PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نظر در باره ایجاد مبحث در مورد Animation و Rig

Bubo
21-04-2012, 15:37
سلام
من هرچی تو این فروم های فارسی گشت گذار کردم هیچ مبحثی در مورد Animation و یا Rig ندیدم.
مباحثی که اصلا طرفش نمیرن.
خود ما تا حالا چند پروژه انیمشین برای صبا و شبکه دو کار کردیدم ولی هر وقت دنبال انیماتور گشیم و دعوت به همکاریشون میکردیم رومون نمیشد در مورد انیمیشنشون نظر بدیم.

نمیدونم چرا کسی به این سمت نمیره
الان انیمیشن هایی هم که از TV پخش میشه واقعا خنده داره و جای تاسف داره که طرف چجوری تونسته اینجوری یه شخصیت رو حرکت بده، خوب که کار نکردن بد هم کار کردن، منظورم اینه که مثلا وقتی به طرف گفته میشه یه BOX رو از این ور key بزن ببر اون ور به جای یه حرکت ساده یک خطی اون وسط ایجاد ارور میکنه :D یعنی کار ساده درست رو هم خراب میکنن.

قصد من از این حرفا این بود که یه فکری بکیند، به خدا خسته شدیم، اگه موافقید و دوس دارید به بحث کلی جدی هم در این مورد ایجاد کنیم

*Forgotten*
22-04-2012, 12:44
مباحث که هست مشکل این جاست که مباحث جدا سازی نمیشن و به مرور زمان میرن پایین و خاک میخورن

متاسفانه اینجا هیچ کدوم از مباحث جدا نمیشن و مبحث مخصوصی ندارن زدبراش مودلینگ ریگینگ تریدی مکس مایا راینو اتوکد ... همه باهم قاطی هستند

حدود دو سال پیش در مورد جداسازی صحبت شده بود که مدیریت گفت نمیشه

Bubo
22-04-2012, 13:08
ممنون از نظرت ولی من بیشتر منظور خود مبحث Animate بود.
آخه اگه شما هم یه سری به سایت CGART.ir بزنی میبینی که همه تو کار مدل ، تکسچر، لایت و پینت هستن ، کسی اصلا طرف Animate نمیره، چیزی که بیشترین نقش رو توی یه فیلم انیمیشنی داره.

یا کلا بخشی ایجاد شه که همه به صورت حجم بسیار پایین کارای متحرک سازیشون رو بذارن تا روشون نظر داده بشه و تصحیح بشن.
و یا فوت و فن های متحرک سازی بیان بشه.
ولی با یه نظر بندازی میبینی این همه این پست رو دیدن ولی انگار نه انگار، مثل اینکه خیلی کم پیدا میشه کسانی که بخوان برن طرف انیمیت.

*Forgotten*
22-04-2012, 23:09
در مورد گالری که کارهای خودشونو بزارن فکر نکنم موافقت کنن
ولی در مورد آموزش ریگ و انیمیشن ایجاد یک مبحث باید با مدیرت صحبت بشه

Bubo
22-04-2012, 23:50
مبحث که باید ایجاد بشه ولی چرا کاراشون رو نذارن؟ واسه حجم آپلود میگی؟ که اگه منظورت اینه با تبدیل کردن به Low FLV حجم زیر 4M میشه

ALI2019
22-04-2012, 23:52
به نظر من هم اینکار حتما باید انجام بشه چون واقعآ بحث انیمیشن خیلی مهمه و یکی از بزرگترین نقطه ضعف های ماست!!!!!!!!!!!!

Bubo
23-04-2012, 00:51
ضعف چه عرض کنم !!! خیلی خیلی نصبت به چیزای دیگه عقبیم.
نمیدونم تا حالا تو پروژه ای کار کردین یا نه ولی وقتی انیمیت ها رو که میبینی داغون میشی
نمیگم من الان اوج کارم، نه ، خود من هم چون اصولا تو همه پروژه ها آچار فرانسم نتونستم خوب رو یه چیز تمرکز کنم ولی اینو از خودم مطمئنم که اگه یه 6 ماه بشینم پاش کلش رو میخورم.
چون همین الان که بدون سورس درسی پیشرفت کردم و تازه رفتم سراغ فوت و فنهاش میبینم خیلی از نکات ریزش رو خودم واسه خودم اختراع کردم.
خلاصه منظورم اینه که باید روُش خیلی خیلی کار بشه که تا حالا 3 نفر طالب داشته :D

Snap CG
23-04-2012, 04:22
آقا ناراحت نباش. هر کسی که تو کار سه بعدی باشه بالاخره یه روز به اونجا میرسه که بره سر انیمیشن. ولی نسبت به دیگر بخش ها موافقم بهش کم توجهی شده.

*Forgotten*
23-04-2012, 09:35
اینجا چنتا مسئله پیش میاد

اگه مبحث مورد نظر رو درست کنیم باید مباحث دیگه هم باید ساخته بشن مثلا مدلینگ...
تکلیف این همه پست قدیمو جدید رو هم باید روشن کرد یا باید اینارو مرتب کرد (که بسیار وقت گیره ) یا به حال خودشون ولشون کرد و بعد از ایجاد مباحث باید همه پست هاشونو با توجه به مبحث بدن که این معقولتره مدیریت فکر نکنم حوصله داشته باشه 1هزاران پست رو مرتب کنه

من که سعی خودمو چند سال پیش برای ایجاد مباحث مختلف و جداسازی کردم حالا شما سعی تونو بکنبد شاید به نتیجه ای برسید ما که نتونستیم مدیریت رو راضی کنیم:31:

موفق باشید

خودمم در حال ریگ یه کاراکترم و انیمیت کردنش حالا اگه به سلامتی اگه مبحث ایجاد شد میزارم اونجا تا نظر بدن

Bubo
23-04-2012, 11:19
آقا ناراحت نباش. هر کسی که تو کار سه بعدی باشه بالاخره یه روز به اونجا میرسه که بره سر انیمیشن. ولی نسبت به دیگر بخش ها موافقم بهش کم توجهی شده.

شاید بعد از مدتها برن سمتش ولی چه جوری؟ بهت میگم چجوری

این جوری: ((بسم الله الرحمان الرحیم انیمیت کاراکتر )) :31:

یعنی بهشو بگی عزیز اول زمان بندی رو باید یاد بگیری بعد تازه به یه جسم کوچیک جون بده که اصولا هم یه توپ، بعد مباحث دیگه تا آخرش برسی به انیمیت کاراکتر گوش نمیدن.

الان همین انیماتور ها هم بهشون بگب بابا یه مقدار تو انیمیتت از روتوسکوپی استفاده کن بهت میخندن.

خلاصه این بخش به شدت از بخشهای دیگه عقبه. دیلشم سخت بودنشه. میترسن برن سمتش. الان اگه کسی بلد باشه پر درآمد ترین بخش انیمیشنه.

b3dnet
25-04-2012, 13:01
عرض سلام دارم خدمت تمام عزیزان
بعد از گذشت زمان طولانی با دیدن این تایپیک به این فکر افتادم که دوباره شروع به فعالیت کنم...البته من خیلی وقته که تصمیم به این گرفتم که توی بحث انیمیت کار کنم...ولی به خاطر کنکور و دانشگاه هنوز وقت نکردم...ولی الان وقتم آزاده و میخوام شروع به کار کنم...
خوشحال میشم اگر هادی عزیز یا شهاب جان یه تایپیک در مورد انیمیت در بالای فروم ایجاد کنن تا مباحث و نمونه کار ها اونجا جلو بره...
البته نظر من این هستش که یه تایپیک برای فقط بحث در مورد انیمیت ایجاد بشه و یک تایپیک دیگه برای گذاشتن نمونه کارها...
البته من این پست را در قسمت نظرات و پیشنهادات هم میزام...اینشاالله که موافقت میشه...

Bubo
25-04-2012, 13:42
سلام و ممنون از نظرت و همراهیت عزیز
آره من تازه واردم و مدیران و مسئولان سایت ور نمیشناسم ولی در به در دنبال یه مکانیم که یه حرکتی بشه توش انجام داد

البت تاپیک ایجاد شده بیاد از سه بخش آموزش، تمرین و سوالات و مشکلات ایجاد بشه.
همه ی اینا بستگی داره به طلبه بودن بچه ها به این بخش.

Naruto_1375
25-04-2012, 19:23
سلام و ممنون از نظرت و همراهیت عزیز
آره من تازه واردم و مدیران و مسئولان سایت ور نمیشناسم ولی در به در دنبال یه مکانیم که یه حرکتی بشه توش انجام داد

البت تاپیک ایجاد شده بیاد از سه بخش آموزش، تمرین و سوالات و مشکلات ایجاد بشه.
همه ی اینا بستگی داره به طلبه بودن بچه ها به این بخش.
ما که طلبه ایم...:31:

saber1370
26-04-2012, 23:36
آقا با اجازه ...

تو ایران چون کسایی مثه من و امثال من که تری دی کار هستن زیاد دنبال انیمیت نمیرن !! بگو چرا ؟
چون کسی دنبال فیلم ساختن نیس !!!
ملت فقط میان مدلسازی یاد میگیرن و کل وقتشون صرف همون میشه !!!!!!!

ولی جدا اینو خوب اومدی ...
خیلی خوبه که مبحث انیمیت همیشه اون بالای انجمن باشه
ایول

Bubo
27-04-2012, 00:27
آقا با اجازه ...

تو ایران چون کسایی مثه من و امثال من که تری دی کار هستن زیاد دنبال انیمیت نمیرن !! بگو چرا ؟
چون کسی دنبال فیلم ساختن نیس !!!
ملت فقط میان مدلسازی یاد میگیرن و کل وقتشون صرف همون میشه !!!!!!!

ولی جدا اینو خوب اومدی ...
خیلی خوبه که مبحث انیمیت همیشه اون بالای انجمن باشه
ایول

ممنون ولی جاااااااااان؟ چی؟ کسی دنبال فیلم سازی نیست؟
1. من الان دارم با انیمیت ماهیانه 8 دقیقه ماهی 1 میلیون 600 در میارم یعنی دقیقه ای 200 هزارتا اونم بدون لیپ سینک
2. بعد این اگه پروژه ی خودمون نباشه میتونم برم سر پروژه ای که برای انیمیت هر دقیقه 800 هزارتا میدن
3. اگه خدا بخواد ما داریم پروژه ی انیمیشنی رو شروع میکنیم که به دلیل نبود انیماتور تو ایران میخوایم بریم فرانسه چون یکی از دوستان اونجا به یه سری از دانش آموزان Animation mentor آشنایت داره تا با اونا کار کنیم.

الان هم سر همین پروژه ای که هستم به دلیل نبود انیماتور درست حسابی کارگردانمون داره پیرش در میاد که با ما 3 تا انیماتور کار میکنه و هلک هلک میکنه و میره جلو و اونا زود کار رو ازش میخوان.
کی گفته کار نیست عزیز دلم شما نرفتین تو بازارش.
الان که دارم دادشم رو تعلیم میدم خودش تا در آمدم رو تو این قسمت دید قاطی کرد گفت هوووی زود بهم یاد بده :19: :31:
حالا من دلیل این که کسی این سمت نمیره رو میگم. به دلیل این که این قسمت خیلی سخت تر از قسمت های دیکس و هر کسی نمیتونه حرکات رو از هم تشخیص بده و زمان رسیدن به یه مقطع درست حسابی خیلی زمان میبره نصبت به مدلینگ و قسمت های دیگه
آره فدات شم. این درد من که چرا ...

Bubo
27-04-2012, 00:34
البت من جای دبگه ای هم اینو پیشنهاد دادم ، البت بی احترامی نشه به عزیزان دل من.
اگه اینجا شد که اینجا اگه اونجا بهتون خبر میدم یا تو همین پست یا پست جدید.
فقط خداکنه بشه تا از این وضع بد انیماتور در بیایم

و این که فکر نکیند من خودم این مبحث رو خوردم یا خفنم، نه، فقط من به اندازه ی پروژه هایی که کار کردم روش زمان گذاشتم ولی با تست های کوچیکی که خودم زدم بر اساس تعالیم مدرسه ی Animation mentor دیدم که فاصله ی باهاشون نداریم البت که کار زیاد میخواد که به لطف خد امیتونیم.

Farzad.wow
28-04-2012, 23:19
سلام دوست عزیز ادامه بده من پایه ام شدید شدید.............من خودم توی انیمیت و ریگ ضعیفم و خیلی دوس دارم تو این رشته ادامه ببدم مرسی:46:

Bubo
28-04-2012, 23:42
پس شروع میکنم ولی ...
... ولی الان یه چند روزی سرم بد شلوغه ، نمیتونم خیلی خوب و ترو تمیز مطالب رو بذارم و سوال جواب کنم
اگه اجازه بدین یه چند روز دیگه شروع میکنیم اونم با مبحث انیمیشن، توضیحات نحوه ی کار رو بعدا همینجا میدم تا توی یه پست فوت و فن ها و تو یکی دیگه سوالات و تمرینات باشه.

Jackbil
30-04-2012, 16:23
سلام bumbo
موضوع خیلی مهمی رو مطرح کردی ولی فقط مشکل انیمیشن های ایران انیمیت نیست روی مدل , تکسچر و لایتینگ و... هم هست
منم هر موقع کارتون های تلویزیون رو می بینم می گم واقعا چه کسی به اینا پول می ده ارزشش کار اینها هزار تومن هم نیست
راستی شرایط کار توی صبا چیه؟ با نمونه کار های من می شه روی یک پروژه کار کنم
من توی مبحث انیمیت حدودا سه سال کار می کنم و علاقه ی زیادی دارم روی یک پروژه کار کنم
ساکن کرجم و لینکهای زیر نمونه کار های منن (البته کلی انیمیت تمرینی دیگه دارم که هنوز آپ نکردم) و حاضرم با کمترین قیمت بالا ترین کیفیت انیمیت رو ارائه بدم

انیمیت ها:

رقص پیرمرد:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تست حرف زدن(مارک صبا فقط برای تمرینه ولی خیلی دوست دارم توی صبا کار کنم)

انیمیت دویدن:

مدلینگ ها:
کاراکتر بهرام:

کاراکتر فایتر:

کاراکتر سرباز فضایی:

کاراکتر زامبی:

کاراکتر جوجه کوچولو:

کاراکتر چاق:

برای همکاری در هر پروژه ی انیمیشن آماده ام
امیدوارم موفق باشید
:11:

Farzad.wow
30-04-2012, 17:48
انیمیت ها تو دیدم ...... خوب بود
جند تا نکته حجم فیلم ها تو کم کن ...... زیر 5 مگ....

انیمت گلو بلو خوب بود اما چند تا جا پیش بینی حرکت نبود و همچنین یه سری جا ها فشردگی و شتاب ها کم بود....کلا لیپ سینک هم خوب اما اغراق نداش ....... موفق باشی :46:

Bubo
30-04-2012, 18:58
سلام bumbo
موضوع خیلی مهمی رو مطرح کردی ولی فقط مشکل انیمیشن های ایران انیمیت نیست روی مدل , تکسچر و لایتینگ و... هم هست
منم هر موقع کارتون های تلویزیون رو می بینم می گم واقعا چه کسی به اینا پول می ده ارزشش کار اینها هزار تومن هم نیست
راستی شرایط کار توی صبا چیه؟ با نمونه کار های من می شه روی یک پروژه کار کنم
من توی مبحث انیمیت حدودا سه سال کار می کنم و علاقه ی زیادی دارم روی یک پروژه کار کنم
ساکن کرجم و لینکهای زیر نمونه کار های منن (البته کلی انیمیت تمرینی دیگه دارم که هنوز آپ نکردم) و حاضرم با کمترین قیمت بالا ترین کیفیت انیمیت رو ارائه بدم
:11:
اول از همه Bumbo ((بامبو)) نه :39: BUBO قربونسکت. مگه چوبم من؟ :31:
خو بقیش ، اتفاقا مشکل اصلی تو ایران Animate ـه ، همون طور که تو کامنت قبلیم گفتم ما تنها مشکلی که تو ایران داریم همینه که میخوایم یه سری به انیماتور های اون ور بزنیم. خودت برو تو CGART.ir نگاه کن همه تو این قسمتهایی که گفتی پیشرفت خوبی داشتن ولی هیچ سایت و فروم و هیچی چیز دیگه ای نمیبینی که برای انیمیت تشکیل شده باشه.
میگم ما خودمون تو پروژه هامون کمبود انیماتور رو خوووب حس کردیم. هم کارگردانمون و هم برادرم فووول ارتباط دارن با همه شرکتای بزرگ ، مثل صبا و فارابی و مستند تجربی حتی با انیماتور ها و کارگرداناشون، منظورم از اینا این بود که هیچ چیزه دندون گیری تو این مبحث ((Animate)) ندیدیم. حتی تو پروژه قبلیمون یکی از اینماتور های تهران 1500 امد که اونم چنگی به دل نزد.
از لحاظ کار هم چند وقت دیگه پروژه ی جدید ما به نام (( کلاس اولی ها)) پخش میشه ببین. این کار با بودجه مسخره ای ساخته شده ولی خودت قضاوت کن روش. پروژه های بعدیمون رو که میخوایم به امید خدا بترکونیم و یهو از مکس shift کنیم تو مایا برای دل خودمون :20:

در مورد کارات؛ الان که دارم تایپ میکنم یکیش رو دیدم که کاراکتری توش نبود داره دومی دان میشه که اگه بدونم نظر کارگردانمون رو جلب میکنه حتما معرفیت میکنم.
شرایط کاری تو صبا: اصولا صبا خودش به صورت مستقیم کار نمیسازه بلکه پروژه های پیشنهاد شده از سمت شرکتهای با سابقه یا تایید شده رو بهشون بودجه میده. حالا اگه خواستی من اسم چند تا شرکت رو میدم بری ببینی انیماتور میخوان یا نه که اصولا کمبود انیماتور هست. تو این رشته باید خیلی ارتباط داشته باشی که وقتی دستت خالی شد با یه زنگ به دوستات از پروژه ها با خبر بشی برای کار. (( مثلا من وقتی پروژه ی خودمون تموم شد با یه تماس کار گرفتم یا حتی بهم کار پیشنهاد میشه. یعنی باید بزنی تو دل کار هی نشینی پشت سیستم.

نااااامرد ججمشون رو کم میکریدی خووووو :19: :31: (( شوخیدم))
این دوتا اولی که کاراکتر نبود، ولی حس کنم نیاز به تمرین بیشتری داری فدات شدم. الانم دارم دانس پیرمرد رو Dl میکنم تا ببینم.
اینم دیدم ، خوب ببین عزیز دل شما هنوز نیاز به تمرین داری ولی خیلی خوبه الکی هم دل داری نمیدم اصلا اهل الکی تعریف کردن نیستم، من به دوستای دیگه هم گفتم اگه دوست دارن این تجربیات چند ساله ی انیمیتم رو که واقعا خودم بهشون رسیدم بهتون بدم که الان هم با علوم اصلی بهترشیون کردم (( البت انقدر خ...ر کاری کردم که به خیلی از اصول رسیده بودم خودم)) :31:

حالا اگه میخوای بگو تا بیشتر با هم صحبت کنیم در مورد انیمیتت و پیشرفتت تو این مبحث

نکته آخر، فکر میکنم با Blender کار میکنی عزیز، این تجربه رو از من بشنو، سعی کن دنبال چیزی باشی که برات نون هم داشته باشه، تو ایران حدود 75% الی 80% با MAX و حدود 20 الی 25% پروژه ها با MAYA بسته میشه شاید یه چند دهم درصدی باشه که متعلق به XSI باشه. منظورم اینه که نرم افزارت رو عوض کن مخصوصا انیمیت که مثل مدل نیست بشه به راحتی منتقلش کرد.
این نرم افزارا واسه اون وری هاست که همشون نمیتونن پول چندین میلیونی نرم افزارای گنده رو بدن نه مثل ما :31:
با من در بست که نه (( کار هم دارم)) ولی در خدمت شما عزیزان هستم تا ییییییییذذره اطلاعاتی که دارم باهاتون در میون بذارم.

حق یارت (( ابن سینا در آخر عمرش گفت: من آخر فهمیدم هیچی میدونم)) چه برسه به من :31:

حاجی حسین
02-05-2012, 22:42
بیخیال انیمیشن شید فردا پس فردا که عمه فهمیدن موشن کپچر چیه میرن میخرن دیگه این همه بحث هم در موردش نمیشه.
ولی با انیمیت به سبک پیکسار هستم

Bubo
03-05-2012, 01:07
بیخیال انیمیشن شید فردا پس فردا که عمه فهمیدن موشن کپچر چیه میرن میخرن دیگه این همه بحث هم در موردش نمیشه.
ولی با انیمیت به سبک پیکسار هستم

من هم منظورم به همون سبک بود فدات شم. سبکی که مادرش انیمیت 2D ـیه.
من تو مجید آنلاین بحث رو راه انداختم تازه شروع شده. اگه میخواین برین اونجا. اینجا اوند استقبال نشد.

Naruto_1375
04-05-2012, 12:17
ادامه بده من پشتتم............
:31:

saber1370
04-05-2012, 13:57
ممنون ولی جاااااااااان؟ چی؟ کسی دنبال فیلم سازی نیست؟
1. من الان دارم با انیمیت ماهیانه 8 دقیقه ماهی 1 میلیون 600 در میارم یعنی دقیقه ای 200 هزارتا اونم بدون لیپ سینک
2. بعد این اگه پروژه ی خودمون نباشه میتونم برم سر پروژه ای که برای انیمیت هر دقیقه 800 هزارتا میدن
3. اگه خدا بخواد ما داریم پروژه ی انیمیشنی رو شروع میکنیم که به دلیل نبود انیماتور تو ایران میخوایم بریم فرانسه چون یکی از دوستان اونجا به یه سری از دانش آموزان Animation mentor آشنایت داره تا با اونا کار کنیم.

الان هم سر همین پروژه ای که هستم به دلیل نبود انیماتور درست حسابی کارگردانمون داره پیرش در میاد که با ما 3 تا انیماتور کار میکنه و هلک هلک میکنه و میره جلو و اونا زود کار رو ازش میخوان.
کی گفته کار نیست عزیز دلم شما نرفتین تو بازارش.
الان که دارم دادشم رو تعلیم میدم خودش تا در آمدم رو تو این قسمت دید قاطی کرد گفت هوووی زود بهم یاد بده :19: :31:
حالا من دلیل این که کسی این سمت نمیره رو میگم. به دلیل این که این قسمت خیلی سخت تر از قسمت های دیکس و هر کسی نمیتونه حرکات رو از هم تشخیص بده و زمان رسیدن به یه مقطع درست حسابی خیلی زمان میبره نصبت به مدلینگ و قسمت های دیگه
آره فدات شم. این درد من که چرا ...

آقا من کی گفتم کار نیست !!!
کار هست تا دلت بخواد
کلا انیمیشن تو ایران نیاز به کسی داره که بیاد جم و جورش کنه !
انیمیشن ما نیاز به آموزش داره

خدا رو شکر این فروم ها هستن
ملت میان سوال میکنن بچه هایی که بلدن دریغ نمیکنن ( دست همشون درد نکنه )
کلا 3D ایران نسبت به امکاناتی که بچه ها دارن خوبه !
ولی اره پول هست توش
کی گفت نیست ؟
منم دارم ازش پول در میارم

ولی دمت گرم که چیزی بلدی میخای به همه یاد بدی !
با این حرکتت عجیب حال کردم

ایشاللا میری فرانسه اطلاعاتت تکمیل میشه ، برمیگردی زیر پرو بال 4 تا مثه خودت رو میگیری
انیمیشن ایران پیشرفت میکنه
آقا دمت گرم

Bubo
05-05-2012, 16:08
آقا من کی گفتم کار نیست !!!
کار هست تا دلت بخواد
کلا انیمیشن تو ایران نیاز به کسی داره که بیاد جم و جورش کنه !
انیمیشن ما نیاز به آموزش داره

خدا رو شکر این فروم ها هستن
ملت میان سوال میکنن بچه هایی که بلدن دریغ نمیکنن ( دست همشون درد نکنه )
کلا 3D ایران نسبت به امکاناتی که بچه ها دارن خوبه !
ولی اره پول هست توش
کی گفت نیست ؟
منم دارم ازش پول در میارم

ولی دمت گرم که چیزی بلدی میخای به همه یاد بدی !
با این حرکتت عجیب حال کردم

ایشاللا میری فرانسه اطلاعاتت تکمیل میشه ، برمیگردی زیر پرو بال 4 تا مثه خودت رو میگیری
انیمیشن ایران پیشرفت میکنه
آقا دمت گرم

فربونسکت عزیز
من درس رو اونجا شروع کردم اینم لینکش.

هر وقت هم که سرم خلوت میشه میخوای یه قسمت رو بذارم. کار خیلی سخت و زمان بریه کنارش سرمم شلوغه
و تا اونجا که بتونم ذکات علممو میده.

قربان همتون.

Naruto_1375
06-05-2012, 10:02
فربونسکت عزیز
من درس رو اونجا شروع کردم اینم لینکش.

هر وقت هم که سرم خلوت میشه میخوای یه قسمت رو بذارم. کار خیلی سخت و زمان بریه کنارش سرمم شلوغه
و تا اونجا که بتونم ذکات علممو میده.

قربان همتون.

جان من شروع كن ديگه جونم به لبم رسيد!!!

Bubo
06-05-2012, 20:57
جان من شروع كن ديگه جونم به لبم رسيد!!!

خوب عزیز گفتم دیگه، برو به این لینکی که دادم. برو پایین پست میبینی شروع کردم.
چون سرم شلوغه نمیتونم هر جایی پست بذارم. برید اونجا کار رو دنبال کنید قربونسکتون.