PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : یک مشکل سخت افزاری که جدیدا پیش اومده برام

Ship Storm
23-01-2012, 09:07
سلام بر دوستان عزیز
من چند وقته مشکل مشابه رو داشتم به ندرت ولی از دیروز خیلی قضیه فرق کرده
سیستم رو روشن کردم اومد بالا داشتم یک ویدئو میدیدم که مانیتور رنگش نارنجی شد و آبی شد و بعد سیاه شد و سیستم هنگ کرد یکی دوبار ریست کردم ولی بعد از اینکه ویندوز مجدد اومد بالا حدود 5 دقیقه بعدش دوباره این مشکل برخورد کردم و مجبور شدم سیستم رو ریست کنم
باخودم گفتم احتمالا مشکل از 3 جا میتونه باشه 1- کارت گرافیک 2- هارد 3- ویندوز
اول از همه کارت گرافیک رو در آوردم و سیستم رو بوسیله گرافیک آنبرد مادربرد آوردم بالا ولی باز مجدد این مشکل بوجود اومد و سیستم هنگ کردم و راهی جز خاموش کردن سیستم از طرق کلید پشت پاور نداشت حتی ریست هم نمیشد دیگه سیستم
گفتم خوب احتمالا مشکل از ویندوز باشه و ویندوز رو عوض کردم و نیم ساعتی خیلی خوب بود ولی باز مجدد این مشکل بوجود اومد و سیستم هنگ کرد و راهی جز خاموش کردن سیستم از طرق کلید پشت پاور نداشت
گفتم شابد دمای سی پی یو میره بالا که اینطوری میشه و باعث میشه سیستم هنگ کنه ، بررسی کردم دمای سی پی یو خیلی خوبه و نهایت 55 درجه میشه و مشکلی از این بابت نبود حتی فن و هدسینک رو هم باز کردم و تمیزش کردم ولی باز مجدد این مشکل پدیدار شد
نمیدونم حالا مشکل از هارد میتونه باشه یا نه چون هارد گویا مشکلی نداره و خیلی خوب تا الان داشت کار میکرد و 6 ماه دیگه هم گارانتی داره اگر مشکلی هست زودتر ببرم شاید بتونیم عوضش کنیم
یک احتمال دیگه هم هست اونم پاور سیستمه که از این پاور های 15 هزار تومانی ها هستش که برای سیستم های معمولی تهیه شده و 4 سالی میشه که دارمش و تو ستاپ سیستم که دیدم ولتاژ های خیلی خوبی رو داره ارائه میکنه و مشکلی از این نظر نداشته
خیلی مشکل عجیبیه من با این موارد خیلی برخورد کردم ولی تونستم حلش کنم این یکی رو هم بگی نگی تا حدودی فعلا رفع کردم که دارم اینجا براتون این همه تایپ میکنم ولی باز هم اطمینان کامل ندارم که سیستم وضعیت سالمی رو داره و از این بابت نمیتونم بهش به عنوان یک سیستم قابل اعتماد نگاه کنم
ممنون میشم تجربیات خودتون رو در این زمینه در اختیار ما قرار بدید
با تشکر:11:

ata.royalfalcon
23-01-2012, 09:26
سلام
اگر نسبت به سلامتي هارد شك داريد پيشنهادم اينه كه از نرم افزارهايي كه بر اساس S.M.A.R.T هارد گزارش ميدهند مثل HD tune يا حتي hd sentinel سلامتي هارد رو بررسي كنيد . (در مورد نرم افزار HD tune به قسمت health بايد مراجعه شود .)

Ship Storm
23-01-2012, 12:15
ممنون
من الان یک چیز دیگه ای رو هم بهش برخوردم که تا حالا برخورد نداشتم اونم اینکه سیستم کامل خاموش میشه ولی چراغ جلوی کیس که رنگ آبی داره و نشون میده سیستم روشنه همچنان روشن باقی میمونه ولی نورش کمه و اصلا خاموش نمیشه ولی سیستم خاموشه و چراغه الکی روشن مونده و باید دکمه قطع برق از پشت کیس روی پاور رو بزنی تا این چراغه هم خاموش بشه و وقتی مجدد دکمه روی پاور پشت کیس رو میزنی که برق وارد مدار بشه هنوز سیستم رو روشن نکردم که این چراغه خودش روشن میشه ولی سیستم روشن نشده

Ship Storm
23-01-2012, 12:28
سلام
اگر نسبت به سلامتي هارد شك داريد پيشنهادم اينه كه از نرم افزارهايي كه بر اساس S.M.A.R.T هارد گزارش ميدهند مثل HD tune يا حتي hd sentinel سلامتي هارد رو بررسي كنيد . (در مورد نرم افزار HD tune به قسمت health بايد مراجعه شود .)

