PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نیاز به هم فکری اساتید

wildfire.m
05-07-2012, 23:01
سلام دوستان

نیاز به کمک شما اساتید دارم برای بهترین خرید با شرایط موجود !

1)الان قیمتها چگونه هست؟احتمال داره قیمتها بیاد پایین؟!
2)تا سقف حدودا 1500 میخوام هزینه کنم,و هدف اولم شاید بشه گفت بازی کردن هست!,و بازی کردن من منوط به صفحه نمایش لب تاپم نمیشه چون میخوام تصویر رو از تی وی داشته باشم!ایا برای این کار مشکلی خواهم داشت؟
3)لب تاپ هایی که پیشنهاد می کنید فقط برای گیم خوب هستند یا درکل مفید خواهند بود

اگه لطف کنید لب تاپ های پیشنهادی که عرض میکنید در مورد مشخصاتش و قیمتش توضیح هم بدید ممنون میشم

طبق اطلاعاتی که من دارم لب تاپهایی برای گیم خوب هستند که کیفیت صفحه نمایش و صدای خوبی داشته باشند ولی با توجه به اینکه من قرار نیست بازی رو از خود لب تاپ دونبال کنم پس اینها فکر میکنم زیاد اهمیت نداشته باشه!!فکر میکنم با وجود شرایط فعلی باید سی پی یو و گرافیک مناسبی داشته باشه لب تاپ مورد نظر!

پیشاپیش سپاسگزارم

ali_80
06-07-2012, 09:38
قیمتها که فعلا بالا هستش و با این وضعیت دلار فکر نکنم به این زودیها پایین بیاد

به نظر من asus مدل n43sm که مونیتورش 14 اینچ هست و برای جابجایی خیلی خوبه کارت گرافیکش هم 630 هست و در رده میانی خوب هستش

کلا سری N ایسوس برای کاربردهای مختلف به خوبی جوابگو هستن

wildfire.m
06-07-2012, 12:44
ممنون از پاسخت دوست عزیز
گزینه تشکر رو من پیدا نمیکنم!!

دوستانه دیگه اگه بیان نظر بدن ممنون میشم درضمن اگه اگه هزینه رو به حدودا زیر 2000000 افزایش بدم ایا لب تاپ های بهتری نسبت به 1500 میتونم داشته باشم ؟
اگه فرق زیاد و خوبی داشته باشه تا زیر 2000000 هم هزینه میکنم(فقط سقفش 2000000 باشه و بیشتر نشه)

mohsenfhm
06-07-2012, 13:03
قیمت ها یه جوری داره ثابت میشه . امکان بالا رفتن هست ولی پایین اومدن بعیده .

چون قصد بازی دارید بهتره به فکر لپ تاپهای سری گیم باشید . MSI مدلهای خوب و خوش قیمتی در سری های گیم داره

wildfire.m
06-07-2012, 13:22
قیمت ها یه جوری داره ثابت میشه . امکان بالا رفتن هست ولی پایین اومدن بعیده .

چون قصد بازی دارید بهتره به فکر لپ تاپهای سری گیم باشید . MSI مدلهای خوب و خوش قیمتی در سری های گیم داره
ممنون از پاسخت

راستش گیج شدم به صورت عجیب!!
گرافیک بالا و سازگار با بازی و سی پی یو خوب جزء اولویت هام هست و اینجور که تاپیک های مختلف رو میخوندم خیلی ها بر این عقیده بودند که hp تو همین حدودا زیر 20000000 بهترین گرافیک رو لب تاپ هاش داره و مدلهایی مثل 6c45,6c50,6c65 رو دیدم که معرفی شده و البته از قیمتهاش زیاد اطلاع ندارم
میخوام بالاترین گرافیک و سی پی یو رو داشته باشم برای اجراء بازیها که مهترین بخش اجراء هم هست !!

amin666
06-07-2012, 13:57
خب اگه نمی خوای زیاد هزینه کنی 6c45 فکر کنم بهترین گزینه است با توجه به gpu.اگه اصرار داری cpu i7 برداری می تونی 6c50 رو برداری.ولی اختلاف قیمتش به نظرم زیاد می شه.واسه بازی فکر نکنم حد اقل تا یکی دوسال دیگه فرق چندانی بین i5 , i7 باشه.الانش که نیست.خیلیها عقیده دارن i7 زیادی قویه و به درد کاربرهای عادی نمی حوره که حرفشون هم تا حدودی درسته.دیگه به خودت بستگی داره که 200-300 تومن بیشتر بدی بایت i7 یا نه.قبلا اختلاف مثلا 6050 , 6070 که یکی i5 بود , یکی i7 حدود 150-200 بود.الان اختلاف 6c45 , 6c50 فکر کنم بیشتراز 200 باشه.با اینکه فقط تو cpu آختلاف دارند.توجه کن که 6c45 "رافیکش همونیه که روی مدلهای نزدیک 2 تومن هست و همرده ایسوسهای 2 تومنی.ولی ایسوس با گرافیک مثلا 555 با i5 ندیدم من که تو این رنج قیمت باشه.کلا Hp خوب کانفیگ می کنه.بری تو سایتش هاج و واج می مونه که این همه کانفیگ مختلف برای چیه اصلا! اونجوری نیست که یا یه لپتاپ ارزون به درد نخور برداری یا یه دونه گرون که همه چیش قویه.البته hp هم کم کم داره سیاستش رو مثل بقیه می کنه.قبلا خیلی بهتر بودوالان کم کم رو مدلهای ارزونتر داره یه سری مزایا رو بر می داره.مثلا سیستم بیتس.ولی 6c45 تا اونجا که می دوم فرقی با 6c45 , 6c55 به جز cpu , ram , ... نداره.باز می خوای مطمئن شی بیشتر سرچ کن

wildfire.m
06-07-2012, 14:07
خب اگه نمی خوای زیاد هزینه کنی 6c45 فکر کنم بهترین گزینه است با توجه به gpu.اگه اسرار داری cpu i7 برداری می تونی 6c50 رو برداری.ولی اختلاف قیمتش به نظرم زیاد می شه.واسه بازی فکر نکنم حد اقل تا یکی دوسال دیگه فرق چندانی بین i5 , i7 باشه.الانش که نیست.خیلیها عقیده دارن i7 زیادی قویه و به درد کاربرهای عادی نمی حوره که حرفشون هم تا حدودی درسته.دیگه به خودت بستگی داره که 200-300 تومن بیشتر بدی بایت i7 یا نه.قبلا اختلاف مثلا 6050 , 6070 که یکی i5 بود , یکی i7 حدود 150-200 بود.الان اختلاف 6c45 , 6c50 فکر کنم بیشتراز 200 باشه.با اینکه فقط تو cpu آختلاف دارند.توجه کن که 6c45 "رافیکش همونیه که روی مدلهای نزدیک 2 تومن هست و همرده ایسوسهای 2 تومنی.ولی ایسوس با گرافیک مثلا 555 با i5 ندیدم من که تو این رنج قیمت باشه.کلا Hp خوب کانفیگ می کنه.بری تو سایتش هاج و واج می مونه که این همه کانفیگ مختلف برای چیه اصلا! اونجوری نیست که یا یه لپتاپ ارزون به درد نخور برداری یا یه دونه گرون که همه چیش قویه.البته hp هم کم کم داره سیاستش رو مثل بقیه می کنه.قبلا خیلی بهتر بودوالان کم کم رو مدلهای ارزونتر داره یه سری مزایا رو بر می داره.مثلا سیستم بیتس.ولی 6c45 تا اونجا که می دوم فرقی با 6c45 , 6c55 به جز cpu , ram , ... نداره.باز می خوای مطمئن شی بیشتر سرچ کن
پس شما hp 45 یا 55 رو تایید میکنید
میشه درمورد نمایندگی معتبر و قیمت و مشخصاتش توضیح بدید درضمن شنیدم msi لب تاپ هایی داره که گفته میشه برای گیم خیلی خوب سازگار هست!یعنی بهتر از مدلی هست که گفتید؟فکر کنم مدلش ge620 dx plus بود!نظرتون در این باره چیه؟
سپاسگزارم

amin666
06-07-2012, 14:33
من سری 6cxx رو ندیدم از نزدیک.ولی خودم 6070 دارم و ازش راضیم.مشکلی پیش نیومده تو این 7-8 ماه.کیفیت ساختش به نظرم عالیه.طربحیش هم عالیه.حتی تاچ پدش رو با یقیه مقایسه می کنم تازه می فهمم این چیه!بیتس هم واسه کسایی که موزیک زیاد گوش می دن کاملا ایده اله.صدای اسپیکرهاش خیلی زیاد نیست.ولی کیفیتش خوبه و از همه مهمتر تنظیمات بیتس توی کنترل پنل کارت صداست که با هدفون فوق العاده با کیفیتی می شه موسبقی.فقط زاویه دید صفحه نمایش واسه اونایی که خیلی ثابت نمی شینن مخصوصا پشت میز یه کم می تونه ازاز دهنده باشه.یعنی خیلی معمولیه مثل خیلی از لپتاپها.البته فکر می کنم سری 6cxx صفحه نمایشش عوض شده و می گن بهتره.ولی کیفیت رنگها خوبه توش.در کل لپتاپ فوق العاده با کیفیتیه و سخت می شه ازش ایراد گرفت.hp coolsense هم واسه بازی خیلی خوبه که لپتاپ رو خنک نگه می داره.گرافیکش هم واسه بازی کاملا ایده اله و تا حالا که کم نیاورده تو هیچی.با اینکه خودم حساسم واسه بازی که روی حد اقل high بازی کنم.حتی crysis 2 رو روی ultra بعضی وقتها لگ می زنه و فریم ریت بین 22- تا 30 میاد و اونجوری نیست که همش لگ داشته باشه. و روی های خیلی روون اجرا می شه.بتلفیلد هم خیلی خوب روی high اجرا شد.msi هم نمی دونم چرا به دل نمی شینه.سریهای گیمش که بالای 3 تومنه (سری gx )می گن کیفیتش خیلی خوبه.سریهای دیگه رو بعضیها می گن خوبه و بعضی ها می کن معمولیه.مثلا بدنه پلاستیکیه و ... .کلا من بد نشنیدم از msi.اونم می تونه گزینه خوبی باشه.ولی چون نداشتم نمی تونم نظر بدم.ولی فکر نمی کنم از نظر کیفیت به پای Hp برسه.کلا امریکا جنس بد به کسی نمی ده.خیالت راحت!:D
اها.درمورد نمایندگی هم خب Hp آمریکاییه و نمایندگی نداره اینجا به خاظر تحریم.البته قطعاتش مسلما پیدا می شه.ولی گارانتی مثل asus و msi که معمولا سازگار هستند نداره..یکی دو تا هستند مثل فالنیک و ... که نمی دونم جوابگو هستند یا نه
راستی نمی دونم چرا تو پست قبل اصرار رو یا (س)نوشتم!اشتباه لپی بود که ویرایش کردم فکر نکنید املام ضعیفه!:دی

artyst
06-07-2012, 14:42
قیمت ها الان بالا هستند و فکر نکنم به این زودی قیمتها بیاد پایین نظر من hp 4530 و asus n43 تا 2000000 asus n55 رو میشه خرید لپ تاپ خوبیه

wildfire.m
06-07-2012, 14:51
اقا امین منو بردی تو فکر به سختی!!

