PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : میخوام یه لپتاپ بخرم حدود 1300

mansur_iran
03-01-2012, 18:36
سلام

شرمنده یه کم پستم طولانی هست.ممنون میشم به همه سوالام جواب بدید.

اول از همه دو تا سوال دارم
1) آخر مدل بعضي سي پي يو ها M نوشته براي بعضي ها QM.فرقشون چيه و کدوم بهتره
2) شنیدم core i7 چهار هسته ای هست و core i5 و core i3 و core2Dou همه دو هسته ای هستن آیا درسته و اگه درسته پس فرق core i5 و core i3 و core2Dou تو چی هستش

بعدش اینکه میخوام یه لپتاپ بخرم حدود 1300 ميتونم هزينه کنم نهایت 100 تومن روش بزارم

کاربردم هم کارهای معمولی + نرم افزار های مهندسی هست و میخوام جایگزین کامپیوتر خونگیم باشه و کم نیاره
لپتاپ رو براي بازي نميخوام . شايد گهگاهي يه کم بازي هم کردم.فیلم اچ دی هم گاهی نگاه میکنم.
سي پي يو هم i7 سندي بريج باشه
رم هم 4 کفايت ميکنه.نهايتا 6
هارد هم مهم نیست چقدر باشه
یو اس بی 3 و hdmi هم باشه
صفحه نمایش هم 13 نهایتا 14 اینچ باشه و کیفیت خوبی هم داشته باشه
وزنش هم تا حد امکان سبک باشه
راندمان و کارایی خوبی هم داشته باشه
در حال حاضر چی پیشنهاد میدید (ترجیها اسوز یا اچ پی باشه)

به نظرتون ارزش داره i5 بگیرم اما سونی بگیرم یا نه و در کل تفاوت i5 و i7 در چه حدیه و اینکه تو این قیمت میتونم یه سونی i5 با کارایی خوب گیر بیارم

البته عجله ندارم به نظرتون صبر کنم تا عید قیمت ها بهتر میشه یا شرایط و قیمت ارز بدتر میشه و شرایط برای خرید سخت میشه

یک گزینه دیگه هم دارم
یکی از اقوام عید میره آلمان و بهم گفت میتونه برام بیاره.قیمت ها هم گفت از سایت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] نگاه کنم.و گفت شاید بتونه 15 تا 20 درصد هم ارزونتر از قیمت سایت بگیره(اما تخفیف رو قول قطعی بهم نداد).میخواستم یه نگاهی به قیمت ها بندازید و ببینید به نسبت قیمت های اینجا به صرفه هست یا نه

biostar
03-01-2012, 22:49
سلام

شرمنده یه کم پستم طولانی هست.ممنون میشم به همه سوالام جواب بدید.

اول از همه دو تا سوال دارم

1) آخر مدل بعضي سي پي يو ها M نوشته براي بعضي ها QM.فرقشون چيه و کدوم بهتره
2) شنیدم core i7 چهار هسته ای هست و core i5 و core i3 و core2Dou همه دو هسته ای هستن آیا درسته و اگه درسته پس فرق core i5 و core i3 و core2Dou تو چی هستش

تفاوت قدرتی و معماری سی پی یو ها در این لیست هست

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
لزوما قدرت همه ی پردازنده های دو هسته ایی یکسان نیست !! ولتاژ ، فرکانس و معماری و خیلی چیز های دیگشون با هم تفاوت داره

بعدش اینکه میخوام یه لپتاپ بخرم حدود 1300 ميتونم هزينه کنم نهایت 100 تومن روش بزارم

کاربردم هم کارهای معمولی + نرم افزار های مهندسی هست و میخوام جایگزین کامپیوتر خونگیم باشه و کم نیاره
لپتاپ رو براي بازي نميخوام . شايد گهگاهي يه کم بازي هم کردم.فیلم اچ دی هم گاهی نگاه میکنم.
سي پي يو هم i7 سندي بريج باشه
رم هم 4 کفايت ميکنه.نهايتا 6
هارد هم مهم نیست چقدر باشه
یو اس بی 3 و hdmi هم باشه
صفحه نمایش هم 13 نهایتا 14 اینچ باشه و کیفیت خوبی هم داشته باشه
وزنش هم تا حد امکان سبک باشه
راندمان و کارایی خوبی هم داشته باشه
در حال حاضر چی پیشنهاد میدید (ترجیها اسوز یا اچ پی باشه)

ASUS K43SA
CORE I5-2.3-2410 4GB 750HDD AMD 6730 2G 14" DVD-RW 2.4K

به نظرتون ارزش داره i5 بگیرم اما سونی بگیرم یا نه و در کل تفاوت i5 و i7 در چه حدیه و اینکه تو این قیمت میتونم یه سونی i5 با کارایی خوب گیر بیارم

البته عجله ندارم به نظرتون صبر کنم تا عید قیمت ها بهتر میشه یا شرایط و قیمت ارز بدتر میشه و شرایط برای خرید سخت میشه

i5 ها با i7 ها تفاوت خاصی ندارند ، البته برای کار های شما
و کلا i5 ها تمامی نیاز های شما را به راحتی برطرف میکنند ، البته فکر نکنم تا 1300 نوت بوک 14 اینچ به پایین با پردازنده ی i7 پیدا بشه

در مورد وضعیت بازار هم نمیشه حرفی زد ، بنظرت میشه اقتصاد این مملکت رو پیش بینی کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

یک گزینه دیگه هم دارم
یکی از اقوام عید میره آلمان و بهم گفت میتونه برام بیاره.قیمت ها هم گفت از سایت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) نگاه کنم.و گفت شاید بتونه 15 تا 20 درصد هم ارزونتر از قیمت سایت بگیره(اما تخفیف رو قول قطعی بهم نداد).میخواستم یه نگاهی به قیمت ها بندازید و ببینید به نسبت قیمت های اینجا به صرفه هست یا نه
قیمت ها زیاد فرقی نداره ، با توجه به گرون شدن ارز شاید حتی ارزش خرید نداشته باشه

mansur_iran
04-01-2012, 18:17
ممنون دوست عزیز
لپتاپ خوبی به نظر میاد
اما ترجیح میدم فعلا یه کم صبر میکنم ببینم اوضاع چی میشه
به امید خدا اسفند ماه یا شاید بعد از عید میرم برای خرید نهایی