PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل در پارتیشن بندی ویندوز 7

amir_01
08-12-2011, 15:28
سلام دوستان

برای این مشکلم با سرچ کردن به نتیجه نرسیدم گفتم مطرحش کنم

درایو c حدود 580 گیگ فضا داشت که خواستم چهارتا درایو 127 گیگی هم ازش در بیارم ...اولیش رو بدون مشکل ساختم ولی وقتی می خوام دومی رو بسازم این ارور رو میده

You cannot.......because disk already cotains the maximum number of partitions

علتش چیه؟ یعنی اول کار باید مثلا یه درایو 400 گیگی می ساختم و بعد اونو تقسیم می کردم؟ من خواستم همش رو از c تقسیم کنم ... الان باید چکارش کنم؟؟؟

jafarian
08-12-2011, 15:47
اگر تو درایو c اطلاعات ندارین هاردتون 0 هستش که پیشنهاد میدم برای پارتیشن بندیش از بوت ویندوز xp استفاده کنید اگر هم که تو محیط ویندوز میخواین اینکار انجام بدین از برنامه MiniTool Partition Wizard Pro استفاده کنید حجم درایوهای خودتون بجای اینکه 128 انتخاب کنید به عنوان تست بیشتر بزنید مثلا 200 ببینید بازم بهمون صورت هستش:20:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

amir_01
08-12-2011, 15:51
ممنونم ...ولی تکلیفم با این چی میشه؟ آخه اومده اون 127 گیگ دوم رو از درایو c کم کرده ولی درایوی ساخته نشده ...فقط درایو اول ساخته شده ولی دومی رو نساخته و حجمش رو کم کرده

آره درایو c فقط ویندوزه اخه لپ تاپ رو دیشب گرفتمش ... کار با این نرم افزار راحته؟

amir_01
08-12-2011, 16:25
نرم افزار هم ظاهرا می خواد درستش کنه ولی تا اپلای میکنم میگه باید رجیستر بشه
سریالش رو هم گیر نیاوردم

AMIR MOHAMMAD . M
08-12-2011, 16:38
ممنونم ...ولی تکلیفم با این چی میشه؟ آخه اومده اون 127 گیگ دوم رو از درایو c کم کرده ولی درایوی ساخته نشده ...فقط درایو اول ساخته شده ولی دومی رو نساخته و حجمش رو کم کرده

آره درایو c فقط ویندوزه اخه لپ تاپ رو دیشب گرفتمش ... کار با این نرم افزار راحته؟

من هم وقتی هارد جدید گرفتم تا زمانی که کل هارد رو خالی نکردم نتونستم پارتیشن بندی کنم و همین مشکل شما رو داشتم .

jafarian
08-12-2011, 16:56
ازقسمت disk mangament ویندوز اون درایو که ساخته نشده رو ببینید میتونید مشاهده کنید که پاکش کنید یا که اسمش تغییر نام بدین ازهمون برنامه پارتیشن بندی خودتون برای پاک کردنشم استفاده کنید یا همونی که من گفتم با سیدی بوت xp هم تست کنید اگر دم دست دارین.

amir_01
08-12-2011, 16:58
خب چجوری خالیش کنم وقتی ویندوز اورجینال روش نصبه؟

یعنی از طریق بوت باید برم؟ توی ویندوز 7 اینکارو نکردم تا حالا

---------- Post added at 04:58 PM ---------- Previous post was at 04:57 PM ----------

مشکل اینه که هیچ کاری روش نمیشه کرد چه از طریق ویندوز چه نرم افزار

با سی دی بوت ایکس پی میشه ویندوز 7 رو بالا اورد؟

jafarian
08-12-2011, 17:03
اگر ویندوزتون اورجینال هست نمیخواین پاک بشه که دیگه هیچی فقط از همون قسمت disk mangament ویندوز که گفتم تست کنید ببینید اونجا این درایوی که ساخته شده و نمایش داده نمیشه رو میتونید مشاهده کنید اسمش چنج کنید یاپاکش کنید یا که از همون برنامه ای که من معرفی کردم درضمن ویندوز اورجینال با غیر اورجینال هیچ فرقی نداره فقط یکی شما سریال داره اون کرک کل تفاوتش تو همینه .

amir_01
08-12-2011, 17:07
توی disk mangament هیچ کاری نمیشه روش انجام داد ...مشکل من از اولش هم این بود ...اگه همون اول 450 گیگ از درایو c جدا کرده بودم اینجور نمیشد
با اون نرم افزار بهتر میشه کار کرد ولی باز تا می خوام به درایو c دست بزنم میگه سیستم باید ریستارت بشه ...که احتمالا اگه شد دیگه بالا نمیاد !

فقط در مورد روش بوت میشه یه توضیح بدین؟ با سی دی بوت ایکس پی چجوری اینکارو بکنم؟

jafarian
08-12-2011, 17:11
ازبرنامه ای که من گذاشتم استفاده کنید بعد از تایید کردن نیازی به ریست سیستم نیست ببینیدمیتونید بازسازیش کنید یا که نه بهتره از اطلاعات خودتون که تو درایو c هست یک بک آپ حتما تهیه کنید داخل یک هارد دیگه اگر برنامه مهمی دارین .

amir_01
08-12-2011, 17:17
منم با همون رفتم ولی میگه اگه بخوای از درایو c جدا کنی سیستم ریستارت میشه ...بعدش هم خدا میدونه چی بشه !

بکاپ گرفتم ازش ... ولی ترجیح میدادم مثل بچه آدم پارتیشن بندی بشه که گویا نمیشه

jafarian
08-12-2011, 23:02
اگر ازاطلاعات خودتون بک آپ گرفتین روی هارد دیگه ذخیره کردین پیشنهاد میدم هارد از نوع با بوت xp اگر دم دست دارین پارتیشن بندی کنید یا که از برنامه ای که معرفی کردم ورژن تحت بوتش که لینکش پایینه استفاده کنید.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید