PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : یه مشکل عجیب با هارد دوم ide .هارد دوم رو که وصل میکنم بالا اومدن سیستم خیلی کند میشه . مشکل از چیه؟

MESHKIPOSH
15-07-2012, 20:41
دوستان من یه هارد 160 IDE دارم که به عنوان هارد دوم ازش استفاده میکردم. و به خوبی کار میکرد .
دیروز برداشتم جاشو عوض کردم و خواستم به داخل کیس سروسامونی بدم . اول کابل IDE که یه سرش به Dvd و یه سرش به این هارد بود یه کم کوتاه بود و بزور تقریبا وصلش کردم که نشناخت . بدم کابل تقریبا خراب شد و دیگه یکی از دو سرش کار میکرد که اونجوری هم وقتی وصل میکردم مشکل کند شدن سیستم در موقع بالا اومدن رو داشت.
کابل نو خریدم و هردو ( دی وی دی و هارد ) رو وصل کردم .
هارد رو میشناسه در تنظیمات مادربرد به راحتی.
اما بعد از اون قسمتی که لوگو مادربرد رو نشون میده تقریبا یه مدت 20 - 30 ثانیه یه صفحه سیاه با یه - که هی خاموش روشن میشه میاد تا بره روی قسمت انتخاب ویندوز . بعد از انتخاب ویندوز هم تقریبا 3-4 دقیقه طول میکشه تا از روی لوگو ویندوز وارد ویندوز بشه.
در صورتی که ویندوز اصلا روی هارد اول که 500 sata هست قرار داره و بوت شدن سیستم هم از روی همون هارد 500 ساتا هستش .
وقتی این هارد 160 IDE وصل نباشه به راحتی بالا میاد ویندوز و مشکلی که بین لوگو مادربرد تا انتخاب ویندوز هست هم بوجود نمیاد . اما وقتی وصل باشه اینجوری میشه .
وقتی وصل باشه و صبر کنم که ویندوز بالا بیاد به راحتی درایوهای هارد IDE شناخته میشه و از روش فایل کپی و پخش میشه و مثل سابق هست و مشکلی نداره . اما موقع بالا اومدن اینجوری میشه .
اصلا موندم یعنی چی .....مخم تعطیل شده . اگه هارد مشکل پیدا کرده که چرا تو ویندوز براحتی باهاش میشه کار کرد و سیستم هم میشناستش ؟!

راستی یه چیز دیگه .
من از norton gust برای ویندوز بک آپ استفاده میکنم و کلا ویندوز عوض نمیکنم ، یعنی یه بک آپ بعد از نصب برنامه ها رو ویندوز نو گرفتم و همیشه اون بک آپ رو resture میکنم و ویندوزم نو میشه ، الان چند ساله .
اما امروز اومدم از بک آپ ویندوز با norton gust استفاده کنم . اما norton gust هارد 160 IDE رو نمیشناسه . در صورتی که سیستم میشناسه این هارد رو ...

خیلی منتظرم که جواب بدید بچه ها ..........واقعا منتظرم .
برنامه ای چیزی که مطمئن بشم هارد مشکلی پیدا کرده یا نه . و اینکه راهنمایی که چیکار کنم .
بایوس مادربرد هم آپدیت کردم . تاثیری نداشت .
مشکلش هم فقط در بالا اومدن و لود شدن ویندوز هست که خیلی کندش میکنه و اینکه تو norton gust نمیشناسه این هارد 160 IDE ر.
منتظرم

MESHKIPOSH
15-07-2012, 20:41
راستی هارد 160 ide مکستور هست اما یه مدل قبل از اون ایراد دارها که باید فریم ورش رو آپدیت کرد. چک کردم و فریم وری برای آپدیتش نبود .
منتظرم دوستان

MESHKIPOSH
15-07-2012, 22:15
با برنامه seatools که واسه شرکت سیگیت هست هم هارد رو تست کردم ، همه ی تست ها رو هم در نتیجه pass زد .
کمک کنید توروخدا:(

MESHKIPOSH
22-07-2012, 14:32
یکی از پین های IDE شکسته بود . اون پین رو دادم درست کردن مشکل حل شد .
این فروم هم دیگه بدرد بخور نیست . قدیما جواب میدادن ، الان 2 زار هم نمی ارزه این سایتتون . با تشکر