PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سایت بین المللی بازیهای مستقل ؟

anti-military
21-04-2012, 02:17
من یه ایده جدید دارم, ایجاد یه سایت بین المللی واسه بازیهای مستقل و معروف شدن بازی های مستقل ایرانی و فروشش تو سایت های معتبر خارجی
این شیوه ساخت بازی مستقل و انتشارش رو دی وی دی کار اشتباهی هست چون هیچ شرکت ناشری تا وقتی که میتونه بازیهای مجانی خارجی رو رایت کنه رو دی وی دی نمیاد بازی های مستقل رو وارد بازار کنه
چون تو ایران هم واقعا بازی مستقل خریدار نداره و کسی مجانی هم بازی نمیکنه

اما تو سایت های خارجی حاضرن تا 10 حتی 20 دلار هم واسه بازیهای آرکید و هاردکور پول بدن
پس اصلا به ایران و بازار ایران فکر نکنید یه بازی مستقل خیلی راحت میتونه تو سایت های خارجی فروش بره اما اول باید واسه خودش اعتبار کسب کنه

حالا طرح من چیه ؟

بیاییم به رهبری یکی از بازی سازهای مستقل این انجمن یه سایت انگلیسی زبون مخصوص بازیهای مستقل راه اندازی کنیم
تو اون سایت شروع کنیم به جذب کاربر و ساخت بازی مستقل ساده و قرار دادن آموزش و ... ( یه سایت انگلیسی زبون خیلی راحت میتونه کاربر جذب کنه )

یکی از بچه هایی که تو کار بازیهای مستقل خیلی فعالیت کرده مثل مهدیار یا احسان بیاد رهبری گروه رو به عهده بگیره و طرحو عملی کنیم
هفت هشت نفر جمع بشن و این سایت انگلیسی زبون رو راه اندازی کنن . کسایی هم که زبان انگلیسیشون خوب نیست من یه طرح دارم که این مشکلو برطرف میکنه

این سایت حالا چه سودی داره ؟
تو این سایت همه میتونن مثل قبل به بازی سازی مستقلشون ادامه بدن و اگه مطلب و آموزشی چیزی دارن بزارن با این فرق که همه از همه کشورهای جهان کارشون رو می بینن و دیگه فعالیتشون فقط مربوط به ایران نمیشه . هم اینکه توی سایت خودشون فعالیت میکنن نه یه مبحث

بعد از یه مدت و معروف شدن سایت این 7-8 نفر بازی سازی مستقل میتونن با همکاری هم یه بازی مستقل در حد بازیهای مستقل معروف و پرفروش خارجی بسازن و به لطف معروف شدن سایت این بازی میتونه تو سایت هایی خارجی معتبر فروش بازی قرار بگیره
فکر کنید مثلا بازی حداقل 5 میلیون فروش داشته باشه به هرکس نفری 700 . 800 تومن میرسه .تو آینده هی میتونه این بیشتر و بیشتر بشه تا شاید یه روزی حتی به بازی پرنده های خشمگین برسه!

مخصوصا الان که کلا فروش بازیهای فیزیکی داره کمرنگ میشه و به زودی با سیستم های ابری که اومده فروش همه بازیهای اینترنتی میشه

کسی که میتونه رهبری کارو قبول کنه بیاد اعلام آمادگی کنه . رهبر گروه حالا تعهد نداره که حتما تا آخر کار کارو مدیریت کنه . میتونه اگه خسته شد یا هرچی رهبری گروهو به یکی دیگه از بچه های گروه بده
چون هیچ فرقی بین این 7 - 8 نفر شروع کننده این طرح وجود نداره و از نظر مادی و معنوی و دسترسی و .... همه تو یه سطح هستن
هرکس از شروع کننده های این طرح میتونه هر طرحی که داشت و مطرح کنه و اگه اکثریت رای موافق رو آورد طرحو اجرا کنه. پس هیچ فرق و حس مالکیتی واسه کسی به وجود نمیاد

واسه شروع سیستم سایت میتونه mybb باشه که در این صورت هزینه راه اندازی سایت میشه نزدیک 40 تومن و سهم هرکدوممون 5 هزار تومن میشه

من تو شهرستان دارم سخت کار میکنم اما اگه این طرحو بتونیم پیاده کنیم منم تا جایی که وقت داشته باشم تلاش خودمو میکنم ...

ehsan_wwe
21-04-2012, 08:48
گرفتن درگاه visa یا master card برای ریختن پول خیلی سخته

lord arthas
21-04-2012, 12:21
من میتونم سایتو راه بندازم تو ساخت بازی هم هستم :31: ( Mybb سیستم فروم سازیه من WP رو برای این کار پیشنهاد میدم قالب های خوبی با این موضوع داره )

iload
21-04-2012, 12:50
هفت هشت نفر جمع بشن و این سایت انگلیسی زبون رو راه اندازی کنن . کسایی هم که زبان انگلیسیشون خوب نیست من یه طرح دارم که این مشکلو برطرف میکنه

شما این مشکل رو حل کن من چاکرتم :31: بازی چیه - جونم برات میدم :31:

ولی بی شوخی من انگلیسیم زیاد جالب نیست یا بهتره بگم اصلا جالب نیست .

در مورد این سایتم به نظرم اگه همین سایت بازی های مستقل رو گسترش بدیم ( همین که مهدیار راه انداخته ) میتونه خوب باشه .

AMIR REZAs
21-04-2012, 14:29

ایده فوق العاده عالی ای هست و باهاتون هم عقیدم که جواب میده ولی این مشکل بالاییه که آقااحسان گفتو چکار کنیم؟! به نظرم باید راه حلی بهتری پیدا کنیم:20:مطمئنا میشه یه جور دیگه پول رو دریافت کرد :18:

armin_555
21-04-2012, 14:52
ایده ی توپیه ولی خب یه سری مشکل هست مث همینی که احسان جان گفت. اگه این مشکلات حل شه خیلی ایده ی خوبیه و احتمالا جواب میده.:46:

lord arthas
21-04-2012, 18:23
ثبت دامین هاست راه اندازی سایت هم با من ...فاز منفی ندین دیگه :|

anti-military
21-04-2012, 19:00
یه تجربه جدیده یا موفق میشیم یا نه, اگه موفق شدیم که خوب خیلی عالیه اگه هم نشدیم که میشه یه تجربه.

دردسر که داره ولی شدنیه. مثلا سایت زیرو ببین
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] F)

من میتونم سایتو راه بندازم تو ساخت بازی هم هستم :31: ( Mybb سیستم فروم سازیه من WP رو برای این کار پیشنهاد میدم قالب های خوبی با این موضوع داره )

WordPress یکم رسمی نیست واسه اینکار. به نظر من واسه شروع که فعالیت سایت در حده صفره مطالب رو تو فروم قرار بگیره و با پیشرفت سایت یه صفحه اصلی اختصاصی طراحی کنیم براش

شما این مشکل رو حل کن من چاکرتم :31: بازی چیه - جونم برات میدم :31:

ولی بی شوخی من انگلیسیم زیاد جالب نیست یا بهتره بگم اصلا جالب نیست .

در مورد این سایتم به نظرم اگه همین سایت بازی های مستقل رو گسترش بدیم ( همین که مهدیار راه انداخته ) میتونه خوب باشه .

من واسه این مشکل یه راه پیشنهادی میدم الان . ببین اونهایی که زبانشون ضعیفه میتونن پست هاشون رو تو مبحث خصوصی به صورت فارسی بدن و بچه های دیگه ترجمه اش رو واسشون قرار بدن و اونا هم کپی پیست کنن تو سایت

ایده فوق العاده عالی ای هست و باهاتون هم عقیدم که جواب میده ولی این مشکل بالاییه که آقااحسان گفتو چکار کنیم؟! به نظرم باید راه حلی بهتری پیدا کنیم:20:مطمئنا میشه یه جور دیگه پول رو دریافت کرد :18:

آره قابل حل شدنه . یعنی 8 تا آدم گنده نتونن از پس اینکار بر بیان به چه درد میخورن ؟
راه حل داره

ایده ی توپیه ولی خب یه سری مشکل هست مث همینی که احسان جان گفت. اگه این مشکلات حل شه خیلی ایده ی خوبیه و احتمالا جواب میده.:46:

کاری که مشکل نداشته باشه کار نیست. لذت کار به همین مشکلات و حل کردنشه

ثبت دامین هاست راه اندازی سایت هم با من ...فاز منفی ندین دیگه :|

خیلی خوبه فقط شماره کارتتون رو بدید که بچه ها سهمشون رو بریزن
این نفری 5 تومن واسه این نیست که هزینه راه اندازی سایت سبک بشه . واسه اینه که همه به یه اندازه حس مسئولیت داشته باشن رو سایت و از نظر مالکیت هم همه تو یه سطح باشن

یه چیز دیگه اینکه بهترین و معتبر ترین سرویس میزبانی وب که من تو ایران دیدم نجوا هاسته
پشتیبانی عالی و کیفیت واقعا عالی داره . اگه خواستی ثبت کنی حتما اینجا ثبت کن
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

lord arthas
21-04-2012, 19:09
والا الان اکثر سایت های معتبر رو HostDL سوارن :31: این نجوا هم یک نگاه میندازم

anti-military
21-04-2012, 21:05
آره اینم به نظر خیلی معتبر میاد. اگه قیمت هاش نجومی نباشه خوبه

iload
21-04-2012, 21:13
راستی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] خیلی عالیه . من ازش VPS داشتم یه بار یه چند روز سایت بالا نیومد یه 2-3 روز بعدش که درست شد به عنوان قرامت بهم 6 ماه همون سرویس رو رایگان دادن یه چیزی نزدیکه 500 هزار تومن میشد 6 ماه همون سرویس . الانم داداشم ازش سرور داره و میدونم که عالیه .

بعد الان احسان سر پرسته ؟ یا مهدیار ؟ ( این دوتا رو گفتم چون از همه با تجربه ترن تو این کار )

lord arthas
21-04-2012, 21:22
جهت سفارش هاست سایت فرم زیر را به دقت پر کنید
درخواست شما توسط کارشناسان بخش فروش بررسی و تعرفه پیشنهادی با در نظر گرفتن کف تعرفه ها و بر اساس آمار بازدید و میزان تقریبی استفاده از منابع سرور (CPU، RAM و HDD) اعلام خواهد شد.
بدیهیست سفارشاتی که مشمول شرایط و قوانین HostDL نمی باشند مورد پذیرش قرار نخواهند گرفت.

