PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کشف راز یک فایل عجیب!

اسطقس
31-05-2012, 19:48
سلام

سلام به همه

من یه فایل بدون پسوند با حجم 123 مگا بایت دارم. میخاستم بدونم چطوری میتونم بفهمم پسوندش چیه. خودم چند تا پسوند مثل mpg یا zip یا rar را امتحان کردم ولی باز نشد. میخاستم بدونم کلا روش درستش چیه و چطوری میشه فهمید.
ببخشید که متن به جذابی تیتر نبود. ولی انصافا دروغ هم نبود
مرسی

ناظر محترم:
من تو تاپیک "سوالم را کجا بپرسم" اول سوالم رو مطرح کردم گفتن اینجا بپرس. اگر جای دیگه باید میپرسیدم زحمت انتقالش با خودتون . مرسی"

bane_soheil
31-05-2012, 20:08
از نرم افزار filealyzer استفاده کن، بهت می گه که فرمت فایل چی یه

hamed29
31-05-2012, 21:33
سلامسلام به همهمن یه فایل بدون پسوند با حجم 123 مگا بایت دارم. میخاستم بدونم چطوری میتونم بفهمم پسوندش چیه. خودم چند تا پسوند مثل mpg یا zip یا rar را امتحان کردم ولی باز نشد. میخاستم بدونم کلا روش درستش چیه و چطوری میشه فهمید.‏مطمئنید‎ ‎که اون فایل ،یه فایل حقیقیه!ممکنه یه فایل کاذب باشه که فقط حجم اشغال میکنهاز همینها که مثلا با دستور ‏cmd‏ ایجاد میشه که حجم درایو فلش فول بشه،تا امکان ورود هیچ فایل جدیدی از جمله ویروس به فلش وجود نداشته باشه‎ ‎

اسطقس
01-06-2012, 02:28
مطمئنید‎ ‎که اون فایل ،یه فایل حقیقیه!ممکنه یه فایل کاذب باشه که فقط حجم اشغال میکنهاز همینها که مثلا با دستور ‏cmd‏ ایجاد میشه که حجم درایو فلش فول بشه،تا امکان ورود هیچ فایل جدیدی از جمله ویروس به فلش وجود نداشته باشه‎ ‎

راستش وقتی نمیدونی یه فایلی چیه نمیتونی قضاوت کنیکه حقیقیه یا نه. ولی خب قاعدتا من که فایل الکی نساختم از جای دیگم نمیتونستهب یاد پس لابد حقیقیه دیگه

از نرم افزار filealyzer استفاده کن، بهت می گه که فرمت فایل چی یه

اسم این نرم افزار رو نشنیده بودم. مرسی از راهنمائیتون. امیدوارم برای دانلود وجود داشته باشه

omid.sarmad
01-06-2012, 15:28
با نرم افزارهای hexa editor فایل رو باز کن. همون چند حرف اول پسوند فایلو می نویسه.

اسطقس
01-06-2012, 16:48
با نرم افزارهای hexa editor فایل رو باز کن. همون چند حرف اول پسوند فایلو می نویسه.

مرسی امید جان
باید یکی از این دو تا نرم اافزار رو گیر بیارم. کلا عجیبه که راه راحت تری وجود نداره!

A M ! N
01-06-2012, 17:10
سلام.

حالتون خوبه ؟؟

اول این برنامه رو بگیر :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

نیازی به نصب هم نداره.. فقط Net framework. باید نصب باشه، و چون احتمالا الان باید VB.net روی سیستمت باشه ، دیگه نیازی به این کار نداری.

بعد کتابخونه ی پایین رو بگیر :

وقتی برنامه رو باز میکنی اون قسمت پایین ، ازت آدرس این کتابخونه رو میخواد که میدی و خودش شناسایی میکنه، در آخر هم اون فایل بدون Extension ، آدرسش رو بالا وارد کن.

بهترین آرزوها..

اسطقس
01-06-2012, 17:24
سلام.

حالتون خوبه ؟؟

اول این برنامه رو بگیر :

نیازی به نصب هم نداره.. فقط Net framework. باید نصب باشه، و چون احتمالا الان باید VB.net روی سیستمت باشه ، دیگه نیازی به این کار نداری.

بعد کتابخونه ی پایین رو بگیر :

وقتی برنامه رو باز میکنی اون قسمت پایین ، ازت آدرس این کتابخونه رو میخواد که میدی و خودش شناسایی میکنه، در آخر هم اون فایل بدون Extension ، آدرسش رو بالا وارد کن.

بهترین آرزوها..

سلام
امین جان هر چند بهت توصیه شده که با ما نپری ولی بازم دمت گرم که سوال منو جواب میدی
بنظرت عجیب نیست که راه ساده تری برای اینکار وجود نداره؟ مثلا خود ویندوز چرا همچین قابلیتی نداره؟ یا حداقل یه آنالیزور خودش معرفی نمیکنه
چرا انتی ویورسم نمیگه این فایل چه نوع فایلیه؟
بنظر من عجیبه. الان سوالم فرق کرده. با راهنمایی شما و دوستان دیگه مشکل سوند حل میشه ولی جواب این سوال رو که چرا راه ساده تری وجود نداره کی باید بده؟

A M ! N
01-06-2012, 18:20
سلام
امین جان هر چند بهت توصیه شده که با ما نپری ولی بازم دمت گرم که سوال منو جواب میدی
بنظرت عجیب نیست که راه ساده تری برای اینکار وجود نداره؟ مثلا خود ویندوز چرا همچین قابلیتی نداره؟ یا حداقل یه آنالیزور خودش معرفی نمیکنه
چرا انتی ویورسم نمیگه این فایل چه نوع فایلیه؟
بنظر من عجیبه. الان سوالم فرق کرده. با راهنمایی شما و دوستان دیگه مشکل سوند حل میشه ولی جواب این سوال رو که چرا راه ساده تری وجود نداره کی باید بده؟

سلام..

اولا که کسی اینجا توصیه نمیکنه ، اگه همچین کسی رو شناختی به من معرفی کن.:46: فقط برای انجام وظیفه اینجا هستم.

به نظر من اصلا عجیب نیست.. هرفایل شامل یک سری کد هست، ویندوز هم برنامه ای یا دیتابیسی درش تعبیه نشده که بتونه تشخیص بده یک فایل از بین 52000 نوع پسوند و فرمت چه رفتاری داره.

به هرحال مایکروسافت این وقتایی رو که میخواد واسه اینکارا صرف کنه ، همون بهتر که به فکر رفع Bug و Leak هاش باشه.

بسیاری از فایلها ، دارای Header هستند ، که همون دو خط اول کدهاش نوشته شده.

معمولا یک فایل Exe اینطوری شروع میشه :

\x4D\x5A

Document ها اینطوری شروع میشن :

\xD0\xCF\x11\xE0\xA1\xB1\x1A\xE1\x00

PDF ها اینطوری شروع میشن :

%PDF-1

با برنامه های مشاهده گر Hex editor میتونی کدهای باینری یک فایل رو بررسی کنی و تحت یک کامپایلر حتی کار یک فایل رو بفهمی..

موفق باشی..

rostamiani
01-06-2012, 18:39
[COLOR=#000080]سلام..

اولا که کسی اینجا توصیه نمیکنه ، اگه همچین کسی رو شناختی به من معرفی کن.:46: فقط برای انجام وظیفه اینجا هستم.

به نظر من اصلا عجیب نیست.. هرفایل شامل یک سری کد هست، ویندوز هم برنامه ای یا دیتابیسی درش تعبیه نشده که بتونه تشخیص بده یک فایل از بین 52000 نوع پسوند و فرمت چه رفتاری داره.

به هرحال مایکروسافت این وقتایی رو که میخواد واسه اینکارا صرف کنه ، همون بهتر که به فکر رفع Bug و Leak هاش باشه.

فکر کنم مشکل باید تا الآن حل شده باشه ...
فقط می خواستم جهت اطلاعات عمومی بگم سیستم عامل لینوکس و بقیه سیستم عامل هایی که از پارتیشین های ext استفاده می کنن ،نوع فایل رو هم همراهش ذخیره می کنن.پس فایل PDF همیشه PDF هست حتی اگه پسوندش رو عوض کنی یا پاک کنی :)
ولی NTFS و FAT32 چنین قابلیتی ندارند ! (ما که ندیدیم ...)

اسطقس
01-06-2012, 19:01
من فکر میکنم این فایل از طریق ریکاوری بدست اومده
بنظرتون ممکنه یه فایل اصلا هیچ پسوندی نداشته باشه؟
( متاسفانه الان امکان دانلود این برنامه ها رو ندارم ولی بزودی میگرمشون )
ممکنه یه فایل غاطی پاتی چند فایل باشه؟
یعنی برنامه ریکاوری الکی یه چیزهایی رو غاطی کرده باشه؟

امین جان من که سر از کارهای تو در نیاوردم. تو اورشلیم !!!!!!!! نمیدونم ولی تو ایران تو 18 سالگی همچین مخ هایی وجود نداره

rostamiani
01-06-2012, 19:04

امین جان من که سر از کارهای تو در نیاوردم. تو اورشلیم !!!!!!!! نمیدونم ولی تو ایران تو 18 سالگی همچین مخ هایی وجود نداره

احتمالش کم نیست
برای من زیاد پیش اومده که یه سری فیلم رو به هم وصل شده تحویل می داد
توی پلیر VLC اجراش کن ... اگه فیلم باشه احتمالا نشون میده ... حتی اگه چند تا فیلم به هم وصل شده یا قسمتی از یک فیلم هم باشه خیلی وقت ها یه کارایی می تونه بکنه !

A M ! N
01-06-2012, 19:20

بله .. یه فایل میتونه هیچ پسوندی نداشته باشه و در عین حال مورد پردازش هم باشه.

c:\windows\system32\drivers\etc

نمونه ای هست..فایل Hosts هیچ پسوندی نداره ، ولی از مهمترین فایل هاست ، البته این فایل یک txt هست که شامل یک سری IP آدرس هستش ، هربار که به اینترنت میخوای دسترسی پیدا کنی، قبلش ویندوز این فایل رو چک میکنه تا مطمئن بشه نام هر شبکه با آدرس IP خودش متفارن نباشه.

ویندوز XP این فایل تحت پردازش نیست ولی داخل ویندوز 7 این فایل معمولا تحت پردازش هست و گاها اگه آنتی ویروس داشته باشی، این فایل جز ناحیه ی مضاعف امنیتی آنتی ویروس شما خواهد بود.

در مورد ریکاوری ها هم ، ازونجا که فایل باید از بین سکتورهای گوناگون پیدا بشه و این بستگی به کیفیت ریکاوری داره، ممکنه یک فایل رو حتی با فایل دیگه Merge کنه و اصن نتیجه اون چیزی که شما میخوای نباشه.

در مورد جمله ی آخرت هم.. متاسفانه این کار من نبوده :3:

بهترین آرزوها..

اسطقس
01-06-2012, 19:30
این فایل رو با ویدئو کانورتور خاستم کانورت کنم ولی میگه فیلم نیست. بنظر خودم اصلا این هیچ فایلی نیست و بقول شما merge هست
این VLC فایلهای ویدئو رو بزور نشون میده چه برسه این فایل رو
ولی جالبه که 123 مگا بایته!
در مورد فایل hodts هم قبلا آقا مسعود بت من یه چیزهایی بهم گفته

rostamiani
01-06-2012, 19:34
این فایل رو با ویدئو کانورتور خاستم کانورت کنم ولی میگه فیلم نیست. بنظر خودم اصلا این هیچ فایلی نیست و بقول شما merge هست
این VLC فایلهای ویدئو رو بزور نشون میده چه برسه این فایل رو
ولی جالبه که 123 مگا بایته!
در مورد فایل hodts هم قبلا آقا مسعود بت من یه چیزهایی بهم گفته

VLC به زور نشون میده ؟؟؟ !
هم سال هاست از VLC استفاده می کنم و به نظرم از خیلی از پلیر ها بهتره ! بی انصاف نباشید !
معمولا جا هایی که بقیه گیر می کنن مشکلی نداره !

در مورد فایل های تیکه تیکه ریکاور شده فیلم ها رو باهاش تست کردم و تجربه خودم رو گفتم. واقعا این فایل های داغون رو فقط با VLC تونستم پخش کنم
ولی فقط در صورتی که فیلم یا آهنگ باشه :)

A M ! N
01-06-2012, 19:39
VLC داخل لینوکس یکی از بهترین Player ها هستش.. همچنین میتونی یک فایل ویدئویی رو که با دستگاه گیرنده ی دیجیتال جمهوری اسلامی ! ضبط شده رو ، تست کنی، تا اونجایی که میدونم فقط VLC میتونه Render کنه..

بهترین آرزوها..

اسطقس
02-06-2012, 01:53
VLC داخل لینوکس یکی از بهترین Player ها هستش.. همچنین میتونی یک فایل ویدئویی رو که با دستگاه گیرنده ی دیجیتال جمهوری اسلامی ! ضبط شده رو ، تست کنی، تا اونجایی که میدونم فقط VLC میتونه Render کنه..

بهترین آرزوها..

VLC به زور نشون میده ؟؟؟ !
هم سال هاست از VLC استفاده می کنم و به نظرم از خیلی از پلیر ها بهتره ! بی انصاف نباشید !
معمولا جا هایی که بقیه گیر می کنن مشکلی نداره !

در مورد فایل های تیکه تیکه ریکاور شده فیلم ها رو باهاش تست کردم و تجربه خودم رو گفتم. واقعا این فایل های داغون رو فقط با VLC تونستم پخش کنم
ولی فقط در صورتی که فیلم یا آهنگ باشه :)

امین جان همه که اماکنات فضانوردی ندارن. ما را چکار به لینوکس؟ لینوکس برای شما از ما بهتران است! پس تو اورشلیم استان مرکزی هم با فیلم های بدون صدای گیرنده های دیجیتال آشنا هستی:31:
راستش خودم VLC دارم ولی خب گاهی اوقات که چه عرض کنم اغلب اوقات غاط میزنه. ضمنا یه چیز جالبی که داره اگر موقع باز شدنش سریع ببندیتش قالب پلیر بسته میشه و فیلم با برنامه diretix باز میشه!!!!

rostamiani
02-06-2012, 05:37
امین جان همه که اماکنات فضانوردی ندارن. ما را چکار به لینوکس؟ لینوکس برای شما از ما بهتران است! پس تو اورشلیم استان مرکزی هم با فیلم های بدون صدای گیرنده های دیجیتال آشنا هستی:31:
راستش خودم VLC دارم ولی خب گاهی اوقات که چه عرض کنم اغلب اوقات غاط میزنه. ضمنا یه چیز جالبی که داره اگر موقع باز شدنش سریع ببندیتش قالب پلیر بسته میشه و فیلم با برنامه diretix باز میشه!!!!

چه نسخه ای از VLC رو دارید ؟
جدیدا نسخه 2 هم اومده که هنوز توی ویندوز باگ داره . از 1.1.11 استفاده کنید :)

A M ! N
02-06-2012, 14:32

اسم لینوکس که میاد همه فک میکنن چیز عجیبیه یا وحشتناکه.. نسخه ی 17 فدورا رو نصب کن ببین چقدر سریعتر از ویندوز میتونی باهاش ارتباط برقرار کنی، نه اتفاقا من هرگز ازین دستگاه منحرف کننده استفاده نکردم.

موفق باشی.

اسطقس
02-06-2012, 17:02
اسم لینوکس که میاد همه فک میکنن چیز عجیبیه یا وحشتناکه.. نسخه ی 17 فدورا رو نصب کن ببین چقدر سریعتر از ویندوز میتونی باهاش ارتباط برقرار کنی، نه اتفاقا من هرگز ازین دستگاه منحرف کننده استفاده نکردم.

موفق باشی.

میشه یه کمی در مورد لینوکس توضیح بدی؟
میتونم بروش همین برنامه هایی که رو ویندوز نصب کردم نصب کنم؟ مخصوصا تورنت و ویژوال استدیو.
--------
پست هام با این پست 3 رقمی شد:5:

rostamiani
02-06-2012, 17:12
میتونم بروش همین برنامه هایی که رو ویندوز نصب کردم نصب کنم؟ مخصوصا تورنت و ویژوال استدیو.

ویژوال استودیو مال مایکروسافته و برای لینوکس منتشر نکرده !
ولی خیلی از برنامه های دیگه یا معادل دارند یا به خوبی اونجا کار می کنند :)

می تونی از لینوکس در کنار ویندوز استفاده کنی.
اکثر لینوکس ها بدون نصب از روی سی دی بالا میان .می تونی مجانی دانلودشون کنی و تست کنی ببینی چطوره .بعد هم می تونی به راحتی توی Virtual Box یا VmWare داخل ویندوز نصبش کنی تا دستت بیاد :)
به نظر من برای شروع Linux Mint ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) مناسب تره :)

اینجا رو ببین :

A M ! N
02-06-2012, 18:05
--------
پست هام با این پست 3 رقمی شد:5:

خب اولا اینکه لینوکس با C نوشته شده.. نسبت به ویندوز خیلی پایدار تر هست و دارای امنیت بیشتری نسبت به ویندوز هستش..، از طرف دیگه متن باز هستش ، یعنی دارای انعطاف زیادی هست. کنسول برنامه نویسی لینوکس یعنی GCC کامپایلرهای C++ , Ada , Java , Fortran ,C#, PHP , Python , Perl , , C و ...... رو ساپورت میکنه.

برای اینکه بتونی خلع VS رو پر کنی میتونی از Gambas یا FreeBasic یا Xbasic و همچنین پروژه ی Mono که میتونید از طریق اون Net. رو روی لینوکس استفاده کنی..:20:

از نظر رابط کاربری هم بارها زیباتر از محصولات مایکروسافت هستند معمولا.. اما برای نصب برنامه ها اگر برنامه رو داخل Repository داشته باشی که به راحتی از قسمت Software install نصبش میکنی ، اگه هم نداشته باشی که تحت یک دستور داخل Terminal دانلود و نصبش میکنی ، که لذتشم از ویندوز که فقط به ما یاد داده شده کلید Next رو بزنیم خیلی بیشتره..

برای شروع کار هم نسخه ی دبیان رو چون دارای پکیج های Pre-installed بیشتری هستش بیشتر توصیه میشه... البته مینت هم خوبه.:20:

موفق باشی.

اسطقس
02-06-2012, 19:36
ویژوال استودیو مال مایکروسافته و برای لینوکس منتشر نکرده !
ولی خیلی از برنامه های دیگه یا معادل دارند یا به خوبی اونجا کار می کنند :)

می تونی از لینوکس در کنار ویندوز استفاده کنی.
اکثر لینوکس ها بدون نصب از روی سی دی بالا میان .می تونی مجانی دانلودشون کنی و تست کنی ببینی چطوره .بعد هم می تونی به راحتی توی Virtual Box یا VmWare داخل ویندوز نصبش کنی تا دستت بیاد :)
به نظر من برای شروع Linux Mint ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) مناسب تره :)

اینجا رو ببین :

خب اولا اینکه لینوکس با C نوشته شده.. نسبت به ویندوز خیلی پایدار تر هست و دارای امنیت بیشتری نسبت به ویندوز هستش..، از طرف دیگه متن باز هستش ، یعنی دارای انعطاف زیادی هست. کنسول برنامه نویسی لینوکس یعنی GCC کامپایلرهای C++ , Ada , Java , Fortran ,C#, PHP , Python , Perl , , C و ...... رو ساپورت میکنه.

برای اینکه بتونی خلع VS رو پر کنی میتونی از Gambas یا FreeBasic یا Xbasic و همچنین پروژه ی Mono که میتونید از طریق اون Net. رو روی لینوکس استفاده کنی..:20:

از نظر رابط کاربری هم بارها زیباتر از محصولات مایکروسافت هستند معمولا.. اما برای نصب برنامه ها اگر برنامه رو داخل Repository داشته باشی که به راحتی از قسمت Software install نصبش میکنی ، اگه هم نداشته باشی که تحت یک دستور داخل Terminal دانلود و نصبش میکنی ، که لذتشم از ویندوز که فقط به ما یاد داده شده کلید Next رو بزنیم خیلی بیشتره..

برای شروع کار هم نسخه ی دبیان رو چون دارای پکیج های Pre-installed بیشتری هستش بیشتر توصیه میشه... البته مینت هم خوبه.:20:

موفق باشی.

دمتون گرم بخدا!
چقد شما اطلاعات دارید و من ندارم:-(
راستش من الان یه کمی مشکل اینترنت و فضای هارد دارم
این دو تا رو که حل کنم حتما میرم سراغ لینوکس هر چند که با توضیحاتی که شمام دادید چیزی نفهمیدم
البته من ناچارم xp رو هم داشته باشم چون با visual studio کار میکنم
من تحقیق کردم گفتن نیازی نیست لینوکس یادبگیری وگرنه بصورت حرفه ای میرفتم دنبالش. یعنی منظورم اینه که برای برنامه نویس شدن نیاز نیست لینوکس بدونی یعنی بعدا بکارت نمیاد. حالا نمیدونم چقد حرفشون درسته. بهرحال متن باز بودن لینوکس هم خودش یه مساله ایه ولی خب من نمیدونم میشه با #C براش برنامه نوشت یا نه!
امین جان امیدوارم بیش از 100 سال عمر نکنی وگرنه با این سرعتی که تو داری علم برای یادگیری کم میاری!
این تاپیک هم ترکیب جالبی داره : تهران - آورشلیم - نیشابور !!!!
آدم یاد بندرعباس پاکستان میفته!!!!!

rostamiani
02-06-2012, 19:55
دمتون گرم بخدا!
چقد شما اطلاعات دارید و من ندارم:-(
راستش من الان یه کمی مشکل اینترنت و فضای هارد دارم
این دو تا رو که حل کنم حتما میرم سراغ لینوکس هر چند که با توضیحاتی که شمام دادید چیزی نفهمیدم
البته من ناچارم xp رو هم داشته باشم چون با visual studio کار میکنم
من تحقیق کردم گفتن نیازی نیست لینوکس یادبگیری وگرنه بصورت حرفه ای میرفتم دنبالش. یعنی منظورم اینه که برای برنامه نویس شدن نیاز نیست لینوکس بدونی یعنی بعدا بکارت نمیاد. حالا نمیدونم چقد حرفشون درسته. بهرحال متن باز بودن لینوکس هم خودش یه مساله ایه ولی خب من نمیدونم میشه با #C براش برنامه نوشت یا نه!
امین جان امیدوارم بیش از 100 سال عمر نکنی وگرنه با این سرعتی که تو داری علم برای یادگیری کم میاری!
این تاپیک هم ترکیب جالبی داره : تهران - آورشلیم - نیشابور !!!!
آدم یاد بندرعباس پاکستان میفته!!!!!

اگه نمی تونی دانلود کنی لینوکس رو از اینجا بخر. همه جور لینوکس داره :

یکی از اینا : mint یا ubuntu یا Fedora .بازم میگم برای شروع مینت باید بهتر باشه.
فضای هارد هم اگه کم داری می تونی سیستم رو از روی سی دی بالا بیاری و لینوکس رو با همه برنامه های پیشرفتش داشته باشی و ببینی چطوره بدون اینکه تغییری توی هاردت بدی !. تقریبا همه کارا رو اینطوری میشه انجام داد
برای مهاجرت به لینوکس بهتره یه مدت سعی کنی از برنامه هایی استفاده کنی که هم توی لینوکس هست و هم توی ویندوز. من این کار رو کردم :)