نرم افزار رو نصب کردم
چطوری باید تست بگیرم؟
اینجا موارد زیادی رو داره کدوم یکیه ؟
تو قسمت HEALTH اینطوریه :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

saeed_136915
23-01-2012, 13:10
سلام به احتمال خیلی زیاد پاورتون مشکل داره. بهتره تا به بقیه سیستم آسیب نزده عوض کنین

Ship Storm
23-01-2012, 13:51
سلام به احتمال خیلی زیاد پاورتون مشکل داره. بهتره تا به بقیه سیستم آسیب نزده عوض کنین

پاور تو سیستم ستاپ مادربرد که میرم دقیق ولتاژ های 3 و 5 و 12 رو داره میرسونه و جتی یکم هم بیشتر
باز هم به نظرتون پاور مشکل داره ؟

saeed_136915
23-01-2012, 13:56
خوب ممکنه برق مادربرد رو برسونه ولی توانش به کارت گرافیک یا هارد دیسک یا بقیه اجزا نرسه بهتره با یه پاور دیگه تست کنین شاید هم مشکل از جای دیگه ای باشه

ata.royalfalcon
23-01-2012, 13:58
نرم افزار رو نصب کردم
چطوری باید تست بگیرم؟
اینجا موارد زیادی رو داره کدوم یکیه ؟
تو قسمت HEALTH اینطوریه :

اينطور كه يه نظر ميرسه هاردتون سكتور هاي معيوب دارد . پيشنهادم اينه كه با استفاده از نرم افزار HDD regenerator هاردتون رو بصورت دقيقتر اسكن كنيد كه زمانبر خواهد بود .

Ship Storm
23-01-2012, 14:04
کل هارد دیسک رو من با نرم افزار HD TUNE ارور اسکن کردم و همش OK بود و به رنگ سبز بود

Ship Storm
23-01-2012, 14:11
اينطور كه يه نظر ميرسه هاردتون سكتور هاي معيوب دارد . پيشنهادم اينه كه با استفاده از نرم افزار HDD regenerator هاردتون رو بصورت دقيقتر اسكن كنيد كه زمانبر خواهد بود .

نرم افزار رو نصب کردم و میزنم تست رو شروع کنه

Ship Storm
24-01-2012, 06:41

سلام
با این نرم افزار تست کردم حدود 12 ساعت طول کشید نتیجه اینطوری شد

saeed_136915
24-01-2012, 10:43
سلام
هاردتون مشکل بدسکتور نداره همونطور که تو عکس نوشته :
bad sectors found 0

ali2424
24-01-2012, 12:20
این مشکل به احتمال خیلی زیاد از پاور شماست

Ship Storm
24-01-2012, 13:45
سلام
هاردتون مشکل بدسکتور نداره همونطور که تو عکس نوشته :
bad sectors found 0

پس هارد سالمه؟ نبریم گارانتی ؟
پس اونی که تو نرم افزار HD Tune Pro زوده بود اون چیه ؟

---------- Post added at 01:45 PM ---------- Previous post was at 01:44 PM ----------

این مشکل به احتمال خیلی زیاد از پاور شماست

پاور رو عوض میکنم در اسرع وقت امیدوارم مشکل از همین یک مورد باشه چون با این وضعیت دلار و قیمت ها سیستم جمع کردن هم بودجه بالایی رو میطلبه

saeed_136915
24-01-2012, 14:01
پس هارد سالمه؟ نبریم گارانتی ؟
پس اونی که تو نرم افزار HD Tune Pro زوده بود اون چیه ؟

---------- Post added at 01:45 PM ---------- Previous post was at 01:44 PM ----------

پاور رو عوض میکنم در اسرع وقت امیدوارم مشکل از همین یک مورد باشه چون با این وضعیت دلار و قیمت ها سیستم جمع کردن هم بودجه بالایی رو میطلبه

من الان 4 تا هارد دارم رو سیستم تو همشون اون گزینه رو Warning زده .دوتا هارد خاویار بلک رو یه ماه هم نمیشه خریدم. توی گوگل هم اگه سرچ کنین گفتن که اون عدد واسه هر هارد متفاوته و این باعث اشتباه نرم افزار ها میشه. هاردتون مشکل نداره :11:

Ship Storm
24-01-2012, 21:52
آقا این مورد چرا همچین شده
چراغ جلو کیس که نشون میده سیستم روشنه حتی وقتی سیستم خاموشه باز روشن میمونه
حتما باید از پشت کیس دکمه پاور رو خاموش کنی تا این چراغه هم خاموش بشه و وقتی مجدد دکمه پاور رو روشن میکنی این چراغ جلو کیس قبل از اینکه سیستم رو روشن کنم خودش روشن شده :18: