PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آیا آی فون بهترین گوشیه؟

tesla3
03-06-2012, 12:49
یه مطلبی تو این سایته خوندم نظرمو داره عوض میکنه:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] C%D8%A7%D8%B4-%D8%B1%D8%A7-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%B3%D8%AA-%D8%AF%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%9F.html

shahabprince
03-06-2012, 14:25
آیفون از لحاظ کیفیت و پشتیبانی نرم افزار همیشه بهترین بوده
ولی همیشه نتونسته تو سخت افزار اول باشه البته پیشرفت چشم گیری که تکنولوژی داره هیچ برندی نمیتونه بیشتر از یک سال تو سخت افزار اول باشه
نمونش همین galaxy s 3 که رقیب جدی اون Iphone 5 هست و ممکنه که 3 ماه دیگه معرفی بشه و اگه از پردازنده های A-15 استفاده کنه همه ی رقیباش رو میخوابونه سر جاش
ولی در کل آیفون یه گوشی عالی هست

Pourya-pc
03-06-2012, 17:16
در یک جمله کوتاه !
بدون شک !

MOHAMMAD2010
03-06-2012, 20:16
نه اصلا بهترین گوشی نیست !
مثلا من که هم ایفون 4 داشتم هم گالکسی S به نظرم گالکسی S از آیفون 4 بهتر بود ! حالا گوشی های جدید بماند دیگه ...

*hamedkhatar*
03-06-2012, 20:27
خیر

البته این بحث کمی تخصصی هست و باید در موردش بحث بشه ولی چون حس بحث ندارم همون کلمه بالا

Masoud-Susa
03-06-2012, 21:00
در واقع بهترینی وجود نداره(به اون معنای عام) !

بهترین رو انتظارات شما از دیوایس‌تون معین میکنه!

George Bush
03-06-2012, 22:02
من نظر Masoud-Susa ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) در بالا رو تأیید میکنم.ضمناً همینقدر راجع به آیفون بگم اگه کسی فقط برای پز و نمایش و مکالمات ساده میخواد توی ایران ازش استفاده کنه شاید با صرفاً پرداخت پول و خریدنش به منظور و هدف خودش برسه.
ولی اگه کسی بازم تأکید میکنم مخصوصاً توی ایران میخواد بعنوان یک گوشی هوشمند با آیفون برخورد کنه یا باید مصیبتهای بیشمارش رو بجون بخره و یا اینکه قیدش رو بزنه و با کلی ضرر ردش کنه بره. و بره سراغ یه گوشی اندرویدی یا سیمبینی.
هر کی با من مخالفه چه از روی تعصب اپلی و یا چه از روی نظر غیرجانبدارانه میتونه اول بیاد این تاپیک زیر و بعد از مطالعه ی دقیقش اگه بازم حرفی داشت بعد همونجا نظراتش رو بگه.
تجارب بدست آمده از کار کردن با سه غول دنیای موبایلN8-Iphone 4-Desire HD ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ramingsm
03-06-2012, 22:10
اگه میخوای پز بدی باهاش آره با کلاسه
اگه میخوای از گوشی هوشمند لذت ببری دردسرهای ios را بذار کنار و برو سراغ آندروید

apoosh
03-06-2012, 23:08
من این مقاله رو خوندم، به نظرم از دریچه جدیدی به این موضوع نگاه کرده و این بار بحث بهتر و بدتر بودن سخت افزار و سیستم عامل نیست! شاید این بحث رو در همون تاپیک خود سایتش ادامه بدیم که نویسنده اون هم بتونه جواب بده و از نظراتش دفاع کنه بهتر باشه! البته نظر شخصی خودم اینه ها! در کل هم با نویسندش موافقم

ashkan8819
03-06-2012, 23:21
منم با نظر دوستان موافقم من الان ٤ ماهي هست 4s گرفتم ولي اونقدري كه ازش تعريف ميشه شاخ نيست نسبت به قيمتش نميارزه

tesla3
04-06-2012, 12:02
بهترین بوده ولی کم کم دیگه داره خز میشه.گوشی که دست همه باشه دیگه گوشی نیست
منم از خودم نمیگما اینو بخونی خودت مظورمو میگیری:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] C%D8%A7%D8%B4-%D8%B1%D8%A7-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%B3%D8%AA-%D8%AF%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%9F.html

tesla3
04-06-2012, 12:03
ولی همیشه نتونسته تو سخت افزار اول باشه البته پیشرفت چشم گیری که تکنولوژی داره هیچ برندی نمیتونه بیشتر از یک سال تو سخت افزار اول باشه
نمونش همین galaxy s 3 که رقیب جدی اون Iphone 5 هست و ممکنه که 3 ماه دیگه معرفی بشه و اگه از پردازنده های A-15 استفاده کنه همه ی رقیباش رو میخوابونه سر جاش
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] C%D8%A7%D8%B4-%D8%B1%D8%A7-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%B3%D8%AA-%D8%AF%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%9F.html)

George Bush
04-06-2012, 12:55
تمرکز نباید روی پردازشگر گوشی باشه. همین حالا گالاگسی s2 که دو هسته ای هستش از تمام توان پردازشگر استفاده نمیکنه حالا بیاد 4 هسته ای سوار کنه!!! چه حاصل؟ جز اینکه بیجهت بار مالی به جیب مشتری هموار کرده و مصرف انرژی رو هم بالاتر برده.
نوکیا N8 داره با پردازشگر 680MHz تک هسته ای همون نرم افزارها و خیلی از بازیهای رایج گوشیهای دو هسته ای رو مثل هلو اجرا میکنه. معماری گوشی و مدیریت منابع سیستمی و از همه مهمتر کارایی کرنل سیستم عامل در این زمینه خیلی خیلی مهمه.
فاکتورهای دیگری غیر از پردازشگر هستند که اول باید به اونها توجه شه.

اون منبع که گذاشتی که حرف علمی و فنی نزده که. فقط برداشته گفته هر گوشی زیاد بشه محبوبیتش کم میشه. همین!! اینم از اون حرفهاست!
گیریم درست گفته باشه جز تکرار بدیهیات کودکانه حرف دیگری برای گفتن نداشته و نیاز به لینک دادنش نبود.....

M0RTEZA_R
09-06-2012, 17:13
به نظر من هر گوشی کازبرد خودش رو داره.و اینکه همیشه چیزی که گرونتره بهتر نیست.:20:

ramingsm
09-06-2012, 17:34
به نظر من هر گوشی کازبرد خودش رو داره.و اینکه همیشه چیزی که گرونتره بهتر نیست.:20:
یکی از علل محبوبیت آیفون تو کشورای دیگه ارزون بودنشه ولی تو ایران یکی از علل گرون بودنش کلاس الکیشه

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

armin_punisher6
09-06-2012, 19:53
یکی از علل محبوبیت آیفون تو کشورای دیگه ارزون بودنشه ولی تو ایران یکی از علل گرون بودنش کلاس الکیشه

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
کلاسش که واقعا با کلاس ترینه.اینم مطمئن باشین الکی نیست که یه برند 4 سال بهترین گوشی جهان ازش انتخاب میشه.

M0RTEZA_R
09-06-2012, 20:40
خوب درسته شرکت اپل نواوری و تکنولوژی هایی تو محصولاتش داره ولی به درد همه که نمیخوره.
متاسفانه بعضیا فقط یه چیزی میخرن باسه کلاسش.
در صورتیکه یه گوشی ارزونتر هم نیازشون رو برطرف میکنه.

h!tman
09-06-2012, 20:44
کلاسش که واقعا با کلاس ترینه.اینم مطمئن باشین الکی نیست که یه برند 4 سال بهترین گوشی جهان ازش انتخاب میشه.
درباره این 4سال توضیح میدید؟:دی

armin_punisher6
09-06-2012, 21:02
کدوم مراسم هست که یادم نیست دقیق اسمش wdc بود یا چیز دیگه که آیفون 4 بهترین گوشی htc بهترین برند و بازی انگری بردز بهترین بازی شده بود.البته سالهای قبل آیفون بهترین میشد.

armin_punisher6
09-06-2012, 21:05
یادم اومد مراسم wmc
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

MaRiPoSa
09-06-2012, 22:07
iPhone 4 Wins “Best Mobile Device” Award at Mobile World Congress 2011
مشخصه .. نیست؟ :31:

armin_punisher6
10-06-2012, 07:36
دلم واسه ختده های خوشگلت تنگ شد.لینک رو دیدی؟

h!tman
10-06-2012, 09:38
دلم واسه ختده های خوشگلت تنگ شد.لینک رو دیدی؟
قربون تو برم:دی
هر کسی برای موسسه خودش بهترین گوشی رو انتخاب میکنه
مثلا نتایج امثال همین! Galaxy S II بهترین گوشی سال شده و همینطور Samsung بهترین فروشنده تلفن همراه
چندین سایت نظراتشون رو میگن! فکر کنید توی کنگره امثال لوبیا 900 رو بهترین گوشی معرفی کردن!:27: یعنی فحش ... گوشی که حتی نمیشه گفت هوشمند به حساب میاد

هرچند همه این رنکینگا الکیه. سایت ها بگن و نگن چه فرقی داره؟!

2سال پیش تعدادی سایت و موسسه galaxy S رو معرفی کردند. بعضی ها هم آیفون 4
حکایت پارسال و گلکسی اس2

George Bush
10-06-2012, 12:03
چندین سایت نظراتشون رو میگن! فکر کنید توی کنگره امثال لوبیا 900 رو بهترین گوشی معرفی کردن!:27: یعنی فحش ... گوشی که حتی نمیشه گفت هوشمند به حساب میاد

من که نمیفهمم شما با یکی به نعل و یکی به میخ زدن چی رو میخوای ابراز کنی. همچین میگه آیفون انگار با آیفون میشه آپولو هوا کرد ولی با بقیه ی گوشیها نمیشه!!!!
همین لومیا 900 Mango یا حتی گوشیهای سیمبینی از لحاظ گوناگونی نرم افزار خیال کردی چقدر عقبتر از آیفونه؟ عمراً گوشیهای سیمبینی اگه جلوتر نباشند عقبتر هم نیستند.بله تعداد بیشتر رو شاید و فقط شاید توی اپ استور بشه پیدا کرد ولی گوناگونی رو خیر.
جالبه. از نظر ایشون گوشی هوشمند یعنی فقط آیفون و با کلی منت و ارفاق:GS !! بقیه نه تنها گوشی هوشمند نیستن بلکه گوشکوب محضن!! به این میگن منطق!

ABEX-AMIR
10-06-2012, 12:29
به نظر شما خریدن گوشی که تو ایران از 50 درصد امکاناتش هم نمیشه استفاده کرد.اونم با قیمت سرسام آورش معقوله؟؟؟؟

البته من آیفون رو بهترین گوشی جهان میدونم اما تو ایران به نظر من خریدنش پول تو فاضلاب ریختنه...تنها مزیتش تو ایران کلاسشه!!!!اگه من یک و خورده ای پول مفت داشتم هم آیفون نمیخریدم.چون کارم با یه سونی اریکسون لایو هم راه میفته...

Pourya-pc
10-06-2012, 14:52
به نظر شما خریدن گوشی که تو ایران از 50 درصد امکاناتش هم نمیشه استفاده کرد.اونم با قیمت سرسام آورش معقوله؟؟؟؟

البته من آیفون رو بهترین گوشی جهان میدونم اما تو ایران به نظر من خریدنش پول تو فاضلاب ریختنه...تنها مزیتش تو ایران کلاسشه!!!!اگه من یک و خورده ای پول مفت داشتم هم آیفون نمیخریدم.چون کارم با یه سونی اریکسون لایو هم راه میفته...

اصلا همچین چیزی نیست ، شما اگر کاربر حرفه ایی باشید توی همین ایران بیش از 95 درصد از امکاناتش رو در دست دارید ( 5 درصد فقط برای نبود اینترنت 3 جی )
مثلا چه کاری هست که توی ایران نمیشه با آیفون انجام داد ولی در سایر کشور ها میشه ؟

armin_punisher6
10-06-2012, 16:12

میشه بگی اگه یه مودم وایرلس داشته باشی دیگه چه کارهایی رو نمیشه کرد که میگین 50 درصدش رو نمیشه تو ایران استفاده کرد؟

قربون تو برم:دی
هر کسی برای موسسه خودش بهترین گوشی رو انتخاب میکنه
مثلا نتایج امثال همین! Galaxy S II بهترین گوشی سال شده و همینطور Samsung بهترین فروشنده تلفن همراه

هرچند همه این رنکینگا الکیه. سایت ها بگن و نگن چه فرقی داره؟!

2سال پیش تعدادی سایت و موسسه galaxy S رو معرفی کردند. بعضی ها هم آیفون 4
حکایت پارسال و گلکسی اس2
راجع به gs2 بگم که حق با شماست و بهترین شد.البته به خاطر اینکه 4s هنوز تو رقیباش نبود.کنفرانس بعدی چند ماه دیگه هست.میشه بگین mwc چه ربطی به اپل داره؟شما معتبر تر سراغ دارین؟

jing07
10-06-2012, 16:32
یه مطلبی تو این سایته خوندم نظرمو داره عوض میکنه:

بله بدون شک. :):)

h!tman
10-06-2012, 16:45
من که نمیفهمم شما با یکی به نعل و یکی به میخ زدن چی رو میخوای ابراز کنی. همچین میگه آیفون انگار با آیفون میشه آپولو هوا کرد ولی با بقیه ی گوشیها نمیشه!!!!
همین لومیا 900 Mango یا حتی گوشیهای سیمبینی از لحاظ گوناگونی نرم افزار خیال کردی چقدر عقبتر از آیفونه؟ عمراً گوشیهای سیمبینی اگه جلوتر نباشند عقبتر هم نیستند.بله تعداد بیشتر رو شاید و فقط شاید توی اپ استور بشه پیدا کرد ولی گوناگونی رو خیر.
جالبه. از نظر ایشون گوشی هوشمند یعنی فقط آیفون و با کلی منت و ارفاق:GS !! بقیه نه تنها گوشی هوشمند نیستن بلکه گوشکوب محضن!! به این میگن منطق!

شما لومیا 900گرفتی دستت که داری تز میدی؟!
وقتی انگری بردز برای این گوشی با 6ماه تاخیر میاد بهش میشه گفت هوشمند ؟
اسم نوکیا رو گنده میکنید که چی؟! شرکتی که هر 6ماه یک بار 2تا کارخونشو تعطیل میکنه؟!

h!tman
10-06-2012, 16:47
میشه بگی اگه یه مودم وایرلس داشته باشی دیگه چه کارهایی رو نمیشه کرد که میگین 50 درصدش رو نمیشه تو ایران استفاده کرد؟

راجع به gs2 بگم که حق با شماست و بهترین شد.البته به خاطر اینکه 4s هنوز تو رقیباش نبود.کنفرانس بعدی چند ماه دیگه هست.میشه بگین mwc چه ربطی به اپل داره؟شما معتبر تر سراغ دارین؟
عزیز من گفتم که هر موسسه ای یک گوشی رو انتخاب میکنه
کنگره جهانی موبایل هم برای این ذکر کردم که هر سال فقط گوشی خاصی رو معرفی میکنه! و برای استناد به همین حرف گفتم بهترین گوشی شدن معنی نداره! وقتی همه در یک سطح هستند

George Bush
10-06-2012, 16:51

اختیار دارین دوست عزیز.اون 50 درصد امکاناتی که نمیشه ازشون استفاده کرد کدوماست که ما تا حالا خبر نشدیم؟؟ جالبه. یک گوشی که بلوتوث درست و حسابی نداره رو اونقدر بالا بردن که 50 درصد امکاناتش هم بلااستفاده مونده هنوز!
و ضمناً دلیلتون برای بهترین گوشی بودنش رو خیلی مشتاقیم بدونیم! البته به غیر از سایتهایی که پول میگیرن تا محصولات اپل رو بهترین معرفی کنن! حرفهای اونا رو لینک ندین! تجربه ی خودتون رو بیان کنین!

مثلا چه کاری هست که توی ایران نمیشه با آیفون انجام داد ولی در سایر کشور ها میشه ؟
من میگم چه کاری آیفون انجام میده که GS i9001 یا N8 نمیتونن انجام بدن؟؟ سوال من از شما اینه.
آیفون در حال حاضر بیشتر داره نون اسمش رو میخوره.دیگه این مسأله در رسانه های خارجی هم ثابت شد که ارزش واقعی یک آیفون یک سوم قیمتی هستش که اپل داره به ملت قالب میکنه.
تنها وجه برتری فعلی آیفون: سیستم عامل iOS اون بدلیل مدیریت منابع خوبتر نسبت به بقیه ی سیستم عاملهای موجود موبایله و بس! نه امکانات بیشتر . توجه کنین دوستان.

George Bush
10-06-2012, 16:58
شما لومیا 900گرفتی دستت که داری تز میدی؟!
وقتی انگری بردز برای این گوشی با 6ماه تاخیر میاد بهش میشه گفت هوشمند ؟
اسم نوکیا رو گنده میکنید که چی؟! شرکتی که هر 6ماه یک بار 2تا کارخونشو تعطیل میکنه؟!
جواب سوالات من رو ندادی عزیز....
حالا چون بقول شما براش انگری بردز با تأخیر میاد پس دیگه گوشی هوشمند نیست!!! عجب استدلالی!
اصلاً خودت فکر میکنی چند درصد دارندگان گوشیهای هوشمند با گوشیشون بازی میکنن؟؟
در ثانی من کی اسم نوکیا رو بزرگ کردم؟؟ مگه شرکت منه یا اث پدرمه؟ شما داری بیجهت توی سرش میزنی. توجه نداری مثل اینکه به حرفهای خودت.
اگه نوکیا بقول شما هر 6 ماه دو تا کارخونشو تعطیل میکنه خیلی شرف داره بر اپل که
داره کارگرهای بدبخت چینی رو با روزی چند دلار ناقابل استثمار میکنه طوریکه بعلت فشارهای روانی و مادی بشدت آمار خودکشی کارگران خطوط اپل بالا رفته
و از اونور با کمال پررویی قیمت آیفون رو 3 برابر واقعی اعلام میکنه و
مثل توزیع اجناس در کشورهای کمونیستی به هر نفر فقط یک آیفون میده! آدم یاد توزیع اجناس کوپنی دهه ی 60 داخل ایران میفته!!!
این شرکت با اینهمه سیاستهای مزورانه اش مستحق تحریم جهانیه نه حلوا حلوا کردن:2:

h!tman
10-06-2012, 17:06
جواب سوالات من رو ندادی عزیز....
حالا چون بقول شما براش انگری بردز با تأخیر میاد پس دیگه گوشی هوشمند نیست!!! عجب استدلالی!
اصلاً خودت فکر میکنی چند درصد دارندگان گوشیهای هوشمند با گوشیشون بازی میکنن؟؟
در ثانی من کی اسم نوکیا رو بزرگ کردم؟؟ مگه شرکت منه یا اث پدرمه؟ شما داری بیجهت توی سرش میزنی. توجه نداری مثل اینکه به حرفهای خودت.
اگه نوکیا بقول شما هر 6 ماه دو تا کارخونشو تعطیل میکنه خیلی شرف داره بر اپل که
داره کارگرهای بدبخت چینی رو با روزی چند دلار ناقابل استثمار میکنه
و از اونور با کمال پررویی قیمت آیفون رو 3 برابر واقعی اعلام میکنه و
مثل توزیع اجناس در کشورهای کمونیستی به هر نفر فقط یک آیفون میده! آدم یاد اجناس کوپنی داخل ایران میفته!!!
گوشی که ساپورتی ازش نشه و هیچ امکان خاصی در برابر قیمتش نداشته باشه هوشمند نیست
من استدلالی نکردم! این که بخوایم محصولات شرکت های بزرگی مانند سامسونگ و اپل رو با نوکیا مقایسه کنیم اشتباهه
فکر میکنید نوکیا کارخونش کجاست؟! توی بهشت؟! تمام کارخونه های اروپای نوکیا به چین منتقل شده. مثل اپل
ولی اپل برای مشتریش ارزش قائله و حتی از گوشی 3سال پیشش هم ساپورت میکنه
شما امکانات گوشی رو برای من تعریف کن. بزرگترین اپلیکیشن سنتر دنیا رو امکان نمیدونی و بلوتوث رو میدونید؟! میدونید که چرا بلوتوث هم نداره! به خاطر قانون کپی رایت که با یک دستکاری ساده بلوتوث دار هم میشه
و این که محصولات اپل در همه کشور های دنیا جزو محصولات ارزان قیمت هستند نه گران قیمت. یعنی فکر کنید Iphone 4s با قیمت 500دلار یک گوشی گرون هست؟! نه دوست عزیز این اثر بازار دزد ایرانه
من طرفدار اپل نیستم و برند مورد علاقم موتورولا هست ولی برای شرکت بزرگی که هم طرفدار مشتری هست و هم نو اور ارزش قائلم

George Bush
10-06-2012, 17:07
تجارب بدست آمده از کار کردن با سه غول دنیای موبایلN8-Iphone 4-Desire HD ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

George Bush
10-06-2012, 17:25
فکر میکنید نوکیا کارخونش کجاست؟! توی بهشت؟! تمام کارخونه های اروپای نوکیا به چین منتقل شده. مثل اپل
خیر اشتباه میکنید. چین هاب تولیدی برای آسیاست. در فنلاند و بعضی کشورهای دیگر هنوز گوشیهای منطقه ی اروپا ساخته میشه.
ضمناً من حرف از استثمار کارگران بدبخت چینی بوسیله ی اپل رو آوردم که حتی رسانه های آمریکا هم اونرو پوشش دادن.
وگرنه وقتی روبات و ماشین هست که منتاژ گوشیها رو برای نوکیا انجام میده دیگه چه فرقی میکنه در چین ساخته شه یا در فنلاند.

ولی اپل برای مشتریش ارزش قائله و حتی از گوشی 3سال پیشش هم ساپورت میکنه
اینم اشتباهه.
برای نمونه: اسمارت فون N8 برای سال 2010 هست یا نه؟؟
این گوشی دو بار سیستم عاملش رو نوکیا آپگرید اساسی کرد!! (نه آپدیت خشک و خالی!)
و هنوز بعد از اینهمه مدت داره پشتیبانی تمام عیار ازش میکنه و قراره FP1 رو هم براش در آینده معرفی کنه.
اگه اسم این پشتیبانی نیست پس چی هست؟؟

زرگترین اپلیکیشن سنتر دنیا رو امکان نمیدونی و بلوتوث رو میدونید؟!
بدون شک بلوتوث یک امکان پراهمیت برای حداقل ما مردم ایرانه. البته اگه بپذیریم مردم سایر نقاط دنیا از بلوتوث استفاده نمیکنن!!
در ثانی شما که اپ استور رو اینقدر بزرگ میکنن و اپ های اکثراً پولیش رو ملاک قرار میدین شده آیا تا حالا
یک سر به Ovi Store بزنین و دنیایی از برنامه ها گوناگون و بازیهای بیشمار نوکیا رو برای انواع سیستم عاملهای مورد استفادش رو نظاره کنین؟؟
بعضی دوستان که طرفدار اپل و سام بودن از دیدن Ovi Store و انبوهی از برنامه های رایگانش هنوز انگشت بدهان موندن!

ABEX-AMIR
10-06-2012, 20:53
اختیار دارین دوست عزیز.اون 50 درصد امکاناتی که نمیشه ازشون استفاده کرد کدوماست که ما تا حالا خبر نشدیم؟؟ جالبه. یک گوشی که بلوتوث درست و حسابی نداره رو اونقدر بالا بردن که 50 درصد امکاناتش هم بلااستفاده مونده هنوز!
و ضمناً دلیلتون برای بهترین گوشی بودنش رو خیلی مشتاقیم بدونیم! البته به غیر از سایتهایی که پول میگیرن تا محصولات اپل رو بهترین معرفی کنن! حرفهای اونا رو لینک ندین! تجربه ی خودتون رو بیان کنین!

شما اگه چیز پی ان نداشته باشی که در یک کلام به هیچی از اپل دسترسی نداری.که داشتن همون چیز پی ان هم تو کشور ما جرم هست.

این کهشما از ایفون بدتون میاد نظر شخصی خودتون هست اما به نظر من ایفون هر چیزی رو که یه کاربر بخواد در اختیارش میزاره(البته تو خارج از ایران) از پردازنده قوی-تا صفحه بزرگ و عالی،سیستم عامل غول،دوربین با کیفیت،شبکه های ارتباطیی قوی،وزن کم نسبت به حجمش و ....(تو سایت هایی مثل جی اس ام میتونی کامل ببینی)-البته اینم بگم که نسبت به قیمتش نمی ارزه-اون بلوتوث نداشتنم که شما میگی چیز مهمی نیست.چیزی که الان گوشی های 50 هزار تومنی هم دارند.و حتما خود اپل هدف خاصی داشته از این کارش.

همون دیگه،وقتی ما باید با استفاده از وسایل جانبی از امکانات ایفون استفاده کنیم.یعنی این که ایفون نمیتونه تو ایران امکاناتش رو کامل به ما عرضه کنه

اصلا همچین چیزی نیست ، شما اگر کاربر حرفه ایی باشید توی همین ایران بیش از 95 درصد از امکاناتش رو در دست دارید ( 5 درصد فقط برای نبود اینترنت 3 جی )

شاید من یه خورده تو درصد مبالغه کرده باشم اما شما خودتون ببینید وقتی اپل یه نمایندگی درست درمون نداره تو ایران .وقتی مردم ما در این سطح پایین اقتصادی و فرهنگی قرار دارند که مطمئنا درصدبسیار کمی از اونا میتونن اپ ها و برنامه ها رو بخرن.وقتی که وارد کردن برنامه های کرک شده این همه دردسر داره و ممکنه به گوشی آسیب برسونه.وقتی که آیفون چیزی رو که مردم ایران با گوشیاشون بیشتر از زنگ زدن ازش استفاده میکنن (بلوتوث) رو نداره(البته من بلوتوث نداشتننو نقطه ضعف آیفون نمیدونم).و...میشه گفت آیفون تو ایران گوشی عالی هست؟

George Bush
10-06-2012, 21:21
شما اگه چیز پی ان نداشته باشی که در یک کلام به هیچی از اپل دسترسی نداری.که داشتن همون چیز پی ان هم تو کشور ما جرم هست.

این کهشما از ایفون بدتون میاد نظر شخصی خودتون هست
شما حالتون خوبه عزیزم؟؟ از کجای حرفهای من شما این رو درآوردی که از آیفون بدم میاد؟؟!!!! :18: اتفاقاً خیلی هم ازش خوشم میاد!
شما اصلاً موضوع تاپیک رو نگاه کردی چیه عزیز یا نه؟؟ آیا موضوعش اینه که کی از چه گوشی یی بدش میاد؟؟!!
ضمناً هر چند به این تاپیک نامربوطه ولی اینم نفهمیدم از کی تا حالا داشتن وی-پی - ان جرمه در حالیکه اکثرشون
رو با واسطه یا بی واسطه خود دولت داره میفروشه و امثال شما خبر ندارین.... بگذریم.

اما به نظر من ایفون هر چیزی رو که یه کاربر بخواد در اختیارش میزاره(البته تو خارج از ایران) از پردازنده قوی-تا صفحه بزرگ و عالی،سیستم عامل غول،دوربین با کیفیت،شبکه های ارتباطیی قوی،وزن کم نسبت به حجمش و ....-
این امکاناتی که شما داری سعی میکنی و بزحمت داری بطور ناقص بر میشماری رو خیلی از گوشیهای دیگه هم دارن بلکه خیلی بهترش رو هم دارن. اینا شد وجوه برتری آیفون؟؟!

(تو سایت هایی مثل جی اس ام میتونی کامل ببینی)
ممنون عزیز.نه اینکه اینجا هیچکس مراجعی مثل gsmarena یا انگجت و.... رو نمیشناسه و رویوهای معتبر رو ندیده شما زحمت کشیدی و gsm رو بما معرفی کردی.! ممنون.

البته اینم بگم که نسبت به قیمتش نمی ارزه
بازم عرض خسته نباشید بشما!

-اون بلوتوث نداشتنم که شما میگی چیز مهمی نیست.چیزی که الان گوشی های 50 هزار تومنی هم دارند.و حتما خود اپل هدف خاصی داشته از این کارش.
کی گفته بلوتوث نداره؟؟ با دنگ و فنگ باید فعالش کنی نه اینکه نداشته باشه.
من نمیدونم اطلاعات غلط و مبهم به دیگران دادن چه لذتی برای شماها داره؟؟!!:19:
یکی میاد اونقدر میبردش بالا که میگه بهترین گوشی کل تواریخ و گذشته و آیندست و یکی هم میگه بلوتوث نداره.
همیشه افراط و تفریط. حب و بغض. نه نگاه منصفانه و از روی مطالعه.

h!tman
10-06-2012, 21:42
خیر اشتباه میکنید. چین هاب تولیدی برای آسیاست. در فنلاند و بعضی کشورهای دیگر هنوز گوشیهای منطقه ی اروپا ساخته میشه.
ضمناً من حرف از استثمار کارگران بدبخت چینی بوسیله ی اپل رو آوردم که حتی رسانه های آمریکا هم اونرو پوشش دادن.
وگرنه وقتی روبات و ماشین هست که منتاژ گوشیها رو برای نوکیا انجام میده دیگه چه فرقی میکنه در چین ساخته شه یا در فنلاند.

اینم اشتباهه.
برای نمونه: اسمارت فون N8 برای سال 2010 هست یا نه؟؟
این گوشی دو بار سیستم عاملش رو نوکیا آپگرید اساسی کرد!! (نه آپدیت خشک و خالی!)
و هنوز بعد از اینهمه مدت داره پشتیبانی تمام عیار ازش میکنه و قراره FP1 رو هم براش در آینده معرفی کنه.
اگه اسم این پشتیبانی نیست پس چی هست؟؟

بدون شک بلوتوث یک امکان پراهمیت برای حداقل ما مردم ایرانه. البته اگه بپذیریم مردم سایر نقاط دنیا از بلوتوث استفاده نمیکنن!!
در ثانی شما که اپ استور رو اینقدر بزرگ میکنن و اپ های اکثراً پولیش رو ملاک قرار میدین شده آیا تا حالا
یک سر به Ovi Store بزنین و دنیایی از برنامه ها گوناگون و بازیهای بیشمار نوکیا رو برای انواع سیستم عاملهای مورد استفادش رو نظاره کنین؟؟
بعضی دوستان که طرفدار اپل و سام بودن از دیدن Ovi Store و انبوهی از برنامه های رایگانش هنوز انگشت بدهان موندن!
در مورد این که تصور میکنید گوشی فنلاندی دیده میشه ! فعلا بخش تحقیقات و فناوری نوکیای فنلاند بسته نشده و تولید نوکیا برای مصرف داخلی فنلاند کفاف میده
همینطور کارخانه رومانی و مکزیک بسته شده و همه به چین منتقل شده! همون فشار کاری که در کارخانه فاکسکان هست به کارگر نوکیا هم وارد میشه! نمیدونم چه اصراری بر این موضوع دارید وقتی میدونید تمام کارخانه های چین همینطور هست!
عزیز من N8 اصل برگشت نوکیا به بازار در مقابل آندرویدی ها بود! معلومه ازش پشتیبانی میشه و کسی هم منکرش نشده!
من کی گفتم از N8 پشتیبانی نمیشه؟! ولی از حجم انبوه دیگر گوشی های نوکیا چی؟ که با سخت افزار ضعیف روونه بازار کرده؟! اونوقت انتظار دارید در حد اپ استور و گوگل پلی نرم افزار داشته باشه؟! یا بازی هایی که قراره روی گوشی های با سی پی یو 434مگاهرتز عرضه بشند؟!
عزیز من شما اگر OVi STore رو دیدی حتما اپ استور هم ببین. اگر دسترسی به آیفون نداری سایت Apptracker.org رو ببین!
پشتیبانی اپل از برنامه نویساش همچین جایی رو پدید آورده که اخر این سایت معلوم نیست کجاست!؟
انگشت به دهان موندن رو من توی حرفای شما نمیدونم چه منظوری داره؟!
ولی یک 1mobile Market آندروید که یک مارکت من در اوردی هست از Ovi Store برنامه های کاربردی بیشتری داره
باور نداری گوشی سیمبین رو هم برات عکس بگیرم و همینطور آندروید :دی که هر دو رو دارم

ABEX-AMIR
10-06-2012, 22:03
شما حالتون خوبه عزیزم؟؟ از کجای حرفهای من شما این رو درآوردی که از آیفون بدم میاد؟؟!!!! :18: اتفاقاً خیلی هم ازش خوشم میاد!
غذر میخوام اگه من بد برداشت کردم

شما اصلاً موضوع تاپیک رو نگاه کردی چیه عزیز یا نه؟؟ آیا موضوعش اینه که کی از چه گوشی یی بدش میاد؟؟!!
ضمناً هر چند به این تاپیک نامربوطه ولی اینم نفهمیدم از کی تا حالا داشتن وی-پی - ان جرمه در حالیکه اکثرشون
رو با واسطه یا بی واسطه خود دولت داره میفروشه و امثال شما خبر ندارین....
من اینو از خودم در نیوردم. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این امکاناتی که شما داری سعی میکنی و بزحمت داری بطور ناقص بر میشماری رو خیلی از گوشیهای دیگه هم دارن بلکه خیلی بهترش رو هم دارن. اینا شد وجوه برتری آیفون؟؟!

بزحمت یعنی چی؟؟؟؟
درسته گوشیهای دیگه از این بهترش رو هم دارن اما آیفون گوشی هست که همه رو با هم داره

ممنون عزیز.نه اینکه اینجا هیچکس مراجعی مثل gsmarena یا انگجت و.... رو نمیشناسه و رویوهای معتبر رو ندیده شما زحمت کشیدی و gsm رو بما معرفی کردی.! ممنون.

اگه بهتون برخوررد ببخشید.چون من حال نداشتم که توضیح بدم ادرس دادم.وگرنه همه دیگه این سایتارو میشناسن

بازم عرض خسته نباشید بشما!

شما چرا ه دوست دارین تیکه بندازین؟؟؟بالاخره هر کس یه نظری داره

کی گفته بلوتوث نداره؟؟ با دنگ و فنگ باید فعالش کنی نه اینکه نداشته باشه.
ممکنه حق با شما باشه من نمیدونستم

من نمیدونم اطلاعات غلط و مبهم به دیگران دادن چه لذتی برای شماها داره؟؟!!:19:
من به هیچ وجه این قصد رو نداشتم.فقط نظرمو گفتم.

George Bush
10-06-2012, 22:14
عزیز من N8 اصل برگشت نوکیا به بازار در مقابل آندرویدی ها بود! معلومه ازش پشتیبانی میشه و کسی هم منکرش نشده!
نه عزیزم.
E7 - C7 و.... که با یه تأخیر بعد از N8 عرضه شدند همه یک پلتفورم نرم افزاری دارند
و وقتی من N8 رو مثال زدم معنیش این نیست که از بقیه ی گوشیهای بعد از S^3 پشتیبانی نمیشه.
همه ی اینها میتونن به سیستم عاملهای بالاتر آپگرید کنند و از برنامه هایی که داره معرفی میشه مستفیض بشن.
پس پشتیبانی مشمول همست.
ضمناً اینم توقع خیلی بیجایی که انتظار داشته باشی یه شرکت(چه موبایل ساز چه توی هر صنعتی) بیاد و
از همه ی محصولات قدیمیش تا ابد پشتیبانی کنه!!

همون فشار کاری که در کارخانه فاکسکان هست به کارگر نوکیا هم وارد میشه! نمیدونم چه اصراری بر این موضوع دارید وقتی میدونید تمام کارخانه های چین همینطور هست!
اصراری نداریم و ممنون میشیم اگه مشابه اخبار خودکشیهای زیاد بین کارگران خط تولید اپل و اعتراضات مردمی پس از اون رو برای
سایر اسمارتفونهای معروف با مدرک بما معرفی کنی.شاید ما بیخبریم و شما از پشت پرده ها خبردار!

اونوقت انتظار دارید در حد اپ استور و گوگل پلی نرم افزار داشته باشه؟!
بله وقتی حرف از جیب مشتری بیرون کشیدن باشه فروشگاههای
نرم افزاری قارچ گونه سبز میشن! شما اینم نگاه کن که چند تا برنامه اومدن در زمینه های مختلف مثل ovi store رایگان در اختیار بذارن.

انگشت به دهان موندن رو من توی حرفای شما نمیدونم چه منظوری داره؟!
یه دلیل که هی داریم میگیم آیفون حداقل برای ما ایرانیها از لحاظ تهیه ی نرم افزار دردسر داره همین خرید برنامه هاشه. در حالیکه مشابهش رو
(البته بدون نیاز به وی-پی-ان و احتیاج به ثبت نام) بطور مجانی میشه برای فرضاً نوکیا میشه از خود فروشگاهش تهیه کرد.

armin_punisher6
10-06-2012, 23:00
راجع به دوستانی که شاید تا حالا 2 ساعتم با آیفون کار نکردن و نمیدونن جیلبرک چیه بگم که اپل تحریمهارو برداشته و دیگه هیچ نیازی به چیز پی ان نیست.راجع به ساپورت نوکیا هم بگم که من n96 داشتم که 2010 هست و فقط تا 2011 ساپورت شد.n900 ش هم که دیگه آبروریزی بود که از دورم خارج شد.
بعدشم اون دوست عزیز که به مودم وایرلس میگن وسایل جانبی آخه عزیز من تو این خراب شده سرعت gprs دوزار میارزه که بشه با اینترنت سیم کارت کار کرد؟

armin_punisher6
10-06-2012, 23:06

عزیز من شما 50 سال از تاپیک عقبی.