PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بحث و بررسی کلی اینترنت پر سرعت ایران

mohandes66
20-01-2012, 13:44
برای اینکه بیشتر از این افسرده و کفری بشین میتونید به سایت زیر یه سری بزنید و با مقایسه کشورهای مشنگ دیگر ( چون اگه سراغ کشور های پیشرفته برین احتمال داره به جای افسردگی کارتون به خودکشی بکشه ) با ایران از نظر سرعت اینترنت تاسف بخورید به حال ایرانی که برای استفاده از سرعت بیشتر از 125 ده هزارم سرعت میانگین دنیا ( شامل کشورهای مشنگ و پیشرفته ) نیاز به مجوز دارند .

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
در مورد لینک سوم اگه نشانگر ماوس را روی علامت تعجب ( ! ) مقابل هر مورد ببرید می تونید بفهمید نتایج ارائه شده حاصل از چند تا تست بوده .

جالب تر از همه ی اینا اینه که بدونین توی تهران 111 تا ip میانگین سرعتشون 7.09Mbps هستش . اینم لینکش :

امثال این افراد هستن که باعث افزایش میانگین سرعت کاربران ایرانی میشن . یعنی همون عدالت اجتماعی ( البته اگه سیاسیش نکنین )

ستاد افسرده سازی جوانان

-------------------------------------------------------------------------

من تو این تاپیک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) پست بالا رو نوشتم ولی به نظرم اومد یه تاپیک مجزا باشه بهتره. تاپیکی که توش وضعیت کلی اینترنت ایران مورد بحث و بررسی قرار بگیره . ( مثل کشتی ها و کوسه ها و عواملی از این دست که گاه و بیگاه کابل های اینترنت ایران را
انگولک میکنند.

لطفا دوستانی که توی بحث شرکت میکنند نوع اینترنتی که استفاده میکنن ( ADSL ، بیسیم ، وایمکس ، gprs و ... ) و isp که ازش خدمات میگیرن به همراه شهرشون ذکر کنن .

mohandes66
20-01-2012, 14:29
برای رتبه بندی شهرهای ایران از نظر سرعت اینترنت رزرو شد .

mohandes66
20-01-2012, 14:35
برای رتبه بندی isp های ایران از نظر سرعت اینترنت رزرو شد

mohandes66
20-01-2012, 16:47
برای آموزش نحوه بهبود رتبه بندی ها رزرو شد .

عاليه
20-01-2012, 20:08
ببخشيد، من يك سوال كلي داشتم. البته اگه خيلي ابتدايي و واضحه لطفا به من نخنديد و بذاريد به حساب اين كه واقعا اطلاعات ندارم.

اين كه متوسط سرعت اينترنت در ايران اين قدر كم، سطح خدمات اينترنتي ارائه‌شده خيلي پايين و قيمت اين خدمات بســــــــــــــــــــيار بالاست، آيا واقعا به دليل كمبود امكانات زيربنايي براي اين امر هست يا نه، دلايل ديگه‌اي هست كه به عمد تصميم‌ گرفته شده وضعيت اينترنت در ايران بد باقي بمونه؟ (لطفا حتي المقدور فقط ذكر بفرماييد مورد اول هست يا مورد دوم، و در صورتي كه مورد دوم هست بهتره وارد جزئياتش نشيم) اين سوال واقعا براي من مطرحه كه آيا دليل، كمبود امكانات هست يا چيز ديگه. يعني واقعا نميدونم.

با تشكر از توجه شما

pedramb66
20-01-2012, 20:26
ببخشيد، من يك سوال كلي داشتم. البته اگه خيلي ابتدايي و واضحه لطفا به من نخنديد و بذاريد به حساب اين كه واقعا اطلاعات ندارم.

اين كه متوسط سرعت اينترنت در ايران اين قدر كم، سطح خدمات اينترنتي ارائه‌شده خيلي پايين و قيمت اين خدمات بســــــــــــــــــــيار بالاست، آيا واقعا به دليل كمبود امكانات زيربنايي براي اين امر هست يا نه، دلايل ديگه‌اي هست كه به عمد تصميم‌ گرفته شده وضعيت اينترنت در ايران بد باقي بمونه؟ (لطفا حتي المقدور فقط ذكر بفرماييد مورد اول هست يا مورد دوم، و در صورتي كه مورد دوم هست بهتره وارد جزئياتش نشيم) اين سوال واقعا براي من مطرحه كه آيا دليل، كمبود امكانات هست يا چيز ديگه. يعني واقعا نميدونم.

با تشكر از توجه شما

من که میگم دلیل دوم.
قیمت هم فکر کنم به خاطر انحصاری بودن واردات پهنای بانده.

mohandes66
20-01-2012, 21:35

با تشكر از توجه شما

اگه تو پست اول به لینک چهارم برید میبینید که کسایی از اینترنت 7 مگ دارن استفاده میکنن . این نشون دهنده ی این مطلبه که امکانات زیربنایی هستش . حالا این سوال پیش میاد که چرا سرعت ما اینطوریه ؟ در جواب باید گفت مورد دوم که ذکر کردین درسته . این بحث سرعت بود .

در مورد بحث کیفیت مثل قطع و وصل شدن ها ، افت سرعت ها و ... باید یه سرچی تو اینترنت بکنیم ببینیم تو کشورهای دیگه علت عمده ی این اختلالات چیه . اگه این کارو بکنیم متوجه میشیم که عواملی مثل لنگر کشتی ها ، گاز گرفتن کابل اینترنت توسط موجودات دریایی مانند کوسه ها و عواملی از این دست خیلی نادر هستن . حالا تو کشور ما یا کابل های اینترنت تو مسیر عبور و لنگر انداختن کشتی هاست ( که این یه اشتباه طراحی موقع سیم کشی میتونه باشه که مسیر عبور کشتی ها را درنظر نگرفته اند ) یا اینکه بنابر صلاح جامعه از کشتی ها درخواست میشه که روی کابل های اینترنت لنگر بندازن ( باز میشه مورد دوم )

در مورد بحث قیمت خدمات . شما میتونید به دوتا لینک زیر مراجعه کنید ( البته گفتم میتونید ولی توصیه نمیکنم چون ممکنه که اثرات سوئی روی روح و روانتون داشته باشه که چرا هزینه 1 مگ نامحدود توی لتونی کمتر از 2 دلاره یا تو پاکستان حدود 15 دلاره ولی توی ایران ... ) که در مقایسه با کشورهایی فقیر تر و عقب مانده تر از ما باز به نظر میاد مورد دوم باشه تا افراد کمتری برن سراغ سرعت های بالاتر .

منبع اینفوگرافیک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

حالا این نظر من بود باز اگه دوستان نظر دیگه ای دارن بگن تا استفاده کنیم .

J@viD
21-01-2012, 01:07
میدونستین خیلی هنر میخواد که اینجوری 70 میلیون ادمو سره کار بزاری؟
اینترنتو قطع کنی بگی لنگره کشتی افتاده روش !
گرون بفروشی بگی به خاطر تحریم گرونه بعد یه جا دیگه بگی تحریما رو ما هیچ اثری نداشته !
برای کاربر خونگی به سرعت غارنشینیه 128 محدودش کنی ولی نه همه کاربرای خونگی چون بعضیا خونشون رنگین تره میتونن خیلی بیشتر از 128 داشته باشن البته یه وقت فکر نکنین رو حساب رابطه و اینا میتونین اینترنته خیلی پرسرعت بگیرینا نه اصلا اینطوری نیست هرکی میگیره رو حساب علمش میگیره و واقعا لازم داشته دیگه.
ورداری کلشو فیلتر کنی هر جور حال میکنی یه روز یاهو ببندی یه روز گوگل ببندی یه روز پینگو ببری بالا یه روز اپلودو محدود کنی یه روز دانلودو محدود کنی یه روز پورت وی پی ان ببندی یه روز دیگه هم حال و حوصله نداشته باشی تصمیم بگیری کلا تعطیلش کنی
ما هم که گردنمون از مو باریکتره کلا هم مهم نیستیم شما راحت باش.
فقط یه سوال برام پیش اومده
ایا ایشون که همه این تصمیمات مهم رو میگیره و انقدر کاربر محور و پاسخگو عمل میکنه پیش خودش چه فکری در مورد ما میکنه؟

الف: فکر میکنه ما هویجیم و اینترنت با همین سرعت برامون بسه
ب: فکر میکنه ما خیاریم و میتونه باهامون هر کاری دوست داره بکنه
ج: فکر میکنه ما سیب زمینی هستیم و همین اینترنتم میخواد ازمون بگیره

جواب درست گزینه ج هست و ماها استفاده کننده های این اینترنت سیب زمینی هستیم که اگه مثلا فلفل بودیم الان این همه مشکل نداشتیم.

از زننده تایپیک هم معذرت میخوام که پستم یکم تنده یه چند وقتیه احساس میکنم دارم از سیب زمینی به فلفل تبدیل میشم.

:32:

XDbit68
21-01-2012, 12:28
برای اینکه بیشتر از این افسرده و کفری بشین میتونید به سایت زیر یه سری بزنید و با مقایسه کشورهای مشنگ دیگر ( چون اگه سراغ کشور های پیشرفته برین احتمال داره به جای افسردگی کارتون به خودکشی بکشه ) با ایران از نظر سرعت اینترنت تاسف بخورید به حال ایرانی که برای استفاده از سرعت بیشتر از 125 ده هزارم سرعت میانگین دنیا ( شامل کشورهای مشنگ و پیشرفته ) نیاز به مجوز دارند .

در مورد لینک سوم اگه نشانگر ماوس را روی علامت تعجب ( ! ) مقابل هر مورد ببرید می تونید بفهمید نتایج ارائه شده حاصل از چند تا تست بوده .

جالب تر از همه ی اینا اینه که بدونین توی تهران 111 تا ip میانگین سرعتشون 7.09Mbps هستش . اینم لینکش :

امثال این افراد هستن که باعث افزایش میانگین سرعت کاربران ایرانی میشن . یعنی همون عدالت اجتماعی ( البته اگه سیاسیش نکنین )

ستاد افسرده سازی جوانان

-------------------------------------------------------------------------

من تو این تاپیک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) پست بالا رو نوشتم ولی به نظرم اومد یه تاپیک مجزا باشه بهتره. تاپیکی که توش وضعیت کلی اینترنت ایران مورد بحث و بررسی قرار بگیره . ( مثل کشتی ها و کوسه ها و عواملی از این دست که گاه و بیگاه کابل های اینترنت ایران را
انگولک میکنند.

لطفا دوستانی که توی بحث شرکت میکنند نوع اینترنتی که استفاده میکنن ( ADSL ، بیسیم ، وایمکس ، gprs و ... ) و isp که ازش خدمات میگیرن به همراه شهرشون ذکر کنن .
آقا واقعا دمت گرم .اطلاعات مفیدی بود .و درباره ی این آمار باید گفت که خجالت آوره یه سومالی فقط مونده بود که بیاد بالا ی ایران .کشورهایی مثل قرقیزستان ، تاجیکستان ، عراق ! هم میانگینشون دو برابر ایران هست و حتی کشورهایی که واقعا اسمشون رو من تا حالا نشنیدم مثل cayron island !!!!:13:
حالا نکته ی جالبتر هم اینه که تو رده بندی رده ی 154 مال سوریه است و 155 مال ونزوئلا 156 مال ایران و 157 مال فلسطین که واقعا جای تامل و تاسف داره !:19:

mr.dengo
21-01-2012, 14:59
عزیزه دله من ایرانم کم مشنگ نیست :31:
بعدش حقمونه وقتی به 128 راضییم وقتی که چندین ساله اکثر مردم ایران از دایل اپ استفاده میکنن صداشون در نمیاد نباید توقع اینترنت خوبم داشت
متاسفانه نه ما به فکر خودمونیم نه اونا به فکر ما

mohandes66
21-01-2012, 15:11
فقط یه سوال برام پیش اومده
ایا ایشون که همه این تصمیمات مهم رو میگیره و انقدر کاربر محور و پاسخگو عمل میکنه پیش خودش چه فکری در مورد ما میکنه؟

خوشمان آمد

جواب درست گزینه ج هست و ماها استفاده کننده های این اینترنت سیب زمینی هستیم که اگه مثلا فلفل بودیم الان این همه مشکل نداشتیم.

آقا شما صحبت از فلفل میکنی ما آتیش گرفتیم زغال شدیم ولی هیچی تغییری نکرد . یادت باشه که اینجا فقط شعار کاربر محوری یا تکریم ارباب رجوع داده میشه ولی توی عمل کاربر یونجه هم حساب نمیشه حالا چه برسه به هویج و خیار و سیب زمینی . باور نداری ؟ کافیه یه سرویس وایمکس از ایرانسل بگیری و خدای نکرده مشکلی تو حسابت برات پیش بیاد که مجبور بشی زنگ بزنی به 707 ، اونموقع هست که یونجه هم هیچی احساس پشکل بودن بهت دست میده .

از زننده تایپیک هم معذرت میخوام که پستم یکم تنده یه چند وقتیه احساس میکنم دارم از سیب زمینی به فلفل تبدیل میشم.

آقا شما راحت باش . درکت میکنم با تمام وجود .:10:

عزیزه دله من ایرانم کم مشنگ نیست

من نگفتم که ایران ... . بلکه کشور عزیزم که تا پای جون دوسش دارم توی حوزه ی اینترنت مسئولانش به قدری ضعیف عمل میکنن که قابل قیاس با کشورهای مشنگه . خواهشا به این نکته توجه کنید که انتقاد از مسئولان یه مملکت به معنی وطن فروشی نیست بلکه از عشق زیاد به وطنه که وقتی میبینه همرده ی کشورهای مشنگ شده بغضش میترکه و انتقاد میکنه .

Jiraya_Sama
21-01-2012, 19:58
هر سه موارد صحیح است:31:
بیشتر این گندها از شورای ن....بان بلند میشه هر چیز جدیدی میاد یا حرومه یا مارو از خدا دور میکنه
مسئولین هم از همین موضوع سوء استفاده میکنند

تحریما رو ما هیچ اثری نداشته
اینو خوب اومدی اصلا اثری نداشته(دلار=1900تومان) فقط یکم قیمتها دوبرابر شده به نظر به همین بهانه گرونترشم بکنن(اینترنت)

AMIR-AIRGUNNER
21-01-2012, 20:24
اخ اخ !!!
من فکر کردم اون گزینه اول "بهتر از این نمیشه " تو نظر سنجی یک جورایی معنی معکوس داره و کنایه داره ! و معنی افتضاح رو میده
و به همین خاطر به اون رای دادم !
بعدش اصل ماجرا رو فهمیدم !
خواستم اعلام کنم که منظور واقعی معنی اون گزینه نبود و باید گزینه 5 رو میزدم !

vivabarca
07-02-2012, 23:49
این جور تاپیک ها جز تازه کردن زخم ها دوایی نداره ! مطمئن باشید اونایی که باید این وضعیت اینترنت رو سروسامون بدن ، الان در حال خوندن این جور تاپیک ها و مطالب نیستن !
من ففط نگران اینم که ایران یواش یواش داره خودش رو از لبه ی جهان سوم هم پرت میکنه پایین ! باید دنیا به فکر ساختن جهان چهارمی! باشه صرفا برای ایران ...

moz
08-02-2012, 00:28
هرچی میکشیم از این تقی پور فلان فلان شده هست ....
اومده بود تو تلویزیون میگفت بچه های من تو خونه 128 دارن و راضی هستن .
شرط میبندم اون 111 آی پی بالای 8 مگابیت مال همین یارو و فامیلاش هست !

The Jok3r
08-02-2012, 00:47
متاسفم واسه کسایی که واسه مسخره بازی گزینه های ( بهتر از این نمیشه) و (عالی) رو انتخاب میکنن

mohandes66
08-02-2012, 01:46
این جور تاپیک ها جز تازه کردن زخم ها دوایی نداره ! مطمئن باشید اونایی که باید این وضعیت اینترنت رو سروسامون بدن ، الان در حال خوندن این جور تاپیک ها و مطالب نیستن !
من ففط نگران اینم که ایران یواش یواش داره خودش رو از لبه ی جهان سوم هم پرت میکنه پایین ! باید دنیا به فکر ساختن جهان چهارمی! باشه صرفا برای ایران ...

صد البته که هدف ما افسرده سازی جوانان هستش ولی زدن اینجور تاپیک ها و مطرح کردن این بحث ها باعث میشه که آقایان ... بفهمن که کاربران اینترنت ایران خــ... تشریف ندارن و حالیشونه ، حالا اینکه چرا صداشون در نمیاد یا چرا به هر سازی که میزنن اینا میرقصن یا کما فی سابق سواری میدن ( بحث سواری دادن بحث خطرناکیه ، به این دلیل نمیتونم توضیح بدم چون ممکنه کار به جاهای باریک بکشه ) یه مسئله ی دیگست
از قسمت پایانیه پستتان خوشمان آمد

هرچی میکشیم از این تقی پور فلان فلان شده هست ....
اومده بود تو تلویزیون میگفت بچه های من تو خونه 128 دارن و راضی هستن .
شرط میبندم اون 111 آی پی بالای 8 مگابیت مال همین یارو و فامیلاش هست !

به غیر از خونه ی آقای تقی پور یه جای دیگه هم هست که همه از اینترنتش راضین !!! هم ارزون هم پر سرعت و هم با کیفیت !!!!! میدونی کجاست ؟ محله یا اگه بخوام دقیق تر بگم سر کوچه ی رئـ... جمـ... محترم جناب آقای احـ ... اد !!!
اگه باور نمیکنی میتونی بری از اونجا سرویس بگیری

متاسفم واسه کسایی که واسه مسخره بازی گزینه های ( بهتر از این نمیشه) و (عالی) رو انتخاب میکنن

اینا همونایی هستن که از آدرس بالایی سرویس گرفتن :5:

GHOST RECON
08-02-2012, 12:29
اي آقا دل خوشي داريد ها
اخبار 20:30 با اون همه عزمتش 2 دفعه گير داد به اين ISp ها كه بر اساس قانون نبايد براي سرويساشون محدوديت حجم بزاره حريف اينا نشد حالا شما ميخواين حريف اينترنت رسمي كشور بشين ؟

------------------------------
مسئله ديگه اينه : اين مسئولاني كه ميان و ميگن كاربراي ايراني به سرعت بيشتر از 56kb احتياجي ندارن از يه طرف ديگه جديدا م ياد گرفتن بخشي از خدمات دولت و بانكي رو اينترنتي كنن به فكرشون ختور نكرده كه آخه پدر من وجدانا با اينترنت 56kb يا همون دايل آپ خودمون ميشه صفحه اول يه بانك يا سايت ديگه رو باز كرد ؟ حالا انجام كل كار پيش كش

mohandes66
08-02-2012, 15:20
اي آقا دل خوشي داريد ها
اخبار 20:30 با اون همه عزمتش 2 دفعه گير داد به اين ISp ها كه بر اساس قانون نبايد براي سرويساشون محدوديت حجم بزاره حريف اينا نشد حالا شما ميخواين حريف اينترنت رسمي كشور بشين ؟

یعنی منظور شما اینه که دیگه ما کاری نکنیم و بشینیم واسه این مسئول های بی کفایت کف بزنیم ؟ :grrr:

آخه بابا ما چیمون از زامبیا کمتره ؟ هاااااااااااااااااااااااا اان؟ :grrr: :grrr: :grrr:

birang1357
08-02-2012, 18:24
لطفا به جای حاشیه رفتن طرح شکایت بدین از همشون

metal0003
08-02-2012, 20:07
من یک درخواست دارم از باز کننده تاپیک اینترنت پرسرعت کجاش پر سرعت اگر امکان داره بنویسید لاک پشتی چرا چیزی رو که وجود نداره مینوسید :41:

GHOST RECON
08-02-2012, 20:18
یعنی منظور شما اینه که دیگه ما کاری نکنیم و بشینیم واسه این مسئول های بی کفایت کف بزنیم ؟

آخه بابا ما چیمون از زامبیا کمتره ؟ هاااااااااااااااااااااااا اان؟

نه دوست عزيز نبايد ساكت نشست ولي با اين كارا هم چيزي درست نميشه
به نظر من بايد
1- اول يه وب سايت رسمي براي اين شكايت ها ايجاد بشه ( توجه كنيد كه ميگم وبسايت نه وبلاگ)
2- گير سه پيچ بديم به سايت هاي خبر گزاري هاي داخلي كه در اين مورد گزارش تهيه كنن ( به نظر من بهترين كار اينه كه هركي ميتونه بره تو سايت << صرفا جهت اطلاع >> اخبار 20:30 و از اونا در خواست كنه يه گزارش در اين مورد تهيه كنن توجه كنيد كه هرچي تعداد درخواست كننده ها بيشتر باشه موضوع زود تر پيگيري ميشه)

mr.dengo
08-02-2012, 20:49
داداش خود 20.30م دستش با اینا توی یک کاسست اون موقعی که اومد گیر 3 پیچ به فروش حجمی نت داد اخرش چی شد؟ هیچی
کلا یه سریا از سرعت زیاد نت ترس دارن که البته حقم دارن

vivabarca
09-02-2012, 14:35
لطفا به جای حاشیه رفتن طرح شکایت بدین از همشون

عزیز مثل اینکه حواست نیست کجا داری زندگی می کنی ! :31: اینجا ایران است ! اعتراض = ا.عـ.د.ا.م !

mohandes66
10-02-2012, 12:35
دیروز دو تا خبر دیدم که به نظرم جالب اومد بهتره شما هم ببینید .
برای مشاهده ی متن کامل خبر روی تیتر آن کلیک کنید .

19 دلار مساوی 7 میلیون تومان! ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

با یک جستجوی بسیار ساده می‌توان دید که لینک 24 مگابیت بر ثانیه اختصاصی در کشورهای توسعه یافته حدودا 30 دلار استف ولی در ایران در حدود 12 میلیون تومن ماهانه هزینه دارد.

راهکار مجلس برای کندی سرعت اینترنت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

مطهری با اشاره به اینکه وجود هرگونه کم فروشی در عرصه پهنای باند اینترنت مربوط به ضعف نظارتی است که باید از سوی سازمان تظیم مقررات و سایر ارگانهای نظارتی مورد بررسی قرار گیرد، ادامه داد: با این وجود به طور قطع این مشکل به صورت اساسی حل نخواهد شد.