PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره خرید تا 1.200

salam kon
04-03-2012, 23:44
باسلام
من قصد خرید یه لپ تاپ تا سقف 1200دارم ، حتی تو انتخاب برند هم هنوز به تصمیم قطعی نرسیدم و بین ایسوس و اچ پی و مدلاشون گیر کردم ،دوستانی که تجربه دارن لطفا کمک کنن.انقدر حرفای جور واجور گفتن که خدا میدونه!
(تا جایی که ممکنه کانفیگش بالا باشه،البته
بازی خور ! نیستم یعنی وقت بازی ندارم شاید گاهی تفننی بازی کنم تنظیمات بالای بازی اصلا مهم نیست برام)

2.یه سوال دیگه هم اینکه اصلا با توجه به بالا رفتن 200، 300 تومنی قیمت ها به خاطر نوسان اخیر دلار ، الان بخرم یا صبرکنم تا یکی دو ماه دیگه ؟چون عجله ای ندارم یا اینکه فرقی نمیکنه و قیمت جهانیش کلا بالا رفته ؟

ممنون

Mr.Mazmamfi
05-03-2012, 00:21
من قصد خرید یه لپ تاپ تا سقف 1200دارم ، حتی تو انتخاب برند هم هنوز به تصمیم قطعی نرسیدم و بین ایسوس و اچ پی و مدلاشون گیر کردم ،دوستانی که تجربه دارن لطفا کمک کنن.انقدر حرفای جور واجور گفتن که خدا میدونه!
سلام
چه حرف هایی شنیدی ؟
بگو تا جایی که علمم یاری کنه راهنماییت کنم .
در ضمن فقط حرف منو گوش بده :18::46:

.یه سوال دیگه هم اینکه اصلا با توجه به بالا رفتن 200، 300 تومنی قیمت ها به خاطر نوسان اخیر دلار ، الان بخرم یا صبرکنم تا یکی دو ماه دیگه ؟چون عجله ای ندارم یا اینکه فرقی نمیکنه و قیمت جهانیش کلا بالا رفته ؟

خرید لپ تاپ باید بر اساس نیاز باشه ، نه اینکه گرون میشه یا نه ؟!!!
شما اگر نیاز دای بخر و گرنه وایسا هر موقع نیاز داشتی .

بعد عید هم تکلیف معلوم نیست ، ممکنه بهتر بشه ویا دوباره بدتر بشه .

در ضمن یه مقدار در مورد نیازهات بیشتر توضیح بده .

موفق باشید .

Dr.know
05-03-2012, 09:58
دوست عزیز واسه عید یه صد تومن دیگه رفت روقیمت ها
دیگه از فکر ایسوس گرافیک دار بتونی بگیری

salam kon
05-03-2012, 16:48
سلام
چه حرف هایی شنیدی ؟
بگو تا جایی که علمم یاری کنه راهنماییت کنم .
در ضمن فقط حرف منو گوش بده :18::46:

خرید لپ تاپ باید بر اساس نیاز باشه ، نه اینکه گرون میشه یا نه ؟!!!
شما اگر نیاز دای بخر و گرنه وایسا هر موقع نیاز داشتی .

بعد عید هم تکلیف معلوم نیست ، ممکنه بهتر بشه ویا دوباره بدتر بشه .

در ضمن یه مقدار در مورد نیازهات بیشتر توضیح بده .

موفق باشید .

خب نياز داشتم که اومدم مشاوره ميگيرم ديگه، عجله ندارم ازين جهت که مييتونم تا بعد از عيد صبر کنم يعني کارم لنگ نميمونه درواقع سيستم خونم (پي سي)ديگه قديمي شده وتو اجراي نرم افزارهاي جديد جونش در مياد ،هاردش و رم و گرافيکش پايينه و .... !براي همين ميخوام بجاي هزينه کردن براي ارتقاي اون يه لپ تاپ بگيرم که
مزيت هاي بيشتري هم برام داره (هر چند که لب تاب هرچي باشه به پاي پي سي مشابه خودش نميرسه)
به خاطر اين گفتم بعد از عيد چون يکي که تو اين کاره بهم گفت افت قيمت دلار هنوز تاثيرشو تو بازار الکترونيک نذاشته صبر کن تا ارديبهشت

تياز هام اول هارد بالا ،کور 5 يا7 ،ميخوام با اجراي همزمان چند نرم افزارنسبتا سنگين مشکلي نداشته باشه ،گاهي فتوشاپ هم کار ميکنم کلااز جهت اجراي نرم افزار نميخوام مشکلي باشه،،
گرافيک زياد مهم نيست چون بازي خور نيستم گاهي شايد يه فوتبالي NFS بازي کنم يعني جوري نباشه که اصلا نشه بازي ها رو اجرا کرد حتي با تنظيمات پايين

فيلم وموزيک واينترنت هم که ديگه عمومي اند ديگه ،خلاصه يه جوري باشه تا چند سال ما رو بي نياز کنه ،تعميرو خرابي هم که کي حوصلشو داره که من داشته باشم!!

salam kon
05-03-2012, 19:55
Mr.Mazmamfi ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])n دوست عالم !کجایی پس!

mn_acer1
05-03-2012, 22:39
به خاطر اين گفتم بعد از عيد چون يکي که تو اين کاره بهم گفت افت قيمت دلار هنوز تاثيرشو تو بازار الکترونيک نذاشته صبر کن تا ارديبهشت

با عرض معذرت!
افت قیمت دلار!!؟؟ ببخشید کی افت کرده!؟ :18:
قصد اسپم دادن ندارم فقط سواله!!

salam kon
05-03-2012, 23:57
با عرض معذرت!

درسته پایین نیومده

mn_acer1
06-03-2012, 10:51
بعد از اينکه قيمت دلار تا 1900 يا بيشتر بالا رفت کالاهاي وارداتي از جمله لپتاپ قيمتشون به نسبت بالا رفت و بعد از اينکه اون قيمت شکست و به 1200 رسيد بعضي از کالاها ازجمله لپتاپ قيمتش پايين نيومد وبالا موند.
منظور پايين اومدن قيمت دلاربعد از اون يکي دوهفته است که حدود 2000 بود

ببخشید میشه راهنمایی کنید از کجا میشه دلار 1200 پیدا کرد!؟
اگه بتونیم دلار این قیمتی پیدا کنیم خیلی برامون خوب میشه الان پدرم جنس هایی که وارد میکنند(البته سری آخری رو که اصلا ممنوع کردند!! :41:) رو با همون دلار 1900 یا حتی بیشتر وارد میکنند!
پیغام بدید فکر کنم بهتر باشه! :20:

Mr.Mazmamfi
06-03-2012, 13:27
خب نياز داشتم که اومدم مشاوره ميگيرم ديگه، عجله ندارم ازين جهت که مييتونم تا بعد از عيد صبر کنم يعني کارم لنگ نميمونه درواقع سيستم خونم (پي سي)ديگه قديمي شده وتو اجراي نرم افزارهاي جديد جونش در مياد ،هاردش و رم و گرافيکش پايينه و .... !براي همين ميخوام بجاي هزينه کردن براي ارتقاي اون يه لپ تاپ بگيرم که
مزيت هاي بيشتري هم برام داره (هر چند که لب تاب هرچي باشه به پاي پي سي مشابه خودش نميرسه)

تياز هام اول هارد بالا ،کور 5 يا7 ،ميخوام با اجراي همزمان چند نرم افزارنسبتا سنگين مشکلي نداشته باشه ،گاهي فتوشاپ هم کار ميکنم کلااز جهت اجراي نرم افزار نميخوام مشکلي باشه،،
گرافيک زياد مهم نيست چون بازي خور نيستم گاهي شايد يه فوتبالي NFS بازي کنم يعني جوري نباشه که اصلا نشه بازي ها رو اجرا کرد حتي با تنظيمات پايين

فيلم وموزيک واينترنت هم که ديگه عمومي اند ديگه ،خلاصه يه جوري باشه تا چند سال ما رو بي نياز کنه ،تعميرو خرابي هم که کي حوصلشو داره که من داشته باشم!!

سلام
مدل هایی که تو این رده هستن و امتحان خودشونو پس دادن اینان :

از برند ایسر مدل 5750 و 5755 .
از برند HP مدل 4530 .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
و
و

پیشنهاد من مدل 5755 هست که کیفیت خوبی + کانفیگ بالاتری داره .

اگر دیگه بخوایی واقعا به کیفیت فوق العاده اهمیت بدی باید از برند لنوو بخری که اون موقع گرافیک جالبی در نمیاد ، ولی میتونی از بچه هایی که 5755 دارن بپرسی ببینی راضین یا نه .

---------- Post added at 03:24 PM ---------- Previous post was at 03:23 PM ----------

Mr.Mazmamfi ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])n دوست عالم !کجایی پس!

تیکه میندازی ؟ :5:

---------- Post added at 03:25 PM ---------- Previous post was at 03:24 PM ----------

با عرض معذرت!

دلار افت قیمت نداشته ، و همچنان همون 1800 الی 1950 متغییره .

---------- Post added at 03:26 PM ---------- Previous post was at 03:25 PM ----------

بعد از اينکه قيمت دلار تا 1900 يا بيشتر بالا رفت کالاهاي وارداتي از جمله لپتاپ قيمتشون به نسبت بالا رفت و بعد از اينکه اون قيمت شکست و به 1200 رسيد بعضي از کالاها ازجمله لپتاپ قيمتش پايين نيومد وبالا موند.
منظور پايين اومدن قيمت دلاربعد از اون يکي دوهفته است که حدود 2000 بود

نکنه دلار مسافرتی رو داری میگی ؟
بابا اون برای مسافراس و کسایی که جنس وارد میکنن ، با دلار آزاد میخرن . (همون 1800 الی 1950 )
در ضمن وقتی هم که دلار دولتی تک نرخی شد ، باز افزایش قیمت داشت دیگه چه برسه به دلار آزاد .
و . . . .

---------- Post added at 03:27 PM ---------- Previous post was at 03:26 PM ----------

ببخشید میشه راهنمایی کنید از کجا میشه دلار 1200 پیدا کرد!؟
اگه بتونیم دلار این قیمتی پیدا کنیم خیلی برامون خوب میشه الان پدرم جنس هایی که وارد میکنند(البته سری آخری رو که اصلا ممنوع کردند!! :41:) رو با همون دلار 1900 یا حتی بیشتر وارد میکنند!
پیغام بدید فکر کنم بهتر باشه! :20:
دلار 1200 گیرت نمیاد ، فقط به مسافران میدن ، تازه برای بعضی از سفر ها تو فرودگاه دلار رو بهت میدن !!!!

erfan ghobadi
06-03-2012, 13:42
باسلام
(تا جایی که ممکنه کانفیگش بالا باشه،البته
بازی خور ! نیستم یعنی وقت بازی ندارم شاید گاهی تفننی بازی کنم تنظیمات بالای بازی اصلا مهم نیست برام)

2.یه سوال دیگه هم اینکه اصلا با توجه به بالا رفتن 200، 300 تومنی قیمت ها به خاطر نوسان اخیر دلار ، الان بخرم یا صبرکنم تا یکی دو ماه دیگه ؟چون عجله ای ندارم یا اینکه فرقی نمیکنه و قیمت جهانیش کلا بالا رفته ؟

ممنون

میتونی hp 4530s رو انتخاب کنی.

واسه ی بحث گرافیک هم این رو به راهنمایی اساتید عزیز اضافه کنم که
گرافیک انحصارا فقط واسه اجرای بازی نیست. واسه مثلا بحث طراحی
بنر و کارت ویزیت و... هم لازمه. مثلا اگه بخوایی
(چیز خفنی هم نمیگم) یه کارت ویزیت طراحی کنی و بخوایی روی پیکسل ها
زوم کنی باید یه گرافیک خوب داشته باشی که جواب بده:46:

موفق باشید:11:

Mr.Mazmamfi
06-03-2012, 15:29
میتونی hp 4530s رو انتخاب کنی.

واسه ی بحث گرافیک هم این رو به راهنمایی اساتید عزیز اضافه کنم که
گرافیک انحصارا فقط واسه اجرای بازی نیست. واسه مثلا بحث طراحی
بنر و کارت ویزیت و... هم لازمه. مثلا اگه بخوایی
(چیز خفنی هم نمیگم) یه کارت ویزیت طراحی کنی و بخوایی روی پیکسل ها
زوم کنی باید یه گرافیک خوب داشته باشی که جواب بده:46:

موفق باشید:11:

دیگه این جور کارهارو به راحتی intell 3000 جواب میده .
الانم که بیشتر مدل ها این گرافیک رو دارن .

salam kon
06-03-2012, 21:41
Mr.mazmamfi
تيكه جرا! ماشالله اطلاعاتت خوبه تواين زمينه ؛ خودت كفتي از علمم راهنماييت كنم منم كفتم دوست عالم !
راجع به عمر باتري و شفافيت صفحه وصداي فن ايسر 5755 يه سري نظرات منفي وجود داره ؛با اين وجود هم شما اون رو به 4530ترجيح ميدي?

salam kon
06-03-2012, 21:47
يادم رفت 5755دماش هم مثل اينكه خيلي بالا ميره

erfan ghobadi
06-03-2012, 22:09

اتفاقا یکی از امتیازات مثبت 4530 بالا نرفتن دماش هست :46:

salam kon
06-03-2012, 22:15
دوست عزيز من 5755رو كفتم نه 4530

Mr.Mazmamfi
07-03-2012, 00:10
Mr.mazmamfi
تيكه جرا! ماشالله اطلاعاتت خوبه تواين زمينه ؛ خودت كفتي از علمم راهنماييت كنم منم كفتم دوست عالم !
راجع به عمر باتري و شفافيت صفحه وصداي فن ايسر 5755 يه سري نظرات منفي وجود داره ؛با اين وجود هم شما اون رو به 4530ترجيح ميدي?

رفیق شما بگو در مورد لپ تاپ ها چی شنیدی که من بهت بگم درسته یا نه !!!

باتریه معمولی داره و حدود 3:30 الی 4 ساعت دووم میاره ، اگر wifi ت خاموش باشه و نور صفحه نمایش کم باشه ، شاید بیشتر هم جواب بده .

صفحه نمایشش در مقابل برند های دیگه از کیفیت پایین تری برخورداره ، و یه مقدار روشنایش کمه ، و به درد کسی که کارهای گرافیکی انجام میده نمیخوره .

یکی از ایراد هایی که به لپ تاپ های ایسر وارده اینه که سیستم کولینگشون ضعیفه (نه اونجوری که فکر کنی ، چون هر موقع نیاز به تهویه ی هوا باشه خودش روشن میشه ) خیلی کم صدای روشن شدنه فن های لپ تاپ رو میشنوی .
نکته » با توجه به ضعیف بودن کولینگ ایسر ، ولی باز هم دمای بسیار پایینی نسبت به مدل های دیگه داره .
من خودم ایسر 5742 دارم و همه ی حرف هایی که دارم میزنم روی تجربه ای بوده که حاصل کردم .

من اگر بخوام کانفیگ بالا در عین حال کیفیت خوب داشته باشم ، مطمئنا 5755 رو انتخاب میکنم .

نکته » الان قیمت های 4530 فضایی شده و ارزش خریدشو آورده پایین .

---------- Post added at 02:10 AM ---------- Previous post was at 02:09 AM ----------

بعید میدونم در حالت معمولی دماش بالا باشه ، فقط در هنگام بازی گرماش زیاده که یه امر طبیعیه .
میتونی برای اطمینان تو تاپیکش بپرسی :

Dr.know
07-03-2012, 12:00
سلام 5755 5i فیمتش شده 1.300
تقریبا یه 100 تومنی رفت روش نا سلامتی شب عید
اگه خواستین قیمت بدین هواستون باشه

( میدونین شب عید یعنی چی ؟ من می گم یعنی روزگارت مثل شب عید سیاهه )

salam kon
22-03-2012, 14:30
سلام به همه دوستان آقا بالاخره رفتم hp probook 4530s (i5-4-750 رو خریدم ، فقط یه سوال این مثل اینکه دو تا گرافیک داره :
1.radon 6490 و intel hd
از هر دو همزمان استفاده میکنه؟ دوما سوییچ شدنش خودکاره؟

Farshid72
22-03-2012, 17:48
سلام به همه دوستان آقا بالاخره رفتم hp probook 4530s (i5-4-750 رو خریدم ، فقط یه سوال این مثل اینکه دو تا گرافیک داره :
1.radon 6490 و intel hd
از هر دو همزمان استفاده میکنه؟ دوما سوییچ شدنش خودکاره؟
بعضی سیستم ها جوری هستش که میشه از تو بایوس سیستم تنظیم کرد که مثلا فقط با فلان گرافیکش کار کنه
بله سوئیچ شدنش خودکار هستش
سال نو مبارک و بارک باشه

3rdoor
26-03-2012, 18:46
این مدل ها رو ببین بد نیست
samsung RV518
acer 8481 که کانفیگ های مختلفی داره
hp G6 1256

shahab_f
01-04-2012, 23:26
من اگر بخوام کانفیگ بالا در عین حال کیفیت خوب داشته باشم ، مطمئنا 5755 رو انتخاب میکنم .

کانفیگش خوبه، فقط یه کم وزنش زیاده.
یه سوال، گارانتی خوب برای برند ایسر چیه تو ایران؟

mohsenbabaee24
14-04-2012, 20:16
سلام به همگی
وقتتونو نمیگیرم سریع میرم سر اصل مطلب
قصد خرید دوتا لپ تاپ رو دارم لطفا کمکم کنید
یکی حرفه ای باشه تا سقف سه میلیون با صفحه نمایش 3D و بلوری و کانفینگ آخرین مدل ترجیحا وایو باشه.
یکی دانشجویی تاقف یک میلیونو صد بعضی وقتام باهاش بازی میکنم.
ممنون

Mr.Mazmamfi
14-04-2012, 20:34
سلام به همگی
وقتتونو نمیگیرم سریع میرم سر اصل مطلب
قصد خرید دوتا لپ تاپ رو دارم لطفا کمکم کنید
یکی حرفه ای باشه تا سقف سه میلیون با صفحه نمایش 3D و بلوری و کانفینگ آخرین مدل ترجیحا وایو باشه.
یکی دانشجویی تاقف یک میلیونو صد بعضی وقتام باهاش بازی میکنم.
ممنون

سلام
به جای اینکه تو همه ی تاپیک ها پست بزنید و درخواست راهنمایی بگیرید ، بهتره به تاپیک اختصاصی برای خودتون بزنید !!!

امضامو بخون .