PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال در مورد حجامت و تاثیرش بر جوش و آکنه !

mf.designing
04-03-2012, 16:32
سلام :11:
من چندین سالی هست که از دوران مدرسه تا الان که دارم دانشگاهم رو تموم میکنم صورت و پشتم جوش میزنه ! و این همیشه باعث عذاب و ناراحتی من بوده و چندین و چند دکتر پوست رفتم و داروهای مختلف رو هم چندین و چند بار امتحان کردم اما اکثرا تاثیر مقطعی داشتن و بعد از قطع داروها باز هم به روز اول برگشتن ! چند روز پیش با یکی از دوستان در همین مورد بحث میکردم که گفت الان که به فصل بهار نزدیک میشیم بهترین موقع برا انجام حجامته و خیلی تاثیر داره ! حالا سوالم اینه که آیا واقعا موثر هست ؟! چطوری و کی باید انجام بشه و چندبار ؟! برای افراد لاغر و کم خون مضر نیست ؟ و چه چیزهائی باید مد نظر باشه

خیلی ممنون :10:

hes25
05-03-2012, 00:45
سلام
من حجامت کردم خیلی موثره برای همه چی!
تو حجامت خون زیادی نمیاد من که پشتمو حجامت کردم یه استکان فقط ضایعات بدن بود بیشتر سم بدن و میکشه بیرون

اینم بگم که کسی که یه بار حجامت کنه هرگز با سکته دار فاتی رو وداع نمی کند!

SIR MAMAD
05-03-2012, 09:15
سلام :11:
من چندین سالی هست که از دوران مدرسه تا الان که دارم دانشگاهم رو تموم میکنم صورت و پشتم جوش میزنه ! و این همیشه باعث عذاب و ناراحتی من بوده و چندین و چند دکتر پوست رفتم و داروهای مختلف رو هم چندین و چند بار امتحان کردم اما اکثرا تاثیر مقطعی داشتن و بعد از قطع داروها باز هم به روز اول برگشتن ! چند روز پیش با یکی از دوستان در همین مورد بحث میکردم که گفت الان که به فصل بهار نزدیک میشیم بهترین موقع برا انجام حجامته و خیلی تاثیر داره ! حالا سوالم اینه که آیا واقعا موثر هست ؟! چطوری و کی باید انجام بشه و چندبار ؟! برای افراد لاغر و کم خون مضر نیست ؟ و چه چیزهائی باید مد نظر باشه

خیلی ممنون :10:
سلام
دوست من
جملاتی که نوشتی دقیقا شرح حال من هم هست (بهتر بگم بود) و دردسر خیلی زیادی برای من داشت.
در حال حاضر بیشتر از یک ساله که صورتم هیچ جوشی نزده و فقط اثر اسکار های اکنه باقی مونده که اونم خیلی با توجه به رنگ سفید پوست صورتم خودش رو نشون نمی ده یعنی به طرز فوق العاده ای صورتم تغییر محسوسی کرده
تغییری از زمین تا اسمون.
ابتدا این جملات رو نوشتم تا به بقیه جملاتم با دقت بیشتری توجه کنی.

من دقیقا نمی دونم گرید و شدت آکنه شما در چه حدی هست و خودتون هم اشاره ای به اکنه نکردید ولی از اونجایی که مدت زیادی هست این ها با شما است حدس می زنم که گرید قابل ملاحظه ای باشه.
شناخت دقیق این ها هم برعهده پزشکه اون چه که من می خوام بهش اشاره کنم اینه:

یک عمر افرادی که صلاحیتی در تعیین و شناخت بیماری نداشتند با حرف هایی چون:
غرور جوانی ...شکلات و شیرینی...مشکل از خونته...ارثیه!!! ... ومزخرفاتی از این قبیل فقط یک کار کردند اون هم دادن فرصت به تشکیل اسکار های اکنه بر روی صورته غافل از این که مشکل حاد تر از این حرف ها هست.

گله دوم از دکتر هایی که شرافتشون رو خیلی وقته از دست دادند:
گفتی خیلی وقته دکتر می ری:27:
هر بیماری بسته به شدتش داروی خاص خودش رو می طلبه و یک پزشک خوب و قابل اعتماد پزشکیه که بتونه بیماری و شدت اون رو به درستی تشخیص بده.
اما وقتی کار به جایی می رسه که اقای دکتر باید مخارجشون رو تامین کنند موضوع شکل دیگه ای به خودش می گیره
کرم..محلول..امپول..قرص؟؟؟ ایا این ها درمان قطعی برای اکنه هست؟
ممکنه باشه ! ولی برای من نبود چرا؟ چون من اکنه شدید داشتم و بعد از مدت کوتاهی که دارو ها اثر مثبت خودش رو نشون می دادند بعد از مدتی دوباره روز از نو روزی از نو
بعضی وقت ها صورتم رو این محلول ها این قدر داغ می کرد که احساس می کردم داره می سوزه
ولی همه این ها اگر اثری هم داشت موقتی بود. وقتی شما نتونی مشکل اکنه رو از داخل و از ریشه حل کنی این همه دارو و ژل و... فقط فیس لیفته و اثر موقت!
تف به شرفشون!
دفعه اخری اکنه صورتم به قدری اوج گرفت که افسردگی شدید گرفتم.
در انتها پیش دکتری رفتم وقتی منو دید گفت :چند وقته این وضع رو داری؟ بهت راکوتان می دم
گفتم:پیش دکتر های معروف تر و بهتر از شما رفتم گفتند که به دلیل غلظت خون و کبد غیر نرمال نمی شه داد! محلول می دم..کرم می دم...یه کوفته دیگه می دم!! تا ( دوباره بیای)
دکتر گفت: تو باید راکوتان بخوری ! با یک رژیم اولیه چربیه خونتو نرمال می کنیم و بهد به مدت 8 ماه (بسته به وزن)
قرص راکوتان می خوری.

قرص های راکوتان در حال حاضر جزو کارامد ترین روش های مبارزه با اکنه شدید هست در حال حاضر تولید کننده های این قرص ها دو کشور سوییس و فنلاند هستند و اگر اشتباه نکنم محصولاتشون به اسم راکوتان و دکوتان تولید می شه که تفاوتی ندارند ماه ها روزی دو قرص (40 میلی گرم) از این دارو را مصرف کردن باعث شد برای همیشه از دست اکنه خلاص شم.

شایع ترین عوارض مصرف راکوتان:
1- بالا رفتن چربی خون (برای اینه که باید کبد نرمالی داشته باشی چون بار کبدی زیادی اعمال میشه)
2- خشک شدن بسیار شدید پوست...لبها...چشم در طول مصرف قرص ها
یه یک چرب کننده لب ها هر 2 یا 3 ساعت یک بار احتیاج داری +ضد افتاب
3- افسردگی
لازم به ذکره مصرفه راکوتان در زمان بارداری برای خانم ها بدون استثنا به جنینی ناقص ختم میشه و منع جدی در دوره بارداری براش هست.

تحمل این عوارض اصلا سخت نیست چون برای همیشه از شر اکنه ها خلاص می شه و دیگه سراغت نمیان .
نظر من اینه که ارزشش رو داره! باز هم میل خودته که بخوای باز هم پولتو تو جیب این دکتر ها بریزی و وقتتو با ژل کچرل و اکنه مایسین وقرص های ....از این قسم دری وری ها تلف کنی یا بری سراغ یک درمان قطعی

پ.ن 1: دکتر هایی که پیششون رفتم و هیچ نتیجه ای جز بدتر شدن اوضاع نگرفتم از بهترین دکتر های پوست تهران ...جردن بودند (خیلی بیشتر از شما هم دکتر رفتم)

پ.ن2 : حجامت هم کاری برات نخواهد کرد.
یکی دو دفعه تو بهار تجربش کردم . سبک تر می شی ولی دلیلی نداره انجامش بدی .مشکل شما چیز دیگه ای !
یه دفعه بیا زالو بزار!(البته روی یه نفر جواب داد:27:)

پ.ن 3: توصیه من راکوتان بوده و هست ولی شما بسته به شدت اکنتون ممکنه بهش نیازی نداشته باشید که بسته به توضیحتون فکر می کنم که نیاز ضروری دارید. اخرین دکتری که پیشش رفتم قاطعانه راکوتان تجوریز کرد و بعد 9 ماه هیچ جوشی تا الان که اینو می نویسم در صورت و پشتم نزد.
راکوتان تا بعد از قطع مصرف تا یک ماه و نیم تو بدن هست و یک سال بعد از قطع امکان عملیات جبرانی مثل لیزر بر روی پوست فراهم می شه
راکوتان طبق صحبت دکترم می تونه از حتی 12-13 سالگی که هنوز اکنه تاثیر مخرب خودش رو روی پوست نذاشته با در نظر گرفتن ملاحظاتی منطقی تجویز بشه
و این حرف که تا زیر 18 سالگی نباید مصرف بشه زر مفته اون قسم دکترای بی شرفیه که ملتو تلکه می کنن

پ.ن4: امیدوارم که خوب شی من اون چیزی که در تجربم بود رو دوستانه بیان کردم بقیش با تصمیم خودته اگر دوست داشتی راجب در مان جای جوش ها و روش های رفع اون مثل لیزر ...درم ابریژن و میکرو درم ابریژن صحبت کنیم
:11:

wichidika
05-03-2012, 10:35
در موارد خاص حجامت روی جوش و اکنه اثر داره نه هر جوشی.

بهترین راه جلوگیری از جوش پرهیز غذایی که پزشکان پوست اصلاً اعتقادی بهش ندارند.

mf.designing
05-03-2012, 12:59
سلام
دوست من
جملاتی که نوشتی دقیقا شرح حال من هم هست (بهتر بگم بود) و دردسر خیلی زیادی برای من داشت.
در حال حاضر بیشتر از یک ساله که صورتم هیچ جوشی نزده و فقط اثر اسکار های اکنه باقی مونده که اونم خیلی با توجه به رنگ سفید پوست صورتم خودش رو نشون نمی ده یعنی به طرز فوق العاده ای صورتم تغییر محسوسی کرده
تغییری از زمین تا اسمون.

من دقیقا نمی دونم گرید و شدت آکنه شما در چه حدی هست و خودتون هم اشاره ای به اکنه نکردید ولی از اونجایی که مدت زیادی هست این ها با شما است حدس می زنم که گرید قابل ملاحظه ای باشه.

غرور جوانی ...شکلات و شیرینی...مشکل از خونته...ارثیه!!! ... ومزخرفاتی از این قبیل فقط یک کار کردند اون هم دادن فرصت به تشکیل اسکار های اکنه بر روی صورته غافل از این که مشکل حاد تر از این حرف ها هست.

گفتی خیلی وقته دکتر می ری[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
هر بیماری بسته به شدتش داروی خاص خودش رو می طلبه و یک پزشک خوب و قابل اعتماد پزشکیه که بتونه بیماری و شدت اون رو به درستی تشخیص بده.
اما وقتی کار به جایی می رسه که اقای دکتر باید مخارجشون رو تامین کنند موضوع شکل دیگه ای به خودش می گیره
ممکنه باشه ! ولی برای من نبود چرا؟ چون من اکنه شدید داشتم و بعد از مدت کوتاهی که دارو ها اثر مثبت خودش رو نشون می دادند بعد از مدتی دوباره روز از نو روزی از نو
بعضی وقت ها صورتم رو این محلول ها این قدر داغ می کرد که احساس می کردم داره می سوزه
ولی همه این ها اگر اثری هم داشت موقتی بود. وقتی شما نتونی مشکل اکنه رو از داخل و از ریشه حل کنی این همه دارو و ژل و... فقط فیس لیفته و اثر موقت!
تف به شرفشون!
در انتها پیش دکتری رفتم وقتی منو دید گفت :چند وقته این وضع رو داری؟ بهت راکوتان می دم
گفتم:پیش دکتر های معروف تر و بهتر از شما رفتم گفتند که به دلیل غلظت خون و کبد غیر نرمال نمی شه داد! محلول می دم..کرم می دم...یه کوفته دیگه می دم!! تا ( دوباره بیای)
دکتر گفت: تو باید راکوتان بخوری ! با یک رژیم اولیه چربیه خونتو نرمال می کنیم و بهد به مدت 8 ماه (بسته به وزن)
قرص راکوتان می خوری.

قرص های راکوتان در حال حاضر جزو کارامد ترین روش های مبارزه با اکنه شدید هست در حال حاضر تولید کننده های این قرص ها دو کشور سوییس و فنلاند هستند و اگر اشتباه نکنم محصولاتشون به اسم راکوتان و دکوتان تولید می شه که تفاوتی ندارند ماه ها روزی دو قرص (40 میلی گرم) از این دارو را مصرف کردن باعث شد برای همیشه از دست اکنه خلاص شم.

1- بالا رفتن چربی خون (برای اینه که باید کبد نرمالی داشته باشی چون بار کبدی زیادی اعمال میشه)
3- افسردگی
لازم به ذکره مصرفه راکوتان در زمان بارداری برای خانم ها بدون استثنا به جنینی ناقص ختم میشه و منع جدی در دوره بارداری براش هست.

تحمل این عوارض اصلا سخت نیست چون برای همیشه از شر اکنه ها خلاص می شه و دیگه سراغت نمیان .
نظر من اینه که ارزشش رو داره! باز هم میل خودته که بخوای باز هم پولتو تو جیب این دکتر ها بریزی و وقتتو با ژل کچرل و اکنه مایسین وقرص های ....از این قسم دری وری ها تلف کنی یا بری سراغ یک درمان قطعی

پ.ن 1: دکتر هایی که پیششون رفتم و هیچ نتیجه ای جز بدتر شدن اوضاع نگرفتم از بهترین دکتر های پوست تهران ...جردن بودند (خیلی بیشتر از شما هم دکتر رفتم)

یکی دو دفعه تو بهار تجربش کردم . سبک تر می شی ولی دلیلی نداره انجامش بدی .مشکل شما چیز دیگه ای !
یه دفعه بیا زالو بزار!(البته روی یه نفر جواب داد[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

پ.ن 3: توصیه من راکوتان بوده و هست ولی شما بسته به شدت اکنتون ممکنه بهش نیازی نداشته باشید که بسته به توضیحتون فکر می کنم که نیاز ضروری دارید. اخرین دکتری که پیشش رفتم قاطعانه راکوتان تجوریز کرد و بعد 9 ماه هیچ جوشی تا الان که اینو می نویسم در صورت و پشتم نزد.
راکوتان تا بعد از قطع مصرف تا یک ماه و نیم تو بدن هست و یک سال بعد از قطع امکان عملیات جبرانی مثل لیزر بر روی پوست فراهم می شه
راکوتان طبق صحبت دکترم می تونه از حتی 12-13 سالگی که هنوز اکنه تاثیر مخرب خودش رو روی پوست نذاشته با در نظر گرفتن ملاحظاتی منطقی تجویز بشه
و این حرف که تا زیر 18 سالگی نباید مصرف بشه زر مفته اون قسم دکترای بی شرفیه که ملتو تلکه می کنن

پ.ن4: امیدوارم که خوب شی من اون چیزی که در تجربم بود رو دوستانه بیان کردم بقیش با تصمیم خودته اگر دوست داشتی راجب در مان جای جوش ها و روش های رفع اون مثل لیزر ...درم ابریژن و میکرو درم ابریژن صحبت کنیم

سلام و ممنون. کل متنت رو خوندم .
شدت جوش و آکنه من خیلی بحرانی هست و نه کم ! اما غالبا باهامه و نشده که روزی روی صورتم جوشی نباشه ! یعنی حتما حتما هر روز چنتا جوش جدید میزنم !!

در مورد شیرینی و شکلات و ... من این رو هم تست کردم و 2 ماه لب به این چیزا نزدم ، کمی کمتر شد اما اصل مطلب پابرجا بود !

دکتر زیاد رفتم و اکثر دکترهای معروف شهر رو گشتم. اما حالم از این بهم میخوره که یکبار نشد که دکترها حتی دقت کنن به جوشها و سوال بکنن ! فقط پرسیدن چته ، مام گفتیم جوشه و اونام شروع کردن به نوشتن داروهای گرون خارجی که فقط تاثیر خارجی دارن !
چند وقت پیش به خاط مصرف مولتی ویتامین به شدت بدنم عکس العمل نشون داد و من دچار احساس گرما و خفگی شدید و فشار خون بالا شدم که بعد از گرفتن آزمایش معلوم شد که غلظت خونم هم بالاست ! الان هم موندم چه کنم ! از یک طرف ریزش مو و از طرف دیگم جوشو آکنه :41:

حالا در مورد قرص هائی که فرمودید ، چطوری و چند وقت باید مصرف بشن ؟! آزاد بخرم یا حتما به پزشک مراجعه کنم ؟ این قرص ها دقیقا چه کاری انجام میدن که جلوی جوش رو بگیرن ؟!

majid322
05-03-2012, 13:26
سلام SIR MAMAD ممنون بابت توضیح کاملت..
من هر وقت خواستم راکوتان مصرف کنم از مضرات زیاد این دارو توی نت خوندم و مثل .... پشیمون شدم.. :31:
میخوام ازت سوال بپرسم که بعد از مصرف و حین مصرف چه عوارضی برات داشت ریزش مو داشتی و ...؟

SIR MAMAD
06-03-2012, 07:59
سلام و ممنون. کل متنت رو خوندم .
شدت جوش و آکنه من خیلی بحرانی هست و نه کم ! اما غالبا باهامه و نشده که روزی روی صورتم جوشی نباشه ! یعنی حتما حتما هر روز چنتا جوش جدید میزنم !!
خواهش می کنم.
اکنه شما شدید هست و درمان قطعی اون با قرص های راکوتان (دکوتان ) صورت میگیره.

در مورد شیرینی و شکلات و ... من این رو هم تست کردم و 2 ماه لب به این چیزا نزدم ، کمی کمتر شد اما اصل مطلب پابرجا بود !
ربطی نداره.
بعد از اتمام مصرف راکوتان که یه مدتی سپری شد
من یه مدت طولانی ورزش نرفتم و کلی شکلات از همه مدل می خوردم یک دونه جوش هم نزدم!
این از همون قسم دری وری هاست.
شکلات وشیرینی وسس و اینا عامل اکنه شدید نیست!

دکتر زیاد رفتم و اکثر دکترهای معروف شهر رو گشتم. اما حالم از این بهم میخوره که یکبار نشد که دکترها حتی دقت کنن به جوشها و سوال بکنن ! فقط پرسیدن چته ، مام گفتیم جوشه و اونام شروع کردن به نوشتن داروهای گرون خارجی که فقط تاثیر خارجی دارن !
چند وقت پیش به خاط مصرف مولتی ویتامین به شدت بدنم عکس العمل نشون داد و من دچار احساس گرما و خفگی شدید و فشار خون بالا شدم که بعد از گرفتن آزمایش معلوم شد که غلظت خونم هم بالاست ! الان هم موندم چه کنم ! از یک طرف ریزش مو و از طرف دیگم جوشو آکنه :41:
دکتر ها رو ولشون کن! ادم درست و حسابی کم پیدا می شه بینشون.
غلظت خون وچربی خون فکر می کنم از هم مجزا باشن .شما برای مصرف راکوتان قبلش یک ازمایش می دید که معلوم شه میزان چربی خونتون به چه شکلی هست.
مال من روی مرز بود ولی باز با یک رژیم غذایی مناسب مصرف رو شروع کردم و هر دو ماه یک بار در طول مصرف دوباره آزمایش می دادم که میزان بار روی کبد مشخص بشه.
ابتدا رژیم من خیلی سخت بودولی دکتر به من گفت که نیازی به این روش نیست فقط کافیه زیاد چربی نخوری همین!
در طول دوره هم مشکلی برام پیش نیومد.
شما فکر می کنم اوضاع مناسب تری داشته باشید.
ریزش مو رو من هم داشتم .بحثش با جوش فرق داره . شما زودتر مصرف راکوتان رو زیر نظر یک پزشک شروع کن تا صورت اوکی شه .ریزش مو هم راه های خودشو داره.

حالا در مورد قرص هائی که فرمودید ، چطوری و چند وقت باید مصرف بشن ؟! آزاد بخرم یا حتما به پزشک مراجعه کنم ؟ این قرص ها دقیقا چه کاری انجام میدن که جلوی جوش رو بگیرن ؟!

آزاد که اصلا امکان نداره بدن!!
شما حتما باید این ها رو زیر نظر یک پزشک مجرب مصرف کنین.
دکتر ابتدا براتون تجویز می کنه و چون گرونه باید برین فکر می کنم داروخانه مرکزی یا بیمه یه همچین جایی که تایید کنن شما اکنه شدید دارین و این طوری مقدار زیادیشو بیمه می ده وهزینش خیلی مناسب میشه و از داروخانه ها می تونین تهیه کنین.

بسته به وزنتون مثلا 70 کیلوگرم شما باید حداقل 7 ماه روزی دو قرص (40 میلی گرم) راکوتان مصرف کنید البته در ابتدای دوره و اواخر دوره تعداد قرص ها یکی در روزه بعد به دو تا در روز افزایش پیدا می کنه.
باز هم بسته به نظر پزشکه اگر تعداد کمتر از 2 تا باشه خوب طول دوره درمان طولانی تر می شه .
از همون هفته اول عوارض راکوتان خودشو نشون می ده مثل خشک شدن لب ها و پوست و آزمایش هر دو ماه یک بار الزامیه!
راجب مکانیزمش قبلا خونده بودم ولی فراموش کردم اون چه که برام مهم بود این بود که خوب بشم برام اهمیتی نداشت که چطوری! مصرف قرص های راکوتان دارای عوارضی هست ولی تحمل اون اصلا سخت نیست وبعد از مصرف به حالت اولیه بر میگردید و در عوض برای همیشه از اکنه شدید و صورت قرمز متورمتون خلاص می شید

نکته ای که برای من وجود داشت این بود که باید خیللللللللی زود تر مصرف راکوتان رو شروع میکردم تا هم اسکار کمتری روی صورتم می بود هم فشار روحی کمتری رو تجربه می کردم !
مقصرشم خودتون می دونید که چه کسانی هستند!!

سلام SIR MAMAD ممنون بابت توضیح کاملت..
من هر وقت خواستم راکوتان مصرف کنم از مضرات زیاد این دارو توی نت خوندم و مثل .... پشیمون شدم.. :31:
میخوام ازت سوال بپرسم که بعد از مصرف و حین مصرف چه عوارضی برات داشت ریزش مو داشتی و ...؟

خواهش می کنم
شما اگه اکنه شدید داشته باشی و از جوش ها خسته شده باشی فقط باید راکوتان مصرف کنی!!
من که راجب عوارضش گفتم رایج ترینش اینه که پوستت ولب هات تا وقتی راکوتان مصرف می کنی خشکن و هر دو ماه یک بار باید آزمایش بدی تا میزان چربی خون شما از حد مجاز رد نشده باشه.
به هر حال راکوتان به عنوان یک دارو موثر هنوز مطرحه و تنها درمان قطعی اکنه شدید هست
هیچ کس حتی خود من باورم نمیشد اون صورت پر از اکنه این قدر صاف و خوب بشه بدون حتی یک جوش!

ریزش مو داشتم و دارم !
در طول دوره مصرف موها خشک میشن و از شامپوی مخصوص استفاده می کردم +مصرف ماینوکسیدیدل دو بار در روز
به نظر خودم ریزش موهام در طول دوره کاملا معمولی ومثل همیشه بود .
چند ماه بعد از قطع مصرف ریزش موهام شدتش بیشتر شد نمی دونم که ایا از عوارض مصرف قرص ها میشه قلمداد کرد یا خیر ولی چون پرسیدید وظیفه خودم دونستم بگم.
من بیشتر موهام رو کوتاه نگه میدارم .
در طول مصرف دوره هم احساس می کنم پرخاشگر تر شدم و تمایل برای افسردگی بیشتر شد که با ورزش این ها رو راحت کنترل می کردم.
مصرف راکوتان کمک کرد تا برای همیشه ازشر اکنه خلاص شم و یه جورایی صورتم کاملا باز شد و نشاط روحی خیلی بیشتری هم در انجام کار ها و تعامل با دیگران پیدا کردم.

Life24
06-03-2012, 23:08
بسم الله الرحمن الرحیم

سهولت تجویز و اثر بخشی نسبتا خوب روآکوتان و عدم نیاز به توضیحات مفصل در مورد چگونگی انجام درمان پزشک را ترغیب به تجویز این دارو می کند و بیمار نیز از اینکه گمان می کند با مصرف این دارو مشکلش برای همیشه حل می شود روی خوش به این درمان نشان می دهد.به هر جهت هدف از نگارش این مطلب ترساندن غیره موجه بیمار از یک درمان پذیرفته شده نیست کما اینکه ندرتا خود نیز آنرا تجویز می کنم بلکه یادآوری این نکته است که در متون علمی به عنوان آخرین انتخاب درمانی در صورت عدم موفقیت سایر درمانها مطرح شده است پس اگر بتوان جوشهای شدید را با روشهای ساده تر و بی عارضه تری درمان نمود استفاده از این دارو غیر علمی و غیر موجه خواهد شد

ولی آیا این روش وجود دارد ؟
آیا می توان از عوارضی که این دارو در پی دارد به سادگی گذشت؟
آیا وعده ای که برای ریشه کن شدن بیماری با مصرف این دارو داده می شود درست است؟
آیا درمان جایگزین و ایمن تری برای جوشهای شدید وجود ندارد و می توان جوشهای شدید را بدون درمان با آنتی بیوتیک خوراکی و روآکوتان درمان کرد؟

شاید این مطلب موجب اعتراض شرکت های سازنده یا وارد کننده داروی روآکوتان یا دیگر فراورده های با نام تجاری دیگر گردد اما متاسفانه عوارض مغزی این دارو به مراتب بیشتر از آن است که به آن اشاره شده است و برای بنده که چند سال عوارض آنرا رصد می کرده ام این نکته قابل استناد و اثبات است که این دارو می تواند در مواردی تغییرات دژنراتیو مغزی مشابه MS ایجاد نماید و در موارد شایعتر منجر به اختلالات حافظه گردد .نکته دیگری که به آن توجه کمتری می شود تشدید پوسیدگی دندان در اثر این دارو است که باید به بیمار در مورد مراقب بیشتر بهداشت دهان و دندان در حین درمان هشدار داد

از آن جهت موارد فوق بیان شد که در کمتر تحقیق یا کتابی به آن اشاره شده است اما این مسائل را باید در کنار دیگر عوارض این دارو مثل عوارض کبدی،بالا رفتن چربی های خون ،مشکلات گوارشی و خونریزی معده ،سردرد و بالا رفتن فشار مغزی ، کاهش دید و ... بر شمرد

در صورت تمایل به تکمیل این مطلب لطفا نظرات خود را مرقوم فرمایید
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

morsadr
07-03-2012, 15:35
دکتر ها رو ولشون کن! ادم درست و حسابی کم پیدا می شه بینشون.
دست شما درد نکنه :31:

SIR MAMAD
07-03-2012, 19:18
بسم الله الرحمن الرحیم

سهولت تجویز و اثر بخشی نسبتا خوب روآکوتان و عدم نیاز به توضیحات مفصل در مورد چگونگی انجام درمان پزشک را ترغیب به تجویز این دارو می کند و بیمار نیز از اینکه گمان می کند با مصرف این دارو مشکلش برای همیشه حل می شود روی خوش به این درمان نشان می دهد.به هر جهت هدف از نگارش این مطلب ترساندن غیره موجه بیمار از یک درمان پذیرفته شده نیست کما اینکه ندرتا خود نیز آنرا تجویز می کنم بلکه یادآوری این نکته است که در متون علمی به عنوان آخرین انتخاب درمانی در صورت عدم موفقیت سایر درمانها مطرح شده است پس اگر بتوان جوشهای شدید را با روشهای ساده تر و بی عارضه تری درمان نمود استفاده از این دارو غیر علمی و غیر موجه خواهد شد

ولی آیا این روش وجود دارد ؟
آیا می توان از عوارضی که این دارو در پی دارد به سادگی گذشت؟
آیا وعده ای که برای ریشه کن شدن بیماری با مصرف این دارو داده می شود درست است؟
آیا درمان جایگزین و ایمن تری برای جوشهای شدید وجود ندارد و می توان جوشهای شدید را بدون درمان با آنتی بیوتیک خوراکی و روآکوتان درمان کرد؟

شاید این مطلب موجب اعتراض شرکت های سازنده یا وارد کننده داروی روآکوتان یا دیگر فراورده های با نام تجاری دیگر گردد اما متاسفانه عوارض مغزی این دارو به مراتب بیشتر از آن است که به آن اشاره شده است و برای بنده که چند سال عوارض آنرا رصد می کرده ام این نکته قابل استناد و اثبات است که این دارو می تواند در مواردی تغییرات دژنراتیو مغزی مشابه MS ایجاد نماید و در موارد شایعتر منجر به اختلالات حافظه گردد .نکته دیگری که به آن توجه کمتری می شود تشدید پوسیدگی دندان در اثر این دارو است که باید به بیمار در مورد مراقب بیشتر بهداشت دهان و دندان در حین درمان هشدار داد

از آن جهت موارد فوق بیان شد که در کمتر تحقیق یا کتابی به آن اشاره شده است اما این مسائل را باید در کنار دیگر عوارض این دارو مثل عوارض کبدی،بالا رفتن چربی های خون ،مشکلات گوارشی و خونریزی معده ،سردرد و بالا رفتن فشار مغزی ، کاهش دید و ... بر شمرد

در صورت تمایل به تکمیل این مطلب لطفا نظرات خود را مرقوم فرمایید
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] F)

من این ها رو می دونم دوست من
کار خوبی کردی نظر این اقای دکتر رو این جا اوردی
من ذکر کردم که سلاح اخر یک پزشک برای اکنه شدید راکوتان است وبس
و این تنها راه درمان برای من بود و درمان های دیگر فقط موقتی بود و اسکار های صورت من رو بدتر می کرد و فشار روانی که برای من به وجود می اورد من رو به افسردگی عمیق تری می برد.
من همه جا در نوشتم از لفظ اکنه شدید استفاده کردم ممکنه راکوتان برای یک فرد نیاز نباشه.
تعداد بسیاری بودند و هستند که راکوتان مصرف می کنند و برای همیشه از شر جوش خلاص می شن.
درمورد من باید خیلی وقت پیش تر این دارو رو مصرف می کردم.
حتی اگر عوارضی بیشتر از این داشت باز هم من این ها رو مصرف می کردم هرچند خیلی راحت می شه عوارضی که داره رو مدیریت کرد که قبلا توضیح دادم.
در حال حاضر از نظر جسمی کاملا نرمال هستم.
من انتخابم این بود و از ازش راضیم چون از هر نظر بهتر شدم و وقتی دیدم این دوستمون از وضعش خیلی ناراضیه یاده خودم افتادم و وظیفم دونستم راهی رو که رفتم براش توضیح بدم انتخاب دیگه با ایشونه.

دست شما درد نکنه :31:
سلام
حق با شما است
قبول دارم که نباید صرف اشتباهات یک صنف رو به کل اون صنف تعمیم داد.
ولی خوب دلم پر بود یه چند تا بد وبیراه باید می گفتم که البته بی راه نبود!
سال ها سال پیش ما رفتیم پیش یکی از دکتر های پوست معروف جردن
صورت تازه جوش چرکی می زد! ایشون ابتدا محلول دادند کرم دادند ژل اینتزا کرم کچرل ویکسری قرص گرون قیمت ...!
ما زدیم حساسیت داد بدتر شد !
دارو رو عوض کردند و می گفتند باید پوست پوست شه! دقیقا این رو یادمه نتیجه برای ما این شد که صورت تا مدت ها حالت تورم و قرمزی به خود گرفت و بعد مدتی دو باره جوش ها ریخت بیرون!
رفتیم یک دکتر پوست دیگه توی جردن فسیل تر از قبلی
ایشون هم از این قسم دارو های دکتر قبلی داند و نتیجه نداد!
رفتیم دکتر خوف پوست جردن خانم دکتر ش.ش ! که جواب دکتر هاش هم نمی ده یکسری دارو داد عین اولی!
اینگار که باهم گاوبندی دارند.
یه پنج شش تا دکتر دیگه هم رفتم که نتیجه نداد
این اواخر با اضطراب شدیدی که داشتم اکنه ها یکی بودند چهار تا دیگه هم با هم قرض کردند صورت به ...رفت.
خلاصه رفتم پیش دکتری که شهامت تجویز راکوتان رو داشت.
درسته کامل خوب شدم ولی نوش دارو بعد مرگ سهراب بود .
اگر اقایون به جای تلکه کردن بنده و تحویل دادن اراجیف در مقابل اصرار من برای در مان قطعی و ترس از عوارضی که قابل کنترل می باشد مثل خیلی از دیگر دکتر ها سریع تر از [سال ها !!! ]+دلسوزانه تر این دارو رو تجویز می کردند اوضاع نیکو تری برایمان می بود.

بنده گذرم به دکتر های پوست و معده افتاد و در باب معده هم سخن بسیار است!

SIR MAMAD
07-03-2012, 19:30
اقای morsdadr
خوندن این نوشته فکر می کنم مفید باشه برای هر پزشکی
«… سوگند یاد می‌كنم كه: از تضییع حقوق بیماران بپرهیزم و سلامت و بهبود آنان را بر منافع مادی و امیال نفسانی خود مقدم دارم…»

بر گرفته از بلاگ گرگینه:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدخیلی وقت بود وقت خالی گیر نیاورده‌بودم که این فاجعه را بنویسم. توصیه می‌کنم وقت بگذارید و بخوانید، چون مطمئنم شما هم به این مشکل بر خواهید خورد. به‌خصوص این روزها که مشکل گرفتگی عروق قلبی بیشتر از حد تصور زیاد شده. اگر از دوستان عزیز خواننده کسی پزشک بود یا اطلاعات پزشکی داشت هم خواهش می‌کنم وارد بحث شود یا اگر چیزی را غلط نوشته‌ام اصلاحم کند.

باز همه‌ی پزشک‌های محترمی که فکر می‌کنند مصداق این جملات نیستند صمیمانه عذرخواهی می‌کنم. نمی‌دانم پزشک‌ها چقدر به آن سوگندی که آخر کار تحصیل‌شان می‌خورند وفادار می‌مانند، یا اصلن یادشان مانده چیزی از مواردش را یا نه. خب انتظاری نیست. این سوگندنامه هم مثل همه‌ی چیزهای خوب این مملکت صوری‌ست.
بحث من اما سر شرافت گم‌شده‌ی پزشک‌هاست. ربطی هم ابدن به سوگندنامه ندارد، که نادیده هم مشخص است راه کدام است و چاه کدام. بگذرم از حواشی و برسم به متن.
حدود دو ماه پیش نیمه‌های شب، یکی از بستگانم مشکلی براش پیش آمد و رفت اورژانس. برده‌شد در واقع. مشکوک شدند به سکته‌ی قلبی و متخصص قلب مقیم نبود و ماند تا صبح که حضرت حاکم نزول اجلال بفرمایند.

آمد و دید و آزمایش نوشت و رفت و برگشت و تجویز کرد: آنژیوگرافی. آشنای دل‌نازک ما هم پر از ترس و اضطراب رفت زیر نیم‌چه تیغ آنژیوگرافی. نتیجه: 20 درصد گرفتگی قلبی. تجویز: درمان دارویی.
آشنای ما ماند و دعای خیر به‌جان پزشک مهربانی که خیال‌اش را از عمل قلب باز راحت کرده‌بود.

چند هفته گذشت و قرعه‌ی کار به نام پدر و مادر خودم افتاد. برای تکمیل مدارک پزشکی حج باید می‌رفتند برگه‌ی سلامت قلب هم می‌گرفتند. رفتند و نوار قلب مشکل داشت. تست ورزش دادند و باز مشکل داشت. تجویز: آنژیوگرافی.
استرس وارده به یک خانواده را حساب کنید خودتان. پدر و مادر مشکوک به گرفتگی عروق. یک لحظه هم که هردوشان را هم‌زمان تصور کنی روی تخت بیمارستان، کافی‌ست برای شب و روزت. رنگ به روی مادر نمانده بود از ترس. انقدر شجاعت‌اش ترک خورده بود که داشت آرزو می‌کرد بچه‌ی من را بیند و حسرت می‌خورد که اگر ندیدم چه؟ به پدرم لابد باید تکیه می‌کرد که آن بیچاره خودش بار خودش را اگر می‌کشید خیلی هنر کرده‌بود. با سابقه‌ی بیماری قلبی در خانواده‌ی ما، همه‌ی ذهن‌ها رفته‌بود سمت عمل قلب بازی که به‌زودی هردوشان باید انجام می‌دادند.
پدرم ولی سماجت کرد. چندتا آشنای پزشک داشت، رفت مشاوره‌ی حالاخارج از تخصص، دوستانه. تست ورزش‌ها را دیدند و آن‌ها هم آنژیوگرافی هم‌کارشان را تایید کردند و حتا برای مادرم تاکید کردند «اورژانسی».
تنها شانس ما این بود که پسرخاله‌ام آمده‌بود ایران. تخصص نمی‌دانم چی دارد می‌خواند، آمریکا.
دید و گفت «مشکل که دارد، ولی چرا آنژیوگرافی؟ توی ایران مگر سیتی‌آنژیو ندارید؟».
این اصطلاح جدید ِنجات‌بخش را بلعیدیم و پی گرفتیم و رسیدیم به بیمارستان قلب و دی و امام‌خمینی.

آمار گرفتیم از این‌طرف و آن‌طرف که فرق‌اش را ببینیم با آنژیوگرافی، که پزشک‌های قلب همگی گفتند «به دقت آنژیوگرافی نیست، نکند گول بخورید ها!». حالا حسن این سیتی‌آنژیو چه بود که ما افتادیم دنبال ردپاهای حضورش؟

تیغ نمی‌زدند رگ کشاله را پاره کنند و یک دوربین بفرستند توی رگ‌ها. یعنی خون نمی‌پاشید تا سقف اتاق آنژیوگرافی. بعد هم یک کیسه‌ی شن نمی‌گذاشتند روی پای آدم که خون نزند بیرون. یک ماده‌ی رادیواکتیو تزریق می‌شد و با یک دستگاه خیلی خوش‌برخورد (شبیه ام‌آر‌آی) همان کار انجام می‌شد. بدون هیچ ترس و اضطرابی. بدون ریختن یک قطره خون. فقط گیر کرده‌بودیم سر آن «به دقت آنژیوگرافی نیست، گول نخورید ها».

حالت واضح و مشترکی که توی چشم‌های همه‌ی آن متخصصین قلب دیدم «جاخوردن بود». نمی‌دانستند از کجا فهمیده‌ایم اسم سیتی‌آنژیو را. به پدرم گفتم بیشتر مشورت کند، که بوی پول دارم حس می‌کنم. خودش هم حس کرده‌بود. تحقیق انجام شد و نتیجه جالب بود. «سیتی آنژیو» نه تنها دقت‌اش کم‌تر از آنژیو نبود، که مقایسه‌شان شبیه بود به مقایسه‌ی فلاپی‌دیسک و دی‌وی‌دی.
تفاوت تکنولوژی‌ها بالای بیست‌سال بود. دل‌مان قرص شد و هردوشان با هزینه‌ای حدود هشتصدهزار تومان سیتی‌آنژیو را انجام دادند و شکر خدا مجموع گرفتگی هردوشان روی هم 20 درصد هم نبود. آن شرافت گم‌شده کجاست؟ عرض می‌کنم.
هزینه‌ی آنژیوگرافی (که تیغ دارد و ترس و خون) حدود یک تا یک‌ونیم میلیون تومان است برای هر نفر، و هزینه‌ی سیتی‌آنژیو حدود چهارصدهزار تومان.
زمانی که صرف آنژیوگرافی می‌شود با احتساب یک تا دو شب بستری بودن بعد از آن (جدای از وقت‌های پذیرش و نوبت‌دهی و…) حدود دو روز است، و وقتی که صرف سیتی‌آنژیو می‌شود (باز هم جدای از پذیرش و نوبت‌دهی و…) حدود نیم‌ساعت. ترس و اضطراب‌شان را هم مقایسه نکنم که لابد می‌دانید. پس گیر این پزشک‌های متخصص قلب کجاست؟
مشکل خیلی پیچیده نیست. آنژیوگرافی را فقط متخصص قلب‌ای که دوره‌ی مخصوص آنژیوگرافی را دیده‌باشد می‌تواند انجام بدهد، ولی سیتی‌آنژیو را یک رادیولوژیست (که البته او هم باید دوره دیده‌باشد) می‌تواند انجام دهد.

یعنی انحصار آنژیوگرافی دست صنف خودشان است و انحصار سیتی‌آنژیو دست دیگران. چون طبیعتن یک مرکز پزشکی ترجیح می‌دهد برای انجام کاری مشابه، حقوق خیلی کم‌تر یک رادیولوژیست را بدهد تا حقوق بالای یک متخصص قلب را. خب تجارت کثیف متخصصین قلب (که فرق می‌کند با جراح قلب) را که می‌بینید، اما حالا عمق فاجعه کجاست؟

عمق فاجعه این‌جاست که این جماعت نخورده نیستند. هشت‌شان گرو نه‌شان نیست. خیلی راحت می‌توانند ماهی پنچ-شش میلیون تومان دربیاورند ( و خیلی هم بیشتر از این‌ها). اما باز چشم‌شان دنبال یک‌قران دو-زار پولی‌ست که از هر آنژیوگرافی به‌جیب می‌زنند، بی‌این‌که به فکر سلامتی و راحتی بیمار باشند.

حتا گستاخی و دزدی (که اتفاقن حقیقت معنای دزدی همین‌جاست) را به‌حدی می‌رسانند که تمام تلاش‌شان را به‌کار می‌گیرند برای پشیمان کردن بیمار از دست‌یابی به راه تشخیص جدیدتر و کم‌هزینه‌تر و آسان‌تر، تازه اگر بگذریم از هماهنگی‌های پلیدشان برای «ناشناخته ماندن» این تکنولوژی.

بعد از پدر و مادرم دایی‌م هم رفت سراغ چک‌آپ. ده سال پیش آنژیوگرافی کرده‌بود و حالا باید دوباره تست ورزش می‌داد. مشکل داشت تست‌اش. تجویز: آنژیوگرافی. پیش چهار-پنج‌تا از بهترین متخصصین قلب تهران رفت (که اگر هر شخصی فکر می‌کند صداش به جایی می‌رسد خواست اسامی را به‌اش می‌دهم) و همه گفتند آنژیوگرافی.

انقدر چرب‌زبانی و بازاریابی کرده‌بودند برایش که ما هرچه می‌گفتیم بیا اول برو سیتی‌آنژیو، -با این‌که می‌ترسید از آنژیوگرافی- قبول نمی‌کرد و استدلال پزشک را پذیرفته‌بود به این توجیه که اگر رگ‌اش گرفته‌بود همان‌جا یک‌باره برایش بالن می‌زنند یا استنت می‌گذارند و چه و چه. تاکید هم کرده‌بودند «اورژانسی»‌ست و حتا از سفر با ماشین یا هواپیما یا هر وسیله‌ی دیگری منع‌اش کرده‌بودند و نوبت اضطراری هم به‌اش داده‌بودند «همین فردا صبح».

ای تف به درسی که خوانده‌اند که حالا هیچ فرقی با این بازاریاب‌های شرکت‌های هرمی ندارند.
به هر زحمتی بود راضی‌ش کردیم برود سیتی‌آنژیو و رفت و نتیجه: گرفتگی جزیی. درمان: یکی-دوتا قرص فقط.

این فریاد را کجا باید زد؟ به کی باید گفت پزشک‌های مملکت تبدیل‌شده‌اند به حساب‌های بانکی ناطق؟ جالبی قضیه می‌دانید کجاست؟ کمی بیشتر تحقیق کردیم، قیمت دستگاه سیتی‌آنژیو کم‌تر از سه‌میلیون دلار است.

پولی که یعنی هیچ! ولی فقط سه‌تا توی ایران داریم. چرا؟ چون برای وارد کردن‌اش (حتا بخش خصوصی) باید از وزارت بهداشت تاییدیه گرفت و آن‌ها هم تایید نمی‌کنند (جز همان سه‌تایی که لابد برای دوست و آشناست). چرا؟ چون آن‌ها که باید تایید کنند خودشان متخصص قلب‌اند و بازارشان به‌خطر می‌افتد.
.
«… سوگند یاد می‌كنم كه: از تضییع حقوق بیماران بپرهیزم و سلامت و بهبود آنان را بر منافع مادی و امیال نفسانی خود مقدم دارم…»

majid322
07-03-2012, 19:45
متنت رو کامل خوندم واقعا منو تکون داد و بیشتر از گذشته به بی علمی و بی وژدانی بعضی از شبه دکترها پی بردم و فهمیدم که
گمان بد من به این دکتر و ان دکتر و عدم اطمینان به دکترها بیخود نبوده..

aluminum
11-03-2012, 21:18
البته چند روزی از اخرین پست تاپیک گذشته....
ولی من در تایید صحبت دوستمون باید بگم راکوتان اخرین درمان جوشه و اگر جوشها زیاد باشن باید حتما از این دارو استفاده بشه
به قول دکتری که من پیشش رفته بودم که گفتم درمان اخر رو اول بهت میدم.ولی منم از همین تبلیغاتی که در مورد اثر منفی که میشد ترسیدم و نخوردم.البته اینی که میگم مربوط به خیلی وقت قبله و این دارو تازه اومده بود اگه اشتباه نکنم(فکر کنم سال 83 بود)
ولی بعد از دو سال از اون تاریخ دوباره رسیدم به همون دارو ولی خب با اثر مخرب جای جوشها.من فکرکنم 6 یا 8 ماه مصرف کردم.
در مورد اثراتش بگم که در طول مدت مصرف لب و چشم خشک میشه که با محصولاتی که توی بازار هست قابل درمانه
ولی خب خشکی چشم الان بعد از چند سال هنوز اثرش هست.البته در شرایط عادی مشخص نیست ولی وقتی استخر میرم و یک مقدار کلر آب زیاد باشه تاثیر بیشتری روی چشم من میزاره تا دیگران
ولی الان فکرکنم دو یا سه سالی هست که از مصرفش گذشته و جوشی دیگه توی صورتم نمیزنه.روی بدنم گه گداری میزنه
ولی از مصرف قرص الان من خیلی راضیم.
و برای دوستانی که میخوان الان مصرف کنن دیگه فکر کنم بیخطر باشه چون توی این چندین سال امتحانش رو پس داده

ARASH66
16-04-2012, 20:14
با تشکر از دوستان

روآکوتان گرفتم زد محل بسته بندی تبریز تحت لیسانس اف هافمن سوئیس، این الان ایرانیه یا سوئسیه؟

Atghia
08-02-2013, 10:33
سلام
دوست من
تغییری از زمین تا اسمون.

گفتی خیلی وقته دکتر می ری:27:
تف به شرفشون!
قرص راکوتان می خوری.

3- افسردگی

یه دفعه بیا زالو بزار!(البته روی یه نفر جواب داد:27:)

جای بسی خوشبختیه که شما با مصرف رواکوتان به نتیجه رسیدی
اما شما که اینقدر خوب و جامع توضیح دادی حیفه اینو نگی که عده ای هم رواکوتان درموردشون جواب مقطعی داره و دوماه بعد از اتمام دوره مجددا جوش میزنن!
من این موارد رو کم ندیدم از جمله خودم!!!
بنابراین باتوجه به عوارض زیادی که داره و اینکه صد در صد هم جوابگو نیست! بنظرم دوستان در مصرفش باید تجدید نظر کنند!
و مایه بسی تاسف هست که بعضی از پزشکهای به اصطلاح با وجدان! با توضیح که این مسئله که اقای دکتر من با رواکوتان نتیجه نگرفتم مصرف دوباره اون رو تجویز میکنند! درصورتی که میدونند وقتی نتیجه نداده نتیجه نخواهد داد!
و این بارها نزد پزشکهای مختلف پوست اتفاق افتاد و جالبتر اینکه یکیشون بهم گفت اشکال نداره که جواب نمیده حداقل چندماهی که راحت هستی!!!!!

و در نقطه مقابل در طی یکسال و با رعایت یک رژیم غذایی خاص بهمراه انجام حجامت فصد و زالو، هرکدام چندین مرتبه! من موفق شدم از دست جوشها خلاص بشم
پ.ن: درسته که خیلی ها با درمان دارویی نتیجه گرفتند اما من شخصا از طب سنتی در دراز مدت نتیجه بسیار رضایت بخشی گرفتم نکته جالبتر اینکه در طی این دوره درمانی علاوه بر درمان جوش نتایج مثبت دیگه ای هم اتفاق افتاد از جمله درمان استرس، عرق کردن کف دست(که از بچگی درگیرش بودم و ...)

SIR MAMAD
09-02-2013, 01:20
جای بسی خوشبختیه که شما با مصرف رواکوتان به نتیجه رسیدی
اما شما که اینقدر خوب و جامع توضیح دادی حیفه اینو نگی که عده ای هم رواکوتان درموردشون جواب مقطعی داره و دوماه بعد از اتمام دوره مجددا جوش میزنن!
من این موارد رو کم ندیدم از جمله خودم!!!
بنابراین باتوجه به عوارض زیادی که داره و اینکه صد در صد هم جوابگو نیست! بنظرم دوستان در مصرفش باید تجدید نظر کنند!
و مایه بسی تاسف هست که بعضی از پزشکهای به اصطلاح با وجدان! با توضیح که این مسئله که اقای دکتر من با رواکوتان نتیجه نگرفتم مصرف دوباره اون رو تجویز میکنند! درصورتی که میدونند وقتی نتیجه نداده نتیجه نخواهد داد!
و این بارها نزد پزشکهای مختلف پوست اتفاق افتاد و جالبتر اینکه یکیشون بهم گفت اشکال نداره که جواب نمیده حداقل چندماهی که راحت هستی!!!!!

و در نقطه مقابل در طی یکسال و با رعایت یک رژیم غذایی خاص بهمراه انجام حجامت فصد و زالو، هرکدام چندین مرتبه! من موفق شدم از دست جوشها خلاص بشم
پ.ن: درسته که خیلی ها با درمان دارویی نتیجه گرفتند اما من شخصا از طب سنتی در دراز مدت نتیجه بسیار رضایت بخشی گرفتم نکته جالبتر اینکه در طی این دوره درمانی علاوه بر درمان جوش نتایج مثبت دیگه ای هم اتفاق افتاد از جمله درمان استرس، عرق کردن کف دست(که از بچگی درگیرش بودم و ...)

حرف شما درست هستش. من یادمه داخل یک تاپیک دیگه نوشته بودم در 95 درصد موارد برنمی گردن. و اگر برگشت طبق حرفی که پزشکا می زدن تا 2 بار دیگه اجازه تجویز داره.
اون چه که به نظرم می شه نتیجه گرفت اینه که اگر کسی جوشش شدیده قبل از اینکه صورتش تخریب بشه باید مصرف راکوتان رو شروع کنه اگه خوب شد که هیچ ولی اگر جزو درصد کمی بود که بعد از تکمیل دوره درمانی راکوتان بازم جوش ها برگشتن باید بین مصرف دوباره راکوتان و درمان دیگه یکی رو انتخاب کنه. من حجامت و زالو رو رد نمی کنم ولی برای درمان اول بازم راکوتان مد نظرم هست ولی خوب اگر خوب نشد درمان اخر نیست.
خود من موقعی که راکوتان مصرف می کردم کاملا رژیم تحت کنترلی داشتم و قبل از شروع راکوتان هم یادمه حجامت کرده بودم.
باید قبول کنید خیلی ها بین اینکه برن سراغ درمان دارویی و یا سنتی با رژیم و زالو و حجامت ترجیح می دن برن سمت روش دارویی کما اینکه شما هم اول روش درمانی رو تست کردید و در اخر به راکوتان رسیدید و در صورت عدم نتیجه به سمت درمان سنتی رفتید. ولی خوب این درمان سنتی به این شکل که گفتید واقعا اگر اثر راکوتان رو داشته باشه( عدم بازگشت جوش در 90 درصد موارد) و بازه زمانیش هم معقول باشه به عوارض راکوتان ترجیح داره که جا داره بیشتر در موردش توضیح بدید.
شما الان وضع جوش ها تون در چه حاله؟ شده یه مدتی استرس داشته باشید و غذای چرب بخورید و ورزش نکنید و تاثیرش رو روی جوش ها ببینید؟ بالاخره این موقعیت ممکنه پیش بیاد من بعد از اتمام دوره دیگه حتی تو این موقعیت های جوشخیز هم جوش نزدم.
این عوارض راکوتان روی شما به شکل بود؟ کبد که باید تحت کنترل باشه ولی اون چه که بیشتر اذیت می کنه همون خشکیه پوست و لبیه که ایجاد می کنه.

web2003
25-02-2013, 01:34
سلام/ حجامت برای درمان جوش عالی جواب میدهید فقط از لحاظ مزاجی بررسی شوید بعد انجام گیرد یا با یک پزشک طب سنتی مشورت کنید.

Life24
25-02-2013, 20:04
سلام/ حجامت برای درمان جوش عالی جواب میدهید فقط از لحاظ مزاجی بررسی شوید بعد انجام گیرد یا با یک پزشک طب سنتی مشورت کنید.

سلام
یعنی چی؟

Atghia
25-02-2013, 20:48
سلام
یعنی چی؟

نوع حجامتی که انجام میگیره فرق داره!(برخلاف چیزی که همه فکرمیکنن حجامت فقط یک صورت نداره انواع مختلف داره !)
که با توجه به طبع(مزاج) دکتر تصمیم میگیره چه نوعی رو انجام بدید
طبع چیه؟
کلا 4تا خلط در بدن همه هست (صفرا-خون-سودا-بلغم) بدن همه ما مجموعه ای از ایناست
حالا بنابر خصوصیات هرشخصی یکی از این 4مورد در بدنش غلبه داره
تشخیص این امر از عهده افراد خالی خارجه(سخته تعیینش) یکسری نشونه خاص داره که دکتر میفهمه
اینه که دوستمون گفتن بهتره دکتر مزاج رو تشخیص و بعد حجامت کنید
چون دراین صورت تاثیر خوبش رو بهتر میبینید

keifar
17-02-2016, 12:40
سلام ببخشید تاپیک قدیمی بالا میارم
میخام برم سربازی و هنوزم ک هنوزه جوش چرکی گاهی میزنم که دردناک هم هست
از طرفی رفتم متخصص اکوتان داد دربارش تو نت جستجو کردم دربارش زیاد حرف میزنن و یکی میگ خوبه یکی میگ بد

2.از طرفی هم میگن بخوری جای جوشات میمونه و فرورفته میشه
کسی تجربه ای داره برادرانه منو کمک کنه عازم سربازی هستم چند ماه دیگ ممنون

laxer
18-02-2016, 23:17
از آنتی بیوتیک های موضعی استفاده کنید.
شخصا ایزوترتینویین رو قبلو ندارم.

keifar
18-02-2016, 23:38
انتی بیوتیک موضعی هم چندین بار به دفعات میزنم به همراه پنواکسیل ولی بازم هم دردناکه هم اگرم دردش خوب بشه جاش لک میمونه
اکوتان خیلیا جواب گرفتن
بجز عوارضش که گفته شده چیزی دیگه ای هم هست؟

laxer
19-02-2016, 05:34
انتی بیوتیک موضعی هم چندین بار به دفعات میزنم به همراه پنواکسیل ولی بازم هم دردناکه هم اگرم دردش خوب بشه جاش لک میمونه
اکوتان خیلیا جواب گرفتن
بجز عوارضش که گفته شده چیزی دیگه ای هم هست؟

در مرحله آخر بیماری از این دارو استفاده میشه ، عوارض زیادی داره و بیمار باید هر چند هفته مونیتور و ارزیابی بشه.
اگر پزشک تجویز کرده طبق دستور مصرف کنید و سعی کنید در اواسط درمان یک آزمایش خون بدید. ( آزمایش CBC ، چربی و آنزیم های کبد)