PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره در خرید لپ تاپ HP Pavilion DV6 - 3141se

HOOMAN_per
10-09-2012, 14:19
سلام
اگه میشه من رو در مورد خرید این لپ تاپ راهنمایی کنین.
ارزش خرید داره؟
قیمت کار کردش تمیزش چقدر ارزش داره؟
HP Pavilion DV6 - 3141se

Highbury
10-09-2012, 14:28
سلام لبتاب خوبی هست اما گرافیک ضعیفی داره.از آنجایی که تو قسمت لبتابهای گیم تاپیک زدین ...
اگر از برند hp قصد خرید دارید بهتره 6c45 را تهیه فرمایید که حتی 30-40 تومانی هم ارزانتره
گرافیک 7690 داره.
موفق باشید

HOOMAN_per
10-09-2012, 14:33
سلام لبتاب خوبی هست اما گرافیک ضعیفی داره.از آنجایی که تو قسمت لبتابهای گیم تاپیک زدین ...
اگر از برند hp قصد خرید دارید بهتره 6c45 را تهیه فرمایید که حتی 30-40 تومانی هم ارزانتره
گرافیک 7690 داره.
موفق باشید
ممنون دوست عزیز
آخه صاحبش میگه مکس پین 3 رو به راحتی اجرا میکنه.
بعدشم مگه کارت گرافیک و رمش قابل ارتقا نیست؟
من بیشتر قدرت cpu برام مهمه

Highbury
10-09-2012, 15:06
دوست عزیز وقتی در یک محدوده قیمت، مدلی جدیدتر باشه، با کانفیگ بهتر و کمی قیمت بهتر، چه لزومی هست بدتر رو بخری؟ کیفیتشون هم مشابه هم هستش.
کارت گرافیک اصلا قابل ارتقا نیست و فقط رم و هارد رو میشه ارتقا داد
قدرت سی پی یو هر دو مثل هم هستش. cpu:ci5 2450
7470 در مقابل 7690 خیلی ضعیفه.
در واقع 7470 همان گرافیک 6490 هستش که روی اچ پی 4530 هست. 4530 هم حدود 1250 هستش با همان پردازنده ci5
7690 از گرافیک 630 جیفورس هم قویتره که روی خیلی از لبتابهای گیم تا رده 2 تومان هستش.
شما دست گذاشتید روی یه لبتاب خوب که دو عیب داره قیمت بالا، گرافیک ضعیف. 6c45 همان لبتاب هست که اون دو ایراد رو نداره.
موفق باشی

HOOMAN_per
10-09-2012, 15:08
دوستان کسی از این مدل نداره؟ تا 1 ساعت دیگه من باید جواب بدم که میخرمش یا نه پس اگه کسی میتونه راهنماییم کنه خواهشا زودتر

Highbury
10-09-2012, 15:11
دوستان کسی از این مدل نداره؟ تا 1 ساعت دیگه من باید جواب بدم که میخرمش یا نه پس اگه کسی میتونه راهنماییم کنه خواهشا زودتر
شرمنده دوست عزیز. من این همه توضیح برای شما دادم. هر جور میل خودتون هست.
موفق باشی
ویرایش: رده بندی کارتهای گرافیک
رتبه 92 و رتبه 210 را ملاحظه فرمایید
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

HOOMAN_per
10-09-2012, 15:11
دوست عزیز وقتی در یک محدوده قیمت، مدلی جدیدتر باشه، با کانفیگ بهتر و کمی قیمت بهتر، چه لزومی هست بدتر رو بخری؟ کیفیتشون هم مشابه هم هستش.
کارت گرافیک اصلا قابل ارتقا نیست و فقط رم و هارد رو میشه ارتقا داد
قدرت سی پی یو هر دو مثل هم هستش. cpu:ci5 2450
7470 در مقابل 7690 خیلی ضعیفه.
در واقع 7470 همان گرافیک 6490 هستش که روی اچ پی 4530 هست. 4530 هم حدود 1250 هستش با همان پردازنده ci5
7690 از گرافیک 630 جیفورس هم قویتره که روی خیلی از لبتابهای گیم تا رده 2 تومان هستش.
شما دست گذاشتید روی یه لبتاب خوب که دو عیب داره قیمت بالا، گرافیک ضعیف. 6c45 همان لبتاب هست که اون دو ایراد رو نداره.
موفق باشی

بازم ممنون.
مطمئنی که کارت گرافیکش قابل ارتقا نیست؟این لینک رو ببین زده ATI Radeon HD 5650 DDR3 1024 MB UpTo 4096 MB

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Highbury
10-09-2012, 15:14
آقا این چه حرفیه که مطمئنی قابل ارتقا هست یا نیست.
الان یکی از شما بپرسه روزه یا شب. شما در اینکه روز هست شک دارید؟

HOOMAN_per
10-09-2012, 15:18
آقا این چه حرفیه که مطمئنی قابل ارتقا هست یا نیست.
الان یکی از شما بپرسه روزه یا شب. شما در اینکه روز هست شک دارید؟

نمیدونم چرا اون لینک رو نشون نمیده اونجا زده که قابل ارتقا هست من که از خودم نمیگم.

link ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Highbury
10-09-2012, 15:22
لینک های فارسی نشان داده نمیشه.
گفتنی ها گفته شد شما اگر تمایل به خرید و ارتقادارید شخصا مانع نمیشم چون رسالت خودم رو انجام دادم.
شما وقتی خودتان میخواهید اون مدل خاص را بگیرید پس چه لزومی به مشاوره هست.
خیلی سادست. مثلا در مدلهای بعضی برندها مثل ایسر یا لنوو یا فوجیتسو و ... یک مدل یک اسم داره که ممکنه چند کانفیگ داشته باشه. مثل دل 5110 که حداقل 10 نوع کانفیگ داره و همشون یک اسم دارن. که در اچ پی اینطور نیست و هر کانفیگ نام جداگانه داره
بهرحال خودتون میدونید. در لبتاب فقط رم و هارد قابل ارتقا هستن. هارد با تعویض و رم با اضافه شدن یک رم دیگه

HOOMAN_per
10-09-2012, 15:29
لینک های فارسی نشان داده نمیشه.
گفتنی ها گفته شد شما اگر تمایل به خرید و ارتقادارید شخصا مانع نمیشم چون رسالت خودم رو انجام دادم.
شما وقتی خودتان میخواهید اون مدل خاص را بگیرید پس چه لزومی به مشاوره هست.
خیلی سادست. مثلا در مدلهای بعضی برندها مثل ایسر یا لنوو یا فوجیتسو و ... یک مدل یک اسم داره که ممکنه چند کانفیگ داشته باشه. مثل دل 5110 که حداقل 10 نوع کانفیگ داره و همشون یک اسم دارن. که در اچ پی اینطور نیست و هر کانفیگ نام جداگانه داره
بهرحال خودتون میدونید. در لبتاب فقط رم و هارد قابل ارتقا هستن. هارد با تعویض و رم با اضافه شدن یک رم دیگه
عزیز خیلی ممنونم ازت.نه من حتما نمیخوام بخرمش ولی خب میخوام مطمئن بشم که به کارم میا یا نه
حالا شما همه چی گفتین این رو نگفتین که قیمت کارکردش چقدر ارزش داره؟

Highbury
10-09-2012, 15:36
ای بابا...
من فکر میکردم شما آکبند میخواهید بخرید
شرمنده.
اگه خیلی تمیز و کم کارد باشه نهایتش 1200. اونم مرامی
چون با حدود 1300 از این بهترش رو میتونی آکبند تهیه کنی.
موفق باشید

HOOMAN_per
10-09-2012, 15:48
ای بابا...
من فکر میکردم شما آکبند میخواهید بخرید
شرمنده.
اگه خیلی تمیز و کم کارد باشه نهایتش 1200. اونم مرامی
چون با حدود 1300 از این بهترش رو میتونی آکبند تهیه کنی.
موفق باشید

دشمنت شرمنده،آره مال یکیه میخوام ازش بخرمش گفتم اگه خوب باشه.
پس با این توضیحاتی که دادی کارت گرافیکش قابل ارتقا نیست پس توی سایت دیجی کالا چرت نوشته که 1024 up to 4096 MB

amin666
10-09-2012, 15:51
دوست عزیز up to 4GB معنیش کجا می شه قابل ارتقا بودن آخه؟یعنی تا 4GB از رم share می کنه در صورت لزوم.در مورد max payne هم چون خودم بازی کردم باید بگم تو تنطیماتش مثلا نمی تونی anti alaising رو از یه حدی بیشتر کنی.چون فقط رم گرافیک رو همون مقدار dedicate یعنی 1GB می شناسه.البته خیلیها هم انتقاد کردند که موتور بازی باید بهتر می بود و این محدودیتها نباید می بود که بحثش جداست.من فقط max payne3 رو دیدم که اینجوریه.با 7470 هم شاید بتونی max payne بازی کنی.ولی فکر نمی کنم بیشتر از low جواب بده
دو نکته:
1-کلا وسایل الکترونیکی دست دو ریسکیه
2-گرافیک 7470 اصلا با 7690xt قابل مقایسه نیست.اگه بازی می کنی 7690xt هم الان دیگه معمولیه و خیلی قوی نیست.هر چند تقریبا خوب جواب می ده بازیها رو.ولی 7470 ....باز میل خودته.کلا dv6-6c45 از هر نطر بهرته.حتی 200-300 تومن هم گرونتر باشه به نظرم میارزه با توجه به امکاناتش.اگه گرافیک مهم نیست برات که هیچی.با یه لپتاپ 1 تومنی هم کارت راه می افته.سیستم صوتیش هم beats ه اگه اهل موزیکی.باز میل خودته که با بودجه ات چی به دردت می خوره

HOOMAN_per
10-09-2012, 15:57
قبل از خرید به طرف بگو گرافیکش رو برات عوض کنه ببینم چه جوری می خواد این کار رو بکنه.بعد اگه کرد یه فیلم بگیر بذاریم youtube که معجزه ایشون رو ببینیم!

بابا بیچاره از من بیسواد تره.خودشم نمیدونه وقتی ازش پرسیدم کدوم قطعاتش قابل ارتقا هستن گفت نمیدونه به من گفت برم پرس و جو کنم.خودش میگه اعتقادی به ارتقا قطعات لپ تاپ نداره.حالا اون به کنار چرا توی سایتی مثل دیجی کالا این اطلاعات غلت رو نشون مردم میده یکی مثل من رو گیجتر میکنه.

Highbury
10-09-2012, 16:14
دوست عزیز شیرکردن با اینکه ارتقا داده بشه کاملا متفاوته. ارتقا قطعه یعنی تعویض قطعه یا اضافه کردن یه قطعه ی دیگه. مثلا هارد رو درش میاری یه هارد با ظرفیت بشتر میذاری. رمت کمه، یه رم 4 گیگ میذاری کنارش.
کارت گرافیک هیچکدوم از اینا نمیشه.
اصلا گیریم تا 8 گیگ هم شیر کنه. اما مهم ظرفیت اصلی هستش.
خلاصه اگه برای گیم میخواهی بخری این لبتاب اصلا گزینه مناسبی نیست.

HOOMAN_per
10-09-2012, 16:20
بابا بیچاره از من بیسواد تره.خودشم نمیدونه وقتی ازش پرسیدم کدوم قطعاتش قابل ارتقا هستن گفت نمیدونه به من گفت برم پرس و جو کنم.خودش میگه اعتقادی به ارتقا قطعات لپ تاپ نداره.حالا اون به کنار چرا توی سایتی مثل دیجی کالا این اطلاعات غلت رو نشون مردم میده یکی مثل من رو گیجتر میکنه.

دوست عزیز شیرکردن با اینکه ارتقا داده بشه کاملا متفاوته. ارتقا قطعه یعنی تعویض قطعه یا اضافه کردن یه قطعه ی دیگه. مثلا هارد رو درش میاری یه هارد با ظرفیت بشتر میذاری. رمت کمه، یه رم 4 گیگ میذاری کنارش.

عجب پس جریانش اینه .من فکر میکردم که میشه ارتقاش بدی هروقت دلم بخواد.
ممنون از دوستان خیلی کمکم کردین.کلی روشن شدم دی

HOOMAN_per
10-09-2012, 16:21

عجب پس جریانش اینه .من فکر میکردم که میشه ارتقاش بدی هروقت دلم بخواد.
ممنون از دوستان خیلی کمکم کردین.کلی روشن شدم دی

S.A.E.E.D P30
10-09-2012, 17:06
درود
من چند هفته ای میشه که 6c45 خریدم و خیلی راضیم. از نظر قیافه عالیه واقعا شیکه. سیستم صوتیش (beats) واقعا حرف نداره کیفیت صدا فوق العادس مخصوصا اگه از هدفون استفاده کنی. در مورد بازی هم من چند تا بازی ای که روش امتحان کردم همه رو با تنظیمات high به راحتی بازی کردم. همینطور که دوستان گفتن این گرافیک رو تو این قیمت تو هیچ لپ تاپی نمیتونی پیدا کنی. مگر اینکه گرافیک برات مهم نباشه و به cpu بیشتر اهمیت بدی که اینطوری بحثش جداست.

HOOMAN_per
10-09-2012, 19:17
درود
من چند هفته ای میشه که 6c45 خریدم و خیلی راضیم. از نظر قیافه عالیه واقعا شیکه. سیستم صوتیش (beats) واقعا حرف نداره کیفیت صدا فوق العادس مخصوصا اگه از هدفون استفاده کنی. در مورد بازی هم من چند تا بازی ای که روش امتحان کردم همه رو با تنظیمات high به راحتی بازی کردم. همینطور که دوستان گفتن این گرافیک رو تو این قیمت تو هیچ لپ تاپی نمیتونی پیدا کنی. مگر اینکه گرافیک برات مهم نباشه و به cpu بیشتر اهمیت بدی که اینطوری بحثش جداست.

گرافیک مهمه برام ولی cpu خیلی مهمتره یعنی اولویتم با cpu

Highbury
10-09-2012, 20:43
عزیز من برای شما توضیح دادم. 6c45 و اینی که شما میگید پردازندشون یه چیزه. اونی که شما مدنظرتون هست یه مدلی نسبتا قدیمی تر هست و بازار خوبی نداره نسبتا. با کانفیگ ضعیفتر قیمت بالاتری داره کاملاغیر معقول هست این حرکت.
موفق باشی

S.A.E.E.D P30
10-09-2012, 21:49
دوست من شما اول باید مشخص کنید هدفتون چیه یعنی انتخابتون بین 6c45 و اون مدل دست دومه ( که طبق راهنمایی دوستان و تجربه خودم بهتون میگم کاملا 6c45 برتری داره) یا میخواین بیشتر هزینه کنید و مدل های دیگری هم بهتون پیشنهاد بشه؟؟
اگر حالت اول باشه که دوستان چند بار پاسختون رو دادن اما اگر حالت دوم باشه موضوع فرق میکنه.

amin666
10-09-2012, 22:08
فکر کنم این پست رو نخوندی چون ویرایش کرده بودم.تو صفحه قبل:

دوست عزیز up to 4GB معنیش کجا می شه قابل ارتقا بودن آخه؟یعنی تا 4GB از رم share می کنه در صورت لزوم.در مورد max payne هم چون خودم بازی کردم باید بگم تو تنطیماتش مثلا نمی تونی anti alaising رو از یه حدی بیشتر کنی.چون فقط رم گرافیک رو همون مقدار dedicate یعنی 1GB می شناسه.البته خیلیها هم انتقاد کردند که موتور بازی باید بهتر می بود و این محدودیتها نباید می بود که بحثش جداست.من فقط max payne3 رو دیدم که اینجوریه.با 7470 هم شاید بتونی max payne بازی کنی.ولی فکر نمی کنم بیشتر از low جواب بده
دو نکته:
1-کلا وسایل الکترونیکی دست دو ریسکیه
2-گرافیک 7470 اصلا با 7690xt قابل مقایسه نیست.اگه بازی می کنی 7690xt هم الان دیگه معمولیه و خیلی قوی نیست.هر چند تقریبا خوب جواب می ده بازیها رو.ولی 7470 ....باز میل خودته.کلا dv6-6c45 از هر نطر بهرته.حتی 200-300 تومن هم گرونتر باشه به نظرم میارزه با توجه به امکاناتش.اگه گرافیک مهم نیست برات که هیچی.با یه لپتاپ 1 تومنی هم کارت راه می افته.سیستم صوتیش هم beats ه اگه اهل موزیکی.باز میل خودته که با بودجه ات چی به دردت می خوره

airplay
11-09-2012, 06:59
درود

اگه از هدفون استفاده کنی که کیفیت هدفون بالا چه ربطی به لپ تاپ داره؟

amin666
11-09-2012, 12:48
اگه از هدفون استفاده کنی که کیفیت هدفون بالا چه ربطی به لپ تاپ داره؟
خیلی ربط داره.همه چی که هدفون نیست.تنطیمات بیتس توی کارت صدا و تنطیم اکولایزر و ... که تنطیمات اختصاصی بیتس هس که با حالت نرمال خیلی فرق داره.شما وقتی تیک beats رو از کنترل پنل بیتس بذاری همون لحظه متوجه تغییر صدا می شید.البته دستی هم می تونید bass , treble ,... رو تنطیم کنید.خود بیتس هم تنظیمات پیش فرض داره که از همه بهتره به نظرم.اگه هدفونتون با کیفیت باشه که چه بهتر