PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : جستجوی بین دو تاریخ در ویرژال بیسیک 2008

sat066
17-09-2012, 11:49
سلام من میخوام تو یک برنامه گزارشی بگیرم که بین دو تاریخ نشون بده لطفا از دوستانی میدونن کمک کنن

در واقع میخوام گزارش بین تاریخ اول . تاریخ دوم را مشاهده کنم با ویرژال 2006 هست ولی با ویرژال 2008 چیزی نتونستم پیدا کنم

anvar.net
19-09-2012, 22:37
اصل قضیه ربطی به نسخه 2006 و 2008 نداره . شما باید با یک کوئری داده های بین دو تاریخ مورد نظر خودتون رو از پایگاه داده بگیری و از جدول بدست امده در گزارشت استفاده کنی. کوئری بصورت زیر خواهد بود (البته روش های مختلفی برای این کار هست ) : SELECT * FROM mytable where datetime between '2004-12-01' and '2004-12-09' می تونی همراه با تاریخ, زمان رو نیز استفاده کنی که بصورت مقابل میشه : BETWEEN '01/01/2000 00:00:00:000 AND '01/03/2000 00:00:00.000'

sat066
20-09-2012, 07:06
اصل قضیه ربطی به نسخه 2006 و 2008 نداره . شما باید با یک کوئری داده های بین دو تاریخ مورد نظر خودتون رو از پایگاه داده بگیری و از جدول بدست امده در گزارشت استفاده کنی. کوئری بصورت زیر خواهد بود (البته روش های مختلفی برای این کار هست ) : SELECT * FROM mytable where datetime between '2004-12-01' and '2004-12-09' می تونی همراه با تاریخ, زمان رو نیز استفاده کنی که بصورت مقابل میشه : BETWEEN '01/01/2000 00:00:00:000 AND '01/03/2000 00:00:00.000'

سلام میشه کاملتر توضیح بدی من متوجه نشدم اخه تازه کارم مرسی

samasara
20-09-2012, 10:06
آها ایراد زبان های چربو برم اینجا معلوم می شه که برنامه نویسم داره دنبال یه کد برای کارش می گرده و اصلا رو الگوریتم کارش توجه نم کنه!!!!!

شما فقط و فقط باید یه کوئری بویسید و به ریپورت بدین !!! فرقی بین vs ها نداره حتی این رو در 2010 هم مینتونی امتحان کنی

Select * FROM mytable where datefield>=@SDate and datefield<=@EDate
به صورت دیگه مثل دوست قبلی :::
select * FROM mytable where datefield between @SDate And @EDate

اگر هم تاریخ به خصوصی مد نظر داری به جای sdata و edata تاریختو می زاری!!!

sat066
21-09-2012, 07:30
آها ایراد زبان های چربو برم اینجا معلوم می شه که برنامه نویسم داره دنبال یه کد برای کارش می گرده و اصلا رو الگوریتم کارش توجه نم کنه!!!!!

شما فقط و فقط باید یه کوئری بویسید و به ریپورت بدین !!! فرقی بین vs ها نداره حتی این رو در 2010 هم مینتونی امتحان کنی

Select * FROM mytable where datefield>=@SDate and datefield<=@EDate
به صورت دیگه مثل دوست قبلی :::
select * FROM mytable where datefield between @SDate And @EDate

اگر هم تاریخ به خصوصی مد نظر داری به جای sdata و edata تاریختو می زاری!!!

بابا اینو که شما میگین درست ولی کجای بزارم گفتم که تازه کارم تو فرم کدوم قسمتش

samasara
21-09-2012, 08:06
به تره مطالب زیر رو یه نگاهی کنین
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

و از همه مهم تر که جواب هم داخل همینه کتاب Beginning VB 2008 Databases From Novice to Professional VIVADL خودت اگر خواستی پیدا کن فوق حالت تصور فقط اینکه زبان اصلیه حتما بخون از ساده شروع میکنه تا حرفه ای!!!

البته اگه جواب حاضر آماده هم بخوای که ساده هم باشه باید اول داده هاتو در بانک پیدا کنی بعد به یک جدول دیگه ببریشون بعد دوباره ازشون گزارش بگیری الته باید اون تب رو قبلا به کریستال داده باشی!!!--> یعنی اون دستور sql رو توفرم که باید بنویسی جاش مربوط می شه به خود برنامت و خودت <---!! البته می تونی یکم برنمت رو جالب تر هم کنی که بشه تاریخ ها رو بهش داد اون تاریخ رو توی دستور بزاری و بعد نتیجه ی رو از اون تب قبلی که برای این کار مشخص کرده بودی گذارش بگیری راحت ساده کاربردی!!!!!

این یه پروژه که تو فایلام برای این کار پیدا کرم نمدونم از کدوم سایت گرفتمش؟؟!!!:9: برات آپ کردم!!

samasara
21-09-2012, 23:46
البته جواب دوست اولی هم همین بود!!!! شما برای نوشتن کویری باید اول با ‏ADO‏ به بانک متصل بشی بعد با اشیا ‏Command‏ رو ایجاد کنی بعد کویری رو به اون بدی! البته فرق زیادی تو این کار باهم ندارند نسخه با هم ندارن !!

samasara
21-09-2012, 23:48
البته جواب دوست اولی هم همین بود!!!! شما برای نوشتن کویری باید اول با ‏ADO‏ به بانک متصل بشی بعد با اشیا ‏Command‏ رو ایجاد کنی بعد کویری رو به اون بدی! البته فرق زیادی تو این کار باهم ندارند نسخه با هم ندارن !! اون برنامه رو از سایت سورس گذر گرفته شده می تونی اون جا دادن کنی!!

sat066
28-09-2012, 02:58
به تره مطالب زیر رو یه نگاهی کنین

و از همه مهم تر که جواب هم داخل همینه کتاب Beginning VB 2008 Databases From Novice to Professional VIVADL خودت اگر خواستی پیدا کن فوق حالت تصور فقط اینکه زبان اصلیه حتما بخون از ساده شروع میکنه تا حرفه ای!!!

البته اگه جواب حاضر آماده هم بخوای که ساده هم باشه باید اول داده هاتو در بانک پیدا کنی بعد به یک جدول دیگه ببریشون بعد دوباره ازشون گزارش بگیری الته باید اون تب رو قبلا به کریستال داده باشی!!!--> یعنی اون دستور sql رو توفرم که باید بنویسی جاش مربوط می شه به خود برنامت و خودت <---!! البته می تونی یکم برنمت رو جالب تر هم کنی که بشه تاریخ ها رو بهش داد اون تاریخ رو توی دستور بزاری و بعد نتیجه ی رو از اون تب قبلی که برای این کار مشخص کرده بودی گذارش بگیری راحت ساده کاربردی!!!!!

این یه پروژه که تو فایلام برای این کار پیدا کرم نمدونم از کدوم سایت گرفتمش؟؟!!!:9: برات آپ کردم!!

سلام فایلی که دادین دانلود کردم ولی باز نکرد خطا داد

samasara
29-09-2012, 12:31
پروژه رو از سایت که بهت معرفی کردم توی پست قبل پیدا کرده بودم باز نکرد یعنی فایل خراب بوده و زیپ رو باز نکرده یا فایل ها قابل مشاهده بوده ولی vs اونو نشناخته؟

sosani2007
02-10-2012, 08:03
پروژه رو از سایت که بهت معرفی کردم توی پست قبل پیدا کرده بودم باز نکرد یعنی فایل خراب بوده و زیپ رو باز نکرده یا فایل ها قابل مشاهده بوده ولی vs اونو نشناخته؟

منظور شما از VS همون VB یا VisualBasic هست یا نه

samasara
02-10-2012, 09:23
منظورم ویژوال استدو بود اما گه شما هم با وی بی کار می کنید یه امتحانی بکنید ببینید درست جواب میده یانه چون فقط در حال حاضر سی رو داخل سیستمم دارم!

sosani2007
02-10-2012, 09:41
منظورم ویژوال استدو بود اما گه شما هم با وی بی کار می کنید یه امتحانی بکنید ببینید درست جواب میده یانه چون فقط در حال حاضر سی رو داخل سیستمم دارم!

من باید چه چیزی رو روی سیستمم امتحان کنم
اگر امکانش هست واضح توضیح بدید

samasara
02-10-2012, 10:07
در صفحه ی قبل من یه پروژه برای دوستمون گذاشتم که فرمودن اجرا نمی شه چون شما هم با وی بی کار می کنید خواستم اگه برات امکان داره اونو امتحان کنی ببینی درست جواب می ده یا نه چون خودم روی سیستمم در حال حاضر فقط سی رو دارم و امکان تست ش برام نیست!

sat066
02-10-2012, 23:30
در صفحه ی قبل من یه پروژه برای دوستمون گذاشتم که فرمودن اجرا نمی شه چون شما هم با وی بی کار می کنید خواستم اگه برات امکان داره اونو امتحان کنی ببینی درست جواب می ده یا نه چون خودم روی سیستمم در حال حاضر فقط سی رو دارم و امکان تست ش برام نیست!

فیل زیپ شده دانلود شد ولی باز نشد یعنی از حالت فشرده نتونستم خارج کنم

samasara
02-10-2012, 23:32
پس دوباره براتون آپ می کنم!

ببین این کد با vb6 نوشته شده اما خود vb.net توانایی تبدیل کد ها رو داره اما فکر نکنم زیاد برای کپی پیست کردن بدرد بخوره فقط به شما نشون میده که برای این کار باید گه کارایی رو بکنید اصل کار یکیه اما ممکنه بام اشیائ فرق کنه ... راستی نام بانک رو خودت باید بدی...

من حتی داخل c.# از یه راه شبیه به این استفاده کردم!!!

sosani2007
03-10-2012, 20:33
سلام چرا توی این سایت آپلود نمی کنید این سایت نیازی به عضویت نداره ، درضمن فایل ها تا مادام العمر باقی می مونه

samasara
03-10-2012, 22:21
داخل کدوم ساییییییت؟؟؟؟؟؟؟!!!!!:9:

sat066
05-10-2012, 20:58
پس دوباره براتون آپ می کنم!

ببین این کد با vb6 نوشته شده اما خود vb.net توانایی تبدیل کد ها رو داره اما فکر نکنم زیاد برای کپی پیست کردن بدرد بخوره فقط به شما نشون میده که برای این کار باید گه کارایی رو بکنید اصل کار یکیه اما ممکنه بام اشیائ فرق کنه ... راستی نام بانک رو خودت باید بدی...

من حتی داخل c.# از یه راه شبیه به این استفاده کردم!!!

سلام دوست من این برنامه ای که دادین مربوط به برنامه های هست که با Adodc نوشته میشود من با ریجستر کردن آن مشکل پیدا کردم برای همین ار sql استفاده میکنم بازم ممنون

sosani2007
06-10-2012, 20:04
فایل ها رو اگر توی hipfile.com آپلود کنید دیگه مشکلی به وجود نمیاد کار باهاش هم خیلی ساده است

samasara
26-10-2012, 18:06
سلام دوست من این برنامه ای که دادین مربوط به برنامه های هست که با Adodc نوشته میشود من با ریجستر کردن آن مشکل پیدا کردم برای همین ار sql استفاده میکنم بازم ممنون

داخل pdf زیر کاملا توضیح داده که باید چی کار کنی هم با vb6 گفته که هم با VB.NET بدون ADO داخل سی شارپ هم عین هیمن کار رو باید کرد ...

sosani2007
19-11-2012, 13:11
لینک مشکل دارهتو 23 درصد اررور میده