PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ریش

ahzo
20-04-2012, 15:46
من متولد 1371 هستم و هنوز زیاد ریش ندارم بیشتر روی گردنم دراومده و روی صورتم خیلی کمه دوسال پیش آزمایش هورمونی دادم متخصص غدد که دید گفت مشکلی نداری و دارو نمی خوای آیا بازم لازم هست که دوباره مراجعه کنم به متخصص غدد برای چکاپ ؟

Sayam
21-04-2012, 01:52
من توی این سن و سال یا حتی بالای 20 هم خیلی ها رو دیدم که عین شما ریش نداشتند ....

فکر نمیکنم مسئله ای باشه :10:

ahzo
25-04-2012, 13:11
من یه جایی خوندم که حل کردن قرص ld در اب بعد مالیدن اون محلول به صورت باعث رویش ریش میشه درسته ؟
حالا در کل عوارضی نداره این کار ؟؟

cool11
25-04-2012, 14:46
شما ببینید که اقوام نزدیک ذکور تون چه جوری بودند

اگه اونا مشکلی نداشتند قاعدتا شما هم فقط باید یه خورده صبر کنید

اون قرص رو منم شنیدم ولی درست نیست

ahzo
25-04-2012, 14:52
نه اطرافیانم مشکلی ندارن ریششون کامل .
من بیشتر در مورد اون قرص می خوام بدونم که عوارض داره یا نه استفاده اش؟

مديريت
25-04-2012, 14:58
ّله عوارض داره اين قرص باعث جذب هورمني از طريق پوست ميشه و اين هورمن چون در بدن شما به ميزان صحيح موجوده با اينكار عملا توليد اونو توسط بدن كم ميكنيد و بدن عادت ميكنه كه مصنوعي اونو دريافت كنه اين روند غير قابل برگشت هم ميباشد تقريبا
در آوردن و رويش ريش روي صورت تا سن 24 سالگي ادامه داره پس اصلا نگران نباشيد شما كه سني نداري معمولا كسانيكه در تهران هستيد ديرتر ريش درمي آوردند
بزرگترين دليلش اولا بلوغ جنسي شماست
دوم الودگي هوا تاثير گذاري مستقيم داره
سوم ميزان فعاليت بدني شما هم موثر
توصيه : اگر ميزان سطح هورمني شما fsh آزمايش داديد و مناسبه هيچ نگران نباشيد

ahzo
26-04-2012, 13:36
خب چی کار کنم زودتر پر شه خب ادم خجالت می کشه جلو رفیق رفقاش همه یمن ریش دارن اون وقت من ریشم کمه...:37::37::37: هر چه قدر هم هر کی بگه دلت خوشه ریش می خوای چی کار ما که داریم اعصابمون خورده هر روز باید بزنیم تا جای من نباشه نمی فهمه :41:

Greedy
06-05-2012, 19:29
خب چی کار کنم زودتر پر شه خب ادم خجالت می کشه جلو رفیق رفقاش همه یمن ریش دارن اون وقت من ریشم کمه...:37::37::37: هر چه قدر هم هر کی بگه دلت خوشه ریش می خوای چی کار ما که داریم اعصابمون خورده هر روز باید بزنیم تا جای من نباشه نمی فهمه :41:
ریشای من واسه تو :دی
دیگه نداشتن ریش هم خجالت داره خدایی ؟!!!
اکثرا دوست دارن کلا در نیاد وقتی واسه زدنشون تلف نکنن

Rhodes
06-05-2012, 19:47
برو خدا رو شکر کن در نمیاد .... عین ما موقع زدن و وقتی در میاد عزا نگیری :31:

moh72
08-05-2012, 19:54
شما ببینید که اقوام نزدیک ذکور تون چه جوری بودند

اگه اونا مشکلی نداشتند قاعدتا شما هم فقط باید یه خورده صبر کنید

اون قرص رو منم شنیدم ولی درست نیست

نه مشکل الان که نه مثلا وقتی سن شما بودن بپرس اونام اینطوری بودن یا نه مثلا از بابا عمو دایی ... بپرس

mohammad2407
08-05-2012, 20:30
مردم آرزو دارن ریش نداشته باشن بعد تو امدی میگی چرا ریش ندارم

ریش چیه ؟

خوش به حالت ؟

نگران نباش هنوز وقت داری برای ریش دروردن

یه روزی اینقدر ریشات زیاد میشه که میای تاپیک میزنی که با ریشام چه کار کنم :31:

abbas_dante2oo8
08-05-2012, 20:40
دیگه این حرفو نزن که اگه درومد اونوقت آرزو میکنی که ای کاش نداشتی :31:

Hamid Reza
09-05-2012, 15:12
خيلي از مردم هستند كه ذاتا و وراثتي كم مو هستند و اين نشونه هيچ مشكلي هم نيست
بعضي ها ممكنه تا پايان عمر هم موهاي خيلي كمي تو بدن و صورتشون رشد كنه

در كل بهتره با اين وضعيت كنار بياي و دنبال راه درمان نباشي كه بيشتر راه هاي درمان با عوارض همراهه

الان همه كسايي كه ريش دارن ميزنن ريشاشون رو پس زياد چيز مهمي نيست كه واسش غضه بخوري :D

ahzo
18-06-2012, 11:48
من اگر بخوام برم آزمایشگاه و بخوام هورمون های جنسی ام رو کلا بررسی کنم اسم این آزمایش ها چیه ؟ در کل هم برای بررسی اونایی که تو رشد ریش و موی بدن تاثیر دارن و هم هورمون های جنسی و ... ببخشید اگه سوال رو بد مطرح کردم
بدون نسخه پزشک میشه ؟ آخه میخوام اول آزمایش بدم بعد اگر جوابش نرمال نبود ببرم دکتر

Life24
18-06-2012, 12:02
اقا من جدیدا ریش هام در میاد صورتم خیلی به خارش می افته . چند سال هست این طور نبوده جریان چیه

pourya_92
11-07-2012, 15:59
ریش درآوردن و نیاوردن ارتباطی با بلوغ شخص نداره بر خلاف تصوری که مردم دارن، ممکنه کسی اصلا هیچوقت ریش در نیاره که بستگی به شخصش داره و طبیعیه و جای نگرانی نیست.

MR.CART
26-07-2012, 05:40
بابا انصافا ریش میخوای چیکار؟
یعنی الان هر کی تو رو ببینه فکر میکنه بچه ای؟:31:
من ریش در آوردم چه گلی بر سرم زد؟:27:
به جز اینکه هر 2 روز باید بزنمش این لامصبو
اوففففف مخصوصا اگه پوست حساسی مثه من داشته باشی :27: پدرشششت در میاد...

SaMsUnG
26-07-2012, 10:49
اقا من جدیدا ریش هام در میاد صورتم خیلی به خارش می افته . چند سال هست این طور نبوده جریان چیه

منم همین جوری هستم کمی که رشهام بلند بشه مخصوصا ریش های زیر گردنم به خارش میوفته و اعصابمو خورد میکنه
یه حالت خیلی بدی بهم دست میده

Life24
26-07-2012, 21:44
منم همین جوری هستم کمی که رشهام بلند بشه مخصوصا ریش های زیر گردنم به خارش میوفته و اعصابمو خورد میکنه
یه حالت خیلی بدی بهم دست میده

عجیبه اخه من سابقه نداشته
این قدر بلند هم میشد اصلا مشکلی نداشتم
جدیدا تا بلند میشه اگر نزنم
خارش میافته

ArashMiniStar
26-07-2012, 21:47
بدون ریش قشنگ تری :دی
بابا این چه حرفیه.من آرزومه مویی در نیاد.اصلا قیافم مثل بچه ها باشه:39:

MR.CART
27-07-2012, 04:07
حقیقتا که راس میگید
زیر گلو رو بدجور اذیت میکنه:13:
وقتی گردنمو به پایین خم میکنم که درد بدجوری میگیرم

Mr_100_dolari
01-08-2012, 20:44
عجیبه اخه من سابقه نداشته
این قدر بلند هم میشد اصلا مشکلی نداشتم
جدیدا تا بلند میشه اگر نزنم
خارش میافته

به نظر من به خود پوست ربط داره و عادتش
من یه موقعه ای بود اگر یه کم ریشم بلند میشد از خارش و سوزش اشکم در میومد یادمه یه بار که گفتم فردا میزنم شب تو خواب انقدر میخارید که نصف شب پا شدم به ریش زدن :31:
اما بعدش یه جا که رفتم سر کار چون باید ریش میزاشتی مجبور شدم خارش و سوزش رو تحمل کنم بعد دیگه کم کم پوستم عادت کرد و دیگه اذیت نمیکردش مثل قبل اما نه اینکه خیلی بخواد بلند شه ها اما نسبت به قبل معجزست البته الان دیگه از سر اون کار اومدم بیرون :31: اما دیگه ریشم بلند شه مثل قبلا عزا ندارم :31:

A M ! N
01-08-2012, 21:29
سلام.

اینکه زیر گلوتون میخاره یعنی موهاتون شاخی شده به دلیل اصلاح زیاد و نادرست.

چندتا توصیه ی کوچک..

رژیم غذایی سالم داشته باشید. مصرف ویتامین ها به طور مستقیم. من این هارو همیشه استفاده میکنم: Multi Vitamin ، D ، E ، A

در مصرف ویتامین D احتیاط کنید ، برای مصرف آهن و فولیک اسید هم بهتره با پزشک مشورت کنید ، چون اگه دز آهن بدنتون زیاد باشه ، مصرف

دوبارش خطرناکه. سبزی رو هم همیشه بخورین در کنار غذا.

از صابون های معمولی برای شستشوی صورت مانند این صابون سبزهای گلنار و .. استفاده نکنید! بهترین و لطیفترین صابون با درصد باز پایین رو انتخاب کنید.

به ازای هر یک ماه که صورتتون رو اصلاح میکنید ، به مدت سه الی چهار روز صورت رو اصلاح نکنید.

اصلاح رو درست انجام بدین ! اول اینکه از خمیر ریش خوب و After shave ملایم استفاده کنید. درصورت استفاده ی تیغ های جیلت به صورت تنها ، منتظر شاخی شدن

موهای صورتتون باشید ! در هنگام شیو کردن ، فقط در یک جهت صورت رو اصلاح کنید نه در همه ی جهات چون ممکنه جهت رویش موهاتون عوض بشه که مطمئنا میشه.

کسایی که از ماشینهای صورت تراشی استفاده میکنن معمولا موهای صورتشون از حالت در میاد بعد از مدتی و شاخی میشه.

اگه کسی حوصله داشته باشه بهترین وسیله برای اصلاح صورت ماشینهای دندونه ای هست ( مث موزر ولی با دندونه های ریزتر) اینطوری موهاتون نرم میشه.

بعد از هر اصلاح یک کرم ضد آفتاب استفاده کنید که غنی از ویتامین ها مث C ، D باشه و آلوئه ورا هم داشته باشه. کرمهای ایرانی خیلی خوبی هم در این زمینه وجود داره.

Shadow-Man
01-08-2012, 21:54
به نظر من به خود پوست ربط داره و عادتش
من یه موقعه ای بود اگر یه کم ریشم بلند میشد از خارش و سوزش اشکم در میومد یادمه یه بار که گفتم فردا میزنم شب تو خواب انقدر میخارید که نصف شب پا شدم به ریش زدن :31:
اما بعدش یه جا که رفتم سر کار چون باید ریش میزاشتی مجبور شدم خارش و سوزش رو تحمل کنم بعد دیگه کم کم پوستم عادت کرد و دیگه اذیت نمیکردش مثل قبل اما نه اینکه خیلی بخواد بلند شه ها اما نسبت به قبل معجزست البته الان دیگه از سر اون کار اومدم بیرون :31: اما دیگه ریشم بلند شه مثل قبلا عزا ندارم :31:

برعکسش هم هست. شما چند ماه ریش بذار بعد صورتت رو سه تیغ کن می بینی همین سوزش و خارش هست. کلا صورت رو هر طور عادت بدی عادت میکنه

Mr_100_dolari
02-08-2012, 00:32
برعکسش هم هست. شما چند ماه ریش بذار بعد صورتت رو سه تیغ کن می بینی همین سوزش و خارش هست. کلا صورت رو هر طور عادت بدی عادت میکنه

دقیقا الان پوست صورت من همین جوری شده یعنی اگر 3 تیغه کنم روز 2 خارش شروع میشه و از روز 3 به بعد خوب میشه واقعا مربوط میشه به عادت کردن پوست

Mohammad King
07-08-2012, 14:55
استفاده از ماشین های دندونه دار یا موذر برای اصلاح صورت باعث میشه رشد ریشهاتونم کند تر بشه!!!

من استفاده میکنم رشد ریش هام دیر تر میشه نسبت به زمانی که با تیغ اصلاح میکنم!