PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راه های تقویت حافظه

Ghaioom
08-06-2012, 13:32
سلام

هر چی یا هر کاری که به تقویت حافظه کمک میکنه اینجا بگید.

فقط متن زیادی نزارید. خلاصه تر باشه مثلاً: چیکار کنیم چه کاری انجام بدیم.

موفق باشید/

Mohammad Yek110
08-06-2012, 17:04
سلام
فکر کنم بازیهایی که به حافظه مربوط میشه کمک کنه.
اونایی که مثلا چند تا عدد میده باید حفظ بشه و بعد وارد کنید
خودش یه نوع تمرینه

ملا نصرالدین
08-06-2012, 17:50
مواد غذایی شیرین .مویز.کندر حافظه رو زیاد میکنه.البته توی نت سرچ کنی زیاد پیدا میشه

ولی اگر برای امتحان ها میگی خود استرس یا کمبود اعتماد به نفس باعث کم شدن حافظه میشه.مثلا من امتحان کردم هر وقت شده 1 ساعت هم معلم خصوصی میگیرم نمره ی اون درسم که شاید 2 بار هم افتاده باشم خوب میشه.در صورتی که خیلی وقت ها اصلا از ان قسمتی که معلمه با من کار کرده 1 سوال هم نمیاد.من خودم فکر میکنم چون استرسم کمتر میشه یا اعتماد به نفسم بیشتر میشه اینجوریه.
من یه دوست داشتم هر وقت قبل از امتحان قران میخواند اینجوری میشد

Ghaioom
08-06-2012, 19:14
مواد غذایی شیرین .مویز.کندر حافظه رو زیاد میکنه.
مویز.کندر چیه اینا؟

بیشتر منظورم واسه ریاضیات هست که گاهیا ریاضیشون خوب نیست :31:

تو یه تاپیک که سوال کردم یکی گفته بود " کلا برا تقویت حافظه شطرنج و سودوکو خوبند "

hamed29
08-06-2012, 20:30
این یه قانونه که اگه از چیزی کار نکشی ممکنه از کار بیفته. بنابراین برای از کار نیفتادن و تقویت حافظه و ... مشخصه که باید از مغز کار کشید!حل جدول سودوکو / تمرین کنید که محاسبات رو ذهنی انجام بدید ،توی همین انجمن هم بگردید یه تاپیک زدن. / واسه ریاضی هیچ چیز جای تمرین و مسئله حل کردن رو نمیگیره

D o l f i n
08-06-2012, 20:48
مویز.کندر چیه اینا؟

بیشتر منظورم واسه ریاضیات هست که گاهیا ریاضیشون خوب نیست :31:

تو یه تاپیک که سوال کردم یکی گفته بود " کلا برا تقویت حافظه شطرنج و سودوکو خوبند "
مویز که شبیه کشمش هست ولی بزرگتر و به نظر من خوشمزه تر
کندر نگو بگو زهر مار خیلی تلخ و مثل ادامس باید تا جایی که حالت دگرگون نشه بجوی این بستگی به افراد داره من واسه حافظه هر روز می خوردم حافظم بدتر شده بهتر نشده
ولی بنظر من حافظه خوب از آرامش درونی آدم سرچشمه می گیره وقتی اونقدر درگیری ذهنی داری چطور انتظار داری حافظه هم خوب کار کنه من یه کارایی کردم برا حافظه که بگم خندتون میگیره ولی هیچکدوم جواب نداده ولی ورزش خدایی جواب میده نه اینکه معجزه کنه ولی اونقدر تغییر ایجاد میشه که احساس کنید که واقعا حافظتون بهتر شده من یه مدت ورزشهای هوازی انجام میدادم و تغییراتش رو هم کاملا احساس کردم پس ورزش رو اگه اراده و وقت کافی دارین فراموش نکنید
بعد حافظه ذاتی هم هست بعضی ها ژنتیکی عالین یکی تو حافظه تصویری یکی عددی و..... من رفیق داشتم ریاضی رو فقط سرکلاس گوش میکرد و می فهمید حتی تمرین هم نمیکرد و دست به کتاب نمی زد همیشه بالا 16 بود نمرش

Petros
08-06-2012, 21:53
تفکر مثبت
ارتباط با جنس مخالف(بل نگیرید)
رهبری یک گروه
تحصیلات بالا
مشاغل پر چالش
نوشتن
حل سرگرمیهای فکری
ایمان به خدا
ورزش
تغذیه مناسب
خواب کافی
رویابافی

Petros
08-06-2012, 22:01
ریاضیات
سفر گروهی

این دو تا هم بازی

Ghaioom
09-06-2012, 05:14
منم یکی رو ورزش مد نظر داشتم.
اگه بتونم ورزش میکنم مثلا صبح ها تو شبکه ها میده انجام میدم اگه یادم نره.

من رفیق داشتم ریاضی رو فقط سرکلاس گوش میکرد و می فهمید حتی تمرین هم نمیکرد و دست به کتاب نمی زد همیشه بالا 16 بود نمرش
آره اینا از همون مخان! من چنین بشم چـی میشه :laughing::rolleye::31:

ملا نصرالدین
09-06-2012, 08:53
منم یکی رو ورزش مد نظر داشتم.
اگه بتونم ورزش میکنم مثلا صبح ها تو شبکه ها میده انجام میدم اگه یادم نره.

آره اینا از همون مخان! من چنین بشم چـی میشه :laughing::rolleye::31:

شما که قصد ندارید با خوردن مویز و کندر و ورزش و ارتباط با جنس مخالف مثل اونها بشید هان؟
چون عمرا امکان نداره.
ببینید همین هایی که میگید فقط سر کلاس گوش میدهند امکان نداره توی خانه تمرینی چیزی حل نکنند.من خودم از همین ها بودم که به همه میگفتم توی خانه هیچی نمیخوانم(الکی)
دوما اگر هم اینجوری باشه این افراد علاوه بر هوش بالاشون پایه ریاضیاتشون هم خیلی قویه.از پایه مفاهیم رو به خوبی درک میکنند
سوما نحوه گوش دادن این افراد با بقیه فرق داره.خود شما مثلا وقتی میخواهید فوتبال رو مثلا از رادیو گوش کنید چجوری گوش میکنید؟سعی میکنید تک تک جزئیات مسابقه رو گوش بدید و توی ذهنتون حرکت بازیکنان رو تصور میکنید.خودتون رو جای مربی میذارید و طرح ریزی میکنید.اینها دقیقا ریاضی رو اینجوری گوش میدهند

Ghaioom
09-06-2012, 17:04
شما که قصد ندارید با خوردن مویز و کندر و ورزش و ارتباط با جنس مخالف مثل اونها بشید هان؟
چون عمرا امکان نداره.
ببینید همین هایی که میگید فقط سر کلاس گوش میدهند امکان نداره توی خانه تمرینی چیزی حل نکنند.من خودم از همین ها بودم که به همه میگفتم توی خانه هیچی نمیخوانم(الکی)
دوما اگر هم اینجوری باشه این افراد علاوه بر هوش بالاشون پایه ریاضیاتشون هم خیلی قویه.از پایه مفاهیم رو به خوبی درک میکنند
سوما نحوه گوش دادن این افراد با بقیه فرق داره.خود شما مثلا وقتی میخواهید فوتبال رو مثلا از رادیو گوش کنید چجوری گوش میکنید؟سعی میکنید تک تک جزئیات مسابقه رو گوش بدید و توی ذهنتون حرکت بازیکنان رو تصور میکنید.خودتون رو جای مربی میذارید و طرح ریزی میکنید.اینها دقیقا ریاضی رو اینجوری گوش میدهند
اون جنس مخالفش فک کنم سوتی بود ! D: نه بابا. ما رو چه به این چیزا.
گاهیا هستن که مثل شما که گفتی دروغ میگم به بقیه نمیخونم رو به نظرم خیلی بده!!
ولی اینایی هم هستن که ریاضیشون خیلی قویه تمرین اضافه نمیخواد! :31:
من تا حالا فوتبال رو از رادیو گوش ندادم!

Mohammad Yek110
09-06-2012, 17:26
سلام
من خودم سر کلاس ریاضی خوب گوش میدم شب امتحانم یه دور مرور می کنم.اونم فقط درسایی که یه کم سختن
البته الان که خیلی زوده قضاوت کنیم ولی توی این چند سال توی کارنامه هام نمره ی ریاضیم از 20 کمتر نبوده
ضمنا اون راهها رو هم به کار نبردما:دی مشکوک نشید یه وقت :دی

Ghaioom
09-06-2012, 17:40
سلام
من خودم سر کلاس ریاضی خوب گوش میدم شب امتحانم یه دور مرور می کنم.اونم فقط درسایی که یه کم سختن
البته الان که خیلی زوده قضاوت کنیم ولی توی این چند سال توی کارنامه هام نمره ی ریاضیم از 20 کمتر نبوده
ضمنا اون راهها رو هم به کار نبردما:دی مشکوک نشید یه وقت :دی
عسیسی یونیور فرق فوکوله !! D:

منم دبیرستان و اینا ریاضیم غنیمت بود کار میکردم با خواهرم. ولی یونیور ریاضیش به نظرم سخته و آدم فرق کرده !! D:
چند نفری هستیم تو یه ریاضی چند بار افتادیم!! D:

m6ir
11-06-2012, 01:20
دوستان عزیز تقویت حافظه ی نصرت که واقعاً فوق العاده هست

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])%20by%20ALI0069.rar ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

hamed29
17-06-2012, 10:14
محاسبه سریع و ذهنی اعمال ریاضی (نویسنده : ادوارد اچ ج جولیوس)
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Vedic_Maths_Original

Soroush-S
25-06-2012, 16:00
دوستان من متاسفانه وقت امتحان درسامو خوب میخونم ولی میرم سرجلسه همچی یادم میره نمیدونم چیکار کنم امروز امتحان داشتم گفتم بالای 15 میشم ولی 5-6 نمره بیشتر ننوشتم - انگار نمیتونم دیگه خوب حفظ کنم . لطفا راهنمایی کنید - من چندتا امتحان دیگه دارم و باید از فرصت خوب استفاده کنم.

ملا نصرالدین
25-06-2012, 23:13
شب قبل از امتحانت حتما همه چیزهایی که خواندی رو دوره کن.سعی کن موقع دوره از حفظ بگی.نه اینکه روخوانی کنی.(منظورم اینه که از حفظ بگو بعد ببین درست گفتی یا نه)
برای درس هایی مثل ریاضی سعی کن تا جایی که میشه تمرین حل کنی
سعی کن برای درس های حفظی از محیط اطرافت مثال بیاری تا توی ذهنت بمونه.
استرست را هم کم کن.خود استرس باعث کم شدن حافظه میشه

parsa hs
28-06-2012, 10:07
دوستان من متاسفانه وقت امتحان درسامو خوب میخونم ولی میرم سرجلسه همچی یادم میره نمیدونم چیکار کنم امروز امتحان داشتم گفتم بالای 15 میشم ولی 5-6 نمره بیشتر ننوشتم - انگار نمیتونم دیگه خوب حفظ کنم . لطفا راهنمایی کنید - من چندتا امتحان دیگه دارم و باید از فرصت خوب استفاده کنم.

سعی کن بین چیز ها رابطه پیدا کنی یا رمز بزاری ( مثلا کلسیم ،اکسیژن ، کلسیت = کاک (نوعی شیرینی))
اگه تو تیزهوشان درس میخونی در مورد ریاضی هرکاری رو که گفتن نباید انجام بدی ، در واقع باید انجام بدی (مثلا همین امثال به ما گفتن از کتاب تکمیلی سوال نمیاد ،اول خوشحال شدیم که 250 صفحه کمتر میخونیم ، اما سر امتحان هرچی سوال بود از تکمیلی دادن ) خلاصه همین چیز ها : دی

Ghaioom
01-07-2012, 18:17
منم گاهی وقتا یا بیشتر وقتا از چیزایی که نمیخونم میاد! شانسه داریم! :31::blink::eh::mellow: :sad:

hamed29
01-07-2012, 23:53
به نظرم بهتره به جای کنجد و ...(تقویت حافظه) با روش ها و مهارتهای مطالعه بیشتر آشنا بشیم.

damn
19-07-2012, 14:53
سلام

دوستان این سایت سایتی هست که توش بازی هایی برای تقویت حافظه موجوده و یادمه که یه بار تو اخبار هم درموردش صحبت شده بود.

کسی از دوستان تاحالا با این سایت کار کرده؟

ریپ شده ش هست تو نت؟ چون قیمت عضویتش بسیار با لاست ! 74 دلار در سال!!؟؟؟!

اگه بخوام قیمت رو پرداخت کنم چه راهی رو پیشنهاد می کنید؟ با تشکر؟

Mr_100_dolari
19-07-2012, 23:38
دوستان منم کلا حافظم بد نیستش چه تو درسهای فهمیدنی مثل ریاضی چه حفظ کردنی ها که کلا حفظ کرنم بهتر بوده یعنی مثلا یادمه تو یه درس مثل تاریخ که همش حفظی بود تو کلاس بهترین بودم اگه میخواین حفظ کردنت خوب بشه باید زیاد تمرین کنید تا کم کم حافظتون قوی شه من از بچگی خیلی خرکی درس حفظ میکردم و به خاطر همین بعد ها حفظ کردن درسهای حفظی برام زیاد سخت نبود البته برای حفظ کردن
روش های مختلفی وجود داره که خیلی میتونه کمک کنه به راحتر حفظ کردن مطالب اما سوالی که داشتم اینه که من از بچگی با جمع کردن و تفریق کردن ذهنی مشکل داشتم اونم به خاطر آموزش غلط بود که بهم گفته بودن با انگشتات جمع و تفریق رو انجام بده به خاطر همین واقعا نمیدونم چه جوری باید جمع و تفریق رو ذهنی انجام بدم و خیلی جاها اگه ماشین حساب نباشه با مشکل برخورد میکنم
میشه روش های جمع و تفریق ذهنی رو اگر میدونید مرحله به مرحله توضیح دهید تا بتونم ذهنی جمع و تفریق رو انجام بدم
(حالا ضرب و تقسیم ذهنی پیشکشمون :31:)

با تشکر از شما دوستان عزیز

Mr_100_dolari
19-07-2012, 23:45
راستی ویتامین A هم برای قوی شدن ذهن خوبه من یه دوست داشتم که شبای امتحان یه قرص ویتامین A میخورد و خودشم حفظ کردنش خوب بود و حتی درسهایی مثل ریاضی رو حفظ میکردش به جای اینکه
فرمولها و رابطه ها ی ریاضی رو بفهمه و همیشه با نمره 10 هم شده قبول میشد و همین طوری لیسانسشم گرفتش :31: و الان هم داره میره برا فوق لیسانس :31:

ملا نصرالدین
23-07-2012, 10:35
ویتامین a زیادش خوب نیست.قرار نیست که بخاطر یه امتحان جون خودمون رو به خطر بندازیم.ویتامین a زیاد خوردنش باعث رسوب در کبد میشه.تازه این ویتامین از طریق خوردن کلی از میوه ها به بدنمون میرسه.

این ها همش تلقینه.مثلا دکتر به من گفت ویتامین b1 بخورم.تا روزی 1 دونه نهایتا 2 تا اشکالی نداره.برای تقویت حافظه خوبه.خستگی رو هم از بین میبره.اضافه اش هم از بدن دفع میشه.من که هرچی خوردم هیچ فرقی نکرد.ولی دوستم و مادرم وقتی میخورند انگار قرص نیروزا خوردند.به همه کارهاشون میرسند.

Mr_100_dolari
23-07-2012, 12:21
ویتامین a زیادش خوب نیست.قرار نیست که بخاطر یه امتحان جون خودمون رو به خطر بندازیم.ویتامین a زیاد خوردنش باعث رسوب در کبد میشه.تازه این ویتامین از طریق خوردن کلی از میوه ها به بدنمون میرسه.

این ها همش تلقینه.مثلا دکتر به من گفت ویتامین b1 بخورم.تا روزی 1 دونه نهایتا 2 تا اشکالی نداره.برای تقویت حافظه خوبه.خستگی رو هم از بین میبره.اضافه اش هم از بدن دفع میشه.من که هرچی خوردم هیچ فرقی نکرد.ولی دوستم و مادرم وقتی میخورند انگار قرص نیروزا خوردند.به همه کارهاشون میرسند.
درسته هر ویتامین و قرصی مصرف زیادشم ضرر داره حالا ویتامن A یا هر ویتامین دیگه ای
دوست من هم فقط شبای امتحان میخوردش و گفتم حافظش برای حفظ کردن هم خوب بود و با اینکه یه درس رو در طول ترم نخونده بود اما با همون شب امتحان خوندن 10 رو میگرفتش و همه چیزم حفظ میکرد حتی ریاضی رو :18:

ملا نصرالدین
24-07-2012, 12:25
ببینید بعضی ویتامین ها اضافه اش از بدن دفع میشه مثل ویتامین b1و c
بعضی ویتامین ها اضافه اش رسوب میکنه مثل a و d
یعنی ویتامین a شب امتحان بخوری حافظه ات خوب میشه ریاضی رو حفظ میکنی 10 میگیری.البته شاید منظور شما واقعا این نبود.ولی چنین برداشتی ازش میشه.
ولی کلا کسانی هستند که ریاضی رو حفظ میکنند.دوست من شاگرد اول کلاس بود و ریاضی رو حفظ میکرد ولی توی کنکور موفق نبود

این که من انقدر روی این پست حساس شدم بخاطر اینکه یک سری ادم ها واقعا تا 1 کلمه از اینترنت میخوانند سریع همان کار رو انجام میدهند.من کم مانده بود بخاطر مصرف زیاد ویتامین یکی از عزیزانم رو از دست بدهم.

ارمیتا2
24-07-2012, 13:04
به نظر من درسی مثل ریاضی باید تکرار وتمرین بشه.همه میتونن یاد بگیرند.فقط یکی باید تمرین زیاد داشته باشه ویکی کمتر. این بستگی داره به تمرکز ادم.خیلی خوراکی ها باعث تقویت حافظه میشوند ولی اگر همه ی انها را بخوری ولی موقع درس خوندن حواسمون جای دیگه باشه هیچ فایده ای نداره.من کندر و مویز وکنجد و غیره را قبول دارم.کار کشیدن از حافظه هم خیلی مفیده مثل حفظ کردن شعر و شطرنج و .... من خودم درسایی مثل ریاضی رو با تمرین یاد میگیرم وبهش علاقه دارم.

Mr_100_dolari
25-07-2012, 01:30
ببینید بعضی ویتامین ها اضافه اش از بدن دفع میشه مثل ویتامین b1و c
بعضی ویتامین ها اضافه اش رسوب میکنه مثل a و d
یعنی ویتامین a شب امتحان بخوری حافظه ات خوب میشه ریاضی رو حفظ میکنی 10 میگیری.البته شاید منظور شما واقعا این نبود.ولی چنین برداشتی ازش میشه.
ولی کلا کسانی هستند که ریاضی رو حفظ میکنند.دوست من شاگرد اول کلاس بود و ریاضی رو حفظ میکرد ولی توی کنکور موفق نبود

این که من انقدر روی این پست حساس شدم بخاطر اینکه یک سری ادم ها واقعا تا 1 کلمه از اینترنت میخوانند سریع همان کار رو انجام میدهند.من کم مانده بود بخاطر مصرف زیاد ویتامین یکی از عزیزانم رو از دست بدهم.

نه منظورم این نبود که هر کی ویتامین A بخوره حتما 10 میگیره :31: بحث حافظه این حرفا بود میگم یکی از دوستام حفظ کردنش خوب بود طوری که درسی مثل ریاضی که باید با تمرین یاد بگیری رو هم حفظ میکردش و شبای امتحان یه قرص ویتامین A هم میخوردش و من در جریان بودم که کلا در طول ترم هیچی درس نه میخوند نه سر کلاس چیزی زیاد حالیش میشد ولی با همون حفظ کردن شب امتحان همیشه حداقل نمره قبولی رو میاوردش (الانم لیسانسشو گرفته)

jr07
09-08-2012, 22:00
یه برنامه هست که اگه تو اینترنت سرچ کنی پیدا میشه
با تولید یه سری صدا ها و ...... امواج مغز رو تقویت می کنه و باعث تقویت حافظه و تمرکز می شه
من امتحانش کردم تا حدود زیادی موثر بوده
البته در صورت استفاده نادرست می گن که خطرناک هم هست

senaps
09-08-2012, 23:23
من حتی شماره موبایلم رو هم حفظ ندارم و چیزا نیم ساعت بعد یادم میرن!!(البته چیزایی که برام مهم نیستن.... مثل درخواست دیگران از من برای اینکه براشون کاری بکنم!!)....

با این وجود، شما تا ریاضیات بلد نباشید(یاد نگیرید!!) نمیتونید تو امتحانش هم نمره بگیرید!!!!

درس هایی مثل ریاضیات یادگرفتنی هستن نه حفظ کردنی که با حافظه قوی برگردن!!!!

hamed29
10-08-2012, 00:33
یه برنامه هست که اگه تو اینترنت سرچ کنی پیدا میشهبا تولید یه سری صدا ها و ...... امواج مغز رو تقویت می کنه و باعث تقویت حافظه و تمرکز می شهمن امتحانش کردم تا حدود زیادی موثر بودهالبته در صورت استفاده نادرست می گن که خطرناک هم هستمنم دانلودش کردم و در حد یکی دو دقیقه باهاش کار کردم،تا جایی که یادمه سرو صداش خیلی اذیت میکرد.خوشم نیومد(از سر و صدا خوشم نمیاد آخه) به نظرم بیشتر تلقینه تا اینکه فرکانس صوتش بخواد رو مغز تاثیر بذاره.

Mr_100_dolari
14-08-2012, 14:20
دوستان چه روشی وجود داره که بشه باهاش جمع و تفریق رو ذهنی انجام بدیم ؟

DJ POLESTAR
14-08-2012, 17:00
منم دانلودش کردم و در حد یکی دو دقیقه باهاش کار کردم،تا جایی که یادمه سرو صداش خیلی اذیت میکرد.خوشم نیومد(از سر و صدا خوشم نمیاد آخه) به نظرم بیشتر تلقینه تا اینکه فرکانس صوتش بخواد رو مغز تاثیر بذاره.
اینی که اسم بردین ازش اسمش Brainwave Entrainment هست و به هیچ وجه تلقینی در کار نیست واقعا جواب پس داده و تو جوامع پیشرفته شناخته شده و طبیعی هستش!
پیشنهاد میکنم از این تاپیک استفاده کنید که خیلی کمکتون میکنه... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
کلی هم دوز مختلف از افزایش و آمادگی مغز برای مطالعه گرفته تا جدا کردن روح از بدن!
من خودم شخصا امتحان کردم و به نتایجی رسیدم و واقعا لذت بخش و جالبه...

Soroush-S
14-08-2012, 18:27
منم دانلودش کردم و در حد یکی دو دقیقه باهاش کار کردم،تا جایی که یادمه سرو صداش خیلی اذیت میکرد.خوشم نیومد(از سر و صدا خوشم نمیاد آخه) به نظرم بیشتر تلقینه تا اینکه فرکانس صوتش بخواد رو مغز تاثیر بذاره.

میشه یه لینک دانلود هم بزاری

hamed29
27-08-2012, 23:39
میشه یه لینک دانلود هم بزاری

Ghaioom
28-08-2012, 20:45

من که دان کردم چیزی نفهمیدم همش صدا پخش میشه. حالا این صداها چه ربطی داره؟ من که از بیخ نرم افزار رو پاکیدم D:

hamed29
03-09-2012, 20:47
من که دان کردم چیزی نفهمیدم همش صدا پخش میشه. حالا این صداها چه ربطی داره؟ من که از بیخ نرم افزار رو پاکیدم D:

منم واسه همین پاکش کردم.چون نتونستم سر در بیارم طرز کارش چطوریه!
من که اصلا به این نرم افزار ها خوش بین نیستم!:13:
تو صفحه های قبل فکر کنم بعضی ها استفاده کرده بودن.
بهتره از اونها بپرسید.

Ghaioom
04-09-2012, 14:06
منم واسه همین پاکش کردم.چون نتونستم سر در بیارم طرز کارش چطوریه!
من که اصلا به این نرم افزار ها خوش بین نیستم!:13:
تو صفحه های قبل فکر کنم بعضی ها استفاده کرده بودن.
بهتره از اونها بپرسید.

از یوزر DJ POLESTARDJ پرسیدم. لینکاشو داد تو پروفایلم. قبلاً
باید بگردین تو چند صفحه قبلتر تو پروفایلم. :31: