, 03:33
منم این مشکل رو تو تلویزیون خونه داشتم (tcl)
تنها راه حل
اینه که تلویزیون زیرنویس های با فرمت sub/idx رو باز کنه
خیلی راحت میتونین زیرنویس های srt رو تبدیل کنین به sub/idx و چون این زیرنویس ها به صورت عکس هست همون فرمت و همون سایز و رنگی که توی کامپیوتر انتخاب میکنین تو تلویزیون هم نشون میده
و خوش بختانه تلویزیون خونه ما ساپورت کرد

ممنون ، راه حل هوشمندانه ای بود ! تنها ایرادش اینه که وقتی سایز زیرنویس رو توی تبدیل بزرگ میکنی کیفیت متن کم میشه ! که البته قابل اغماض هست !

امتحان کردم تلویزیونم این فرمت ها رو نمیخوند ! همچنان در حال تلاش هستم.

k1ozil
02-09-2015, 10:11
ممنون ، راه حل هوشمندانه ای بود ! تنها ایرادش اینه که وقتی سایز زیرنویس رو توی تبدیل بزرگ میکنی کیفیت متن کم میشه ! که البته قابل اغماض هست !

امتحان کردم تلویزیونم این فرمت ها رو نمیخوند ! همچنان در حال تلاش هستم.
حیف نخوند
وگرنه با نرم افزار subtitle edit کیفیت زیرنویس رو 1080 ست می کردی و حتی کیفیت زیرنویس از srt هم حدودی بیشتر میشد

behnamnamvar
04-10-2015, 16:11
با سلام
من یه ال ای دی سامسونگ با گیرنده دیجیتال دارم. زبان بعضی از فیلم های شبکه ifilm اون عربی پخش میشه. با تنظیم کردن از طریق tools/Audio language/non find به زبان فارسی عوض میشه. اما بعد از خارج شدن از شبکه ifilm و رفتن به شبکه دیگه و سپس پخش مجدد از شبکه ifilm دوباره عربی شده. چیکار کنم که برا همیشه فارسی بمونه؟ ممنون از همه دوستان

posh1361
22-12-2015, 16:16
سلام
ببخشید من یه سوال داشتم در مورد کدینگ صوت (و البته تا اونجایی که توی تاپیک گشتم نتونستم جوابم رو پیدا کنم)
تلویزیون من مدل UA40D6960WM هست. یک سری از فایلها با فرمت mkv رو نشون میده اما کدینگ صوتش رو پشتیبانی نمی کنه. با توجه به اینکه تلویزیون از منوی مربوطه ارتقا هم داده شده. راهی هست که بشه کدینگ صوتش رو فعال کرد؟؟؟

ممنون

matinpour
22-12-2015, 16:57
سلام
ببخشید من یه سوال داشتم در مورد کدینگ صوت (و البته تا اونجایی که توی تاپیک گشتم نتونستم جوابم رو پیدا کنم)
تلویزیون من مدل UA40D6960WM هست. یک سری از فایلها با فرمت mkv رو نشون میده اما کدینگ صوتش رو پشتیبانی نمی کنه. با توجه به اینکه تلویزیون از منوی مربوطه ارتقا هم داده شده. راهی هست که بشه کدینگ صوتش رو فعال کرد؟؟؟

ممنون

دوست عزیز
اگر شما یک فیلم دو زبانه داشت باشید و بخواهید مثلاً زبان فارسی آن را فعال کنید باید از روی کنترول کلید tools را بزنید و در منوی آن موقع پخش فیلم یکی از گزینه ها انتخاب زبان هست. اگر فیلمتان چند استریم صدا داشته باشه این گزینه فعال میشود و می توانید زبان مورد نظرتان را انتخاب کنید..

علی.ص
07-03-2016, 19:35
با سلام اقا این نرم افزاری که فرمودید در سایت زیر است کجاست .من پیداش نمی کنم.

matinpour
07-03-2016, 20:33
با سلام اقا این نرم افزاری که فرمودید در سایت زیر است کجاست .من پیداش نمی کنم.
دوست عزیز
توضیح داده شده که باید در گوگل جستجو کنید. شما می توانید در سایت سافت 98 جستجو کنید حتماً خواهید یافت.

hamdeleashena
10-03-2016, 22:36
چطوری باید زیرنویس رو همنام کنیم؟

hamdeleashena
10-03-2016, 23:03
برای زیرونویس غیر ازفرمت srt میشه با همین روش پیش رفت؟

matinpour
11-03-2016, 01:20
دوست عزیز
کافی است که نام فایل فیلم را COPYو سپس به جای نام فایل زیر نویس PASTE کنید. آن وقت دو تا فایل فیلم و زیر نویس هر دو با یک نام ولی با فرمت خودشان آماده استفاده می شوند.

CafeNet999
11-03-2016, 01:23

اینجوری :n02:

matinpour
11-03-2016, 23:52
اینجوری :n02:

دوست عزیز
بله به همین روش و شما آن ر ا درست انجام دادید.

M.Sadegh.M
12-03-2016, 11:29
سلام

راهی نیست که بشه رنگ و فونت زیرنویس را در تلویزیون سامسونگ تغییر بدیم؟
مدل تلویزیون من 48JU6980 یا UA48JU6000 هست.

سپاس:n16:

matinpour
12-03-2016, 21:41
سلام

راهی نیست که بشه رنگ و فونت زیرنویس را در تلویزیون سامسونگ تغییر بدیم؟
مدل تلویزیون من 48JU6980 یا UA48JU6000 هست.

سپاس:n16:
دوست عزیز
برای این مدل نیست ولی برلی سری F این سایت مطالبی دارد.

dani1369
05-04-2016, 11:11
سلام خسته نباشید
من یه تلویزیون سری 6260 سامسونگ دارم
آپدیت کردم دستگاهم رو و الان وقتی دارم فیلم پخش می کنم توی قسمت tools گزینه زیرنویس نیست دیگه
وارد سرویس منو هم شدم اما نمی دونم باید کدوم قسمت رو فعال کنم که زیرنویسم فعال بشه؟
لطفا راهنمایی کنید

حسین23
05-04-2016, 20:40
دوست عزیز روی نام فیلم مورد نظر کلیک را رنیم و کپی و بعد روی زیر نویس رینیم و بعد کپی و سلام؟

sazmoun
27-04-2016, 22:45
__
سلام. من با زیرنویس فارسی در حالتی که از روی لپ تاب با نرمافزار Smart view به تلویزیون سامسونگ از طریق وای فای وصل میشم مشکل دارم. خط اول رو قاطی میکنه
برعکس مینویسه مثلا همین رو مینویسه نیمه , ولی اگه دو خط باشه خط دومو خوب میاره. ! مشکل از کجاست ؟ مدل تلویزیون UE48J6200 است ویونیکد تلویزیون هم عربی است.

EliSam93
18-07-2016, 15:05
دوستان سلام
من یک تلویزیون J5840 دارم هرکار کردم نتونستم زیرنویس فارسی رو فعال کنم تمام مواردی هم که در این فروم گفتید رو انجام دادم. زیر نویس انگلیسی میاد ولی فارسی نمیاد حتی کاراکترای ناشناخته هم نشون نمیده وگرنه انواع نرم افزار زیرنویس تو کامپیوتر دارم که فونتش رو اصلاح میکنه.
رفتم یکی از نمایندگی های فروش مشکل رو گفتم. گفت جدیدا یه اپلیکیشن سامسونگ ارائه داده که این مشکل رو رفع کرده باید اونو نصب کنی
کسی میدونه اون اپلکیشن چیه و ازکجا باید دانلود کنم؟

prof8888
19-07-2016, 12:17
اساتید محترم یه سوال فنی و بسیار جالب !
کسی میدونه چطوری میشه رنگ زیرنویس رو توی تلویزیون های سامسونگ تغییر داد ؟

توضیح : فیلمی که روی فلش بریزیم و فلش رو به تی وی وصل کنیم .

این راه ها هم رفتم جواب نداده :
1- با یه نرم افزار ویرایش زیرنویس به زیرنویس کد رنگی دادم ( این کار توی کامپیوتر جواب میده ولی روی تی وی با روشی که گفتم جواب نمیده )

2- تغییر پسوند srt به sub/idx یعنی از کد نویسی به عکس + اینکه زیرنویس تصویری رو چسبوندم به فیلم با نرم افزار mkvmerge در کمال ناباوری بازم نخوندش ! ( این روشم تو کامپیوتر عین هولو جواب میده ولی روی تی وی به روشی که گفتم جواب نمیده )

حالا اساتید راهی بلدن که من نرفته باشم ؟ راهنمایی کنید .

prof8888
19-07-2016, 12:24
دوست عزیز
برای این مدل نیست ولی برلی سری F این سایت مطالبی دارد.

سوال منم در مورد تغییر رنگه مدل تی وی هم یادم نیست فکر کنم 6400 باشه

amir_t6262
19-07-2016, 12:49
اساتید محترم یه سوال فنی و بسیار جالب !
کسی میدونه چطوری میشه رنگ زیرنویس رو توی تلویزیون های سامسونگ تغییر داد ؟

توضیح : فیلمی که روی فلش بریزیم و فلش رو به تی وی وصل کنیم .

این راه ها هم رفتم جواب نداده :
1- با یه نرم افزار ویرایش زیرنویس به زیرنویس کد رنگی دادم ( این کار توی کامپیوتر جواب میده ولی روی تی وی با روشی که گفتم جواب نمیده )

2- تغییر پسوند srt به sub/idx یعنی از کد نویسی به عکس + اینکه زیرنویس تصویری رو چسبوندم به فیلم با نرم افزار mkvmerge در کمال ناباوری بازم نخوندش ! ( این روشم تو کامپیوتر عین هولو جواب میده ولی روی تی وی به روشی که گفتم جواب نمیده )

حالا اساتید راهی بلدن که من نرفته باشم ؟ راهنمایی کنید .

سلام
راه حل عادی ندارد.
با اضافه کردن کد رنگی و ... و یا چسباندن زیرنویس و سایر روشها، امکان تغییر رنگ زیرنویس نیست.

با تغییرات در فرم ویر تلویزیون ممکن است بتوانید این کار را انجام دهید که آن هم حساسیت های خودش را دارد و باید خیلی با احتیاط صورت بگیرد.

prof8888
19-07-2016, 13:10
سلام
راه حل عادی ندارد.
با اضافه کردن کد رنگی و ... و یا چسباندن زیرنویس و سایر روشها، امکان تغییر رنگ زیرنویس نیست.

با تغییرات در فرم ویر تلویزیون ممکن است بتوانید این کار را انجام دهید که آن هم حساسیت های خودش را دارد و باید خیلی با احتیاط صورت بگیرد.

ممنون بابت پاسخ :n11:

amir_t6262
19-07-2016, 16:45
دوستان سلام
من یک تلویزیون J5840 دارم هرکار کردم نتونستم زیرنویس فارسی رو فعال کنم تمام مواردی هم که در این فروم گفتید رو انجام دادم. زیر نویس انگلیسی میاد ولی فارسی نمیاد حتی کاراکترای ناشناخته هم نشون نمیده وگرنه انواع نرم افزار زیرنویس تو کامپیوتر دارم که فونتش رو اصلاح میکنه.
رفتم یکی از نمایندگی های فروش مشکل رو گفتم. گفت جدیدا یه اپلیکیشن سامسونگ ارائه داده که این مشکل رو رفع کرده باید اونو نصب کنی
کسی میدونه اون اپلکیشن چیه و ازکجا باید دانلود کنم؟

سلام دوست عزیز. اپلیکیشن دیگه چیه؟

تلویزیونت گارانتی دارد یا ندارد؟

فیلم و زیرنویس را دقیقا هم نام کردی. ( فقط پسوند فایل ها باید متفاوت باشد)
برای امتحان ،شما اسم فایل و زیرنویس را مثلا یک عدد بذار.
1.mkv
1.srt

ضمن اینکه در پوشه ی با اسم فارسی هم نباشد.

فقط هم یک فایل زیرنویس داخل پوشه باشد که همانطور که گفتم اسمش دقیقا با فیلم یکی باشد.

EliSam93
20-07-2016, 11:46
سلام دوست عزیز. اپلیکیشن دیگه چیه؟

تلویزیونت گارانتی دارد یا ندارد؟

فیلم و زیرنویس را دقیقا هم نام کردی. ( فقط پسوند فایل ها باید متفاوت باشد)
برای امتحان ،شما اسم فایل و زیرنویس را مثلا یک عدد بذار.
1.mkv
1.srt

ضمن اینکه در پوشه ی با اسم فارسی هم نباشد.

فقط هم یک فایل زیرنویس داخل پوشه باشد که همانطور که گفتم اسمش دقیقا با فیلم یکی باشد.

سلام. بله تلویزیون گارانتی داره تازه دوهفتس خریدم و ازنمایندگی رسمی، فایل mkv با زیرنویس srt همنام کردم تو گوشی و لپتاپ به راحتی نمایش میده اما تو تلویزیون نه... زبان زیر نویس تو تنظیمات تلویزیون هم دوتاداشت زبان اول رو زدم عربی دوم انگلیس نشد، جابجا کردم بازم نشد، دوتاشو زدم عربی بازم نشد ولی انگلیسی رو راحت نمایش میده
اسم فولدرشم انگلیسیه،یه فیلم گذاشتم روی خودش زیرنویس فارسی داشت نشون میده ولی فایل جداگانه رو نمایش نمیده

mohsenmas
31-07-2016, 11:18
سلام
میخواهم تلویزیون سامسونگ مدل 48j5850 بخرم.
آیا این مدل مشکل عدم خواندن زیرنویس داره؟
اگه داره بیزحمت بگید که یک مدل دیگه مثل 48j6920 بگیرم.

N1KE
07-08-2016, 21:52
سلام. من یه مشکل دارم .... وقتی زیر نویس اسماشونو همنام میکنم ولی بازم خطش خرچنگ قورباغست ... تو تنظیمات هم انکود عربی نداره؟ چی کا کنم

amir_t6262
07-08-2016, 22:10
سلام. من یه مشکل دارم .... وقتی زیر نویس اسماشونو همنام میکنم ولی بازم خطش خرچنگ قورباغست ... تو تنظیمات هم انکود عربی نداره؟ چی کا کنم

سلام. با برنامه Sh Persian Subtitle Fixer زیرنویستان را اصلاح کنید و دوباره تست کنید.

amir_t6262
07-08-2016, 22:12
سلام
میخواهم تلویزیون سامسونگ مدل 48j5850 بخرم.
آیا این مدل مشکل عدم خواندن زیرنویس داره؟
اگه داره بیزحمت بگید که یک مدل دیگه مثل 48j6920 بگیرم.

بهترین راهکار، در مغازه ای که میرید برای خرید، یک فیلم بهمراه زیرنویس را روی فلش بریزید و با تلویزیون هایی که در مغازه برای تست گذاشته شده تست کنید.
خریدتان هم به شرط اجرای فیلم و زیرنویس باشد.