PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : فاصله داشتن تصویر از چهار طرف بعد از تنظیم رزلوشن و overscan کردن

luminium
15-12-2011, 14:31
سلام.
کارت گرافیکم آن بورد Radeon HD 4290 هست. آخرین نسخه‌ی اون رو دانلود کردم اما بازم مشکل داره. از هر چاهار طرف کمی فاصله داره با اینکه رزلوشن رو رو 1024*768 میزارم. رو هرچیز دیگه هم گذاشتم همین شد. اول فک کردم شاید ا مانیتور باشه منتها سرچ کردم دیدم مثکه از کارت گرافیک هست و باید اوراسکن بشه. منتهی هرچی میگردم تو کنترل پنلش نیست. مانیتورم هم سی آر تی هست٬ ال جی فلترون F700b و ویندوزم سون 64 بیت. کارت مانیتور رو هم نصب کردم که بشناسه اما فرقی نکرد. ورژن درایورم 11.11
حتی با دگمه‌ های مانیتور هم ور میرم هرچند که نباس اینطور باشه٬ کمی بهتر میشه اینطوری اما بعد از یه ساعت خاموش بودن سیستم دوباره باس تنظیم کنمش. خسته کننده اس.

EXTREME
15-12-2011, 21:53
شما با تنظیمات مانتیور میتونید تصویر رو راحت درست کنید چطور نشد ؟
تنظمیات گرافیک رو هم به حالت پیش فرض ببرید
اگه با اینکار ها درست نشد و با تنظمیات مانیتور و تنظمیات خود گرافیک درست نشد حتما باید ماینتور رو روی سیستم دیگه چک کنید
اگه روی یه سیستم دیگه هم همینطور بود مشکل از مانیتور هست این مشکل میتونه از طبقه ی افقی و عمودی مانیتور باشه

luminium
15-12-2011, 22:35
با تنظیمات مانیتور درست میکنم تقریبا٬ اما هربار که درست میکنم همون لحظه اگه مانیتور رو خاموش کنم و روشن کنم تغییر نمیکنه تصویر اما اگه یه ساعت یا بیشتر خاموش باشه و بعد روشن کنم دوباره برمیگرده به حالت اول. مشکل ا مانیتوره یعنی؟ من کیس رو رو یه مانیتور دیگه امتحان کردم. تو اون مانیتور هم رزلوشن 1024-768 رو امتحان کردم باز فاصله داش از اینور اونور. دیگه وقت نبود همونجا یه ساعت واستم واسه همین متوجه نشدم سیو نشدن تنظیمات ممکنه ا مانیتور باشه یا.. ینی اندازه‌ی تنظیماتی که تو مانیتور دسکاری میکنم فک کنم هر دفه همونه اما کلا تصویر کوچیک میشه. فک کنم اینطوره.

EXTREME
15-12-2011, 22:42
کیس با یک مانیتور دیگه هم همینطور بوده ؟
درایور گرافیک رو درست نصب کردید ؟
دقت داشته باشین ریزولیشنی رو انتحاب کنید که در اون فرمت تصویری باشه یعنی 1024*1280

luminium
15-12-2011, 23:08
آره٬ کیس با یه مانیتور دیگه ا نظر فاصله با حاشیه‌های مانیتور همونطور بود٬ کارت گرافیک رو درست نصب کردم. نسخه‌ی آخر رو هم ا سایت دانلود کردم. وقتی میرم تو تنظیم رزلوشن تو ویندوز سون 1024*768 رو پیشنهاد داده. من خودم هم تابحال هرچی مانیتور سی آر تی 17 اینچ داشتم یا دم دستم بوده رو رو این رزلوشن تنظیم میکنم. حالا اگه هم رو اون تنظیم کنم هم تصویر کوچیک میشه هم باز فرقی بحال فاصله‌اش نداره.

EXTREME
15-12-2011, 23:14
میتونی با یک گرافیک سیستم رو چک کنی ؟

luminium
15-12-2011, 23:44
سخته واسم. حالا تا فردا ببینم چی میشه. مرسی پس. اگه کار دیگه هس که بتونم تا اون موقع بکنم بگید خوشحال میشم. کیسم رو که بردم تنظیمات اون مانیتوره بهم ریخ اما درست کردم و فک کنم اون دیگه دوباره تغییر نکنه اندازه‌اش. فردا زنگ میزنم ازش میپرسم اگه تغییر نکرده باشه احتمالش هس ا کارت گرافیک باشه نه؟

EXTREME
16-12-2011, 13:01
بله میتونه از گرافیک باشه برای همین گفتم با یک گرافیک دیگه تست کنید
وقتی کیس با یک مانیتور دیگه همینطور شده پس مشکل از مانیتور و تنظمیاتش نیست یا مشکل از تنظمیات گرافیک هست یا ایراد از خود گرافیکه یا ایراد از درایور گرافیک هست یا اینکه ریزولیشن مانیتور درست انتخاب نشده

luminium
16-12-2011, 13:13
زنگ زدم ا اون‌ها هم پرسیدم. اون چه رو که تنظیم کرده‌ بودم واسشون با کارت گرافیک خودشون بعد خاموش موندن بیش از فلان‌قد ساعت هنو همونطوریه. برعکس مالِ من. مثن الان تنظیمش کردم و وقتی خاموشش میکنم و یه ساعت دیگه روشن میکنم تنظیمش برمیگرده به حالت اول. درایور درست نصبه و سیستم میشناسه. درایور رو پاک کردم و دوباره نصب کردم٬ پاک کردم و ورژنی رو که تو خود دی وی دی مادربورد بود نصب کردم اما فرقی نکرد. پاک کردم و درایور جدید رو نصب کردم. نمی‌دونم دیگه باس چیکار کرد. فعلا رفرش ریت رو رو 75 هرتز تنظیم کردم اینطوری تنظیم کردنش راحت‌تره تا 85 هرتز که خودش بود. گاهی نور مانیتور رو کم و زیاد میکنم مقداری رو اندازه‌اش هم تاثیر میزاره.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

EXTREME
16-12-2011, 15:30
شما رو 11024*1280 هم میزارین مشکل دارین ؟

luminium
16-12-2011, 15:49
اون رو هم وقتی میزارم صفحه برمیگرده به حالتی که باید دوباره تنظیمش کرد. نگا کردم دیدم رفرش ریت این رزلوشن هم شده 60 هرتز و تصویر کلا کوچیکه. ینی دید تو 1024*768 بهتره تا این.

EXTREME
16-12-2011, 16:35
اون رو هم وقتی میزارم صفحه برمیگرده به حالتی که باید دوباره تنظیمش کرد. نگا کردم دیدم رفرش ریت این رزلوشن هم شده 60 هرتز و تصویر کلا کوچیکه. ینی دید تو 1024*768 بهتره تا این.
طبیعیه هرچی ریزولیشن پایین تر بیاد رفرش ریت هم بیشتر میشه

luminium
16-12-2011, 19:21
یه کیس که ویندوز اکس پی داره رو٬ رو این مانیتور امتحان کردم. اول گذاشتم رو 1280*1024 بعد تنظیمات مانیتور رو ریست کردم و بعد رزلوشن ویندوز اکس پی رو گذاشتم رو 1024*768 صفحه کامل شد یخورده ا چهار گوشه کمی کچ و کوله بود که با تنظیم تو شیپ ها درس شد. اون رو خاموش کردم بعد یه ساعت هم همونطور بود و آنچنان فرقی نکرد. حالا سیستم خودم رو دوباره وص کردم و ویندوز سون رزلوشن ها رو همونکار رو کردم اما باز هر گوشه‌اش نسبت به اون خیلی اینورتره. حالا یه ساعت خاموش کنم بعد ببینم چی میشه. باس چیکار کنم اگه ا گرافیک باشه؟ ممکنه مشکل بخاطر سیستم عامل باشه؟

EXTREME
16-12-2011, 22:59
فکر نکنم از سیستم عامل باشه اگه همه ی راه های نرم افزاری رو تست کردی و نتیجه نگرفتی باید با یک گرافیک سیستم روتست کنی تا معلوم بشه مشکل از کجاست