PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی برای خرید بهترین تبلت

camry
27-09-2012, 14:20
سلام به همه دوستان عزیز

من قصد خرید تبلت دارم اما بین برند های مختلف موندم ( قیمت مهم نیست )
تا حالا 20 30 تا تریلر بررسی و نقد اکثر تبلت ها رو دانلود کردم اما هنوز سر در گمم که چه تبلتی بهترینه ( از همه لحاظ ) اگر دوستان همکاری کنن شاید این تاپیک بشه مرجع کاملی واسه خرید بهترین تبلت

جدیدا که IPAD NEW یا همون نسل سوم اومده و خیلی طرفدار داره و در مقابل من از ASUS TRANSFORMER PAS TF700 خیلی خوشم میاد چون از همه لحاظ سر تره GALAXY NOTE 10 هم به خاطر قلمش خیلی جالبه

مشکل سر اینه که ANDROID بهتره یا IOS چرا ؟ برنامه ها و بازی های کدوم متنوع تر و جالب تره ؟

NVIDIA TERGA 3 بهتره یا A5 و A5X ؟ چرا ؟ توی بازی ها کدوم بهتره ؟

از لحاظ نرم افزاری کدوم سیستم عامل بهتره ؟ با توجه به اینکه تا چند ماه دیگه WINDOWS 8 هم میخواد بیاد !!! باید تا اونموقع صبر کنم؟

من خودم دانشجو ام اما می خوام در کار پروزه و کارای دانشجویی بازی هم بکنم

ممنون میشم اگه منو راهنمایی کنید ( از جواب دادن نترسین و هرچی تو ذهنتون هست بگین )

با تشکر
:40::40::40:

Stream
27-09-2012, 15:30
از لحاظ بازی، برنامه و کلا نرم افزار هیچ چیز با آیپد قابل قیاس نیست، اگه آیپد رو 100 در نظر بگیریم بقیه به 5 هم نمی رسن. کلا اگه قصد دارید تبلت گرون قیمت بخرید فعلا هر چیزی به جز New iPad بگیرید پولتون رو عملا دور ریختید. در همین انجمن بارها دربارش بطور کامل بحث شده.

camry
27-09-2012, 15:59
شما apple باز هستید ؟
دوربین ایسوس 8 مگاپیکسل هست به همراه فلاش که خیلی از اپل بهتره + پردازنده 4 هسته 1.6 هرتز که بازم خیلی خیلی از اپل قوی تره + وبکم قوی تر + اسپیکر استریو با کیفیت تر + خود ایسوس ادعا میکنه شفاف تریت تبلت رو ساخته اگرچه رزولوشنش از اپل کمتره + ... هنوز هم طرفدار اپل هستید ؟

APPLE

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ASUS

Stream
27-09-2012, 16:22
شما apple باز هستید ؟
دوربین ایسوس 8 مگاپیکسل هست به همراه فلاش که خیلی از اپل بهتره + پردازنده 4 هسته 1.6 هرتز که بازم خیلی خیلی از اپل قوی تره + وبکم قوی تر + اسپیکر استریو با کیفیت تر + خود ایسوس ادعا میکنه شفاف تریت تبلت رو ساخته اگرچه رزولوشنش از اپل کمتره + ... هنوز هم طرفدار اپل هستید ؟

خیر من اپل باز نیستم ولی کار اپل رو تقدیر می کنم. همونطور که گفتم خیلی بحث انجام شده، واقعیات رو نمیشه کتمان کرد. متاسفانه ذهنیت لیست کردن Spec ها برای مقایسه دو محصول همیشه هست. قبلا خیلی درباره اینها بحث شده. من اطلاعاتم رو با حفظ کردن یک لیست بدست نیاوردم که با گذاشتن یک سری Spec نظرم تغییر کنه :46: پیشنهاد می کنم به جای نگاه کردن به دو عکس، کل اون ریویو آناندتک رو مطالعه کنید.

از چیزهایی که گفتید فقط برتری در دوربین واقعیت داره - گرچه دوربین پشت آیپد بسیار بسیار دوربین خوبیه - و بقیه تبلیغات واهی هستند. پردازنده های 4 هسته ای موبایل که سابقه عظیمی در تبلیغات و عدم برتری واقعیشون نسبت به دو هسته ای ها مدت هاست واضحه [اینجا توضیح دادم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])]، GPU آیپد هم که به مراتب از هر GPU دیگه ای قوی تره. اسپیکر استریو که اصلا معنی نداره (1. در اون فاصله اصلا صدا استریو نمیشه و 2. تبلتتون رو بچرخونید اسپیکر ها بالا/پایین میشن به جای چپ و راست!)، خود ASUS هم ادعا زیاد کرده شما بهتره به ریویو های صفحه نمایش آیپد مراجعه کنید تا ببینید در چه حدی است.

مهمترین تفاوت، تفاوت نرم افزاری است. اکوسیستم نرم افزاری iOS در تبلت ها بسیار بسیار قوی تر از اندرویده و این مهمترین دلیل خرید آیپده.

*Ali*
27-09-2012, 22:25
دوست عزیز شما که ماشاءالله عقل کل هستین و تو 2 تا خط نتیجه گیری کامل کردین. دیگه واسه چی پرسیدین که کدوم بهتره و ...؟

alihamid
27-09-2012, 22:46
سلام.با کدوم از اینا میشه پروزه انجام داد.کلا کارای دانشجویی رو میگم.اصلا میشه انجام داد؟

camry
28-09-2012, 10:32
خیر من اپل باز نیستم ولی کار اپل رو تقدیر می کنم. همونطور که گفتم خیلی بحث انجام شده، واقعیات رو نمیشه کتمان کرد. متاسفانه ذهنیت لیست کردن Spec ها برای مقایسه دو محصول همیشه هست. قبلا خیلی درباره اینها بحث شده. من اطلاعاتم رو با حفظ کردن یک لیست بدست نیاوردم که با گذاشتن یک سری Spec نظرم تغییر کنه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](45).gif پیشنهاد می کنم به جای نگاه کردن به دو عکس، کل اون ریویو آناندتک رو مطالعه کنید.

از چیزهایی که گفتید فقط برتری در دوربین واقعیت داره - گرچه دوربین پشت آیپد بسیار بسیار دوربین خوبیه - و بقیه تبلیغات واهی هستند. پردازنده های 4 هسته ای موبایل که سابقه عظیمی در تبلیغات و عدم برتری واقعیشون نسبت به دو هسته ای ها مدت هاست واضحه [اینجا توضیح دادم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])]، GPU آیپد هم که به مراتب از هر GPU دیگه ای قوی تره. اسپیکر استریو که اصلا معنی نداره (1. در اون فاصله اصلا صدا استریو نمیشه و 2. تبلتتون رو بچرخونید اسپیکر ها بالا/پایین میشن به جای چپ و راست!)، خود ASUS هم ادعا زیاد کرده شما بهتره به ریویو های صفحه نمایش آیپد مراجعه کنید تا ببینید در چه حدی است.

مهمترین تفاوت، تفاوت نرم افزاری است. اکوسیستم نرم افزاری iOS در تبلت ها بسیار بسیار قوی تر از اندرویده و این مهمترین دلیل خرید آیپده.

خودتون توی مقاله ای که نوشتید گفتین که پردازنده های چهار هسته ای فقط دو هسته قبلی اضافه کردن و با توجه به تغییر ندادن تکنولوژی ساخت زیاد تاثیری نداره منم اینو تا حدودی قبول دارم
دقیقا مثل cpu های کامپیوتر میمونه که مثلا amd میاد FX8120 هشت هسته ای از COREI5 3450 جهار هسته ای ضعیف تره !!! اما خوب من معیار رو قدرت پردازش قرار دادم که 1.6 گیگاهرتز بودن واقعا قویه
اگرچه IOS بر خلاف اندروید برنامه ها را به صورت بومی Native اجرا میکنه که این باعث میشه کمتر به CPU قوی نیاز داشته باشن
در رابطه با دوربین هم من خودم با اپل کار کردم و دوربینش افتضاحه محضه فقط به خاطر رزولوشن بالایی که داره روی خودش عکساشو خیلی زیبا نشون میده اما کافیه عکس رو به کامپیوتر بفرستین اونوقت پیکسل ها داخل عکس معلوم میشه !!!
در کل هرچی باشه ASUS یکی از بهترین کمپانی ها در عرصه ساخت سخت افزار هست و من به جد میتونم بگم که کیفیت ساخت و جنس ASUS خود تایوان خیلی بهتر از APPLE آمریکاست

*Ali*
28-09-2012, 14:05
خودتون توی مقاله ای که نوشتید گفتین که پردازنده های چهار هسته ای فقط دو هسته قبلی اضافه کردن و با توجه به تغییر ندادن تکنولوژی ساخت زیاد تاثیری نداره منم اینو تا حدودی قبول دارم
دقیقا مثل cpu های کامپیوتر میمونه که مثلا amd میاد FX8120 هشت هسته ای از COREI5 3450 جهار هسته ای ضعیف تره !!! اما خوب من معیار رو قدرت پردازش قرار دادم که 1.6 گیگاهرتز بودن واقعا قویه
اگرچه IOS بر خلاف اندروید برنامه ها را به صورت بومی Native اجرا میکنه که این باعث میشه کمتر به CPU قوی نیاز داشته باشن
در رابطه با دوربین هم من خودم با اپل کار کردم و دوربینش افتضاحه محضه فقط به خاطر رزولوشن بالایی که داره روی خودش عکساشو خیلی زیبا نشون میده اما کافیه عکس رو به کامپیوتر بفرستین اونوقت پیکسل ها داخل عکس معلوم میشه !!!
در کل هرچی باشه ASUS یکی از بهترین کمپانی ها در عرصه ساخت سخت افزار هست و من به جد میتونم بگم که کیفیت ساخت و جنس ASUS خود تایوان خیلی بهتر از APPLE آمریکاست
بنده خودم آیپد داشتم و با دوربینش کار کردم. این چیزایی که گفتید برای دوربین iPad 2 صدق میکنه. ولی نسل سوم تکنولوژی دوربین جدیدی داره و بسیار خوبه. خبری از پیکسل و ... توی کامپیوتر نیست. در کل دوربین توی تبلت اونقدرها مهم نیست که توی اولویت های اول برتری یا عدم برتری قرار بگیره.
کیفیت سخت افزارها و ملیت کمپانی هیچ ربطی به هم ندارند. تمام محصولات اپل هم مونتاژ چین هستند. ممکنه محصولات ASUS کیفیت بسیار خوبی داشته باشند. ولی اپل از تمام کمپانی ها یک سر و گردن بالاتر هست و رویکرد متفاوتی توی ساخت سخت افزار داره و نمیشه با هیچ شرکت دیگه ای مقایسه ش کرد.

camry
28-09-2012, 15:22
منظور من همون new ipad بود دوست عزیز

من نمیدونم چرا شما اینقدر طرفدار اپل هستید در حالی همیشه بهترین نیست :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اینجا میبینین که performance ایسوس خیلی بهتر از اپل هست
اپل فقط پول برند فقط هر وقتم زورش میگیره به اینو اون گیر میده که چرا از من کپی میکنین
جدیدا هم که متوجه شدن پردازنده A6 توسط SAMSUNG ساخته شده !!!

لینک منبع :

alihamid
28-09-2012, 15:23
سلام.با کدوم از اینا میشه پروزه انجام داد.کلا کارای دانشجویی رو میگم.اصلا میشه انجام داد؟

لطفا جواب ما رو هم بدید

camry
28-09-2012, 15:35

کلا تبلت ها واسه پرزنت کردن هستن یعنی چی یعنی اینکه مثلا شما یه پروژه رو با autocad کامپیوترتئن انجام میدین بعد واسه ارائه دادنش به استاد یا کمی تغییرات جزئی توی پروزتون از تبلت استفاده میکنین
در کل به نظر من تبلت همون گوشیه فقط بزرگ تر شده و به هیچ وقت با لپ تاپ قابل قیاس نیست

Stream
28-09-2012, 15:48
منظور من همون new ipad بود دوست عزیز

من نمیدونم چرا شما اینقدر طرفدار اپل هستید در حالی همیشه بهترین نیست :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اینجا میبینین که performance ایسوس خیلی بهتر از اپل هست
اپل فقط پول برند فقط هر وقتم زورش میگیره به اینو اون گیر میده که چرا از من کپی میکنین
جدیدا هم که متوجه شدن پردازنده A6 توسط SAMSUNG ساخته شده !!!

لینک منبع :

امیدوارم همه تصمیمات شما بر اساس چنین اطلاعات اشتباهاتی نباشه، ریویو های سایتی مثل Hardware Heaven صرفا سخت افزاری بوده و اصولا نویسنده هایی که اطلاعات کافی به دنیای Post PC ندارن و همه چیز رو در Spec می بینن چنین نتیجه هایی می گیرن (البته چیزی هم نگفتن، اطلاعاتی که در ریویوشون قرار دادن در حد معرفی و آنباکسینگ بوده)، ولی خب بگذریم و نگاهی به مثلا ریویو های سایت های دیگه بندازیم:

من شکی ندارم ASUS سخت افزار بسیار خوبی ساخته ولی مشکل تبلت های اندروید هیچ وقت سخت افزار ضعیف نبوده که الان تغییر کنه. پیشنهاد می کنم تاپیک های همین انجمن درباره مقایسه آیپد و تبلت های مختلف اندرویدی رو مطالعه کنید تا ببینید نقاط ضعفی که در تبلت های اندروید وجود داره کجاست و چطور امتیازهای چهار فاکتور Build Quality/Design/Value/Performance مقیاس مناسبی برای مقایسه این محصولات نیستند. اگه هدف مقایسه دو تبلت اندرویدی با هم بود شاید چنین مقایسه هایی ارزش داشتند، ولی دو اکوسیستم به کل متقاوت خیر.

درباره پردازنده A6 و سامسونگ هم اینجا توضیح دادم:

camry
28-09-2012, 19:36
اگرچه من new ipad رو از همه تبلت ها بیشتر قبول دارم اما در مقایسه با TF700 خیلی کم آورده متاسفانه

+ من نقطه ضعفی توی asus نمیبینم

در ضمن این سایت هایی که معرفی کردین بیشتر جنبه بررسی و نقد یک دستگاه داشتن تا مقایسه

در رابطه با cpu هم مثل این میمونه که پژو 405 مهندسی فرانسه بوده اما ایران میزنه :31: در کل آمریکا همه چیاش داره میوفته به دست چین و کره البته مجبوره تا بتونه به بازار جهان غلبه کنه

باید منتظر win 8 بود که همه این IOS و android رو میزنه کنار مگر از خودشون خلاقیت نشون بدم که با از دنیا رفتن steve jobs من چشمم آب نمیخوره

king of heaven
14-04-2013, 15:01
دوست عزیز اگر میتونی کمی منتظر بمونی پیشنهاد میکنم صبر کن تا sony xperia tablet z +3g بیاد مطمئنم وقتی بیاد بازار شاخ خیلی از این تبلت های گنده رو میشکونه قیمتش هم تخمین زدن 700 یورو یعنی در هر صورتی باز هم از ای پد ارزون تره . یه سر به موبایل دات آی ار بزن مشخصاتش رو ببن

kar1591
14-04-2013, 15:37
سلام تبلت Pierre Cardin چطورن ؟

Mehran-King
01-05-2013, 02:41
سلام تبلت Pierre Cardin چطورن ؟

Pierre Cardin PC7518 تبلت پیر کاردین مدل پی سی 7518 این تبلت 7 اینچی با ابعادی بسیار مناسب، قابلیت‌های خوبی را در اختیار کاربر قرار می‌دهد. یک پردازنده Cortex-A9 با فرکانس 1.2 گیگاهرتز به همراه صفحه نمایش 7 اینچی و دو دوربین، از مشخصات این تبلت به شمار می‌رود.
مشخصات کلی : مشخصات کلی: رنگ سفید پردازنده: سازنده پردازنده ای آر ام (ARM) - مدل پردازنده RK2928 ARM Cortex A9 - سرعت پردازنده 1.2GHz حافظه: حافظه رم 512 مگابایت - نوع حافظه رم DDR3 دیسک درایو: نوع دیسک درایو حافظه داخلی - ظرفیت دیسک درایو 4 گیگابایت صفحه نمایش: صفحه نمایش لمسی دارد - نوع صفحه نمایش LCD - نوع صفحه لمسی Capacitive - اندازه صفحه نمایش 7.0 اینچ - توضیحات صفحه نمایش صفحه نمایش لمسی خازنی از نوع TFT - رزولوشن صفحه نمایش 480 × 800 امکانات: قابلیت نصب سیم کارت ندارد - قابلیت مکالمه تلفنی با سیم کارت ندارد - شبکه بی سیم Wifi دارد - بلوتوث ندارد - کارت خوان دارد - دوربین دارد - وب کم دارد - حسگر ژیروسکوپ دارد - پورت HDMI دارد - پورت Micro USB دارد سایر مشخصات: سیستم عامل Google Android - نسخه سیستم عامل Jelly Bean 4.1