مدل 6c45 ,6c55 هیچ کدوم ضعیف تر از 6070 که شما دارید نیست درسته؟!

راستش خیلی فکرم معطوف به لب تاپ های سری گیم msi شده!!!دوست داشتم افرادی که اطلاعاتی در این باره دارند من هم درجریان بزارند(خیلی دوست دارم درمورد msi سری گیم اگه کسی اطلاعاتی و مدلی زیر 2000000 میشناسه معرفی کنه)

من تهرانم و دوست داشتم معتبر ترین مرکز فروش و خدمات پس از فروش hp رو بدونم

merikhi
06-07-2012, 15:35
راستش خیلی فکرم معطوف به لب تاپ های سری گیم msi شده!!!دوست داشتم افرادی که اطلاعاتی در این باره دارند من هم درجریان بزارند(خیلی دوست دارم درمورد msi سری گیم اگه کسی اطلاعاتی و مدلی زیر 2000000 میشناسه معرفی کنه)

MSI GE620 DX plus
لپ‌تاپ خوب و قدرتمندیه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

من تهرانم و دوست داشتم معتبر ترین مرکز فروش و خدمات پس از فروش hp رو بدونم

فالنیک و شرکت سریر.میتونی فالنیک رو گوگل کنی البته قیمتهاش بالاتره با گارانتی سریر ارزونتر درمیاد.

wildfire.m
06-07-2012, 15:57
MSI GE620 DX plus
لپ‌تاپ خوب و قدرتمندیه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

فالنیک و شرکت سریر.میتونی فالنیک رو گوگل کنی البته قیمتهاش بالاتره با گارانتی سریر ارزونتر درمیاد.

الان داشتم ی مقایسه ی بین همین مدل msi و dv6-6c55 hp دید از نظر قیمت فرق چندانی باهم ندارند و سی پی یو شون هم تقریبا مثل هم هست فقط گرافیک ام اس ای nvidia هست و اچ پی AMD RADEMON هست راستش من زیاد نمیتونم تشخیص بدم کدوم بهتر هست اگه دوستان ی نگاهی به جفت مدلها بندازند و ی مقایسه ی بکنن و برای من توضیح بدن خیلی ممنون میشم

و نکته دیگه که برام جالبه این هست که ام اس ای از NVIDIA استفاده کرده و اچ پی از AMD RADEMON !!!با خودم حتما مدل گرافیک ام اس ای حتما بهتر از اچ پی هست که از اون استفاده کرده برای سری گیم!!!(در این باره خیلی تردید دارم)

merikhi
06-07-2012, 17:53
گرافیک اچ‌پی 7690M XT هستش که تفاوت زیادی با GT 635M نداره! هر دو در یک سطح هستند و اختلاف خیلی ناچیزی دارند.
انویدیا یه چند میلی‌متر قویتره :31: البته گرافیک اچ‌پی هم برای یه لپ‌تاپ بسیار قدرتمند و خوب محسوب میشه.

wildfire.m
06-07-2012, 19:59
گرافیک اچ‌پی 7690M XT هستش که تفاوت زیادی با GT 635M نداره! هر دو در یک سطح هستند و اختلاف خیلی ناچیزی دارند.
انویدیا یه چند میلی‌متر قویتره :31: البته گرافیک اچ‌پی هم برای یه لپ‌تاپ بسیار قدرتمند و خوب محسوب میشه.
خب با این اوصاف یعنی زیر 2000000 یا باید ge 620 dx plus رو بردارم یا dv6-6c55 و طبق گفته ها باهم فرقی نداره!خب حالا کدوم رو انتخاب کنم بین این دو ؟؟؟(خودم با این اطلاعات ناقصم میگم مدل ام اس ای چون سری گیم هست شاید بهتر باشه!نمیدونم اشتباه میکنم یا نه!!!)

این قضیه کانفیگ چی هست که میگن؟!یعنی الان مثلا اگه همین مدل ام اس ای رو انتخاب کردم برم مغازه باید اطلاعات لب تاپ مورد نظر رو بگم یا همین مدل رو بگم کفایت میکنه؟!
سپاسگزارم از دوستانی که تفکراتشون رو با من تقسیم کردن

دوستان دیگه هم اگه نظری داشته باشند خوشحال میشمو!

wildfire.m
06-07-2012, 21:10
خواستم پست اخرم رو ویرایش کنم دیدم نمیشه!
چند سوال دیگه برام پیش اومده
من میتونم لب تاپ مورد نظر رو با HDMI بزنم به تی وی و راحت بازی رو انجام بدم ؟

اگه لطف کنید جواب این پست و پست قبلیم رو بدید ممنون میشم

Phoenix84
06-07-2012, 22:45
خواستم پست اخرم رو ویرایش کنم دیدم نمیشه!
چند سوال دیگه برام پیش اومده
من میتونم لب تاپ مورد نظر رو با HDMI بزنم به تی وی و راحت بازی رو انجام بدم ؟

اگه لطف کنید جواب این پست و پست قبلیم رو بدید ممنون میشم
بله پورت HDMI داشته باشه که دیگه الآن تقریبآ همه دارن میشه

amin666
07-07-2012, 10:14
سری گیم msi که بالای 3 تومنه!یزای چی می خوای این همه هزینه کنی؟به دردت نمی خوره اخه.هر چقدر هم گیمر باشی باز هم نمی ارزه به نظرم این همه پول بدی.مگه مشکل مالی نداشته باشی واقعا.من خودم خیلی گیم بازی می کنم.همین واسم کافیهاگه منظروت سری ge هست که اون خیلی سری گیم حساب نمی شه
.6c45 خب cpu ش از مال من ضعیفتره مسلما.ولی 6c55 از لپتاپ من یه کم قویتره.صفحه نمایش هم فکر کنم عوض شده تو سریهای 6cxx.اینکه گفتم HP نمایدندگی نداره منظورم نمایندگی رسمی بود.وگرنه بگردی نمایندگی هم پیدا می کنی.حتی اپل هم نمایندگی داره تو پایتخت.ولی من هنوز نفهمیدم چه جوری!هستند مغازه هایی که فقط hp می فروشن و شاید یه جورایی خودشون رو نمایندگی می دونن.واسه من کیفیت مهمتر از گارانتی بود.اونم گارانتی تو ایران.البته خیلیها از سازکار واقعا راضی بودند و می گن خیلی خوب جوابگوی مشکلات هست.به هر حال نظر خودته.درمورد msi هم می تونی تحقیق کنی.ولی سعی کن بری نمایندگی و حد اقل 5 دقیقه باهاش ور بری ببینی چه طوره.فکر کنم قیافه Hp رو ببینی دیگه سمت msi نری!به هر حال Hp هنوز تقریبا قدیمیترین و پرفروشترین برند pc-laptop هست تو دنیا.ولی هر چی به دلت نشست بگیر و به حرف بقیه زیاد توجه نکن.فقط مشورت یگیر

wildfire.m
08-07-2012, 13:41
دوستان من هنوز نیاز به کمک شما برای خرید دارمو!!
یک جورایی بیشتر دوستان 6C55 رو OK دادن و من نسبتا راضی هستم ولی میخواستم بدونم یعنی چیزی بهتر از این تا 2000000 نمیشه گرفت که برای گیم خوب باشه؟

اگه HDMI رو بزنم به tv ایا کیفیت تصویر بازی کم نمیشه موقع بازی؟میخوام بازی رو از تلویزیون انجام بدم

l2eza.d
08-07-2012, 13:59
چرا عزیزم
تو آل دیجیتال hp dv6 t7000 هستش 2300

wildfire.m
08-07-2012, 14:14
تو ال دیجیتال چیه؟!!
hp dv6 t7000 isj 2300 اسم مدل لب تاپه؟!

l2eza.d
08-07-2012, 16:38
معذرت می خوام . ویرایش شد
آل دیجیتال یعنی سایت آل دیجیتال که احتمالا ستاره می خوره اگه بنویسمش ، تو گوگل بزن آل دیجیتال
2300 هم قیمتشه
گرافیکش gt650m هستش .

wildfire.m
08-07-2012, 18:49
چرا عزیزم
تو آل دیجیتال hp dv6 t7000 هستش 2300
این که بالاتر از 2000 هست!نزدیک 500 تا گرون تر از 6c55 ه

زیر 2000 میخواستم هزینه کنم
یعنی 6c55 بهترین گزینه هست؟
من شنیدم AMD برای اجرای بازی بهتر جواب میده نسبت به NVIDIA درسته؟

چرا کسی جواب این سوال که ایا اگه بجای صفحه نمایش لب تاب از HDMI استفاده کنم و وصل کنم به TV کیفیت تصویر میاد پایین یا نه؟کیفیت پخش چگونه خواهد بود؟

الان این 6C55 قابلیت این رو داره تمام بازیهای حال و حاضر رو به راحتی اجرا کنه؟خیلی دوست دارم بازیه اویل 6 که حدودا 2 ماه دیگه میاد رو بازی کنم,این سیستم 6C55 میتونه اویل رو اجرا کنه؟

l2eza.d
09-07-2012, 11:15
دوست عزیز اگه برای بازی می خوای پیشنهاد می کنم t7000 رو برداری ، گرافیکش تقریبا همرده ی گرافیک لپ تاپ های گیم بالای 3 تومنه و ارزش داره ، در هر صورت تصمیم با خودته ، تو این سایت می تونی فریم ریت بازی ها با گرافیک های مختلف رو ببینی و اینم بررسی گرافیک gt650 و 7690 xt هست :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

wildfire.m
09-07-2012, 13:07
دوست عزیز اگه برای بازی می خوای پیشنهاد می کنم t7000 رو برداری ، گرافیکش تقریبا همرده ی گرافیک لپ تاپ های گیم بالای 3 تومنه و ارزش داره ، در هر صورت تصمیم با خودته ، تو این سایت می تونی فریم ریت بازی ها با گرافیک های مختلف رو ببینی و اینم بررسی گرافیک gt650 و 7690 xt هست :

ممنونم از لطفت

من هرجور نگاه میکنم گرافیک nvidia geforce gt 635 بهتر از adm rademon hd 7690 عمل کرده!!
پس چرا همه بر این عقیده هستند که AMD بهتر از NVIDIA عمل میکنه؟؟؟

من تو مقایسه ی که بین لب تاپ GE 620 DX PLUSE و DV6-6C55 گذاشتم همه میگفتن مدل HP بهتر عمل میکنه!!

منکه گیج شدم لطفا منو راهنمایی کنید

amin666
09-07-2012, 14:51
ممنونم از لطفتمن هرجور نگاه میکنم گرافیک nvidia geforce gt 635 بهتر از adm rademon hd 7690 عمل کرده!!پس چرا همه بر این عقیده هستند که AMD بهتر از NVIDIA عمل میکنه؟؟؟من تو مقایسه ی که بین لب تاپ GE 620 DX PLUSE و DV6-6C55 گذاشتم همه میگفتن مدل HP بهتر عمل میکنه!!منکه گیج شدم لطفا منو راهنمایی کنیدشما چه جوری به این نتیجه رسیدی!:دیببین همونطور که بارها گفته شده این gpu ها فرق انچنانی ندارن که انقدر حساس باشی روشون.مثلا بعضی بازیهایی که اصلا nvidia اسپانسر بوده مثل dirt3 مسلما gt555 هم فریم بیشتری داده از 7690xt.ولی نه تو همه بازیها.ببین تو metro 2033, crysis2 ,... کدوم فریم بیشتری داده!حتی ار 640m هم فریم بیشتری داده.کلا واسه هر بازی فرق داره.بتمن و deusx ,dirt 3 و چند تا بازی دیگه شاید روی nvidia بهتر جواب بدن.بعضی دیگه هم رو ati.بتلفیلد هم یه کم تو کارتهای nvidia یه کم بهتر بوده.ولی نه خیلی.این بنچمارمها هم وحی منزل نیستند!ممکنه دفعه بعد که خودت تست بگیری اعداد کمی فرق داشته باشند.فکر نکن هر دفعه که تست بگیری باید مثلا همون دو سه فریم فلان gpu فریم بالاتری بده

woooooooooo!این 650 رو نگا!
اینجوری که تو بنچمارکهاست از 560 هم قویتره که!مادر جان!یعنی ادم اسکوله 3.5 پیاده شه بره ایسوس g53 بخره!

wildfire.m
09-07-2012, 16:32
woooooooooo!این 650 رو نگا!
اینجوری که تو بنچمارکهاست از 560 هم قویتره که!مادر جان!یعنی ادم اسکوله 3.5 پیاده شه بره ایسوس g53 بخره!

منظورت چه لب تاپی بود؟

این سوال منو نمیدونم چرا کسی جواب نمیده!!!
من میخوام کابل HDMI رو بزنم به TV و بازی رو از اونجا دونبال کنم
میخواستم بدونم کیفیت تصویر چگونه میشه وقتی تصویر رو از TV داشته باشم؟

amin666
09-07-2012, 22:29
فکر کنم تو سریهای 7000 باشه.تازه دارن وارد بازار می شن
من خودم تا حالا از کابل استفاده نکردم.ولی کابل اصولا باید ریزولوشن fhd تحویلت بده.یعنی اگه lعکس یا فیلمت fhd باشن و lcd خروجی هم fhd باشه کیفیتش باید بیشتر بشه و اگه نباشن کمتر می شه.ولی اگه قرار باشه بازی هم اینجوری باشه و وقتی کابل می زنی بازی هم روی fhd پردازش بشه مسلما فریم ریت پایین میاد.البته بازی اون ریزولوشنی رو ساپورت می کنه که احتمالا مانیتور لپتاپ ساپورت می کنه.بعید می دونم با استفاده از کابل ریزولوشن از ستینگ بازی هم عوض بشه!یعنی اگه بازی رو hd داره پردازش می شه مسلما اگه بیاریش رو fhd کیفیتش کم می شه.ولی باز هم مطمئن نیستم در عمل چه اتفاقاتی می افته.چون تست نکردم!

wildfire.m
09-07-2012, 22:34
مدل 6c55 که فکر میکنم فقط hd هست!!!

الان ی tv 48 اینچ فول اچ دی دارم
وقتی بازی داره اچ دی پخش میشه من بزنم tv یعنی کیفیت میاد پایین با این اوصاف!!

amin666
10-07-2012, 21:59
اره دیگه طبیعیه.وقتی ریزولوشن رو زیاد کنی خب پیکسلها واسه fhd کم میان دیگه.یعنی پر نمی کنند lcd رو.شما با tv تون تلویزیون ایران رو نگاه کنید و کیفیتش رو با یه تلویزیون ctr هم مقایسه کنید.یا یه ویدئو 3gp با lcd تون پخش کنید ببینید پیکسلها معلومند!ولی تو یه مانیتور 640*480 کل صفحه پر می شه.من xbox رو می دونم بدون کابل کیفیت خیلی افتضاح می شه تو fhd.چون هی بار بدون کابل دیدم کیفیتش خوب نبود.با hdmi خوب می شه.ولی کابل رو که می زنی فکر کنم باید از تنظیمات xbox ریزولوشن رو بذاری رو fhd.

wildfire.m
11-07-2012, 11:59
اره دیگه طبیعیه.وقتی ریزولوشن رو زیاد کنی خب پیکسلها واسه fhd کم میان دیگه.یعنی پر نمی کنند lcd رو.شما با tv تون تلویزیون ایران رو نگاه کنید و کیفیتش رو با یه تلویزیون ctr هم مقایسه کنید.یا یه ویدئو 3gp با lcd تون پخش کنید ببینید پیکسلها معلومند!ولی تو یه مانیتور 640*480 کل صفحه پر می شه.من xbox رو می دونم بدون کابل کیفیت خیلی افتضاح می شه تو fhd.چون هی بار بدون کابل دیدم کیفیتش خوب نبود.با hdmi خوب می شه.ولی کابل رو که می زنی فکر کنم باید از تنظیمات xbox ریزولوشن رو بذاری رو fhd.
خی موقعی که hdmi رو میزنم به tv چیکار کنم کیفیت نیاد پایین؟!!!

راهی هست وقتی کیفیت hd به tv فول اچ دی میدم کیفیت نیاد پایین؟

amin666
11-07-2012, 18:59
نه.چه راهی هست؟مگه مثلا راهی هست که یه کلیپ 3gp رو به کیفیت Hd تبدیل کنی؟!!ببین ریزولوشن hd از یک میلیون پبکسل شروع میشه و بعضی ها هم یه کم بیشتر.ریزولوشن fhd دو میلیون پیکسله(دو مگا پیکسل).خب یه میلیون و خورده ای پیکسل چه جوری می تونن دو میلیون پیکسل رو پر کنند؟!ولی اگه فیلم یا عکستون ریزولوشنش fhd باشه خب کیفیتش بهتر می شه نسبت به d.کیفیت تصویر که پایین نمیاد.وضوح تصویر پایین میاد.شاید خیلی هم معلوم نباشه.بشتر تو ریزولوشنهای پایین خودشو نشون می ده

wildfire.m
11-07-2012, 20:12
نه.چه راهی هست؟مگه مثلا راهی هست که یه کلیپ 3gp رو به کیفیت Hd تبدیل کنی؟!!ببین ریزولوشن hd از یک میلیون پبکسل شروع میشه و بعضی ها هم یه کم بیشتر.ریزولوشن fhd دو میلیون پیکسله(دو مگا پیکسل).خب یه میلیون و خورده ای پیکسل چه جوری می تونن دو میلیون پیکسل رو پر کنند؟!ولی اگه فیلم یا عکستون ریزولوشنش fhd باشه خب کیفیتش بهتر می شه نسبت به d.کیفیت تصویر که پایین نمیاد.وضوح تصویر پایین میاد.شاید خیلی هم معلوم نباشه.بشتر تو ریزولوشنهای پایین خودشو نشون می ده
خب من که میخوام بازی رو فقط از رو tv دونبال کنم و tv هم فول اچ دی هست چیکار کنم؟

اگه ی لب تاپ بگیرم که فول اچ دی باشه بهتر نیست برای من؟

راستی چرا میگن لب تاپ فول اچ دی برای بازی خوب نیست؟فکر کنم مربوط به گرافیک میشه!!!

تاحالا که تو فکر 6c55 بودم و نمیدونم انتخابم درست هست یا نه!

em0fb0y
11-07-2012, 20:57
دوست عزیز شما خسته شدی یه استراحت بکن انقدر این ور اون ور می کنی ...
خرید نوت بوک اگر کمی متوجه باشی مثل خرید آب هویجه خیلی راحته شرمنده ولی انقدر ندید بدید بازی هم خوب نیست ...
نه شما اگر مثل خود من بازی BattleField 3 رو روی نوت بوک با صفحه HD اجرا کنین خروجی شما روی Tv Full به صورت Full HD نخاهد بود و ملاک برای این قضیه Screen خود نوت بوک هست نه TV ...
به دلیل این که هر چی رزولوشن بالاتر بره نیاز به گرافیک قوی تری برای پردازش هست و ضمنا خیلی هم تاثیرمحسوس روی احساس نداره به لحاظ روانی ..
یعنی نمی تونه خیلی درک کنی چقدر کیفیت تغییر کرد ...
یه چیزو خیلی واضح بهت بگم تایم توضیح ندارم اونم این که اگر پول به غیر از اچ پی دادی بدجور پشیمون میشی ...
اگر باور نداری دوست دارم این کارو انجام بدی بعد بیای همین جا بگی که پشیمونی ...
انتخابت فوق العاده س ...
نوت بوک های این سری به هر لحاظ فوق عالی هستن نمی دونم از کدوم قسمت بگم واقعا خارق العاده س ...
کیفیت واقعا در حد بی نهایت عالی ...
کل سخت افزار نوت بک برند هست در ست مثل کسی که کل تیپش از برندهای معروف هست ...
خود اچ تو Date Sheet می گه این نوت بوک ها مخصوص استفاده Non - Stop Action هست یعنی استفاده مداوم و وحشتناک و دائمی از نوت بوک که اصلا این حرفا به برند دیگه ای غیراز اچ پی نمیاد پس تو خرید اصلا نمی تونی شک داشته باشی ....

amin666
12-07-2012, 01:13
خب من که میخوام بازی رو فقط از رو tv دونبال کنم و tv هم فول اچ دی هست چیکار کنم؟

اگه ی لب تاپ بگیرم که فول اچ دی باشه بهتر نیست برای من؟

راستی چرا میگن لب تاپ فول اچ دی برای بازی خوب نیست؟فکر کنم مربوط به گرافیک میشه!!!

تاحالا که تو فکر 6c55 بودم و نمیدونم انتخابم درست هست یا نه!

خب اگه لپتاپ بگیری که fhd باشه اونوقت بستگی داره چه لپتاپی بگیری.اگه بخوای مثلا 6c65 یا مثلا n55 و ... بگیری که نباید توقع داشته باشی بازیهای خفن رو با جزییات بالا بازی کنی.چون گرافیکت ضغیفه.اگه لپتاپ گیمینگ بکیری که اونم قیمتش نجومیه.من چون تست نکردم رو tv fhd نمی دونم چقدر تاثیر داره رو کیفیت.ولی شاید اونقدرها نباشه که حساس باشی.من فقط xbox پسر عمه ام رو یه بار تو tv fhd دیدم که بدون کابل نسبت به مانیتوری که خودش بازی می کنه تو خونه(که ریزولوشنش 1440*800 ه و fhd نیست)می شد فهمید که افت کیفیت داره.ولی این مشکل اینه که من نمی دونم ریزولوشن دیفالت xbox وقتی تو خونه خودشون بازی می کنه رو چی بوده و ایا رو 1440*xxx بوده یا مثلا کمتر بوده و ... .به نظرم اگه رو 1440 اونقدر افت داشته رو 1366*768 احتمالا بدتره یه مقداری.باز خودت باید ببینی چقدر افت داره.ریزولوشن دیفالت xbox اونو نمی دونم من.شاید اصلا 800*600 بوده.حالا اینی که می گم فکر نکنی دیگه خیلی بد بود . نمی شه بازی کرد.شما battlefield رو بری یا crysis2 اصلا نه ریزولوشن رو می فهمی نه اینکه رو low بازی می کنی یا High!یا مثلا cod black ops رو توی tv سیاه سفید هم بازی کنی فکر نکنم بفهمی!چون همش باید بکشی و بری:دی.سعی کن یکی که هم لپتاپ داره هم tv fhd یه تست بازی بگیری و خودت ببینی کیفیتش رو

merikhi
12-07-2012, 01:50
اول اینکه وقتی روی لپ‌تاپ کارت گرافیکش بکشه بتونی فول‌اچ‌دی بازی کنی روی تلوزیون هم میتونی دیگه تفاوتی نداره سایز مانیتور ۲۰ اینچ باشه یا ۴۲ اینچ!
تنها اتفاقی که میفته اینه که تعداد پیکسل‌های تصویر فول‌اچ‌دی تو ۲۲ اینچ یا ۵۵ اینچ یه اندازه است.بنابراین پیکسل‌ها تو صفحه نمایش بزرگتر، بزرگتر دیده میشن. یعنی احتمالا برای کیفیت بهتر باید از آنتی‌الیاسینگ بیشتری روی صفحه بزرگتر استفاده کنی. اینم یعنی کارت گرافیک قدرتمندتر!
دوم اینکه شما نباید انتظار یه پی‌سی یا کنسول بازی رو از لپ‌تاپ داشته باشی! :31: لپ‌تاپ واسه این کارها نیست عزیز من!

amin666
12-07-2012, 11:43
البته مسلما قدرت این لپتاپ از کنسول خیلی بیشتره.البته نسخه Pc بازی همیشه گرافیک بهتری می طلبه و کیفیت بهتری از کنسول داره.چون تو کنسول سخت افزار ضعیفه و دستگاه باید بکشه بازی رو.ولی کلا Gpu های لپتاپ فعلا تفاوت نسبتا زیادی با مدل مشابه دسکتاپ دارند..همین gpu های لپتاپهای سری گیم که این همه میگن فوق قوی و فلان با این قیمت فکر نکنم مثلا gtx560 به پای 540 دسکتاپ برسه یا مثلا 5770 دسکتاپ حتی از gtx560m,6950m هم قویتره و نزدیک 570m هست.با اینکه جزو gpu های خیلی قوی هم نیست تو دسکتاپدر مورد anti alaisong فکر نکنم تاثیری تو ریزولوشن داشته باشه.یعنی افت ریزولوشن رو جبران کنه.انتی آلایزینگ فقط مثلا خطوط تصاویر رو تو بازی صاف می کنه.اون هم بیشتر تصاویر و منظره های دور رو که محو هستند و بهتر پردازش می کنه که البته بعد ریزولوشن فکر کنم بیشترین کار رو واسه gpu می تراشه و واقعا فریم ریت رو کم می کنه

l2eza.d
12-07-2012, 12:24
دوست عزیز بحث بسیار سادست ، تغییر کیفیت hd تا fhd اصلا اونقدرا نیست که متوجه بشید و افت کیفیت بسیار کمی داره . بیشتر کیفیت تصویر مهم هستش تا رزولوشن تصویر و با اجرای بازیها روی 720p و کیفیت مناسب (high یا ultra ) با AA می تونید تصویر قابل قبولی در یافت کنید .
در ضمن من فقط لپ تاپ های محدودی مثل alienware m17x r4 یا لپ تاپ های با گرافیک 7970m یا gtx680m یا حتی cf یا sli این گرافیک ها رو می شناسم که می تونن از پس پردازش تصاویر native FHD بر بیان .
پس مطمئن باش با این لپ تاپ ها تو اجرای بازی با کیفیت fhd مشکل خواهی داشت ... و توی رده ی 2 تومن فعلا hp بهترین انتخابه ، تا وقتی که سری جدید با گرافیک های 650m و cpu های ivy bridge قیمت قابل قبولی پیدا کنند ...

اگه می تونی بودجت رو بیشتر کنی من asus n56vz و یا t7000 hp یا ge60 با گرافیک gtx660m رو بهت پیشنهاد می کنم که قیمتش بالاتره ، ولی خوب ارزش داره ، چون گرافیک هاش در حد گرافیک های سری گیم مثل gtx560m هست و...

merikhi
12-07-2012, 15:17
البته مسلما قدرت این لپتاپ از کنسول خیلی بیشتره
نمیشه مقایسه کرد. ایکس‌باکس در واقع روی پلتفرم اپل هستش! Power Mac G5
علاوه بر این مشخصات گرافیک Xenos که روی ایکس‌باکس هست تفاوت داره با کارت گرافیک‌های معمول. در نهایت بازیها روی کنسول در حالت بهینه‌سازی شده‌تری نسبت به پی‌سی اجرا میشن.
مشخصات تراشه گرافیکی ایکس‌باکس ۳۶۰ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در مجموع! صاحب تاپیک میتونن لپ‌تاپ اچ‌پی بگیرند با این بودجه که بسیار خوب و قدرتمنده ولی انتظار اینکه مثل کنسول ازش کار بکشند هم نباید داشته باشند!

انتی آلایزینگ فقط مثلا خطوط تصاویر رو تو بازی صاف می کنه.اون هم بیشتر تصاویر و منظره های دور رو که محو هستند و بهتر پردازش می کنه که البته بعد ریزولوشن فکر کنم بیشترین کار رو واسه gpu می تراشه و واقعا فریم ریت رو کم می کنه

مساله Pixel Pitch هستش.هر چی سایز صفحه نمایش بزرگتر باشه بزرگتر میشه و باعث میشه تصویر یه کمی محو و مات بنظر بیاد.
برای اصلاحش دقیقا آنتی‌الیاسینگ باید استفاده بشه و طبیعیه که افت فریم زیادی خواهیم داشت.
به همین دلیل اگه کیفیت روی صفحه نمایش بزرگتر بخواییم کارت گرافیک قدرتمندی باید داشته باشیم.کیفیت مهم نباشه که قاعدتا قضیه ساده‌تر میشه.

wildfire.m
12-07-2012, 16:31
دوستان به احتمال 99% همین 6c55 رو میخرم البته ی چند روز دیگه (منتظرم ببینم دلار میاد پایین یا نه!)

دوستانی که تهران هستن اگه جایی رو که معتبر هست برای خرید معرفی کنند ممنون میشم

موقع خرید به چه چیزهایی باید توجه کنم برای اینکه تشخیص بدم لب تاپ سالم هست و در واقع دست دوم نیست و مشکلی نداره؟(این سوال برام خیلی مهم هست چون تاحالا لب تاپ نگرفتم!)

ی سوال احتمالا غیر فنی هم دارم!لب تاپی هست که بشه گارت گرافیکش رو عوض کرد؟!

em0fb0y
12-07-2012, 16:44
نه نمباد گرون ترم میشه اگر هم بیاد پایین هیچ فروشنده قیمت رو کاهش نمیده ...
اینجا که میگم برو و بدون کوچکترین نگرانی هیولا بزرگ رو بخر ...
منو میشناسن بگو من دوست همون پسرم که پارسال ازتون 6050 خرید چند وقت پیش زنگ زد گفت سری 7000 کی میاد شناختینش البته منو به اسم نمی شناسه فقط قیافه ...
یه پسرس همیشه اونجاس قیافه ش به شهرستانی می خوره ولی خیلی فروشنده خوب و فوق العاده هستن ...
بالاتر از پاساژ رضا پاساژ پارسیان فروشگاه Iran date ...
خریدی بیا همین جا تاپیک بزن دوباره ..
حوصله ندارم بگم چون جای مطمئنی هست اما بیشتر به صفحه / لولاها / کیبرد به خصوص همشون امتحان کن / وایرلس بلوتوث / ویندوز وقتی میاد بالا ببین که زده Preparing For first use ..
اینایی که گفتم اصلا لازم نیست چون با فروشنده های عالی و بسیار کاردرست طرفی ...
نه گرافیک رو نمی شه عوض کرد ...

wildfire.m
12-07-2012, 16:51
و موضوعی که ذهن منو مشغول کرده این هست همه میگن اچ پی گارانتی خوبی نداره و از این بابت یکم منو در مورد این برند میترسونه !(خیلی ها بهم میگن برم GE 620 DX رو بر دارم چون ام اس ای خدمات خوبی داره!)

گارانتی کجا خوب هست ؟

em0fb0y
12-07-2012, 17:01
اینم حسن ختام بگم البته اکه بذاری که رو دست اچ پی نخاهی تونست بهتر گیر بیاری ...
اگر گیر آوردی من دیگه اینجا نمیام به کسی مشاوره بدم ...
گول برندهای درزاری و بی کلاس و بیخود لننو و msi و ..رونخور ...
اونا در حدی نیستن که بخوان جلوی غول بی رقیب حرفی واسه گفتن داشته باشن ...
4 تا آدم ضیغول ندید بدید رفته لنوو خرید ذوق مرگ شده اومده همش می گه لنوو ...
می خوام 6c55 رو بخری بعد بیای اقرار کنی که رو دستش نیست ...
ببین کی گفتم بهت ...

wildfire.m
12-07-2012, 17:11
ی سوال !!

GT 555 قویتره یا AMD 7690 ?!

em0fb0y
12-07-2012, 17:16
خوب داری اشتباه مقایشه می کنی دیگه ...
می دونی 7690 که تو داری میگی با 7690 TX که 6c55 داره زمین تا زیر زمین فرق داره ؟؟؟
تو فکر کردی 7690 با 7690 TX یکسانه ؟؟/
7690 TX قویتر از 6770M و 555M هست ...
پس تو قدرتش شک نکن بتلفیلد 3 رو روی High عالی اجرا می کنه ...
نگران چی هستی ...

em0fb0y
12-07-2012, 17:19
4 رده قویتر از 555 هست ....هر رو تو Class 2 قرار دارن ...

biostar
14-07-2012, 17:27
تاپیک از بحث اصلی خارج شده
فکر کنم 5 صفحه برای مشاوره خرید کافی باشه