PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آیا cinema 3d ال جی full hd هست به تبلیغات دروغ بر علیه این محصول پایان دهید؟

mehdi speed 700
18-01-2012, 23:44
در سال 2011

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] از سوی بزرگ‌ترین اتحادیه بین‌المللی علوم و فنون اروپا (VDE) سینماسه‌بعدی ال‌جی گواهینامه Full HDدریافت کرد

تلویزیون سه‌بعدی CINEMA 3D ال‌جی از سوی بزرگ‌ترین اتحادیه بین‌المللی علوم و فنون اروپا یعنی VDE گواهینامه Full HD دریافت کرد. شرکت ال‌جی الکترونیکس اعلام کرده است که سری تلویزیون‌های سینماسه‌بعدی ال‌جی، از سوی موسسه VDE در اروپا گواهینامه Full HD را برای حالت پخش محتوای سه‌بعدی دریافت کرده است که این مدرک تمامی ابهامات را در مورد Full HD بودن تلویزیون سه‌بعدی ال‌جی از بین می‌برد. هاویس کوان، مدیر بخش صوتی و تصویری ال‌جی در این باره گفت: ما خوشحالیم که دریافت گواهینامه Full HD تمامی مناقشات را در مورد تلویزیون‌های سه‌بعدی ال‌جی پایان می‌دهد. چالش در مورد تلویزیون‌های سه‌بعدی این بود که آیا CINEMA 3D ال‌جی تصاویر سه‌بعدی را با کیفیت Full HD پخش می‌کند و تصاویر افقی آن دارای1080 خط است یا خیر؟ بر اساس این گزارش، فناوری FPR که در تلویزیون‌ سینماسه‌بعدی ال‌جی به کاررفته تصاویر سه‌بعدی عمیق را به وسیله انعکاس و ترکیب دو تصویر 540 خطی (یکی برای چشم چپ و دیگری برای چشم راست) ایجاد می‌کند که این تصاویر به وسیله عینک سه‌‌بعدی ال‌جی تصویر سه‌بعدی با رزولوشن 1080 پیکسل به کاربر ارایه می‌کند. این قانون و فناوری Film Patterned Retarder (FPR) توسط اتحادیه بین‌المللی علوم و فنون VDE تایید شده است. گفتنی است تلویزیون CINEMA 3D ال‌جی تاکنون مجموعه‌ای از تاییدیه‌ها را از نهادها و انستیتوها را دریافت کرده است. اتاق بازرگانی الکترونیکی چین نیز اعلام کرده که رزولوشن عمودی و افقی تلویزیون سینماسه‌بعدی ال‌جی استاندارد p1080 را دارد و گرنه ال‌جی نمی‌توانست در چین از لوگوی Full HD در تبلیغات استفاده کند. بعلاوه لازم به ذکر است که بزرگترین مجله مصرف کنندگان امریکایی Consumer Magazine به تازگی تلویزیون سینما سه بعدی ال جی را به خاطر زاویه دید وسیع، عینک راحت و تصویر شفافتر به عنوان بهترین تلویزیون سه بعدی در امریکا معرفی نموده است. .

منبع:سایت ال جی در این لینک:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

---------- Post added at 11:44 PM ---------- Previous post was at 11:43 PM ----------

هر دوستی سوالی داشت در این مورد میتونه در این پست بپرسه ولی اگه سوال کلی در مورد smart tv های ال جی داشتین لطفا به این بحث مراجعه کنید:

die my darling
19-01-2012, 03:31
شما برو یه سورس یکسان سه بعدی با عینک پسیو ال جی ببین بعد برو همون فیلمو با عینک اکتیو ببین خیلی تابلوئه که تصویر روی ال جی هم عمق کمتر داره هم حالت پیکسل پیکسل بیشتر داره ولی خوب کراس تاک نداره چشمم دیرتر خسته میکنه قیمتشم خیلی کمتره شیاید با توجه به اینا انتخاب خوبی باشه ولی کیفیت اکتیوو اصلا نداره ...
یه دموی سه بعدی هست که یه سری ماهی تو اکواریوم هستن من با عینک اکتیو پاناسونیک روی vt20 دیدم ماهیه 2 متر از تی وی میومد بیرون همونو با ال جی خونه رفیقم دیدم دو و نیم بعدیم نبود چه برسه به سه بعدی! حتی خود رفیقم حالش از این جریان گرفته بود.

mehdi speed 700
19-01-2012, 11:42
شما برو یه سورس یکسان سه بعدی با عینک پسیو ال جی ببین بعد برو همون فیلمو با عینک اکتیو ببین خیلی تابلوئه که تصویر روی ال جی هم عمق کمتر داره هم حالت پیکسل پیکسل بیشتر داره ولی خوب کراس تاک نداره چشمم دیرتر خسته میکنه قیمتشم خیلی کمتره شیاید با توجه به اینا انتخاب خوبی باشه ولی کیفیت اکتیوو اصلا نداره ...
یه دموی سه بعدی هست که یه سری ماهی تو اکواریوم هستن من با عینک اکتیو پاناسونیک روی vt20 دیدم ماهیه 2 متر از تی وی میومد بیرون همونو با ال جی خونه رفیقم دیدم دو و نیم بعدیم نبود چه برسه به سه بعدی! حتی خود رفیقم حالش از این جریان گرفته بود.

خسته نباشی عمق تصویر توی هر دوتاش یکیه عزیز چون عمق اصلا ربطی به tv نداره مربوط به خوده فیلم یک شما توضیحا بالا رو درست نخوندی متوجه نیسیتی کیفیت وقتی از فاصله ی مشخص شده دیده بشه تصاویر یکیش واسه چشم چپ تشکیل میشه یکیش واسه چشم راست اونوقت شما با چشم خودت full hd میبینی نه این که tv full hd نشون بده که اینم vde قبول کرده و گواهینامه ی full hd رو به ال جی داد.همین هم بس بود که مردم بدونن این تبلیغات دروغ مبنی بر این که 1080p هیچ 1080 نیست بلکه 540 دروغه

---------- Post added at 11:42 AM ---------- Previous post was at 11:38 AM ----------

رفیق تخصصی رفتار کن دو نیم متر کامل سیخی چنده.شما تصویر سریع رو توی اکتیو اصلا نمیتونی دست و حسابی سریع ببینی چون عینک کم میاره سریع خاموش روشن نمیشه.بنابراین پرش تصویر به وجود میاد.
اون ماهی ها هم همون مستند imax under the sea هست.
بازم میگم عمق تصویر مربوط به tv نیست مربوط به خوده فیلم توی اکتیو و پسیو هم هیچ وقت فرقی نداره

amir4iran
20-01-2012, 00:47
با آقا مهدی بحث نکن و وقتتو تلف نکن!

ئظا
20-01-2012, 05:31
جالبه بگم من فیلم دزدان دریای کارائیب رو تو اکتیو شارپ 830 دیدم و اصلا با پسیو ال جی 65100 قابل مقایسه نیست
دوستتون احتمالا خونشون مانیتور سه بعدی ال جی داشته تی وی نبوده یا فیلمش بی کیفیت بوده
ما که مدتها هست تحقیق کردیم و بالاخره به این نتیجه رسیدیم اکتیو 2زار نمیارزه
جالبه همه دنیا دارن پسیو رو میخرن به خصوص آمریکا اونوقت تو ایران یه عده به جد رو اکتیو پا فشاری دارن
فکر میکنن چون سونی و سامسونگ و شارپ و پاناسونیک همه اکتیو هستن پس اکتیو بهتره؟!

mehdi speed 700
20-01-2012, 09:43
با آقا مهدی بحث نکن و وقتتو تلف نکن!

این آقا یکی از اون کسایی که کم آورد

Farshid72
20-01-2012, 09:54
جالبه بگم من فیلم دزدان دریای کارائیب رو تو اکتیو شارپ 830 دیدم و اصلا با پسیو ال جی 65100 قابل مقایسه نیست
دوستتون احتمالا خونشون مانیتور سه بعدی ال جی داشته تی وی نبوده یا فیلمش بی کیفیت بوده
جالبه همه دنیا دارن پسیو رو میخرن به خصوص آمریکا اونوقت تو ایران یه عده به جد رو اکتیو پا فشاری دارن
چون آمریکایی ها میخرن پس بهتره ؟؟؟
دوسته عزیز گاهی اوقات وضعیت اقتصادی مجاب میکنه که شخص گاهی اوقات پا روی علایقش بزاره مخصوصا توی آمریکا که خیلی اقتصادی نگاه میکنن به قضیه...شما اگه شب تاریک میخوای فیلم ببینی بله passive بهتره ولی اگه روزم میخوای ببینی خب معلومه active بهتره

love021
20-01-2012, 11:20
اتفاقا چون قیمت پسیو دوزار بیشر نیست مردم ممکنه بیشتر بخرن که این خودش خیلی خوبه قیمت ارزون یه مزیت خیلی خیلی بزرگه.
منم فیلم سه بعدی هم با کتیو دیدم هم با پسیو البته با اون تی ویای تقلبی که ال جی تو مغازهاش گذاشته کاری ندارم که ور داشتن گند زدن به اکتیو اصلا معلوم نیست چی هست.
فیلم سه بعدی روی اکتیو واقعا سه بعدی تره تصویرم شارپ تره ولی خودم در نهایت پسیوو بهتر میدونم به خاطر اینکه ارزون تره .
اینم بگم که تو تجربه ای که تو مقایسه عینکای اکتیو داشتم کیفیت سه بعدی پلاسماهای پاناسونیک خارق العادس فیلما عمق وحشتناکی پیدا میکنن مخصوصا اونایی که با دوربین سه بعدی فیلم برداری شدن تصاویرشون تا توی صورت آدم میاد بیرون ولی روی پسیو عمق زیاد جالب نیست فقط یکمی برجسته نمایی میشه.

mehdi speed 700
20-01-2012, 11:58
چون آمریکایی ها میخرن پس بهتره ؟؟؟
دوسته عزیز گاهی اوقات وضعیت اقتصادی مجاب میکنه که شخص گاهی اوقات پا روی علایقش بزاره مخصوصا توی آمریکا که خیلی اقتصادی نگاه میکنن به قضیه...شما اگه شب تاریک میخوای فیلم ببینی بله passive بهتره ولی اگه روزم میخوای ببینی خب معلومه active بهتره

اتفاقا توی اکتیو تصویر تیرس شما این رو به وضوح میتونی ببینی توی پسیو هم عینک ها پلاریزس پس تصویر باید تیره بشه ولی ال جی میاد سطح روشنایی tv رو به حداکثر میرسونه اونوقت شما رنگ هارو طبیعی میبینید

mehdi speed 700
20-01-2012, 12:19

love021
20-01-2012, 12:49
اه اه حالم به هم خورد همه جور فنی دیده بودم به غیر ال جی فن

mehdi speed 700
20-01-2012, 13:22
اه اه حالم به هم خورد همه جور فنی دیده بودم به غیر ال جی فن

خسته نباشین با این طرز صحبت:10:

l2eza.d
22-01-2012, 18:58
دوستان من همه ی تلویزیون ها رو چک کردم .
و واقعیت :
تلویزیون v30 panasonic تصویر بهتری نسبت به lw65100 داره ( تفاوت خیلی خیلی کمه )
و تصویر d8880 سامسونگ به خاطر کنتراست بسیار بالا واقعا با کیفیت و رنگ هاش طبیعیه
الجی هم واقعا انقلابی در سه بعدی ایجاد کرده ...
در کل بهترین اکتیو ها به پسیو الجی ترجیح داده می شه ...
ولی اگه قیمت رو به حساب بیاریم واقعا دیگر شرکت ها حرفی برای گفتن در مقابل پسیو الجی رو ندارن...
من خودم lw65100 دارم ، عموم پاناسونیک رو داره . ..
و اگر بخواهیم همه ی جوانب رو در نظر بگیریم تلویزیون های الجی بهترند .(قیمت ، روشنایی ، رابط کاربری ، کنترل بسیار ساده ، خستگی چشم و پرش تصویر کمتر و ...)
ولی اگر قیمت ، خستگی چشم و ... رو به حساب نیاریم و معمولا جایی که استفاده می کنیم نور کمی داشته باشه تلویزیون پاناسونیک بهتره ...
من واقعا با تحقیق و تجربه و ... بی طرفانه اینا رو می گم .
ولی از لحاظ ظاهری واقعا تلویزیون های سونی زیبا هستند (البته نظر شخصی منه )
و تنها مشکلی که به پسیو الجی وارده زاویه ی دید عمودی کمشه ، برای من مشکل ایجاد کرده واقعا و یه مشکل دیگه
مدل های سامسونگ بالاتر از 6960 همگی wireless داخلی دارند ولی برای الجی باید دانگل ( با قیمت حدودا 100 تومن تهیه کرد )
و خواهشا طرفداری بیجا نکنید .
هرکسی با توجه به نیازش انتخواب می کنه . در انتخاب اینا بیشتر از برند مهمه :
1-فضای منزل
2-نور فضای منزل
3-بودجه
4- انتخاب کیفیت بسیار بالا و تا حدودی ناراحتی چشم و... یا راحتی فوق العاده و کیفیت بالا که واقعا به طور معمولی قابل تشخیص نیست .
اکثر خانواده ها دومی رو انتخاب می کنند ولی اونا که به طور حرفه ای فیلم می بینند !!! ممکنه اولی رو انتخاب کنند . همون طور که اگه تو سایت الجی رفته باشید نوشته از هر 4 نفر 3 نفر پسیو الجی رو انتخاب می کنند . این به معنی اشتباه اونایی که سامسونگ یا ... رو انتخاب می کنند نیست ، بستگی به سلیقه و شرایط فرد داره ...
با تشکر

mehdi speed 700
22-01-2012, 21:08
مدل های مختلف LCD و تفاوت های آنها
۹۰/۰۹/۱۲

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) نسخه قابل چاپ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

تلویزیون های LCD تقریبا سه چهارم بازار تلویزیون را در اختیار دارند. با این حال همه آنها یکسان طراحی و ساخته نمی شوند.

تلویزیون های LCD تقریبا سه چهارم بازار تلویزیون را در اختیار دارند. با این حال همه آنها یکسان طراحی و ساخته نمی شوند.
به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات برسام، تفاوت های مهمی در تکنولوژی ساخت آنها وجود دارد که اکثر فروشنده ها و شرکت ها، هنگام خرید شما، در مورد آن صحبتی نمی کنند. در صورتی که شما اطلاعات کافی در مورد آنها داشته باشید حتما در تصمیم گیرتان اثر خواهد گذاشت.
وقتی صحبت از تکنولوژی طراحی تلویزیون های LCD می شود، دو مدل مورد بحث قرار می گیرد. مدل VA (Vertical Alignment) و IPS (In Plane Switching). در حقیقت تفاوت این دو مدل در نحوه قرارگیری و چیدمان کریستال های مایع می باشد. بر خلاف VA، مدل IPS بصورت افقی مرتب سازی شده است.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
تکنولوژی VA دارای نکات مثبتی است. به عنوان مثال در تجمع سازی نور و رنگ مشکی کیفیت مناسبی دارد. با این حال تفاوت اصلی که در این دو مدل بوجود می آید در ساختار Pixel آنها است.
تکنولوژی VA از ساختاری به نام فیلد الکتریکی غیر همگن استفاده می کند. در این ساختار برای هر pixel، دو ترانزیستور استفاده می شود. این ساختار در مدل IPS بصورت همگن است که باعث حرکت دادن راحت و موثرتر مایع کریستال می شود. این عمل باعث دو اتفاق مهم می شود. سرعت پاسخگویی بسیر سریع و وسعت دید زیاد که باعث می شود که تصاویر روشن را بدون لرزش و اشکال، دریافت کنیم.
اثر قابل لمس تکنولوژی IPS بوجود آمدن تصاویر زنده تر و واقعی تر می باشد.
از دیگر تفاوت هایی که بین مدل VA و IPS وجود دارد و قابل آزمایش برای خریداران می باشد، این است که هنگام لمس صفحه تلویزیون در IPS تصویر هیچ تغییری نمی کند ولی با توجه به ساختار عمودی VA این تغییر در آن به راحتی قابل مشاهده است.
این مساله برای خانواده هایی که بچه های کم سن و سال دارند مهم می باشد. بچه ها بدون هیچ نگرانی از خراب شدن صفحه نمایش تلویزیون می توانند به آن دست بزنند و شما هیچ تغییری در رنگ و نور تصویر نگام لمس آنها نخواهید دید.
از دیگر استفاده های این مزیت، استفاده از آنها در هنگام ارائه مطلب می باشد. شخصی که مطلبی را ارائه می دهد می تواند بدون نگرانی به صفحه نمایش دست زده و به نقطه مشخص ارائه خود اشاره کند.
با توجه به همین مزیت بسیار مهم است که شرکت Apple برای ساخت موبایل های iPhone خود از صفحه نمایش های IPS‌ استفاده می کند.
مزیت بسیار مهم دیگر این تکنولوژی ثابت بودن کیفیت تصویر در زاویه های مختلف است.
همانطور که در ابتدای صحبت تاکید شد، تکنولوژی VA برای هر پیکسل از دو ترانزیستور استفاده می کند. همین عامل و تفاوت ساده! باعث افزایش مصرف انرژی در VA شده و تفاوت قابل ملاحظه ای با IPS بوجود آورده است.
در انتها می توان به توجه بیشتر گرافیست ها در انتخابشان تاکید کرد. این گروه از کاربران به راحتی تفاوت کیفیت تصاویر و رنگ ها را با توجه به حساسیت کارشان، مشاهده می کنند.
پس در هنگام انتخاب و خرید تلویزیون فراموش نکیند که به این نکات توجه کرده و نگران دست زدن و فشردن صفحه نمایش تلویزیون نباشید!

این رو هم دوستان بدونید از پنل ips توی دنیا فقط ال جی و فیلیپس استفاده می کنند

mehdi speed 700
22-01-2012, 21:33

arash_a59
22-01-2012, 22:30
واین رو هم بگیم که پلاسما های ال جی از پاناسونیک کم نمیاره
سلام دوست عزیز
ممنون ازاینکه در مورد برند ال جی اطلاع رسانی میکنید، برندی که بعضا در موردش به ناحق نوشته شده یا میشه
اما امیدوارم در نهایت این اطلاع رسانی به معضلی که گریبانگیر اکثر ما ایرانی ها میشه یعنی " فن بازی" ختم نشه
من خودم از علاقه مندان به 3D پسیو ال جی هستم و با اینکه VT30 دارم اما 3D پسیو رو بیشتر میپسندم چون باهاش راحت ترم!
اما در مورد کیفیت تصویر دو بعدی گفتید پلاسماهای ال جی کم نمیاره نسبت به پاناسونیک ، این جمله یعنی اینکه این دو در یک حد هستند که کاملا اشتباه هست!
شما در ابتدا به این لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Fbest-hdtvs%2F) یک نگاه کنید
پلاسمای 2011 پاناسونیک همیشه بهترین تلوزیون نه تنها در بین پلاسماها بلکه در بین تمامی HDTV ها بوده حال اونکه پلاسمای ال جی در اکثر بنچمارکا اصلا به حساب نیومده چه برسه با VT30 مقایسه شه!
من کلا با روشنایی پلاسما مشکل دارم و از دیدم روشنایی خوبی ندارند و تمام پلاسماهای بازار رو هم چک کردم و باز از دید من ضعیف ترین تصویر رو پلاسماهای ال جی داشتند و بالاترین روشنایی رو پاناسونیک داشت و اصلا کیفیت تصویر پلاسمای ال جی قابل مقایسه با پاناسونیک نیست!
در پایان باید گفت که ال جی شرکت بسیار رو به پیشرفتی هست و همیشه دنبال فن آوری و ابتکاره تازست و ممکنه همین الان که من این عبارات را مینویسم مشغول ساخت پلاسمایی باشه که در سال آینده عنوان بهترین پلاسما و HDTV رو به خودش اختصاص بده...امیدوارم!

l2eza.d
23-01-2012, 10:32

l2eza.d
23-01-2012, 10:49
سلام دوست عزیز
ممنون ازاینکه در مورد برند ال جی اطلاع رسانی میکنید، برندی که بعضا در موردش به ناحق نوشته شده یا میشه
اما امیدوارم در نهایت این اطلاع رسانی به معضلی که گریبانگیر اکثر ما ایرانی ها میشه یعنی " فن بازی" ختم نشه
من خودم از علاقه مندان به 3D پسیو ال جی هستم و با اینکه VT30 دارم اما 3D پسیو رو بیشتر میپسندم چون باهاش راحت ترم!
اما در مورد کیفیت تصویر دو بعدی گفتید پلاسماهای ال جی کم نمیاره نسبت به پاناسونیک ، این جمله یعنی اینکه این دو در یک حد هستند که کاملا اشتباه هست!
شما در ابتدا به این لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Fbest-hdtvs%2F) یک نگاه کنید
پلاسمای 2011 پاناسونیک همیشه بهترین تلوزیون نه تنها در بین پلاسماها بلکه در بین تمامی HDTV ها بوده حال اونکه پلاسمای ال جی در اکثر بنچمارکا اصلا به حساب نیومده چه برسه با VT30 مقایسه شه!
من کلا با روشنایی پلاسما مشکل دارم و از دیدم روشنایی خوبی ندارند و تمام پلاسماهای بازار رو هم چک کردم و باز از دید من ضعیف ترین تصویر رو پلاسماهای ال جی داشتند و بالاترین روشنایی رو پاناسونیک داشت و اصلا کیفیت تصویر پلاسمای ال جی قابل مقایسه با پاناسونیک نیست!
در پایان باید گفت که ال جی شرکت بسیار رو به پیشرفتی هست و همیشه دنبال فن آوری و ابتکاره تازست و ممکنه همین الان که من این عبارات را مینویسم مشغول ساخت پلاسمایی باشه که در سال آینده عنوان بهترین پلاسما و HDTV رو به خودش اختصاص بده...امیدوارم!

با تشکر ولی من با حرف شما موافق نیستم .
مثلا تو سایت معتبر p30world.com الجی رو برتر دونسته و پاناسونیک رو ننوشته این به معنی بد بودن یا به حساب نیاوردن تلویزیون پاناسونیک نیست . اینم لینکش
تو سایت معتبر toptenreviews.com پاناسونیک رو آورده و الجی رو هم بعد از اون
با تشکر
در ضمن یه نکته ای
این اعداد و ارقام کنتراست یا اسم اکتیو و پسیو و مقایسه ی تلویزیون ها رو ول کنید . با لذت فیلمتون رو نگاه کنید .
اینا همش مشکل انسانه که یا مال خودش رو از مال بقیه بهتر می دونه یا مرغ همسایه غازه!!!
با لذت فیلمتون رو ببینید . این تلویزیون ها اونقدر تفاوت ندارند که با هم جر و بحث می کنید !!! هدف فقط اطلاع رسانیه . که اگه کسی خواست تلویزیون بگیره راهنمایی بشه .
حتی تشخیص 1080p از 720p کار سختیه (من روی بعضی افراد امتحان کردم ، اگه بهشون بگی این 1080p یه اون 720p می گه آره کیفیتش بهتره ، در صورتی که من اشتباهی بهش گفتم ، همش بستگی به ذهنیت قبلی آدم داره!!!) ببخشید بحث روانشناسی شد !!!
جالبه ، من کل شیراز و گشتم برای تست تصویر سامسونگ ولی یک از نمایندگی هاش هم عینک آماده برای ارائه به مشتری نداشت ولی الجی 20 نفر 20 نفر عینک می داد تا مردم تست کنن . من مجبور شدم خونه ی آشناهام تست کنم ...
با تشکر دوباره !!!:40:

---------- Post added at 12:49 PM ---------- Previous post was at 12:45 PM ----------

یه چیز دیگه ، می خوام تاپیک سنگین نشه از نقل قول استفاده نمی کنم .
دوستان 1080i فول اچ دی نیست . کیفیت ها به این ترتیبن :
1080p FHD
720p HD
1080i
.
.
.

l2eza.d
23-01-2012, 11:12
ببخشید نمی تونم ادیت کنم اون قابلیت سامسونگ اسمش anynet هستش نه allshare

jabarsink2000
23-01-2012, 14:20
دوست عزیز ببخشید که این حرف میزنم:
شما اطمینان دارید که اون تلویزینی که جایزه برده همون تلویزنی است که گلدیران وارد کرده؟
با همون پنل؟
شما اطمینان دارید که ال جی که در داخل ایران است از پنل IPS استفاده کرده؟
لطفا پاسخ بنده را بدهید تا جواب شما را بدم.

arash_a59
23-01-2012, 15:41
مثلا تو سایت معتبر p30world.com الجی رو برتر دونسته و پاناسونیک رو ننوشته این به معنی بد بودن یا به حساب نیاوردن تلویزیون پاناسونیک نیست . اینم لینکش
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] article%2F240404%2Fthe_5_best_3d_tvs_of_2011.html)
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
با تشکر
در ضمن یه نکته ای
این اعداد و ارقام کنتراست یا اسم اکتیو و پسیو و مقایسه ی تلویزیون ها رو ول کنید . با لذت فیلمتون رو نگاه کنید .
اینا همش مشکل انسانه که یا مال خودش رو از مال بقیه بهتر می دونه یا مرغ همسایه غازه!!!
با لذت فیلمتون رو ببینید . این تلویزیون ها اونقدر تفاوت ندارند که با هم جر و بحث می کنید !!! هدف فقط اطلاع رسانیه . که اگه کسی خواست تلویزیون بگیره راهنمایی بشه .
حتی تشخیص 1080p از 720p کار سختیه (من روی بعضی افراد امتحان کردم ، اگه بهشون بگی این 1080p یه اون 720p می گه آره کیفیتش بهتره ، در صورتی که من اشتباهی بهش گفتم ، همش بستگی به ذهنیت قبلی آدم داره!!!) ببخشید بحث روانشناسی شد !!!
جالبه ، من کل شیراز و گشتم برای تست تصویر سامسونگ ولی یک از نمایندگی هاش هم عینک آماده برای ارائه به مشتری نداشت ولی الجی 20 نفر 20 نفر عینک می داد تا مردم تست کنن . من مجبور شدم خونه ی آشناهام تست کنم ...

---------- Post added at 12:49 PM ---------- Previous post was at 12:45 PM ----------

1080p FHD
720p HD
1080i
.
.
.
اولا سلام همشهری
دوما بعضی از سایتها بدون اینکه کارشناسای خودشون تلوزیون رو تست کنند(البته اگه کارشناس داشته باشند) از این ور اونور یا بر اساس تبلیغات یا بر اساس میزان فروش یا مثلا خدمات به مشتری و ... رتبه بندی میکنند اما سایتهایی که vt30 پاناسونیک رو به عنوان بهترین TV انتخاب کردند که تعدادشون هم کم نیست مثل سایت معتبر hdtvtest اگه لینک سایتها رو بذارم میبینید که کارشناسای خبره مو به مو تلوزیون رو تست کردند و نتیجه رو قرار دادند و از روی نتیجه میتونید بفهمید که این تلوزیون کجای داستان قرار داره!
من اصلا تعصبی روی پاناسونیک ندارم و به نظرم هم کلی ایراد داره
اما اینکه همشون مثل هم هستند یه جمله سطحی و غیر کارشناسی است
عصر عصر رقابته و اکثر کسانیکه میخوان جنسی رو بخرند تا "هم فیها خالدون" اون کالا رو در نیارن نمیخرند و اینجوری نیست که بگن همشون مثل همن! اگه قرار بود مردم با این دید جلو برن که الان Xvision بازار آمریکا و اروپارو فتح کرده بود!
ال جی برند خوب و قابل اعتمادی هست و خودم بخاطر پسیو بودنش میخواستم بخرم که به دلایلی منصرف شدم
اما باز میگم در این لحظه گفتن اینکه پلاسماهای ال جی کیفیت تصویر دو بعدی در حد پاناسونیک دارند بسیار دور از واقعیته!
موفق باشید.

l2eza.d
23-01-2012, 15:57
شما اطمینان دارید که اون تلویزینی که جایزه برده همون تلویزنی است که گلدیران وارد کرده؟
با همون پنل؟

ببخشید من جواب می دم
نه ، قطعا این طور نیست ،اگر به سایت الجی نسخه ی english بری می بینی اصلا تویزیونی با نام lw65100 وجود خارجی نداره ،
روی جعبه ی lw65100 من نوشته بود trumotion 200hz
در صورتی که در سایت trumotion 240hz بوده!!!
و حتی نوشته دانگل در جعبه موجوده ولی نیست ، البته بعید می دونم با این جوایزی که میدن ( تا 700 تومن پول نقد ، 9 عینک ، مودم وایرلس ، اینترنت رایگان 1 سال ((البته به درد عمشون می خوره 3 گیگ حجم برای 1 سال ))) و1 فیلم بلوری ) تلویزیون همون باشه ، ولی بالاخره ما هم مجبوریم ....
البته من نگفتم که نباید به این چیزا توجه داشت (مقایسه ی دقیق رو میگم ، من خودم کلی تحقیق کردم ) ولی با این اوصاف و تو این ..... بیشتر از این هم نمی شه توقع داشت ، صد البته که کیفیت تصویر vt30 پاناسونیک بسیار بالاست ، در این شکی نیست ، ولی قیمت و جوایز و در کل همه چیز را مقایسه کنید ، در صورتی که برای یک خانواده ی معمولی تفاوت بین کیفیت این تلویزیون ها به سختی قابل تشخیص است . ( البته در محیط های پرنور کفه ی ترازو به سمت الجی است ):10:

---------- Post added at 05:57 PM ---------- Previous post was at 05:54 PM ----------

اولا سلام همشهری
دوما بعضی از سایتها بدون اینکه کارشناسای خودشون تلوزیون رو تست کنند(البته اگه کارشناس داشته باشند) از این ور اونور یا بر اساس تبلیغات یا بر اساس میزان فروش یا مثلا خدمات به مشتری و ... رتبه بندی میکنند اما سایتهایی که vt30 پاناسونیک رو به عنوان بهترین TV انتخاب کردند که تعدادشون هم کم نیست مثل سایت معتبر hdtvtest اگه لینک سایتها رو بذارم میبینید که کارشناسای خبره مو به مو تلوزیون رو تست کردند و نتیجه رو قرار دادند و از روی نتیجه میتونید بفهمید که این تلوزیون کجای داستان قرار داره!
من اصلا تعصبی روی پاناسونیک ندارم و به نظرم هم کلی ایراد داره
اما اینکه همشون مثل هم هستند یه جمله سطحی و غیر کارشناسی است
عصر عصر رقابته و اکثر کسانیکه میخوان جنسی رو بخرند تا "هم فیها خالدون" اون کالا رو در نیارن نمیخرند و اینجوری نیست که بگن همشون مثل همن! اگه قرار بود مردم با این دید جلو برن که الان Xvision بازار آمریکا و اروپارو فتح کرده بود!
ال جی برند خوب و قابل اعتمادی هست و خودم بخاطر پسیو بودنش میخواستم بخرم که به دلایلی منصرف شدم
اما باز میگم در این لحظه گفتن اینکه پلاسماهای ال جی کیفیت تصویر دو بعدی در حد پاناسونیک دارند بسیار دور از واقعیته!
موفق باشید.

:11:
ببخشید یادم رفت سلام همشهری!

ولی این واقعا خارج از انصافه ، مثلا این سایت hdtvtest هنوز برترین تلویزیون الجی ( lw98000) (اولین تلویزیون سه بعدی nano full led 3d ) رو هیچی یه مدل پایین تر از اون (lw65000) رو باز هیچی یه مدل از اون پایین تر lw57000و یا مدل های جدید پلاسما رو هم بررسی نکرده ، شرط اعلام برتری یک تلویزیون ، بررسی همه ی تلویزیون ها ست .
در این سایت حتی از کمپانی معروف و بسیار معتبری چون فیلیپس یا شارپ هنوز بررسی نوشته نشده ،
به هر حال خارج از هر گون طرفداری بی جا vt30 واقعا تلویزیون خوبیه ،

mehdi speed 700
23-01-2012, 19:31
با تشکر
سایتای خود تلویزیون های رو که قبول داری ؟؟
بهترین 3d الجی در حال حاضر lw98000 ه .
کنتراستش 10,000,000:1
d8880 در حال حاضر بهترین 3d سامسونگه
کنتراستش :
25,000,000:1
ببخشید کپی کردم وارونه شده ،
(به زیون خودمون )
اینم لینکاش :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] tv-audio-video%2Ftelevisions%2FLG-led-tv-55LW9800.jsp)
تو قسمت SPECIFICATIONS
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] us%2Fvideo%2Ftvs%2FUN55D8000YFXZA-features)
و یه نکته ی دیگه : فعلا که دانگل 100000 تومن هست ، حتی خود الجی هم میگه (من پرسیدم )
و تروموشن سامسونگ 960 ولی الجی 480 که البته با پسیو بودن جبران می شه .
در کل زاویه دید کمش در فواصل کمتر از 2.5 متر مشکل ایجاد می کنه .
یه مشکل دیگه که من باهاش دارم اینه (شاید من راه حلشو بلد نیستم ،
هر با که تلویزیون رو روشن می کنم . باید از قسمت
input>simplink>speaker>home theater رو انتخاب کنم تا سینما روشن بشه و با کنترل تلویزیون کار کنه در صورتی که تو سامسونگ با allshare همزمان روشن می شن و کار می کنه.)

رفیق این کنتراستی که اینجا میبینی کاملا دروغه حتی همون تروموشنی که زده:سامسونگ پیارسال ادعا کرده بود و توی تبلیغاتش اعلام کرده بود که تونسه با زمان پاسخگویی 1 میلی ثانیه رسیده در صورتی که اصلا با این پنلی که سامسونگ استفاده می کنه یه همچین چیزی کاملا دروغه.
تا الان ال جی و شارپ برای ساخت صفحه نمایشگر ipad3 داشتند رقابت می کردن البته این رو بگم که تموم محصولات اپل تا الان از نمایشگر های ال جی استفاده می کنند.ولی ال جی با معرفی رتینای خودش تونست تولید صفحه نماشیگر ipad3 رو به خودش اختصاص بده البته سامسونگ هم یه نمایشگر رتینا معرفی کرد ولی به پای ال جی نرسید.این کنتراست های سامسونگ کاملا دروغه چون 25000000 به ازای هرنقطه قیمت tv رو روی 7 تا 8 میلیون میبره در صورتی که با 4 تومن میشه این tv رو خرید.
الان توشیبا یه tv تولید کرده به ادعای خودش 15 میلیون کنتراستشه ولی وقتی با کنتراست 5 میلیون ال جی مقایسه شده فهمیدن این کنرتراست واقعی tv نیست.
این مقاله رو بخون تا متوجه بشی این پنل ها چقدر با هم فرق دارن:
فناوري VA در مقايسه با فناوري IPS
توليد پنلهاي ال سي دي با فناوري هاي مختلفي صورت مي گيرد.
1- فناوري TN ارزانترين
2- فناوري VA قيمت متوسط : سامسونگ
3- فناوري IPS گرانترين : ال جي
ارزانترين پنل در واقع از قديمي ترين فناوري يعني TN استفاده مي كند و گرانترين پنل از فناوري IPS و مشتقات آن استفاده مي كند.
در فناوري پنلهاي اوليه (Twisted Nematic) بعلت شكل قرارگيري مولكولهاي كريستل مايع اشكالاتي مانند محدوديت زاويه ديد و رنگهاي غير طبيعي ديده مي شود.

اين مشكلات در فناوري VA كمتر گرديد ولي از بين نرفت. سامسونگ با استفاده از فناوري SPVA باز هم در توليد رنگ و بهبود زاويه ديد گامي برداشت ولي به هيچ شكل قابل مقايسه با فناوري IPS كه LG PHILIPS از آن استفاده مي كند نيست.
محدوديت زاويه ديد فناوري VA در مقايسه با بقيه فناوري ها در شكل زير كاملا قابل مشاهده است.
تصور كنيد تصويري كه شما از ال سي دي خود مي بينيد تصوير هاي ستون وسط باشد.اگر صفحه نمايش را كمي براست يا چپ مايل كنيم تصاوير پنلهاي سمت چپ (IPS) كه ساخته ال جي هستند تغييري نمي كنند ولي تصاوير پنلهاي سمت راستي (VA) كه ساخته سامسونگ هستند تغيير مي كنند.
مشكل بعدي پنلهاي VA مشكل پاسخ زماني است. پاسخ زماني در پنلهاي VA و مشتقات آن باز هم بيشتر از پنلهاي IPS است . با توجه به اينكه شركتهاي بزرگي همچون اپل در توليدات خود مثل Iphone و Ipod بعلت پاسخ زماني بهتر از پنلهاي IPS استفاده مي كنند تبليغات خلاف واقع شركتهاي توليد كننده پنل VA پاسخ زماني حدود 1 ميلي ثانيه را عنوان مي كند كه كاملا غير طبيعي است. در شكل زير مقايسه اي بين پاسخ زماني پنلهاي IPS از ال جي و پنل VA از سامسونگ مي بينيد.
همانطور كه در تصوير سمت چپ ( IPS از ال جي ) مي بينيد فيلمهاي اكشن و حادثه اي كه در آن سرعت تغيير تصوير زياد است در پنل سمت چپ بدون لرزش ديده مي شود در حاليكه در پنل سمت راست (VA از سامسونگ ) بعلت پاسخ زماني ضعيفتر تصوير همراه لرزش و پسماند تصاوير قبلي ديده مي شود.
موضوع بعدي حساسيت نسبت به ضربه مي باشد.
در پنلهاي (IPS ) بعلت شكل قرار گيري مولكولهاي كريستال مايع هنگامي كه روي پنل فشار وارد مي كنيم در نور و رنگ
صفحه تغييري مشاهده نمي كنيم ولي اين موضوع در پنلهاي (VA ) بصورت عيب زير خود را نشان مي دهد.

همچنين در هنگام نمايش فيلم اين عيب به شكل پسماند تصاوير قبلي مشاهده مي شود.
در مجموع بعلت پيچيدگي فناوري استفاده شده و مزاياي آن نسبت به بقيه توليد كنندگان پنل , پنلهاي IPS گرانتر از پنلهاي VA هستند.
واین رو هم میدنی که تا الان tv به نازکی و طراحی sl900 نرسیده که تولید انبوه شده باشه.
البته oled ال جی رو نباید در نظر بگیریم چون 100000 هرتز فقط تروموشنش هست و اندازشم که 4 میلی متر کنتراستشم که تا حالا توی دنیا دیده نشده البته یه کم زیادی قیمتش بالاست

mehdi speed 700
23-01-2012, 19:43
با همون پنل؟

از نظر پنل و قطعات بله.چون قطعات همه همونایی هستند که توی کره تولید میشن.فقط توی ایران مونتاژ میشن اونم با دستگاه های خودکار نه دست که بگیر پیچش رو شل سفت بستن و اگه هم نبودند کره هیچ وقتی tv هاش اونایی که خودش مونتاز می کنه رو تا یه مدتی وارد بازار نمیکرد بعد بده دست گلدیران.تازه گلدیران نماینده ی ال جی هست و نماینده های کره در ایران نظارت می کنند.
الی جی نمیاد واسه اینکه سود بیشتر بکنه و یک سری داخل کشور خودمون سود بیش از حد بکنن اسم برندش رو خراب کنه
بله مطمئنم.پنل همون پنله ips هست.
دیگه کلا میشه با چند تا تست فهمید

mehdi speed 700
23-01-2012, 19:52
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] article%2F240404%2Fthe_5_best_3d_tvs_of_2011.html)
با تشکر
در ضمن یه نکته ای

1080p FHD
720p HD
1080i
.
.
.

کاملا موافقم:طبق تحقیقاتی که توسط آزمایشگاه های مخصوص نمایشگر ها شده معلوم شده که تصویر full hd فقط از فاصله ی 2 متری قابل تشخیصه.ولی اینکه شما میگین کیفیت برند ها فرق نداره واقعا یه کم مشکل داره چون من یه فردی هستم که خیلی زود به یه مشکل پی میبرم اگه پول داشتم به جای اینکه lw57000 بخرم میرفتم یه lw95000 میگرفتم.ولی از قدیم میگن هر چی پول بدی خربزه بیشتر میخوری.
در مورد اون کیفیت ها هم که نوشتین اولیش درسته ولی دومیش اشتباهه بعد از 1080p تصویر hd 720p نیست بلکه 1080i هست ولی چون از تکنولوژی interlaced استفاده می کنه کیفیتش پایین تر از 1080p هست.که ال جی هم اعلام کرد که 3dtv هاش full hd هستند و گواهینامه هم گرفت

---------- Post added at 07:52 PM ---------- Previous post was at 07:50 PM ----------

ببخشید من جواب می دم
نه ، قطعا این طور نیست ،اگر به سایت الجی نسخه ی english بری می بینی اصلا تویزیونی با نام lw65100 وجود خارجی نداره ،
روی جعبه ی lw65100 من نوشته بود trumotion 200hz
در صورتی که در سایت trumotion 240hz بوده!!!
و حتی نوشته دانگل در جعبه موجوده ولی نیست ، البته بعید می دونم با این جوایزی که میدن ( تا 700 تومن پول نقد ، 9 عینک ، مودم وایرلس ، اینترنت رایگان 1 سال ((البته به درد عمشون می خوره 3 گیگ حجم برای 1 سال ))) و1 فیلم بلوری ) تلویزیون همون باشه ، ولی بالاخره ما هم مجبوریم ....
البته من نگفتم که نباید به این چیزا توجه داشت (مقایسه ی دقیق رو میگم ، من خودم کلی تحقیق کردم ) ولی با این اوصاف و تو این ..... بیشتر از این هم نمی شه توقع داشت ، صد البته که کیفیت تصویر vt30 پاناسونیک بسیار بالاست ، در این شکی نیست ، ولی قیمت و جوایز و در کل همه چیز را مقایسه کنید ، در صورتی که برای یک خانواده ی معمولی تفاوت بین کیفیت این تلویزیون ها به سختی قابل تشخیص است . ( البته در محیط های پرنور کفه ی ترازو به سمت الجی است ):10:

---------- Post added at 05:57 PM ---------- Previous post was at 05:54 PM ----------

ببخشید یادم رفت سلام همشهری!

ولی این واقعا خارج از انصافه ، مثلا این سایت hdtvtest هنوز برترین تلویزیون الجی ( lw98000) (اولین تلویزیون سه بعدی nano full led 3d ) رو هیچی یه مدل پایین تر از اون (lw65000) رو باز هیچی یه مدل از اون پایین تر lw57000و یا مدل های جدید پلاسما رو هم بررسی نکرده ، شرط اعلام برتری یک تلویزیون ، بررسی همه ی تلویزیون ها ست .
در این سایت حتی از کمپانی معروف و بسیار معتبری چون فیلیپس یا شارپ هنوز بررسی نوشته نشده ،
به هر حال خارج از هر گون طرفداری بی جا vt30 واقعا تلویزیون خوبیه ،

با این کلمه ی شارپ و فیلیپس کاملا موافقم درسته زیاد تولید ندارن نسبت به سامسونگ و ال جی میگم ولی واقعا کیفیت های فوق العاده بالایی دارن به خصوص فیلیپس.شارپ هم که با این کواترون تونسته خیلی هارو به سمت خودش جذب کنه

---------- Post added at 07:52 PM ---------- Previous post was at 07:52 PM ----------

با همون پنل؟

شما خوب هستی آقا هادی

jabarsink2000
23-01-2012, 21:45
از نظر پنل و قطعات بله.چون قطعات همه همونایی هستند که توی کره تولید میشن.فقط توی ایران مونتاژ میشن اونم با دستگاه های خودکار نه دست که بگیر پیچش رو شل سفت بستن و اگه هم نبودند کره هیچ وقتی tv هاش اونایی که خودش مونتاز می کنه رو تا یه مدتی وارد بازار نمیکرد بعد بده دست گلدیران.تازه گلدیران نماینده ی ال جی هست و نماینده های کره در ایران نظارت می کنند.
الی جی نمیاد واسه اینکه سود بیشتر بکنه و یک سری داخل کشور خودمون سود بیش از حد بکنن اسم برندش رو خراب کنه
بله مطمئنم.پنل همون پنله ips هست.
دیگه کلا میشه با چند تا تست فهمید
خواب باید بگم کاما در اشتباه هستید.
کلا در سری های 2011 پنل های ال جی شدن تخم مرغ شانسی.
فیلم هایی که از پنل ها گرفتم در سایت موجود است.
و کلا بنده بدون دلیل هیچ حرفی نمیزنم.
خوشحال میشم نظر خودتان در مورد فیلم اعلام کنید.
و بگید ایا ال جی به خاطر سود بیشتر این کاره کرده؟
در اون فیلم کاملا نمایان است که ال جی یا گلدیران به خاطر سود بیشتر از پنل های مختلف استفاده کرده است.
در صورت کم بودن فیلم.
این امکان برای من موجود است .
از انبار 2 پنل اکبند بیرون بیارم.(هم مدل)
بازش کنم از هر کدومش فیلم بگیرم ببینید ایا 2 پنل استفاده شده در ان فرق میکند یا نه.
در صورت نیاز اعلام کنید تا در زمان حداکثر هفته این فیلم را اماده کنم هر چند که در فیلم هایی که در سایت قرار دارد کاملا نمایان است.
(نکته :منظور از پنل مختلف ips/va هست)
با تشکر.
هادی

mehdi speed 700
23-01-2012, 23:04
خواب باید بگم کاما در اشتباه هستید.
کلا در سری های 2011 پنل های ال جی شدن تخم مرغ شانسی.
فیلم هایی که از پنل ها گرفتم در سایت موجود است.
و کلا بنده بدون دلیل هیچ حرفی نمیزنم.
خوشحال میشم نظر خودتان در مورد فیلم اعلام کنید.
و بگید ایا ال جی به خاطر سود بیشتر این کاره کرده؟
در اون فیلم کاملا نمایان است که ال جی یا گلدیران به خاطر سود بیشتر از پنل های مختلف استفاده کرده است.
در صورت کم بودن فیلم.
این امکان برای من موجود است .
از انبار 2 پنل اکبند بیرون بیارم.(هم مدل)
بازش کنم از هر کدومش فیلم بگیرم ببینید ایا 2 پنل استفاده شده در ان فرق میکند یا نه.
در صورت نیاز اعلام کنید تا در زمان حداکثر هفته این فیلم را اماده کنم هر چند که در فیلم هایی که در سایت قرار دارد کاملا نمایان است.
(نکته :منظور از پنل مختلف ips/va هست)
با تشکر.
هادی

والله آقا هادی یکی از نشونه های پنل ips اینه که وقتی فشارش میدی سفید نمیشه زاویه دیدش هم عالیه.
این رو من توی دوسری tv 5600 که کره زده بود و 57000 خودم که ماله گلدیرانه میگم.و اینم بگم کفیفیت محصولات یکیه چون قطعات که همون قطعاته و با دستگاه هم مونتاژ میشن.حالا اینکه گلدیران چیکار می کنه نمیدونم ولی اگه شما میتونی یه فیلم واسه ی من بزاری واقعا ممنوننت میشم

jabarsink2000
24-01-2012, 09:43
والله آقا هادی یکی از نشونه های پنل ips اینه که وقتی فشارش میدی سفید نمیشه زاویه دیدش هم عالیه.
این رو من توی دوسری tv 5600 که کره زده بود و 57000 خودم که ماله گلدیرانه میگم.و اینم بگم کفیفیت محصولات یکیه چون قطعات که همون قطعاته و با دستگاه هم مونتاژ میشن.حالا اینکه گلدیران چیکار می کنه نمیدونم ولی اگه شما میتونی یه فیلم واسه ی من بزاری واقعا ممنوننت میشم
درست دوست عزیز .
پنل های ips فشار میدی سفید نمیشه.
اما تو فیلم هایی که من در سایت قرار دادم.
در یک مدل مشابه یکی سفید میشه یکی نمیشه.:2:
اونی که سفید میشه فضای دید کاملا افتضاحی داره.:2:
برای همین دیگه من از ال جی هیچ حرفی نمیزنم .
چون نمیتونم به مردم شهرم و کشورم دروغ بگم .

hapalii
24-01-2012, 12:30
درست دوست عزیز .
پنل های ips فشار میدی سفید نمیشه.
اما تو فیلم هایی که من در سایت قرار دادم.
در یک مدل مشابه یکی سفید میشه یکی نمیشه.:2:
اونی که سفید میشه فضای دید کاملا افتضاحی داره.:2:
برای همین دیگه من از ال جی هیچ حرفی نمیزنم .
چون نمیتونم به مردم شهرم و کشورم دروغ بگم .

متاسفانه این تنها مشکل شما و ال جی نیست من هم به عنوان یک فروشنده سامسونگ این مشکل رو دارم چند وقتی که توی یکی از بهترین فروشگاه ها هستم حتی تا روزی 30 تا TV هم شده که بفروشم تلوزیون های سامسونگ هم دقیقا همین مشکل رو دارند دقیقا بارها شده دو مدل مشابه رو مقایسه کنم که توی یک تصویر مشترک کیفیت متفاوت دارند و البته طبیعی که با یک تنظیمات و شرایط نوری محیط یکسان. ضمن این که تعداد خرابی هاش توی سری جدید امسال که همون سری D بیشتر شده البته این رو میشه یک جور های با فروش خیلی بالای این برند توجیح کرد خوب طبیعی که هر چی تعداد فروش رفته بیشتر باشه تعداد خرابی ها هم بیشتر از برند های دیگه است مثلا در جایی که من هستم از هر 10 تا فروش تلوزیون 6 یا 7 تاش سامسونگ 4 یا 3 تاش از کل برند های دیگه چون من مسئول تلوزیون های سامسونگ هستم بازخورد خرابی های این برند برای من بیشتر اما بارها شده ببینیم مشتری های از برند های سونی و ال جی و شارپ هم ناراضی بودند برای اطلاع دوستان کم اطلاع تر میگم تلوزیون خریدن تو ایران دقیقا همون مثالی که این دوستمون گفت تخم مرغ شانسی اگر خیلی زرنگ باشید و نخواهید ریسک بیشتری بکنید باید همیشه از تی وی های سال قبل تهیه کنید که حداقل یک سال فروش رفته اند شاید بشه گفت یه جورائی امتحان پس دادن .
این همه حرف زدم فقط به خاطر یه خط آخر نوشته شما نمی دونید چقدر سختمه وقتی مشتری منو میکشه کنار می گه اقا به خدا ما کارمند یم با زور پول این تی وی رو جور کردیم شما که سرت تو کار بگو کدام این برند ها یا مدل ها خوبه معمولا هم که پول چیزی رو که من می خوام معرفی کنم ندارند مجبورم اخر سر یا از سر خودم باز کنم یا یه تخم مرغ شانسی بفروشم بد بختی این که تو این کار هم مثل همه کارها دروغ داره بیداد می کنه

آخر سر هم یه خواهش داشتم از مدیران سایت کاش می شد یه تاپیک بزنید و اون رو مهم کنید تا هر کس هر تجربه خرابی از یک برند و مدل خاص رو داره تو اون اعلام البته طبق یه قوانین خاص مثلا نیاد تجربه 10 سال پیشش رو بگه اینطوری بعد از یک مدت شاید بشه یه نیمچه آماری از کیفیت برند ها و پنل های موجود بازار ایران بدست آورد.

mehdi speed 700
24-01-2012, 13:13
متاسفانه این تنها مشکل شما و ال جی نیست من هم به عنوان یک فروشنده سامسونگ این مشکل رو دارم چند وقتی که توی یکی از بهترین فروشگاه ها هستم حتی تا روزی 30 تا TV هم شده که بفروشم تلوزیون های سامسونگ هم دقیقا همین مشکل رو دارند دقیقا بارها شده دو مدل مشابه رو مقایسه کنم که توی یک تصویر مشترک کیفیت متفاوت دارند و البته طبیعی که با یک تنظیمات و شرایط نوری محیط یکسان. ضمن این که تعداد خرابی هاش توی سری جدید امسال که همون سری D بیشتر شده البته این رو میشه یک جور های با فروش خیلی بالای این برند توجیح کرد خوب طبیعی که هر چی تعداد فروش رفته بیشتر باشه تعداد خرابی ها هم بیشتر از برند های دیگه است مثلا در جایی که من هستم از هر 10 تا فروش تلوزیون 6 یا 7 تاش سامسونگ 4 یا 3 تاش از کل برند های دیگه چون من مسئول تلوزیون های سامسونگ هستم بازخورد خرابی های این برند برای من بیشتر اما بارها شده ببینیم مشتری های از برند های سونی و ال جی و شارپ هم ناراضی بودند برای اطلاع دوستان کم اطلاع تر میگم تلوزیون خریدن تو ایران دقیقا همون مثالی که این دوستمون گفت تخم مرغ شانسی اگر خیلی زرنگ باشید و نخواهید ریسک بیشتری بکنید باید همیشه از تی وی های سال قبل تهیه کنید که حداقل یک سال فروش رفته اند شاید بشه گفت یه جورائی امتحان پس دادن .
این همه حرف زدم فقط به خاطر یه خط آخر نوشته شما نمی دونید چقدر سختمه وقتی مشتری منو میکشه کنار می گه اقا به خدا ما کارمند یم با زور پول این تی وی رو جور کردیم شما که سرت تو کار بگو کدام این برند ها یا مدل ها خوبه معمولا هم که پول چیزی رو که من می خوام معرفی کنم ندارند مجبورم اخر سر یا از سر خودم باز کنم یا یه تخم مرغ شانسی بفروشم بد بختی این که تو این کار هم مثل همه کارها دروغ داره بیداد می کنه

آخر سر هم یه خواهش داشتم از مدیران سایت کاش می شد یه تاپیک بزنید و اون رو مهم کنید تا هر کس هر تجربه خرابی از یک برند و مدل خاص رو داره تو اون اعلام البته طبق یه قوانین خاص مثلا نیاد تجربه 10 سال پیشش رو بگه اینطوری بعد از یک مدت شاید بشه یه نیمچه آماری از کیفیت برند ها و پنل های موجود بازار ایران بدست آورد.

رفقا اینطور که معلومه یا گلدیران داره پولارو هاپولی هاپو می کنه و برند ال جی رو خراب می کنه یا Tv های مدل بالا فقط از پنل ips استفاده می کنند. آقا هادی میشه دو تا TV یکسان رو هم با هم دیگه مقایسه کنی ببینی فرق داره.شاید توی مدل های بالاتر از این پنل استفاده میشه.شما خبرش رو به من بده اگه تست کردی

---------- Post added at 01:13 PM ---------- Previous post was at 01:11 PM ----------

از توی فیلم ها انگار یک سری مدل پایین رو از پنل ips استفاده نمی کنن.ما 57000 داریم و این مشکل رو نداشت

mehdi speed 700
24-01-2012, 13:29

دوستان اینطور که من از توی فیلم ها فهمیدم ال جی توی یک سری tv هاش از پنل ips استفاده می کنه پس خودتون قبل از خرید یه امتحانی بکنید.

*Alucard*
24-01-2012, 15:13
در مورد ال جی تو فروهای خارجی چیزی ندیدم ولی سامسونگ تو اروپا از این مشکلات داره مثلا دو مدل یکسان عدم یکنواختی صفحه نمایش متفاوت داشتن.

ferysery
03-02-2012, 12:38
یه نکته ای که فکر من رو مشغول کرده اینه که
مدل lw98000 که قیمتش دوبرابره lw95000 هست (حتی در دوبی هم همینطوره مدل lw9800 قیمتش دوبرابره lw9500)
اینطور که از مشخصات و تبلیغات فهمیدم فقط فرقشون در 3d هست
در حالی که ما شاهد دوبرابر بودن قیمت هیچ مدل تلویزیون 3d دیگری (حتی در محصولات کمپانی های دیگر)
نسبت به 2D همرده خودش ,نیستیم
اینجا این مورد من رو به شک میندازه که آیا پنل 95000 که ادعا داره مثل 98000 از مشخصات زیر بهره مند هست
400 هرتز
1:10.000.000 کنتراست
nano filter
صرف نظر از بحث سه بعدی
آیا واقعا تصویری به زندگی-شفافیت-درخشتدگی-خوشرنگی
98000 تولید میکنه؟ یا بر خلاف مشخصات تبلیغ شده
در عمل از پنل ارزونتری استفاده میکنه که در تصاویر 2d قابل رقابت با 98000 نیست
و از همه مهمتر اینکه آیا مثل 98000 از چیزی بیش از 250 منطقه نوردهی قابل تنظیم برخوردار هست یا نه؟
منطقه نوردهی قابل تنظیم = local dimming zones
آیا گزینه LED local dimming در منوی تنظیمات این تلویزیون وجود داره (به خصوص هنگام مشاهده تصاویر hd)

ئظا
04-02-2012, 01:27
یه نکته ای که فکر من رو مشغول کرده اینه که
مدل lw98000 که قیمتش دوبرابره lw95000 هست (حتی در دوبی هم همینطوره مدل lw9800 قیمتش دوبرابره lw9500)
اینطور که از مشخصات و تبلیغات فهمیدم فقط فرقشون در 3d هست
در حالی که ما شاهد دوبرابر بودن قیمت هیچ مدل تلویزیون 3d دیگری (حتی در محصولات کمپانی های دیگر)
نسبت به 2D همرده خودش ,نیستیم
اینجا این مورد من رو به شک میندازه که آیا پنل 95000 که ادعا داره مثل 98000 از مشخصات زیر بهره مند هست
400 هرتز
1:10.000.000 کنتراست
nano filter
صرف نظر از بحث سه بعدی
آیا واقعا تصویری به زندگی-شفافیت-درخشتدگی-خوشرنگی
98000 تولید میکنه؟ یا بر خلاف مشخصات تبلیغ شده
در عمل از پنل ارزونتری استفاده میکنه که در تصاویر 2d قابل رقابت با 98000 نیست
و از همه مهمتر اینکه آیا مثل 98000 از چیزی بیش از 250 منطقه نوردهی قابل تنظیم برخوردار هست یا نه؟
منطقه نوردهی قابل تنظیم = local dimming zones
آیا گزینه LED local dimming در منوی تنظیمات این تلویزیون وجود داره (به خصوص هنگام مشاهده تصاویر hd)

دوسته عزیزباید بگم 98000 فقط سه بعدی خالی علاوه بر 95000 نداره
بلکه قابلیت دوال پیکچر رو هم داره که شما میتونید همزمان دو تصویر رو در یک بازی کامپیوتری داشته باشید
یعنی مثلا تو ماشین سواری به جای اسپلیت شدن تصویر، هر نفر با عینک مخصوص( که دوتاش هم تو جعبه همرا تلوزیون هست ) یک تصویر کامل رو ببینه
البته فکر نمیکنم کارایی عمومی داشته باشه ولی در هر حال قابلیتی هست و احتمالا اختلاف قیمت به این مورد هم مربوط میشه

ferysery
04-02-2012, 08:40
دوسته عزیزباید بگم 98000 فقط سه بعدی خالی علاوه بر 95000 نداره
بلکه قابلیت دوال پیکچر رو هم داره که شما میتونید همزمان دو تصویر رو در یک بازی کامپیوتری داشته باشید
یعنی مثلا تو ماشین سواری به جای اسپلیت شدن تصویر، هر نفر با عینک مخصوص( که دوتاش هم تو جعبه همرا تلوزیون هست ) یک تصویر کامل رو ببینه
البته فکر نمیکنم کارایی عمومی داشته باشه ولی در هر حال قابلیتی هست و احتمالا اختلاف قیمت به این مورد هم مربوط میشه
میفهمم چی میگید و ممنون
ولی 3d به کنار
آیا تصویر sd و hd دو بعدیشون یکی هست یا نیست؟
این رو دوست دارم جوابی مطمئن در موردش بدونم
شما خودتون این تلویزیون رو دارید؟

ئظا
05-02-2012, 05:51
میفهمم چی میگید و ممنون
ولی 3d به کنار
آیا تصویر sd و hd دو بعدیشون یکی هست یا نیست؟
این رو دوست دارم جوابی مطمئن در موردش بدونم
شما خودتون این تلویزیون رو دارید؟

راستش من تا حد اکثر 3-4 روز دیگه میگیرمش و بعد از اون یه نظره 100% تجربی میدم خدمتتون
ولی تا الان خیلی راجع بهش مطالعه داشتم
این نقد از فلت پنل اچ دی رو بخونید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
این سایت به دور از هر جانبداری یا تبلیغی فقط نقد و معرفی میکنه
خودتون میبینید که اگر نگم بهترین تو تلوزیونهای کنونی هست ، میتونم بگم یکی از بهترین ها هست
که نقد کننده یه جورایی در حد،یا بالاتر از تلوزیونهایی مثل D8000 سامسونگ و یا سونی HX920/929
دونسته .
اتفاقا یکی از مزیتهاش هم کیفیت تصاویر 2D هست اونم هم HD و هم SD
شما اگر علاقه مندید یه کم وقت بگذارید و این review رو بخونید

ferysery
05-02-2012, 10:10
راستش من تا حد اکثر 3-4 روز دیگه میگیرمش و بعد از اون یه نظره 100% تجربی میدم
شما اگر علاقه مندید یه کم وقت بگذارید و این review رو بخونید
دوست عزیز
دو نکته
یکی اینکه اون به بررسی 9800 پرداخته که 4 میلیون پولشه
در حالی که من بحثم روی 95000 هست
و جالب اینکه شما در اینترنت که بگردی
نقدهای در مورد 9500 میبینی
که در همه جا هم از 9500 به عنوان 480 هرتز سه بعدی نام برده شده
در حالی که 9500 ورژن خاورمیانه که در دوبی وبانه هست و همچنین 95000 که گلدایران در سیرجان اسمبل میکنه
هردو 400 هرتز هستن و دو بعدی
و ما واقعا نمیدونیم که این 95000 چه جانوریست
نکته دوم اینکه در دفترچه 95000 به سازگاری عینک سه بعدی اشاره شده !!!!
که این هم نشانی دیگر از شترگاوپلنگ بودن 95000 هست! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] m%2Fimages%2F78d5691c824e.jpg)

و در ادامه این ابهامات و تفاوتهای 9500/95000 با محصولات جهانی . اینم بگم که وقتی یه مصرف کننده اروپایی اینجوری میناله دیگه تکلیف ورژن خاورمیانه ای روشنه :[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] om%2Fflatforums)

I think reason for european customer can't see so good image quality with LG lw980 is because it has less local dimming zones than "same" model sold in Asian market. I also think that LG sent an Asian model to Flatpanels-HD for testing which has more local dimming zones than model sold in Europe. That's why European customers can't get similar image adjustment or calibaration result as done by Flatpanel-HD and European models does not give you satisfied image quality because there is different hardware
I would like to see official answer from LG that LW9800 sold in Asia has better hardware (more local dimming zones) than LW980x models sold in Europe
Maybe LG will fix this issue in models announced at CES 2012 in January. When these new models are available in Europe is a different, hopefully before summer because of Olympic games.

تازه اینا دارن محصول گرونتر و کلاس بالاتر رو مقاسیه میکنند که سه بعدی و گرونه ولی بازم صحبت از تو پاچه رفتن میکنن
بنابر این باید در مورد 95000 خیلی با شک و تردید صحبت کرد
دوست دارم نظر شما رو هم بدونم

ئظا
05-02-2012, 14:14
دوست عزیز
دو نکته
یکی اینکه اون به بررسی 9800 پرداخته که 4 میلیون پولشه
در حالی که من بحثم روی 95000 هست
و جالب اینکه شما در اینترنت که بگردی
نقدهای در مورد 9500 میبینی
که در همه جا هم از 9500 به عنوان 480 هرتز سه بعدی نام برده شده
در حالی که 9500 ورژن خاورمیانه که در دوبی وبانه هست و همچنین 95000 که گلدایران در سیرجان اسمبل میکنه
هردو 400 هرتز هستن و دو بعدی
و ما واقعا نمیدونیم که این 95000 چه جانوریست
نکته دوم اینکه در دفترچه 95000 به سازگاری عینک سه بعدی اشاره شده !!!!
که این هم نشانی دیگر از شترگاوپلنگ بودن 95000 هست! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] m%2Fimages%2F78d5691c824e.jpg)

و در ادامه این ابهامات و تفاوتهای 9500/95000 با محصولات جهانی . اینم بگم که وقتی یه مصرف کننده اروپایی اینجوری میناله دیگه تکلیف ورژن خاورمیانه ای روشنه :[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] om%2Fflatforums)

I think reason for european customer can't see so good image quality with LG lw980 is because it has less local dimming zones than "same" model sold in Asian market. I also think that LG sent an Asian model to Flatpanels-HD for testing which has more local dimming zones than model sold in Europe. That's why European customers can't get similar image adjustment or calibaration result as done by Flatpanel-HD and European models does not give you satisfied image quality because there is different hardware
I would like to see official answer from LG that LW9800 sold in Asia has better hardware (more local dimming zones) than LW980x models sold in Europe
Maybe LG will fix this issue in models announced at CES 2012 in January. When these new models are available in Europe is a different, hopefully before summer because of Olympic games.

تازه اینا دارن محصول گرونتر و کلاس بالاتر رو مقاسیه میکنند که سه بعدی و گرونه ولی بازم صحبت از تو پاچه رفتن میکنن
بنابر این باید در مورد 95000 خیلی با شک و تردید صحبت کرد
دوست دارم نظر شما رو هم بدونم

دوسته عزیز من فکر کردم بحثتون رو 98000 یا 9800 هست
چون نیتم رو خرید 98000 هست به 95000 توجهی نداشتم
و بحث ها و مسایلش رو هم دنبال نمیکردم
ولی تا جایی که تو این مدت از فروم های خارجی اطلاعات به دست آوردم 9800 هم تو آمریکا و هم جاهای دیگه خیلی خوب بوده و استقبال ازش زیاد بوده
اون مدل اروپا رو که 980 اسمش هست رو نمیدونم جریانش چیه ولی تو سایت ال جی ریجن آمریکا اصلا LW 9500 وجود نداره؟! فقط LX 9500 هست که نوشته دیگه تولید نمیشه و فکر میکنم سه بعدیش هم اکتیو بوده
تو سایت دوبی هم 9500 عینا همون 95000 ایران هست بدون سه بعدی و ...
در مورد دفتر چه هم باید به یک نکته توجه داشته باشید که خیلی وقتها دفترچه برای چند مدل که تقریبا یکسان هستن یکی چاپ میشه و روش هم مینویسه مثلا LW9500 و LW9800 و...
که الزاما هرچی تو دفتر چه نوشته باشه تلوزیون نباید دقیقا داشته باشه چون معمولا دفتر چه ها همینطور هستن

VAHID7442
16-12-2012, 19:06
با سلام خدمت عزیزان

من این مدل 32LM66900 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) رو می‌خوام تهیه کنم خوشحال میشم نظرتون رو بدونم و این که آیا سایز ۳۲ از این بهتر مدلی‌ در بازار هست که تهیه کنم

اگرم جایی سراغ دارید که موجود داشته باشه بفرمائید

ممنون