PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : این سپر زرد رنگ نشونه ی چیه؟؟

S0R3N4
26-11-2011, 04:23
سلام دوستان

بعضی از نرم افزار های نصب شده روی ویندوز 7 من پایین آیکونشون , یه سپر زرد رنگ دیده میشه...
دلیلش چیه که فقط رو بعضی از ایکون ها هست و رو بقیه نیست؟؟چطور میشه این سپر رو از زیر ایکون ورداشت...
این عکس رو ببنید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

jafarian
26-11-2011, 23:11
برای حذف اون سپر طبق روش پایین که تست کردم و جوابم داده عمل کنید ابتدا منوی سرچ استارت باز کنید بعدشم فرمان uac رو داخلش تایپ کنید تو صفحه ای که باز میشه طبق شکل 1 نوار لغزنده رو کلا پایین بیارین بعدش سیستم ریست کنید وقتی که بالا اومد گزینه cmd رو داخل سرچ منوی استارت تایپ کنید بعدشم روش کلیک راست کنید گزینه run as administrator انتخاب کنید تو صفحه ای که باز میشه طبق شکل 2 که تو شماره 3 نوشته چهار تا فرمان پایین به ترتیب داخل اون پمجره وارد کنید بعدشم واسه هر کدوم جدا اینتر بزنید فرمان آخر که وارد کنید سیستم ریستارت میشه وقتی که بالا اومد میبینید اون سپر حذف شده خواستین از تو همون سایت فرامین میتونید از روش کپی بگیرین بعدش تو پنجره cmd کلیک راست کنید کپی کنید پست آخر ببینید:20:

سایت برنامه

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

frobot
27-11-2011, 00:25
سلام

باید راه خیلی ساده تری هم باشه . مثلا روزی که نصاب برای من مودم وایمکس نصب کرد این علامت روی آیکون اجرایی کانکشن منیجر نبود . اما الان که خودم ویندوز نصب کردم و مجدد مودم رو نصب می کنم این سپر میاد که برای اجرای برنامه و نداشتن پابلیشر معتبر حتما باید تائید بزنم . زمان نصب هم حواسم به نصاب بود و این همه مسیری که شما گفتی رو انجام نداد. چیزی به ذهن دوستان نمی رسه ؟

frobot
27-11-2011, 02:12
سلام مجدد

اون سپر زرد رنگ نشونه اخطار اجرا در حالت عادی هست که بنا به دلایل مختلفی( ایجاد تغییر در سیستم - نداشتن لیسانس ناشر معتبر - دسترسی غیرمجاز به نت و ... ) ممکنه پیش بیاد . معمولا بالای پیغامی که زمان اجرای فایل می ده دلیلش رو هم اعلام می کنه . من همونطوری که توی پست قبل هم گفتم برای اجرای کانکشن منیجرم خیلی با این پنجره مشکل داشتم و دلیل هم فقط نداشتن ناشر لیسانس معتبر بود وگرنه خود فایل صددرصد رسمی بود.خیلی دنبالش بودم تا الان که شما هم سوال کردی به این روش دور زدن رسیدم .
البته دوستمون جناب جعفریان روش کم کردن سکیوریتی یوزر اکانت را مطرح کردن ولی با کم کردن سکیورتی در یخش یوزر اکانت برای نوتیفای ندادن مشکل حل نمی شه و برای همه فایلهای معتبر و غیر معتبر کلا اخطار رو بی خیال می شه .ضمن اینکه علامت سپر هم سر جاش باقی می مونه و پیغامی داده نمی شه . اما این روش که الان پیدا کردم خیلی خوب برای همه برنامه ها جواب می ده . فقط قبل از استفاده حتما مطمئن بشید برنامه رسمی و بدون مشکل هست . ضمنا آموزش برای ویستا نوشته شده ولی برای 7 هم همون هست . فقط تنها نکته ذکر نشده اینه که در آخر کار آیکن ایجاد شده رو باید دستی تغییر بدید و روی شکل موردنظرتون بزارید.

لینک روش حذف علامت سپر زرد و آبی از روی آیکن ها در ویندوز ویستا و 7 :

jafarian
27-11-2011, 14:15
[QUOTE=frobot;6659283]سلام مجدد

البته دوستمون جناب جعفریان روش کم کردن سکیوریتی یوزر اکانت را مطرح کردن ولی با کم کردن سکیورتی در یخش یوزر اکانت برای نوتیفای ندادن مشکل حل نمی شه و برای همه فایلهای معتبر و غیر معتبر کلا اخطار رو بی خیال می شه .ضمن اینکه علامت سپر هم سر جاش باقی می مونه و پیغامی داده نمی شه . اما این روش که الان پیدا کردم خیلی خوب برای همه برنامه ها جواب می ده . فقط قبل از استفاده حتما مطمئن بشید برنامه رسمی و بدون مشکل هست . ضمنا آموزش برای ویستا نوشته شده ولی برای 7 هم همون هست . فقط تنها نکته ذکر نشده اینه که در آخر کار آیکن ایجاد شده رو باید دستی تغییر بدید و روی شکل موردنظرتون بزارید.

شما روش کامل منو مطالعه میکردی دوست عزیزم میدیدین که اول باید فرمان UAC رو غیرفعال کنید بعدم طبق سایت دوم پست آخرش باید این دوستمون عمل کنن خوبه که گفتم تستم کردم توهمین سایت پایین برین سربرگ بالاش ببینید چی نوشته اون روشی هم که شما گذاشتی کلی دردسر داره .

frobot
27-11-2011, 22:38
ممنونم از نظر شما و شرمنده که حواسم به لینک پایین نبود. حالا یه سوال برای من پیش اومد. استفاده از task scheduler برای انجام این کار چه مشکلی ممکن است پیش بیاورد که شما آنرا دردسر ساز می دانید ؟

متشکرم و خوش باشید.

jafarian
28-11-2011, 00:18
ممنونم از نظر شما و شرمنده که حواسم به لینک پایین نبود. حالا یه سوال برای من پیش اومد. استفاده از task scheduler برای انجام این کار چه مشکلی ممکن است پیش بیاورد که شما آنرا دردسر ساز می دانید ؟

متشکرم و خوش باشید.

سلام خدمت شما منظورم ازاینکه دردسرساز این بود که راهی که شما گفتین کلی پیچیدگی داره اما با اون روشی که من گفتم وقتی طبق روش آخر سیستم ریست بشه بالا بیاداون سپر زرد رنگ ازبغل کل آیکونها برداشته میشه خودتون اونی که من گذاشتم با یکی خودتون مقایسه کنید.

S0R3N4
30-11-2011, 05:14
من با موفیقیت اینکارو کردم ولی هنوز نرفته اون نشونه...

jafarian
30-11-2011, 14:22
من خودم این روش تست کردم که جواب گرفتم ابتدا فرمان uac طبق همون روشی که گفتم خاموش کنید بعدشم که سیتم ریست شد بالا اومد اون 4 تا فرمان به ترتیب داخل پنجره cmd ویندوز وقتی که تو حالنن run as admibistrator واردش کردین اجراش کنید بعدم هرکدوم ازاون فرامین به ترتیب وارد کنید اینتر کنید بازم اگرمشکلی بود پ-خ بدین تا فیلم انجام این دستور العمل براتون قراربدم .

frobot
01-12-2011, 02:58
جالبه .

من هم روش جناب جعفریان رو انجام دادم و به دوتا مشکل بر خوردم .

1 - درسته که دیگه برای انجام فایل تائیدیه گرفته نمی شه اما علامت سپر سر جاش هست . البته در یکی از توضیحاتی که در سایت معرفی شده هست نوشته شده که اگر علامت سپر مجددا ظاهر شد از خط سوم (؟) دستورالعمل دوباره تکرار کنید . من تا 3 بار این کار رو انجام دادم و به نتیجه نرسیدم . ضمنا ممکن است دلیل عدم حذف سپر استفاده از نسخه های مختلف 7 باشد. من از ویندوز 7 ultimate نسخه 32 بیت استفاده می کنم . شما چطور جناب جعفریان ؟

2 - با انجام روش جناب جعفریان تمام آیکونهایی که سپر داشته اند بدون تائیدیه اجرا می شوند . یعنی اگر شما برنامه دیگری هم داشته باشید که به هر دلیل مشکوک باشد و برای اجرا تائیدیه بخواهد با انجام این روش آنها نیز بدون تائیدیه اجرا می شوند . حتی اگر آنها را حذف و مجددا نصب کنید. به نظر می آید این روش از نظر ایمنی کار درستی نباشد.

یک مسئله دیگر این است که نه در توضیحات جناب جعفریان و نه در سایتی که معرفی فرموده اند ذکر نشده که بعد از پایان کار باید LEVEL بخش UAC را مجددا به حالت اولیه برگرداند یا نه . اگر این بخش به حالت اولیه خود بر نگردد باز هم می تواند برای امنیت سیستم مشکل ساز باشد. زیرا در حقیقت با این کار ما به همه برنامه ها چه مفید و چه مخرب اجازه می دهیم هر گونه تغییری در سیستم را بدون اطلاع کاربر اعمال کنند. پیشاپیش از راهنمایی همه دوستان بزرگوار متشکرم .

خوش باشید.

frobot
01-12-2011, 03:27
سلام مجدد

من الان خط به خط دستور جناب جعفریان رو چک کردم و متاسفانه راه حل ایشون از نظر امنیتی دچار مشکل است . این راه حل فقط در صورتی کار می کنه که شما UAC را در حالت never نگه دارید که این اصلا از نظر امنیتی به صلاح نیست چون هر نرم افزاری ( اعم از نرم افزار های ارتباط اینترنتی TCP/IP- اسپای ورها - ویروسها و .... ) بدون اطلاع شما می توانند عملیات خود را آغاز و تغیرات لازم را در سیستم انجام دهند . راه حل ایشان به ترتیب مراحل زیر را انجام می دهد :

1 - با پایین آوردن سطح کنترل کاربر ( UAC ) به پایینترین سطح اجرای کلیه کنترل ها را بلوک می کند . سپس با ریست شدن سیستم این تغییر سطح کنترل تثبیت شده و سیستم مجددا بالا می آید.
2- فرمان taskkill با سویچ im/ تمام تصاویر پیش فرض نمایشی مورد استفاده explorer.exe را که آیکونها هم جزء آن هستند غیرفعال می کند. در حقیقت باعث غیر فعال شدن explorer شما می شود تا بتوان در آن تغییرات انجام داد . می دانید در فایلهایی که در حال استفاده هستند ( اصطلاحا فعال یا باز هستند ) امکان تغییر وجود ندارد.
3 - فرمان cd شاخه جاری را به شاخه appdata/local در درایو بوت که محل نگهداری فایلهای داده ای برنامه ها است می برد.
4- فرمان Del دیتابیس مربوط یه آیکونها را که explorer از آن استفاده می کند را پاک می کند .
5 - فرمان شات داون سیستم را ریست می کند .

اما اتفاقاتی که بعد از این ریست می افتد به شرح زیر است:
1 - سیستم بالا می آید .
2 - در حین بالا آمدن explorer به شاخه appdata/local مراجعه می کند تا آیکونها را از آن خوانده و نمایش دهد . اما به دلیل پاک شدن این فایل آنرا مجدد ایجاد می کند .
3 - چون AUC در حالت حداقل است لذا تمام آیکونهای برنامه ها بدون حالت محافظت (همان سپر مورد بحث ما ) از فایلهای اصلی خوانده شده و نمایش داده می شوند و در فایل iconcache.db برای استفاده های بعدی ذخیره می شوند.
4 - این کار تا زمانی ادامه خواهد داشت که شما AUC را بالا نبرده و به حالت پیش فرض بر نگردانید. پس از برگرداندن AUC به حالت قبلی ( یکی مانده به آخر ) هم تائیدیه گرفتنها و هم تغییر آیکونها مجددا صورت خواهد گرفت . ( این نکته در یکی از نوتهای سایت اصلی آمده است )

یعنی این راه حل در حقیقت فقط بر اساس پایین آوردن سطح AUC کار می کند و در غیر این صورت بلا استفاده است . پایین آوردن کنترل نیز همانطور که مطمئنا همه دوستان می دانند در سطح حداقل و برای همیشه کاری خطرناک است و اصلا پیشنهاد نمی شود . مخصوصا برای ما که معمولا با نت سرو کار داریم و هر روز با دانلود انواع دیتا و برنامه در گیریم . البته آنطوری که منِ تازه وارد در این چند روز دیدم جناب جعفریان از قدیمی های این بخش و این سایت هستند و من از بسیاری از توضیحات ایشان کمال استفاده را بردم و اصلا با نوشتن این مطالب قصد تشکیک در رای ایشان را ندارم. اما فکر می کنم در این مورد خاص استفاده از روشی که من پیشنهاد کردم ( که البته کمی طولانی تر است اما بعد از یک بار ایجاد می توان آنرا export کرد و همیشه پس از هر نصب فقط با یک کلیک آنرا اجرا کرد ) با توجه امنیت بالاتر آن مفیدتر باشد. باز هم نظر بقیه دوستان مطمئنا ارجح است .

خوش باشید.

jafarian
01-12-2011, 14:52
ایشون همون مرحله اول فرمان uac رو خاموش میکنن اما بعد از انجام کار میتونن روشن کنن شما هم میتونید روش خودتون کامل که از طریق پنجره task scheduler توضیح بدین درصورت امکان طریقه اکسپورت کردن فایل رو هم آموزش بدین که واسه مراحل بعد این راه طی نشه دوست من .

frobot
01-12-2011, 17:43
ایشون همون مرحله اول فرمان
uac رو خاموش میکنن اما بعد از انجام کار میتونن روشن کنن شما هم میتونید روش خودتون کامل که از طریق پنجره task scheduler توضیح بدین درصورت امکان طریقه اکسپورت کردن فایل رو هم آموزش بدین که واسه مراحل بعد این راه طی نشه دوست من .

شما درست می فرمایید و می شود UAC را به حالت اولیه برگرداند . اما این کار باعث خواهد شد مجددا اخطارها و پس از مدتی مجددا سپر فعال شود .
اما روشی که من استفاده کردم بر اساس برنامه ریز داخلی ( task scheduler ) خود ویندوز بود . این برنامه داخلی خود ویندوز به کاربر این امکان را می دهد تا یک یا چند عملیات را بطور دستی یاخودکار فعال کند . ضمن اینکه پیش فرض برنامه بر این است که تمام برنامه های معرفی شده در لیست کارکردهای آن از طرف کاربر مورد تائید هستند و لذا سوال و جوابی در مورد آنها نخواهد بود . روش کار به ترتیب به صورت زیر است :

1 - با تایپ فرمان task scheduler در خط فرمان ( RUN ) برنامه ریز داخلی ویندوز را فعال کنید.

2 - درصفحه بازشده در ستون سمت چپ بر روی create task کلیک راست کنید .

3 - در صفحه باز شده جدید در لبه general برای دستور خود نامی انتخاب کرده و آن را وارد کنید. این نام را به خاطر بسپارید. ضمنا کنترل کتید که تیک “Run With Highest Privileges” در انتهای همان لبه فعال باشد.

4 - در لبه action دکمه new از پایین صفحه را انتخاب کنید.

5- در قسمت program / script فرمان مورد نظر خود را وارد کنید و سپس کلید ok را بزنید تا فرمان مورد نظر شما به لیست فرامین اضافه شود .

6- این مرحله فقط مربوط به لبتاپ هاست . در صورتی که از سیستمهاس pc استفاده می کنید از این قسمت صرف نظر کنید. اما اگر سیستم شما لبتاپ است در لبه Conditions تیک مربوط به بخش “ Start the Task only when computer is Running on AC Power” را حذف کنید.

7- وارد آخرین لبه یعنی لبه setting شوید. در این لبه فقط گزینه اول ( allow task to .... و گزینه پنجم if the runing task dose not ... ) باید فعال باشند و مابقی بدون تیک خواهند بود .

8 - اگر همه عملیات را درست انجام داده باشید با فشار کلید ok نام برنامه ایجاد شده و در مقابل آن status ready را خواهید دید . اکنون می توانید از task scheduler خارج شوید.

9 - به صفحه اصلی دسکتاپ آمده و با فشار کلید راست ماوس گزینه new - shortcut را انتخاب کنید . در بخش location فرمان زیر را تایپ کنید :
C:\Windows\System32\schtasks.exe /run /tn "TaskName" x

لازم به ذکر است که task name همان نامی است که برای برنامه در صفحه جنرال در نظر گرفته بودید . ضمنا حتما باید این نام بین دو علامت " " قرار گیرد. با فشار کلید next نام شورتکات را انتخاب و آن را در صفحه دسکتاپ قرار دهید . سپس با کلیک راست بر روی آیکون به وجود آمده و انتخاب گزینه propertis ایکون شورتکات را به حالت مورد نظر خود تغییر دهید .

پایان انجام کار .

کد تصاویر و توضیح انگلیسی در سایت اصلی :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدتذکر : هر چند این کار برخلاف ظاهر شلوغش کار آسانی است اما می توان آنرا با یک بار انجام بطور دائمی ثبت کرد و در زمان نیاز فقط با یک دبل کلیک کل مراحل بالا ( بجز مرحله 9 که باید دستی انجام شود ) را انجام داد. در صفحه اصلی task scheduler گزینه ای به نام export/import وجود دارد . شما با انتخاب taskname ایجاد شده توسط خودتان و export آن با نام دلخواه می توانید برای همیشه این عملیات را ذخیره کنید. در موقع لزوم جهت بازیابی کل عملیات از بخش 1 تا 8 فقط کافی است task scheduler را باز کرده و فایل مورد نظر را import نمایید.
ضمن اینکه این عملیات صرفا روی فایل مورد نظر شما تاثیر می گذارد و هیچ گونه تاثیر امنیتی روی اجرای سایر فرامین ویندوز نخواهد داشت .
خوش باشید .

jafarian
02-12-2011, 00:06
برای حذف اون سپرزرد رنگم ازروی آیکونهای دسکتاپ دو تا فیلم بصورت فلش تهیه کردم که میتونید از پاین دان کنید ببینید که تو اولی درمورد خاموش کردن فزمان uac توضیح دادم تو مورد دوم هم که اصلی باشه درمورد اون 4 تا فرمان که به چه صورتی باید داخل پنجره cmd وارد کنید توضیح دادم بعد ازمرحله آخر که سیستم ریست شد بالا اومد نوارلغزنده پنجره uac رو که غیر فعال کردین میتونید به حالت اول بازگردانی کنید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدو اما درمورد روش دوست عزیز که frobot توضیح دادن من رفتم طبق همون روشهایی که گفته بودن سه تا اشتباه تو گفته هاشون بود یکی اینکه برای باز کردن پنجره task scheduler باید داخل سرچ منوی استارت این فرمان تایپ بشه چون تو منوی run پیغام ارور میده میتونید تست کنید دوم اینکه گزینه creat task درسمت راست پمجره قرار داره سوم اینکه درمورد روش من که گفته بودن با فعال کردن پنجره uac بازاین علامت کنار آیکونها بازگردانی میشه اشتباه میکنید من 7 روزه که غیر فعال کردم برنگشت آخر سرم روش این دوست گرامی رو تست کردم طبق شکل به یک ارور برخورد کردم ممنون میشم راهنمایی کنن درضمن سربرگ اکشن ممنون میشم کامل توضیح بدین که باید چکار کنیم اون قسمت.

frobot
02-12-2011, 23:05
سلام

ایراد اول و دوم جناب جعفریان کاملا درسته و علت عجله من در تایپ بوده و ایشان لطف کردن و اصلاح کردند که از ایشان ممنونم . اما درمورد اشکال سوم جالبه که هم حرف شما ( جناب جعفریان )کاملا درسته هم حرف من . من چند روز پیش روش شما را روی سیستم دوستی چک کردم ( حدود 4 روز پیش ) و هنوز هیچ تغییری نکرده است . اما همین روش روی سیستم خودم حداکثر 48 ساعت دوام می آورد و ابتدا اخطارها و سپس سپرها دوباره پیدا می شوند . احتمال می دهم باید مشکل از فایل .db داخل شاخه appdata\local باشد ولی صد در صد مطمئن نیستم .

در مورد اروری که گرفتید به خاطر این است که در همان برگه setting به جای گزینه اول و پنجم که در توضیحات قبلی عرض کردم شما گزینه اول و ششم را فعال کرده اید. اگر آنرا اصلاح کنید مورد حل می شود .

در مورد برگه اکشن هم لازم است بگویم این برگه مشخص کننده برنامه و یا اسکریپتهای اجرایی ( یک یا چندتا و ترتیب اجرای آنها ) است . مثلا من برای حل مشکل خودم که کانکشن منیجر ایرانسل بود در قسمت اکشن مسیر و نام فایل اجرایی اصلی برنامه را وارد کردم و آنرا به عنوان یک حرکت ( ACTION ) جدید ذخیره کردم . شما می توانید یک یا چند برنامه مختلف را با ترتیبهای مختلف آنجا اضافه کنید. برنامه می تواند در یکی از سه حالت ( RUN- SEND EMAIL - SHOW MAS ) باشد که برای برنامه های اجرایی از حالت run استفاده می کنیم .

امیدوارم توضیحاتم مفید بوده باشد . در صورتی که لازم بود بفرمایید تا فیلم انجام کار را هم بگذارم .

خوش باشید.

jafarian
03-12-2011, 00:11
پس همونطور که معلوم شد هم با روش من میشه هم یکی شما اما یکی شما تا حدی پیچیده ترهستش که اونم طبق اکسپورت کردن فایلی که شما گفتین برطرف میشه برای دفعات بعدهم میشه استفاده کرددرضمن این روش برای اکثریتم به نظرم عمل نکرده تو همون فروم که گذاشتین اکثرا مشکل داشتن با کارکردش درضمن طبق روش من فرمان uac هم باید خاموش باشه که خودش اشاره کرده پس به نوعی همون میشه که من گفتم .

Behrooz-N
10-06-2012, 22:17
ضمن سلام و خسته نباشید من بعد از نصب آنتی ویروس NOD 32 رو بعضی از آیکون هام سپر زرد رنگ ظاهر شده قبلا بعد از آپدیت جدید نرم افزار NOD 32 این سپر ظاهر شده بود که اون رو با روشی که دوستان فرموده بودند از بین بردم اما امروز که دوباره وژن جدید NOD 32 رو نصب کردم دوباره فعال شده آیا راهی هست که در تنظیمات NOD غیر فعال بشه ممنون می شم که پاسخ دهید

A M ! N
11-06-2012, 01:36
ضمن سلام و خسته نباشید من بعد از نصب آنتی ویروس NOD 32 رو بعضی از آیکون هام سپر زرد رنگ ظاهر شده قبلا بعد از آپدیت جدید نرم افزار NOD 32 این سپر ظاهر شده بود که اون رو با روشی که دوستان فرموده بودند از بین بردم اما امروز که دوباره وژن جدید NOD 32 رو نصب کردم دوباره فعال شده آیا راهی هست که در تنظیمات NOD غیر فعال بشه ممنون می شم که پاسخ دهید

سلام.

یک )) سعی نمیکنم نظر رو تحمیل کنم به شما ، اما ناد32 هیچ امنیتی برای شما تامین نمیکنه ، بود یا نبود ، یکیست ! نورتون ، آویرا ، کسپراسکی گزینه های خوبی هستند

دو )) اگر همچنان تمایل دارین که مشکل رو با همین ناد32 پیگیری کنی یک عکس از اون آیکانها بزار تا بهتر راهنمایی بشی//

موفق باشی:20:

hosein jafari sani
26-10-2013, 10:04
سلام ببخشید این توضیحاتی که شما دادید رو من انجام دادم ولی بازم درست نشد مشکل از چیه؟