HostDL خوبیش همینه در حال حاظر هم اکثر سایت های دانلود مثله ------------- رو HostDL سوارن :31: اگه پایه این من یک دامین بگیرم ( اشنا دارم .com ) که لازمه برا HostDL بعد ببینیم تعرفه چی پیشنهاد میده؟ :8:

anti-military
21-04-2012, 21:23
بعد الان احسان سر پرسته ؟ یا مهدیار ؟ ( این دوتا رو گفتم چون از همه با تجربه ترن تو این کار )

برید پا پیچشون شید جفتشون رو به زور بیارید سرپرستی کارو قبول کنن :31:

اگه پایه این من یک دامین بگیرم ( اشنا دارم .com ) که لازمه برا HostDL بعد ببینیم تعرفه چی پیشنهاد میده؟

به نظر من یکم صبر کن که همه نظرشون رو در مورد اسم دامنه بدن . یه چیزی که رسمی باشه و مفهومی

lord arthas
21-04-2012, 21:42
خوب دوستان نظرتون رو راجع به اسم بگین :31:

silsin
21-04-2012, 22:39
ما نزدیک 200 پول udk.ir رو دادیم هنوز که هنوزه سر بازدید های بالا سرور Down میشه شما می خوای با 40 تمون سایت بزنی ؟

anti-military
21-04-2012, 23:01
خوب دوستان نظرتون رو راجع به اسم بگین :31:

من از وقتی اومدم شهرستان هیچی گیرم نمیاد بخورم خون به مغزم نمیرسه الان نمیتونم فکر کنم :31:
میخواهی فعلا از یکی از دامین های متفرقه که بچه ها دارن استفاده کنیم بعدا دامین اصلیو ثبت کنیم ؟

ما نزدیک 200 پول udk.ir رو دادیم هنوز که هنوزه سر بازدید های بالا سرور Down میشه شما می خوای با 40 تمون سایت بزنی ؟

قیمت زیاد دلیل به کیفیت خوب نمیتونه باشه . الان هاست های خیلی با کیفیت و عالی هستن که نجوا هاست داره با قیمت پایین و قیمت واقعیش عرضه میکنه. شما چقدر حجم خریدی 200 تومن ؟

خرید حجم زیاد اول کار درست نیست. نهایت 500 مگابایت بیشتر لازم نمیشه واسه شروع
همین 500 مگابایت تا بیاد پر بشه کلی طول میکشه

من یه سال پیش یه 500 مگابایت گرفتم و کلی فروم و پلاگین و وردپرس و ... ریختم تو هاست هنوز 200 مگ نشده
از نظر پهنای باند هم معمولا اکثر هاست فروش های معتبر کیفیتشون تو یه حده فقط بعضی ها قیمت های نجومی میذارن

iload
22-04-2012, 05:23
میگم بچه ها میخوایید من با داداشم حرف بزنم بهمون ببینم مجانی میده ؟ آخه سرور داره هیمین الان 50 گیگ خالی داره رو سرورش ! فکر کنم یه 2 ترابایتم پهنای باند اضافه میاره هر ماه .

بعدش الان مشخص کنید که کیا هستن ؟ الان احسان سر پرسته یا ؟ یه نفر با تجربه رو سر پرست کنیم دیگه .
بعدش من پیشنهادم اینه که سایت دو زبانه باشه یعنی با ای پی ایرن اومدن فارسی بیاد با ای پیه خارجی انگلیسی و اونایی هم که زبانشون خوبه مقاله انگلیسی بدن و اونایی هم که با انگلیسی مشکل دارن بخش فارسی رو به روز کنن . ( به نظر من اون روشی که میگی برای حل مشکل زبان برای سایت نشدنیه )
همین جوری به مرور کاربرای بخش فارسی زیاد میشن و میتونن به کاربرای بخش انگلیسی اضافه و یا به بخش فارسی اضافه بشن و سرعت گسترش سایت بیشتر میشه .

ehsan_wwe
22-04-2012, 08:25
دردسر که داره ولی شدنیه. مثلا سایت زیرو ببین
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] F)
این کارش چیز دیگه است
خود تو باید بری درخاست درگاه بدی برای سایتت تو یه کشور خارجی کلی دردسر بکشی
بعد از یه مدت طولانی درگاهو با لینکشو بهت میدن
تازه باید سایتت خیلی ایمنیش بالا باشه تا بدن
سایت ایمنی بالا طراحی قوی میخاد طراحی قوی پول زیاد میخاد
و....

اما اگه تو درگاهو گرفتی طراحیش با من

lord arthas
22-04-2012, 12:07
من دامین .ir دارم :31: خوبه؟

سیلسین :31: (حسنی یا حسین؟ :31:)/QUOTE]
از کجا گرفتی بابا الان خوده HostDL قیمت هاش از 30 تومن شروع میشه با 500 مگ فضا !

[QUOTE]iload

سرور که نمیخوایم هاست میخوایم :31:

ehsan_wwe
22-04-2012, 13:05
مشکل هاست و دماین نیست ( چون سمیمی ترین رفیقم کارش طراحی حرفه ای سایته راهاشو بلدم
ZN HOST آلمان ارزون ترینه ( از طرفی هم بهترین ) اصلا فکر کار با میزبانای ایرانین باشید بجای میزبان بزنید به مرکز

مشکل درگاه paypal و visa و mastercarde اگه اینا اوکی شه میترکونه

anti-military
22-04-2012, 13:25
میگم بچه ها میخوایید من با داداشم حرف بزنم بهمون ببینم مجانی میده ؟ آخه سرور داره هیمین الان 50 گیگ خالی داره رو سرورش ! فکر کنم یه 2 ترابایتم پهنای باند اضافه میاره هر ماه .

بعدش الان مشخص کنید که کیا هستن ؟ الان احسان سر پرسته یا ؟ یه نفر با تجربه رو سر پرست کنیم دیگه .
بعدش من پیشنهادم اینه که سایت دو زبانه باشه یعنی با ای پی ایرن اومدن فارسی بیاد با ای پیه خارجی انگلیسی و اونایی هم که زبانشون خوبه مقاله انگلیسی بدن و اونایی هم که با انگلیسی مشکل دارن بخش فارسی رو به روز کنن . ( به نظر من اون روشی که میگی برای حل مشکل زبان برای سایت نشدنیه )
همین جوری به مرور کاربرای بخش فارسی زیاد میشن و میتونن به کاربرای بخش انگلیسی اضافه و یا به بخش فارسی اضافه بشن و سرعت گسترش سایت بیشتر میشه .

اره به نظر منم یکی مثل احسان و مهدیار و ... باید بیان و به واسطه اعتبارشون بچه ها دیگه رو کنار هم نگه دارن

واسه زبون انگلیسی هم نهایتش اینه که از 2 نفر حرفه ای تو زبان انگلیسی بخواهیم پست هارو بخونن و اگه مشکلی داشت تذکر بدن. البته من خودم یه دوست اینترنتی دارم اهل نیویورکه و بچه خوبیه میشه ازش درخواست کرد که پست هارو بخونه و مشکلات رو بگه ...

واسه طرح فارسی هم بزار وقتی سایت ایجاد شد این طرحو بده و نظر بقیه رو بخواه و اگه اکثریت رای رو آورد اینکارو بکن

این کارش چیز دیگه است
خود تو باید بری درخاست درگاه بدی برای سایتت تو یه کشور خارجی کلی دردسر بکشی
بعد از یه مدت طولانی درگاهو با لینکشو بهت میدن
تازه باید سایتت خیلی ایمنیش بالا باشه تا بدن
سایت ایمنی بالا طراحی قوی میخاد طراحی قوی پول زیاد میخاد
و....

اما اگه تو درگاهو گرفتی طراحیش با من

نه نه احسان منظورم اینجوری نبود که بازیها تو خود سایت فروش بره. منظور کلیم اینه که یه سایت انگلیسی زبون برای بازیهای مستقل که بتونه کاربرهای خارجی رو جذب کنه و با بازیهای مستقل ایرانی آشنا کنه . مثلا فکر کن یه بازی مستقل خوب ایرانی تو یه سایتی که تعداد کاربرهاش زیاده معرفی بشه و بعد از کاربرهای سایت درخواست بشه که برن برای حمایت این بازی رو از فلان سایت بخرن . کاربرهای سایت هم به واسطه اعتبار سایت اینکارو میکنن و ...

یعنی حتما لازم نیست بازی تو خود سایت فروش بره. واسه شروع همه بازیهارو میشه مجانی گذاشت اما یه بازی که یکم بهتر شد و ارزش فروش داشت رو میشه رو یه سایت مخصوص اینکار واسه فروش گذاشت و از کابرهای سایت خواست تا برن و واسه حمایت بخرن و ...

من دامین .ir دارم :31: خوبه؟

[QUOTE]سیلسین :31: (حسنی یا حسین؟ :31:)/QUOTE]
از کجا گرفتی بابا الان خوده HostDL قیمت هاش از 30 تومن شروع میشه با 500 مگ فضا !

سرور که نمیخوایم هاست میخوایم

یه دامین [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] هست که بی استفاده است اما فکر کنم 2 ماه بیشتر وقت نداره
واسه تست میخواهی همینو استفاده کن ...

parvizamd
22-04-2012, 13:27
شما هم دارید سر چی بحث می کنید عزیزان باید بینید این طرح می گیره یا نه...
هاست و دامین که زیاد پولش نمیشه...

Prince_ of _Persia
22-04-2012, 14:31
اگه بحث معروف کردن بازیهای مستقل ایرانی هست که گفتم می شه تو انجمن بازیسازان مستقل بازیها رو بزارید هیچ محدودیتی هم از لحاظ فضای هاست و غیره نداریم. ولی با زدن سایت فروش مخالفم چون که الان سایت تا بیاد پا بگیره و بخواد اونقدر بازدیدش بالا بره و بعد هم تازه بشه وارد عرصه فروش آنلاینش کرد خیلی زمان و یکی دو سالی طول می کشه تا راه بیفته.
به نظرم باید بازیهای خوب کار کرد و به سایتهای خارجی که قبلا بازدید کنندگان خودشون رو پیدا کردن و می تونند بازیها رو به راحتی به فروش برسونند داد .

ولی با اینکه یک مکانی باشه که همه بازیهای مستقل یکجا برای دانلود و معرفی و معروف شدن گذاشته بشوند موافقم .

اگه نظرتون با اینکاره که می تونیم صفحه انگلیسی هم برای انجمن بازیسازان مستقل بزاریم . در ضمن اونجا هم من مدیرم هم داش اجسان گل

ehsan_wwe
22-04-2012, 14:32
من یکی ساختم
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
خیلی وقته سر نزدم

iload
22-04-2012, 14:37
اره اول طرح تصویب بشه بعد بریم سر هاست و ... - الان این بحثا رو بیخیال - دیدید احسان چی گفت دیگه ؟ گفت آشنا داره ( پس حله - خودشم که اینکارس )

الان مشکل اساسی اینه که شما اول بیا چنتا بازی مستقل خوب بساز بعد به فکر سایتش باش - به نظر من این که اول سایت بزنیم که حالا شاید یه روزی بازی ساختیم درست نیست . منم مثل احسان فکر کردم وگرنه تو همین سایتهایی که هست میریم بازی خوب باشه معروف میشه خوب چه نیازی به سایت هست ؟

---------- Post added at 03:37 PM ---------- Previous post was at 03:33 PM ----------

اگه بحث معروف کردن بازیهای مستقل ایرانی هست که گفتم می شه تو انجمن بازیسازان مستقل بازیها رو بزارید هیچ محدودیتی هم از لحاظ فضای هاست و غیره نداریم. ولی با زدن سایت فروش مخالفم چون که الان سایت تا بیاد پا بگیره و بخواد اونقدر بازدیدش بالا بره و بعد هم تازه بشه وارد عرصه فروش آنلاینش کرد خیلی زمان و یکی دو سالی طول می کشه تا راه بیفته.
به نظرم باید بازیهای خوب کار کرد و به سایتهای خارجی که قبلا بازدید کنندگان خودشون رو پیدا کردن و می تونند بازیها رو به راحتی به فروش برسونند داد .

ولی با اینکه یک مکانی باشه که همه بازیهای مستقل یکجا برای دانلود و معرفی و معروف شدن گذاشته بشوند موافقم .

منم قبلا گفتم که همین سایتی که موجوده رو بچسبیم بهتره .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

M0hsen3D
22-04-2012, 15:08
سلام ,
ایده خوبیه ...ولی خب چرا همون انجمن بازیسازان رو گسترش نمیدین؟! ماهی یه بار یه نفرم توش پست نمیده!

Prince_ of _Persia
22-04-2012, 18:25
بچه ها با یک جلسه حضوری چطورید ؟
خیلی وقتی همایش یا سمیناری نداشتیم . سمینار ورامین رو هم که خیلی ها نیومدن
وقتشه که یک بار دیگه دور هم جمع بشیم و راجع به این مسائل صحبت کنیم . اونایی که هستند و می تونند بیان اعلام کنند.

انجمن هم قابلیت کامل پشتیبانی زبان انگلیسی رو داره و برای هر متن می شه راحت متن انگلیسیش رو هم وارد کرد
طی فاز اول یکسری بازیهای مجموعه اول رو تو سایت قرار می دیم.

lord arthas
22-04-2012, 18:53
:(( بابا من *ونم میسوزه نمیتونم بیام همایش باز اگه تهرانی جایی باشه :(( مشهد بزارین

M0hsen3D
22-04-2012, 19:05
تهرانه دیگه ... تو شهر ما کی میاد از این کارا بکنه که ما فیض ببریم(اصلا اینجا بازیساز پیدا میشه؟ بجز خودمو خودت؟ :دی).

iload
22-04-2012, 19:08
تهران باشه من میام .

silsin
22-04-2012, 19:21
به نظر من اگه می خواین توی همین انجمن بازی های مستقل کار رو را بندازین سایتش باید یه ریبوت اساسی بشه و کلا اسم اجمن مستقل بازی ها نمی دونم چی چی ازش حذف بشه . الان من یه چیزی رو متوجه نشدم شما هدفتون یه چیزی مثل BIG FISH GAMES یا یه سایتی مثل gamedev.net ?

lord arthas
22-04-2012, 19:30
BigFish I Guess

AMIR REZAs
22-04-2012, 19:41
اصلا میتونیم جلسه حضوریمون رو تو مصلی- جشنواره بازیها- برگزار کنیم ... چطوره؟

iload
22-04-2012, 19:43
اصلا میتونیم جلسه حضوریمون رو تو مصلی- جشنواره بازیها- برگزار کنیم ... چطوره؟

خیلی عالیه ! ولی خیلی هم دیره - فکر کنم یه 2-3 ماه دیگه باشه ! :31:

anti-military
22-04-2012, 20:05
خیلی خوبه فقط یه مشکلی هست که زبون فارسی و انگلیسی قاتی پاتی میشه
اگه یه جوری باشه که انگلیسی زبون ها نتونن مبحث ها و پست های فارسی رو ببینن خیلی بهتره

مثلا مبحث های فارسی فقط با ایپی های ایران دیده بشه! میشه همچین کاری کرد ؟

anti-military
22-04-2012, 20:18
یه کار دیگه هم میشه کرد . به جای اینکه بعضی مبحث ها فارسی باشه و بعضی مبحث ها انگلیسی میشه یه انجمن دیگه رو همین سایت بازی سازهای مستقل نصب کرد با یه آدرس متفاوت ...

مثلا آدرس سایت بازیهای مستقل چیه ؟ مثلا [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
آدرس فروم انگلیسی زبونش [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

silsin
22-04-2012, 20:41
خود سایت های خیلی حرفه ایش هم یا چند تا ایکون میزارن بالاصفحه برای انتخاب زبان یا یه چیزی مثل این . دیگه نمیان واسه هرکدوم صفحه جدا بدن که اگه بخوای واسه فارسی بری برو این صفحه اگه انگلیسی می خوای برو اون صفحه و امثال این حرف ها

silsin
22-04-2012, 20:46
BigFish I Guess

خوبه هدفتون خیلی خوبه فقط باید متوجه باشین که شما رغیب گردن کلفتی مثل بیگ فیش دارین . به نظرمن بشینین یه انالیز بکنین سایتشون رو ببینین چی به چیه چرا اینهمه محبوبه و چیکار کرده اینجوری شده اینجوری خیلی بهتره تازه جدای از اینا جلب نظر سایت های دیگه واسه تبیلغات خیلی مهمه همین بیگ فیش توی سایت های IGN - GAMESPOT داره تبلیغ میشه درضمن حرکت جالبیه ولی باید اصولی جلو بره نه اینکه صرف تصمیم گرفتن انجامش از روی بی کله بازی کار رو انجام بدین

ehsan_wwe
22-04-2012, 21:20
منم موافق گرد همایی هستم

فقط بیگ فیش اصلی ترین مشکلش اینه که ایمیل هارو جواب نمیده - یه جواریی تیم بازی سازیشون تکمیله 20 30 تا تیم داره

Prince_ of _Persia
23-04-2012, 08:44
خیلی خوبه فقط یه مشکلی هست که زبون فارسی و انگلیسی قاتی پاتی میشه
اگه یه جوری باشه که انگلیسی زبون ها نتونن مبحث ها و پست های فارسی رو ببینن خیلی بهتره

مثلا مبحث های فارسی فقط با ایپی های ایران دیده بشه! میشه همچین کاری کرد ؟

مصطفی جان یک دکمه فارسی انگلیسی می ذاریم اول سایت از اون به بعدش خارجی ها می رن تو صفحه خودشون و ایرانی ها هم صفحه خودشون

به نظرم سمت سوژه بیگ فیش نریم چون تا الانشم هم دو سایت دیگه داخل ایران می خوان هم کارو بکنند. که یکیش سایت غورباقه آواز خوان هست و دومی هم هنوز راه اندازی نشده . و به نظر من هم جواب نمی ده و خیلی طول می کشه تا بتونه در اون حدی که به سود دهی برسی عمل کنه و با این وضع تحریم فکر نکنم بشه به راحتی بازی تو سایت ایرانی برای فروش گذاشت و سیستمهای paypal و غیره روی یک سایت ایرانی خدمات نمی دهند و به محض اطلاع از اینکه طرفشون ایرانی هست اکانت رو قفل می کنند.

این گردهمایی هم به نظرم 2-3 ماه دیگه خیلی دیره و طی هفته های آتی باید باشه . هماهنگیهاش رو انجام می دم و خبرش رو بهتون می دم .

lord arthas
23-04-2012, 14:23
رفتم تو کارش:31: فقط از 29 اردیبهست اونورتر نشه که میره تو امتحان ها :((

Prince_ of _Persia
23-04-2012, 23:39
سعی می کنیم که نشه .

بچه ها سایت رو هم یه تغییراتی دادم ظاهرش عوض شده ببینید خوب شده ؟

بازیهای مجموعه اول رو هم تو بخش مرکز دانلود می تونید ببینید. به زودی هم می ریم تو کار بخش انگلیسی سایت

iload
24-04-2012, 05:29
سعی می کنیم که نشه .

بچه ها سایت رو هم یه تغییراتی دادم ظاهرش عوض شده ببینید خوب شده ؟

بازیهای مجموعه اول رو هم تو بخش مرکز دانلود می تونید ببینید. به زودی هم می ریم تو کار بخش انگلیسی سایت

بهتر شده ولی به نظرم بازم جای کار اره ! سیستم فروم سایت چیه ؟

anti-military
24-04-2012, 05:57
سلام من لینک سایت رو ندارم . آدرس سایت چی بود ؟

M0hsen3D
24-04-2012, 06:13
سلام , این بود :
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

anti-military
24-04-2012, 06:59
سیستم سایت یکم قدیمیه . چرا mybb نصب نمی کنید ؟ بعدا میشه به سیستم های بهتری هم ارتقاع داد اما الان mybb هم جواب میده ...

iload
24-04-2012, 08:23
به نظر من یه هاست وارز بگیرید روش ویبولیتین نصب کنید خیلی بهتره . صفحه اول سایتم وردپرس به نظرم عالیه .

---------- Post added at 09:23 AM ---------- Previous post was at 09:22 AM ----------

الان دیدم هاست که آلمانه ! پس یه ویبولیتین نال شده بریزید که خیلی بهتره .

ehsan_wwe
24-04-2012, 09:56
این سیستم سایته رو گوگل بالا تر میمونه خوبیش اینه

iload
24-04-2012, 13:39
این سیستم سایته رو گوگل بالا تر میمونه خوبیش اینه
چرا با لا تر میمونه ؟

Prince_ of _Persia
24-04-2012, 14:13
بچه ها سیستمی که رو سایت هست یکی به خاطر اینکه سبک هست و سایت سریع بالا می یاد
و دیگری به خاطر اینکه روش کار شده و یکسری چیزهاش رو اختصاصی کردیم و همچینین توی موتور گوگل الان سرچ کنید با اینکه بازدید خیلی پایین هست ولی تو 8 گزینه سایت انجمن رو برای سرچ "بازیسازان مستقل ایرانی " می یاره.

در مورد امکانات هم هیچ مشکلی نداریم و هر چیزی که لازم باشه رو روی این سیستم داریم.

ehsan_wwe
24-04-2012, 14:48
بخاطر اینکه CEO توش رئایت شده

portal
24-04-2012, 14:55
e107 امنیت فوق العاده بالایی داره و همینطور امکانات cms خیلی ساده و خوبه

anti-military
24-04-2012, 15:55
آره منم این سریع تر لود شدن صفحاتش رو حس کردم. الان مشکلی که داره انجمنشه که تمام صفحه نیست و اون پنجره های کناری انجمنش اگه نبود و انجمن تمام صفحه میشد خیلی خوب بود

lord arthas
24-04-2012, 22:54
CEO ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ یا SEO ؟؟؟ از نظر سایت مشکل نداریم من اشنا دارم ( جایی نره ولی کسی که p30world رو سئو کرده اشنای منه :31: ) شما برین تو کار بازی های کوچک روی HTML5 یا Unity Web Player که رو سایت 4 تا بازی باشه

ehsan_wwe
25-04-2012, 16:46
بیا منو بزن :دی
عمم سو ساز بوده ننم سئو ساز بوده

من اسمشو شنیده بودم توگوگل سرچ کردم دیدم ایراد نگرفت از دیکتش اینجا نوشتم

---------- Post added at 05:46 PM ---------- Previous post was at 05:45 PM ----------

راستی سئو p30 خیلی خیلی ضعیفه :دی رقیبا همه فعلا که بالا ترن

lord arthas
25-04-2012, 17:39
خوب هنوز سئو نکرده...شما به سایت seomoz.ir مراجعه کنید از طرف ادمین p30 درخواست همکاری داشتن:31:

Reza Azimy_RW
25-04-2012, 19:41
رفقا منم هستم فقط چی شده من دیر رسیدم ؟

Reza Azimy_RW
25-04-2012, 19:52
بحثا رو خوندم من با اصل کار موافقم ولی این سایت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] مگه مدیریت اصلیش با شهرام نیست ؟ من بهش اعتماد ندارم

Prince_ of _Persia
26-04-2012, 11:28
بحثا رو خوندم من با اصل کار موافقم ولی این سایت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] .com%2Fnews.php) مگه مدیریت اصلیش با شهرام نیست ؟ من بهش اعتماد ندارم

به به داش رضای گل گلاب . رضا جان مدیریت کل اون سایت با من هم هست و از مدیریت cms گرفته تا cpanel همه جوره توانایی تغیرات توش رو دارم. شهرام هم پسر خوبیه فقط یکم انتظاراتش بیش از حد هست که اونم به خاطر اینه که از روحیه بچه های بازی سازی و مشکلات ما خبر نداره . :31:

دوستان گل و عزیزم در مورد سایت باید بگم که می خواهیم سایت رو به یه مرجع کامل از بازیهای مستقل ایرانی تبدیل کنیم که هر بازی مستقل ایرانی اونجا جمع بشه که هم دسترسی راحت تر بشه هم بازیها بهتر دیده بشه . و یه مرجع رسمی رو ما داشته باشیم که هر کسی خواست به بازیسازان مستقل دسترسی پیدا کنه به اون سایت مراجعه کنه .

چند وقت پیش هم آقای رسولی از من پرسیدند که چرا سایت آپدیت و به روز نمی شه و ایشون دنبال اخبار از طریق این سایت بودند.

این هست که همه جور می شه کارهای بزرگی رو با این سایت انجام داد و فقط نیاز به حمایت دوستان داره که هر بازی رایگانی که در سایتهای دیگه معرفی کردید رو حتما هم در این سایت قرار بدید که ما در بخش دانلود بزاریم .

فکرشو بکنید اگه همه همکاری کنیم این سایت تبدیل می شه به چیزی مثل sandbox یویو گیمز که واقعا محشر می شه .

و بزودی هم بخش انگلیسی راه می افته که دیگه تمام بازیها جهانی دیده می شه. حمله کنید به سایت ببینم چه می کنید :11:

lord arthas
26-04-2012, 11:36
کی با من حرف زدی؟:31::31:

بازی باید کامل باشه یا مینی گیم هم بسازیم ردیفه؟ :31:
توبخش انگلیسی هم من میتونم کمک کنم :)

Prince_ of _Persia
26-04-2012, 11:59
فعلا بازیهای که تا الان ساختید رو معرفی کنید برای بازیهای جدید وقت هست.
بله فرقی نمی کنه حتی در حد یک مینی گیم ساده . فقط اینکه سرگرم کننده باشه و بهش بشه گفت بازی
بابت پیشنهادتون هم ممنون مشکلی فعلا در بخش انگلیسی نداریم

anti-military
26-04-2012, 13:41
خیلی خوبه فقط الان بعضی هدف هامون تغییر کرده و ناقص شده

گروه 8 نفری قرار بود تشکیل بدیم الان این 8 نفر هنوز مشخص نشدن که

واسه اعتماد سازی هم به نظر من یه کاری کنیم . هرکسی 5 تومن بده و یه هاست معتبر تر بگیرم و سایت رو منتقل کنیم روش ( کار چند ساعته )

اینجور یه خوبی که داره یه حس مالکیتی واسه همه به وجود میاد و همین باعث میشه همه فعالیت داشته باشن و کارو نصفه و نیمه ول نکنن

پس تا اینجا شد اینجوری ( دیگه نه نیارید. این بهترین شیوه است :31:)

1- مشخص شدن 8 نفر اصلی
2- ریختن پول به حساب کسی که میخواد هاستو بخره
3- انتقال سایت به هاست معتبر جدید
4- شروع فعالیت

AMIR REZAs
26-04-2012, 20:03
خیلی خوبه فقط الان بعضی هدف هامون تغییر کرده و ناقص شده

گروه 8 نفری قرار بود تشکیل بدیم الان این 8 نفر هنوز مشخص نشدن که

واسه اعتماد سازی هم به نظر من یه کاری کنیم . هرکسی 5 تومن بده و یه هاست معتبر تر بگیرم و سایت رو منتقل کنیم روش ( کار چند ساعته )

اینجور یه خوبی که داره یه حس مالکیتی واسه همه به وجود میاد و همین باعث میشه همه فعالیت داشته باشن و کارو نصفه و نیمه ول نکنن

پس تا اینجا شد اینجوری ( دیگه نه نیارید. این بهترین شیوه است [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

1- مشخص شدن 8 نفر اصلی
2- ریختن پول به حساب کسی که میخواد هاستو بخره
3- انتقال سایت به هاست معتبر جدید
4- شروع فعالیت

آخر شد کدوم سایت ؟ انجمن بازیسازان ؟ یا سایت شما ؟؟؟

بعد بیشتر از همه احتیاج به حمایت فروم های بازیسازی داریم تا بازیساز های مستقل جذب کنیم .... اینم باید یه کاریش کرد

lord arthas
26-04-2012, 20:36
من تو 8 نفر بزارین :31:

anti-military
26-04-2012, 20:43
آخر شد کدوم سایت ؟ انجمن بازیسازان ؟ یا سایت شما ؟؟؟

بعد بیشتر از همه احتیاج به حمایت فروم های بازیسازی داریم تا بازیساز های مستقل جذب کنیم .... اینم باید یه کاریش کرد

رضا گفت به شهرام اعتماد نداره . منم گفتم واسه اینکه یه حس مالکیت ( مسئولیت ) واسه همه بچه ها به وجود بیاد همه نفری 5 تومن بزارن وسط یه هاست معتبر خریده بشه با ایمیل بازیابی یکی از بچه ها معتبر انجمن و بعدش همین سایت بازی های مستقل منتقل بشه روش

واسه من که فرقی نمیکنه رای گیری کنید ...

anti-military
30-04-2012, 19:29
قسمت انگلیسی هنوز اضافه نشده ؟

Prince_ of _Persia
01-05-2012, 18:45
چرا کسی نظر نداد؟ من منتظر بودم بقیه بچه ها نظر بدن بعد نظرم رو اعلام کنم.
راستش شهرام کلی کار بخاطر این سرور و معرفیش به نهادهای دولتی کرده و با انتقال این سایت به هاست و دامنه دیگه ای موافقت نمی کنه. من خودم هم شخصا خیلی رو این سایت کار کردم و حوصله دوباره از صفر شروع کردن رو ندارم.

در مورد اعتماد سازی هم من کلیه مسئولیتش رو به عهده می گیرم و مطمئن باشید هیچ سوئ استفاده ای از این راه نخواهد شد جز اینکه بازیهای مستقل رایگان پخش خواهند شد و بیشتر دیده خواهند شد و ما به سراغ راه انداختن سایتی برای فروش بازیها نیستم و تماما بازیها دانلود رایگان خواهند بود چه در بخش ایرانی چه در بخش خارجی سایت. و اگر احتمالا قرار شد بخشی یا بازیهایی تجاری بشه مطمئنا با کسب اجازه و مشورت با سازندگانش خواهد بود.

در مورد سایت باید بگم اگر بتونیم روی بازیهای آنلاین تحت یونیتی کار کنیم که بتونیم روی سایت بزاریم خیلی خوب می شه و مطمئنم می ترکونه و سازندگانش رو حسابی معروف می کنه و مهارتهاشون رو نشون می ده . من خودم اگه وقتم آزادتر بود حتما روی یکی دو تا بازی اینجوری برای سایت کار می کردم.

Prince_ of _Persia
12-05-2012, 11:33
بچه ها تو تاپیک همایش که شیطنت کردید بسته شد رفته پی کارش :31:

خواستم اینجا بگم که عکسهای گردهمایی رو آپلود کردم رو سایت هر کی دوست داشت بره تو سایت انجمن ببینه.
فقط به خاطر اینکه سنگین نشه مجبور شدم کیفیت و سایز عکسها رو بیارم پایین.

AMIR REZAs
14-05-2012, 15:14
داشتم تو گوگل می سرچیدم از گوشه کنار اینترنت سایتی خارجی پیدا کردم که امکان فروش بازیهای مستقل رو تو سایتش داده و تقریبا چیزی مثل اونی که واسه سایت بازیهای مستقل انتظار داریم بشه هست ...

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

neo_345
14-05-2012, 17:43
این حرفا چیه گیمتو بزار رو استیم دیگه
مستر کارتم یه سوت برو دبی بگیر بیار

اصل قضیه خود گیمته