PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آیا درمانی برای خشکی لب من وجود داره ؟

mahyarSAMSUNG
11-12-2011, 22:38
من الان 23 سالمه و از وقتی که یادمه لبم خشکه شدید میزده . شاید پیش خودتون بگید ویتامین و ... بدنم کمه ولی جالبه که بدونید فقط لب پایینیم خشکه میزنه و بالایی کاملا سالمه ... تاحالا پیش 3 تا دکتر متخصص رفتم همشون یه مشت دارو و کرم میدن که وقتی استفاده میکنم خوبه میشه ولی دارو که تمام میشه دوباره خشکه شروع میشه طوری که الان همش دارم از چپ استیک و لبلو ویتامین آ د و ... استفاده میکنم ... آیا درمان قطعی وجود داره ؟ باید اضافه کنم هیج دارویی مصرف نمیکنم که باعث خشکی بشه یا این خشکه لب من فصلی نیست و یه عمر گریبان گیرمه ..

mali.sh
11-12-2011, 22:52
میخواستم بگم احتمال داره هوای شهرتون رطوبت پایینی داره که هوای تهران هوای بدی نیست
مطمئنی کمبود ویتامین نیست؟؟ ازچندسالگی اینطوری شدی؟
من فقط وقتی میرم مسافرت جایی که هوا کم رطوبته( مثل یزد - کرمان-...) اینطوری میشم و چاره کوتاهمدت همون ویتامین آ د
بذاق (یا بزاق یا بضاق) دهن که نمیدنم کدوم درسته هم تاثیرداره لبت رو با اون مرطوب نکن( به قول مامانم به لبت زبون نزن)

morsadr
12-12-2011, 15:29
گاهی اوقات لب اگر کمی برجسته باشه و در معرض هوا قرار بگیره این مشکل بوجود میاد . تنفس با دهان باز نیز این خشکی را تشدید می کند .
همانطور که دوستمون اشاره کردند بذاق دهان در این مورد بسیار مضر می باشد به هیچ عنوان رطوبت از دست رفته لب را با آب دهان جبران نکنید و بذاق دهان باعث خشکی بیشتر لب می شود .

mahyarSAMSUNG
14-12-2011, 22:55
نه دوستان عزیز من هیچ کدوم از این مشکلها رو که گفتید ندارم ... من برای خشکی لبم آزمایش دادم مشکلی نداشته آزمایش خون ... حالا نمیدونم ازمایش خون همون آزمایش وینامین هست یا فرق داره .. یکی از بچه های همین فروم بهم پیام خصوصی داد گفت آزمایش رماتیسم بده ... گفتم نظر شما رو بدونم ... من با بزاقم اصلا مرطوب نمیکنم ... اگه مرطوب هم نکنم خودش خشکه میزنه شدید هم میزنه در حد اینکه لب پایینیم یه خورده از حالت عادیش خارج میشه و بزرگتر میشه ... یه بار یادمه اینقدر ویتامین آ د بهش زدم که پیش خودم گفتم خوب بشه ولی بعد از 1 ماه که زیاد بهش ویتامین زدم دیدم لبم کاملا رنگ قرمزیش رو از دست داده و سفید زنگ شده ... به نظر شما چکار کنم از شر این مشکل 20 سالم خلاص شم ... من از بچه گی که 3 4 سالم بوده همینطوری بودم....