PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : iPhone 5 | تاپيك بررسي و بحث مسائل مربوط به آيفون فایو

صفحه ها : 1 [2] 3

*Ali*
23-09-2012, 23:44
دوست من شما گفتی شرکتی اعتراف نکرده برای این من گفتم...مگه الان چند تا سایت روی مشکلات اپل مانور دادن؟ چند تا کلیپ برای این مشکلش ساختن؟؟؟

مشکل ترک توی سری گوشی های آرک سونی هم بود که کلی از سایتها روش مانور دادنو کلی ازش عکس پخش کردن یا همین وای وای one x یا مشکل داغ شدنش که براش اسم اجاق گازو ساختن!!!

چون اپل خودش سرو صدا راه میندازه مثل جریان دادگاه و شکایتش از سامسونگ که داد گاه های انگلیس آلمان هلند این ادعاشو رد کردنو قبول نکردن.
به ضرب المثل هست که واسه حفظ ادب انجمن ترجمه انگلیسیشو مینویسم: If you haven't peed yet, the night is long ...
قضیه داغ کردن آیپد هم اولش پست و تحلیل بود. بعدش رسید به کلیپهای تصویری نیمرو درست کردن...
در مثال هم مناقشه نیست. من اگه هرچی دیگه بگم شما یه نمونه دیگه واسش میارید. منظور اصلی کلام رو فراموش نکنید:

مشکلات این چنینی توی گوشیهای دیگه هـــیچ وقت به اندازه این مشکلاتی که واسه آیفون میتراشن سر و صدا نمیکنه و این نشون میده که آیفون با وجود داشتن مخالفهای سینه چاک !!! چقدر مهم هست.
جمله آخرتون رو هم اصلاً متوجه نشدم. چه سر و صدایی؟ کی اپل واسه مشکلاتش سر و صدا به پا کرده؟ کی واسه دادگاه هاش حرفی جایی زده؟ اصلاً رد شدن ادعای اپل توی انگلیس و آلمان چه ربطی به سر و صدا داره؟

arash59b
23-09-2012, 23:49
قیمت تکنولوژی های نو مخصوصا محصولات اپل همیشه تو ایران کاذب هست. مخصوصا محصولاتی که تازه معرفی میشن تا ۳-۴ ماه قیمتشون نجومی هست بعد متعادل تر میشه

اینقدر که حتی خرید از دبی رو هم به صرفه نمی کنه

البته این بار با توجه به قیمت دلار چیزی نمیشه گفت.

فعلا ایفون ۵، 16gig تو بازار بین ۳.۵ تا ۴ تومن قیمت داره!!!

Mohammad King
23-09-2012, 23:54
به ضرب المثل هست که واسه حفظ ادب انجمن ترجمه انگلیسیشو مینویسم: If you haven't peed yet, the night is long ...
قضیه داغ کردن آیپد هم اولش پست و تحلیل بود. بعدش رسید به کلیپهای تصویری نیمرو درست کردن...
در مثال هم مناقشه نیست. من اگه هرچی دیگه بگم شما یه نمونه دیگه واسش میارید. منظور اصلی کلام رو فراموش نکنید:

جمله آخرتون رو هم اصلاً متوجه نشدم. چه سر و صدایی؟ کی اپل واسه مشکلاتش سر و صدا به پا کرده؟ کی واسه دادگاه هاش حرفی جایی زده؟ اصلاً رد شدن ادعای اپل توی انگلیس و آلمان چه ربطی به سر و صدا داره؟

دوست من شما گفتی فقط واس اپل مانور میدن منم اون مثال ها رو زدم براتون منظورم این بود فقط واس اپل این قدر خورده نمیگیرن...

اونم در جواب اون حرفتون گفتم که گفتین فقط مشکلات اپلو براش اینقد سرو صدا راه میندازن همین...

sm.khalili
24-09-2012, 01:32
تا 10 روز دیگه به احتمال خیلی زیاد آیفون گیرشون نمیاد... فعلا تحویل سفارش ها 3 تا 4 هفته طول می کشه. خریدن با قرارداد هم نیازمند حساب و تعهد بانکی به پرداخت های ماهیانه است و هیچ راهی برای پیچوندن وجود نداره.

من انگلیس هستم اینجا اپل مستقیما آنلاک می فروشه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ولی باز هم 3-4 هفته طول می کشه.

کاش میدونستم و سفارش میدادم چند روز پیش!! فکر کنم اون اولاش تحویلاش زودتر بوده....
قیمت 699 دلاره آخر یا 649؟؟

gorzdaran
24-09-2012, 01:37
649 تکس هم میخوره میشه نزد۶۷۰۰یک

sm.khalili
24-09-2012, 01:40
استراليا هم انلاك ميده

فكر كنم واستون به ايران هم پست كنند

گمرکی نداره؟

Arteris
24-09-2012, 05:30
این قیمت ۴ میلیون که میگید اصلا خیلی مسخرست.مسلم میشه یه جور ارزونتر گیر بیارید.
محض اطلاع قیمت آیفون ۵ مدل ۱۶ گیگ الان خود فروشگاه اپل میفروشه ۵۲۹ پوند انگلیس..که اینم بزودی میشه ۵۰۰ پوند مثل ایفون ۴ اس.
قیمت ۴ اس هم با اومدن ۵ رسید به ۴۵۰ پوند.
برای مقایسه گلکسی اس ۳ هم الان بین ۴۰۰ تا ۴۵۰ پوند هست قیمتش.
اینا قیمت کامل و نقدی گوشی هست بدون کنتراکت و قرار داد که البته کمتر کسی اینجوری میخره اکثرا قراردادی میگیرن که هم یه جا اینقدر پول ندن هم مجبور نشن جدا پول سرویس سیم کارت بدن.
قراردادی هم قیمتها متغیره اما ۵ رو میشه گرفته ماهی ۴۱ پوند (قراد داد ۲ ساله) با sms و data و مکالمه هم نامحدود و گوشی مجانی.
۴ اس و گلسکسی اس ۳ کمابیش یه نرخ شدن الان قراردادی.یعنی حدود ماهی ۳۰ پوند (۲ ساله) همه چیز نامحدود و گوشی مجانی.

arash59b
24-09-2012, 05:49
گمرکی نداره؟

دقیقا نمدونم

۲ حالت داره یا میرین گمرک و ثابت می کنید که واسه کار شخصیه که چیزی نمیگیرن

یا اگه گمرک بگیرن یه مقدار خیلی کم تر نسبت یه همین کالاست که بصورت تجاری و برای فروش وارد بشه

VAHID
24-09-2012, 17:55
ایتنا- ماجرا این است: آیفون 5 تنها یک روز پس از عرضه، -- شد!

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

آخرین دستگاه اپل با سرعتی باورنکردنی که رکوردی برای هکرهای سخت‌افزاری و نرم‌افزاری این کمپانی محسوب می‌شود، توسط فردی به نام گرانت پاور جیلبریک شد.

خوب، خیلی هم طول نکشید. یعنی تقریبا کمتر از یک روز پس از عرضه عمومی آیفون ۵ نگذشت که یک نفر موفق شد جدیدترین دستگاه اپل را هم جیلبریک کند.

گرانت پاول، معروف به chpwn، عکسی از برنامه جیلبریک کننده Cydia را روی توئیتر خود گذاشت که در حال اجرا شدن بر روی آیفون ۵ بود.

او در پستش نوشت که این عکس کمتر از ۱۲ ساعت پس از آغاز عرضه رسمی آیفون ۵، گرفته شده است.

اپل روی آخرین آیفونش تغییرات بسیار رادیکالی اعمال کرده، اما به نظر می‌رسد که هنوز هیچ تمهیدی برای جلوگیری از جیلبریک کردن iOS6 در نظر گرفته نشده است.

اینکه یک نفر بفهمد چگونه می‌توان یک دستگاه اپل را جیلبریک کرد خیلی تعجب آور نیست، اما وقتی فردی بتواند به این سرعت چنین کاری را انجام دهد، واقعا باور نکردنی است!

در واقع برای هکرهای اپلی که سخت‌افزارها و نرم‌افزارهای این کمپانی را جیلبریک می‌کنند، جیلبریک کردن iOS6 آن هم در اولین روزی که اپل نسخه بتای مخصوص توسعه دهندگان را بست، یک رکورد قلمداد می‌شود.

البته همانطور که Gizmodo هم اشاره کرده، جیلبریک شدن آیفون ۵ توسط یک هکر حرفه‌ای مسلما به این معنا نخواهد بود که بقیه کاربران هم می‌توانند این کار را انجام دهند.

اما مثل این همه شما می‌توانید آیفون ۵ را خیلی خیلی زودتر از آنچه تصور می‌کردید کرک کنید!

itna.ir

PersiAndroid
24-09-2012, 18:10

JoWkErsSs
24-09-2012, 18:56
درود !

پس از عرضه آیفون 4 و آیفون 4اس شاهد زرد رنگ بودن صفحه نمایش بودیم، بسیاری از کاربران گلایه می کردند که چرا اینگونه است. هم اکنون نیز در روزهای اولیه عرضه آیفون 5 می باشیم، به تازگی کاربران تصاویر و گزارشاتی را مبنی بر زرد بودن صفحه نمایش آیفون 5 منتشر کرده اند. جالب است به تصویر زیر توجه کنید، در سمت چپ صفحه نمایش آیفون 4 قرار دارد و در سمت راست صفحه نمایش آیفون 5.

هم اینک Macrumers اعلام کرده است که آیفون 5 نیز از این قاعده مستثنی نیست، همانطور که نسل های قبل آیفون نیز با این موضوع درگیر بوده اند. نکته جالب دیگر اینجاست که این رنگ زرد تا چند روز آینده به صورت خودکار از بین خواهد رفت، این چند روز ممکن از بین 1 تا 2 هفته باشد. اگر هم اینطور نباشد اپل باید به فکر تعویض آیفون های خود باشد.

*Ali*
24-09-2012, 20:19
ایتنا- ماجرا این است: آیفون 5 تنها یک روز پس از عرضه، -- شد!
...
itna.ir

من واقعاً کشته مرده این تیترهای غیرمتعصبانه و منصفانه ایتنا هستم.
اجرا شدن صرف Cydia هرگز دلیلی بر جیلبریک موفق نیست. ممکنه واسه یه لحظه بوده باشه یا اصلاً هنگ کرده باشه. هر چیزی ممکنه. فقط یه عکسه، ویدیویی که نذاشته. اگه حتی جیلبریک Tethered هم بود باید عنوان میکرد. کاملاً مشخصه که این تیتر خبری مغرضانه و به دور از انصاف هست. همین خبرهای ناجوانمردانه هست که باعث میشه ذهنیت خیلی از ایرانیها نسبت به اپل اینقدر بد باشه. براشون متأسفم.

A.IvI.I.N
24-09-2012, 20:31
کاملا مشخصه قسمت های آلومینیومی مقاومت پایینی داره و سریع خش میفته.
به نظرم بدنه ی 4s بهتر بود.

javadlf
24-09-2012, 21:39
تا اونجا که من فهمیدم نمیشه سیم کارت mini و micro رو به خاطر بزرگتر بودن ضخامت به nano (سیم کارت iphone 5) تبدیل کرد

ولی تو این سایت زده که میشه و راه حلش رو هم گفته.

دوستان یک چک بکنید ببیند جریان چیه.

JoWkErsSs
24-09-2012, 21:43
من واقعاً کشته مرده این تیترهای غیرمتعصبانه و منصفانه ایتنا هستم.
اجرا شدن صرف Cydia هرگز دلیلی بر جیلبریک موفق نیست. ممکنه واسه یه لحظه بوده باشه یا اصلاً هنگ کرده باشه. هر چیزی ممکنه. فقط یه عکسه، ویدیویی که نذاشته. اگه حتی جیلبریک Tethered هم بود باید عنوان میکرد. کاملاً مشخصه که این تیتر خبری مغرضانه و به دور از انصاف هست. همین خبرهای ناجوانمردانه هست که باعث میشه ذهنیت خیلی از ایرانیها نسبت به اپل اینقدر بد باشه. براشون متأسفم.

شایعات زیادی مبنی بر جیلبریک شدن آیفون 5 پخش شد درست فردای روزی که آیفون 5 عرضه شد! اما من نتونستم که به یک سری افراد ثابت کنم که عزیز من ! یک عکس که ممکنه اصلا دروغ باشه دلیل نمیشه که بخوایم امنیت آیفون رو زیر سوال ببریم، و شروع کنیم بدگویی از اپل در صورتی که هیچ اطلاعاتی نسبت به اون نداریم! تنها چیزی که می دونیم یک عکس هست که صفحه آیفون 5 رو نشون می ده که آیکون سیدیا هم توش هست !!

من از همین الان می تونم بگم که جیلبریک آنتدر iOS 6 به این زودی ها به دست ما نمی رسه ! به هیچیک از شایعات هم نباید توجه کرد، اشتباه ما تو همینه که یکسری عکس می بینیم و باور می کنیم! به بیانی ساده، زود باوری تو خون ما ایرانی ها هست.

اگر یادتون باشه قبل از عرضه New iPad شایعه ای به اسم iBoard پخش شده بود که یک چیز عجیب 17" بود و جالب این بود که جوری طراحی شده بود که تو دست استیو جابز بود !!! من وقتی این عکس رو دیدم خندم گرفت ... نمی دونم آخه چی به ذهن این مردم می رسه که یه همچین کارایی می کنن !!!

arash59b
24-09-2012, 21:54
تا اونجا که من فهمیدم نمیشه سیم کارت mini و micro رو به خاطر بزرگتر بودن ضخامت به nano (سیم کارت iphone 5) تبدیل کرد

این مطلب رو یکی از دوستان تو چند صفحه قبل گذاشته بود

هنوز معلوم نیست که بشه همچین کاری کرد ولی به نظرم من مشکل ظخامت نیست بلکه اندازه قسمت فلزی سیم کارت هست.

*Ali*
24-09-2012, 22:28
کاملا مشخصه قسمت های آلومینیومی مقاومت پایینی داره و سریع خش میفته.
به نظرم بدنه ی 4s بهتر بود.

فلش بک به گذشته:

اون زمان هم که آیفون 4 با بدنه شیشه ای اومده بود همه تا تونستن ازش بد گفتن. به گفته یکی از دوستان میگفتن تا گوشیتونو بیمه نکردین و قاب براش گذاشتین اصلا بیرون نبریدش! ولی الان میگن اون بدنه شیشه ای خیلی بهتر از این آلومینیوم بود.

حالا هم همینه. آیفون بعدی هم که بیاد همینه...

هنوز معلوم نیست که بشه همچین کاری کرد ولی به نظرم من مشکل ظخامت نیست بلکه اندازه قسمت فلزی سیم کارت هست.

مشکلی نیست. میشه با برش این کارو انجام داد. قسمت های فلزی هم که بریده بشه مسئله خاصی پیش نمیاد. چون مهم مرکز اون چیپه هست.

Stream
24-09-2012, 23:58

من دیشب یه سیم کارت معمولی رو تست کردم، هیچ مشکلی وجود نداره و با بریدن از روی راهنماهایی که هست به راحتی در گوشی کار می کنه.

mohsenslr
25-09-2012, 10:25

كجاي كاري جواد جان !! بچه هاي PT دارن با ايرانسل صحبت ميكنند . چند روزم هست كه داره توي ايران خريد و فروش ميشه !

h!tman
25-09-2012, 20:48
آرمان جان مشکل وایفای نداری؟
تو خود اپل دیکاشن هم یک همچین چیزی هست

h!tman
25-09-2012, 21:00
فلش بک به گذشته:

اون زمان هم که آیفون 4 با بدنه شیشه ای اومده بود همه تا تونستن ازش بد گفتن. به گفته یکی از دوستان میگفتن تا گوشیتونو بیمه نکردین و قاب براش گذاشتین اصلا بیرون نبریدش! ولی الان میگن اون بدنه شیشه ای خیلی بهتر از این آلومینیوم بود.

حالا هم همینه. آیفون بعدی هم که بیاد همینه...

مشکلی نیست. میشه با برش این کارو انجام داد. قسمت های فلزی هم که بریده بشه مسئله خاصی پیش نمیاد. چون مهم مرکز اون چیپه هست.
این موضوع جدید مثل قبلی ها نیست! بله آیفون قبلی شکننده بود،منم همیشه گفتم،آدم اسمارت فون نمیخره باهاش بره جنگ!تمام اسمارت فون ها (به جز موتو) شکننده اند،اگر در جهت درستی بهشون ضربه وارد شه
اما ریسپانس فیل شیلر به این موضوع جدید

Stream
26-09-2012, 00:29
آرمان جان مشکل وایفای نداری؟
تو خود اپل دیکاشن هم یک همچین چیزی هست

اصلا... اتفاقا وایفای بسیار بهتر از قبل هم هست. این تاپیک در اپل هم چیز خاصی نیست 600 پاسخ بسیار کمه برای یه اپیدمی، اگه مسئله مهمی بود الان باید منتظر چند ده هزار پاسخ بودیم. چند نفر در اون تاپیک که بسیار واضحه مشکل از روتر وایفایشونه.

h!tman
26-09-2012, 08:25
اصلا... اتفاقا وایفای بسیار بهتر از قبل هم هست. این تاپیک در اپل هم چیز خاصی نیست 600 پاسخ بسیار کمه برای یه اپیدمی، اگه مسئله مهمی بود الان باید منتظر چند ده هزار پاسخ بودیم. چند نفر در اون تاپیک که بسیار واضحه مشکل از روتر وایفایشونه.
منم همین فکرو کردم.
توی خط تولید با تعداد بالا حتی امکان داره که چند دستگاه خراب باشه، اونا رو هم مرجوع میکنن

javadlf
26-09-2012, 09:01
مثل اینکه تبلیغات ضد اپل حالا حالاها تمومی نداره.

این بار Motorola توی تویتر خودش به مشکلات نقشه جدید iOS اشاره کرده.

(ببخشید مثل اینکه پست تکراری هست)

Mohammad King
26-09-2012, 15:25
iPhone 5

وقتی فلیپ شیلر برروی سن آمد و در کنفرانس معرفی آیفون ۵ شروع به صحبت در مورد طراحی سخت‌افزاری آیفون ۵ کرد، از بدنه آلومینومی مقاوم و طراحی خاص این شرکت برای استحکام بخشیدن به آن سخن گفت. اما شواهد نشان می‌دهد که بدنه آیفون ۵ آنطور که باید و شاید مستحکم و مقاوم نیست و خریدارن آن گزارش‌های متعددی مبنی خط و خش برداشتن سریع بدنه آیفون ۵ اعلام کرده‌اند.

آیفون ۵ رکورد فروش تمام‌ آیفون‌های قبلی را در دوره پیش‌فروش شکست و مردم استقبال بسیار خوبی از این تلفن کردند. اما براساس گزارش MacRumors بیش از ۱۲۶۰ کاربر بابت ساییده شدن و آسیب دیدن سریع بدنه آیفون خود شکایت کرده‌اند. All Things D معتقد است که کیس آیفون ۵ از جنس آلومینویم انودیزه شده است و هرچند سبک‌تر از فلز بکار رفته در آیفون 4 و 4S می‌باشد اما به نظر نرم‌تر و آسیپ‌پذیرتر است.
پیش از این، کاربران مختلف شکایات مشابه‌ای را در مورد تلفن One X اچ‌تی‌سی اعلام کرده‌ بودند.
هرچند تعداد شکایت از این بابت بسیار زیاد است اما اپل هنوز هیچ نظری در این باره اعلام نکرده است و هنوز مشخص نیست که مشتریانی که این اتفاق برای آیفون‌شان افتاده می‌توانند تلفن خود را از طریق گارانتی تعویض کنند یا خیر.

Source:Zoomit

^^ hiti ^^
26-09-2012, 20:58
آیفون 5 با همراه اول ...

stream عزیر ممنون بابت پاسخ هاتون ...
مشخصه که تو صدا و تصویر و دوربین و ... این گوشی بهتر شده
تنها مسئله ای که هست ... کار کردن با یه دست مثل آیفون های قبلی هست یا نه ؟؟؟

mahyarSAMSUNG
26-09-2012, 23:35
آیا این اپل های که مشتریا ازشون شکایت دارن زمین خورده رنگش رفته یا همینطوری تو کارتون بوده اینطوری بوده ؟ اگه خورده زمین و انتنظار تعویض دارن خداییش انتظار بی جایی دارن ...

فیلمی از عکس العمل طرفدارهای اپل از افتادن جعبه حاوی آیفون 5

hamed m2m
27-09-2012, 00:05
سلام
دوستان این قیمت هایی که توی سایت اپل زدن قیمت خریده؟!!
منظوراز قراردادی و غیرقراردادی چیه؟
یکی داره ازآمریکا میاد بگم با خودش بیاره بصرفست؟
16گیگش قیمت199دلاری داره؟یعنی اگه دلارو2700بگیریم,به پول ما میشه مثلا550تومن؟یا اصلا این داستانا نیست؟!!
مرسی

h!tman
27-09-2012, 00:52
باید یک حساب بانکی معتبر برای خرید این محصولات داشته باشند
باید براتون آنلاک فکتوری بیارن که از 600دلار به بالاس

M A M M U T
27-09-2012, 00:57
سلام
دوستان این قیمت هایی که توی سایت اپل زدن قیمت خریده؟!!
منظوراز قراردادی و غیرقراردادی چیه؟
یکی داره ازآمریکا میاد بگم با خودش بیاره بصرفست؟
16گیگش قیمت199دلاری داره؟یعنی اگه دلارو2700بگیریم,به پول ما میشه مثلا550تومن؟یا اصلا این داستانا نیست؟!!
مرسی
دوست عزیز اون قیمت مربوط به گوشی هست که قفلش شکسته نشده(آنلاک نشده) وقتی گوشی آنلاک نشده باشه شما دارای یه سری محدودیت هستید مثلا باید از یه اپراتور خاص استفاده کنی یا.....
در نتیجه شما باید آنلاکش رو بخری ....در نتیجه آیفون تو همون خارج ش هم با هزینه ی آنلاک گرون در میاد....

A.IvI.I.N
27-09-2012, 01:15
آیا این اپل های که مشتریا ازشون شکایت دارن زمین خورده رنگش رفته یا همینطوری تو کارتون بوده اینطوری بوده ؟ اگه خورده زمین و انتنظار تعویض دارن خداییش انتظار بی جایی دارن ...

فیلمی از عکس العمل طرفدارهای اپل از افتادن جعبه حاوی آیفون 5

ایول جالب بود [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بندگان خدا سکته ناقص زدن :39:

hamed m2m
27-09-2012, 14:14
دوست عزیز اون قیمت مربوط به گوشی هست که قفلش شکسته نشده(آنلاک نشده) وقتی گوشی آنلاک نشده باشه شما دارای یه سری محدودیت هستید مثلا باید از یه اپراتور خاص استفاده کنی یا.....
در نتیجه شما باید آنلاکش رو بخری ....در نتیجه آیفون تو همون خارج ش هم با هزینه ی آنلاک گرون در میاد....

میتونم بصورت آنلاک نشده بخرم؟!
یعنی فعلا به عنوانipod ازش استفاده کنم بعدا که پول دستم اومد آنلاکش کنم؟!!
یا اینکه جزمحدودیت اپراتور,محدودیت دیگه ای هم داره؟
ممنون

M A M M U T
27-09-2012, 17:34
ممنون
محدودیت نرم افزاری هم داره.... اینو بخون

hamed m2m
28-09-2012, 00:03
محدودیت نرم افزاری هم داره.... اینو بخون

این که فقط یه توضیحاتی درمورد جیلبریک داده بود
خب چه ربطی داشت به حرف من؟!!
یعنی منظور شما اینکه لاکش جیلبرک نمیشه و محدودیت نرم افزاری داره؟!!اگه اینه مشکلی نیست
ممنون میشم بیشتر توضیح بدی

Mohammad King
28-09-2012, 00:14
با آزمایش پردازنده A6 آیفون مشخص شد که این تراشه توسط سامسونگ ساخته شده است

طبق نتایج به دست آمده از کالبد شکافی پردازنده A6 آیفون ۵ توسط دو سایت معتبر iFixit و Chipworks مشخص شده که تراشه آخرین گوشی هوشمند اپل ساخت رقیب اصلی این کمپانی در این بازار، یعنی سامسونگ است.

اپل و سامسونگ وارد یک جنگ تمام‌عیار حقوقی شده‌اند که برای هر دو طرف (به خصوص کمپانی کره‌ای) تبعات زیانباری داشته، اما این بدان معنا نیست که بخش ساخت تراشه سامسونگ پردازنده آخرین آیفون اپل را نساخته است. دو سایت معتبر iFixit و Chipworks ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) نگاهی عمیق به پردازنده دوهسته‌ای A6 آیفون ۵ انداخته‌اند و در نهایت تایید کرده‌اند که تراشه ۳۲ نانومتری A6 که توسط اپل طراحی شده، توسط سامسونگ تولید شده است. کالبدشکافی این پردازنده همچنین تایید می‌کند که آیفون ۵ حافظه موقت (رم) ۱ گیگابایتی دارد.

سامسونگ اخیرا سرمایه‌گذاری خود در بخش تولید تراشه‌اش را ۴ میلیارد دلار افزایش داد و این طور که از شواهد و قرائن پیدا است، این کمپانی توانسته به خوبی تقاضای اپل برای این پردازنده را پاسخ دهد. ممکن است این همکاری زیاد هم به طول نیانجامد، چرا که اپل برای کاهش وابستگی به سامسونگ، کار جستجو برای یافتن جایگزینی برای این کمپانی کره‌ای را آغاز کرده است.

fabio montari
28-09-2012, 01:09
با آزمایش پردازنده A6 آیفون مشخص شد که این تراشه توسط سامسونگ ساخته شده است

طبق نتایج به دست آمده از کالبد شکافی پردازنده A6 آیفون ۵ توسط دو سایت معتبر iFixit و Chipworks مشخص شده که تراشه آخرین گوشی هوشمند اپل ساخت رقیب اصلی این کمپانی در این بازار، یعنی سامسونگ است.

اپل و سامسونگ وارد یک جنگ تمام‌عیار حقوقی شده‌اند که برای هر دو طرف (به خصوص کمپانی کره‌ای) تبعات زیانباری داشته، اما این بدان معنا نیست که بخش ساخت تراشه سامسونگ پردازنده آخرین آیفون اپل را نساخته است. دو سایت معتبر iFixit و Chipworks ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) نگاهی عمیق به پردازنده دوهسته‌ای A6 آیفون ۵ انداخته‌اند و در نهایت تایید کرده‌اند که تراشه ۳۲ نانومتری A6 که توسط اپل طراحی شده، توسط سامسونگ تولید شده است. کالبدشکافی این پردازنده همچنین تایید می‌کند که آیفون ۵ حافظه موقت (رم) ۱ گیگابایتی دارد.

سامسونگ اخیرا سرمایه‌گذاری خود در بخش تولید تراشه‌اش را ۴ میلیارد دلار افزایش داد و این طور که از شواهد و قرائن پیدا است، این کمپانی توانسته به خوبی تقاضای اپل برای این پردازنده را پاسخ دهد. ممکن است این همکاری زیاد هم به طول نیانجامد، چرا که اپل برای کاهش وابستگی به سامسونگ، کار جستجو برای یافتن جایگزینی برای این کمپانی کره‌ای را آغاز کرده است.
توسط سامی ساخته شده یعنی فقط نقش عمله رو داشته سامسونگ و اپلم طراحی کرده و نقش مهندش رو داشته ا:12:

.:PAR3A:.
28-09-2012, 12:11
ممنون
برای خرید آیفون لاک با همون قیمت 200 دلار ، شما باید 2 سال هم با یه اپراتور قرارداد ببندید که این قرارداد هم تحت هیچ شرایطی نمیشه دور زد.
بهترین راه خرید فکتوری آنلاک ــه.

mahyarSAMSUNG
28-09-2012, 12:11
چه مهندسیه که خودش نمیتونه بسازه ... یه جوری میگی عمله که انگار میخواد ملات ماسه سیمان درسته کنه... عزیزم کارخونه ساخت این سی پی یو توسط سامسونگ توی تگزاس آمریکاست و داره برای اپل سی پی یو میزنه ...

h!tman
28-09-2012, 12:27
توسط سامی ساخته شده یعنی فقط نقش عمله رو داشته سامسونگ و اپلم طراحی کرده و نقش مهندش رو داشته ا:12:

عزیزم جوری میگید انگار هیچکاری نکرده!
عمله؟!:|
تقریبا تا به حال تمامی چیپ های آیفون آیپد و آیپاد رو ساخته و البته در حیطه چیپ موبایل اوله!
مثل این میمونه بگیم خوب معماری رو اپل طراحی کرد . دیگه فرقی نداره بدیم جی ال ایکس بزنه بره : ))
اپل چندین میلیون دلار خرج طراحی معماریش کرد، ولی اینطور نیست که خودش خط تولید داشته باشه!
و این خط تولید چندین میلیارد دلار خرجش شده!
در ضمن . سی پی یوی خالی نیست.این عکس هم SOC جدید اپله!زیر میکروسکوپ
پس طبیعتا کل SOC از سامسونگ خریداری شده و سامسونگ تولید میکنه. همونطور که این موضوعات ربطی به شکایت هاش نداره و اپل یکی از سه مشتری بزرگ سامسونگه

پ.ن : تنها معماری های اپل نیست
اگزینوس خودش، آل وینر(محض اطلاع،آل وینر پر کاربرد ترین چیپ در چینه! چیزی در حد این که به ازای هر گوشی غیر چیپ آل وینر در چین، 10گوشی یا تبلت با این چیپ فروخته میشه!) و همینطور ساخت چیپ های گرافیکی. +ساخت بدون نیاز به طراحی چیپ های کوالکوم، پاور وی آر و ....چه برای خودش و چه برای شرکت های دیگه )

Stream
28-09-2012, 14:39
عزیزم جوری میگید انگار هیچکاری نکرده!
عمله؟!:|
تقریبا تا به حال تمامی چیپ های آیفون آیپد و آیپاد رو ساخته و البته در حیطه چیپ موبایل اوله!
مثل این میمونه بگیم خوب معماری رو اپل طراحی کرد . دیگه فرقی نداره بدیم جی ال ایکس بزنه بره : ))
اپل چندین میلیون دلار خرج طراحی معماریش کرد، ولی اینطور نیست که خودش خط تولید داشته باشه!
و این خط تولید چندین میلیارد دلار خرجش شده!
در ضمن . سی پی یوی خالی نیست.این عکس هم SOC جدید اپله!زیر میکروسکوپ
پس طبیعتا کل SOC از سامسونگ خریداری شده و سامسونگ تولید میکنه. همونطور که این موضوعات ربطی به شکایت هاش نداره و اپل یکی از سه مشتری بزرگ سامسونگه

پ.ن : تنها معماری های اپل نیست
اگزینوس خودش، آل وینر(محض اطلاع،آل وینر پر کاربرد ترین چیپ در چینه! چیزی در حد این که به ازای هر گوشی غیر چیپ آل وینر در چین، 10گوشی یا تبلت با این چیپ فروخته میشه!) و همینطور ساخت چیپ های گرافیکی. +ساخت بدون نیاز به طراحی چیپ های کوالکوم، پاور وی آر و ....چه برای خودش و چه برای شرکت های دیگه )

هیچ شکی در اغراق واژه "عمله" نیست ولی اینطوری هم نیست:

چه مهندسیه که خودش نمیتونه بسازه ... یه جوری میگی عمله که انگار میخواد ملات ماسه سیمان درسته کنه... عزیزم کارخونه ساخت این سی پی یو توسط سامسونگ توی تگزاس آمریکاست و داره برای اپل سی پی یو میزنه ...

طراحی این محصولات (Design) کاملا با ساختشون (Fabrication) متفاوته. همونطور که AMD و NVIDIA هیچ کدوم از محصولاتشون رو خودشون نمی سازن - همگی در TSMC تایوان ساخته میشن - این پردازنده اپل هم در کارخانه سامسونگ تولید میشه. نقشی که سامسونگ در A6 داره همون نقشی است که TSMC در ساخت GPU های کارت های گرافیک انویدیا و AMD داره، ولی هیچ کس از این قضیه برای پایین آوردن ارزش کار طراح اولیه این کارت های گرافیک استفاده نمی کنه، کاری که در فروم ها و بعضا با آوردن اسم سامسونگ به عنوان تولید کننده چیپ های اپل ازش استفاده میشه.

کارایی بسیار عالی و بهینه A6 که بهترین پردازنده موبایل تا به امروز هست کوچکترین ارتباطی به Fabrication سامسونگ نداره، و فقط و فقط به خاطر طراحی اپل بوده و بس.

arash59b
28-09-2012, 15:44
اين روش طراحي از يه شركت و ساخت با يه شركت ديگه يه مساله جا افتاده تو كشور هاي ديگه هست و توي همه صنايع ديده ميشه

خيلي از موتور هاي اتومبيل هاي مسابقه اي اين روزها توسط خود شركت ها طراحي ميشن ولي ساخت و آزمايششون رو يه شركت اتومبيل سازي ديگه مثل

بنز يا... كه داراي خطوط توليد پيشرفته هستند واگذار مي كنند. يا گيربكس اكثر ماشين هاي سنگين مثل ولو و اسكانيا توسط خودشون طراحي ميشه ولي

در شركت ZF ساخته و بهينه ميشن

اين وسط هزينه هاي مختلف مثل نيروي انساني؛ تكنلوژي خط توليد و توانايي شركت سازنده تعيين كننده هست.

شركت اپل و سامسونگ هم دو شركت تجاري هستندكه بنابر سود و درامد باهم رابطه دارند. شركت اپل با توجه به هزينه و تكنولوژي حتما ديده كه سامسونگ

نسبت به شركت هاي ديگه به صرفه تره سامسونگ هم اين وسط درامد و سود خودش رو ميبره و تو بحث تجارت كاري به

اسم شركت طرف قرار داد خودش نداره.

پ.ن: تو كشورهاي پيشرفته محصول نهايي به اسم شركتي هست كه فكر و ايده و طراحي محصول ماله اون شركت باشه نه ساخت و توليد محصول

ولي اينجا قضيه برعكس هست يعني شركتي مثل پزو همه كار (طراحي؛ تحقيق؛ ازمايش؛...) رو انجام ميده اما همينكه يه قطعه شو ما ساختيم

ديگه خودرو به اسم ما ميشه و سريع اسم و آرم شركت رو عوض مي كنيم.

poonel
28-09-2012, 16:39
با دلار 2600 تومنی کی میتونه iphone بخره؟؟؟

من که تو این اوضاع بد اقتصادی xperia P رو به آیفون ترجیح میدم.

arash59b
28-09-2012, 16:45
با دلار 2600 تومنی کی میتونه iphone بخره؟؟؟

من که تو این اوضاع بد اقتصادی xperia P رو به آیفون ترجیح میدم.

مي توني منتظر ipad mini هم باشي البته اگه با صفحه بزرگ مشكلي نداري

silent-assassin
28-09-2012, 20:35
مي توني منتظر ipad mini هم باشي البته اگه با صفحه بزرگ مشكلي نداري

ایشون همون Xperia P را که اتفاقا انتخاب خیلی خوبی هم هست خریدن.
poonel جان شما هم از بابت انتخابت خیالت راحت باشه.

Apple apologizes for Maps fiasco, suggest you try the competition

In an unprecedented move, Apple's CEO Tim Cook published a letter on the company's website, admitting that Apple's new maps service isn't up to par with the competition.

In the letter, Tim Cook goes on to say that the Apple Maps app has reached more than 100 million iOS devices and in just over a week users have accounted for nearly half a billion searches. The latter is essential as it helps Apple improve its service.

But here's the shocking part, Tim Cook actually admitted that the app wasn't up to scratch and apologized for the frustration that it caused Apple customers. He even went on to suggest "alternatives".
While we’re improving Maps, you can try alternatives by downloading map apps from the App Store like Bing, MapQuest and Waze, or use Google or Nokia maps by going to their websites and creating an icon on your home screen to their web app.

The company seems to be hard at work on revising the bugs and problems of its Maps service, but until then, iOS users have the official permission of Tim Cook go elsewhere if they feel unsatisfied with what Apple has done with Maps.

Follow the source link to read the whole letter of apology.

h!tman
29-09-2012, 10:30
خوب اینم ریویو آرنا
اول این که باطری خیلی خوب عمل کرده،
اول این که دوستان بحث کردند سر باطری و رقابتش با ریزر مکس که از همون اول هم گفتم مقایسه مسخره ایه!
اما این قسمت :

تنها قسمتی که مساوی بودند وب برازینگ بود به خاطر مصرف فوق العاده بالای سوپر امولید در وبگردی
از این بگذریم،آیفون با حجم باطری کمش،خیلی عالی عمل کرده،حتی تصور این که مثلا باطری 2100یا سوپر امولیدی روی آیفون باشه هم سخته! :دی
نمایشگرش از کنتراست خوبی برخورداره،و مثل همیشه خوبه!
البته روشن تره!
Gsmarena مث که از هندز فری جدیدا خوشش نیومده:-؟
و این که از خط افتادن راحت آیفون حرف زده و اینو یک ایراد دونسته

What we are not so sure is how happy will you be with your iPhone 5's design when it gets scratched. And that leads us to the main grudge we have with the new iPhone - unless you take the utmost care, it will get scratched. The anodized aluminum chipping issues are already well documented and we are just a week into the iPhone 5's availability.
Simply put, the material Apple selected is not durable enough. The company tried to defend itself, saying that scratching is a normal for anodized aluminum bodies, but that's not quite true. We have a Nokia N8 that's been tossed around the office for nearly two years now, and it only has few scratches and shows minimal wear. We've seen three-day old iPhone 5 units that look worse
درباره یک قسمت جالب توی نوتیفیکیشن به نام DND صحبت کرده! برا من خیلی جالبه
گیک بنچمارک یکم عقبه
در بقیه بنچ ها با Optimus G رقابت میکنه
در بنچ 1080 آف اسکرین از Optimus G عقب تره و اینجا قدرت Adreno 320 مشهوده!
ولی در آن اسکرین به دلیل رزولوشن پایین تر آیفون اوله
جاوااسکریپت هم همیشه در آیفون بهینه بوده،اینبار هم همینطوره
و در امتیاز وبگردی هم برابر با Galaxy S3 هست،و با اختلاف کمی برترینه ،هرچند به شخصه وبگردی با صفحه کوچیک رو دوست ندارم،اما از نظر بهینه بودن،باز هم آیفون اوله
در قسمت فونبوک خیلی تغییرات داشته،همگام سازی های خوبی هم با شبکه های اجتماعی داشته
و در مورد آنتن دهی هم به دلیل دو آنتنه شدن مشکلات 4 و 4s حل شده!
میکروفن سوم هم کیفیت مکالمه چه صوتی و چه تصویری رو بهبود بخشیده
البته در تست صدا متاسفانه خوب عمل نکرده و Below Average لقب گرفته!حتی از 4s ضعیف تره و شاید این رو بتونید اشکال نازکی جدیدش بدونیم
امکانات ادیتینگ جالبی داره،چه عکس و چه فیلم
و توی ویدئو پلینیگ هم باز اسپیکر یا هدفون هاش ، نمایان میشند.از نظر صدا از 4s عقب تره
دوربین هم کم نویز تر و بهتر شده،با وجود نازکتر شدن!
و یک مقایسه ای بین 4s و 5 گذاشته
یک چیزی هم هست،در حین فیلمبرداری میشه عکس برداری کرد! اما 2مگاپیکسل میگیره :|ولی ویدئو سمپل هاش بسیار خوبن ،فقط خیلی به این که مونو صدا ضبط میکنه توپیده و اونو خیلی بد دونسته
اما دوربین،در صفحه اختصاصی مقایسه در شرایط کاملا آزمایشگاهی یک چیزی رو به نظرم نشون میده
عکساش تاریکند!
دقت کنید به این تست،نویز نسبت به 4اس کمتر ولی خیلی تاریک تره،اس 3 هم دوربینش متعادله،نه تاریکه و نه زیاد نویز داره
رو بینی طرف زووم کنید متوجه میشید چی میگم!
همچنین از این که Glonass استفاده شده تقدیر کرده :دی
این موضوع که سیری هم بهتر شده رو پسندیده
گفته مپ اونقدرام بد نیست ولی خوب مشکلات زیادی داره

biostar
29-09-2012, 19:02
روی هم رفته با توجه به ضخامتش خوبه...
چقدر تبلیغ منفی بر علیه ش بود .. فکر میکردم هیچی نباشه..

اما باتریش واقعا فوق العاده ست با این ضخامت
بنچمارک ها هم عالیه..

فقط دراز بودن و قیمتش عیب هاشه :دی

*Ali*
29-09-2012, 23:01
فقط دراز بودن و قیمتش عیب هاشه :دی
راجع به دراز بودن:

چند تا عکس دیگه:

سایز هنوز واسه دست ایده آله. این تبلیغ اپل رو هم حتماً ببینید:

راجع به قیمت هم که دیگه هیچی نمیشه گفت. شرایط خاص ایران، شرایط خاص آیفون!، شرایط خاص سودجویی فروشنده ها و کلی شرایط خاص دیگه :31: دست به دست هم داده تا تلفنی که 1 دلار هم گرون تر نشده به جای 1500، 3500 فروخته بشه!!!

iMosi
30-09-2012, 14:42
من Razar Max میخوام!:37:

تو ایران اومده؟....اوضاع دوریبنش چطوره؟قیمت جهانیش وایرانیش چنده؟:31:

ضخامت آیفون هر چقدر کم تر میشه برای عکس گرفتن سخت تر نمیشه؟ موقع بازی کردن حرارتش دست رو نمی سوزونه؟...

hamed m2m
01-10-2012, 00:49
بالاخره من نفهمیدم با این قیمت هایی که توی سایت اپل زده چطور میشه خرید کرد.:44:.
دوستان راهی نیست؟!!!!
ممنون!

arash59b
01-10-2012, 01:08
بالاخره من نفهمیدم با این قیمت هایی که توی سایت اپل زده چطور میشه خرید کرد.:44:.
دوستان راهی نیست؟!!!!
ممنون!

باید یکی رو توی یکی از کشورهایی که اپل استور دارند داشته باشی واست بخره و بفرسته

یا از سایت امازون یا علی بابا بخری و با ترفندهای خاصی واست پست کنند ایران

tonypb
01-10-2012, 13:10
دوستان راهی نیست؟!!!!
ممنون!
اونا قیمت فروش قراردادی هست...
فرض کن مثلا همراه اول (فرض محال) آیفون رو وارد بازار کنه به تو بفروشه 300 تومن به شرطی که فقط از سیم کارت اون استفاده کنی و ماهیانه حداقل 30 تومن از خدماتش استفاده کنی...این میشه قراردادی و هیچ سیم کارت دیگه ای روش جواب نمیده.
اونجا هم همینطور.و فعلا راهی نیست...علکی که 299 دلار نمیده که.دلت به اون قیمت ها خوش نباشه...برای ما نیست.

hamed m2m
01-10-2012, 13:12
باید یکی رو توی یکی از کشورهایی که اپل استور دارند داشته باشی واست بخره و بفرسته

یا از سایت امازون یا علی بابا بخری و با ترفندهای خاصی واست پست کنند ایران

گفتم که یه بار!
یکی داره از آمریکا میاد
نیازی هم بفرستادن نیست دیگه
مشکلی نیست در این صورت؟

hamed m2m
01-10-2012, 13:20
اونا قیمت فروش قراردادی هست...
فرض کن مثلا همراه اول (فرض محال) آیفون رو وارد بازار کنه به تو بفروشه 300 تومن به شرطی که فقط از سیم کارت اون استفاده کنی و ماهیانه حداقل 30 تومن از خدماتش استفاده کنی...این میشه قراردادی و هیچ سیم کارت دیگه ای روش جواب نمیده.
اونجا هم همینطور.و فعلا راهی نیست...علکی که 299 دلار نمیده که.دلت به اون قیمت ها خوش نباشه...برای ما نیست.

مرسی
قبلا گفتم اگه سیمکارت دیگه ای رودستگاه جواب نده مشکلی نیست!!
شما فرض کن استفاده من مثل یه ipodباشه!

arash59b
01-10-2012, 15:47
گفتم که یه بار!
یکی داره از آمریکا میاد
نیازی هم بفرستادن نیست دیگه
مشکلی نیست در این صورت؟

نه دیگه

فقط بگو حتما انلاک فکتوری باشه

فقط جعبه ش رو نباید باز کنند که شامل tax free بشه

mahyarSAMSUNG
01-10-2012, 17:29
بعضی چیزاشو واقعا نمیشه قبول کرد ... این دیگه چه گوشی زده ؟ :2: دلم واسه اون پولهایی میسوره که طرف میده برای این ... و اصلا خبر نداره چی داره میخره و وقتی خرید تازه میره تحقیق میکنه و مفهمه چی خریده و اگه بفروشش تنها چیزی که از اپل براش یادگاری میمونه همون NANO sim ش هستش :31:

Aluminum body looks cool but is easy to scratch
Proprietary connector, incompatible with previous-gen accessories (needs adapter)
The new display is not proportionally bigger, but only taller
Unadapted apps run letterboxed due to the unusual resolution
nano-SIM support only
Apple Maps app not up to scratch
No USB Mass Storage mode
No FM radio
No stereo speakers
No microSD card slot
No NFC connectivity (though that may be nitpicking)
Stuck with iTunes for loading content
Mono audio recording in videos

hamed m2m
01-10-2012, 19:58
نه دیگه

فقط بگو حتما انلاک فکتوری باشه

فقط جعبه ش رو نباید باز کنند که شامل tax free بشه

ممنون
ولی آنلاک با همین قیمت؟!!!
واینکه این دوستمون میگه محدودیت داره یا قراردادیه و ازینحرفا,جریانش چیه؟

arash59b
01-10-2012, 21:06
ممنون
ولی آنلاک با همین قیمت؟!!!
واینکه این دوستمون میگه محدودیت داره یا قراردادیه و ازینحرفا,جریانش چیه؟

این پست رو مطالعه کنید (180)

*Ali*
01-10-2012, 23:21
بعضی چیزاشو واقعا نمیشه قبول کرد ... این دیگه چه گوشی زده ؟ :2: دلم واسه اون پولهایی میسوره که طرف میده برای این ... و اصلا خبر نداره چی داره میخره و وقتی خرید تازه میره تحقیق میکنه و مفهمه چی خریده و اگه بفروشش تنها چیزی که از اپل براش یادگاری میمونه همون NANO sim ش هستش :31:

Proprietary connector, incompatible with previous-gen accessories (needs adapter)
nano-SIM support only
No USB Mass Storage mode
No FM radio
No stereo speakers
No microSD card slot

ما که همیشه این حرفا رو میشنویم. تا حالا هم ندیدیم درصد رضایت کاربرهای آیفون پایین اومده باشه.
کلا منظور این کلمه Easy to Scracth چیه؟
شیشه اگه سنگ بخوره میشکنه، بدنه ماشین اگه ضربه بخوره تو میره، پارچه ممکنه پاره بشه، هر وسیله فلزی ممکنه با ضربه کج بشه و هزار تا مثال دیگه. ولی هیچ کدوم از اینها به خاطر عیب اون جنس یا اون ماده اولیه نیست. بدنه آیفون هم همینه. اگه به شکل صحیح و انسان دوستانه ! :31: باهاش برخورد بشه اصلاً مشکلی به وجود نمیاد. اون وقت هم که بدنه شیشه ای شده بود هزار تا عیب دیگه ازش گرفتند. کافیه کلمه iPhone 4 Glassgate رو سرچ کنید. اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) چند تا از لینکهاشو گذاشتم. البته اینو هم قبول دارم که به خاطر رنگش نسبت به نسل قبلی از لحاظ خش پذیری ضعیف شده. ولی حتماً توی آلومینیوم مزایای بسیاری بوده که باعث شده از این ضعف چشم پوشی کنند.
کار نکردن اکسسوری های قبلی هم در واقع مرام اپل رو نشون میده. حالا اگه میومد و اکسسوری جدید ارائه میداد بهتر بود؟ همه میگفتن بازار جدید واسه خودش درست کرد، دوباره میخواد جیب ملتو خالی کنه، الکی کانکتورو کوچیک کرد، حالا باید همه اکسسوری ها الکی عوش بشن و... الان با یه تبدیل 30 دلاری همه مشکلها حله و دیگه نیازی به خرج اضافه نیست. این کجاش بده؟
راجع به صفحه هم اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) نوشتم. اندازه ش هنوز ایده آل هست.
مشکل اپ ها با صفحه جدید هم فکر کننم عیب باشه، کجاش مشکل داره به نظر شما؟
نانوسیم عیبش چیه؟
بقیه لیست هم که کلهم کلیشه ای بود. فکر کنم آیفون 10 هم که بیاد باز هم همینا توی لیست باشند.

Stream
01-10-2012, 23:42

nano-SIM support only
No USB Mass Storage mode
No FM radio
No stereo speakers
No microSD card slot

آیفون ها که همه فرصت یک ماه پس دادن بلاعوض دارن، لازم نیست دل من و شما برای هر کس که خریده بسوزه. اگه خوشش نیاد میره پس می ده و تمام پولش رو تحویل می گیره. همه ساله این حرف ها هست، همه ساله هم آیفون ها کمترین نرخ برگشتی و بیشترین نرخ رضایت رو دارند. درسته لیستی که گذاشتید کپی پیست هر نقص است که در GSMArena ممکن بوده به فکرشون برسه (عجیبه عدم ارسال فایل با بلوتوث رو لیست نکردن)، اما بهتره دقیقا یه نگاهی به چند تا از اینها بندازیم:

Proprietary connector, incompatible with previous-gen accessories (needs adapter): کانکتور جدید جزو مزایاست و قطعا از نسل قبل و همینطور از USB ها بهتره.
The new display is not proportionally bigger, but only taller: نکته مثبت و مفید قضیه اینه.
Unadapted apps run letterboxed due to the unusual resolution: به جای اینکه کش بیان تا کل صفحه رو بگیرن (شیوه رقبا).
nano-SIM support only: تعویض سیم کارت در همه جای دنیا کار 30 ثانیه است و در هر کشوری، هر اپراتوری که آیفون می فروشه این کار رو رایگان انجام می ده، اکثرشون تبدیل های نانو به سیم/مایکروسیم رو هم مجانی می دن. آیفون پرچم دار حرکت به سمت دنیای Post-PC است، نه لنگر انداخته در دنیای PC و زمان فایل سیستم و ...
No USB Mass Storage mode: سال هاست استفاده از فلش مموری در دنیا پایین اومده، به خصوص الان که سرعت اینترنت کاملا با سرعت این مموری ها رقابت می کنه. مموری ها در حال حاضر حکم فلاپی دیسک ها در 10 سال پیش رو دارن.
No FM radio: رادیو اینترنتی در اختیار همه است و اینترنت حداقل 3-4 مگابیت هم در همه جا!
No stereo speakers: دو منبع صدا در فاصله اینقدر کم از همدیگه اصلا قادر به تولید صدای استریو نیستند. به جای نگاه کردن به Spec Sheet رقبا به تعریف صدای استریو مراجعه کنید!
No microSD card slot: تا 64 گیگ حافظه SSD روی آیفون موجوده.
No NFC connectivity (though that may be nitpicking): چقدر هم که NFC کاربرد عملی پیدا کرده در همه جا و به کل جا افتاده!
Stuck with iTunes for loading content: اینطور نیست + iTunes/iCloud هم جزو نقاط قوت آیفون هستند نه ضعف.
Mono audio recording in videos: چون میکروفون های اصلی/بکگراند گوشی ها به یک شکل نیست و صدای نامتوازن بوجود میاد، گرچه چندین اپ هست که این کار رو می کنند.

لیست کردن نقض های یک محصول کاری نداره، هر کس ده دقیقه بشینه می تونه هی ایراد بگیره. باید دید کدوم از این ها واقعا نقطه منفیه و مشکلی در یه تجربه Post-PC ایجاد می کنه. قطعا با سنجیدن این محصولات با معیارهای دنیای "پاکت پی سی" های سال 2005 پر از کمبوده، دنیا تغییر کرده (بهتره بگیم آیفون دنیا رو تغییر داده) و از خیلی از این مراحل گذشتیم.

بعضی چیزاشو واقعا نمیشه قبول کرد ... این دیگه چه گوشی زده ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] دلم واسه اون پولهایی میسوره که طرف میده برای این ... و اصلا خبر نداره چی داره میخره و وقتی خرید تازه میره تحقیق میکنه و مفهمه چی خریده

فعلا که همین گوشی پر از نقص و افتضاح و ... تمام رکورد های فروش رو شکونده. شما به این می گید "خبر نداشتن چی خریدن" و من می گم معیارها در حال تغییره و دیگه نمیشه با معیارهای پاکت پی سی های سال 2005، آیفون ها رو نقد کرد. مردم انتظاراتشون تغییر کرده و اینکه گوشیشون با بلوتوث فایل نمی فرسته، رادیو نداره، تبدیل به فلش مموری نمیشه، کارت SD نمی خوره و ... براشون مهم نیست چون راه های بهتری رو جایگزین این کارها کردن.

A.IvI.I.N
02-10-2012, 01:39
اگه ایفون 5 یه چیزی داشت که بقیه گوشی ها نداشتن اون موقع شاید قانع میشدیم 3 میلیون بابتش بدیم.
ولی وقتی میشه با 1.5 میلیون یه گوشی در سطح ایفون 5 یا حتی بهتر بگیری خوب چرا نگیری.
من با همه رقم گوشی کار کردم مگه ایفون چی داره که گلکسی نداره؟ چی داره که onex نداره؟
والا به نظرم ارزش نداره ادم این همه پول بی زبون رو بابت این گوشی بده.
شک نکنین که عده ی کثیری از عشاق ایفون تو خواب خیال به سر میبرن و از ایفون تو ذهنشون یه غول ساختن.

h!tman
02-10-2012, 08:21
آیفون ها که همه فرصت یک ماه پس دادن بلاعوض دارن، لازم نیست دل من و شما برای هر کس که خریده بسوزه. اگه خوشش نیاد میره پس می ده و تمام پولش رو تحویل می گیره. همه ساله این حرف ها هست، همه ساله هم آیفون ها کمترین نرخ برگشتی و بیشترین نرخ رضایت رو دارند. درسته لیستی که گذاشتید کپی پیست هر نقص است که در GSMArena ممکن بوده به فکرشون برسه (عجیبه عدم ارسال فایل با بلوتوث رو لیست نکردن)، اما بهتره دقیقا یه نگاهی به چند تا از اینها بندازیم:

Proprietary connector, incompatible with previous-gen accessories (needs adapter): کانکتور جدید جزو مزایاست و قطعا از نسل قبل و همینطور از USB ها بهتره.
The new display is not proportionally bigger, but only taller: نکته مثبت و مفید قضیه اینه.
Unadapted apps run letterboxed due to the unusual resolution: به جای اینکه کش بیان تا کل صفحه رو بگیرن (شیوه رقبا).
nano-SIM support only: تعویض سیم کارت در همه جای دنیا کار 30 ثانیه است و در هر کشوری، هر اپراتوری که آیفون می فروشه این کار رو رایگان انجام می ده، اکثرشون تبدیل های نانو به سیم/مایکروسیم رو هم مجانی می دن. آیفون پرچم دار حرکت به سمت دنیای Post-PC است، نه لنگر انداخته در دنیای PC و زمان فایل سیستم و ...
No USB Mass Storage mode: سال هاست استفاده از فلش مموری در دنیا پایین اومده، به خصوص الان که سرعت اینترنت کاملا با سرعت این مموری ها رقابت می کنه. مموری ها در حال حاضر حکم فلاپی دیسک ها در 10 سال پیش رو دارن.
No FM radio: رادیو اینترنتی در اختیار همه است و اینترنت حداقل 3-4 مگابیت هم در همه جا!
No stereo speakers: دو منبع صدا در فاصله اینقدر کم از همدیگه اصلا قادر به تولید صدای استریو نیستند. به جای نگاه کردن به Spec Sheet رقبا به تعریف صدای استریو مراجعه کنید!
No microSD card slot: تا 64 گیگ حافظه SSD روی آیفون موجوده.
No NFC connectivity (though that may be nitpicking): چقدر هم که NFC کاربرد عملی پیدا کرده در همه جا و به کل جا افتاده!
Stuck with iTunes for loading content: اینطور نیست + iTunes/iCloud هم جزو نقاط قوت آیفون هستند نه ضعف.
Mono audio recording in videos: چون میکروفون های اصلی/بکگراند گوشی ها به یک شکل نیست و صدای نامتوازن بوجود میاد، گرچه چندین اپ هست که این کار رو می کنند.

لیست کردن نقض های یک محصول کاری نداره، هر کس ده دقیقه بشینه می تونه هی ایراد بگیره. باید دید کدوم از این ها واقعا نقطه منفیه و مشکلی در یه تجربه Post-PC ایجاد می کنه. قطعا با سنجیدن این محصولات با معیارهای دنیای "پاکت پی سی" های سال 2005 پر از کمبوده، دنیا تغییر کرده (بهتره بگیم آیفون دنیا رو تغییر داده) و از خیلی از این مراحل گذشتیم.

فعلا که همین گوشی پر از نقص و افتضاح و ... تمام رکورد های فروش رو شکونده. شما به این می گید "خبر نداشتن چی خریدن" و من می گم معیارها در حال تغییره و دیگه نمیشه با معیارهای پاکت پی سی های سال 2005، آیفون ها رو نقد کرد. مردم انتظاراتشون تغییر کرده و اینکه گوشیشون با بلوتوث فایل نمی فرسته، رادیو نداره، تبدیل به فلش مموری نمیشه، کارت SD نمی خوره و ... براشون مهم نیست چون راه های بهتری رو جایگزین این کارها کردن.
نه آرمان
بحث بحثه اینه که چه تو ایران و چه تو خارج،شرکتی که ادعای بهترین بودن رو داره،باید بهترین رو ارائه بده
نقص آیفون جدید خیلی بیشتر از قبلی ها بوده.
و اون وایفای که قبلا اشاره کردم انگار مربوط به او اس 6هست!
وقتی کسی با این همه نواقص گوشی آنلاک فکتوری رو 699یا 799یا899دلار میخره،در حالی که بزرگترین رقیبش قیمتش 500دلاره ،اینجا مهم ترین موضوع مورد بحث وجود برلین توی قطب جنوب یا خط و خش نیست،مهم ارزش پولیه که داری میدی!
5میلیون نفر میان و آیفون های تولید شده رو خریداری میکنند،بعد مشکلاتش با یک عذر خواهی نمیتونه سر هم بیاد!
البته خیلی از نواقص آیفون رو قبول ندارم
تو کشور های پیشرفته نه کشور فوق پیشرفته خودمون!:|
جایگزین مموری فضای ابریه، از این هم که بگذریم قوانین کپی رایت براشون اهمیت داره. اما دوربین ،مپ یا خراش بدنه چیزی نیست که بشه جای خلاءش رو پر کرد!

*Ali*
02-10-2012, 11:51
اگه ایفون 5 یه چیزی داشت که بقیه گوشی ها نداشتن اون موقع شاید قانع میشدیم 3 میلیون بابتش بدیم.
ولی وقتی میشه با 1.5 میلیون یه گوشی در سطح ایفون 5 یا حتی بهتر بگیری خوب چرا نگیری.
من با همه رقم گوشی کار کردم مگه ایفون چی داره که گلکسی نداره؟ چی داره که onex نداره؟
والا به نظرم ارزش نداره ادم این همه پول بی زبون رو بابت این گوشی بده.
شک نکنین که عده ی کثیری از عشاق ایفون تو خواب خیال به سر میبرن و از ایفون تو ذهنشون یه غول ساختن.

چند تا از "چیزایی" که آیفون داره و بقیه ندارن:
پشتیبانی نرم افزاری و سخت افزاری فوق العاده که نه در one x نه در گلکسی و نه در هیچ پلتفرم دیگه ای وجود نداره.
سیستم عامل بسیار بهینه و پایدار به همراه مهندسی سخت افزار عالی و یکپارچگی این دو و همچنین پردازنده قوی که نتیجش سادگی و پایداری بی نهایت هست + بزرگترین آرشیو اپلیکیشن ها که بقیه ازش محروم هستند.
توجه و تمرکز مطلق به راحتی کاربر که این مورد رو هم در دو مثال شما شاهد نیستیم.
احترام به حقوق کاربر و اطمینان بخشی به طوری که مثلاً خیال هر آیفون داری از نظر اینکه این گوشی دستش آخرین زور و تلاش اپل هست و دو ماه دیگه قرار نیست تولیدش متوقف بشه یا آپدیت براش ارائه نشه راحته.

هیچ کدوم از این موارد رو من توی بقیه گوشیها ندیدم. دامنه دیدتون رو بازتر کنید. بنده که هر روز اینجا دارم از اپل دفاع میکنم از دنیای تکنولوژی فقط یه PC و یه گوشی 1280 نوکیا دارم. اینجا ما راجع به ماهیت این گوشی و این تکنولوژی داریم صحبت میکنیم. کسی حرف از شرایط خاص ایران نزد. بله ممکنه از گوشیهای اندرویدی در ایران به نسبت آیفون کاربرد بیشتری حاصل بشه. که اون هم به خاطر شرایط خاص و البته مزخرف ایران از لحاظ تکنولوژیک هست. ولی حقیقت که عوض نشده؟

نه آرمان
بحث بحثه اینه که چه تو ایران و چه تو خارج،شرکتی که ادعای بهترین بودن رو داره،باید بهترین رو ارائه بده
وقتی کسی با این همه نواقص گوشی آنلاک فکتوری رو 699یا 799یا899دلار میخره،در حالی که بزرگترین رقیبش قیمتش 500دلاره ،اینجا مهم ترین موضوع مورد بحث وجود برلین توی قطب جنوب یا خط و خش نیست،مهم ارزش پولیه که داری میدی!
5میلیون نفر میان و آیفون های تولید شده رو خریداری میکنند،بعد مشکلاتش با یک عذر خواهی نمیتونه سر هم بیاد!
جایگزین مموری فضای ابریه، از این هم که بگذریم قوانین کپی رایت براشون اهمیت داره. اما دوربین ،مپ یا خراش بدنه چیزی نیست که بشه جای خلاءش رو پر کرد!

خب بازم خدا رو شکر شما قبول دارید که آیفون بهترین هست. چون واسه هیچ گوشی دیگه ای ندیدم کسی اینطور ذره بین برداره (ذره بین که چه عرض کنم میکروسکوپ الکترونی) و عیبهاشو بشماره.
نقص آیفون جدید خیلی بیشتر از قبلی ها بوده؟ بذارید ببینم این جمله آشنا نیست:

آیفون 4: آیفون جدید خیلی خیلی نقص داره. بدنه شیشه ای بسیار در برابر ضربه بسیار آسیب پذیره و راحت میشکنه. رزولوشن صفحه رتینا خیلی اضافی و ناکارآمد هست و بسیار انرژی مصرف میکنه و عمر باطری رو پایین آورده. مشکل آنتن دهی هم وجود داره. بدنه دور آیفون بسیار خش پذیره.
نقص آیفون 4 خیلی بیشتر از قبلی ها بوده !!!
آیفون 4 اس: اپل بعد از 1.5 سال با ارائه آیفونی با ظاهر مشابه نسل قبلی تمام کاربرهاشو مسخره کرد. دستیار صوتی سیری در واقع یک اسباب بازی هست و باگ های فراوانی دارد. مشکل آنتن دهی هنوز حل نشده. باطری آیفون بسیار ضعیف عمل میکنه.
نقص آیفون 4 اس خیلی بیشتر از قبلی ها بوده !!!

این جملات همیشه تکرار میشن، قبلاً هم وجود داشتند، واسه محصولات غیر از آیفون هم بودند. مهم اینه که شما با چه عینکی به قضیه نگاه کنید.

h!tman
02-10-2012, 12:21
با این عینک که برای مثال 4 برای رقابت با گلکسی اس میاد
4s با s2
5با s3
و مشکلاتی که از مثلا اس2 میگیرفتند! اون مثل بمب مگه توی نت نبود؟! شما جوری میگی انگار هیچکس به بقیه گوشی ها دقت نداره،
جالب اینه که یک ماه بعد از عرضه s2 به صورت کامل تمام مشکلاتش رفع شد! ولی این که ما مستقیم با آلمینیوم خام در تماس هستیم چطور میشه درست کرد؟ باید تمامی خط تولید عوض بشه و تکلیف 5میلیون نفر چی میشه؟!
یا مثلا چقدر طول میکشه مپز حتی وارد رقابت با گوگل مپز بشه؟!
4اس یا 4 مشکلاتی داشتند! شما میتونید انکار کنید؟ اما هیچوقت تا این حد نبوده! کسی نگفت سیستم عاملش یا گوشیش بده! اما مشکل داره!
و من بخوام گوشی بخرم ! نمیخوام گوشی من مشکلات به این فاحشی داشته باشه!
بگذریم
یک موردی که خیلی داره روش مانور داده میشه تعداد اپ های اپ استوره! دوست عزیز
در سپتامبر 2012 همزمان با معرفی ، تعداد اپ های اکتیو برای دانلود آیفون 5 ، 700هزار اعلام شده، در حالی که چند روز پیش گوگل پلی 675 هزار تا اعلام شده
نمیشه گفت برتری عددی داره! فقط شاید تعدادی از اپ هاشون غیر کاربردی باشه که باز هم ما نمیتونیم قضاوت کنیم چون نمیتونیم همه رو تست کنیم!
مارکت پلیس یا همون وینفون مارکت هم 100هزار اپ داره در حالی که فکر کنم 50تا Play Piano و امثالهم داره!

02-10-2012, 13:48
اپ های بدردبخور مدنظره که پلی استور حرفی برای گفتن در برابر اپ استور اپل نداره. خودت یه سر پلی استور بزن متوجه منظورم میشی. نصف اپ های رایگانش که فقط پوزیشن های رابطه جنسیه. :|

Mohammad King
02-10-2012, 14:36
*Ali* ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] جان کسی نگفت آیفون خوب نیست بدرد نمیخوره الانم اگر اینقدر دارن میبرنش زیره ذره بین به این دلیل که اپل خودشو غول میدونه یا طرفداراش اونو مادر تکنولوژی میدونن فقط فقط به این دلیل هست

من نمیدونم عزیز اگر نظر بدم میزارنش پای اینکه من دشمنی ایی دارم با این برند ....

اما اپل کمی عجل کرد در مورد بیرون دادن آیفن 5 به نظر من برای بدنه ی باریک ترو برای وزن کمتر که نباید گوشی داد بیرون!

بهتر بود اسمشو میزاشتن 4ss

Stream
02-10-2012, 15:45
نه آرمان

کلا تفاوت اپل با سایرین اینه که تصمیم می گیره درباره خیلی چیزها. یادم نمیاد استیو جابز بود یا کس دیگه ولی می گفت قرار دادن امکانات در یک دستگاه کار بسیار بسیار ساده ایه، چیزی که سخته اینه که تصمیم بگیریم چی رو قرار ندیم. این جمله جای فکر داره.

کلا هر محصول اپل که عرضه میشه، میگن این بدترین محصول بوده و بیشترین اشکال رو نسبت به سایرین داشته، دلیلش هم فقط و فقط اینه که وقتی زمان می گذره، می فهمن اشکال هایی که موقع عرضه از محصولات می گیرن بعد از مدتی فراموش میشه چون جدی نیستند و در کاربرد اصلا به چشم نمیان. شش ماه دیگه آیفون 5 رو مرور کنید ببینید اوضاع چطوره. یک اشکال جدی بود (آنتن) که اپل براش کنفرانس گذاشت و کیس مجانی به همه داد!

از نظر قیمت هم آیفون دقیقا هم قیمت رقیب هاشه (199 دلار با قرارداد).

در سپتامبر 2012 همزمان با معرفی ، تعداد اپ های اکتیو برای دانلود آیفون 5 ، 700هزار اعلام شده، در حالی که چند روز پیش گوگل پلی 675 هزار تا اعلام شده
نمیشه گفت برتری عددی داره! فقط شاید تعدادی از اپ هاشون غیر کاربردی باشه که باز هم ما نمیتونیم قضاوت کنیم چون نمیتونیم همه رو تست کنیم!
مارکت پلیس یا همون وینفون مارکت هم 100هزار اپ داره در حالی که فکر کنم 50تا Play Piano و امثالهم داره!

تعداد اپ های اپ استور مدت هاست روش مانور داده نمیشه چون دیگه وقتی به این تعداد رسیده، کمیت خیلی معنی نمی ده. بحث کیفیت جداست که از ابتدا اختلاف وجود داشته و برعکس خیلی از ادعاها، اختلاف کیفی اپ های iOS و اندروید داره روز به روز بیشتر هم میشه که کمتر نمیشه.

*Ali*
02-10-2012, 16:39
با این عینک که برای مثال 4 برای رقابت با گلکسی اس میاد
4s با s2
5با s3
و مشکلاتی که از مثلا اس2 میگیرفتند! اون مثل بمب مگه توی نت نبود؟! شما جوری میگی انگار هیچکس به بقیه گوشی ها دقت نداره،
جالب اینه که یک ماه بعد از عرضه s2 به صورت کامل تمام مشکلاتش رفع شد! ولی این که ما مستقیم با آلمینیوم خام در تماس هستیم چطور میشه درست کرد؟ باید تمامی خط تولید عوض بشه و تکلیف 5میلیون نفر چی میشه؟!
یا مثلا چقدر طول میکشه مپز حتی وارد رقابت با گوگل مپز بشه؟!
4اس یا 4 مشکلاتی داشتند! شما میتونید انکار کنید؟ اما هیچوقت تا این حد نبوده! کسی نگفت سیستم عاملش یا گوشیش بده! اما مشکل داره!
و من بخوام گوشی بخرم ! نمیخوام گوشی من مشکلات به این فاحشی داشته باشه!
بگذریم

خب پس انگار عینکتون رو برعکس گذاشتید.
آیفون برای رقابت با کسی نمیاد. آیفون برای خودش میاد. برای این که خودشو بهتر کنه و دوباره تجربه عالی و کامل به کاربرش ارائه بده. حالا رقبا هر چیز دیگه ای داشته باشند مهم نیست. مهم اینه که هر چیز جدیدی در عمل به کار بیاد.
دیگه لازم نیست برای شما توضیح بدم یا لیست کنم. خودتون یه نیم نگاهی به محصولات جدید اپل و همچنین امکانات جدیدی که در هر محصول ارائه میده بندازید. بعدش شرایط بازار رو قبل و بعد از عرصه اون محصول بررسی کنید. متوجه خواهید شد که آیفون برای رقابت با گلکسی اس میاد یا گلکسی اس برای ثبت رکورد کپی تاریخ.

من نمیگم از بقیه مشکل نگرفتند یا فقط بقیه نقص دارند. میگم به اندازه هیچ محصولی مثل آیفون تا حالا حساسیت نبوده. شما فقط یه سری آرشیو سایتهای اخبار گجت از 12 سپتامبر به اینور رو چک کنید. امکان نداره حداقل 3 تا خبر فقط از مشکلات آیفون 5 نداشته باشند. به شخصه تا به حال نتونستم راجع به S2 و بقیه اینطور شرایطی ببینم.
تمام خط تولید عوض بشه؟ به همین راحتی نتیجه این همه تحقیق و توسعه، طراحی، بازاریابی، مونتاژ، تأمین و ... که هر کدومش به اندازه چندین صفحه حرف برای گفتن داره رو میبرید زیر سؤال و میگید خط تولید باید عوض بشه؟ یعنی مثلا طراحان، مهندسان، ناظرها اینا هیچ کدوم تست خش پذیری از آیفون نگرفتند؟ فقط چون ما با آلومینیوم خام در تماسیم باید... ؟ من که نمیدونم اسم این قضاوت رو چی بذارم.

در مورد Maps قضیه درسته. البته مشکل فقط با زمان بردن حل میشه. هر موقع دیگه ای اپل مپ رو ارائه میداد باید این زمان سپری میشد.

مشکلات فاحش:18: !!! اگه قضیه اینطور بود که تا حالا دنیا رو سر اپل خراب شده بود. حدس میزنید مشکل آنتن که اپل رو مجبور به برگزاری کنفرانس کرد تا چه حد فاحش بود؟ فقط 1 درصد از دارندگان آیفون به اپل شکایت کردند! اگه این مشکلات فاحش هستند به Antennagate باید چی بگید؟

به نظر بحث فایده ای نداره. چون من هرچی براتون بنویسم باز هم شما حرف جدیدی برای گفتن و مشکل تازه ای برای تراشیدن دارید. این وسط فقط پستهای دوکیلومتری بی فایده به جا میمونه. چون نه من قانع میشم که این قضاوت شما درسته و نه شما از نظرتون بر میگردید.

*Ali*
جان کسی نگفت آیفون خوب نیست بدرد نمیخوره الانم اگر اینقدر دارن میبرنش زیره ذره بین به این دلیل که اپل خودشو غول میدونه یا طرفداراش اونو مادر تکنولوژی میدونن فقط فقط به این دلیل هست

من نمیدونم عزیز اگر نظر بدم میزارنش پای اینکه من دشمنی ایی دارم با این برند ....

اما اپل کمی عجل کرد در مورد بیرون دادن آیفن 5 به نظر من برای بدنه ی باریک ترو برای وزن کمتر که نباید گوشی داد بیرون!

بهتر بود اسمشو میزاشتن 4ss

کی گفته اپل یا طرفداراش اونو غول تصور میکنن؟ نه دوست عزیز قبل از همه اینا بقیه شرکت ها غول بودنشو قبول کردن! وگرنه هیچ کس همینجوری به ذهنش نرسید که باید سایز صفحه موبایل زیاد بشه، یا باید تبلت ساخته بشه، یا اولترابوک چیز خوبی هست یا ... (چقدر باید من این لیستو تکرار کنم؟ :31:)
عجله کرد؟ خب حالا اگه صبر میکرد چه چیزایی تغییر میکرد؟ نه نظر بذارید. البته اگه نظراتتون مثل دوستمون هیتمن نیست...!!!

A.IvI.I.N
02-10-2012, 21:26
میدونین مشکل اینه که طرفدارای اپل یه جورایی شست و شوی مغزی شدن انگاری اسمون باز شده معجزه ای بنام ایفون پدید اومده [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
این فقط و فقط از بی اطلاعی نشات میگیره وگرنه خیلی از ماها با ایفون کار کردیم و میدونیم امکانات خوبی داره ولی در قیاس با گوشی های دیگه همچین آش دهن سوزی نیست.
یک سری امکانات مثه سایر گوشی ها داره حالا یه خرده کمتر یا بیشتر ولی واقعا ارزش نداره این همه پول بالاش بدیم.
من دیگه حرفی ندارم فقط پیشنهاد میکنم سایر گوشی هارو بررسی کنید تعصب بیخود رو کنار بزارین اخه سامسونگ و اپل و htc که ارث بابامون نیست که براش حرص بخوریم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mahyarSAMSUNG
02-10-2012, 22:14
آقا یه ایراد اپل گذاشتیم همه بهمون حمله کردن دیگه حال و حوصله نقل قول کردن ندارم ... خیلیا گفتن فروش این گوشی زیاد . جواب و نظر من اینه که طرفدارای اپل سرسخت هست حتی تو مدلهای اولیه که فکر کنم ام ام اس و یه سری چیزای ساده مثل بلوتوث برای ارسال فایل و ... رو نداشت همه میخریدن و تازه حالا میدوییدن دنبال نصب برنامه بلوتوث . آخه بگو مجبوری؟ خدایی سامسونگ بود بلوتوثش اینطوری بود میخریدی ؟ عمرا میخرید . همین بلوتوثش و میکردی پیراهن عثمون ولی چون اپل میزنه اشکالی نداره .
برای اون ایرادانی که اپل داشت و من کپی کردم یکی درباره بدنه آلومینیومی صحبت کرد . اگه دقت کنید من اصلا اونو بولد نکردم چون نظر شما دارم دارم بالاخره دستگاه الکترونیکی هستش دیگه ممکنه خط بیوفته روش و ... پس زیاداز نظر من مهم نیست . آخه عزیز من 3.4000 یا اصلا 2.500 پول گوشی . رادیو چرا ندارهههههههههههههه؟
رم چرا نمیخوررههههههههه ؟ یعنی من برای اینکه بخوام گوشی 64 گیگ داشته باشم باید نزدیک 1.200 بیشتر پول بدم ؟ اخه عزیز منطقی باش بهترین رم بازار با سرعت بالا شاید 100 هزار تومن باشه شما میتونی گوشی 16 گیگ اپل 5 رو بگیری و 32 یا 64 گیگ رم که اصلا بگو 150 تومن پول رم بشه بدی . گوشی پات در میاد 2.700 با رم 64 نه 3.400 ..
یکی میگه رادیو اینترنتی . آخه دوست خوبم همه جا که اینترنت نیست. بعدشم چرا باید آدم هزینه برای رادیو بده ؟ اگه رادیو ام اف بخواد نسلش منقرض بشه سامسونگ اولین کسی که این کارو میکنه و دیگه رادیو نمیزاره . مثل همون اینفراردی که از مدل دی 600 به بعد دیگه روی گوشی هاش نذاشت ولی نوکیا و سونی یه عمر اینفرارد میزدن و تاثیری به کار نداشت .
یه آقایی هر سیستمی رو که اپل نداره رو اون قدر بی اهمیت جلوه میده که اپل کارش مجاز شه . آخه ان اف سی بده ؟ این سیسیتمی که اس 3 داره واقعا حال کردم باهاش که گوشی رو می چسبونی به هم و عکس 8 مگاپیکسلی در حد ثانیه میره تو اون گوشی ... اینا رو هیچکس نمیبینه تا اپل بزنه همه میگن واااااااااای چه اختراعاتی داره اپل استیو جایز نابغست ولی سامسونگ میزنه وظیفشو انجام داده .
همینطور صدای استریو که ضبط نمیکنه : که باز دوست خوبمون خیلی بی اهمین جلوش دادن . واقعا نمیدونم چی بگم ... :41: در کل امیدوارم همه کسایی که اپل میخرن تحقیق کنن و از میزان پولی که برای گوشی میدن استفاده حداقل 70 درصد رو کنن . چون از گدا گرفته تا پول دار اپل رو میشناسن ولی گلکسی رو نه این یه سری چیزایی رو نشون میده که گفتنش از جنبه تایپک خارجه ...
حرف کلیه من اینه : اگه واقعا طرف مصرف کننده باشه و مارک براش مهم نباشه آقا گلکسی اس3 حدودا 1500 پولشه و صفحه ای بزرگتر و با کیفیت تر سیستم هایی که سامسونگ داره و اپل نداره مثل همون ان اف سی ... سیسیتم عاملی به مراتب فراگیر تر .ساپورت رم تا 64 گیگ که کالا با رم 64 گیگ گوشی پات آب میخوره 1600 .. ولی اپل 5 با همین مشخصات تازه با کمی کاستی مثل نخوردن رم و .... 3.400 آخه خودتون بگید بعنی چی ؟ اگه دلار گرون همن برای اپل گرونه هم برای سامسونگ .

arash59b
02-10-2012, 22:20
میدونین مشکل اینه که طرفدارای اپل یه جورایی شست و شوی مغزی شدن انگاری اسمون باز شده معجزه ای بنام ایفون پدید اومده [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

دوباره شد همون حرف های سابق چند صفحه قبل

خداییش تو این استدلال های دوستان که از ایفون طرفداری میکنند کجاش بی منطقی و نشونه هایی از طرفداری تعصبی هست؟!!!

این فقط و فقط از بی اطلاعی نشات میگیره وگرنه خیلی از ماها با ایفون کار کردیم و میدونیم امکانات خوبی داره ولی در قیاس با گوشی های دیگه همچین آش دهن سوزی نیست.
یک سری امکانات مثه سایر گوشی ها داره حالا یه خرده کمتر یا بیشتر ولی واقعا ارزش نداره این همه پول بالاش بدیم.

تو خانواده ما از گوشی گالکسی نوت هم استفاده میشه و از این مدل گوشی ها بی اطلاع نیستم و بنظرم بیشتر ایفون دارها هم تجربه گوشی های غیر اپلی رو دارند

ولی به دلیل خیلی از دلایلی که گفته شد ایفون + itunes + ios مجموعا با هم به چیزه دیگس که نمیشه ازش چشم پوشی کرد

شاید شما باید یکم بیشتر و دقیق تر با محصولات اپل کار کنید:31:

اخه چرا فقط شما نگاه جزء به جزء و سخت افزاری دارید در حالی که همه ایفون سخت افزار نیست

قیمت هم که فقط یه بخش کوچیک از بحث هست که اونم فقط تو ایران صدق پیدا می کنه و دلیلی بر منفی بودن و نقطه ضعف ایفون نیست.(بقول دوست عزیزمون متاسفانه شما منتقدای ایفون به هر چیزی چنگ میزنید)

تو بازار جهانی هم که ایفون با روقباش در یه رنج قرار می گیرند. وگرنه تو ایران هم که با تمام علاقه ام و با این قیمت ها حاظر نیستم هزینه کنم.

*Ali*
02-10-2012, 23:05
دیگه نوشتن فایده ای نداره. جواب این شبهات بارها داده شده. فقط حرفهای قبلی رو نقل قول میکنم:

بنده که هر روز اینجا دارم از اپل دفاع میکنم از دنیای تکنولوژی فقط یه PC و یه گوشی 1280 نوکیا دارم. اینجا ما راجع به ماهیت این گوشی و این تکنولوژی داریم صحبت میکنیم. کسی حرف از شرایط خاص ایران نزد. بله ممکنه از گوشیهای اندرویدی در ایران به نسبت آیفون کاربرد بیشتری حاصل بشه. که اون هم به خاطر شرایط خاص و البته مزخرف ایران از لحاظ تکنولوژیک هست. ولی حقیقت که عوض نشده؟

آخه عزیز من 3.4000 یا اصلا 2.500 پول گوشی . رادیو چرا ندارهههههههههههههه؟

رادیو اینترنتی در اختیار همه است و اینترنت حداقل 3-4 مگابیت هم در همه جا!

رم چرا نمیخوررههههههههه ؟ یعنی من برای اینکه بخوام گوشی 64 گیگ داشته باشم باید نزدیک 1.200 بیشتر پول بدم ؟ اخه عزیز منطقی باش بهترین رم بازار با سرعت بالا شاید 100 هزار تومن باشه شما میتونی گوشی 16 گیگ اپل 5 رو بگیری و 32 یا 64 گیگ رم که اصلا بگو 150 تومن پول رم بشه بدی . گوشی پات در میاد 2.700 با رم 64 نه 3.400 ..

سال هاست استفاده از فلش مموری در دنیا پایین اومده، به خصوص الان که سرعت اینترنت کاملا با سرعت این مموری ها رقابت می کنه. مموری ها در حال حاضر حکم فلاپی دیسک ها در 10 سال پیش رو دارن.

یکی میگه رادیو اینترنتی . آخه دوست خوبم همه جا که اینترنت نیست. بعدشم چرا باید آدم هزینه برای رادیو بده ؟ اگه رادیو ام اف بخواد نسلش منقرض بشه سامسونگ اولین کسی که این کارو میکنه و دیگه رادیو نمیزاره . مثل همون اینفراردی که از مدل دی 600 به بعد دیگه روی گوشی هاش نذاشت ولی نوکیا و سونی یه عمر اینفرارد میزدن و تاثیری به کار نداشت .

اینجا ما راجع به ماهیت این گوشی و این تکنولوژی داریم صحبت میکنیم. کسی حرف از شرایط خاص ایران نزد.

یه آقایی هر سیستمی رو که اپل نداره رو اون قدر بی اهمیت جلوه میده که اپل کارش مجاز شه . آخه ان اف سی بده ؟ این سیسیتمی که اس 3 داره واقعا حال کردم باهاش که گوشی رو می چسبونی به هم و عکس 8 مگاپیکسلی در حد ثانیه میره تو اون گوشی ... اینا رو هیچکس نمیبینه تا اپل بزنه همه میگن واااااااااای چه اختراعاتی داره اپل استیو جایز نابغست ولی سامسونگ میزنه وظیفشو انجام داده .

چقدر هم که NFC کاربرد عملی پیدا کرده در همه جا و به کل جا افتاده!

همینطور صدای استریو که ضبط نمیکنه : که باز دوست خوبمون خیلی بی اهمین جلوش دادن . واقعا نمیدونم چی بگم ...

اسپیکر استریو که اصلا معنی نداره (1. در اون فاصله اصلا صدا استریو نمیشه و ...
دو منبع صدا در فاصله اینقدر کم از همدیگه اصلا قادر به تولید صدای استریو نیستند.

حرف کلیه من اینه : اگه واقعا طرف مصرف کننده باشه و مارک براش مهم نباشه آقا گلکسی اس3 حدودا 1500 پولشه و صفحه ای بزرگتر و با کیفیت تر سیستم هایی که سامسونگ داره و اپل نداره مثل همون ان اف سی ... سیسیتم عاملی به مراتب فراگیر تر .ساپورت رم تا 64 گیگ که کالا با رم 64 گیگ گوشی پات آب میخوره 1600 .. ولی اپل 5 با همین مشخصات تازه با کمی کاستی مثل نخوردن رم و .... 3.400 آخه خودتون بگید بعنی چی ؟ اگه دلار گرون همن برای اپل گرونه هم برای سامسونگ .

راجع به قیمت هم که دیگه هیچی نمیشه گفت. شرایط خاص ایران، شرایط خاص آیفون!، شرایط خاص سودجویی فروشنده ها و کلی شرایط خاص دیگه :دی دست به دست هم داده تا تلفنی که 1 دلار هم گرون تر نشده به جای 1500، 3500 فروخته بشه!!!

02-10-2012, 23:20

میشه دلیل اینکه چرا یه نفر توی امریکا نیاز به رادیو داره رو برای من توضیح بدین؟!‌ وقتی که 4G LTE هست و دنبال خبری باشه میره از نت نگاه میکنه یا دنبال موسیقی باشه از اسپاتیفای و شبکه هایی شبیه این استفاده میکنه؟!

یه آقایی هر سیستمی رو که اپل نداره رو اون قدر بی اهمیت جلوه میده که اپل کارش مجاز شه . آخه ان اف سی بده ؟ این سیسیتمی که اس 3 داره واقعا حال کردم باهاش که گوشی رو می چسبونی به هم و عکس 8 مگاپیکسلی در حد ثانیه میره تو اون گوشی ...

خود من Galaxy Nexus دارم یعنی از اولین گوشی هایی که با NFC ارائه شد. تا به حال ۱ بار هم ازش استفاده نکردم. :) دستگاه های NFC دار هنوز اونقدر فراگیر نیستن که بخوان برای انتقال فایل استفاده بشن.

در نهایت همه چی بر میگرده به دید شخص. من خودم تا الان آیفون نداشتم و فقط سر و کارم با اندروید بوده ولی تا الان نشده از این امکاناتی که شما اونا رو «نباشی من میمیرم»‌:دی معرفی میکنید استفاده خاصی بکنم. همین ۲ شنبه نزدیک به ۱۰۰ تا عکس گرفتم و هیچ دلیلی هم ندیدم که واسه کسایی که همراهم بودن بفرستم چون فکر نمیکردم تو فاصله ی جایی که ما بودیم تا وقتی برسن به خونه نیاز خاصی به عکس ها داشته باشن. :دی رسیدم خونه عکس ها رو فشرده کردم و آپلود کردم و واسشون فرستادم بدون هیچ مشکلی.

اولا S III 64GB رو شما اگه ۱۵۰۰ جور میکنید واسم شماره حساب بدین پول میریزم یکی واسه من بگیرین. :)
ضمنا این ترکیبی که شما اشاره کردید برابره با ۱۲۸ گیگابایت. یعنی برابر با مک بوکی که من الان دارم استفاده میکنم.
میشه شفاف سازی کنید که از ۱۲۸ گیگابایت چه استفاده ای میخواین بکنین؟!
من تا به حال نشده نیاز به بیشتر از ۱۰ گیگ موسیقی داشته باشم که همراهم باشه.
اگه خیلی خوره بازی باشید هم فکر نمیکنم بیشتر از Asphalt 7 , Modern Combat 3 , Nova 3 , Fifa 2013 چیزی نیاز داشته باشید. حجم رو نمیدونم ولی روی هم ۶ گیگابایت. ۴ گیگ هم بازی و نرم افزار های کم حجم و معمولی.
۲ تا فیلم ۱.۵ گیگابایتی (فیلم های 720p فشرده شده از ۹۰۰ مگ بیشتر ندیدم. اینجا فرض رو بر این گذاشتیم که روی یه مقدار کیفیتی که معمولا توی صفحه ی اسمارت فون به چشم نمیاد هم حساسیت بالایی هست) هم در نظر میگیریم که اگه شرایطی پیش اومد و یه مدت طولانی بیکار بودیم ببینیم.
نهایتا ۵-۶ گیگ عکس (هر چند من خودم هر چی عکس داشته باشم ور میدارم از روی گوشی و فقط چند تا عکس خیلی قشنگ رو نگه میدارم) هم حساب میکنیم.
یه دیوایس ۳۲ گیگ به خوبی برای این مصارف پاسخگوئه.

arash59b
02-10-2012, 23:27
به یه نکته دیگه هم باید اشاره کرد که شاید بشه گفت منشاء خیلی از این انتقادها (مخصوصا تو ایران) هست

یادم نیست این جمله رو یه جایی از اپل خوندم یا تو منبع دیگه ای دیدم :

این که اپل شرکتی هست که محصولاتش منطبق با اخرین و بروزترین تغییرات تکنولوژی تو کشورهای پیشرفته (مخصوصا امریکا) طراحی میشن

یعنی اپل دیدش راحتیه استفاده محصولاتش تو کشوری با امکانات امریکاست واگه شما بخوای از اون ها تو ایران یا کشورهای به اصطلاح جهان سوم استفاده کنید به علاقه شما برمی گرده

در صورتی که شرکتی مثل سامسونگ طیف بیشتری از کشورها رو مد نظر قرار میده و سعی می کنه تو محصولاتش حتی مصرف کننده های یه کشورهای افریقایی رو هم در نظر بگیره

برای همین هست که اپل امکاناتی مثل رادیو یا بلوتوث (بدیل مساله کپی رایت) و .... رو یا حذف و یا محدود کرده و می تونم به جرات بگم محصولاتش برای کشورهایی مثل امریکا بهینه میشن و کشورهای درجه 2 و 3 اصلا واسش مهم نیستند اینقدر که حتی حاظر نیست مثلا مثل

سامسونگ مخلوطی از تکنولوژی های مختلف تو یه گوشی یا حتی گوشی هایی با امکانات و توانایی هایی در رده قیمت های متفاوت رو تولید کنه.

*Ali*
02-10-2012, 23:39
به یه نکته دیگه هم باید اشاره کرد که شاید بشه گفت منشاء خیلی از این انتقادها (مخصوصا تو ایران) هست

یادم نیست این جمله رو یه جایی از اپل خوندم یا تو منبع دیگه ای دیدم :

این که اپل شرکتی هست که محصولاتش منطبق با اخرین و بروزترین تغییرات تکنولوژی تو کشورهای پیشرفته (مخصوصا امریکا) طراحی میشن

یعنی اپل دیدش راحتیه استفاده محصولاتش تو کشوری با امکانات امریکاست واگه شما بخوای از اون ها تو ایران یا کشورهای به اصطلاح جهان سوم استفاده کنید به علاقه شما برمی گرده

در صورتی که شرکتی مثل سامسونگ طیف بیشتری از کشورها رو مد نظر قرار میده و سعی می کنه تو محصولاتش حتی مصرف کننده های یه کشورهای افریقایی رو هم در نظر بگیره

برای همین هست که اپل امکاناتی مثل رادیو یا بلوتوث (بدیل مساله کپی رایت) و .... رو یا حذف و یا محدود کرده و می تونم به جرات بگم محصولاتش برای کشورهایی مثل امریکا بهینه میشن و کشورهای درجه 2 و 3 اصلا واسش مهم نیستند اینقدر که حتی حاظر نیست مثلا مثل

سامسونگ مخلوطی از تکنولوژی های مختلف تو یه گوشی یا حتی گوشی هایی با امکانات و توانایی هایی در رده قیمت های متفاوت رو تولید کنه.

ایران و آفریقا و کشورهای جهان سوم دیگه مسائل مهمتری دارند که باید اول اونا رو حل کنند. اینجا هرگز اسمارت فون و تبلت دردی از مردم دوا نمیکنند. کامپیوترش رو هم به زور میشه جزو وسایل ضروری قلمداد کرد.
مشکل ما و بقیه کشورهای جهان سوم این نیست که چرا "آیفونمون رادیو نداره" یا "چرا نمیتونیم با آیفون ارسال فایل کنیم" و برای حل مشکلمون نیاز نداریم که "تبلتمون USB On the go" داشته باشه یا "حافظه گوشیمون قابل ارتقا به 64 باشه". هر وقت مسائل بالاتر و اساسی این مملکت ها حل شد اون وقت هم راه برای ورود و استفاده از آیفون -به شکلی که توی آمریکا هست- باز میشه و اون موقع میتونیم به حق بین این گوشیها قضاوت کنیم. مگه کشورهای اروپایی چقدر با آمریکا متفاوت هستند؟ توی همین آسیای خودمون چین و کره رو داریم که یکیش بزرگترین اپراتور رو داره و یکیش بالاترین سرعت اینترنت در جهانو.

Mohammad King
02-10-2012, 23:48
اگر اینطوریه که شما میگید اپل برای خودش رقابت میکنه پس سامسونگی که ماهی یه گوشی میده بیرون با یه طراحی و مدل و سخت افزاری و...مختلف پس سامسونگ چی کار میکنه ساموسنگ به نظر بیشتر با خودش رقابت میکنه با اینکه میدونه که شاید فروش گوشی های قبلیش بیاد پایین با ایرائه مدل های جدید اما بازم کار خودشو میکنه به این میگن مشتری مداری دست خرید مشتری هنگام خرید با سلیقه های مختلف باز تر میشه...

پ.ن:یعنی واقعان بدون تعصب دلایل یه سری دوستانو خوندم که از بعضیهاشون انتظار چنین حرفایی رو نداشتم! شاخ در آوردم

پست پایین جمله ای که بولد کردم آدم بهتر اون جمله ای که زومیت گفته بود درکش میکنه

#194 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

آدم مغذش در برابر چنین دلایلی از کار میفته چیزی نمیشه گفت!!!!!

arash59b
02-10-2012, 23:54
ایران و آفریقا و کشورهای جهان سوم دیگه مسائل مهمتری دارند که باید اول اونا رو حل کنند. اینجا هرگز اسمارت فون و تبلت دردی از مردم دوا نمیکنند. کامپیوترش رو هم به زور میشه جزو وسایل ضروری قلمداد کرد.
مشکل ما و بقیه کشورهای جهان سوم این نیست که چرا "آیفونمون رادیو نداره" یا "چرا نمیتونیم با آیفون ارسال فایل کنیم" و برای حل مشکلمون نیاز نداریم که "تبلتمون USB On the go" داشته باشه یا "حافظه گوشیمون قابل ارتقا به 64 باشه". هر وقت مسائل بالاتر و اساسی این مملکت ها حل شد اون وقت هم راه برای ورود و استفاده از آیفون -به شکلی که توی آمریکا هست- باز میشه و اون موقع میتونیم به حق بین این گوشیها قضاوت کنیم. مگه کشورهای اروپایی چقدر با آمریکا متفاوت هستند؟ توی همین آسیای خودمون چین و کره رو داریم که یکیش بزرگترین اپراتور رو داره و یکیش بالاترین سرعت اینترنت در جهانو.

من طرف سخنم خودمون نبودیم عزیز

ولی گفته من در مورد اپل وقعا صدق می کنه و خط مشی این شرکت به این شکل هست. اولین دغدغه اپل بهترین تکنولوژی مطابق با امکانات مردم کشورهایی نظیر امریکاست.

در حالیکه شرکت های دیگه درسته گوشی های خوبی میزنند ولی همیشه سعی می کنند که دیوایس شون رو با امکاناتی تولید کنند که طیف بیشتری از سلایق، درامد و .... رو دربر بگیره.

هر چند هم کلا با نظر شما موافقم

خودم هم از اکثر محصولات اپل استفاده می کنم ولی این مطالب هم باید درنظر گرفت.

=CYBER=
02-10-2012, 23:57
برادر عزیز سعی کن با افرادی که تعصب اپل دارن بحث نکنی ، هرچی بگی قبول نمی کنن و فقط حرف خودشون رو میزنن .

سیاست اپل کاملا مشخص هست و همه این رو میدونیم که اپل با یوزرش کاری نداره ، فقط دنبال راهی هست که فروش کنه .
همین قضیه گوگل مپ و یوتیوب رو میشه مثال زد . این افراد متعصب اپل باید حداقل از Tim cook یاد بگیرن که اومد عذرخواهی کرد در حالی که اینا میگفتن اصلا حرف نداره مپ کاملا 3D و ...

اپل کارش اینه :
یک گوشی آپدیت شده نسبت به نسخه قبلی میده - ( منهای ) امکاناتی که میتونه تو این نسخه عرضه کنه ولی نگه میداره برای نسخه بعدی مانند 3G , 3GS , 4S تا پول در بیاره .
اپل هیچ وقت یک دستگاه کامل نمیده به بازار .

تنها نکته قوت اپل سیستم عامل IOS هست ، اگر کمپانی های دیگه بتونن از نظر نرم افزاری خودشون رو از IOS جلو بندازن این سیستم عامل به تدریج میشه Symbian الان .
با این سیاستی که اپل داره راه به جایی نمیبرن .

arash59b
03-10-2012, 00:10
سیاست اپل کاملا مشخص هست و همه این رو میدونیم که اپل با یوزرش کاری نداره ، فقط دنبال راهی هست که فروش کنه .

اپل هیچ وقت یک دستگاه کامل نمیده به بازار .

؟؟؟؟؟

تا توقع یوزرهاش چی و از کجا باشه؟

مثلا یوزرهای امریکایی و اروپایی توقع رادیو دارند یا بولوتوث یا رم خارجی؟ یا یوزرهای ایرانی این توقع ها رو دارند.

یا سامسونگ خیلی به یوزراش اهمینت میده که اندروید هر دیوایس ش رو فقط یکبار ارتقاء میده. و به فکر انداختن 4 هسته الکی و بدون استفاده و چشم مشتری پر کن تو دیوایس هاش هست.

03-10-2012, 00:20

بله حق کاملا با شماست. مشتری مداری اینه که اسلات مموری و رادیو اف ام بزاری و فقط به یه ورژن بالاتر (فرویو به جینجربرد - گلکسی اس) آپدیت کنی نه اینکه اسلات مموری و رادیو اف ام که فقط برای کشور های جهان سومی مثل ما شاید بهش نیاز داشته باشن رو حذف کنی و به ۳ ورژن بعد آپدیت کنی. (۳ جی اس)

Mohammad King
03-10-2012, 00:23
؟؟؟؟؟

مثلا یوزرهای امریکایی و اروپایی توقع رادیو دارند یا بولوتوث یا رم خارجی؟ یا یوزرهای ایرانی این توقع ها رو دارند.

یا سامسونگ خیلی به یوزراش اهمینت میده که اندروید هر دیوایس ش رو فقط یکبار ارتقاء میده. و به فکر انداختن 4 هسته الکی و بدون استفاده و چشم مشتری پر کن تو دیوایس هاش هست.

دوست عزیز الا ن آندریود 2.1 منسوخ شده؟؟؟

گالگسی اس الان تا کجا آپدیت دریافت کرد>؟؟؟

عزیز من اپل بحثش جداس چون 2 سالی یه گوشی میده بیرون تنوع نداره فقط آپدیت میده اما سامسونگ چی؟!؟!

اصلن ولش کن نمیخواد ادامه بدی بیخیال!!!!

=CYBER=
03-10-2012, 00:27
؟؟؟؟؟

اپل یک شرکت بین المللی هست یعنی فقط برای آمریکا و اروپا گوشی تولید نمی کنه .
دوم اینکه بنده بحثی از رادیو و بلوتوث نزدم .
رم خارجی مقوله متفاوتی هست ، هر شرکتی می تونه هرچقدر بخواد رو گوشی حافظه در نظر بگیره حتی می تونه مثل اپل برای 32 گیگ اضافه 200$ بکشه رو قیمت که این حجم اضافه 30-40 دلار براش خرج نداره ( برای چی شرکتی که می تونه خودش 40$ هزینه کنه و 160 دلار سود کنه یک اسلات مموری رو گوشی بزاره و بجای سود خود شرکت به شرکت های دیگه سود برسونه ؟ ;) )

سوم اینکه آپدیت های نرم افزاری رو IOS بیشتر برای برطرف کردن باگ و مشکلات سیستم عامل ارائه میشه .
به عنوان مثال شما ته تغییر محسوسی رو 5.0.1 ، 5.1 ، 5.1.1 احساس کردید ؟ هیچی
ولی اومد 6 رو داد بیرون که تغییر کرده .

آندروید هم به همین شکل هست . گوشی که مال 4 سال پیش هست هیچ توجیح اقتصادی نداره که اپل یا سامسونگ یا HTC بیان آپدیت نرم افزاری جدید برای اون بدن .

همون طور که گفتم بحث با شما به جایی نمیرسه .
شما فقط به گوشی جدید اپل که به احتمال زیاد 5S خواهد بود توجه کنید و فکر کنید که آیا اپل امکاناتی که رو 5S میزاره می تونست رو 5 بزاره یا نه ؟ اونوفت متوجه مقوله احترام به مصرف کننده میشید ;)

در ضمن من در حال حاضر 4S دارم اونم فقط به خاطر بهتر بودن سیستم عاملش از نظر برنامه و بازی که اشاره کردم .
درود .

The Auditor
03-10-2012, 13:23
به قرآن بحث با طرفدارها و مشتریان محترم شمرده ی اپل به هیچ جا نمیرسه. کلا تعصب چیز خوبی نیست. چه تعصب کاربران اپل باشه، چه تعصب مدیر بخش اتومبیل.

یا علی

*Ali*
03-10-2012, 16:38
اگر اینطوریه که شما میگید اپل برای خودش رقابت میکنه پس سامسونگی که ماهی یه گوشی میده بیرون با یه طراحی و مدل و سخت افزاری و...مختلف پس سامسونگ چی کار میکنه ساموسنگ به نظر بیشتر با خودش رقابت میکنه با اینکه میدونه که شاید فروش گوشی های قبلیش بیاد پایین با ایرائه مدل های جدید اما بازم کار خودشو میکنه به این میگن مشتری مداری دست خرید مشتری هنگام خرید با سلیقه های مختلف باز تر میشه...

پ.ن:یعنی واقعان بدون تعصب دلایل یه سری دوستانو خوندم که از بعضیهاشون انتظار چنین حرفایی رو نداشتم! شاخ در آوردم

پست پایین جمله ای که بولد کردم آدم بهتر اون جمله ای که زومیت گفته بود درکش میکنه

#194 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

آدم مغذش در برابر چنین دلایلی از کار میفته چیزی نمیشه گفت!!!!!

بنده کجا حرف از سامسونگ زدم؟ دوستمون گفتن آیفون برای رقابت با فلانی و فلانی میاد و منم گفتم اینطور نیست. به نظر من ارائه چندین مدل گوشی که همه در یک سطحن و در هر کدوم یه چیز ضعیف شده تا قیمت بیاد پایین و مشتری با دیدن ظاهر عالی و قیمت مناسبش به خرید ترغیب بشه، مشتری مداری نیست.
لطفاً بگید از کدوم دلایل شاخ درآوردید یا معده تون از کار افتاد تا ما هم بدونیم؟؟؟

برادر عزیز سعی کن با افرادی که تعصب اپل دارن بحث نکنی ، هرچی بگی قبول نمی کنن و فقط حرف خودشون رو میزنن .

همین قضیه گوگل مپ و یوتیوب رو میشه مثال زد . این افراد متعصب اپل باید حداقل از Tim cook یاد بگیرن که اومد عذرخواهی کرد در حالی که اینا میگفتن اصلا حرف نداره مپ کاملا 3D و ...

شما که میگید اپل با یوزرش کاری نداره. پس ما چطور بریم از تیم کوک عذرخواهی یاد بگیریم؟ نکنه اون جزو اپلی ها نیست؟؟؟

به قرآن بحث با طرفدارها و مشتریان محترم شمرده ی اپل به هیچ جا نمیرسه. کلا تعصب چیز خوبی نیست. چه تعصب کاربران اپل باشه، چه تعصب مدیر بخش اتومبیل.

یا علی

دوست(ان) عزیز اینجا بحث کاملاً دوستانه و در حاشیه عقل و منطق هست. هیچ کدوم از ما سعی نکردیم با دلایل واهی یا متعصبانه از چیزی دفاع کنیم. خیلی بده که هر وقت دیدید حرفی برای گفتن ندارید بیاید یک سری افراد رو به متعصب بودن متهم کنید. از صفحه اول این تاپیک هر کسی از راه رسیده اومده هر چیزی دلش خواسته به اپل و آیفون چسبونده. یکی گفت "اپل گند زد" یکی گفت "آیفون آشغاله" یکی گفت " اپل ما رو مسخره کرده" و کسی چیزی نگفت. چطور این حرفا تعصب نیست؟ جوابای ما تعصبه؟ اگر میبینید جواب قانعتون نکرده بیاید دوباره سؤال کنید یا یه دلیل عقلی دیگه روش بیارید. ولی اینطور ...؟! این با توهین هیچ فرقی نداره.
لطفاً روشتون رو اصلاح کنید یا دیگه با اپلی ها بحث نکنید.

arash59b
03-10-2012, 17:10
هربار میگم تو این بحث شرکت نکنم ولی باز یادم میره و اخرش دوباره به ..... متهم میشم. من نمیدونم چرا هر وقت بحث به قول معروف گل میندازه و داریم استفاده می کنیم به یه همچین جایی میرسه؟!!!

لطفا یکی از مدیرها زحمت بکشه اسم تاپیک رو عوض کنه بزاره

iPhone 5 | تاپيك بررسي و بحث مشکلات مربوط به آيفون فایو از دید کاربران اندروید (سامی، HTC و...)

تو پست اول هم ذکر کنه پیشاپیش هر گونه نظر، استدلا و دلیل دوستاران اپل حمل بر تعصب و نفهمی و عدم علم به محصولات شرکت معظم بوق خواهد بود.

Mohammad King
03-10-2012, 20:20
*Ali* ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) جان دوست من نگران معده من نباش
این دلایلی که آوردین توی این پست ها و... واقعا ن یه سریاشون دور از منطق هست!!!:مثل تبصره میمونه که توی قانون هست میگن فلان مورد طبق چنین تبصره ای ...:دی

#321 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

میشه دلیل اینکه چرا یه نفر توی امریکا نیاز به رادیو داره رو برای من توضیح بدین؟!‌ وقتی که 4G LTE هست و دنبال خبری باشه میره از نت نگاه میکنه یا دنبال موسیقی باشه از اسپاتیفای و شبکه هایی شبیه این استفاده میکنه؟!

#324 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

پس به نظر شما 5تا گوشی با یه سیستم عامل با یه طراحی همیشگی و...مشتری مداری هست؟!؟؟

من نمیدونم چی بگم دیگه ولش کن اصن عزیز بیخیال...

*Ali*
03-10-2012, 20:40
*Ali* ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) جان دوست من نگران معده من نباش خوبه : دی

این دلایلی که آوردین توی این پست ها و... واقعا ن یه سریاشون دور از منطق هست!!!:مثل تبصره میمونه که توی قانون هست میگن فلان مورد طبق چنین تبصره ای ...:دی

پس به نظر شما 5تا گوشی با یه سیستم عامل با یه طراحی همیشگی و...مشتری مداری هست؟!؟؟

من نمیدونم چی بگم دیگه ولش کن اصن عزیز بیخیال...

بگید کدومش غیر منطقیه، چرا کلی میگید؟!!! منظور من از نقل قول دوباره پست ها این بود که دوباره حرفهای همیشگی رو تکرار نکنم. چون جواب تمام اون سؤالات چندین بار داده شده بود. قانون و تبصره دیگه چیه.
5 تا گوشی با یه سیستم عامل و یه طراحی ولی هیچ کدومشون در یه زمان با هم همپوشانی ندارند. یعنی اپل نمیاد یه iPhone 5 معرفی کنه که همه امکانات فوله و به قولی High end هست. یه دونه هم iPhone 5 HD که صفحش رزولوشن بهتری داره و دوربینش خفن تره. یه دونه آیفون که هدفون بیتس داره و مخصوص گوش کردن موزیکه. یه دونه آیفون با صفحه پاره آجری برای نقشه کشی، یه دونه برای برنامه نویسی، یه دونه برای آشپزی، یه دونه برای ... کاری که دقیقاً الان سامسونگ داره انجام میده (نه با این آب و تابی که من گفتم! :31:). الان ما فقط یه آیفون داریم و مطمئنیم تا سال آینده و شاید تا دو سال دیگه کاملاً از همه نظر کفاف میده. همونطوری که آیفون 4 و 4اس الان اینجور هستند (کدوم گوشی هم سن و سال این دو تا الان این وضعیتو دارن؟) شما یه کلمه بگید راجع به کدوم گوشی اینجور پشت گرمی وجود داره تا من بدونم. این اگه اسمش مشتری مداری نیست پس چیه؟
الان از قیمت مفت تا 200 دلار، آیفون داریم. ولی اپل همه شو در یک زمان نزده. هر کس که میخواد کمتر هزینه کنه میره مدلهای قدیمی تر رو میخره نه مدلهای آشغال تر. به قول آرمان یه پورشه قدیمی تر، نه یه موتورگازی :31:

arash59b
03-10-2012, 21:33
از هیمن الان از همه دوستان عزیز و منتقدان محصولات اندروید مخصوصا تو بخش تبلت های نفیس سامسونگ

دعوت به عمل میاد که پیشاپیش بهترین توهین های خود رو برای تاپیک جدید ایپد مینی که یکی دیگه از آشغال های بی ارزش،

پر از عیب و نقص و تکرار مکررات اپل هست نگه دارند.

لطفا بقیه توان و انرژیتون رو حفظ و ذخیره کنند. اگه احیانا نکته جدیدی یادتون نیومد نگران نباشید بزودی سری جدید تبلیغات سرشار از اعتماد بنفس

روسا و نمایندگی های سامسونگ در راه است تا گالکسی تب و نکسوس رو به اوج قله های تکنولوژی دنیا و ایپد مینی رو درحد تبلت دیمو معرفی کنند

گردن ماهم از مو باریک تر

03-10-2012, 21:51
بحث با فن ها هیچ ایرادی نداره چون کسی فقط بخواد فن باشه با دلیل و منطق دفاع میکنه از محصول مورد علاقش.
خطرناک تر از اون فن ایه که تبدیل به هیتر بشه. بحث با این افراد خطر مرگ داره. :دی
دوستانی که مخالف این محصول اپل هستن خیلی راحت میتونن توی تاپیک نوت ۲ یا اس ۳ ازش بد بگن و فحش ناموسی راه بندازن (با شناختی که از ناظر انجمن دارم موردی نداره). ولی خواهشا این تاپیک رو به گند نکشین. هر کسی دید خودشو داره و با توجه به دید خودش انتخاب میکنه. این رفتار های بچه گانه واقعا زشته.
تقاضا دارم هر چه سریع تر این تاپیک پاک سازی بشه.

=CYBER=
03-10-2012, 22:01
از هیمن الان از همه دوستان عزیز و منتقدان محصولات اندروید مخصوصا تو بخش تبلت های نفیس سامسونگ

دعوت به عمل میاد که پیشاپیش بهترین توهین های خود رو برای تاپیک جدید ایپد مینی که یکی دیگه از آشغال های بی ارزش،

پر از عیب و نقص و تکرار مکررات اپل هست نگه دارند.

لطفا بقیه توان و انرژیتون رو حفظ و ذخیره کنند. اگه احیانا نکته جدیدی یادتون نیومد نگران نباشید بزودی سری جدید تبلیغات سرشار از اعتماد بنفس

روسا و نمایندگی های سامسونگ در راه است تا گالکسی تب و نکسوس رو به اوج قله های تکنولوژی دنیا و ایپد مینی رو درحد تبلت دیمو معرفی کنند

گردن ماهم از مو باریک تر
یک زمانی می گفتن همه دارن از اپل تقلید می کنن ، اپل تبلت زد فلان شرکت هم زد ، اپل گوشی هوشمند زد باقی شرکت ها هم زدن .

الان نشستم ببینیم آیا میگید مثلا گوگل تبلت 7 اینچی زد ، اپل هم زد ؟ نمیگید شک نکنید [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

arash59b
03-10-2012, 22:14
یک زمانی می گفتن همه دارن از اپل تقلید می کنن ، اپل تبلت زد فلان شرکت هم زد ، اپل گوشی هوشمند زد باقی شرکت ها هم زدن .

الان نشستم ببینیم آیا میگید مثلا گوگل تبلت 7 اینچی زد ، اپل هم زد ؟ نمیگید شک نکنید [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

نکنه از نظر شما سایز و اینچ تبلت پتنت هست!!!

واقعا شما مصداق بهونه بنی اسراییلی هستید

اپل فقط ایفون میزنه میگید چرا به مشتری احترام نمیزاره چرا رنگش رو، سایزش رو، ...تغییر نمیده چرا نسبت به چند سال پیش تغییر نکرده

حالا هم که اومده تغییر داده می گید چرا تغییر داده

خود ایپد 10 اینچه میخواید برای اینکه به شما برنخوره 1-2 اینچ ازش کم کنه بنظرتون به صرفه هست،

استیو مرحوم یه حرفی حالا نمیدونم راست و دروغ زد بعد هم مرد می خواید از قبر در بیاد از شما معذرت خواهی کنه؟

=CYBER=
03-10-2012, 22:24
نکنه از نظر شما سایز و اینچ تبلت پتنت هست!!!

واقعا شما مصداق بهونه بنی اسراییلی هستید

اپل فقط ایفون میزنه میگید چرا به مشتری احترام نمیزاره چرا رنگش رو، سایزش رو، ...تغییر نمیده چرا نسبت به چند سال پیش تغییر نکرده

حالا هم که اومده تغییر داده می گید چرا تغییر داده

استیو مرحوم یه حرفی حالا نمیدونم راست و دروغ زد بعد هم مرد می خواید از قبر در بیاد از شما معذرت خواهی کنه؟
شما خوب توجه کن هیچ وقت مستقیم به سوالات من جواب نمیدی ، همش تفره میری [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

برادر من ، من نه با شما ، نه با شرکت اپل ، نه با طرفداراش مشکلی دارم . من خودم طرفدار شرکت اپل بودم !
شرکت اپل سیاستی که داره از نظر شخص من خوب نیست ، به من ربطی نداره شرکت اپل با گوگل چه مشکلی داره ولی این درست نیست که برداره مپ رو از گوشی حذف کنه ( که کاملا مشخص هست تصمیم کاملا اشتباهی بوده و هست که خودشون هم عذرخواهی کردن . ) .
شاید مپ تو ایران چندان برای من کارایی نداشته باشه ولی من به شخصه شرکت رو از نظر مشتری مداری بررسی می کنم .

اون زمانی که استیو اومد گفت اندازه 3.5" بهترین اندازه هست و همه اون رو تایید کردن ما که حرفی نزدیم گفتیم راست میگه .
الان اومده کرده 4" ما حرفی زدیم ؟

بنده میگم اپل باید خودش رو با دنیا هماهنگ کنه ، نه اینکه مغز طرفداراش رو با خودش هماهنگ کنه .
آندروید طی چند سال اخیر چه تغییراتی داشته ؟
طراحی گوشی های سامسونگ ، اچ تی سی چه تغییراتی داشته ؟
تغییرات سیستم عامل ویندوز فون چقدر بوده ؟
بهبود تکنولوژی صفحه نمایش لومیا 920 چقدر پیشرفت کرده ؟

آیا اپل نمی تونسته ؟ من شک ندارم که می تونست بهتر از اینها هم می تونست . ولی اپل داره سیاستی رو پیش میبره که بیشتر پول بیاد تو حسابش و تعصب افرادی مثل شما رو نگه داره تا بخواد یک گوشی کاملا پیشرفته بده بیرون و 5 برابر زحمت بکشه برای آپدیت های بعدی .

من با شما بحثی ندارم چون شما جز حرف خودتون حرف استیو جابر رو هم قبول نمی کنید پس خواهشا از صحبت من نقل قول نکنید که حوصله بحث ندارم چون به جایی نمیرسیم .

*Ali*
03-10-2012, 22:29

قبل از اپل، هم تبلت وجود داشت هم اسمارت فون. ولی چطور شد که بعد از اومدن تبلت و اسمارت فون اپل کلا ورق برگشت؟ که دیگه بحثش طولانی و البته تکراریه.
حالا هم هنوز اتفاقی نیفتاده. صبر کنید تا ببینیم این تبلت 7 اینچی اصلا معرفی میشه یا نه. شاید معرفی شد و باز هم قضیه اسمارت فون و تبلت این دفعه برای تبلت های 7 اینچی تکرار بشه.

arash59b
03-10-2012, 23:02
اولا شما یه بحث رو به سرانجام برسونید بعد به ما بگید کلی گویی می کنید

شما همین چند تا پست اخیر رو مشاهده کنید هر درفعه یه بحث رو وسط می کشند حتی بحث هایی که قبلا چند بار بهش جواب داده شده (علی جان زحمت کشیدن و خلاصه شو چند تاپیک قبل گذاشتن)

در اخر اون اخرین پست من اگه کلی گویی بود در جواب کولی گویی پست قبلتر شما بود، خواهش دوستان به پست 343یه نگاه بندازن بگن من در مقابل چه بحث و نکته خاصی که شما مطرح کردید کلی گویی کردم!!!

بعد هم دعوای اپل و گوگل به کاربرها چه ربطی دراه، اپل گوگل مپ رو بطور پیش فرض از ios حذف کرده شما و هر کاربر دیگه ای می تونه بره app گوگل ارت رو از ایتیونز دانلود کنه و نصب کنه مدیرعامل اپل هم نیومده به گوگل بگه شما حق ندارید تو ایتوینز app شو

بسازی و نصب کنی. فرق حذف بصورت پیشفرض و حذف کلی برنامه زمین تا اسمون فرق می کنه.

اون زمان که اپل ایفون میزد شما اسمارت فون دیگه ای سراغ داشتی یا میشناختی که بخوای در مورد خوب یا بد بودن 3.5 اینچ نظری داشته باشی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

تو جمله هاتون خودتون فتوا میدید خودتون هم از فتوا تون نتیجه می گیرید. انگ زدن که شاخو دم نمیخواد

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید :41::23:

*Ali*
04-10-2012, 00:52
به من ربطی نداره شرکت اپل با گوگل چه مشکلی داره ولی این درست نیست که برداره مپ رو از گوشی حذف کنه ( که کاملا مشخص هست تصمیم کاملا اشتباهی بوده و هست که خودشون هم عذرخواهی کردن . ) .
شاید مپ تو ایران چندان برای من کارایی نداشته باشه ولی من به شخصه شرکت رو از نظر مشتری مداری بررسی می کنم .
دلایل حذف مپ گوگل خیلی زیاد بود. مثلاً اینکه گوگل یه سری از سرویسها که توی مپ اندروید بود رو به اپل ارائه نمیداد. به علاوه مسائل تبلیغات و چیزای دیگه که کفر اپل رو در آورد و خودش دست به کار شد. قضیه اصلاً مشکل داشتن و دشمنی و این چیزا نیست. که اگه بود چه کسی عصبانی تر از استیو؟ مگه او نبود که میگفت اندروید محصول کپیه و حاضرم باهاش جنگ هسته ای راه بندازم؟ اگه قضیه واقعاً این بود که باید زودتر از اینها مپ رو حذف میکردند. ولی اینجا صحبت سر مصرف کننده ست. دعوای بین دو تا شرکت به مصرف کننده مربوط نمیشه و نباید دودش تو چشم اون بره.
لطفاً یه خورده از این بررسی های مشتری مداری واسه بقیه هم بکنید!!!

امنیت کاربران اندروید در گوگل پلی کاملاً تضمین شده ست؟
آپدیت های نرم افزاری به طور منظم ارائه میشن؟ (اصلاً ارائه میشن؟)
سیستم عامل گوشی شما با سخت افزارش کاملاً مچ شده؟
باگ های مربوط به گوشیتون رو باید به کی بگید؟ به گوگل که سازنده نرم افزاره، یا به سازنده سخت افزار، یا به کسی که نرم افزار رو Optimize کرده؟ آشپز چندتا شد؟
...

هیچ وقت از این بررسی ها واسه بقیه انجام دادید؟

بنده میگم اپل باید خودش رو با دنیا هماهنگ کنه ، نه اینکه مغز طرفداراش رو با خودش هماهنگ کنه .
بنده هم میگم رقبا باید خودشونو با دنیا هماهنگ کنند. نه اینکه بشینند تا اپل یه چیزی بده بیرون و پس فرداش بیان با ایده گیری کامل، همونو بسازن و باهاش به اپل و طرفداراش سرکوفت بزنن و مسخره شون کنند.

آیا اپل نمی تونسته ؟ من شک ندارم که می تونست بهتر از اینها هم می تونست . ولی اپل داره سیاستی رو پیش میبره که بیشتر پول بیاد تو حسابش و تعصب افرادی مثل شما رو نگه داره تا بخواد یک گوشی کاملا پیشرفته بده بیرون و 5 برابر زحمت بکشه برای آپدیت های بعدی .
به نظر شما این همه تغییر کافی نیست؟

آیفون جدید صفحه نمایش جدیدی دارد، صفحه تاچ لمسی جدیدی دارد، شیشه محافظ جدیدی دارد، جنس بدنه جدیدی دارد، دوربین جدیدی دارد، کیفیت ساخت متفاوت و بسیار بالاتری دارد، تکنولوژی وای فای جدیدی دارد، طراحی جزئیات کاملا متفاوتی دارد، پردازشگری یک نسل جلوتر از همه بازار دارد، کامل ترین پشتیبانی LTE و شبکه های مخابراتی را دارد، شارژر جدیدی دارد، حتی جزئیاتی مثل محل قرارگیری جک هدفون بهینه شده، سیستم صوتی - اسپیکر و میکروفون - های جدیدی دارد، هدفون های جدیدی دارد. هیچ چیزی در آیفون 5 پیدا نمی کنید که نسبت به نسل قبل بطور محسوسی بهتر نشده باشد. همه اینها روی هم، ولی ظاهر آیفون جدید دقیقا - و به عمد - طوری طراحی شده که تداعی کننده طراحی اورجینال آیفون باشد.
+

اپل تنها کمپانی ای است که از مراحل ساخت قطعات آیفون عکس های 29 مگاپیکسلی می گیرد تا مطمئن شود عملیات تراشکاری از 725 حالت ممکن، حالت مناسب انتخاب خواهد شد. آنها تنها کمپانی ای هستند که 3 سال بر روی طراحی یک هدفون کار می کنند، آنها تنها کمپانی ای هستند که بیشترین تلاش در طراحی دوباره، و تماما از ابتدا، محصولی را می کنند ولی در پایان سعی می کنند دستگاهشان در ظاهر و عملکرد مشابه گذشته باشد، حتی با توجه به اینکه تقریبا تمام آیفون نسبت به نسل قبلی به کل عوض شده است.

=CYBER=
04-10-2012, 11:31
دلایل حذف مپ گوگل خیلی زیاد بود. مثلاً اینکه گوگل یه سری از سرویسها که توی مپ اندروید بود رو به اپل ارائه نمیداد. به علاوه مسائل تبلیغات و چیزای دیگه که کفر اپل رو در آورد و خودش دست به کار شد. قضیه اصلاً مشکل داشتن و دشمنی و این چیزا نیست. که اگه بود چه کسی عصبانی تر از استیو؟ مگه او نبود که میگفت اندروید محصول کپیه و حاضرم باهاش جنگ هسته ای راه بندازم؟ اگه قضیه واقعاً این بود که باید زودتر از اینها مپ رو حذف میکردند. ولی اینجا صحبت سر مصرف کننده ست. دعوای بین دو تا شرکت به مصرف کننده مربوط نمیشه و نباید دودش تو چشم اون بره.
لطفاً یه خورده از این بررسی های مشتری مداری واسه بقیه هم بکنید!!!

امنیت کاربران اندروید در گوگل پلی کاملاً تضمین شده ست؟
آپدیت های نرم افزاری به طور منظم ارائه میشن؟ (اصلاً ارائه میشن؟)
سیستم عامل گوشی شما با سخت افزارش کاملاً مچ شده؟
باگ های مربوط به گوشیتون رو باید به کی بگید؟ به گوگل که سازنده نرم افزاره، یا به سازنده سخت افزار، یا به کسی که نرم افزار رو Optimize کرده؟ آشپز چندتا شد؟
...

هیچ وقت از این بررسی ها واسه بقیه انجام دادید؟

بنده هم میگم رقبا باید خودشونو با دنیا هماهنگ کنند. نه اینکه بشینند تا اپل یه چیزی بده بیرون و پس فرداش بیان با ایده گیری کامل، همونو بسازن و باهاش به اپل و طرفداراش سرکوفت بزنن و مسخره شون کنند.

به نظر شما این همه تغییر کافی نیست؟

+

حذف گوگل مپ از نظر من خیلی سریع انجام شده و یک تصمیم شک شبه هست . اگر اینطور نبود همه ما می دونیم که اپل روی محصولاتش وقت زیادی صرف می کنه و این محصول به طرز وحشتناکی افتضاح از آب دراومد که دلیلش عجله هست .
هنوز از قرارداد گوگل مپ حدود 1 سال باقی مونده اینم ذکر کنم و همچنین اپل اجازه آپدیت نرم افزارهای یوتیوب و مپ رو به گوگل تا اون حدی که اونا می خواستن تا به حال نداده بود .
حتی استفاده از کدهای خاص تو کروم هم داده نشده که باعث افزایش سرعت نیست به سافاری بشه ، که این خودش کاملا مشخصه طرفدار جیب خودشون هستن یا مصرف کننده .

در مورد طراحی آیفون 5 فقط یک چیزی میگم ،
آیفون 5 من نمیگم خوب نیست من میگم کامل نیست . طراحی 2 ساله گوشی نباید این باشه ، من به شخصه 2 ساله منتظر 5 بودم ، از اینور یکی می گفت این گوشی پدر اون گوشی رو در میاره ، بهترین گوشی دنیا هست و ...
از نظر طراحی که فکر نمی کنم بهترین باشه ، حتی به طراحای ایرانی هم 2 سال تایم بدی بگی یه گوشی بزن از این بهتر میزنه ! ( 2 سال تایم کمی نیست )
شما طرح های 2 سال پیش سایر کمپانی ها رو ببینید ، طرح های فعلی رو هم ببینید . متوجه منظور من میشید .

در مورد پیشرفت اپل ، به نظر من اپل پیشرفت خاصی نکرده .
یه توضیح کوتاهی میدم که اپل چیکار می تونست بکنه و نکرده ، شاید هم این کارها رو انجام دادن ولی گذاشتن تو جیبشون برای آیفون بعدی !

1 - تکنولوژی شبیه PureMotion HD+ display ( نمی دونم با گوشی های سری لومیا یا N9 کار کردید یا نه ولی من به شخصه عاشق صفحه این گوشی ها هستم .
اون سیاهی صفحه نمایش با سیاهی بدنه گوشی کاملا ست شده یعنی عمرا متوجه نمیشید اختلاف صفحه نمایش با بدنه رو . ( این یک تکنولوژی هست )
یا یکی از تکنولوژی ها این صفحه نمایش میشه به تنظیم رنگ صفحه نمایش برای دیدن صفحه تو هر موقعیتی حتی زیر نیر خورشید .

2- یک طراحی کاملا منحصر به فرد نه شبیه 4 و نه 4s ، نه 3g .
زمانی که استیو اومد 4 رو معرفی کرد نسبت به نسخه قبلی تغییرات انقلابی داشت ، همه باید این رو قبول کنیم . ولی الان تغییر انقلابی نمی بینیم .

3 - تغییرات زیاد تو نسخه IOS 6 .
آخه من نمیدونم این اپل حتی عکس بک گراند بخش ستینگ رو از اول تولد این سیستم عامل چرا عوض نمی کنه ! حتما بعضی ها میگن این عکس خوبه نیازی به تغییر نداره ! منم میگم بروکی :دی

4 - امکان شخصی سازی Notification bar : اینو کی نمی خواد داشته باشه ؟ همه می خوایم ولی دست همه بسته هست . ( اونایی که نمی خوان جیلبریک کنن )

5 - تغییر تو ظاهر سیستم عامل ، مثل صفحه اول ، بخش ستینگ ، ماشین حساب ، ساعت ، تایمر

من به شخصه خسته شدم از دیدن اینا تو چند سال اخیر و دنبال آپدیت هستم که ارائه نشد .
به همین دلیل میرم سراغ گوشی بعدی گوگل تا اپل به خودش بیاد .

*Ali*
04-10-2012, 21:14
حذف گوگل مپ از نظر من خیلی سریع انجام شده و یک تصمیم شک شبه هست . اگر اینطور نبود همه ما می دونیم که اپل روی محصولاتش وقت زیادی صرف می کنه و این محصول به طرز وحشتناکی افتضاح از آب دراومد که دلیلش عجله هست .
هنوز از قرارداد گوگل مپ حدود 1 سال باقی مونده اینم ذکر کنم و همچنین اپل اجازه آپدیت نرم افزارهای یوتیوب و مپ رو به گوگل تا اون حدی که اونا می خواستن تا به حال نداده بود .
حتی استفاده از کدهای خاص تو کروم هم داده نشده که باعث افزایش سرعت نیست به سافاری بشه ، که این خودش کاملا مشخصه طرفدار جیب خودشون هستن یا مصرف کننده .
به طرز وحشتناکی افتضاح از آب در اومد؟؟؟ :18:
یه جور میگید انگار 5 ساله دارید از گوگل مپ استفاده میکنین و هر روز باهاش میرین بیرون و آدرس پیدا میکنید و دوستاتونو توش ذخیره کردینو باهاش رستوران پیدا میکنید و... و حالا دیگه توان این کارا رو ندارید. اصلاً تا حالا مپ جدید رو دیدید شما؟؟؟ همین 4 تا حرفی که سایتهای ترولیست ایرانی نوشتن رو سند کردید؟ Consumer reports جدیداً اومده ریویو خودش رو آپدیت کرده و گفته مپ جدید به بدی که بقیه میگن نیست. GSMArena هم همچین حرفی زده. لطفاً یکم واقع بین باشید. درسته که Maps هنوز جای کار زیادی داره، ولی این اپله و اون طرف چند صد میلیون کاربر که میلیاردها سرچ رو در طول هفته ها انجام میدن. تمامی اطلاعات روزانه داره آپدیت میشه. این وصله ها به اپل نمیچسبه.
حدی از آپدیت که گوگل واسه یوتیوب و مپ میخواست، وجود تبلیغات مسخره و مزاحم بود که به شخصه ازشون متنفرم. وگرنه وجود امکانات بهتر مثل Turn by turn که خواسته خود اپل بود. کی گفته اجازه نمیداده؟؟؟
راجع به قضیه سافاری و کروم اطلاعات خاصی ندارم. فقط بدونید که بقیه هم همینکاره هستند. گوگل هم امکاناتی که توی مپ اندروید هست رو به هیچکس نمیده.

طراحی 2 ساله گوشی نباید این باشه ، من به شخصه 2 ساله منتظر 5 بودم ، از اینور یکی می گفت این گوشی پدر اون گوشی رو در میاره ، بهترین گوشی دنیا هست و ...
از نظر طراحی که فکر نمی کنم بهترین باشه ، حتی به طراحای ایرانی هم 2 سال تایم بدی بگی یه گوشی بزن از این بهتر میزنه ! ( 2 سال تایم کمی نیست )
شما طرح های 2 سال پیش سایر کمپانی ها رو ببینید ، طرح های فعلی رو هم ببینید . متوجه منظور من میشید .

شما کارای اپل رو سند میکنید یا حرفهایی که مدیر فاکسکان و بقیه دربارش میزنند؟ اونا هرچی گفتن واسه خودشون گفتن، این چه دخلی به اپل داره که گناهشو پای اون مینویسید؟
اشتباه فکر میکنید. در این رده اسمارت فونی به باریکی و در عین حال توان باتری فوق العاده ای مثل آیفون 5 وجود نداره. حتی آیفون 5 از گوشیهای سمبلیک بقیه برندها هم بهتر ظاهر شده. مثلاً گوشیهای خاصی که فقط مقاومتشون عالیه، فقط بی اندازه نازک هستند و... مثل SAMSUNG Evergreen که یه گوشی 100 دلاری و نماد دوست داری محیط زیست و اینا هست، ولی از آیفون نمره کمتری تو آنالیز عناصر سازنده گرفته:

1 - تکنولوژی شبیه PureMotion HD+ display ( نمی دونم با گوشی های سری لومیا یا N9 کار کردید یا نه ولی من به شخصه عاشق صفحه این گوشی ها هستم .
اون سیاهی صفحه نمایش با سیاهی بدنه گوشی کاملا ست شده یعنی عمرا متوجه نمیشید اختلاف صفحه نمایش با بدنه رو . ( این یک تکنولوژی هست )
یا یکی از تکنولوژی ها این صفحه نمایش میشه به تنظیم رنگ صفحه نمایش برای دیدن صفحه تو هر موقعیتی حتی زیر نیر خورشید .

فایده ست شدن سیاهی صفحه نمایش با سیاهی بدنه چیه؟
راجع به نور آفتاب هم باید از آرمان پرسید. من تا بحال آیفون نداشتم تا تستش کنم. ولی تو این پست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) کاملاً راجع به صفحه آیفون 5 توضیح داده.

زمانی که استیو اومد 4 رو معرفی کرد نسبت به نسخه قبلی تغییرات انقلابی داشت ، همه باید این رو قبول کنیم . ولی الان تغییر انقلابی نمی بینیم .

بازم همین جمله کلیشه ای. تغییر انقلابی !!! چرا تغییر انقلابی نکرد !!! آیفون 5 چون ظاهرش نسبت به نسخه قبلی عوض نشده تغییر انقلابی نبود؟ تو پست قبلی فقط یه پاراگراف از امکانات جدید آیفون نقل قول کردم. لطفاً برید بخونید. بهتر شدن همیشه با تغییر انقلابی نیست. وقتی نیازی به تغییر نیست، نباید چیزی رو تغییر داد. بر خلاف بقیه که صرفاً به خاطر تغییر دادن، چیزی رو تغییر میدن.

آخه من نمیدونم این اپل حتی عکس بک گراند بخش ستینگ رو از اول تولد این سیستم عامل چرا عوض نمی کنه ! حتما بعضی ها میگن این عکس خوبه نیازی به تغییر نداره ! منم میگم بروکی:دی

متوجه نشدم !

4 - امکان شخصی سازی Notification bar : اینو کی نمی خواد داشته باشه ؟ همه می خوایم ولی دست همه بسته هست . ( اونایی که نمی خوان جیلبریک کنن )

اسمش Notification Center ـه. به جز نوتیفیکیشن دیگه چی باید توش باشه که نیازی به شخصی سازی داره؟ البته پتانسیلش رو داره که بعضی چیزای ضروری رو به اونجا میانبر داد. ولی بازم تو این صفحه شلوغ، کمی آزاردهنده هست.

5 - تغییر تو ظاهر سیستم عامل ، مثل صفحه اول ، بخش ستینگ ، ماشین حساب ، ساعت ، تایمر

چه نیازیه؟ همین الان همه چیز در سطح عالی هست (تجربه شخصی). هر وقت هم نیاز بشه در جهت بهتر کردن تجربه کاربری هست نه صرفاً تغییر دادن.

من به شخصه خسته شدم از دیدن اینا تو چند سال اخیر و دنبال آپدیت هستم که ارائه نشد .

مختارید! این طرف داره روز به روز به تعداد مخالفها افزوده میشه. اون طرف مردم دارن هر روز بیشتر از قبل واسه آیفون سر و دست میشکنن و رکورد پیش فروش میزنن. به راستی که عجب کشور جالبی داریم.

=CYBER=
04-10-2012, 22:16
به طرز وحشتناکی افتضاح از آب در اومد؟؟؟ :18:
یه جور میگید انگار 5 ساله دارید از گوگل مپ استفاده میکنین و هر روز باهاش میرین بیرون و آدرس پیدا میکنید و دوستاتونو توش ذخیره کردینو باهاش رستوران پیدا میکنید و... و حالا دیگه توان این کارا رو ندارید. اصلاً تا حالا مپ جدید رو دیدید شما؟؟؟ همین 4 تا حرفی که سایتهای ترولیست ایرانی نوشتن رو سند کردید؟ Consumer reports جدیداً اومده ریویو خودش رو آپدیت کرده و گفته مپ جدید به بدی که بقیه میگن نیست. GSMArena هم همچین حرفی زده. لطفاً یکم واقع بین باشید. درسته که Maps هنوز جای کار زیادی داره، ولی این اپله و اون طرف چند صد میلیون کاربر که میلیاردها سرچ رو در طول هفته ها انجام میدن. تمامی اطلاعات روزانه داره آپدیت میشه. این وصله ها به اپل نمیچسبه.
حدی از آپدیت که گوگل واسه یوتیوب و مپ میخواست، وجود تبلیغات مسخره و مزاحم بود که به شخصه ازشون متنفرم. وگرنه وجود امکانات بهتر مثل Turn by turn که خواسته خود اپل بود. کی گفته اجازه نمیداده؟؟؟
راجع به قضیه سافاری و کروم اطلاعات خاصی ندارم. فقط بدونید که بقیه هم همینکاره هستند. گوگل هم امکاناتی که توی مپ اندروید هست رو به هیچکس نمیده.

شما کارای اپل رو سند میکنید یا حرفهایی که مدیر فاکسکان و بقیه دربارش میزنند؟ اونا هرچی گفتن واسه خودشون گفتن، این چه دخلی به اپل داره که گناهشو پای اون مینویسید؟
اشتباه فکر میکنید. در این رده اسمارت فونی به باریکی و در عین حال توان باتری فوق العاده ای مثل آیفون 5 وجود نداره. حتی آیفون 5 از گوشیهای سمبلیک بقیه برندها هم بهتر ظاهر شده. مثلاً گوشیهای خاصی که فقط مقاومتشون عالیه، فقط بی اندازه نازک هستند و... مثل SAMSUNG Evergreen که یه گوشی 100 دلاری و نماد دوست داری محیط زیست و اینا هست، ولی از آیفون نمره کمتری تو آنالیز عناصر سازنده گرفته:

فایده ست شدن سیاهی صفحه نمایش با سیاهی بدنه چیه؟
راجع به نور آفتاب هم باید از آرمان پرسید. من تا بحال آیفون نداشتم تا تستش کنم. ولی تو این پست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) کاملاً راجع به صفحه آیفون 5 توضیح داده.

بازم همین جمله کلیشه ای. تغییر انقلابی !!! چرا تغییر انقلابی نکرد !!! آیفون 5 چون ظاهرش نسبت به نسخه قبلی عوض نشده تغییر انقلابی نبود؟ تو پست قبلی فقط یه پاراگراف از امکانات جدید آیفون نقل قول کردم. لطفاً برید بخونید. بهتر شدن همیشه با تغییر انقلابی نیست. وقتی نیازی به تغییر نیست، نباید چیزی رو تغییر داد. بر خلاف بقیه که صرفاً به خاطر تغییر دادن، چیزی رو تغییر میدن.

متوجه نشدم !

اسمش Notification Center ـه. به جز نوتیفیکیشن دیگه چی باید توش باشه که نیازی به شخصی سازی داره؟ البته پتانسیلش رو داره که بعضی چیزای ضروری رو به اونجا میانبر داد. ولی بازم تو این صفحه شلوغ، کمی آزاردهنده هست.

چه نیازیه؟ همین الان همه چیز در سطح عالی هست (تجربه شخصی). هر وقت هم نیاز بشه در جهت بهتر کردن تجربه کاربری هست نه صرفاً تغییر دادن.

مختارید! این طرف داره روز به روز به تعداد مخالفها افزوده میشه. اون طرف مردم دارن هر روز بیشتر از قبل واسه آیفون سر و دست میشکنن و رکورد پیش فروش میزنن. به راستی که عجب کشور جالبی داریم.

والا قبلا هم گفتم بحث کردن با شما به نتیجه ای نمیرسه چون اولین اشکالی که دارید اینه که فکر می کنید کسی بیشتر از شما نمی دونه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] البته من اندازه مورچه هم نمی دونم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

قبلا گفتم فکر کنم ندیدید ، من 4S دارم نسخه 64 گیگابایت از هلند خریدم .
لازم نیست برای کار کردن با نسخه جدید مپ صاحب کارخونه باشم یا بابام میلیاردر باشه !!! این نظر اقلیت استفاده کنندگان از مپ جدید هست . اگر اکثریت راضی بودن هیچ موقع مدیر یک شرکت بزرگ نمیاد عذرخواهی کنه .
یک شرکت بزرگی مثل اپل که چندین میلیون دیوایس داره تو کل دنیا باید برای ارائه یک نسخه جدید از هرچیز چندین سال روی اون برنامه ریزی و کار کنه .
اینا رو مپ جدید زیاد کار نکردن برادر من اینو قبول می کنی بکن نمی کنی نکن به من چه !

گوشی جدید اپل انقلاب نکرد این حرف همه هست چه روز اول 10 میلیون بفروشه چه 100 میلیون ربطی به رضایت کاربران نداره .
افرادی که مثل شما به آرم اپل تعصب دارن میرن میخرن مهم نیست براشون .

اون روزی که هر سهم تو بورس آمریکا از 700 دلار گذشت همه وبسایت های متعصب اپل اینترنت رو گذاشته بودن رو سرشون که اپل غوغا کرد ، آیفون 5 ترکوند در حالی که چند روز دووم نیاورد !

اینم خدمت شما هرچند بنده اندازه چوپان هم نمیدونم خودتون تحلیل کنید : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اینم بگم خدمتتون ، وقتی شما میگید وقتی یک طرح کامل میشه دیگه نیازی به تغییر نداره نشون میده از طراحی چیزی نمیدونید !
هیچ طرحی کامل نیست .

شما این رو تو طراحی گوشی بعدی آیفون میبینید اونوقت هست که ما از شما میپرسیم چی شد پس کامل بود که ؟ شما تو جواب میگید : اون موقع کامل بود الان باید طرح جدید بده [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اون زمان N95 هم کامل بود چرا آیفون تولید شد اصلا ؟

بدرود [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

*Ali*
04-10-2012, 22:52
باز هم مثل همیشه، راه در رو وقتی جوابی نیست = تهمتهای بیجا
هر وقت هم ما یه چیز نوشتیم به جای اینکه یه متن مشخصی رو نقل قول کنید و بهش جواب دید، کلهم حرفها رو میذارید کنار و از در دیگه ای وارد میشید، شما متعصبید، نمیشه باهاتون بحث کرد، فلان ...
درسته بحث باهاتون فایده ای نداره. فقط به عنوان کلام آخر:

تنها چیزی که مپ جدید رو بهتر میکنه زمان هست. هیچ کم کاری در برنامه ریزی و فلان که شما میگید انجام نشده.
همیشه برای انجام کار درست انقلاب لازم نیست. انقلاب وقتی لازمه که انبوهی از بدی ها روی هم انباشته بشه و با کارهای کوچیک نشه درستش کرد. اروپا یه بار انقلاب صنعتی کرد.

به شما ربطی نداره که به آرم اپل تعصب دارم یا به چیز دیگه. اینجا تاپیک آیفون 5 ـه نه شخصیت شناسی اپل دوستان.
سهام اپل هم مطلب کاملاً بی ربطی بود. باز هم طفره رفتن های بی جا و طرح موضوعات الکی، وقتی که جوابی برای حرفهام ندارید.
هیچ طرحی کامل نیست. چون هیچ کس دانای کل نیست. اپل سعی میکنه نسبت به زمان حالی که توش قرار داره بهترین چیزو ارائه بده. کامل ترین ها وابسته به زمان حال خودشون هستند. مثل مکینتاش که در زمان خودش کامل بود و الان به اسباب بازی شبیه هست. هر وقت هم که این طرح کامل آیفون تغییر بکنه متناسب با زمان خودش خواهد بود.
لطفاً احترام طرف مقابل رو نگه دارید و هر صفتی دوست داشتید بهش نچسبونید. اینجا شما با شخصیت من بحث نمیکنید، من هم با شخصیت شما بحث نمیکنم. همه اینجا دوست و هم وطنیم. بحث اینجا در مورد مقایسه تکنولوژی هست. نه مقایسه شخصیت افراد. نظر من درباره اپل یا گوگل هیچ ربطی به شخصیتم نداره که متعصب چیزی باشم یا نباشم. یا خودمو دانای کل فرض کنم.

mahyarSAMSUNG
04-10-2012, 23:49

خود من Galaxy Nexus دارم یعنی از اولین گوشی هایی که با NFC ارائه شد. تا به حال ۱ بار هم ازش استفاده نکردم. :) دستگاه های NFC دار هنوز اونقدر فراگیر نیستن که بخوان برای انتقال فایل استفاده بشن.

در نهایت همه چی بر میگرده به دید شخص. من خودم تا الان آیفون نداشتم و فقط سر و کارم با اندروید بوده ولی تا الان نشده از این امکاناتی که شما اونا رو «نباشی من میمیرم»‌:دی معرفی میکنید استفاده خاصی بکنم. همین ۲ شنبه نزدیک به ۱۰۰ تا عکس گرفتم و هیچ دلیلی هم ندیدم که واسه کسایی که همراهم بودن بفرستم چون فکر نمیکردم تو فاصله ی جایی که ما بودیم تا وقتی برسن به خونه نیاز خاصی به عکس ها داشته باشن. :دی رسیدم خونه عکس ها رو فشرده کردم و آپلود کردم و واسشون فرستادم بدون هیچ مشکلی.

اولا S III 64GB رو شما اگه ۱۵۰۰ جور میکنید واسم شماره حساب بدین پول میریزم یکی واسه من بگیرین. :)
ضمنا این ترکیبی که شما اشاره کردید برابره با ۱۲۸ گیگابایت. یعنی برابر با مک بوکی که من الان دارم استفاده میکنم.
میشه شفاف سازی کنید که از ۱۲۸ گیگابایت چه استفاده ای میخواین بکنین؟!
من تا به حال نشده نیاز به بیشتر از ۱۰ گیگ موسیقی داشته باشم که همراهم باشه.
اگه خیلی خوره بازی باشید هم فکر نمیکنم بیشتر از Asphalt 7 , Modern Combat 3 , Nova 3 , Fifa 2013 چیزی نیاز داشته باشید. حجم رو نمیدونم ولی روی هم ۶ گیگابایت. ۴ گیگ هم بازی و نرم افزار های کم حجم و معمولی.
۲ تا فیلم ۱.۵ گیگابایتی (فیلم های 720p فشرده شده از ۹۰۰ مگ بیشتر ندیدم. اینجا فرض رو بر این گذاشتیم که روی یه مقدار کیفیتی که معمولا توی صفحه ی اسمارت فون به چشم نمیاد هم حساسیت بالایی هست) هم در نظر میگیریم که اگه شرایطی پیش اومد و یه مدت طولانی بیکار بودیم ببینیم.
نهایتا ۵-۶ گیگ عکس (هر چند من خودم هر چی عکس داشته باشم ور میدارم از روی گوشی و فقط چند تا عکس خیلی قشنگ رو نگه میدارم) هم حساب میکنیم.
یه دیوایس ۳۲ گیگ به خوبی برای این مصارف پاسخگوئه.

چقدر سخته جواب همه رو دادن .. فقط جواب شما رو میدم :31:

شما هیچ وقت نمیتونید برای کسی تعیین کنید که از 128 گیگ استفاده میکنه یا نه . شاید طرف کیلسیون فیلم ها رو بخواد همرا خودش داشته باشه و حالا یا تو همون گوشی یا با هزار جور تکنولوزژی مثل همون DLNA بخوای فیلم رو روی تی وی ببینه . پس اینجا بحث استفاده نیست اینجا بحث قدرت ساپورم رم بالاترره . بعدش من دارم میگم بهترن رم که 64 گیگ درنظرش بگیریم 150 تومن با یه اس3 مثلا 32 گیگی میشه 96 گیگ حدود 1700تومن ... ولی اپل 64 گیگ .3.400 تومن ... شما هیچ وقت نداشتن جای رم رو نمیتونی بگی مشکلی نداره این ضعف حتی در گوشی مثل گلکسی نکسوس ...
و دوباره شما میگی ان اف سی کاربرد نداره منم نگفتم کاربردش خیلی ... اولاا که توی خارج کاربردش خیلی مثلا چسبوندن گوشی به یه محصولی که بار کد داره و میتونید اطلاعاتی رو در رابطه با اون محصول رو صفحه گوشی ببینید . دوما پرداخت های خریدها فقط با چسبوندن گوشی به محل مورد نظر ( مثل مترو ) منظور من اینه که اپل 5 گوشی خفنی حساب میشه نداشتن این سیسیتم میتونی آینده این گوشی رو به خطر بندازه این گوشی قرار یه عمر دست یکی باشه اگه قرار باشه این سیسیتم رو نداشته باشه طرف بعد از 2 سال که ان اف سی فراگیر شد باید دوباره بره تو صف اپل و منتظر اپل 5اس باشه که شاید ان اف سی دااشته باشه
من سیسیتم اینترنت خارج رو از کسی که توی لندن درس میخوند و 3 4ماه پیش اومده بود ایران پرسیدم . گفت تو خیاباون که اینترنت نداره و تو مترو هم حتی موبایل انتن نمیده . ولی بالاخره شما داری هزینه ای برای خوندن خبر میدی . که اصلا آقا قبول من بی خیال رادیو شدم ... آخه من از یه نظر دارم ایران و پولهایی که برای این گوشی داده میشه رو میبینم . اینجا رادیو اف ام هنوز احتتیاج . اینجا ایرانه ، بلاد کفر که نیست !!!!
در کل من اگه خودم بحث مارک رو بزارم کنار و منطقی به موضوع نگاه کنم گلکسی نوت 2 که حدود 3 تومن یا شایدم ارزون تر باشه رو که میتونی رم رو ارتقاع بدی تا کلا 128 گیگ و امکانات دیگه با ایفون 5 که شاید 3.600 پولشه عوض نمیکنم ...

Stream
04-10-2012, 23:57

در مورد طراحی آیفون 5 فقط یک چیزی میگم ،
آیفون 5 من نمیگم خوب نیست من میگم کامل نیست . طراحی 2 ساله گوشی نباید این باشه ، من به شخصه 2 ساله منتظر 5 بودم ، از اینور یکی می گفت این گوشی پدر اون گوشی رو در میاره ، بهترین گوشی دنیا هست و ...

در مورد پیشرفت اپل ، به نظر من اپل پیشرفت خاصی نکرده .
یه توضیح کوتاهی میدم که اپل چیکار می تونست بکنه و نکرده ، شاید هم این کارها رو انجام دادن ولی گذاشتن تو جیبشون برای آیفون بعدی !

آخه من نمیدونم این اپل حتی عکس بک گراند بخش ستینگ رو از اول تولد این سیستم عامل چرا عوض نمی کنه ! حتما بعضی ها میگن این عکس خوبه نیازی به تغییر نداره ! منم میگم بروکی :دی

من فقط به این پنج تا نکته که گفتید پاسخ بدم. شما کاملا ظاهر قضیه رو نگاه می کنید و به اسم ها توجه می کنید و چون تغییری نمی بینید، شروع به محکوم کردن می کنید.

1. صفحه آیفون 5 هم بسیار سیاهه و در همه عکس ها بدنه با صفحه بسیار کمه. اگه حتی عکس های آیفون 5 رو می دیدید این حرف رو نمی زدید! البته این کوچکترین ارتباطی به +PureMotion HD نداره. درباره تکنولوژی +PureMotion HD هم قبلا توضیح دادم همراه با تکنولوژی CBD نوکیا برای دیدن در زیر نور خورشید. البته در پاسخ به شخص دیگه ای بوده ولی مطلب درش هست:

بگذریم که صحبت ها همش مقایسه صفحه نوکیا با صفحه های IPS کاملا معمولی بوده (نه صفحه آیفون). پیشرفته بودن صفحه به رزولوشن، سایز، برایتنس و ... نداره. مثلا ایشون مرتب از تکنولوژی CBD نوکیا تعریف کرده (اضافه کردن یک لایه بین سنسورهای تاچ و صفحه برای بهتر کردن قابلیت دید در نور خورشید) تعریف کرده غافل از اینکه اصلا دلیل بوجود آمدن CBD ، ضعف و ناتوانی در تهیه In-Cell Touch در صفحه های LCD بوده، کاری که در صفحه جدید آیفون انجام شده.

ایشون بعدا Response Time و Refresh Rate رو با هم اشتباه می گیره. Refresh Rate آیفون ها از آیفون 4 به این سمت همه 60 هرتز بوده. +PureMotionHD برای Response Time یه کارهایی می کنه که مشابهش در Game Mode اکثر IPS های دسکتاپ بازار هست. تکنیک های نرم افزاری برای تغییر رنگ های ورودی به صفحه بر اساس رنگ قبلی، طوری که کمترین نیاز مهاجرت در صفحه sRGB باشه که با از دست دادن کیفیت، سرعت رو بیشتر می کنه و اصلا ربطی به خود صفحه نداره. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

با در نظر گرفتن صفحه های IPS ویژه اپل، In-cell Touch در LCD، سیستم جدید سیگنال رسانی به پیکسل ها، پوشش 98 درصدی sRGB و dE deviation کمتر از 2 ، هیچ شکی نیست لقب The World's Most Advanced Display کاملا برآزنده آیفون 5 ــه.

اگه اپل اسم این صفحه آیفون 5 رو گذاشته بود +Super Retina 2 FullHD اونوقت شما با خوشحالی می گفتید چقدر عالیه. واقعیت اینه که صفحه آیفون جدید بسیار بسیار بهتر از هر صفحه دیگه ای در بازاره و صد البته تغییراتی که در این صفحه نسبت به آیفون 4/4S شده بسیار زیاده. فقط تو بوق و کرنا گذاشته نشده. همین. به یک ریویو از صفحه آیفون 5 توجه کنید:

نتیجه:
Wrapping up, the iPhone 5 display is a quantum leap better than the display on the iPhone 4.
in the past few years I've reviewed probably 30-40 different displays, from PC monitors to TVs to projectors. Not a single one, out of the box, can put up the Gretag Macbeth dE numbers that the iPhone can, and perhaps one projector (which listed for $20,000) can approach the grayscale and color accuracy out of the box.

جالبه در این مورد که ضعف سایرین رو تو سر اپل می کوبید و می گید چرا مثل سایرین ضعف نداره. عجب!

2. الان تغییرات در این آیفون کاملا انقلابی است. هیچ چیز در این آیفون وجود نداره که نسبت به قبل بهتر نشده باشه (یادمون نره در 4 چیزهایی وجود داشت). تنها چیزی که اپل تصمیم گرفته یکسان نگه داره شکل و ظاهر کلی گوشیه، گرچه جنس بدنه، دقت ساخت، کیفیت ساخت، جزئیات و ... تماما تغییر کرده و کاملا مشخصه دیزاین این آیفون کاملا از ابتدا انجام شده، و تصمیم گرفته شده گوشی جدید از نظر ظاهری در نگاه اول با نسل های قبلی شباهت داشته باشه. شما لحظه ای که آیفون 5 رو لمس کنید متوجه تفاوت های اساسی خواهید شد.

3. چرا گوگل بک گراند صفحه اش رو 12 ساله عوض نکرده؟ چرا ظاهر ویندوز 17 سال تغییر نکرد؟ چرا لوگوی کوکاکولا 50-60 سال تغییر نکرد؟ چون:

چیزی که اپل بارها و بارها نشان داده این است که هیچ وقت چیزی را صرفا به هدف تغییر دادن، تغییر نمی دهد. در حالی که بعضی ها بسیار مصرانه به دنبال این تغییر هستند، پارادوکس قضیه این است که اپل آیفون خود را بسیار تغییر داده است ولی این افراد تغییرات را نمی بینند. اپل بسیار باهوش است که بداند این افراد واقعا تغییر نمی خواهند، فقط فکر می کنند تغییر می خواهند چون این ساده ترین راه برای دیدن ارزش هاست: ظاهری متفاوت.

متاسفانه شما به جای دیدن ارزش ها، فقط و فقط دنبال اسم های تبلیغاتی (مثل +PureMotion HD و شکل متفاوت و ...) هستید. شما یا نمی خواید ببینید یا نمی تونید ببینید که این آیفون متفاوت ترین آیفون از زمان اولین نسل آیفون هست. و تنها تنها تنها تنها چیزی که شما می خواستید ظاهر متفاوت (گوشی/سیستم عامل/...) هست.

4. سلیقه ای ایست و من قبول دارم iOS سیستم عامل قابل شخصی سازی نیست. این اشکال (یا بهتر بگیم سلیقه) بهش وارده.

5. باز هم ظاهر جدید... خودتون هم گفتید "خسته شدم از این ظاهر". شما می خواید اپل برای تنوع این سیستم فوق العاده اش رو به کل به هم بریزه. اگه شما این رو به خود اومدن می دونید، خب مهمون اندروید باشید. هر شش ماه یک بار اینقدر تغییرات رادیکال می بینید که آدم اصلا شک می کنه آیا اینها اصلا موقع تغییراتشون فکر هم می کنن یا اول انجام می دن و بعد می بینن بد بوده :دی

تغییرات رادیکال از شکست در تصمیمات گذشته ریشه می گیره. برای همینه که ظاهر گوگل تغییر اساسی نکرده، برای همینه که ظاهر ویندوز 17 سال یکسان بوده، چون تصمیمات گذشته اشتباه نبودن. هر بار که شما یک ظاهر به کل متفاوت رو در فاصله زمانی بسیار کم می بینید یعنی تصمیمات گذشته بی پایه و اساس بودن. اپل از این تصمیم ها نمی گیره که بخواد بعدا تغییرشون بده.

هدف رو با وسیله اشتباه گرفتید. اپل به هدف رسیده، تغییرات وسیله است برای رسیدن به هدف، انجام کاری به خاطر انجام دادنش در شخصیت اپل نیست. پیشنهاد می کنم اون تاپیک من رو مطالعه کنید:

پی نوشت: عکسی از سهام اپل گذاشتید و گفتید :

اون روزی که هر سهم تو بورس آمریکا از 700 دلار گذشت همه وبسایت های متعصب اپل اینترنت رو گذاشته بودن رو سرشون که اپل غوغا کرد ، آیفون 5 ترکوند در حالی که چند روز دووم نیاورد !
اینم خدمت شما هرچند بنده اندازه چوپان هم نمیدونم خودتون تحلیل کنید :

نمی دونم چقدر از بازار بورس اطلاع دارید ولی تحلیل این افت به هیچ وجه "بد کار کردن" اپل نیست. کامل واضح بود بعد از رسیدن به 700 میلیارد افتی رو شاهد خواهیم بود، مقداری از این افت هم به خاطر خبرهای وسیع ضد مپ بوده همونطور که برای آِیفون 4 و آنتن و ... هم اتفاق افتاد ولی تاثیری در رشد کلی کمپانی نداشت. همین گوگل در 5 سال اخیر رشدی که داشته بسیار کم بوده (که به قول شما بیداره و مثلا اپل خوابه).

گوشی جدید اپل انقلاب نکرد این حرف همه هست چه روز اول 10 میلیون بفروشه چه 100 میلیون ربطی به رضایت کاربران نداره .

Customer Satisfaction فاکتوری است که بررسی میشه و با اینکه مستقیما با میزان فروش مرتبط نیست، ولی چندین و چند ساله که اپل در این رده همیشه اول بوده. با یه سرچ کوچیک متوجه می شید.

اگه معتقدید همه این افرادی که آیفون می خرن متعصب هستن و منطق ندارن و راضی نیستن (و مثلا در این آمارها فیلم بازی می کنن که همیشه اپل اوله؟)، خب این تئوری ها رو بطور علمی ثابت کنید ببینیم آیا واقعا در برند اپل چیز خاصی هست که باعث میشه افراد متعصب بشن؟ یا افرادی که کلا بطور شخصیتی متعصب و غیر منطقی هستن میرن سراغ اپل؟ نتایج این تحقیقات رو هم لطفا در ژورنال های علمی Peer Review شده روان شناسی چاپ کنید ببینیم واقعا اینطوره یا نه.

حتی استفاده از کدهای خاص تو کروم هم داده نشده که باعث افزایش سرعت نیست به سافاری بشه ، که این خودش کاملا مشخصه طرفدار جیب خودشون هستن یا مصرف کننده

عزیز جان اطلاعات شما از جای کاملا اشتباهی است.

قانون اپ استور هست که اپ ها نمی تونن فایل های اجرایی مستقل رو روی آِیفون اجرا کنن که باعث شده گوگل نتونه یه موتور مستقل جاوا اسکریپت رو روی آیفون اجرا کنه. ربطی به این نداره که اپل اجازه نداده، این یک تصمیم برای اطمینان از امنیت و سرعت سیستم عامل بوده و سال هاست وجود داره. یکی از مهمترین دلیل هایی که iOS اینقدر ایمنه همین تصمیمه. اینطوری نتیجه گیری می کنید که در نهایت می گید اپل خوابه و ...

من پاسخ تک تک حرف هایی که در این یکی دو روز زده شد رو نمی دم چون هم وقتم محدوده و هم تاپیک خیلی شلوغ میشه، ولی برای همشون دلیل منطقی وجود داره و در نهایت هم این دلایل به هیچ وجه "ضد مشتری" نیستن و دقیقا در جبهه مقابلش قرار دارن، اکثر این تصمیمات به خاطر احترام فوق العاده به مشتری هاست.

06-10-2012, 01:20
دوستان از آیتاچ جدید توی بازار خبری نیست؟!

=CYBER=
06-10-2012, 11:15
دوستان از آیتاچ جدید توی بازار خبری نیست؟!
نه هنوز تازه می خوات ارسال کنه اپل .

اینم یه خبر جدید :
Workers at Foxconn's Zhengzhou factory strike in reaction to new iPhone 5 quality standards ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

*Ali*
06-10-2012, 16:53

اینم یه خبر جدید :
Workers at Foxconn's Zhengzhou factory strike in reaction to new iPhone 5 quality standards ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

آپدیت خبر خدمت شما:

(Report: Thousands at Foxconn plant strike over iPhone 5 quality control disputes (Update: Foxconn denies

The Auditor
06-10-2012, 18:40

اینم یه خبر جدید :

حالا فن ها بیان هییییییی خبر بذارن که این خبر تکذیب شده. نمونش نوشته بالایی.
ممنون cyber جان

*Ali*
06-10-2012, 19:05
حالا فن ها بیان هییییییی خبر بذارن که این خبر تکذیب شده. نمونش نوشته بالایی.
ممنون cyber جان
شما هم فقط ثانیه ای ببینید یه خبر ذره ای ضد اپله، بیاید اینجا کپیش کنید. بدون اینکه بخونیدش یا در جریان آپدیتش باشید.

amin_g_p
06-10-2012, 19:33
عجب بحثی تو این تاپیک!
در مورد انتخاب گوشی وقتی من ریویو از گوشی می بینم و لیست معایبش موردی نیست و واقعا لیست هست ترجیح می دم گوشی بهتری در همین رنج پیدا کنم. انتظار من: گوشی با این قیمت باید کیفیت بدنش بهتر باشه، مشکل سخت افزاری با WPA2 نداشته باشه و با آپدیت سیستم عامل افت در Customer Satisfaction (هرچند کم) نداشته باشه! و فکر می کنم ایرادات زیاد این مدل باعث شده پیشرفت ها زیاد به چشم نیایند (هرچند که به نظر من این پیشرفت ها در این مدت زمان اساسی نیست).

The Auditor
06-10-2012, 19:54
شما هم فقط ثانیه ای ببینید یه خبر ذره ای ضد اپله، بیاید اینجا کپیش کنید. بدون اینکه بخونیدش یا در جریان آپدیتش باشید.

بیخیال بابا من اصلا نمیدونم شما هم توی این بحث شرکت دارید چون اصلا برام مهم نیست کی چی میگه. این که یه نفر اصلا و ابدا به اپل تعصب نداره برام مهمه، همین.

*Ali*
06-10-2012, 20:10
عجب بحثی تو این تاپیک!
در مورد انتخاب گوشی وقتی من ریویو از گوشی می بینم و لیست معایبش موردی نیست و واقعا لیست هست ترجیح می دم گوشی بهتری در همین رنج پیدا کنم. انتظار من: گوشی با این قیمت باید کیفیت بدنش بهتر باشه، مشکل سخت افزاری با WPA2 نداشته باشه و با آپدیت سیستم عامل افت در Customer Satisfaction (هرچند کم) نداشته باشه! و فکر می کنم ایرادات زیاد این مدل باعث شده پیشرفت ها زیاد به چشم نیایند (هرچند که به نظر من این پیشرفت ها در این مدت زمان اساسی نیست).

قیمت آیفون اصلاً بالا نیست. 199$ قیمت کاملاً مناسب و رقابتی هست. Sim Free ها هم در مقایسه با رقبا قیمتشون خوبه. شرایط عجیب ایران رو جزو عیوب آیفون ننویسید.
اگر فکر میکنید کیفیت بدنه آیفون پایین هست حتماً این دو تا ویدیو رو ببینید:
لطفاً در مورد مشکل با WPA2 هم یه توضیحی بدید.
منبعتون واسه کاهش Customer Satisfaction رو اعلام کنید.
و اگر ممکنه بگید کدوم یک از پیشرفت های این آیفون اساسی نیستند و به جای اونا چه پیشرفتهایی باید اتفاق میفتاد.

بیخیال بابا من اصلا نمیدونم شما هم توی این بحث شرکت دارید چون اصلا برام مهم نیست کی چی میگه. این که یه نفر اصلا و ابدا به اپل تعصب نداره برام مهمه، همین.

احیاناً این که یه نفر فقط و فقط نسبت به اپل و طرفداراش نفرت داره و با آوردن اسم قرآن همه شونو مسخره میکنه و چند تا پست توهینش پاک شده و تا میبینه یه چیز ضد اپل گذاشته شده سریع تشکر و قدردانی میکنه و ... که از لحاظ شما تعصب نیست؟ یا در آئین شما تعصب فقط به اپل بده و به هر چیز دیگه ای خوب؟

The Auditor
06-10-2012, 20:13
احد واحد شاهده من خودم شدیدا منتظر اومدن 5 بودم. حتی میخواستم تا 5 بیاد برم 4 اس دست دو بخرم بعدش که 5 اومد برم بخرم. من از صمیم قلبم اپلو دوست دارم چون واقعا پرچمدار دنیای تکنولوژیه. از پارسال هم تا به حال شدیدا از مرگ استیو جابز ناراحت شدم و هنوز هم که هنوزه ناراحتم. حتی خدای واحد شاهده چند روز پیش دوباره یاد استیو جابز افتاده بودم داشتم گریه میکردم. خدا شاهده راست میگم. ببین من یه پسرم و 25 سالمه اما عین بچه ها داشتم گریه میکردم چون واقعا استیو رو دوست داشتم. اگه دقت کنی من اصلا توی هیچ پستی از 5 بد نگفتم و حتی خیلی از انتقادهایی که دوستان میکنن رو قبول ندارم (نظر شخصی خودمه دیگه) اما اینکه بخاطر فن بودن نخوام ایرادات محصول رو بپذیرم رو قبول ندارم. من خیلی واقعیت گرا هستم. شاید این دلیلشه. من حتی آخر این برج یا برج بعد که حقوقمو بگیرم میخوام برم 5 بخرم (البته توی انتخاب htc one x و galaxy s III هم موندما). اما خب ایراداتی که به این گوشی وارد هست رو هم تا حدودی قبول دارم. اما مثلا ایرادی مثل نداشتن رادیو (که به نظر من ایراد نیست) رو قبول ندارم.حتی من الان یه w810‌ دارم که رادیو هم داره. 6 ساله این گوشی رو دارم اما یه بار هم از رادیوش استفاده نکردم، حتی همون 6 سال پیش که به هر حال دنیای تکنولوژی اون زمان از الان عقبتر بود. اپلو بخاطر طراحیش دوست دارم. کیفیتش. سیستم عاملش.. ساپورت نرم افزاریش. مهمتر از همه، پیشرو بودن توی نوآوری. البته توی این مدل زیاد نوآوری نشده انگار. اما چیپ گرافیکیش انصافا خوبه. صفحه نمایششم خیلی بهتر شده. مپ رو هم اگه آپدیت کنه و ایراداتش برطرف بشه دیگه مورد دیگه ای نمیمونه. ببینید. اینکه میگم این بار زیاد نوآور نبوده البته اینم ایراد نیست. به نظر من دیگه تا یه حدی میشه یه چیزی رو پیش برد. فعلا با دانش امروزی این گوشی دیگه آخرت گوشیه. تکنولوژی تا یه حدی که پیشرفت کنه دیگه سرعت پیشرفت کند میشه، تا اینکه دوباره بشر یه تکنولوژی جدیدی رو دست پیدا کنه.

amin_g_p
06-10-2012, 22:36
قیمت آیفون اصلاً بالا نیست. 199$ قیمت کاملاً مناسب و رقابتی هست. Sim Free ها هم در مقایسه با رقبا قیمتشون خوبه. شرایط عجیب ایران رو جزو عیوب آیفون ننویسید.
اگر فکر میکنید کیفیت بدنه آیفون پایین هست حتماً این دو تا ویدیو رو ببینید:
لطفاً در مورد مشکل با WPA2 هم یه توضیحی بدید.
منبعتون واسه کاهش Customer Satisfaction رو اعلام کنید.
و اگر ممکنه بگید کدوم یک از پیشرفت های این آیفون اساسی نیستند و به جای اونا چه پیشرفتهایی باید اتفاق میفتاد.

احیاناً این که یه نفر فقط و فقط نسبت به اپل و طرفداراش نفرت داره و با آوردن اسم قرآن همه شونو مسخره میکنه و چند تا پست توهینش پاک شده و تا میبینه یه چیز ضد اپل گذاشته شده سریع تشکر و قدردانی میکنه و ... که از لحاظ شما تعصب نیست؟ یا در آئین شما تعصب فقط به اپل بده و به هر چیز دیگه ای خوب؟

من نگفتم قیمت بالاست(به قیمت لاک هم کاری ندارم). کیفیت منظورم خش هست که طبق خبرهایی که چندین جا خوندم اپل گفته طبیعی هست! wpa2 هم جست و جو کنید مواردش پیدا می شود که مسئله چیپ و ناهمخوانی و ... هست که توی فروم اپل مطرح شده اینم یک لینک خبری از معایب حتی صفحه زرد که به خاطر خشک نشدن چشب صفحه که با خشک شدن حل می شه!

انتظار من از اپل در پیشرفت، گوشی کاملا فوق گوشی های حال حاضر بود که اینگونه نشد و گوشی در حد گوشی های موجود ارائه داده که باقی گوشی ها می توانند رقابت خوبی داشته باشند و با گذشت مدتی حتی سبقت بگیرند.
کلا مشکلات محصول جدید اپل در حدی بوده که در هر جا به جای اینکه بگن قابلیت جدید گوشی چی هست از مشکلاتش بگن. نقشه، خش، حافظه اضافی، وایرلس، رزولوشن و اپ های قدیمی، رادیو، صفحه زرد، NFC و بعضی ها حتی کیفیت ساخت را هم زیر سوال بردن. (شایدم همه به پا خیزیدن تا اپل را تخریب کنن!) اگر مشکلات نرم افزار برای شرکتی بود که نرم افزار خودش را استفاده نمی کرد بله مشکلات به دلیل عدم هماهنگی بود ولی اپل چرا همش خبر آپدیت جدید و رفع مشکل!

کاهش رضایت مشتری:

A.IvI.I.N
06-10-2012, 23:41
من جای شما بودم بجای اینکه این همه پول بالای ایفون 5 بدم s3 و onex رو باهم میخریدم تازه فک کنم ارزون تر تموم میشد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

=CYBER=
07-10-2012, 00:18
iPhone 5: Foxconn workers walk out over new quality demands

mahyarSAMSUNG
08-10-2012, 20:04
من جای شما بودم بجای اینکه این همه پول بالای ایفون 5 بدم s3 و onex رو باهم میخریدم تازه فک کنم ارزون تر تموم میشد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

طرفدارای اپل سرسخت تر از این حرفا هستن که شما فکر میکنی ... اصلا 3.600 که چه عرض کنم شما بگو 8 میلیون تومن با همین امکانات یا اصلا حتی پایین تر .. بازم میخرن ...

sms11
08-10-2012, 20:26
شما طرفدار های اندروید هم جالب هستید
اینقدر که شما توی تاپیک های مربوط به اپل شلوغ کاری میکنید،طرفدار های اپل توی تاپیک های شما سرو صدا نمیکنن و نمیان هی ایرادات گوشی های مسخره سامسونگ رو بگن.
جالبه برام که از آیفون 5 ایراد میگرفتن و میگفتن صفحش بزرگ شده و میگفتن که آیفون 6 و 7 صفحه اش خیلی بزرگتر میشه.درصورتی نوت 2 سامسونگ ماشالا 5 اینچ صفحه داره.فکر میکنم که صفحه نمایش نوت 7 سامسونگ برسه به 55 اینچ و با اطمینان به نفس هم میگه که گوشی خیلی راحت تو جیب جا میشه
این که گفتم مسخره دلیل دارم براش.چون ایراداتی از گوشی های سامسونگ دیدم که آدم به خنده میندازه.آیفون هم ایراداتی داره اما به مرور درست میشه اما گوشی سامسونگ یا اچ تی سی یا هر سازنده دیگه ایی اگه خراب بشه هیچ کسی حاضر نیست قبلو کنه و اصلا معلوم نیست باید پیش کی بری.به همین دلیله که برای گوشی های اندروییدی هزار مدل گارانتی وجود داره اما تقریبا اکثر کسانی که تو ایران آیفون میخرن بدون گارانتی هست و هیچ کسی هم هیچ مشکلی نداره باهاش.
شما میخوای یه گوشی سامسونگ بخری باید 100 تا پارامتر رو چک کنی تا گوشی سالم باشه اما آیفون اگه روشن بشه یعنی همه چیش درست و واقعا همین چیزاس که آیفون رو به نظرم برتر میکنه
و خیلی مسائل دیگه که بخواید بازم توضیح میدم براتون

mohsenslr
08-10-2012, 22:09
ای بابا

این تاپیک های اپل چقدر حواشی داره !!! بابا بیخیال ! آخه چرا نمیذارید هرکسی راحت هرچی میخواد انتخاب کنه و ازش لذت ببره !!

مدریت محترم من یک پیشنهاد دارم که یک تاپیک جداگانه به نام ios vs android بزنید تا دوستان دعواهاشون رو اونجا انجام بدن !!

بردیا
08-10-2012, 22:39
مشکل سیمکارت های نانو تو ایران حل شده یا نه؟
شنیدم تو علاالدین مردانی از سرزمین پارس تونستن میکرو رو به نانو تبدیل بکنن
اگه حل شده هستش من میتونم به چند نفر رو بزنم برام بیارن

*Ali*
08-10-2012, 23:16
مشکل سیمکارت های نانو تو ایران حل شده یا نه؟
شنیدم تو علاالدین مردانی از سرزمین پارس تونستن میکرو رو به نانو تبدیل بکنن
اگه حل شده هستش من میتونم به چند نفر رو بزنم برام بیارن
آره این که مشکلی نیست.
سیم معمولی رو هم میشه به نانو تبدیل کرد.
آیفون ها هم خیلی وقته دارن کار میکنن ! :31:

amin n & i series
09-10-2012, 12:52
سلام
اره:sq_8:
مثل اینکه این سایت کاترش رو گذاشته واسه فروش

arash59b
09-10-2012, 14:09
سلام
اره:sq_8:
مثل اینکه این سایت کاترش رو گذاشته واسه فروش

اموزشش هم هست با قیچی و سمباده و دقت می تونید این کار رو انجام بدید

amin n & i series
09-10-2012, 14:25
اون که بله روش جالبی هست مخصوصا زمانی که دسترسی به این کاتر ا نباشه ولی با کاتر هم راحت تره هم بی درد سر تر هم تر و تمیز تر هم امکان خطا هم توش خیلی خیلی خیلی خیلی کمه هم همراهش مثل اینکه تبدیلش به میکرو سیم و سیم معمولیم هست که بعدا خواستی سیمو تو گوشی دیگه استفاده کنی به مشکل بر نخوری...
در کل فکر نمیکردم این چینا به این زودی کاترشو بسازن و به این زودیا بیاد ایران....واقعا جای تشکر داره بابت این همه پشت کار:sq_2:

بردیا
10-10-2012, 10:11
از اپل استور کانادا میخواستم یه 16گیگ بگم برام سفارش بدن ولی گوشی 700 دلاری بیشتر از 104 دلار مالیات و شیپینگ میومد روش.قسطی هم انگار میدن،توی 3قسط 268 دلاری ولی بازم خیلی زیاده
فکر کنم حالا حالاها باید آرزو به دل بمونیم.
آیپادتاچ باز معقول تره

Mohammad King
13-10-2012, 00:12
یکی از دوستانم آیفون 5 آورده بود مغازه برای فروش یکی از آیفون ها گوشه ی بالاش خش داشت واسه من چنین اتفاقی برای یه گوشی آکبند جالب بود

دوستانی که قصد خرید آیفون رو دارن دقت کنن چنین مشکلی نداشته باشه گوشی

ravani_13
13-10-2012, 00:45
یکی از دوستانم آیفون 5 آورده بود مغازه برای فروش یکی از آیفون ها گوشه ی بالاش خش داشت واسه من چنین اتفاقی برای یه گوشی آکبند جالب بود

دوستانی که قصد خرید آیفون رو دارن دقت کنن چنین مشکلی نداشته باشه گوشی

داداش ایفونها که پک پلاستیکی هستن ، یعنی دست دوم بوده ؟ واسه نشون دادن به مشتری ؟؟

^^ hiti ^^
13-10-2012, 01:56
همیشه کسایی از آیفون بد میگن که تا حالا 1 بار هم باهاش کار نکردن ... جالبه
آیفون 5 32 گیگ با قیمت 3550 درهم از دبی خریداری شد

به زودی اپ استور دبی هم آیفون میاره

چیز خاصی ندارم بگم ... فقط میتونم بگم که کاملا متفاوت تر از آیفون های قبلی ( در عین شباهت کامل )
فوق العاده خوش دست و از همه مهم تر فوق العاده روون و سریع و بدون کوچک ترین لگ

The Auditor
13-10-2012, 09:34

چیز خاصی ندارم بگم ... فقط میتونم بگم که کاملا متفاوت تر از آیفون های قبلی ( در عین شباهت کامل )

مبارکت باشه. 3550 درهم یعنی فکر کنم دو و نیم برات افتاده، یعنی یک و خورده ای ارزونتر خریدی، درسته؟ خیلی خوبه.

amin_g_p
13-10-2012, 11:43

مبارک باشه. من هم با آیفون هم آیپاد کار کردم بد هم نمی گم فقط مشکلاتش را در کنار خوبی هایی (سبک، سرییع،صفحه نمایش خوب و ...) که می گن بیان کردم. نظر خود من این بوده که محصولی که این همه منتظرش بودن نباید مثلا مقاومت بدنه در مقابل خش بدنش به خاطر سبکی پایین باشه چسب صفحه خشک نشده باشه و... ولی همچین انتظاری را از سامسونگ ندارم چون خود اپل می گه اونها کپی کارند پس درجه کاریشون پایین تره!

Mohammad King
13-10-2012, 14:02

دوست عزیز من قصدم بد گفتن از آیفون نیست اگر خواستین از گوشی عکس میگیرم میدم بهتون
اینم یه خبر در رابطه با این موضوع:
#778 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

در ضمن شما فقط با آیفون کار کردی من که چنین جسارتی نکردم !!!

^^ hiti ^^
14-10-2012, 00:58
مبارکت باشه. 3550 درهم یعنی فکر کنم دو و نیم برات افتاده، یعنی یک و خورده ای ارزونتر خریدی، درسته؟ خیلی خوبه.
نه همون نزدیک 3 تومن میشه درهم 900 تومنه الان
اگه اپ استور بیاره فک کنم ارزون تر هم بشه

خب راستش من همه خیلی گوشی عوض کردم تا قبل از آیفون 4 و الان هم 5
با خیلی از اندروئیدی ها هم کار کردم ... برای من الان کار کردن با ios خیلی لذت بخش تر از آندو و وین موبایل هست
هر چند نوکیا 920 هم خیلی دوست دارم

در رابطه با کیفیت ساخت هم ... راستش با کیفیت و متریالی که من میبینم بعید میدونم مشکل خاصی پیش بیاد
تو عرصه ایفون 4 هم این صحبتا بود ولی به شخصه برای خودم ثابت شد که گوشی مقاوم تر از 4 نداشتم

Mool Tee
15-10-2012, 15:34
من می خوام یدونه بگیرم! نرم بگیرم بعد جیلبریک ios6 نیاد؟ :| آخه شنیدم میگن جیلبریکش نمیاد!

*Ali*
15-10-2012, 16:38
من می خوام یدونه بگیرم! نرم بگیرم بعد جیلبریک ios6 نیاد؟ :| آخه شنیدم میگن جیلبریکش نمیاد!

قبلاً دیوایسهای جدید که میومد، هکرها میگفتند جیلبریک رو به زودی ارائه میدیم و بعدش چند ماهی طول میکشید تا ارائه کنند.
ولی این بار pod2g و saurik توی WWJC هیچ حرف امیدوارانه ای برای ارائه جیلبریک نزدند.

shayankh450
27-10-2012, 18:07
دوستان من امروز iphone5 خریدم
ازش راضیم
سبک و قدرتمند هست
من خریدم 585 پوند

Mool Tee
08-11-2012, 15:42
دوستان به نظرتون الان من برم ایفون 5 بخرم یا صبر کنم برای ایفون بعدی؟ جواب با دلیل می خوام لطفا

mahyarSAMSUNG
08-11-2012, 18:00
نمیدونم دوباره این پست من پاک میشه یا دوام خواهد اورد ولی اگه پاک نشد کسی میتونه بگه چرا سی پی یو آفون 5 رو تو جی اس ام زده دو هسته ای ؟ اینکه 4 هسته ای بود ...

Stream
08-11-2012, 18:36
دوستان به نظرتون الان من برم ایفون 5 بخرم یا صبر کنم برای ایفون بعدی؟ جواب با دلیل می خوام لطفا

جواب با دلیلی وجود نداره چون کسی نمی دونه آیفون بعدی چطور خواهد بود. 10-11 ماه صبر کردن برای یه محصول کار غیر معقولیه و آیفون 5 هم محصول بسیار بسیار خوبیه.

نمیدونم دوباره این پست من پاک میشه یا دوام خواهد اورد ولی اگه پاک نشد کسی میتونه بگه چرا سی پی یو آفون 5 رو تو جی اس ام زده دو هسته ای ؟ اینکه 4 هسته ای بود ...

خیر از همون روز اول دو هسته ای بود.

mahyarSAMSUNG
09-11-2012, 22:47
خدایی دو هسته ایه ؟ باور نمیشه .. ولی باور کنید نوشتته بود چهار هسته ای ... من خودم دیدم .. مطمئنی بعدا تغییر نکرده ؟ اگه 2 هسته باشه که خیلی فاجعست .. پس دیگه برای چی 4 تومن قیمتشه باید هم قیمت 4اس باشه دیگه..

Ali_Best
09-11-2012, 22:54
خدایی دو هسته ایه ؟ باور نمیشه .. ولی باور کنید نوشتته بود چهار هسته ای ... من خودم دیدم .. مطمئنی بعدا تغییر نکرده ؟ اگه 2 هسته باشه که خیلی فاجعست .. پس دیگه برای چی 4 تومن قیمتشه باید هم قیمت 4اس باشه دیگه..
قبل از اینکه معرفی بشه سایت هایی مثل جی اس ام آرنا و سایر نوشته بودند quad core که در واقع دوست داشتند 4 هسته ای باشه
اما نبود

و در واقع نیازی هم نبود... یعنی این چیپ دو هسته ای جدید به مراتب پیشرفته تر از سری قبلیه
مثل دو هسته krait و دو هسته TI OMAP4430 تو دیوایس های اندرویده

mahyarSAMSUNG
10-11-2012, 00:20
خوب بالاخره هرچی باشه 2 هسته ایه هستش الکی اشتباه اپل رو نپوشونید .. ما میگفتیم حالا چون اپل هستش قبول ، 4 میلیون تومن هم باشه اشکال نداره ... کنتر که نداره هرچی بخوان میفروشن ولی دیگه دو هسته باشه اصلا قابل قبول نیست و جنبه تبلیغاتی و تزئیناتی پیدا میکنه فروشش ... گفته بودم که طرفداری اپل سرسخت تر از این حرفان که بخوان نخرن ....

Alex Fera
10-11-2012, 01:38
دوستان خبری از جیلبریک نیست؟!

*Ali*
10-11-2012, 01:51
خوب بالاخره هرچی باشه 2 هسته ایه هستش الکی اشتباه اپل رو نپوشونید .. ما میگفتیم حالا چون اپل هستش قبول ، 4 میلیون تومن هم باشه اشکال نداره ... کنتر که نداره هرچی بخوان میفروشن ولی دیگه دو هسته باشه اصلا قابل قبول نیست و جنبه تبلیغاتی و تزئیناتی پیدا میکنه فروشش ... گفته بودم که طرفداری اپل سرسخت تر از این حرفان که بخوان نخرن ....
شما هم كنتور رو با هسته ها ميندازيد ديگه؟ اگه ٨ هسته اي بود بابتش ٨ تومن ميداديد؟
جهت اطلاعتون بگم كه قيمت آيفون هيچ تغييري نكرده و تنها تغيير گرون شدنش توي ايران هست.

Stream
10-11-2012, 02:04

A6 بیشتر از دو برابر قوی تر از A5 شده. متاسفانه شما فقط مو رو می بینید و دوست دارید همگان هم فقط مو رو ببینند، ولی خوشبختانه پیچشی هم وجود داره که طرفداران اپل نسبت به این اهمیت پیچش مو سرسخت هستند.

Multicore Efficiency در پردازنده های موبایل فعلا بالا نیست و به همین خاطر دو پردازنده دو هسته ای و چهار هسته ای با معماری یکسان چیزی حدود 25 درصد تفاوت کارایی دارند، یعنی دو برابر شدن فضا، مصرف، گرما و فقط 25 درصد افزایش کارایی. این کاری نیست که اپل انجام بده و بعد باهاش تبلیغات کنه و در لیست Spec محصولاتش بنویسه "پردازنده چهار هسته ای".

راه صحیح افزایش کارایی، بهبود و بهینه کردن معماری پردازنده است که کاری است که اپل انجام داده. یک چیپ کوچکتر با مصرف باتری کمتر و 2 برابر کارایی بیشتر. شما آزادید این رو "اشتباه اپل" بدونید ولی اینها همه جزو دلایلی است که ما اپل رو دوست داریم.

Ali_Best
10-11-2012, 20:17

من خودم شخصا طرفدار اپل نیستم! ولی ساده بخوام بگم
همین موتورولا با پردازنده 2 هسته ای krait موتو razr m از همین s3 جلوتر زده
اصلا بحث سر تعداد هسته نیست

اصل قضیه رو بخوای اینه که این برندهای آسیایی اومدن فقط با سر زبون آوردن تعداد هسته و... بهانه تبلیغاتی خوبی بدست بیارن
دقت کنی میبینی هیچ کدوم از برندهای آمریکایی هنوز که هنوزه طرف 4 هسته نرفتند......

mahyarSAMSUNG
10-11-2012, 22:26
مگه هر آمریکاهیی سمت هسته نره خوبه ؟ این چه حرفیه .. قبلا میگفتن حافظه کارت گرافیک مهم نیستکه چند گیگه !!! الانم میگید تعداد هسته مهم نیست !!!! درسته مثلا اندروید بیشتر نرم افزارهایش از 4 تا هسته استفاده نمیکنه ولی بالاخره این یه مشکل نرم افزاری که میشه بعدا حل کرد و مثلا روی نوت2 یا اس 3 تجربه چهار هسته ای رو داشته باشی بدون اینکه بخوتای گوشیتو عوض کنی ولی وقتی از اون اول 2 هسته باشه دیگه میخوای چکار کنی ... ؟
همتون یه طوری میگی 4 هسته ای هیچی نیست و فرقی نداره انگار اصلا سامسونگ و دیگر شرکت ها کار خاصی نکردن .. شما تو بنچ مارکهای قدرت هم که نگاه کنی بیشتر جاها نوت 2 اول . از نظر من این یعنی پیشرفت سریع تر از بقیه .. .. :sq_25:

♣NostradamuS♣
11-11-2012, 14:25
مشکل جدید در آیفون 5 : عدم پاسخگویی صفحه لمسی با تکرار سویپ های قطری

اخیرا برخی کاربران گزارش کرده اند تکرار سویپ های قطری روی صفحه نمایش آیفون 5 و آیپاد تاچ نسل پنجم، می تواند باعث از کار افتادن صفحه و عدم پاسخ گویی آن شود. اگرچه چنین حرکت دستی بر روی صفحه آیفون به ندرت و بسیار کم مورد استفاده قرار می گیرد، اما هشداری برای توسعه دهندگان (بخصوص بازی سازان) است که بیشتر مواظب حرکات لازم درون برنامه ای شان باشند.

به تازگی یک توسعه دهنده بازی کشف کرده که اسکرول مورب و قطری روی صفحه این محصولات جدید اپل باعث عدم پاسخگویی صحیح دستگاه به لمس و حتی در مواقعی قفل و کرش کردن سیستم می شود. نکته مهم اینجاست که آیفون 4S چنین باگی ندارد و آزمون ها نشان می دهد که تنها آیفون 5 و آیپاد تاچ نسل پنجم دچار چنین مشکلی هستند.

احتمالا این ایراد به تکنولوژی لمسی in-cell مرتبط می شود که به تازگی توسط اپل در این دو محصول به کار گرفته شده است. در این تکنولوژی دیجیتایزر و پنل لمس با یکدیگر ادغام شده و به شیشه جلویی دستگاه چسبانده می شوند. البته این سوال مطرح می شود که آیا چنین مشکلی به دلیل شیوه خوانش اطلاعات از روی صفحه توسط سیستم عامل است، یا اینکه صرفا با یک ایراد سخت افزاری روبرو هستیم.

البته چنین مشکلی که هنگام سویپ های سریع و مکرر مورب اتفاق می افتد، کاربران عادی را با مشکل زیادی روبرو نمی سازد. اما بازی سازان ios باید مراقب حرکات ویژه بازی های شان باشند. برای مثال بازی فروت نینجا به حرکات مکرر و سریعی نیاز دارد که ممکن است به صورت مورب هم انجام شوند.

اکنون باید منتظر واکنش اپل در این مورد بود و اینکه آیا مشکل تنها با یک آپدیت نرم افزاری برطرف خواهد شد؟

Mool Tee
11-11-2012, 16:46
با این همه خبر دارم از خرید ایفون 5 منصرف میشم! چه وضعشه؟ هر روز خبر میاد که اینش خرابه اونش خرابه! اپل داره گند میزنه!من الان چیکار کنم؟! فکر کنم برم یک گوشی Huawei بگیرم بهتره !:sq_11:

mahyarSAMSUNG
11-11-2012, 21:24
با این همه خبر دارم از خرید ایفون 5 منصرف میشم! چه وضعشه؟ هر روز خبر میاد که اینش خرابه اونش خرابه! اپل داره گند میزنه!من الان چیکار کنم؟! فکر کنم برم یک گوشی Huawei بگیرم بهتره !:sq_11:

نگران نباش یواش یواش به حرف من میرسین . همتون هم میرسید که اپل اون چیزی نیست که اینقدر گندش کردن .. فقط در حد همون یه اسم و یه مارک هستش نه چیز خاصی ... یعنی بدرد این میخوره که بگی من اپل دارم اینم سیب پشتش همه هم بگن بابا ایول ... تو جزئیات که بری چیزی نداره ...

گوشی با سی پی یو 2 هسته ای و صفحه 4 اینچ تازه رم هم نمیخوره 4 میلیون تومن ... همه بریم بخریم .. چرا ؟ چون گرون دیگه .... :sq_2:

*Ali*
11-11-2012, 21:33
هیچ محصولی کامل نیست. هر چیزی ممکنه عیب ها و مشکلاتی توش پیدا بشه. بعضی از اونها بزرگتر و همه گیر و بعضی از اونها کوچیکتر و ناپیدا میشن. فعلاً در مورد آیفون 5 هیچ کدوم از مشکلاتش بزرگ و همه گیر نشده.

نگران نباش یواش یواش به حرف من میرسین . همتون هم میرسید که اپل اون چیزی نیست که اینقدر گندش کردن .. فقط در حد همون یه اسم و یه مارک هستش نه چیز خاصی ... یعنی بدرد این میخوره که بگی من اپل دارم اینم سیب پشتش همه هم بگن بابا ایول ... تو جزئیات که بری چیزی نداره ...

گوشی با سی پی یو 2 هسته ای و صفحه 4 اینچ تازه رم هم نمیخوره 4 میلیون تومن ... همه بریم بخریم .. چرا ؟ چون گرون دیگه .... :sq_2:
وقتی نوشته های شما رو میخونم معنی کلمه "متعصب" واقعاً برام متجلی میشه.

supermax15
11-11-2012, 22:14

تو تا ایفون 5 رو تو دستت نگیری و باهاش کار نکنی نمیفهمی چیه !!
ایفون 5 گرون نیست پول ایران بی ارزش شده !!
سی پی یو 2 هسته ای ghz 1.2 a6 هر بازی و فیلم و برنامه و ..... رو می تونه اجرا کنه!!پس نیاز به هسته و کلاک بیشتر نداره

h!tman
11-11-2012, 22:40
هیچ محصولی کامل نیست. هر چیزی ممکنه عیب ها و مشکلاتی توش پیدا بشه. بعضی از اونها بزرگتر و همه گیر و بعضی از اونها کوچیکتر و ناپیدا میشن. فعلاً در مورد آیفون 5 هیچ کدوم از مشکلاتش بزرگ و همه گیر نشده.

وقتی نوشته های شما رو میخونم معنی کلمه "متعصب" واقعاً برام متجلی میشه.
همونطور که تو پست های قبلیتون نوشته بودید مثال میزنم :
"در مورد بدنه 4 هم همچین حرفایی رو میزدن و میگفتن که شکنندس و .... "
مشکل مشتری اینجاست که شرکتی که ادعای همیشه بهترین بودن رو داره،باید جور همچین مشکلاتی رو هم بکشه
متعصب لقب هر کسی هست که نتونه فرای از اسم و نام برند، به کیفیت دستگاه نگاه کنه. به نظرم نه آی 5 و نه جی اس 3 کیفیت لازم رو ندارند! و البته بیشتر گیرم روی آیفون هست که چه در ایران و چه در خارج بسیار گران قیمته!
هر چقدر هم به ارزش دلار گیر بدیم، 800دلار پول کمی نیست.
هر چند اگر هم قیمت باشند،من انتخابم آیفونه،اما مهم اینه که نیستند! مخصوصا توی ایران به هیچ وجه آیفون فایو نصب پولی که پاش میره ارزش نداره. چون 3میلیون و خوردی کم پولی نیست!
خوشبختانه پریروز با آیفون 5 کار کردم.گوشی خیلی روون و صفحه نمایش بهتر شده! از نظر این که گوشی خیلی خوبیه شکی توش نیست. ولی نسبت به Gs3 از نظر این که چه امکاناتی رو ارائه میده و چه پولی رو میگیره، ارزشی بسیار کمتری داره .
متعصب بودن یعنی این که چشمامون رو به روی واقعیت ها ببندیم.
من به شخصه طرفدار برندی هستم، برند موتورولا
ولی این که میاد Razr HD 900دلار دیده میشه.مسلما سمتش نمیرم!
یا این که یا ریزر آی 500دلار.طبیعتا من ترجیح میدم از نکسس ها یا از سامسونگ چیزی بردارم.
ولی مثلا اگر دیدم با 200-300تومن اضافه کیفیت خیلی بهتر رو بدست میارم . بله این ارزش هزینه رو داره .
ولی این که بخوام با 2میلیون هزینه بیشتر، چیز خاصی رو بدست نیارم . خیر این ارزش رو نداره
(در این پست دلیل وجود Gs3 طرفداری از برندی نیست. موضوع رقابت اصلی بین این دوئه)

Mool Tee
11-11-2012, 22:51
ببین من فرد تعصبی نیستم ! ولی به نظر میاد شما فرد تعصبی باشید! شما بدون هیچ دلیلی یک گوشی و یک برند رو زیر سوال می برین! لطفا حرف از هسته و صفحه نمایش نزنید ! اولا هسته یک گوشی به سرعت گوشی هیچ ربطی نداره و مهم عمل درست نرم افزار با سخت افزار هست که اپل ثابت کرده در این کار بهترینه! در مورد صفحه نمایش! صفحه نمایش نباید انقدر بزرگ باشه که تو جیب جا نشه و مجبور باشی بگیری دستت راه بری (منظورم اصلا به galaxy note نیست) نه انقدر کوچیک که مورچه هم نتونه باهاش کار کنه!

*Ali*
11-11-2012, 23:25
همونطور که تو پست های قبلیتون نوشته بودید مثال میزنم :
"در مورد بدنه 4 هم همچین حرفایی رو میزدن و میگفتن که شکنندس و .... "
مشکل مشتری اینجاست که شرکتی که ادعای همیشه بهترین بودن رو داره،باید جور همچین مشکلاتی رو هم بکشه
متعصب لقب هر کسی هست که نتونه فرای از اسم و نام برند، به کیفیت دستگاه نگاه کنه. به نظرم نه آی 5 و نه جی اس 3 کیفیت لازم رو ندارند! و البته بیشتر گیرم روی آیفون هست که چه در ایران و چه در خارج بسیار گران قیمته!
هر چقدر هم به ارزش دلار گیر بدیم، 800دلار پول کمی نیست.
هر چند اگر هم قیمت باشند،من انتخابم آیفونه،اما مهم اینه که نیستند! مخصوصا توی ایران به هیچ وجه آیفون فایو نصب پولی که پاش میره ارزش نداره. چون 3میلیون و خوردی کم پولی نیست!
خوشبختانه پریروز با آیفون 5 کار کردم.گوشی خیلی روون و صفحه نمایش بهتر شده! از نظر این که گوشی خیلی خوبیه شکی توش نیست. ولی نسبت به Gs3 از نظر این که چه امکاناتی رو ارائه میده و چه پولی رو میگیره، ارزشی بسیار کمتری داره .
متعصب بودن یعنی این که چشمامون رو به روی واقعیت ها ببندیم.
من به شخصه طرفدار برندی هستم، برند موتورولا
ولی این که میاد Razr HD 900دلار دیده میشه.مسلما سمتش نمیرم!
یا این که یا ریزر آی 500دلار.طبیعتا من ترجیح میدم از نکسس ها یا از سامسونگ چیزی بردارم.
ولی مثلا اگر دیدم با 200-300تومن اضافه کیفیت خیلی بهتر رو بدست میارم . بله این ارزش هزینه رو داره .
ولی این که بخوام با 2میلیون هزینه بیشتر، چیز خاصی رو بدست نیارم . خیر این ارزش رو نداره
(در این پست دلیل وجود Gs3 طرفداری از برندی نیست. موضوع رقابت اصلی بین این دوئه)
خش پذیری سریع آیفون 5 هم مشکلیه در حد همون بدنه شکننده آیفون 4. یه چیزی گفته شد و چند تا فیلم گرفته شده و مقالاتی نوشته شد و دیگه تموم، چند هفته ست که دیگه چیزی نشنیدیم. بعد از گذشت بیشتر از 40 روز، اگر قرار بود مشکل خیلی جدی باشه به طور قطع حتما یه پاسخ رسمی از طرف اپل داشتیم. ولی تنها چیزی که بوده فقط جواب به یه ایمیل بوده و بس.
تو جریان مشکل آنتن دهی فقط 3 هفته از عرضه گذشت که کنفرانس برگزار شد!
علت عمده گرون بودن آیفون تو ایران جدای از بحث ارزش کم پول به خاطر نحوه وارد کردن و نبود نمایندگی رسمی هست. توی بقیه جاهای دنیا آیفون اغلب با قرارداد فروخته میشه که کلاً بحث جدایی داره و نمیشه مثلاً با قیمت 800 دلاری و 500 دلاری مقایسه کرد. فروش 5 میلیونی توی چند روز نشون میده مردم علاوه بر اینکه به اپل اعتماد دارند از قیمت آیفون هم ناراضی نیستند.
در کل شما دارید شرایط ایران رو صرفاً از لحاظ قیمت و نحوه استفاده گوشی ها بررسی میکنید که اگه از این دید باشه حرفتون درست هست. ولی در بقیه دنیا اینطور نیست.

A.IvI.I.N
11-11-2012, 23:51
وقتی با 2 میلیون میشه گوشی با بهترین امکانات رو گرفت چرا باید 4 میلیون پول بالای ایفون بدیم!؟
بار ها این سوال رو از طرفدارای اپل کردم از هر 10 تا 9 تا جواب دادن کلاس داره :sq_6:

keymaker
11-11-2012, 23:57
این آنلاک فکتوری قرار نیست توو آمریکا بیاد ؟! خسته شدیم :دی

*Ali*
11-11-2012, 23:59
وقتی با 2 میلیون میشه گوشی با بهترین امکانات رو گرفت چرا باید 4 میلیون پول بالای ایفون بدیم!؟
بار ها این سوال رو از طرفدارای اپل کردم از هر 10 تا 9 تا جواب دادن کلاس داره :sq_6:
من جواب میدم هیچ کدوم به درد ما نمیخوره. چون در هر دو حالت بیشتر امکاناتش پرت میره. اون چیزایی هم که تو ایران واسه ماها لازم میشه و بهترین امکانات میدونیم رو هیچ کس تو دنیا بهش فکر هم نمیکنه.
برتری هر چیزی رو نباید از طرفداراش سنجید. اونم تو جایی که اکثریت اونها اطلاعی از تکنولوژی ندارند.

h!tman
12-11-2012, 00:00
خش پذیری سریع آیفون 5 هم مشکلیه در حد همون بدنه شکننده آیفون 4. یه چیزی گفته شد و چند تا فیلم گرفته شده و مقالاتی نوشته شد و دیگه تموم، چند هفته ست که دیگه چیزی نشنیدیم. بعد از گذشت بیشتر از 40 روز، اگر قرار بود مشکل خیلی جدی باشه به طور قطع حتما یه پاسخ رسمی از طرف اپل داشتیم. ولی تنها چیزی که بوده فقط جواب به یه ایمیل بوده و بس.
تو جریان مشکل آنتن دهی فقط 3 هفته از عرضه گذشت که کنفرانس برگزار شد!
علت عمده گرون بودن آیفون تو ایران جدای از بحث ارزش کم پول به خاطر نحوه وارد کردن و نبود نمایندگی رسمی هست. توی بقیه جاهای دنیا آیفون اغلب با قرارداد فروخته میشه که کلاً بحث جدایی داره و نمیشه مثلاً با قیمت 800 دلاری و 500 دلاری مقایسه کرد. فروش 5 میلیونی توی چند روز نشون میده مردم علاوه بر اینکه به اپل اعتماد دارند از قیمت آیفون هم ناراضی نیستند.
در کل شما دارید شرایط ایران رو صرفاً از لحاظ قیمت و نحوه استفاده گوشی ها بررسی میکنید که اگه از این دید باشه حرفتون درست هست. ولی در بقیه دنیا اینطور نیست.

عزیز این مشکلیه که وجود داره. حتی این ایفون استادمون که باهاش کار کردم هم در قسمت کناری نزدیک به دوربین یک تیکه از رنگش پریده بود!
بحث اینجا مقایسست! که دوستان انجام میدن .
بارها هم دیده شده که این مقایسه اشتباهه. این که بگیم آیفون گوشی بدیه ،اشتباهه. اما بگیم بهترین تلفن همراه،نه تنها اشتباه،اغراق هم هست.
پس چرا همچین ایراداتی به تولید کننده دیگر امریکایی(موتو) وارد نیست؟
چون موتو با این که چیز گرونی رو تولید میکنه ،اما تمام سعیش رو برای بی نقص کردن اون میزاره. مثلا Razr M جلی بین رو دریافت میکنه .در حالی که تو نصف دنیا هنوز عرضه نشده!
مشکل اینجاست که برند اپل،مورد قبول ترین برند در دنیاست،اما چیزی رو تولید کرده که در سطح و اندازه این برند نیست.و این قبول کردنش سخت نیست!
ما میگیم که همش حل میشه. اما در این برهه از زمان. نمیتونیم بگیم بهترین گوشی هست ! یکی از بهترین هاست!:)

^^ hiti ^^
12-11-2012, 00:09
من خیلی بد از گوشی محافظت میکنم .... تا الان یه خش کوچیک هم رو گوشیم نیفتاده
جالبه برای اپل خش میشه پیراهن عثمان و برای برندای دیگه .... تفاوت همین جاست دیگه

اون دوستمون که ادعای اطلاعاتش میشه و دیگران متهم به ندونستن میکنه معیار خودشون برای خرید گوشی هسته و بنچمارک هست :دی
جالبه واقعا ...

فک کنم خیلی وقته دوران کلاس و خز بودن و این حرفا گذشته
دیگه همه دسترسی به انواع و اقسام منابع اطلاعاتی دارن و میبینن و انتخاب میکنن
این حرفا تاریخ مصرفش خیلی وقته تموم شده

Mool Tee
12-11-2012, 15:16
این قضیه گیر دادن به اپل مثل فوتبال میمونه برای مثال تیمی مثل بارسلونا یا رئال مادرید اگه از یه تیم ببازن یعنی دیگه تمومه این تیم ایندش تباهه ولی اگه یه تیم درپیت ببازه اصلا کسی نمی دونه این تیم وجود داره! درسته سابقه اپل خوبه ولی نمیشه که هیچ اشتباهی نکنه!

♣NostradamuS♣
12-11-2012, 16:15
اخیرا گزارشهای متعددی شده مبنی بر خراب شدن کلید پاور در آیفون 5 بعد از چند هفته استفاده!
آخرین مورد: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

*Ali*
12-11-2012, 16:22
عزیز این مشکلیه که وجود داره. حتی این ایفون استادمون که باهاش کار کردم هم در قسمت کناری نزدیک به دوربین یک تیکه از رنگش پریده بود!
بحث اینجا مقایسست! که دوستان انجام میدن .
بارها هم دیده شده که این مقایسه اشتباهه. این که بگیم آیفون گوشی بدیه ،اشتباهه. اما بگیم بهترین تلفن همراه،نه تنها اشتباه،اغراق هم هست.
پس چرا همچین ایراداتی به تولید کننده دیگر امریکایی(موتو) وارد نیست؟
چون موتو با این که چیز گرونی رو تولید میکنه ،اما تمام سعیش رو برای بی نقص کردن اون میزاره. مثلا Razr M جلی بین رو دریافت میکنه .در حالی که تو نصف دنیا هنوز عرضه نشده!
مشکل اینجاست که برند اپل،مورد قبول ترین برند در دنیاست،اما چیزی رو تولید کرده که در سطح و اندازه این برند نیست.و این قبول کردنش سخت نیست!
ما میگیم که همش حل میشه. اما در این برهه از زمان. نمیتونیم بگیم بهترین گوشی هست ! یکی از بهترین هاست!:)
شما میخواید حرف بی منطق رو با منطق به کرسی بشونید. صد بار دیگه هم بهتون جواب بدم نظرتون عوض نمیشه.
من وجود این مشکل رو انکار نکردم. برای چندمین بار میگم اگر مشکل خش برداشتن آیفون 5 خیلی جدی بود تا الان حتماً یه واکنش رسمی از طرف اپل رخ میداد. مثال بارز این قضیه اپلیکیشن Maps هست که به هر دلیلی واسه کاربر نقص بود، طبیعی هم نبود، توی دیوایس های دیگه هم وجود نداشت. پس اپل مجبور بود و باید عذرخواهی میکرد. ولی در مورد خش برداشتن شرایط اینطور نیست.
شما هر طور دوست دارید راجع به اپل و آیفون قضاوت یا استدلال کنید برای من مهم نیست. چیزی که واقعیته اینه که اپل بین بقیه کمپانی ها از همه خوشنام تر و قابل اعتماد تره و محصولاتش هم ماندگاری بیشتری تو بازار دارند. این رو آمار فروش و درصد رضایت کاربران داره نشون میده.
دریافت کردن آپدیت Razr M اصلاً و ابداً کار خارق العاده ای نیست. گوشی که سپتامبر 2012 معرفی بشه و 550 دلار قیمت بخوره (گرون قیمت هم نیست) واقعاً زشتشه که نتونه آپدیت بشه. تازه به طور پیشفرض هم روش 4.0.4 هست نه Jelly Bean. اگه بخوایم با سیستم آپدیت آیفون مقایسه کنیم که دیگه مشخصه و نیازی نیست بگم.

Mohammad King
12-11-2012, 18:18
علی جان فکر میکنم مشکل خش برداشتن آیفون کمی جدی بوده:

*Ali*
12-11-2012, 19:29
علی جان فکر میکنم مشکل خش برداشتن آیفون کمی جدی بوده:
در حدی نبوده که درصد زیادی از کاربرها ازش ناراضی باشن و به سرویس پشتیبانی اپل زنگ بزنند و در پی اون واکنش جدی و رسمی یا حتی کنفرانس مطبوعاتی از اپل ببینیم.

=CYBER=
12-11-2012, 19:36
در حدی نبوده که درصد زیادی از کاربرها ازش ناراضی باشن و به سرویس پشتیبانی اپل زنگ بزنند و در پی اون واکنش جدی و رسمی یا حتی کنفرانس مطبوعاتی از اپل ببینیم.
انتظار داشتی اپل بیاد بگه بدنه آیفون جدید مشکل داره ، همه آیفون هایی که فروختیم رو پس میگیریم و جدیدش رو میدیم ؟ :دی

مطمئن باش این بحث خیلی مهم بوده که اپل تولیدش رو 1/3 کرده ، در نتیجه سودش رو کاهش داده .
فقط زمان تحویل گوشی ها رو تو استور اپل ببینی کافی هست برای نتیجه گیری .

شما فکر می کنی کاهش سهام اپل به چه دلیلی هست ؟ => مشکلات زیاد آیفون 5 و نا امیدی از آیپد مینی

هرچند شما این صحبت ها رو قبول نخواهی کرد ولی ما نظر خودمون رو گفتیم :دی

*Ali*
12-11-2012, 19:54
انتظار داشتی اپل بیاد بگه بدنه آیفون جدید مشکل داره ، همه آیفون هایی که فروختیم رو پس میگیریم و جدیدش رو میدیم ؟ :دی

بله انتظار دارم همچین حرفی بزنه. همون طور که قبل از این مشکلات آنتن دهی آیفون 4 رو قبول کرد و بهشون جواب داد این بار هم همین کارو میکرد. من یادم نمیاد تا حالا هیچ شرکتی واسه مشکلاتی مثل آنتن دهی کنفرانس خبری برگزار کنه، با این که تو اون برهه زمانی تمام اسمارت فون های اون رده همین مشکلو داشتند. تازه با تمام این حرفا، فقط درصد بسیار کمی از تماس ها قطع میشد و فقط 1% از مشتریها با سرویس پشتیبانی اپل بابت این مشکل تماس گرفتند.

مطمئن باش این بحث خیلی مهم بوده که اپل تولیدش رو 1/3 کرده ، در نتیجه سودش رو کاهش داده .

میشه بگید بین کم کردن تولید و کاهش سود چه رابطه ای هست؟ اگر هم هست نتیجه میگیریم اپل رضایت مشتریها رو به سودش ترجیح میده.
برای چندمین بار میگم من منکر وجود این مشکل نیستم. اگه هم تولید کم شده یا به فاکسکان هشدار دادند هم کار بسیار درست و بجایی بوده. ولی در همین حد، نه این که بخواید تمام برگ های برنده آیفون 5 رو بذارید کنار چون پشتش نسبت به آیفونهای قبلی زودتر خش بر میداره، که یه قاب 10 دلاری حلش میکنه. چیزی که 70% از مشتریها به هر نحو همیشه میخرنش، چه تو ایران چه جاهای دیگه.

نتیجه میگیرم تقاضا بسیار بالاست.

شما فکر می کنی کاهش سهام اپل به چه دلیلی هست ؟ => مشکلات زیاد آیفون 5 و نا امیدی از آیپد مینی

من که مثل شما تحلیل گر بازار و سرمایه نیستم که بدونم چرا سهام افت کرده. ولی اینو میدونم که آیفون 5 همچنان خواهان بسیار بسیار زیادی داره. آیپد مینی هم فروش بسیار عالی داشته.

نگران نباشید، شما هم هیچ وقت حرفهای ما رو قبول نمیکنید.

h!tman
12-11-2012, 20:23
شما میخواید حرف بی منطق رو با منطق به کرسی بشونید. صد بار دیگه هم بهتون جواب بدم نظرتون عوض نمیشه.
من وجود این مشکل رو انکار نکردم. برای چندمین بار میگم اگر مشکل خش برداشتن آیفون 5 خیلی جدی بود تا الان حتماً یه واکنش رسمی از طرف اپل رخ میداد. مثال بارز این قضیه اپلیکیشن Maps هست که به هر دلیلی واسه کاربر نقص بود، طبیعی هم نبود، توی دیوایس های دیگه هم وجود نداشت. پس اپل مجبور بود و باید عذرخواهی میکرد. ولی در مورد خش برداشتن شرایط اینطور نیست.
شما هر طور دوست دارید راجع به اپل و آیفون قضاوت یا استدلال کنید برای من مهم نیست. چیزی که واقعیته اینه که اپل بین بقیه کمپانی ها از همه خوشنام تر و قابل اعتماد تره و محصولاتش هم ماندگاری بیشتری تو بازار دارند. این رو آمار فروش و درصد رضایت کاربران داره نشون میده.
دریافت کردن آپدیت Razr M اصلاً و ابداً کار خارق العاده ای نیست. گوشی که سپتامبر 2012 معرفی بشه و 550 دلار قیمت بخوره (گرون قیمت هم نیست) واقعاً زشتشه که نتونه آپدیت بشه. تازه به طور پیشفرض هم روش 4.0.4 هست نه Jelly Bean. اگه بخوایم با سیستم آپدیت آیفون مقایسه کنیم که دیگه مشخصه و نیازی نیست بگم.

میدونید حرفتون مثل چی میمونه ؟
آتیش گرفتن پژو اگر جدی و فراگیر بود،حتما ایران خودرو یک واکنشی نشون میداد!

Stream
12-11-2012, 20:25

دوست عزیز منبع ادعاتون مبنی بر یک سوم شدن تولید آیفون 5 رو لطفا بیارید. متاسفانه فرضیاتی که در نتیجه گیری هاتون استفاده می کنید محکم نیستند.

میدونید حرفتون مثل چی میمونه ؟
آتیش گرفتن پژو اگر جدی و فراگیر بود،حتما ایران خودرو یک واکنشی نشون میداد!

بزرگ ترین کمپانی دنیا که در همه نظرسنجی ها بالاترین سطح Customer Satisfaction رو داره رو نباید با معیارهای ایران خودرویی بررسی کرد که احتمالا حتی یک مشتری راضی هم نداره.

=CYBER=
12-11-2012, 20:39
دوست عزیز منبع ادعاتون مبنی بر یک سوم شدن تولید آیفون 5 رو لطفا بیارید. متاسفانه فرضیاتی که در نتیجه گیری هاتون استفاده می کنید محکم نیستند.

بزرگ ترین کمپانی دنیا که در همه نظرسنجی ها بالاترین سطح Customer Satisfaction رو داره رو نباید با معیارهای ایران خودرویی بررسی کرد که احتمالا حتی یک مشتری راضی هم نداره.
سود یک شرکت ارتباط مستقیمی با تولید اون شرکت و فروش اون محصول داره .
اگر هم توجه کنید آخر مطلب گفتم نظر خودم رو گفتم پس زیاد لازم نیست ناراحت بشید .

برای اطمینان از اینکه کاربران آیفون از این مشکل راضی هستن یا ناراضی یک سرچ ساده تو گوگل کافی هست .

در ضمن دوستان عزیز من خودم اپل بازم ولی معایب و خوبی های یک شرکت رو راحت می تونم بیان کنم و سعی نمی کنم اونارو پنهان کنم . توصیه می کنم شما هم این کار رو انجام بدید .

h!tman
12-11-2012, 20:55
این موضوع ربطی به شرکت اپل نداشت! استدلال دوستمون رو میگم. این که بگن خوب فاکسکان بد عمل کرده،خیلی از آیفون ها رنگ پریدگی دارندو بسیاری از کاربران هم به این مشکل خوردند. همینطور رنگ ارغوانی در دوربین یا چندین مورد دیگه زیاد جدی نیست،دقیقا این استدلال به همین قضیه شباهت داره

Stream
12-11-2012, 20:59
سود یک شرکت ارتباط مستقیمی با تولید اون شرکت و فروش اون محصول داره .
اگر هم توجه کنید آخر مطلب گفتم نظر خودم رو گفتم پس زیاد لازم نیست ناراحت بشید .

برای اطمینان از اینکه کاربران آیفون از این مشکل راضی هستن یا ناراضی یک سرچ ساده تو گوگل کافی هست .

در ضمن دوستان عزیز من خودم اپل بازم ولی معایب و خوبی های یک شرکت رو راحت می تونم بیان کنم و سعی نمی کنم اونارو پنهان کنم . توصیه می کنم شما هم این کار رو انجام بدید .

دوست عزیز خب لطفا توضیح بدید چطور به این نتیجه رسیدید تولید آیفون 5 یک سوم شده ؟! از طریق سودش؟ لطفا توضیح بدید چطور از طریق سود و فروش آیفون ها که مرتب افزایش پیدا کرده به این نتیجه رسیدید تولیدش یک سوم شده.

من کاری با نظر شخصی شما ندارم. یک سوم شدن تولید آیفون "نظر شما" نمی تونه باشه٬ یه واقعیته که یا صحیحه و یا غلط. من نمی تونم بگم به نظر من مثلا آیفون دیگه اصلا تولید نمیشه! نظر من و شما تاثیری در میزان تولید آیفون نداره و اگه کسی حرفی درباره تولید آیفون می زنه دیگه نظرش نیست٬ بیان صحیح یا اشتباهی از یه واقعیته. شما از این فرضیه استفاده کردید که بگید مشکلات آیفون مهم بوده. تا وقتی چیزی نظر شخصی است کسی کاری بهش نداره٬‌ وقتی به شکل واقعیت به عنوان دلیل به کار میره برای به کرسی نشوندن حرفی در بحث با سایرین٬ مطمئنا باهاش کار داریم.

من برعکس شما اپل باز نیستم٬ معایب محصولات اپل رو هم به موقعش گفتم٬ ولی این معایب رو از راه منطق و بطور علمی بدست آوردم نه اینکه با فرضیات اشتباه و تصورات عجیب و بدون منبع (مثل یک سوم شدن تولید آیفون) نتیجه ای بگیرم و بقیه رو به اشتباه بندازم.

این موضوع ربطی به شرکت اپل نداشت! استدلال دوستمون رو میگم. این که بگن خوب فاکسکان بد عمل کرده،خیلی از آیفون ها رنگ پریدگی دارندو بسیاری از کاربران هم به این مشکل خوردند. همینطور رنگ ارغوانی در دوربین یا چندین مورد دیگه زیاد جدی نیست،دقیقا این استدلال به همین قضیه شباهت داره

چطور ربطی به اپل نداشت؟ علی گفت و شما هم بولد کردید و بعد هم واکنش اپل رو با ایران خودرو مقایسه کردید:

اگر مشکل خش برداشتن آیفون 5 خیلی جدی بود تا الان حتماً یه واکنش رسمی از طرف اپل رخ میداد.

h!tman
12-11-2012, 21:10
دوست عزیز خب لطفا توضیح بدید چطور به این نتیجه رسیدید تولید آیفون 5 یک سوم شده ؟! از طریق سودش؟ لطفا توضیح بدید چطور از طریق سود و فروش آیفون ها که مرتب افزایش پیدا کرده به این نتیجه رسیدید تولیدش یک سوم شده.

من کاری با نظر شخصی شما ندارم. یک سوم شدن تولید آیفون "نظر شما" نمی تونه باشه٬ یه واقعیته که یا صحیحه و یا غلط. من نمی تونم بگم به نظر من مثلا آیفون دیگه اصلا تولید نمیشه! نظر من و شما تاثیری در میزان تولید آیفون نداره و اگه کسی حرفی درباره تولید آیفون می زنه دیگه نظرش نیست٬ بیان صحیح یا اشتباهی از یه واقعیته. شما از این فرضیه استفاده کردید که بگید مشکلات آیفون مهم بوده. تا وقتی چیزی نظر شخصی است کسی کاری بهش نداره٬‌ وقتی به شکل واقعیت به عنوان دلیل به کار میره برای به کرسی نشوندن حرفی در بحث با سایرین٬ مطمئنا باهاش کار داریم.

من برعکس شما اپل باز نیستم٬ معایب محصولات اپل رو هم به موقعش گفتم٬ ولی این معایب رو از راه منطق و بطور علمی بدست آوردم نه اینکه با فرضیات اشتباه و تصورات عجیب و بدون منبع (مثل یک سوم شدن تولید آیفون) نتیجه ای بگیرم و بقیه رو به اشتباه بندازم.

چطور ربطی به اپل نداشت؟ علی گفت و شما هم بولد کردید و بعد هم واکنش اپل رو با ایران خودرو مقایسه کردید:

اگر مشکل خش برداشتن آیفون 5 خیلی جدی بود تا الان حتماً یه واکنش رسمی از طرف اپل رخ میداد.

منظور از پست برداشت ایشون بوده،حالا ما هی میگیم:دی
در مورد حرف دوستمون Cyber
منظورشون پاسخ فیل شیلر به ایمیل در مورد خش برداشتن بوده:)

=CYBER=
12-11-2012, 21:15
پست های ما رو گزارش بدید ، ممنونم :))

امیدوارم کافی باشه اینا جناب AQOA :

Stream
12-11-2012, 21:39
پست های ما رو گزارش بدید ، ممنونم :))

امیدوارم کافی باشه اینا جناب AQOA :

دوست عزیز شما فرمودید "تولید آیفون 5 یک سوم شده" و ازش استفاده کردید برای رسیدن به اینکه این مشکلات خیلی مهم هستند. منبعش رو بیارید.

درباره خش ها هم که کسی ادعا نکرد که اصلا وجود ندارن، صحبت از جدی و اساسی بودن مشکل بود. همین لینک ها قبلا گذاشته شدن و دربارشون بحث شده و هیچ ربطی به ادعاهای شما درباره یک سوم شدن تولید آیفون و سود اپل و ... نداره. همینه که بهتون گفتم پشتوانه ادعاهایی که می کنید محکم نیست.

=CYBER=
12-11-2012, 21:40
دوست عزیز شما فرمودید "تولید آیفون 5 یک سوم شده" و ازش استفاده کردید برای رسیدن به اینکه این مشکلات خیلی مهم هستند. منبعش رو بیارید.

درباره خش ها هم که کسی ادعا نکرد که اصلا وجود ندارن، صحبت از جدی و اساسی بودن مشکل بود. همین لینک ها قبلا گذاشته شدن و دربارشون بحث شده و هیچ ربطی به ادعاهای شما درباره یک سوم شدن تولید آیفون و سود اپل و ... نداره. همینه که بهتون گفتم پشتوانه ادعاهایی که می کنید محکم نیست.
سقوط سهام اپل از 700 دلار به حدود 520 دلار دلیل محکمی برای شما نیست ؟

Stream
12-11-2012, 21:49
سقوط سهام اپل از 700 دلار به حدود 520 دلار دلیل محکمی برای شما نیست ؟

دلیلی برای اثبات ادعای "یک سوم شدن تولید آیفون 5" یا "جدی بودن مشکلات خش افتادن آیفون 5" نیست.

قبلا هم توضیح دادم، پایین اومدن سهام به مشکلات آیفون 5 که در خبرها گزارش شد (بویژه Maps که بیشتر از 1000 برابر خش افتادن آیفون روش مانور داده شد!) برمی گرده، به عدم فروش فوق العاده آیفون و آیپد در گزارش مالی سه ماهه چهارم (به خاطر عرضه محصولات جدید) برمی گرده، به انتخابات آمریکا و کلا ضعیف شدن بازار سهام در زمان انتخابات هم برمی گرده و مهمتر از همه به تغییراتی که در سطح مدیریت اپل انجام شده هم برمی گرده که همه این ها با هم باعث شدن سهام پایین بیاد.

شما اگه صبر کنید وضعیت پایدار بشه همه اینها هم درست میشن.

پ.ن. سهام اپل فعلا 550 دلار است.

♣NostradamuS♣
12-11-2012, 22:09
Commercial Times تایوان گزارش می دهد که اپل برنامه ای برای تولید آزمایشی مدل جدید آیفون را دارد که انتظار می رود iPhone 5S نام داشته باشد و طبق این گزارش قرار است در سه ماهه اول سال ۲۰۱۳ در دسترس قرار گیرد. البته معرفی اسمارت فونی جدید از سوی اپل آن هم با این فاصله زمانی بعد از عرضه آیفون 5 شاید چندان منطقی نباشد ولی این روزها هیچ چیز بعید نیست آنهم بعد از معرفی ناگهانی نسل چهارم آیپد که هیچکس فکرش را هم نمی کرد. حال باید دید در نسل جدید آیفون از چه تکنولوژیهای جدیدی استفاده خواهد شد و اینکه آیا مشکلات فعلی آیفون ۵ نیز رفع می شود.

Mool Tee
12-11-2012, 22:39
ای بابا! این اپل هم همش ضد حال میزنه! دلمون خوش بود می خواستیم بریم ایفون 5 بخریم!:sq_3: حالا بعدی میاد دوباره میگن ایفون 6 می خواد بیاد اصلا من شانس ندارم ! دارم؟ یکی باید بگه من الان چیکار کنم!؟ حالا این شایعه صحت داره یا نه؟ من الان چیکـــــــــــار کنم؟ خوب جناب نوستراداموس یه منبعی هم بزارید بد نمیشه ها!:sq_10:

*Ali*
12-11-2012, 22:53
ای بابا! این اپل هم همش ضد حال میزنه! دلمون خوش بود می خواستیم بریم ایفون 5 بخریم!:sq_3: حالا بعدی میاد دوباره میگن ایفون 6 می خواد بیاد اصلا من شانس ندارم ! دارم؟ یکی باید بگه من الان چیکار کنم!؟ حالا این شایعه صحت داره یا نه؟ من الان چیکـــــــــــار کنم؟ خوب جناب نوستراداموس یه منبعی هم بزارید بد نمیشه ها!:sq_10:
این در حد یه ادعاست. هنوز خبرگزاری های رسمی تأییدش نکردند. به علاوه اینکه خیلی بعید به نظر میرسه که فعلاً آیفون جدیدی ببینیم.
+
زمان تحویل آیفون ها کاهش پیدا کرد:

mahyarSAMSUNG
12-11-2012, 22:59

شما اگه منتظر اینی که دیگه گوشی نزنه که نمیشه . اون موقعی که من نوت 1 رو خریدم میگفتم عمرا نوت2 بیاد ولی تا خریدم 2 ماه شایعاتش شروع شد.برو بخرم ایفونتو بیار ماهم باهاش یه بوق بزنیم .به همه بگیم با آفون5 کار کردیم همه حال کنن :دی

♣NostradamuS♣
12-11-2012, 23:51
حالا خوبه نوشتم که Commercial Times گزارش کرده ها! دیگه چرا بهونه میگیری؟ آخه من چه کاره ام؟
در ضمن شخصی که به خودش اطمینان داره و آیفون 5 را انتخاب کرده و پولشم داره => میخره و هیچ اهمیتی براش نداره که آیفون بعدی 9 ماه دیگه بیاد یا 3 ماه دیگه

این در حد یه ادعاست. هنوز خبرگزاری های رسمی تأییدش نکردند. به علاوه اینکه خیلی بعید به نظر میرسه که فعلاً آیفون جدیدی ببینیم.
+
زمان تحویل آیفون ها کاهش پیدا کرد:
خبر سیاسی نیست که خبرگزاریهای رسمی تائید بکنند!
تایید یا تکذیب این اخبار فقط از سوی کمپانی قابل قبوله و اپل هم هیچ وقت پیشاپیش خبر عرضه محصولی برای چند ماه دیگه را تایید نکرده ولی میتونه تکذیب کنه همانطور که سامسونگ شایعه گلکسی اس 4 را تکذیب کرد.
ولی برای اینکه خیال همه راحت بشه پیش بینی میکنم که در ماه مارس سال 2013 آیفون جدید معرفی خواهد شد.

Mohammad King
13-11-2012, 00:14
Commercial Times تایوان گزارش می دهد که اپل برنامه ای برای تولید آزمایشی مدل جدید آیفون را دارد که انتظار می رود iPhone 5S نام داشته باشد و طبق این گزارش قرار است در سه ماهه اول سال ۲۰۱۳ در دسترس قرار گیرد. البته معرفی اسمارت فونی جدید از سوی اپل آن هم با این فاصله زمانی بعد از عرضه آیفون 5 شاید چندان منطقی نباشد ولی این روزها هیچ چیز بعید نیست آنهم بعد از معرفی ناگهانی نسل چهارم آیپد که هیچکس فکرش را هم نمی کرد. حال باید دید در نسل جدید آیفون از چه تکنولوژیهای جدیدی استفاده خواهد شد و اینکه آیا مشکلات فعلی آیفون ۵ نیز رفع می شود.

اینگونه پست ها رو توی تاپیک
Apple News : اخبار اپل ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) قرار بدین

*Ali*
13-11-2012, 10:23
خبر سیاسی نیست که خبرگزاریهای رسمی تائید بکنند!
تایید یا تکذیب این اخبار فقط از سوی کمپانی قابل قبوله و اپل هم هیچ وقت پیشاپیش خبر عرضه محصولی برای چند ماه دیگه را تایید نکرده ولی میتونه تکذیب کنه همانطور که سامسونگ شایعه گلکسی اس 4 را تکذیب کرد.
ولی برای اینکه خیال همه راحت بشه پیش بینی میکنم که در ماه مارس سال 2013 آیفون جدید معرفی خواهد شد.
چه ربطی به خبر سیاسی داره؟ گفتم چون خبرگزاریهای معتبر مثل WSJ حرفی راجع بهش نزدند بهش اعتباری نیست. اپل هم تا حالا سابقه این کار رو نداشته، به علاوه اینکه آپدیت کردن نسل آیفون کار خیلی مشکلیه و فقط ساخت سخت افزار نیست. هیچ اجباری هم وجود نداره که اپل بیاد یه خبر رو تأیید یا تکذیب کنه.

=CYBER=
13-11-2012, 12:11
به نظر خبر تولید iPhone 5S یا The New iPhone قوت گرفته . البته تولید آزمایشی از حدود 1 ماه دیگه شروع میشه .
اینطوری که تو خبرها دیدم قرار هست آیفون جدید و آیپد مینی با صفحه رتینا تو 3 ماهه اول سال 2013 یا اوایل بهار عرضه بشه .

*Ali*
15-11-2012, 13:08
به نظر خبر تولید iPhone 5S یا The New iPhone قوت گرفته . البته تولید آزمایشی از حدود 1 ماه دیگه شروع میشه .
اینطوری که تو خبرها دیدم قرار هست آیفون جدید و آیپد مینی با صفحه رتینا تو 3 ماهه اول سال 2013 یا اوایل بهار عرضه بشه .
لطفا لینک منبع این خبرها رو هم قرار بدید.

=CYBER=
15-11-2012, 13:16
لطفا لینک منبع این خبرها رو هم قرار بدید.

Stream
20-11-2012, 15:15
دوستان مپ نوکیا هم برای آیفون عرضه شد:

نکته جالب، دیزاین اپ هست که بطور بسیار واضح یک دیزاین "مایکروسافتی" است.

mahyarSAMSUNG
24-11-2012, 22:28
یه مطلب جالب ... کارمندی در شرکت اپل که اسمش سام سونگ ....

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Mool Tee
24-11-2012, 23:31
سلام من بدون سیم کارت موندم! یه سیم کارت استاندارد دارم ببرم بیرون برام پانچ میکنن به نانو؟ مثلا کجا؟ ادرس بدید لطفا!

mahyarSAMSUNG
25-11-2012, 00:36
سلام من بدون سیم کارت موندم! یه سیم کارت استاندارد دارم ببرم بیرون برام پانچ میکنن به نانو؟ مثلا کجا؟ ادرس بدید لطفا!

آقا مبارک بالاخره خریدی؟.انشالله که چرخش برات بچرخه.حالا ان اف سی نداری چکار میکنی؟:sq_24:

*Ali*
25-11-2012, 19:18
آقا مبارک بالاخره خریدی؟.انشالله که چرخش برات بچرخه.حالا ان اف سی نداری چکار میکنی؟:sq_24:
متأسفانه از این فیض که بتونن تمام پرداخت هاشونو اعم از بلیط مترو، اتوبوس، سینما، سوپرمارکت، بقالی، جریمه پلیس، کارت پارک و... در تمام مرز و بوم با این تکنولوژی انجام بدن محروم هستند.

Mool Tee
25-11-2012, 20:43
سلام.یه سوال این قضیه که میگن اگه دستتو زیاد روی صفحه ایفون 5 بکشی صفحش خراب میشه یعنی مثلا مثل بازی Fruit Ninja !! من میترسم امتحان کنم میترسم شاید خراب شه! این قضیه راسته؟ یا مثلا بعد از چند هفته دکمه هاش خراب میشه!؟

*Ali*
25-11-2012, 20:50
سلام.یه سوال این قضیه که میگن اگه دستتو زیاد روی صفحه ایفون 5 بکشی صفحش خراب میشه یعنی مثلا مثل بازی Fruit Ninja !! من میترسم امتحان کنم میترسم شاید خراب شه! این قضیه راسته؟ یا مثلا بعد از چند هفته دکمه هاش خراب میشه!؟
این مشکلاتی که شما ذکر کردید بسیار ریز هستن و موارد خیلی نادری گزارش شده. سر و صدایی هم به پا نکرد و سایتهای خبری فقط یه پست خیلی کلی راجع بهش نوشتند.
ولی با همه این حرفها هیچ محصولی کامل نیست و نمیشه گفت همیشه 100.00% آیفون ها بی نقص به دست مشتری میرسه.

25-11-2012, 21:36
مثل اینکه تاچ های قطری میتونه مشکل ساز بشه. اون موضوع شاید توی هر ۱۰۰ هزار تا یکی باشه یا حتی کمتر. چیز خاصی نیست. :)

ravani_13
25-11-2012, 22:56
اگه میتونستیم توی کشورمون نمایندگی برند اپل رو داشته باشیم نظر خیلی ها عوض میشد و از یه دیدگاه دیگه به این حواشی نگاه میکردن

خیلی ها از اپل طلبکارن ، در صورتی که باید از بعضی س ی ا س ت ها و این دلال های خدا نشناس طلبکار باشن

ایفون ۵ در بدبینانه ترین حالت با پرچمدارهای اندرویدی ۵۰ یا نهایت ۱۰۰ دلار اختلاف داره ، یعنی ۱۰۰ تا ۲۵۰ هزار تومن ، ولی میبینیم که وان ایکس ۱.۴۰۰ هست ، ولی ایفون ۵ ۲.۸۰۰ ، دقیقا ۲ برابر

اگه اوضاع درست بشه اتفاقا زنگ خطری میشه واسه سامسونگ و اچ تی سی و .... در ایران

چون اختلاف قیمت واقعی و بسیار نزدیک خیلی از کسانی که بخاطر قیمت دبل از این برند چشم پوشی میکنن رو وسوسه خواهد کرد

ولی انصافا با قیمت ۲.۸۰۰ برای نسخه ی ۳۲ گیگابایتی ، خرید فلگ شیپ های اندرویدی بسیار بسیار عاقلانه تر و درست تر هست

موفق باشین

mahyarSAMSUNG
28-11-2012, 20:02
اگه میتونستیم توی کشورمون نمایندگی برند اپل رو داشته باشیم نظر خیلی ها عوض میشد و از یه دیدگاه دیگه به این حواشی نگاه میکردن

خیلی ها از اپل طلبکارن ، در صورتی که باید از بعضی س ی ا س ت ها و این دلال های خدا نشناس طلبکار باشن

ایفون ۵ در بدبینانه ترین حالت با پرچمدارهای اندرویدی ۵۰ یا نهایت ۱۰۰ دلار اختلاف داره ، یعنی ۱۰۰ تا ۲۵۰ هزار تومن ، ولی میبینیم که وان ایکس ۱.۴۰۰ هست ، ولی ایفون ۵ ۲.۸۰۰ ، دقیقا ۲ برابر

اگه اوضاع درست بشه اتفاقا زنگ خطری میشه واسه سامسونگ و اچ تی سی و .... در ایران

چون اختلاف قیمت واقعی و بسیار نزدیک خیلی از کسانی که بخاطر قیمت دبل از این برند چشم پوشی میکنن رو وسوسه خواهد کرد

ولی انصافا با قیمت ۲.۸۰۰ برای نسخه ی ۳۲ گیگابایتی ، خرید فلگ شیپ های اندرویدی بسیار بسیار عاقلانه تر و درست تر هست

موفق باشین

هنوز بروبچ ایران ( البته دو از جون بچه های این سایت ) نمیدونن ان اف سی چیه .. وقتی آی فون 5 خریدن و فهمیدن که چه تکنولوژی کاربردی حداقل یرای فرستادن فایل با سرعت بالا رو از دست دادن دیگه نمیرن بخرن .. البته طرفدارای اپل سر سخت تر از این حرفا هستن که بخوان نخرن .. شما اصلا بگو اپل MP3 پخش نمیکنه ولی باز میبینی همه می خرن :sq_2:

حتما برای آی فون 5 کیس بخرید چون واقعا طراحی خوشگل و آلومینیومی و کریستالی این درد سرها رو هم داره ....

متأسفانه از این فیض که بتونن تمام پرداخت هاشونو اعم از بلیط مترو، اتوبوس، سینما، سوپرمارکت، بقالی، جریمه پلیس، کارت پارک و... در تمام مرز و بوم با این تکنولوژی انجام بدن محروم هستند.

میتونی گوشیتو بچسبونی به یه گوشی دیگه و سرعت بالا در ارسال فایل ها رو انجام بدی ؟ یا همون تکنولوژی قدیمیکه اسمش پلوتوث استفاده میکنی ؟ :sq_22:

mahyarSAMSUNG
28-11-2012, 20:04
راستی اپل قرار نیست از این شرکت شکایت کنه ؟ این که دیگه خیلی شبیه آی فون .. حتی آیکون هاش .. نکنه این شرکت زیر نظر اپل هستش ؟

*Ali*
28-11-2012, 23:36
میتونی گوشیتو بچسبونی به یه گوشی دیگه و سرعت بالا در ارسال فایل ها رو انجام بدی ؟ یا همون تکنولوژی قدیمیکه اسمش پلوتوث استفاده میکنی ؟

سرعت NFC توی انتقال اطلاعات از 100 تا 400 kbit/s متغیره. در واقع کاربرد اصلی این تکنولوژی توی پرداختها هست نه انتقال فایل. سرعت انتقال فایلش هم به حدی پایینه که توی ایران هم جایگزین های پرسرعت تر و راحتتری مثل بلوتوث به راحتی پیدا میشه، بقیه دنیا که بماند...
به نظر میاد سامسونگ با اون فیلم تبلیغاتی بدجوری شما رو شستشوی مغزی داده.

=CYBER=
29-11-2012, 10:39
امروز تونستم با آیفون 5 کار کنم .
خیلی سبک و نازک هست ، اصلا یه حس دیگه ای نسبت به 4S بهتون میده ، انگار یه گوشی جدید تو دستتونه و اپل نیست :دی

مدام احساس میکردم الان از دستم میفته ، بدنش مشخص هست زود خش برمیداره باید خیلی مراقب بود مثل 4 یا 4S مقاوم نیست .
حتما باید براش کاور تهیه کنید اگر قصد خرید دارید .

به جز خش پذیری بالا ایرادی ندیدم .

=CYBER=
29-11-2012, 10:44
سرعت NFC توی انتقال اطلاعات از 100 تا 400 kbit/s متغیره. در واقع کاربرد اصلی این تکنولوژی توی پرداختها هست نه انتقال فایل. سرعت انتقال فایلش هم به حدی پایینه که توی ایران هم جایگزین های پرسرعت تر و راحتتری مثل بلوتوث به راحتی پیدا میشه، بقیه دنیا که بماند...
به نظر میاد سامسونگ با اون فیلم تبلیغاتی بدجوری شما رو شستشوی مغزی داده.

The handset includes an upgrade to Android Beam called S Beam, which lets you transfer files using NFC or Wi-Fi Direct. Samsung claims the file transfer rate between both phones can go up to 300Mbps.

بحث S Beam با NFC خیلی فرق داره .

Stream
29-11-2012, 16:52
iOS 6 از تکنولوژی مشابه WiFi Direct پشتیبانی می کنه و این امکان در آیفون هست و برنامه ها می تونند استفاده کنند. جالبه این امکان بیشتر از 1.5 ساله به شکل AirDrop در OS X وجود داشته و در iOS 5 هم امکان محدودترش بود ولی حالا که رقیب ها یادشون اومده با یک سال تاخیر اضافه کنند٬ تبلیغ می کنند و دوستان هم باهاش محصولات اپل رو مسخره می کنند.

یادمون نره در دنیای Post-PC فایل معنی نمی ده و کلا هدف به کل خارج کردن فایل سیستم از دید و دسترس یوزره. این "عقب گرد" ها به دنیای PC که با اسامی و تبلیغات باحال به نمایش گذاشته میشن تا فلش بک زدن به دنیای PC محصولشون رو باحال جلوه بدن در جایگاه اپل نیست. هدف اصلی WiFi Direct ایجاد یک شبکه ارتباطی P2P بین دو دستگاهه و یکی از بی ارزش ترین کارایی هاش هم انتقال فایل مستقیم (به هدف انتقال فایل) است. وقتی در بعضی اپ های آیپد می بینید قابلیت Collaborative Editing مالتی مدیا وجود داره تکنولوژی پس زمینه همین هست.

mahyarSAMSUNG
30-11-2012, 11:23
کی گفته ان اف سی سرعتش کمه .. من اصلا فیلم تبلیغاتی که میگی رو ندیدم که میگی شستوی مغزی داده باشه .. خودم تو بازار موبایل قسمت سامسونگ دوتا گلکسی اس 3 رو بهم چسبوندم و یه عکس 8 مگاپیکسلی رو که خودم گرفته بودم رو از عرض ثانیه به اون یکی فرستادم .. بعدشم من بحثم تو ایران نیست .. بعثم کل جهان حالا شاید بیشتر استفاده هاش اینجا نشه ولی این همه ادم تو کشورهای پیشرفته که این گوشی رو میخرن چرا باید از این تکنولوژی بی بهره باشن ؟ تو تلوزیون نشون میداد طرف با گلکسی اس 2 که داشت با ان اف سی در اتاقشو تو هتل باز میکرد .. من مطمئنم روی ورزن بعدیشه آی فون 5 این سیستم nfc گذاشته خواهد شد

30-11-2012, 14:33
کی گفته ان اف سی سرعتش کمه .. من اصلا فیلم تبلیغاتی که میگی رو ندیدم که میگی شستوی مغزی داده باشه .. خودم تو بازار موبایل قسمت سامسونگ دوتا گلکسی اس 3 رو بهم چسبوندم و یه عکس 8 مگاپیکسلی رو که خودم گرفته بودم رو از عرض ثانیه به اون یکی فرستادم .. بعدشم من بحثم تو ایران نیست .. بعثم کل جهان حالا شاید بیشتر استفاده هاش اینجا نشه ولی این همه ادم تو کشورهای پیشرفته که این گوشی رو میخرن چرا باید از این تکنولوژی بی بهره باشن ؟ تو تلوزیون نشون میداد طرف با گلکسی اس 2 که داشت با ان اف سی در اتاقشو تو هتل باز میکرد .. من مطمئنم روی ورزن بعدیشه آی فون 5 این سیستم nfc گذاشته خواهد شد
گزارش کلیک بود که دیدمش. نکته جالبش اینه که مدل اینترنشنال اس ۲ ان اف سی نداره. 3>

=CYBER=
30-11-2012, 14:42
حالا ما هی بگیم NFC با S Beam فرق داره شما باز حرف خودتون رو بزنید :دی

NFC تو همه کشورها به درد نمی خوره چه دلیلی داره اضافه بشه ؟ NFC برای خرید بدون استفاده از کارت های اعتباری هست و ربطی به انتقال فایل نداره .

mahyarSAMSUNG
30-11-2012, 15:07
گزارش کلیک بود که دیدمش. نکته جالبش اینه که مدل اینترنشنال اس ۲ ان اف سی نداره. 3>

اتفاقا برای خودمم سوال بود .. ولی در کل گلکسی اس2 رو هتل دار به صاحبانش میداد و طرف گوشی رو میچسبوند به در اتاق تا اتاقش باز شه .. حتی گوینده به ان اف سی و بلوتوث و وایرلس هم اشاره کرد که طرف با همین گوشی چراقها رو خاموش و روشن و در ها رو قفل و باز میکنه
ولی هرچی که باشه تستی که خودم انجام دادم یه عکس 8 مگاپیکسلی در عرض ثانیه نشه بره تو گوشی طرف یعنی خیلی سرعت بالاست ... در صورتی که همون عکس با بلوتوث شاید 10 تا 30 ثانیه طول بکشه ...

mahyarSAMSUNG
30-11-2012, 15:10
حالا ما هی بگیم NFC با S Beam فرق داره شما باز حرف خودتون رو بزنید :دی

NFC تو همه کشورها به درد نمی خوره چه دلیلی داره اضافه بشه ؟ NFC برای خرید بدون استفاده از کارت های اعتباری هست و ربطی به انتقال فایل نداره .

در کل همون ارتباط نزدیک منظورمه .. که ای فون 5 نداره .. البته نوت خودمم بصورت آپشنال داره ولی در کل بحث سر یه گوشی high end هستش که از یه تکنولوژی به این خوبی بی بهره هستش . من میدونم که آینده ارتباطات دست همین NFC ـه

Stream
30-11-2012, 15:17
در کل همون ارتباط نزدیک منظورمه .. که ای فون 5 نداره .. البته نوت خودمم بصورت آپشنال داره ولی در کل بحث سر یه گوشی high end هستش که از یه تکنولوژی به این خوبی بی بهره هستش . من میدونم که آینده ارتباطات دست همین NFC ـه

شما هنوز نفهمیدید NFC چیه و فرقش با WiFi Direct و بعد می گید آینده ارتباطات NFC است!

matr!x_2008
01-12-2012, 12:56
سخت افزار - اپل فروش مستقیم آیفون5 خود را به قیمت پایه 649 دلار برای مدل 16 گیگی خود شروع کرد.آیفون5 در بدو ورودش به اصطلاح آنلاک (unlock) یا یونیورسال که با هر سیم کارتی در هر جای دنیا کار می کند، نبود ولی اپل تصمیم گرفته فروش آزاد جدیدترین اسمارتفون خود را نیز به صورت آنلاین، خود انجام دهد.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

بر این اساس مدل 32 گیگی 749 دلار و مدل 64 گیگی آیفون5 نیز 849 دلار به فروش می رود. ظاهرا عرضه اروپایی و کانادایی نسخه آنلاک آیفون5 زودتر از عرضه در امریکا خواهد بود.منابع آگاه گفته اند طی چند روز گذشته تعداد متنابعی آیفون5 وارد فروشگاههای اپل شده است .همچنین خبر رسیده است که فروش محدود جدیدترین آی مک اپل یعنی آی مک 2012 در استرالیا و امریکا شروع شده (به صورت حضوری) و سی ام نوامبر یعنی امروز تحویل خریداران می شود.

mahyarSAMSUNG
02-12-2012, 21:53
شما هنوز نفهمیدید NFC چیه و فرقش با WiFi Direct و بعد می گید آینده ارتباطات NFC است!

شما که میدونید میتونید برام توضیح بدید ؟

چرا اینقدر آیفون گرونه ؟ خیلی گرون باشه ۲۰۰ تومن از مدلهای سامسونگ گرونتر نه دیگه ۲ میلیون تومن ... !

=CYBER=
02-12-2012, 22:38
من آیفون 5 می خوام ، پس این کی می خواد تو امارات عرضه بشه ؟ :(

Stream
02-12-2012, 23:20
شما که میدونید میتونید برام توضیح بدید ؟

بله. علی توضیح داد NFC چیه، تکنولوژی بسیار کند و ایمن برای ارتباطات کوتاه بین دستگاه ها که کاربرد اصلیش هم پرداخت هاست. WiFi direct هم ارتباط بسیار سریع P2P بین دو نود وای فای که چندین ساله وجود داره. هیچ ارتباطی بین این دو تکنولوژی وجود نداره.

چرا اینقدر آیفون گرونه ؟ خیلی گرون باشه ۲۰۰ تومن از مدلهای سامسونگ گرونتر نه دیگه ۲ میلیون تومن ... !

آیفون 5 در دنیا هم قیمت همه محصولات دیگه است. 199 دلار با قرارداد در آمریکا. GS 3 هم همین قیمته. قیمت ها در اروپا هم کاملا مشابه ـه. اینکه در ایران قیمت ها متفاوته به خاطر ماهیت برندهای آمریکاییست که قیمت هاشون وابستگی شدید به دلار داره و از طریق واسطه های بسیار وارد کشور میشه.

امیدوارم براتون قابل درک باشه، هم NFC و هم بحث قیمت و دوباره دو روز دیگه نیاید و همین ها رو تکرار کنید!

02-12-2012, 23:57
من آیفون 5 می خوام ، پس این کی می خواد تو امارات عرضه بشه ؟ :(
قیمت همچنان خرکی. :(
اگه به قیمت ۶۵۰$ بخوایم حساب کنیم با دلار ۲۹۰۰ تومنی میشه میشه ۱۸۸۵. :|
هر چی میکشیم از دست این عرباس. :دی

=CYBER=
03-12-2012, 00:08
قیمت همچنان خرکی. :(
اگه به قیمت ۶۵۰$ بخوایم حساب کنیم با دلار ۲۹۰۰ تومنی میشه میشه ۱۸۸۵. :|
هر چی میکشیم از دست این عرباس. :دی
پارت امارات چون سری جدید هست مشکلات بدنه حل شده و سودجویان وارد کننده از آمریکا نمی تونن دیگه پارت آمریکا بندازن به ما :دی
شخصا 4S خریدم پارت امارات مستقیم از اپل استور 7 ماه کار کردم بعد من 2 تا از فامیلا پارت آمریکا خرید اونا دکمه هم و پاور خراب شدن مال من سالم بود :دی

950$ تو دوبی با مالیات هست 64 گیگ اگر بشه مالیات رو پس گرفت 850$ میشه که قیمت میشه حدود 2500 :دی

navidr
04-12-2012, 18:38
درود بر دوستان عزیز
من یه سوال داشتم پارت نامبر تو ایفون چرا اهمیت داره؟ گوشی های ایفون 5 مشکی یا سفید که تو بازار هست بیشتر چه پارت نامبری دارن و ما چی بگیریم بهتره؟
اینکه رنگ ایفون 5 مشکی هم میریزه ایا مال سری اول بوده یا در تمام سری ها وجود داره؟اگه در سری های بعدی این قضییه نیست من از کجا میتونم بفهمم گوشی ایفون 5 ای که خریداری میشه سری جدید هست؟
سپاس

04-12-2012, 20:49
۱۴ دسامبر توی امارات عرضه میشه. 3>

=CYBER=
04-12-2012, 21:29
۱۴ دسامبر توی امارات عرضه میشه. 3>
3>

قیمت ها بین 2100 تا 2700 با وضع فعلی دلار . ( به صورت تقریبی )

Mool Tee
04-12-2012, 22:49
اقـــــا تورو خدا کمک! من یه ایفون 5 از بازار موبایل تهران خریدم وقتی داشتم میخریدم دادم سیم کارتم پانچ کرد برام برنامه هم ریخت(سیم کارت همراه اول)! حالا سر لاک یا انلاک بودنش اعصابم به هم ریخته! مدل گوشیمو نوشته LL یعنی مال USA ولی ممکنه لاک باشه که بدبخت میشم! طرف قیمتشو داد 2.890 اخه مگه میشه لاک باشه ؟ تازه پشت جعبه هم ICCID داره که میگن لاک اینو داره! ممکنه طرف انلاک کرده باشه همون موقع؟؟ راهی داره بفهمم؟ سیم کارتم ماله همراه اول بود الانم هم سیم کارتش درسته!!هم زنگ هم اس ام اس میزنم!

=CYBER=
04-12-2012, 22:56
اقـــــا تورو خدا کمک! من یه ایفون 5 از بازار موبایل تهران خریدم وقتی داشتم میخریدم دادم سیم کارتوم پانچ کرد برام برنامه هم ریخت! حالا سر لاک یا انلاک بودنش اعصابم به هم ریخته! مدل گوشیمو نوشته LL یعنی مال USA ولی ممکنه لاک باشه که بدبخت میشم! طرف قیمتشو داد 2.890 اخه مگه میشه لاک باشه ؟ تازه پشت جعبه هم ICCID داره که میگن لاک اینو داره! ممکنه طرف انلاک کرده باشه همون موقع؟؟ راهی داره بفهمم؟ سیم کارتم ماله همراه اول بود الانم هم سیم کارتش درسته!!
تقریبا کل پارت نامبرهای آمریکا لاک AT&T بودن که آنلاک شدن .

سریال نامبر گوشی رو اینجا وارد کن ، تاریخ پایان گارانتی رو ببین باید 1 سال بعد از تاریخ خرید گوشیت باشه .
اگه قبل از این تاریخ باشه یعنی گوشی قبلا روشن شده و اکتیو شده .

اینم لینک : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Mool Tee
04-12-2012, 23:10
روی فاکتور خرید تاریخ رو زده 9/9/91 که میشه 29 نوامبر سال 2012! توی این سایت قسمت Repairs زده 28 نوامبر 2013 ! خوب یعنی الان گوشیه من حله؟هیچ مشکلی ندارن خیالم راحت بشه؟

=CYBER=
04-12-2012, 23:11
روی فاکتور خرید تاریخ رو زده 9/9/91 که میشه 29 نوامبر سال 2012! توی این سایت قسمت Repairs زده 28 نوامبر 2013 ! خوب یعنی الان گوشیه من حله؟هیچ مشکلی ندارن خیالم راحت بشه؟
آره خیالت راحت .

VAHID
05-12-2012, 23:26
نخستین تصویر از آیفون 5S ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

silent-assassin
06-12-2012, 19:12
معرفی گلچینی از بهترین و کاربردیترین برنامه های بهینه شده با آیفون 5

-------.com/9529/9529.html

matr!x_2008
09-12-2012, 18:53
باز هم انتشار شایعات در مورد اپل آیفون بعدی

در حالی که مدت زمان زیادی از عرضه گوشی آیفون 5 اپل نگذشته، اطلاعاتی راجع به نسخه بعدی آیفون منتشر شده است.

به تازگی تصاویری از گوشی جدید اپل منتشر شده که گفته ميشود این تصاویر توسط کارمندان اپل لو رفته است. تصاویری که از گوشی آیفون بعدی اپل منتشر شده، از بخش داخلی بدنه گوشی است که پردازنده و باتری آن را نمایش ميدهد. پردازنده در این گوشی نسبت به نسخه قبلی آیفون پرسرعت تر و باتری حجم بزرگتری از محفظه داخلی را به خود اختصاص داده است.بر اساس این گزارش، انتظار ميرود این گوشی همانند آیفون 5 با صفحه نمایش چهار اینچی به بازار بیاید. البته هنوز مشخص نیست که این گوشی با چه نامی به بازار خواهد آمد؛ اما به نظر ميرسد که یکی از نام های iPhone 5S، iPhone 6، یا new iPhone برای آن در نظر گرفته شود. انتظار ميرود این گوشی پاییز سال آینده به بازار بیاید.آیفون ۵ نسل ششم و آخرین نسخه معرفی شده از گوشی های هوشمندی است که توسط شرکت اپل ساخته شده است. آیفون ۵ در جریان کنفرانس اپل در سان فرانسیسکو معرفی شد. این نسخه از گوشی آیفون سراسر از آلومینیوم و شیشه ساخته شده است و از آی او اس ۶ بهره میبرد. آیفون ۵ طبق ادعای اپل، هم اکنون نازک ترین گوشی هوشمند ارائه شده توسط این شرکت است. آیفون ۵ نیز همانند آیفون 4S به دستیار صوتی هوشمند Siri مجهز شده است.

p990
11-12-2012, 14:16
باسلام!!
دوستان فعلا من انتخاب نهایی در مورد خرید گوشی نکردم!!!
ولی می خواستم بدونم برای خرید آیفون 5 16گیگ وقت مناسب کی هست؟؟؟چون روند قیمت اش نزولی؟؟
و دوم
چه نکاتی باید دقت کنم ؟؟؟
من اصلا اطلاعات ندارم؟؟
LL مثلا چیه ؟؟چی جوری می شه آنلاک فکتوری رو فهمید؟؟؟و ....مواردی از این دست؟؟؟
ساخت چه کشوری باشه خوبه؟؟؟اصلا آمریکایی پیدا میشه؟؟؟
ممنون!

Mool Tee
11-12-2012, 21:09
ببین دوست عزیز قیمت ها خیلی تغییرات داره و نمیشه یه قیمت پایه براش در نظر گرفت!! نکاتی که باید توجه کنید مثلا وقتی در جعبرو باز میکنه چکش کنید روش خش نباشه و ...! در مورد LL هم به شانستون بستگی داره - LL سفارش امریکا هست و مثلا E سفارش مکزیک و ... ولی همشون تو چین تولید میشه!! اینو از تو خود گوشی یه کد داره میشه فهمید! در مورد انلاک هم اگه سیم کارت مثلا همراه اول بزارید توش کار کنه پس انلاک هست! اگه لاک باشه با سیم کارت مخصوص کار میکنه!

p990
11-12-2012, 22:53
ببین دوست عزیز قیمت ها خیلی تغییرات داره و نمیشه یه قیمت پایه براش در نظر گرفت!! نکاتی که باید توجه کنید مثلا وقتی در جعبرو باز میکنه چکش کنید روش خش نباشه و ...! در مورد LL هم به شانستون بستگی داره - LL سفارش امریکا هست و مثلا E سفارش مکزیک و ... ولی همشون تو چین تولید میشه!! اینو از تو خود گوشی یه کد داره میشه فهمید! در مورد انلاک هم اگه سیم کارت مثلا همراه اول بزارید توش کار کنه پس انلاک هست! اگه لاک باشه با سیم کارت مخصوص کار میکنه!

با چه کدی ؟
نکته دیگری نیست؟
کلا این کد ها رو میشه از کجا گیر اورد؟؟؟

hormozan m
11-12-2012, 23:14
با چه کدی ؟
نکته دیگری نیست؟
کلا این کد ها رو میشه از کجا گیر اورد؟؟؟

سلام . منظور دوستمون پارت نامبر هست كه هم روي ليبل جعبه گوشي هست و هم در اين مسير :

Setting ---> general ------> about

پارت نامبر ها هيچ فرقي با هم ندارن فقط پارت امارات فيس تايم نداره . هر كس هم ميگه پارت امريكا فلان و بهمان ... براي سود بيشتر خودشه . ولي سعي كن پارت امريكا نگيري چون اكثر آيفون ٥ هاي پارت امريكا لاك هستن كه با پرداخت پول به اپراتورش انلاك شده و بعضي ها هم مشكل اس ام اس دارن ( به همين علت كه گفتم )

Sent from my iPad 3 using Tapatalk HD

p990
12-12-2012, 12:57
سلام . منظور دوستمون پارت نامبر هست كه هم روي ليبل جعبه گوشي هست و هم در اين مسير :

Setting ---> general ------> about

پارت نامبر ها هيچ فرقي با هم ندارن فقط پارت امارات فيش تايم نداره . هر كس هم ميگه پارت امريكا فلان و بهمان ... براي سود بيشتر خودشه . ولي سعي كن پارت امريكا نگيري چون اكثر آيفون ٥ هاي پارت امريكا لاك هستن كه با پرداخت پول به اپراتورش انلاك شده و بعضي ها هم مشكل اس ام اس دارن ( به همين علت كه گفتم )

کدوم باشه بهتره؟؟؟
یا بهتر بگم کدوم نباشه بهتره؟؟؟
باید چه لیبلی باشه!!!
من همون جور که گفتم اطلاعاتم در مورد آیفون 0 هست و می خوام موقع خرید سرم کلا نره!!!!(البته هنوز هم بین آیفون و نوت II موندم جایی تو فرم این 2 تا گوشی رو مقایسه کردن؟؟؟)

hormozan m
12-12-2012, 14:03
کدوم باشه بهتره؟؟؟
یا بهتر بگم کدوم نباشه بهتره؟؟؟
باید چه لیبلی باشه!!!
من همون جور که گفتم اطلاعاتم در مورد آیفون 0 هست و می خوام موقع خرید سرم کلا نره!!!!(البته هنوز هم بین آیفون و نوت II موندم جایی تو فرم این 2 تا گوشی رو مقایسه کردن؟؟؟)

سلام گفتم كه فرقي ندارن كيفيت همه يكيه ! فقط پارت امريكا نگير چون اكثرا با پراخت هزينه آنلاك شدن و ممكنه مشكل اس ام اس داشته باشن . ( پارت امريكا ll/a ) براي اينكه موقع خريد سرتون كلاه نذارن :

١. سريال دستگاه رو قبل از باز كردن در لينك زير چك كن ، اگر اك باشه بايد زده باشه كه هنوز اكتيو نشده . اگر تاريخ انقضا داشت گارانتي ( در سايت ) پس اك نيست .

٢ . سلفون دور دستگاه بايد كاملا سالم باشه و در كناره ها پلاستيك به صورت T شكل جمع شده .

٣ . قبل از باز كردن با فروشنده شرط كنيد كه رنگ ريختگي نداشته باشه !

god of war 2
14-12-2012, 22:10
سلام به همگی.
دوستان بنده یک iPhone 5 لاک شده برای اپراتور TMobile از کشور انگلستان وارد کردم. سوالی که دارم اینه که آیا امکان آنلاک کردن اون در ایران هست؟ اگر هست دقیقا باید به کجا مراجعه کنم و اینکه هزینش چقدر میشه.

hormozan m
14-12-2012, 23:49
سلام به همگی.
دوستان بنده یک iPhone 5 لاک شده برای اپراتور TMobile از کشور انگلستان وارد کردم. سوالی که دارم اینه که آیا امکان آنلاک کردن اون در ایران هست؟ اگر هست دقیقا باید به کجا مراجعه کنم و اینکه هزینش چقدر میشه.

سلام . بله هست ولي بايد هزينه آنلاك رو به اپراتور بدين. ! قيمتش حدودا بين 200 تا 400 تومن هست ( اطلاع دقيق از قيمتش ندارم ) فكر كنم يك تاپيك در پرشين تولز بود اين كار رو ميكرد ولي مطمئن نيستم !

Mool Tee
16-12-2012, 16:53
سلام من یه چیز جالب کشف کردم که هرکی که میگه صفحه ایفون 5 مشکل داره چرت گفته! من روی ایپد 3 این کار رو یعنی اینکه زیاد swipe کنی انجام دادم عین ایفون 5 صفحه وایمیسه ولی تو بازی مثل Fruit Ninja بشینم یه قرن Swipe کنم هنگ نمی کردن! پس این مشکل در مورد ایفون 5 نیست و صفحشون مشکل نداره!

Mool Tee
19-12-2012, 18:02
دوستان من گوشی جیلبریک نشده رو با خود گوشی اپدیت کنم برنامه ها میپره؟

Stream
19-12-2012, 19:29
دوستان من گوشی جیلبریک نشده رو با خود گوشی اپدیت کنم برنامه ها میپره؟

خیر. همشون بعد از آپدیت خواهند بود. حتی SMS های نیمه نوشته یا تایمر ها و آلارم ها و Counter ها هم باقی می مونن.

h!tman
21-12-2012, 14:23
آقا آیفون فایو لاک Att رو میشه به صورت دائم آنلاک کرد ؟! چقدر هزینه داره؟
و این که بعدا میشه آپدیتش کرد؟!

hormozan m
21-12-2012, 19:26
آقا آیفون فایو لاک Att رو میشه به صورت دائم آنلاک کرد ؟! چقدر هزینه داره؟
و این که بعدا میشه آپدیتش کرد؟!

سلام بله ميشه بايد هزينه آنلاك رو به اپراتور بديد ! دقيق نميدونم بين ١٠٠ تا ٤٠٠ تومن هست ! آپديت هم ميشه ( به صورت دائم آنلاك هست )

h!tman
21-12-2012, 19:55
نمیشه کانترکت ها رو دور زد؟!

hormozan m
21-12-2012, 22:22
نمیشه کانترکت ها رو دور زد؟!

فعلا نه ! ( براي آيفون ٥ )

h!tman
21-12-2012, 22:38
برای 4اس چطور؟ کلا هیچ گوشی نمیشه؟
چون با کانترکت خدا تومن میشه

Sohrab_haselian
28-12-2012, 23:06
سلام
دوستان می خواستم شماره ها و اس ام اس هام رو از گوشی اکسپریا ارک ( android v4.0.4 ) به ایفون 5 انتقال بدم
ممنون میشم کامل راهنمایی کنید

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Stream
29-12-2012, 17:26
سلام
دوستان می خواستم شماره ها و اس ام اس هام رو از گوشی اکسپریا ارک ( android v4.0.4 ) به ایفون 5 انتقال بدم
ممنون میشم کامل راهنمایی کنید

Sent from my iPad using Tapatalk HD

برای انتقال شماره ها٬ از Google Contacts استفاده کنید که بعدش می تونید آیفونتون رو با Google Contacts سینک کنید. برای SMS ها راهی نیست.

Ostad sepehr
30-12-2012, 12:49
ایفون 5 انلاک نمیشه حالا حالا ها چون اپل یکی از هکر های معروف ios را استخدام کرده و این هکر در بخش امنیت هم نرم افزار و هم سخت افزار کار میکنه.
وبخاطر همین هم هست که جلبرک ios 6 و ios6.0.1 نیومده.

*Ali*
30-12-2012, 21:24
ایفون 5 انلاک نمیشه حالا حالا ها چون اپل یکی از هکر های معروف ios را استخدام کرده و این هکر در بخش امنیت هم نرم افزار و هم سخت افزار کار میکنه.
وبخاطر همین هم هست که جلبرک ios 6 و ios6.0.1 نیومده.
اكه منظورتون comex هست ديگه تو اپل كار نميكنه.

navidr
01-01-2013, 15:00
خب منم به جمع ایفون 5 دارها و ایپدمینی دار ها پیوستم!:n19:
راجع به ایفون 5 باید بگم قبل از اینکه گوشی رو دستم بگیرم یکم از طراحیش ناراحت بودم و معتقد بودم باید تغییر می کرد
اما با در دست گرفتنش ناگهان همه چی فراموش شد!در مقایسه با ایفون نسل قبلی بشدت سبک تر و نازک تر هست (یعنی خلاصه قابل توجه هست)
هنوز میشه با یک دست کارهامو انجام بدم و کار کردن باهاش لذت بخش هست و خیلی به نظرم user friendly هست و سادگی خودش رو در حین زیبایی حفظ کرده

از دوربینش هم و خصوصا ویژگی پاناروماش راضی هستم کیفیت صفحه نمایش کاملا رضایت بخش
سیری هم به نظرم تکامل داشته وخیلی بهتر می تونم باهاش صحبت بکنم البته بیشتر مجدود میشه به وقتی که اس ام اس بفرستم بره کسی و یا چیزی رو برام تو نت بنویسه

اما پشتش و خصوصا کناره هاش به نظرم قابلیت زیادی برای خش پذیری دارن که خلاصه خبر خوبی نیست:n13:

ایپد مینی هم که لزومی به تعریف در طراحی فوق العاده مهندسیش نداره هرچند که کمی ناامید کننده بود که از صفحه نمایش رتینا بهره نمی گیره :n22:ولی سوای اون ازش خیلی راضی هستم:n20:

Mool Tee
02-01-2013, 01:06
مبارک باشه!! اگه مشکل نصب نرم افزار رو گوشی رو داشتین به من PM بدین راهنمایتون کنم اگه نه که هیچ!

navidr
03-01-2013, 13:49
مبارک باشه!! اگه مشکل نصب نرم افزار رو گوشی رو داشتین به من PM بدین راهنمایتون کنم اگه نه که هیچ!

ممنون از لطف شما:n16::n26:

با توجه به اینکه هنوز جیلبریکش نیومده و منم تصمیم گرفتم شهروند قانون باشم از گیفت کارت ها استفاده می کنم ولی یه راه جالب هم یاد گرفتم با استفاده از اپ bamboo wallet که به صورت مجانی با دانلود کردن برنامه های دیگه به حساب کاربریم پول اضافاه میشه و تا 10 دلار که شد redeem می کنه فعلا 0.5 دلار شدم!!

فقط شاید یه سوال
دیگه قابلیت drag and drop نداره ایتیونز 11؟ اخه هرچی تلاش کردم بدون synchronize کردن اهنگ بریزم نشد!:n13::n03:

Mool Tee
08-01-2013, 10:56
سایت دیجیکالا بهترین گوشی سال رو انتخاب کرد و اون گوشی گوشی نیست جز

Apple iPhone 5
لینک ویدئو:

خط - بین دیجیکالا رو پاک کنید!

aminke
11-01-2013, 17:12
salam.moshkele sakht afzari iphone 5 ham mishe inja porsid????

*Ali*
12-01-2013, 12:12
سلام، بله بپرسيد.

dragon2410
14-01-2013, 02:01
دوستان به نظر شما ارزش داره ایپد2 و 4اس رو بدم 5 بگیرم؟

به نظر شما جیل ios6 تا کی میاد؟

Mool Tee
14-01-2013, 08:32
بستگی به خودتون داره ! داشتن یه ایپد با یه ایفون به نظر من بهتر از یه ایفون بهتر هست البته این سلیقه ای هست! جیلبریک هم تا 1 یا 2 ماه دیگه!

h!tman
04-02-2013, 22:34
دوستان جیل اومد!!

VAHID
04-02-2013, 23:18

پنج ماهی از عرضه آیفون ۵ می گذرد، و سرانجام لحظه ای که خیلی از کاربران منتظرش بودند فرا رسیده است. جیلبریک آنتترد یا پایدار iOS 6.1 سرانجام از راه رسید. این نرم افزار که evasi0n ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])نام دارد برای سیستم عامل های مک، ویندوز و لینوکس طراحی شده است.

این جیلبریک برای دستگاهی مانند آیفون ۵، آیپد مینی، نسل چهارم آیپد، آیفون ۴ و ۴اس، آیپاد تاچ و در مجموع تمام دستگاه هایی که مجهز به سیستم عامل آی او اس ۶ تا ۶.۱ هستند، فعال است. تیمی که بر روی این جیلبریک کار کرده است evad3rs نام دارد که در بین اعضای آن نام هکرهای معروفی همچون Pod2g و MuscleNerd به چشم می خورد.

جیلبریک به شما اجازه می دهد تا برخی از محدودیت های سیستم عامل اپل را از بین ببرید و از افزونه ها، قالب ها و برخی ترفند های دیگر بر روی دستگاه خود لذت ببرید. توجه کنید که بهتر است قبل از جیلبریک کردن دستگاه خود، حتما از آن Backup تهیه نمایید.

برای دانلود نرم افزار evasi0n مناسب با سیستم عامل کامپیوتر خود، می توانید به سایت این برنامه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])مراجعه نمایید.

vahid0801
06-02-2013, 22:01
سلام عزیزان جان..
بد فرم این 5 رفته تو مخم..به نظر شما ارزش این پولو داره؟بزارم بعدا بگیرم گرونتر میشه؟یا الان بگیرم؟
رفیقم فروشگاه گوشی داره کار کرده 4s رو میگه 1700 ..به نظر شما چیکارش کنم؟

لطفا این کاره هاش جواب بدن و رو هوا جواب ندین...
دمتون ایول..:n12: