PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کم دقتی در حین مطالعه

Karkas20
02-06-2012, 11:09
سلام به دوستان گل

من چند وقتی هست که احساس میکردم کم حافظه شدم و حسابی اعصاب نداشتم و ترم پیش که نشستم به قول بچه ها خرخونی کردن و هر کتابی را دو بار خواندن و امید به معدل 17 و اوردن معدل 14.73:2: و استرس و اضطراب از این ترم که باعث شد باز بخوونم و زیر مطالب مهم خط بکشم و فعلا متوجه شدم کم دقت هستم در موقع مطالعه و متنی را که میخونم نمیدونم چرا زود فراموشم میشه و حالت زده شدن از درس بهم دست داده:31: اخه بیایم بخونیم و بعد نمره ای که میگیریم نشه ، واقعا ادم از درس سیر میشه ، حالا دوستان کسی نیست شیوه ای که خودش استفاده میکنه برای کاهش دادن کم دقتی را به ما هم بگه تا استفاده بکنیم ؟؟؟

چون وقت امتحانات داره شروع میشه و من نمیخوام این ترم هم مثل ترم پیش بشه و کسل کننده !:19:

موقع درس خوندن فکرم مشغوله و هرکاری میکنم باز نمیتونم جلو افکار را بگیرم :9:و لااقل کمی کاهشش بدم !

اگر جواب دادید و عالی بود استقبال میکنم و اگر نشد باید برم پیش یک مشاوره و ببینم اشکال کار از کجاست.

رفیق دارم شب امتحان میخونه از منی که چند روز قبل امتحان کتاب را قورت میدم نمرش بالاتره !:دی

خلاصه اگر کسی میتونه کمک کنه ، ممنونش میشم

این مشکل شاید بسیاری از دوستان را هم شامل بشه !

مخلصیم

Life24
02-06-2012, 11:17
رفیق دارم شب امتحان میخونه از منی که چند روز قبل امتحان کتاب را قورت میدم نمرش بالاتره ![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مطمئن نباش
خالی بندی زیاد میکنن و میگن شب امتحان میخونیم.
تنها راه حلش مرور مطالب و حل مسائل متنوع است.
از کتاب های دیگه استفاده کن و زیاد تمرین حل کن تا مسائل امتحان برات آشنا بشه

Karkas20
02-06-2012, 11:29
مطمئن نباش
خالی بندی زیاد میکنن و میگن شب امتحان میخونیم.
تنها راه حلش مرور مطالب و حل مسائل متنوع است.
از کتاب های دیگه استفاده کن و زیاد تمرین حل کن تا مسائل امتحان برات آشنا بشه

سلام رفیق

اتفاقا من اگر چیزی را ندونم هیچوقت ذکر نمیکنم ، رفیق من شب امتحان امد پیش من و کتاب من را گرفت و رفت بخوونه ، برای همین میگم شب امتحان خونده بود و نمره اش از من بهتر شد !

درس های ما همیشون حفظیات هستند ، و ربطی به ریاضی نداره که تمرین حل بکنم یا نه

تا رفتیم دانشگاه کم دقت شدم و گرنه برای امتحانات دبیرستان شب امتحانی بودم و نمره هام کمتر از 16 نبودن ولی الان که امدیم روال را تغییر بدیم ، گویا به ما خوش نیومده

من که مطالب مرور میکنم ، پس چرا اینطوری شده !:41:

kases
02-06-2012, 11:34
به دلیل اینکه پیام نور مث کلاس جبرانی میمونه ادم حس درسخوندن پیدا نمیکنه به نظرم بی خیال شو درس می خوای چکار خوش باش

Karkas20
02-06-2012, 11:37
به دلیل اینکه پیام نور مث کلاس جبرانی میمونه ادم حس درسخوندن پیدا نمیکنه به نظرم بی خیال شو درس می خوای چکار خوش باش

ممنونم از این کمکت !

من که میخونم ولی نمیدونم چرا همچینی میشه !

درس خوبه ، بزار همه بگن چیز وقت تلف کنی !

emadpumad
02-06-2012, 11:58
سلام به دوستان گل

من چند وقتی هست که احساس میکردم کم حافظه شدم و حسابی اعصاب نداشتم و ترم پیش که نشستم به قول بچه ها خرخونی کردن و هر کتابی را دو بار خواندن و امید به معدل 17 و اوردن معدل 14.73:2: و استرس و اضطراب از این ترم که باعث شد باز بخوونم و زیر مطالب مهم خط بکشم و فعلا متوجه شدم کم دقت هستم در موقع مطالعه و متنی را که میخونم نمیدونم چرا زود فراموشم میشه و حالت زده شدن از درس بهم دست داده:31: اخه بیایم بخونیم و بعد نمره ای که میگیریم نشه ، واقعا ادم از درس سیر میشه ، حالا دوستان کسی نیست شیوه ای که خودش استفاده میکنه برای کاهش دادن کم دقتی را به ما هم بگه تا استفاده بکنیم ؟؟؟

چون وقت امتحانات داره شروع میشه و من نمیخوام این ترم هم مثل ترم پیش بشه و کسل کننده !:19:

موقع درس خوندن فکرم مشغوله و هرکاری میکنم باز نمیتونم جلو افکار را بگیرم :9:و لااقل کمی کاهشش بدم !

اگر جواب دادید و عالی بود استقبال میکنم و اگر نشد باید برم پیش یک مشاوره و ببینم اشکال کار از کجاست.

رفیق دارم شب امتحان میخونه از منی که چند روز قبل امتحان کتاب را قورت میدم نمرش بالاتره !:دی

خلاصه اگر کسی میتونه کمک کنه ، ممنونش میشم

این مشکل شاید بسیاری از دوستان را هم شامل بشه !

مخلصیم

درود
من میتونم کمکت کنم البته اگر که بخوای !
مشکل از سبک مطالعه شماست
من هم مدتها با این مشکل دست و پنجه نرم میکردم
ولی بعد از اینکه پی به مشکل و راه رفع اون بردم زندگیم تحت شعاع قرار گرفت
یکی از بهترین روشهای برای هر گونه مطالعه ( درسی و متفرقه ) یاد داشت برداری هست شما وقتی متنی رو میخونید و از اون یاد داشت برمیدارید هنگام نوشتن چشم و مغز شما در گیر میشه و باعث مرور میشه و این از پرت شدن حواس شما جلو گیری میکنه این روش کاملا اثبات شده .
یک روش بسیار عالی که تاثیر بسیار دیگری دارد استفاده از جعبه های یاد گیری G5 هست که میتونید برای خودتون یکی بسازید و از معجزه یاد گیری اون استفاده کنید
برای آشنایی با استفاده و ساخت جعبه لایتنر جی 5 به این لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) مراجعه کنید
به امید موفقیت

Karkas20
02-06-2012, 12:03
درود
من میتونم کمکت کنم البته اگر که بخوای !
مشکل از سبک مطالعه شماست
من هم مدتها با این مشکل دست و پنجه نرم میکردم
ولی بعد از اینکه پی به مشکل و راه رفع اون بردم زندگیم تحت شعاع قرار گرفت
یکی از بهترین روشهای برای هر گونه مطالعه ( درسی و متفرقه ) یاد داشت برداری هست شما وقتی متنی رو میخونید و از اون یاد داشت برمیدارید هنگام نوشتن چشم و مغز شما در گیر میشه و باعث مرور میشه و این از پرت شدن حواس شما جلو گیری میکنه این روش کاملا اثبات شده .
یک روش بسیار عالی که تاثیر بسیار دیگری دارد استفاده از جعبه های یاد گیری G5 هست که میتونید برای خودتون یکی بسازید و از معجزه یاد گیری اون استفاده کنید
برای آشنایی با استفاده و ساخت جعبه لایتنر جی 5 به این لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) مراجعه کنید
به امید موفقیت

سلام داداش

اگر این دو روش را برای یادگیری استفاده بکنم ، یعنی میتونه واقعا کمکم کنه؟/

لینکی که هم زحمتش را کشیدید و گذاشتید دادا فیلتر شده از طرف پی سی ورد

از روش یاداشت بردار یچطوره ؟

جعبه لایتر را من درست متوجه نشدم

kases
02-06-2012, 12:15
ممنونم از این کمکت !

من که میخونم ولی نمیدونم چرا همچینی میشه !

درس خوبه ، بزار همه بگن چیز وقت تلف کنی !

دقیقا اشتباه شما اینجاست که فکر میکنی درس به درد میخوره

اتفاقا فقط وقت تلف کردنه من که ندیدم کسی با درس خوندن موفق باشه شما دیدی ؟

emadpumad
02-06-2012, 12:17
سلام داداش

اگر این دو روش را برای یادگیری استفاده بکنم ، یعنی میتونه واقعا کمکم کنه؟/

لینکی که هم زحمتش را کشیدید و گذاشتید دادا فیلتر شده از طرف پی سی ورد
دوست گرامی
من یکی از کارهای روزانم مشاوره دادن هست و خودم در طول روز ( در حال حاظر ) مطالعات زیادی میکنم حد اقل 6 ساعت در روز
زبان میخونم
مطالعات درسی
سیاسی
و ...
من به شدت در هنگام مطالعه ضعف داشتم و موقع درس خوندن تا یک دقیقه درس میخوندم سریع غرق در رویا و افکار گذرا میشدم شاید از 1 ساعت که پای میز مطالعه بودم 2 دقیقه مطالعه مفید نداشتم !
ولی تاکتیکهایی رو پیش گرفتم که تاثیر به سه زایی گذاشت در همه چیز من جمله مطالعاتم.
و این تاکتیکها رو هم از بحث با دوستان و آشنایان در فرومها و جمع ها فرا گرفتم و بهشون ایمان پیدا کردم و عمل کردم . و این موجب این تغییرات شد.
نکات دیگه ای که میتونم بهشون اشاره کنم اینه که من مطالعه رو برای خودم لذت بخش کردم به این معنی که از وسایل مطالعه دوست داشتنی و فانتزی برای خودم استفاده میکنم که این شما رو جذب میکنه و مفرح میشه مطالعه کردن.
همیشه 4 رنگ خودکار با خودم تو کیفم و یا توی جا مدادیم سر میز همراه دارم ( خودکارهای استالیش روون و خوش رنگ با نوک .5 البته چون از نوشتنشون لذت میبرم عرض کردم )
برای چک نویس برگه های تمیز و مرتبی رو انتخاب میکنم
و تمام اون جیزی رو که میخونم مینویسم ( نه برای اینکه دوباره مطالعشون کنم بلکه به دلیلی کهدر پست قبل توضیح دادم )

Karkas20
02-06-2012, 12:18

:31:

تو هم گیر دادی به درس !!!!

ولی دیدم ، نمونش پسر عمو ها و عمه بنده و همینطور پدرم و خیلی هایی که میشناسم

emadpumad
02-06-2012, 12:26

کلا موضوع بحث چیز دیگه ای هست شما فراموش کن این قضیه رو .

من فقط خواستم در مورد مطاله + یادداشت برداری از شما سوال بکنم و اینه که باید هر مطلبی که میخونم را یادداشت برداری بکنم یا مواردی که مهم هستند ؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
من کاری که میکنم اینه که از همه چیز و همه متن به صورت کامل یاد داشت برمیدارم.
این کار خیلی وقت گیر هست ولی منم چیزی که زیاد دارم وقت.
حتی من یادمه درس دفاع مقدس رو به این روش که عرض کردم داشتم میخوندم ( البته که کار بیهوده ای بود ) که یکی از دوستان به من گفت اینم خوندن لازم داره آخه؟
اونم اینجوری؟!!
ولی من عادت کردم و برای ماکس شدن میخونم با این روش شما به یاد گیری خودت کمک میکنی و صرفا برای حفظ شدن نمیخونی.
البته که جی 5 هم تاثیرات عالی داره

Karkas20
02-06-2012, 12:27
دوست گرامی
من یکی از کارهای روزانم مشاوره دادن هست و خودم در طول روز ( در حال حاظر ) مطالعات زیادی میکنم حد اقل 6 ساعت در روز
زبان میخونم
مطالعات درسی
سیاسی
و ...
من به شدت در هنگام مطالعه ضعف داشتم و موقع درس خوندن تا یک دقیقه درس میخوندم سریع غرق در رویا و افکار گذرا میشدم شاید از 1 ساعت که پای میز مطالعه بودم 2 دقیقه مطالعه مفید نداشتم !
ولی تاکتیکهایی رو پیش گرفتم که تاثیر به سه زایی گذاشت در همه چیز من جمله مطالعاتم.
و این تاکتیکها رو هم از بحث با دوستان و آشنایان در فرومها و جمع ها فرا گرفتم و بهشون ایمان پیدا کردم و عمل کردم . و این موجب این تغییرات شد.
نکات دیگه ای که میتونم بهشون اشاره کنم اینه که من مطالعه رو برای خودم لذت بخش کردم به این معنی که از وسایل مطالعه دوست داشتنی و فانتزی برای خودم استفاده میکنم که این شما رو جذب میکنه و مفرح میشه مطالعه کردن.
همیشه 4 رنگ خودکار با خودم تو کیفم و یا توی جا مدادیم سر میز همراه دارم ( خودکارهای استالیش روون و خوش رنگ با نوک .5 البته چون از نوشتنشون لذت میبرم عرض کردم )
برای چک نویس برگه های تمیز و مرتبی رو انتخاب میکنم
و تمام اون جیزی رو که میخونم مینویسم ( نه برای اینکه دوباره مطالعشون کنم بلکه به دلیلی کهدر پست قبل توضیح دادم )

دادا میشه غیر از اون روش هایی که یادداشت برداری و G5 بود ، روش هایی که خودتون رفتید و به شما کممک کرد را میگید تا من و دیگران ازشون استفاده بکنیم

خیلی اقایی برادر:11:

kases
02-06-2012, 12:28
:31:

تو هم گیر دادی به درس !!!!

ولی دیدم ، نمونش پسر عمو ها و عمه بنده و همینطور پدرم و خیلی هایی که میشناسم

بله قدیما درس بدرد میخورد ولی الان اصن به درد نمیخوره برو فکر نون باش که خربزه ابه درس می خوای چکار

khafan8288
02-06-2012, 13:46
بله قدیما درس بدرد میخورد ولی الان اصن به درد نمیخوره برو فکر نون باش که خربزه ابه درس می خوای چکار
منم این حرفو تایید میکنم
اون پسر عمو ها و عمه و ... هم یا با پارتی رفتن سر کار یا شانسی بوده

emadpumad
02-06-2012, 13:50

منم این حرفو تایید میکنم

این حرفها و تفسبر ها همه برای توجیه عملکرد افرادی هست که حال درس خاندن ندارن ( علارغم میل درونی ) و حتی اهل کار کردن هم نیستند ولی نسبت به همه چیز خورده میگیرند

Karkas20
02-06-2012, 17:48
منم این حرفو تایید میکنم

سلام دوست عزیز

والا پارتی نبوده !

یکی از پسر عموهای من برای اینکه مدیر یه قسمت بخش بشه باید 5 زبان یاد میگرفت و ظرف 2 سال تونست یاد بگیره و استخدام شد و مدیر بخش شد و یکی دیگشون هم مهندس مکانیک هست و سرپرست هست در یک شرکت خصوصی و یک پسر عمه ام هم استاد دانشگاه و در شهرسازی اصفهان دستشون بنده !!!!

درسته باید بند پ باشه ولی اگر به نیت پارتی یا به درد نخوردن درس کاری انجام ندیم که نمیشه !!:46:

اونایی هم که درس خوندند و کار گیرشان نیومده حتما از رشته و تسهیلات یکه داشتند چندات کافی نبوده !

تو این دور رو زمونه یک کارمند باید کامپیوتر و زبان فول باشه:46:

kases
02-06-2012, 18:28
این حرفها و تفسبر ها همه برای توجیه عملکرد افرادی هست که حال درس خاندن ندارن ( علارقم میل درونی ) و حتی اهل کار کردن هم نیستند ولی نسبت به همه چیز خورده میگیرند

مث اینکه شما از وضعیت فعلی خبر نداری

من به شخصه دیگه پوکیدم از بس درس خوندم وقتی یادم میاد به حال خودم گریم میگیره بحث حال نداشتن نیست

حتی اهل کار کردن هم نیستند ولی نسبت به همه چیز خورده میگیرند

من که کار نمیبینم حتما باید به قول دوستیمون یند پ داشته باشی بری سر کار از اونجایی که من هیچ کدومش ندارم باید بشینم حسرت این عمر تلف شدم بخورم

ولی نسبت به همه چیز خورده میگیرند

تا خورده ای نباشه ادم مگه مریض باشه خورده بگیره

من اگه این چند سالی که تو دانشگاه تلف کردم رفته بودم حداقل رو بقالی سر کوچمون کار کرده بودم الان حتما وضعیتم از این بهتر بود

البته نمی خوام این دوستمون نامیدکنم خودشون بهتر میتونن تصمیم بگیرن

emadpumad
02-06-2012, 18:55
مث اینکه شما از وضعیت فعلی خبر نداری

من به شخصه دیگه پوکیدم از بس درس خوندم وقتی یادم میاد به حال خودم گریم میگیره بحث حال نداشتن نیست

من که کار نمیبینم حتما باید به قول دوستیمون یند پ داشته باشی بری سر کار از اونجایی که من هیچ کدومش ندارم باید بشینم حسرت این عمر تلف شدم بخورم

تا خورده ای نباشه ادم مگه مریض باشه خورده بگیره

من اگه این چند سالی که تو دانشگاه تلف کردم رفته بودم حداقل رو بقالی سر کوچمون کار کرده بودم الان حتما وضعیتم از این بهتر بود

البته نمی خوام این دوستمون نامیدکنم خودشون بهتر میتونن تصمیم بگیرن

با کمال احترام
صحبت های شما پذیرفته نیست برای من
نه تنها در ایران بلکه در بسیاری از جاهای دنیا معمولا افراد از آشنایان خود برای کار سود میجویند که البته به غیر از ایران در اکثر جاهای ذکر شده شایسته سالار هم هستند یعنی حتی اگر با داشتن آشنا به جایی معرفی شوید باید دارای صلاحیت لازم برای بدست آوردن اون موقعیت شغلی باشید .
معمولا برای کار کردن و تحصیل و حتی اجاره کردن خانه ها از شما ریکامندیشن یا معرفی نامه می خواهند که کسی شما رو معرفی کرده باشه که آدم سر شناسی باشه و شما بسته به اون فرد از امتیاز این قسمت در رزومه خود بهره میبرید.
خیلی وارد این بحث نمیشیم در جواب شما باید بگم که :
شما میگی در ایران همه چیز پارتی هست و درس خواندن پشیزی ارزش ندارد ( بنده موثر بودن پارتی در ایران برای همه چیز رو تایید میکنم ) ولی اون همه چیز نیست بلکه قسمتی از ماجراست.
شما میگی کسی که پارتی نداره درس هم نخونه ؟ با این حساب باید بره ور دست بناهای زحمت کش خشت بچینه یا اینکه شغل شریف کفاشی را پیشه کند یا اگر که خانواداش دارای استتاعت مالی هست حرفه ای بسته به توانش جویا بشه
من چیز دیگه ای میگم میگم من که آشنا ندارم با تحصیل و بدست آوردن مهارت های کاری بتونم توانایی های کاری خودم رو جوری اثبات کنم که وقتی رزومه رو میفرستم برای کارفرما. مشتاق و طالب حضور من باشه.
خوب وقتی داخل رزومه شما جای مهمترین قسمت یعنی تحصیلات خالی باشه با اطمینان عرض میکنم که کار فرما شاید بر رسی هم نکونه ادامه رو.
در پایان خاطر نشان میکنم که همیشه وضعیت کشور اینچنین نخواهد بود
مملکت ما منابع بسیار زیادی داره وضع سیاسی کشور باید باز تر بشه تا در های مملکت باز بشه و سرمایه گذاران وارد شن و اونموقع زیاد دور نخواهد بود که جای جوانان تحصیل کرده تاثیر گذار هست و شایسته سالاری بر میگرده به مهم ترین عامل انتخاب افراد
موفق باشید

MR.CART
02-06-2012, 19:11
از نظر من هم درس خوندن تو این دوره زمونه بیهودس نمونش اشنای خودم من رشته کامپیوتر داره چندین سال به مطالعه رشته کامپیوتر پرداخت ولی الان فیلنامه می نویسه!! به خدا راست میگم با وجود اینکه اون همه سال به رشته کامپیوتر خونده بود:41:
نمونه بعدیش پدر خودم میدونید که اون زمون امکانات تحصیلی خیلی کم بود و پدر من هم که روستا نشین بود نه شهری!ولی الان وضعش تو سرکار خیلی خوبه ولی بدونید اصلا هم پارتی در کار نبوده به خدا و همش تلاش پدرم بود:20:

Karkas20
02-06-2012, 19:33
مث اینکه شما از وضعیت فعلی خبر نداری من به شخصه دیگه پوکیدم از بس درس خوندم وقتی یادم میاد به حال خودم گریم میگیره بحث حال نداشتن نیست من که کار نمیبینم حتما باید به قول دوستیمون یند پ داشته باشی بری سر کار از اونجایی که من هیچ کدومش ندارم باید بشینم حسرت این عمر تلف شدم بخورمتا خورده ای نباشه ادم مگه مریض باشه خورده بگیره من اگه این چند سالی که تو دانشگاه تلف کردم رفته بودم حداقل رو بقالی سر کوچمون کار کرده بودم الان حتما وضعیتم از این بهتر بودالبته نمی خوام این دوستمون نامیدکنم خودشون بهتر میتونن تصمیم بگیرنشما اسپرمر خوبی میشید !!!شما غصه من را نخوره ، اگر درس هم کاری برای من نکرد ، پیش خودم میگم تلاش کردم و برام فایده ای نداشت نه اینکه بدون تلاش بگم چرا کار برای من پیدا نشد !!هرکسی زحمت بکشه ، اق خدا هواشا داره ، شک نکن دادا

emadpumad
02-06-2012, 20:22
از نظر من هم درس خوندن تو این دوره زمونه بیهودس نمونش اشنای خودم من رشته کامپیوتر داره چندین سال به مطالعه رشته کامپیوتر پرداخت ولی الان فیلنامه می نویسه!! به خدا راست میگم با وجود اینکه اون همه سال به رشته کامپیوتر خونده بود:41:
نمونه بعدیش پدر خودم میدونید که اون زمون امکانات تحصیلی خیلی کم بود و پدر من هم که روستا نشین بود نه شهری!ولی الان وضعش تو سرکار خیلی خوبه ولی بدونید اصلا هم پارتی در کار نبوده به خدا و همش تلاش پدرم بود:20:
این بحث آشنای شما مربوط میشه به توقعات و انتظارات کاری
کارهایی که با مدرک کامپیوتر براش گیر میومده از کار فعلی اون در سطح پایین تری بوده و ایشون گذینه بهتر رو انتخاب کرده درسته که ایشون رشته کامپیوتر خونده ولی همش که درسهای تخصصی نبوده
نکته اینحاست که افراد با ورود به محیط های آکادمیک از لحاظ اجتماعی و فرهنگی رشد میکنن وهمین کار فیلمنامه نویسی ایشون از همین رشد حاصل شده

kases
02-06-2012, 20:57
درود

من فقط حقایق روزانه که برخورد داشتم اینجا گفتم

وگرنه هر کسی راه خودش انتخاب میکنه

شما میتونی حرفای منو قبول نداشته باشی و نظرشما قابل احترام

شاید حقایقی که من دیدم شما ندیده باشید

منم میدونم تحصیل برای رشد سطح فکری بسیار عالیه

به نظر من سه راه

۱. قانون بند پ

۲.در رشته ای که داری تحصیل میکنی بهترین باشی که کار خودش بیاد دنبالت (همه نمیتونن از این بند استفاده کنند )

۳.در رشته ای که بلدی حالا نمی خواد سطح بالا باشی + قانون بند پ

پس همینجور که گفتین تحصیل شرط هست ولی کافی نیست ینی باید بند پ همراهش باشه

خوش باشین

Cna_1
06-06-2012, 20:07

از شما اين عمل ناپسند ترولينگ بس بعيده :39:

Cna_1
06-06-2012, 20:20
پاك شود..................................

emadpumad
06-06-2012, 22:34
بسته به نوع هدف و نگرش افراد و خواسته ها و نياز ها و انتظاراتي كه دارن
هركس بايد خودش انتخاب كنه چي براش مهمتره و بهتره

هدف به عقیده من مهمترین و اصلی ترین نکته در تایین مسیر هست
اگر هدف مشخصی در ذهن داشته باشیم به راهتی میتونیم برای رسیدن به مقصدمون راه رو انتخاب کنیم
آیا درس بخونم ؟ و آیا درس نخونم؟
خیلی از ما با موضوعیت و اهمیت هدف آشنایی نداریم.
و فقط " هدف " رو میشنویم بدون اونکه به مفهومش پی ببریم.
من خیلی هارو میشناسم که با اهداف واهی ویا پوچ وارد دانشگاه میشن
زیاد شنیدیم این جملات رو که : وقتی وارد دانشگاه میشی همه یه جور دیگه نگاهت میکنن
دانشگاه کلاس داره
و یا اگه نرم دانشگاه مادرم میکشتم !
و بسیاری هم برای فرار از یک سری مشکلات و به دست آوردن خوشی های خیالی وارد میشن
و در آخر سر افکنده از راهی که اومدن یا در وسط راه ول میکنن و یا پس از پایان دوره به ناکجا آباد و اول راه میرسن
چونکه اهدافی که در بالا گفته شده رو سریع بهش میرسن و دچار یک نوع سر در گمی میشن

Khan gholi
06-06-2012, 23:06
برای اینکه خوب بتونید درس بخونید باید درس رو بصورت فهرست وار در بیارید.مثلا اگر رشته تون تجربی بود بگید که تقسیم سلولی:شامل تقسیم سلول در ....... و کلا درس هایی دانشگاهی رو تریب روزنامه بخونید و مطلب کلی رو دستتون بیادبعد همونا رو با اضافات خودتون توی امتحان بنویسید.سعی کنید همه مطلب رو تا دقیقه نود بخونید حتی شده با تاخیر به امتحان برید.نگید دیگه وقت نیست بزار همین رو خوب یاد بگیرم.کوچکترین مطالب حتی سر فصل کتاب میتونه نرم اور بشه(من یک درس چهار واحدی داشتم فقط از اسم سر فصل های با یک ذره جزیاات قبول شدم با نمره 10)سعی کنید زیاد وارد جزییات مطالب نشید.سعی کنید شب امتحان کمتر خورید,کمتر بخوابید,کمتر وقت تلف کنید.کل مدت امتحانات 20 روز هم نمیشه.معدلتون رو ببرید بالا که اگر پارتی ندارید این یک امتیاز ویژه در استخدامی خواهد شد
درس خوندن توی این دوره زمونه باید ببینی هدفت چیه؟
1_لذت بردن از رشته:پسرخالم الان داره رشته شیمی می خونه واقعا بازار کاره نداره.فوق لیسانس هاش بیکاره بیکارن.مگه توی یک کارخونه پارتی داشته باشی.ولی اون لذت میبره.من الان خودم رشته ایی دارم میخونم توی زندگیم کاربرد داره پس فردا نرفتم سرکار اصلا ناراحت نیستم که بگم وقت و پولم رو تلف کردم
2_برای سرگرمی:خیلی میان میگن کلاس داره , میشه با جنس مخالف رابطه برقرار کرد که به نظرم من چرته کلاس چی اخه(به شخصه گفتم از خانواده دور میشم میرم می ترکونم الان بعد چند سال به این نتیجه رسدیم چه غلطی کردم شهر خودم نرفتم) ,جنس مخالفم که فت وفراوان تو خیابان,ولی بعضی ها مدرک برای ازدواج میخواند
3_کار:با انتخاب رشته مشخص می کنید چیکاره مشید.الان اکثرا میرند عمران,معماری رشته هایی که فعلا بازار کارش خوبه
4_ارتفا فرهنگ :بهترین خوبی که دانشگاه داره البته اونم به جایی که تحصیل می کنید ربط داره اینکه فرهنگتون رو مقداری بالاتر میبره چون توسط دوستاتون میتونید تصحیح بشید .
خیلیا رو میشناسم دو ترم اومدن دیدن نمیتونند ادامه بدن انصراف دادن واقعا اینجوری خوبه که بشه چیز رو تجربه کرد وعقده برات نشه

Ghaioom
07-06-2012, 05:07
رفیق دارم شب امتحان میخونه از منی که چند روز قبل امتحان کتاب را قورت میدم نمرش بالاتره ![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
تقلب میزنه حتماً :31:

مام درسامون خوب نیست! :13:
کلا تو دانشگاه از بس درساش سخته اینطوری میشه آدم دگه :|
تو دبیرستان که عین آدم نمرمون خوب میبود : دی

kases
07-06-2012, 09:27
از شما اين عمل ناپسند ترولينگ بس بعيده

من؟ ترول چی چی بید ؟:biggrin:

کلا تو دانشگاه از بس درساش سخته اینطوری میشه آدم دگه :|

والا تعریف از خود نباشه ولی من هیچ وقت اخر کتاب ندیدم چی نوشته همیشه نصفش می خوندم و از اونجایی که تو پیام نور قدرت تست زنی مهمه نمره قبولی میگرفتم البته نمراتم زیاد بالا نبود اما برای من پاس شدن مهم بود حتی با نمره 9.50:biggrin:

البته میدونم کاربرKARKAS20 چرا نمیتونه تمرکز کنه از صبح که از خواب بیدار میشه میپره تو نت مخرب تست کردن تا وقتی که می خواد بخوابه :biggrin:

Karkas20
07-06-2012, 10:44
من؟ ترول چی چی بید ؟:biggrin:

والا تعریف از خود نباشه ولی من هیچ وقت اخر کتاب ندیدم چی نوشته همیشه نصفش می خوندم و از اونجایی که تو پیام نور قدرت تست زنی مهمه نمره قبولی میگرفتم البته نمراتم زیاد بالا نبود اما برای من پاس شدن مهم بود حتی با نمره 9.50:biggrin:

البته میدونم کاربرKARKAS20 چرا نمیتونه تمرکز کنه از صبح که از خواب بیدار میشه میپره تو نت مخرب تست کردن تا وقتی که می خواد بخوابه :biggrin:

شوخی و مزاح بسه دیگه !!!

من تایپیک نزدم که شما بیایید تفریح کنید ، در ضمن روش یادداشت برداری خوبه ، تست کردم و جواب داده !!:27:

ترم پیش 1 ماه انجمن نبودم برای امتحانات ولی معدلم چیزی که میخواستم نشد ، و مشکل از نت نیست از تمرکز است !!!

شما هم شورش را در اوردید ، درس خوبه یا کار ، به من و شما ربطی نداره که غصه یکی دیگه را بخوریم:46:

Cna_1
07-06-2012, 11:07
شما به اعصابت مسلط باش
بخواي نخواي تو نت و انجمن گفتگو كردن اين مسائلم داره!

kases
07-06-2012, 11:08
شوخی و مزاح بسه دیگه !!!

من تایپیک نزدم که شما بیایید تفریح کنید ، در ضمن روش یادداشت برداری خوبه ، تست کردم و جواب داده !!:27:

ترم پیش 1 ماه انجمن نبودم برای امتحانات ولی معدلم چیزی که میخواستم نشد ، و مشکل از نت نیست از تمرکز است !!!

شما هم شورش را در اوردید ، درس خوبه یا کار ، به من و شما ربطی نداره که غصه یکی دیگه را بخوریم:46:

خونسردی خودت حفظ کن kakas20 عزیز:31:

منم داشتم حقایق میگفتم اما وقتی واقعیتها گفته میشه ...................:4:

خوب من دارم غصه شما رو میخورم فکر میکنی دارم شوخی میکنم اما این حرفا کاملا جدیه اما کسی درک نمیکنه :biggrin:

مطمینم در چند سال اینده حرفایی که زدم برات به واقعیت تبدیل میشه و خودت میبینی:biggrin:

:biggrin:در ضمن من دوست دارم اینجا پست بدم حرفیه؟:biggrin:

Karkas20
07-06-2012, 11:18
شما به اعصابت مسلط باش
بخواي نخواي تو نت و انجمن گفتگو كردن اين مسائلم داره!

اگر با من هستید؟

علی دوست من هست ، برای شوخی بهش گفتم اگر جلوشا نگیریم ، استاد افشاگری:31: