PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی در زمینه انتخاب Player مناسب

shamika
08-08-2012, 09:14
با عذرخواهی از دوستان بابت این تاپیک

من این سوال رو در قسمت پخش کننده های تصویری و سینمای خانگی هم مطرح کردم ، اما متوجه شدم که در این بخش کسی آشنایی لازم رو نداره
در نتیجه تصمیم گرفتم این بحث رو که قطعاً سوال بسیاری از بچه ها هم هست در این تاپیک دنبال کنم و میدونم که بچه های تالار تلویزیون اطلاعات بسیار
بالایی دارند .

مدتیه تصمیم گرفتم برای تماشای فیلم ها و سریال ها بر روی تلویزیون منزل ابزاری تهیه کنم .

فیلم بازم خراب !!!

در طول زمان تصمیم های متنوعی گرفتم و هربار به علتی منصرف شدم تا در نهایت به گزینه های زیر رسیدم .

1 - دسته اول Bluray Player های 3D مثل Samsung D5900 و Pioneer BDP-140 که قیمتی بین 260 تا 320 تومن دارند .
2 - دسته دوم 3D Media Player مثل Egreat R6S و Egreat R300S با قیمت 340 و 550 تومن که با اینکه خیلی کاملن ولی نمیدونم چرا احساس میکنم اینقدر نمیرزند .
3 - دسته سوم سینمای خانگی 3D مثل Pioneer BCS-717 و Pioneer BCS-414 و Samsung HT-D5550 با قیمتی بین 830 تا 980 تومن .

سوالی که برای من مطرح میشه اینه که آیا خرید Media Player های چینی با این قیمت بر خرید این پخش کننده های ساخت کمپانی های معتبر ارجحیت دارد یا نه ؟
به همراه این پست نظرسنجی نیز ارسال میگردد که خواهشمندم کلیه دوستان در آن شرکت کنند .

smhsh121
08-08-2012, 10:17
به نظرم اگر دیسک بلو-ری می خوای پخش کنی همون بلو-ری پلیر باید بگیری و مدیا پلیر کارتو راه نمیندازه. ضمن اینکه بلو-ری پلیر ها پورت USB هم دارند و میشه مثل مدیاپلیر ها بهشون فلش و هارد زدو فیلم پخش کرد. فقط فرقشون با مدیا پلیر ها اینه که هارد داخلی ندارند و ساپورت فرمت های فیلمشون به قدرت مدیا پلیر ها نیست. سینمای خانگی هم که مزیتش فقط توی اسپیکرها و صداشه وگرنه از نظر پخش فرقی با بلو-ری پلیر نداره.

shamika
08-08-2012, 10:39
دقیقاً همینطوره . ولی با توجه به قیمت 8000 و 15000 و بلکه بالاتر بلوری فیلم خیلی بعید به نظر میرسه که ظرف دو سال آینده هم بلوری در ایران همه گیر بشه .
فکر نمیکنم USB بلوری پلایر بتونه به خوبی در پخش فرمت ها عمل کنه چون برای اینگونه دستگاه ها معمولاً استاندارد های خاصی تعریف میشه از نظر codec صدا و تصویر .

شاید مهم ترین قابلیت مدیا پلایر که بدجوری منو جلب کرده توانایی پخش فایل iso بلوری با منو کامل و حتی iso های 3D هستش .
شاید من توانایی خرید بلوری فیلم رو نداشته باشم ولی با اینترنت نامحدودی که دارم حتی iso بلوری رو هم به راحتی میتونم دانلود کنم .
حتی iso های بلوری با قیمتی حدود 3000 تا 4000 تومن بصورت کپی روی هارد به وفور یافت میشود .

بازم ممنون بابت راهنمایی . امیدوارم باقی دوستان بیشتر بتونن من رو راهنمایی کنن .

asstubirs
08-08-2012, 10:57
چینی نخر .به نظرم سونی توی این زمینه خوبه.
در رابطه با فیلم دیدن هم شما باید یه تلویزیون با کیفیت داشته باشید تا بتوانید از تمام ظرفیت این پلیر ها استفاده کنید.

Ebi725
08-08-2012, 11:07
دوست عزیز از اونجایی که من هم مثل شما خوره فیلم هستم من نظر شخصی خودم رو بهتون میگم
من الان Egreat 200Rs دارم قیلا همه مدل های دیگه مدیا پلیر رو تجربه کردم و بتظر من مدیاپلیر برای دیدن فیلم بصورت حرفه ای بهتر یه مثال می زنم مثل فیلم های سه بعدی شما با مدیا پلیر به راحتی می تونی به فایل ایزو زیرنویس فارسی اضافه کن و حتی به راحتی می تونی رنگ زیرنویس رو عوض کنی و اگر زیرنویس فارسی پایین صفحه باشه به راحتی کمی اون رو بیار بالا تا به راحتی بتونی زینویس رو بخونی و خیلی کارهای دیگه در صورتی که توی بلوری پلیر این امکانات موجود نیست

اما اگر دوست داری از صدای فیلم هم لذت ببری می تونی مثلا من یه امپلی فایر و سیستم صوتی مناسب داشته باشی مثلا من پایونر RS777 دارم البته بدون پلیر چون با داشتن مدیا پلیر دیگه هیچ احتیاجی به پلیر نبود اونطوری هروقت بخوام فیلم رو با صدای بلند و تفکیک شده ببینم که راحت و با کفیت عالی می بینم ولی بیشتر برای دین فیلم از یه هدفون وای فای حرفه ای پایونر استفاده می کنم چون اونطوری لذت بیشتر برای من داره

امیدوارم به هر حال هر انتخابی که داشته باشی در پایان لذت دیدن فیلم رو برات چند برابر کنه

shamika
08-08-2012, 11:08
چینی نخر .به نظرم سونی توی این زمینه خوبه.

مگه سونی هم مدیا پلایر تولید میکنه ؟

arash51
08-08-2012, 13:42
فکر کنم تاپیک خوبی بشه.
منهم با تی وی که خریدم پلیرش نگرفتم.
ومیخوام یه کار دیگه کنم.
یه رایتر بلوری واسه رایانه بخرم.
یه مدیا پلیرکه خیلی درمورد وسترن شنیدم.
یه هارد اکسرنال.
البته عجله نمیکنم تا بهترین ها شناخته بشن.

arash51
08-08-2012, 13:42
فکر کنم تاپیک خوبی بشه.
البته شما هم عجله نکنید.

shamika
08-08-2012, 13:56
ممنون از دوستانی که نظر دادن .

ابی جان از مدیا پلایرت راضی هستی ؟
از لحاظ سرعت USB3 و کیفیت خروجی HDMI 1.4 و در کل سرعت و عملکرد دستگاه ؟

منتظر نظراتت به عنوان یه حرفه ای تو زمینه فیلم هستم .

Ebi725
08-08-2012, 16:36
ممنون از دوستانی که نظر دادن .

ابی جان از مدیا پلایرت راضی هستی ؟
از لحاظ سرعت USB3 و کیفیت خروجی HDMI 1.4 و در کل سرعت و عملکرد دستگاه ؟

منتظر نظراتت به عنوان یه حرفه ای تو زمینه فیلم هستم .

بله دوست عزیز کاملا راضی هستم من مدیا پلیر های زیادی رو تجربه کردم بنظر من تا الا بهترین ها وسترن دیجیتال مدل لایو بود و این مدل ایگیرت رو که دارم
1- از نظر یو اس بی سه که کاملا خوبه و سرعتش بالاست تا حالا هیچ مشکلی تو پخش فایل های حجیم نداشتم ایزو های 50 گیگ رو راحت اجرا میکنه
تازه من یه هاب یو اس بی سه هم بهش وصل کردم مشکلی با نصب هم زمان دوتا هرد 2 ترا از طریق هاب نداشتم
2. پورت 1.4 اچ دی ام ای رو راحت ساپورت میکنه فیلم سه بعدی زیاد باهش دیدم راحت و بدون فریز شدن
چند وقت پبش هم به مدت 2 روز از طریق پورت ساتا درایو بلوری رو بهش وصل کردم و چند تا فیلم 3 بعدی رو برای تست با دیسک نگاه کردم که عالی بود

کلا تا حالا به شخص هیچگونه مشکلی با این مدل نداشتم

arash51
08-08-2012, 19:31
ابی جان من هم یه سوال ازت دارم.
تاحالا من فکر میکردم وسترن بهترینه.
البته شنیدیم خودمون تا حالا هیچ جورشو نداشتیم.
ولی الآن شما گفتی که Egreat 200Rs داری واز وسترن بهتره.
سوالم اینه.
ازبلوری درایومیشه فیلم را روی این مدل مستقیم کپی کرد که دیگه به کامپیوتر نیاز نباشه؟

shamika
08-08-2012, 19:40
ازبلوری درایومیشه فیلم را روی این مدل مستقیم کپی کرد که دیگه به کامپیوتر نیاز نباشه؟

این مدل هارد نداره آرش جان . ولی با اتصال بلوری درایو با ساتا بهش میشه ازش به عنوان بلوری پلایر سه بعدی هم استفاده کرد .

arash51
08-08-2012, 22:40
پست اضافه بود.
من توی این سایت هرچی پست میزنم دوتا میشه.
ببخشید

arash51
08-08-2012, 22:40
این مدل هارد نداره آرش جان . ولی با اتصال بلوری درایو با ساتا بهش میشه ازش به عنوان بلوری پلایر سه بعدی هم استفاده کرد .
میدونم عزیزم که هارد نداره.
اکثر مدیا پلیرها هارد ندارن.
منظورمو شاید خوب نگفتم.
شما که این پلیر را داری و هارد اکسترنال هم داری بلوری پلیرهم دم دستته.
میگم ببین میشه با وصل هارد و بلوری پلیربه Egreat 200Rs مثلآ فیلمی را که امانت گرفتی به صورت ایزو یا هرفرمت قابل پحش دیگه روی هارد ذخیره کرد.
اگه این امکان باشه خرید این سه قلم بهترین گزینه ممکن هست.
ممنون....

Ebi725
08-08-2012, 22:52
ابی جان من هم یه سوال ازت دارم.
تاحالا من فکر میکردم وسترن بهترینه.
البته شنیدیم خودمون تا حالا هیچ جورشو نداشتیم.
ولی الآن شما گفتی که Egreat 200Rs داری واز وسترن بهتره.
سوالم اینه.

آرش جان

من کلا فیلم تو چند تا هارد و به کامپیوترم وصل از طریق شبه به فیلم ها متصل میشم و نگاه میکنم اما یه هارد 3 ترا اینترنال هم تو خود دستگاه گذاشتم و به راحتی می تونم فایل کپی کنم و پیس کنم اما تا حالا از روی بلوری و مستقیم اینکار رو نکردم
چون معمولا با کامپیوتر از بلوری سه بعدی یا دو بعدی ایمج می گیرم و تو شبکه ذخیره میکنم و از طریق مدیا پلیر نگاه می کنم
ولی اگر منظور شما این که مستقیم با خود دستگاه از دیسک بلوری ایمیج بگیرم همچین گزینه ای نداره فقط گزینه move - copy -past رو داره که با اونها فایل جابه جا کردم

arash51
08-08-2012, 23:18
اگر منظور شما این که مستقیم با خود دستگاه از دیسک بلوری ایمیج بگیرم همچین گزینه ای نداره فقط گزینه move - copy -past رو داره که با اونها فایل جابه جا کردم
راستی ابی جان
باشبکه کردن سیستم با تی وی فقط یه بلوری پلیر نیازه.
شما که این کارو کردی میشه ضعف و قوتش را بگی؟
ممنون....

Ebi725
08-08-2012, 23:28
راستی ابی جان
باشبکه کردن سیستم با تی وی فقط یه بلوری پلیر نیازه.
شما که این کارو کردی میشه ضعف و قوتش را بگی؟
ممنون....

نه آرش جان من با تی وی شبکه مکردم با مدیاپلیر اینکار رو کردم بخاطر اینکه تلویزیون ها از همه ی فرمت ها رو ساپورت نمی کنند مثلا اگر شما فایل ایمیج داشته باشی تی وی ساپورت نمی کنه ولی مدیا پلیر به راحتی ساپورت می کنه

tasmin
24-09-2012, 15:19
بلوری پلیر فعلا یه کالای نسبتا لوکس به حساب می یاد ، ولی خوب تو 1 یا 2 سال آینده به نظرم مثل دی وی دی پلیر جای خودش و تو خونه ها باز میکنه ، من قبلا از برند SHARP یه مدل دیده بودم که قابلیت ها و امکاناتش نسبت به قیمتی که داشت خیلی مناسب بود. گارانتی شرکتی هم داشت مدل دستگاه HP-25SA بود که روی تلویزیون های 3D گیفت میداد. البته بصورت جدا هم می فروختن.

puya-64
02-10-2012, 16:49
دوستان بلو ری پلیری هست که امکان ضبط برنامه از روی تلویزیون ، رو داشته باشه؟ مدیا پلیرها این کار رو میکنن؟ تو سایت سامسونگ گفته بلو ری پلیر سامسونگ با هارد اکسترنال میتونه این کارو بکنه ولی اسم مدل رو نگفته! نمایندگیشم نمیدونست!! مدل بلوتوث دار هم تو بازار هست؟

puya-64
03-10-2012, 15:04
من به این نتیجه رسیدم که مدیا پلیر بخرم ولی نمیدونم از کجا! تو اینترنت یه سایت پیدا کردم ولی فقط یه مدل داشت که برام گرون بود -R6s Egreat میخوام. کسی میتونه اورژانسی راهنماییم کنه؟!