PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : یک سئوال مهم خرید ایسوز یا لنوو ، شاید من اشتباه میکنم راهنمایی کنید.

KING_DESIGNER2
16-11-2011, 14:32
من میدونم که باید با توجه به هزینه ای که مشتری میپردازه لپتاپ مناسب و با کانفیگ بالا ( حداکثر کانفیگ با بودجه مشتری) تهیه بشه.
.
یعنی چی ؟
فرض کن یک میلیون تومن میخوای هزینه کنی .
یک لپتاپی هست که 900 تومن پولشه ( اچ پی)
و یک لپتاپی هم هست که یک میلیون تومن قیمتشه ( ایسوز )
و یک لپتاپی هم هست که 1100 قیمتشه ( لنوو)

کانفیگ همشون هم یکی هست.( بماند که لنوو گرافیک اینتل به کار برده و اصلا مهم نیست )
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

حالا سئوال اینجاست

( توی همین فروم خوندم دوستان میگن برند لنوو خرکاره ، سخت جونه ، یکی هم میگفت تعمیر گاه نرفته و... ) خلاصه به به و چه چه.:27:
حالا اگه لنوو خوبه پس چرا دوستانی که راهنمایی میکنند از اچ پی و ایسوز انتخاب میکنند ؟ ایا لنوو برند بدیه ؟:19:

دوتا دلیل هم دارم :
میگن ایسوزها و اچ پی های داخل ایران مرجوعی بوده و ریفر شده است. یعنی مثلا یک مشکل جزیی و یا شاید روی برد قطعه یک مشکل بزرگ بوده که رفته کارخونه و سالم شده و برگشته به عنوان جنس نو فروخته میشه.
اکثر اجناس داخل ایران هم توسط این شرکتهای با پدرمادر به خاطر سود بیشتر مرجوعی وارد میشه.
ولی در مورد لنوو حرف و حدیثی نبوده.:8:

ایا دوستان و اساتید عزیز دلائل محکمی دارند که چرا از ایسوز و یا اچ پی آفر میدهند..؟؟؟:20:

اون هم با توجه به گذشته خیلی بد اچ پی در باره گرمای زیاد و... البته میدونم این مشکل در سری های DV6 حل شده ولی تعمیرکارا میگفتن بیشترین مورد تعمیر رو اچ پی داره و هر از گاهی باید لپ تاپ به دست بریم تعمیرگاه.

من برای کار خودم با یک دوستی که سه چهارتا لپ تاپ از برندهای مختلف داشته صحبت کردم و گفتند که سونی ولی اگه نمیتونی ایسوز خوبه.
حالا اینکه بعد از تحقیق فروان متوجه شدم لنوو خیلی کیفیت بهتری داره ولید وستان اینجا میفرمایند که ایسوز بهتره...
خدایی بدجوری دو دل شدم و دوست ندارم اصلا لپتاپ رو تعمیرگاه ببرم
خودم یک اشنا دارم که یک توشیبا عهد بوق داره که هنوز که هنوزه خدا شاهده آخ نگفته. یارو هم مهندسه و همیشه اتوکد کار میکنه. الان شش ساله من میبینم که این لپتاپ دستشه.

واقعا این سئوال برای من پیش اومده و بدجوری توی انتخاب موندم.
تشکرم یکنم اگه راهنمایی کنید..:11::11::11::11::11::11::11::11::11:

Xilevens
16-11-2011, 16:19
ببینید یه چند چیز داریم
یکی کیفیت قطعات هست
یکی کانفیگ
یکی هم دیر خراب شدن
یکی هم سخت کار بودن

چیزی که شما اشتباه گرفتی اینه که فک میکنی خرکار بودن با دیرخراب شدن یکیه
منظور از خرکار بودن اینه که تو شرایط نامناسب هم کار میکنه و ضربه ای هم اگه بخوری و زمین بیفته خیلی کم پیش بیاد موردی اتفاق بیفته
کلا سگه
ولی نه اینکه خراب نشه
اکثر خریدارا نگاهشون به کانفیگ بالاتر هست شما میتونی ببینی خریدهایی با بودجه کم رو برندهای دل و ایسر میگرده
چرا باید این لپتاپ ها با کیفیت پایینتر رو خرید؟ چون کانفیگ بالا دارند و با کمی مواظبت بیشتر و همراهی میشه به سلامت هم به مقصد رسید
من خودم تو خراب شدن کمترین مدلی که دیدم اسوس بوده که واقعا خرابی هم پیش میومده واسش یا خیلی جزئی بوده یا خیلی نادر یا دست کاربری بوده که قاشق بدی دستش بلایی سرش میاره که نتونی تشخیص بدی چی بوده
حالا اینکه چرا اسوس یا اچ پی پیشنهاد میشه
اولا یه نگاهی به اون قیمت ها بنداز
بعد هم کانفیگ
و در مرتبه سوم کیفیته که تضمین کننده هست
کیفیت صفحه نمایش های لنوو مثلا به خوبی اچ پی یا اسوس نیست

من یه سوال از شما دارم به نظرتون چندتا خرابی میشه از یه مدل لپتاپ داشت از برند اچ پی و اسوس که بعد همشو جمع کنن بفرستن ایران؟ جدیدترین مثالی که میتونم بزنم ورود مدل N55 اسوس به ایران بود همزمان با ورودش به بازارهای جهانی
یعنی من یکی از دوستان تو فروم گفت این مدل رو خریده شاخ در آوردم چون تاریخ رلیز به میلادی هنوز نرسیده بود
اچ پی ها تو این سری DV6 پر فروش تر از همیشه ظاهر شدن اونم فقط و فقط به خاطر گرافیک 6770 بود
که با همچون قیمتی حدود 900 میتونستی شما 6050 داشته باشی واقعا یه کار حرفه ای بود
اونم میبینی مشکل گرماش هم تا حد زیادی حل شده
بقیه ای که روی 540 کار کرده بودن مجبور شدن همه 555 رو سوار کنن رو سری جدید
هنوز هم اچ پی ها خرابی دارن تا حدودی ولی دیگه نه با گرما
شما از اون طرف بیا نگاه کن عمده مشکلی که بقیه با اسوس دارن چیه
صفحه کلید
درسته مشکل بزرگی هم هست
اما بقیه همه مناسب هست
لنوو هم برند خوبیه همه چیزش رو به راهه اما به نظر من نسبت به قیمتش اون قطعاتی که باید استفاده کنه نمیکنه
من خودم هروقت بخوام پیشنهاد بدم ریز میشم تو جزئیات و در نهایت سعی میکنم از دو برند پیشنهادم بیرون نره
و همیشه بهترین چیزی که میشه گرفت رو پیشنهاد بدم با اینحال در آخر کسی که انتخاب کننده هست خوده خریداره
و اینبار 100 ام هست که میگم تحت تفکر کسی نباید انتخاب کرد
اما بابت سونی و توشیبا
توشیبا هم از اون برندهای خوبه خداییش ولی من یکی از این کانفیگاش خوشم نمیومد که حالا جدیدا مثل اینکه با بقیه همگام شده
و اینکه جای خودش رو تو بازار ایران باز نکرد نمیدونم چرا
ولی یه چیزی دیگه ای هم که هست هیچوقت از طراحی های توشیبا خوشم نیومد (یه لپتاپشو دیدم دقیقا مربع هست)
اما سونی یکی از بهترین لپ تاپ های کلاسیک میشه گفت بهش
مثل رولز رویس میمونه بین ماشینها
همیشه خدا که تو کانفیگ از بقیه عقبه
تو قیمت پیشگامه
اما خیلی ها هستن به خاطر کارشون حرفه شون یا علاقه شون به صفحه نمایشگر با کیفیت از این برند میخرن
معمولا کسایی که سونی میخرن زیاد باهاش کار خفنی نمیکنن که بخواد خراب بشه یا نه
به طور مثال یه نگاهی به سیستم کولینگش بندازید متوجه میشید چرا هنوز تو یه سری فازهای خاص مونده
چرا سعی نمیکنه کانفیگ رو بالاتر ببره و غیره
همیشه خدا محصولات سونی کم کارایی ترین محصولات بودن
کیفیتشون خیلی خیلی خوبه ولی کارایی نه
کلا شما بخوای لپ تاپ ها سونی رو واسه انواع کارها دسته بندی کنی نمیتونی
فقط یه دسته اونم تصویر خوب
موفق باشید

mamooshe
16-11-2011, 17:30
یک فروشنده یک دفعه حرف خوبی بهم زد!
گفت لب تاپی که فروش زیاد باشه تعمیرکارها می گند خرابیش زیاده!!
متوجه شدید یعنی چی؟
یعنی لب تاپ وقتی زیاد توی بازار ایران بفروش میره خوب طبیعتا زیاد هم به تعمیرگاه برده میشه و بهمین دلیل تعمیرکارها می گند خرابیش زیاده!!
ولی یک توصیه دوستانه!
اول سونی ، دوم ایسوز ، سوم هیچی!
سراغ برندهای دیگه نرو ، چون معلوم نیست پشتیبانیشون چطور باشه
من یک ایسوز A52JT خریدم با گارنتی مادایران حدود 3 ماه پیش! حدودا 1 تومن!
تا حالا که خدارا شکر عالی بود و مثل اسب کار کرده
ایسوز برند فوق العادیه چون اولا مادربردش و کارت گرافیکش را خودش تولید می کنه و حسابی تجربه داره توی این زمینه ها ولی بقیه برندها مادربردهاشون را از شرکت های دیگه مثلا گیگا یا .... میگیرند
به هر حال امیدوارم یک جنس خوب بگیری
یاعلی

KING_DESIGNER2
16-11-2011, 17:42
سلام و تشکر باری راهنمایی مفدیتون جناب zilenevis

چرا باید این لپتاپ ها با کیفیت پایینتر رو خرید؟ چون کانفیگ بالا دارند و با کمی مواظبت بیشتر و همراهی میشه به سلامت هم به مقصد رسید
حرفت درسته ولی اچ پی مادرزاد مشکل داره حالا این سری DV 6 خوب بوده چه تضمینی هست دوباره به روال سابق برنگرده ؟ اگه بحث خرید ه مباشه خدایی همین الان حاضرم 6050 رو بخرم ولی چون بحث گارانتی و مرجوعی ( در پایینتر اشاره خواهم کرد ) بود حقیقتا دست نگهداشتم.

من خودم تو خراب شدن کمترین مدلی که دیدم اسوس بوده که واقعا خرابی هم پیش میومده واسش یا خیلی جزئی بوده یا خیلی نادر یا دست کاربری بوده که قاشق بدی دستش بلایی سرش میاره که نتونی تشخیص بدی چی بوده
من با ایسوز مشکلی ندارم ولی خدایی اسم اچ پی که میاد دو دل میشم. چون ایسوزه خوبه تحقیق کردم و خوب بوده ولی روی صحبت کلی من با لنوو بودش و اینکه چرا افری از لنوو داده نمیشه .

حالا اینکه چرا اسوس یا اچ پی پیشنهاد میشه
اولا یه نگاهی به اون قیمت ها بنداز
بعد هم کانفیگ
و در مرتبه سوم کیفیته که تضمین کننده هست
کیفیت صفحه نمایش های لنوو مثلا به خوبی اچ پی یا اسوس نیست
ولی خوب یک خوبی که داره واقعا لپ تاپه ما یخوام که از لپتاپ به عنوان پی سی دسکتاپ استفاده کنیم قراره وقتی بیرون میریم و در دفتری جایی هستیم با این سیستم کار کنیم و باید به قول شما سگ جون وخر کار باشه که اگه افتاد چیزیش نشه من به شخصه یک کامپک دیدم که خیلی راحت از دست رفیقمون افتاد و گوشه سمت چپش نزدیک لولاهای موینتورش کنده شد و اسکلتش بیرون زد :31:

من یه سوال از شما دارم به نظرتون چندتا خرابی میشه از یه مدل لپتاپ داشت از برند اچ پی و اسوس که بعد همشو جمع کنن بفرستن ایران؟ جدیدترین مثالی که میتونم بزنم ورود مدل N55 اسوس به ایران بود همزمان با ورودش به بازارهای جهانی
یعنی من یکی از دوستان تو فروم گفت این مدل رو خریده شاخ در آوردم چون تاریخ رلیز به میلادی هنوز نرسیده بود
اگه دقت کنی در عنوان تاپیک عرض کردم که یا من اشتباه میکنم یا همچین مسئله ای وجود داره به هرحالا گه میدوسنتم که عنوان نمیکردم
راستش تو پایتخت با دوستم میرفتیم رفیقم رفت تو مغازه یک بنده خدایی ( اسم نمیارم) گفت ایشون رفیقمون هستن و اشناییت داد که اگه خواستم بخرم هوامو داشته باشه
همون جا به طرف گفتم اقا لپ تاپ مرجوعی هم داری ؟
خدا شاهده عین واقعیته : گفت اینهایی که میبینی تو ویترینه همشون ریفره کسی بخواد بهش میدیم
خدا شاهده میگم باور کنی.
شش تا لپتاپ ایسوز بود مدلهاشو نمیدونم ولی گفت و واقعا موندم.

هنوز هم اچ پی ها خرابی دارن تا حدودی ولی دیگه نه با گرما :31: خوب شما فرمودید ایسوز لپ تاپ خوبیه مگه اینکه کاربر ناوارد باشه منم تایید میکنم و حرفت واقعا درسته ولی الان میفرمایید که اچ پی هم خرابی داره..خوب چرا باید یک همچین برندی رو فراگیر کرد که پس فردا باید بندازیمش تو تعمیرگاه ؟؟؟
چرا با وجود ایسوز باید افری از این برند بدهیم ؟ این برای من قابل هضم نیست.
به قول ضرب المثل معروف : با داشتن اب چرا دیم ؟

شما از اون طرف بیا نگاه کن عمده مشکلی که بقیه با اسوس دارن چیه
صفحه کلید
درسته مشکل بزرگی هم هست
اما بقیه همه مناسب هست
احسنت خوشم اومد من اخپهل گیر دادن به ایسوز نیستم اتفاقا یک مدلی هم تازیگها زیر دستم بود و با صفحه کلیدش اصلا مشکلی نداشتم.

لنوو هم برند خوبیه همه چیزش رو به راهه اما به نظر من نسبت به قیمتش اون قطعاتی که باید استفاده کنه نمیکنه
ایا این درسته که بگیم پول قطعاتشو خرج استحکام کرده ؟

توشیبا هم از اون برندهای خوبه خداییش ولی من یکی از این کانفیگاش خوشم نمیومد که حالا جدیدا مثل اینکه با بقیه همگام شده
و اینکه جای خودش رو تو بازار ایران باز نکرد نمیدونم چرا
پس چرا فراگیر نمیشه ؟ علتش این نیست که توی تمام تاپیکها فقط صحبت از دل هست و ایسوز و اچ پی و... حالا ینکه در تاپیک مشکلات هم فقط صحبت از اچ پی و ایسوز و ... هست ؟ درواقع با افر دادن از محصولات بی کیفیت اچ پی فقط یک نفر این وسط نفع میکنه و اون هم فروشنده و وارد کننده هستش.

به هرحال ممنون.

---------- Post added at 07:42 PM ---------- Previous post was at 07:37 PM ----------

یک فروشنده یک دفعه حرف خوبی بهم زد!
گفت لب تاپی که فروش زیاد باشه تعمیرکارها می گند خرابیش زیاده!!
متوجه شدید یعنی چی؟
یعنی لب تاپ وقتی زیاد توی بازار ایران بفروش میره خوب طبیعتا زیاد هم به تعمیرگاه برده میشه و بهمین دلیل تعمیرکارها می گند خرابیش زیاده!!
ولی یک توصیه دوستانه!
اول سونی ، دوم ایسوز ، سوم هیچی!
سراغ برندهای دیگه نرو ، چون معلوم نیست پشتیبانیشون چطور باشه
من یک ایسوز A52JT خریدم با گارنتی مادایران حدود 3 ماه پیش! حدودا 1 تومن!
تا حالا که خدارا شکر عالی بود و مثل اسب کار کرده
ایسوز برند فوق العادیه چون اولا مادربردش و کارت گرافیکش را خودش تولید می کنه و حسابی تجربه داره توی این زمینه ها ولی بقیه برندها مادربردهاشون را از شرکت های دیگه مثلا گیگا یا .... میگیرند
به هر حال امیدوارم یک جنس خوب بگیری
یاعلی
سلام
یعنی چی ؟
یعنی تو این مملکت لنوو فروش نمیره ؟ سامسونگ فروش نمیره ؟
من مشکلم با قطعات و عمر این دستگاههاست..
الان اچ پی رو دوستمون فرمودند مشکل داره. این دوستمون این کاره هستش و حرفش درسته ولی خوب اگر واقعا اچ پی خرابه چرا باید افر بدیم ؟ چرا اصلا باید وارد بشه ؟ من توی این فروم که هیچی ! توی فرومهای خارجی هم رفتم و دیدم ه نوت بوکی مشکلات خودشو داره ( حتی سه مورد ترکیدن باطری توشیبا دیدم ) ولی چه فایده بازم اچ پی رکورددار خرابیها بوده . درسته کانفیگ بالا میده ولی مستقیم از درب خونه باید ببریش تعمیرگاه.
منم ایسوزو قبول دارم ولی نه ایسوزی که داخل ایران فروش میره.
چون خدایی با دیدن مرجوعی ها حالم گرفت. فقط + توجه کن + فقط در مورد لنوو تا حالا چیزی نشنیدم که بازم میرم دوباره تحقیق کنم.

مملکت گل و بلبله دیگه.
یا علی

Xilevens
17-11-2011, 01:16
حرفت درسته ولی اچ پی مادرزاد مشکل داره حالا این سری DV 6 خوب بوده چه تضمینی هست دوباره به روال سابق برنگرده ؟ اگه بحث خرید ه مباشه خدایی همین الان حاضرم 6050 رو بخرم ولی چون بحث گارانتی و مرجوعی ( در پایینتر اشاره خواهم کرد ) بود حقیقتا دست نگهداشتم.
ببین امروزه بحثی پیش اومده که دیگه نمیشه گفت فلان برند پیشتاز تو بازار
ولی هنوز بعضی ها هستن رتبه بندی میکنن
مثلا یکی بگه میخوام لپتاپ بخرم واسه بازی
میگه لپتاپ میخوای؟ اپل بخر اپل اینقد خوبه
میگی واسه کار مهندسی میخوام
اپل خیلی خوبه اپل عالیه
میگی واسه استفاده به عنوان تراز پایه میز
میگه اپل بخر عالیه خوبه فلانه امریکاییه
همین ادم وقتی اپل میدی دستش تو دسکتاپ دنبال my computer میگرده (جدا میگم)
الان بحث برند نیست
بحث مدله
شما برای خرید باید ببینی مدل چجوریه مدل به مدل بسنجی
حتی بدترین برندها در میانگین مدلهایی میزنن که خیلی خوب میصرفه
همین 6050 که شما داری میگی خیلی ها آرزوشونه گیرشون بیاد بخرن (دیدی سلام مارو بهش برسون)
درسته این اچ پی گارانتی با پدر مادری نداره اما مرجوعی من ازش نشنیدم

ولی خوب یک خوبی که داره واقعا لپ تاپه ما یخوام که از لپتاپ به عنوان پی سی دسکتاپ استفاده کنیم قراره وقتی بیرون میریم و در دفتری جایی هستیم با این سیستم کار کنیم و باید به قول شما سگ جون وخر کار باشه که اگه افتاد چیزیش نشه من به شخصه یک کامپک دیدم که خیلی راحت از دست رفیقمون افتاد و گوشه سمت چپش نزدیک لولاهای موینتورش کنده شد و اسکلتش بیرون زد
اول شما باید ببینی اون لپتاپ نیازتو تامین میکنه
بعد بگی خورد زمین میشکنه یا نه
بیشتر مواقع یه لپتاپ همه چیزو نداره
و یه سری چیز رو باید فدای یه سری دیگه کرد

اگه دقت کنی در عنوان تاپیک عرض کردم که یا من اشتباه میکنم یا همچین مسئله ای وجود داره به هرحالا گه میدوسنتم که عنوان نمیکردم
راستش تو پایتخت با دوستم میرفتیم رفیقم رفت تو مغازه یک بنده خدایی ( اسم نمیارم) گفت ایشون رفیقمون هستن و اشناییت داد که اگه خواستم بخرم هوامو داشته باشه
همون جا به طرف گفتم اقا لپ تاپ مرجوعی هم داری ؟
خدا شاهده عین واقعیته : گفت اینهایی که میبینی تو ویترینه همشون ریفره کسی بخواد بهش میدیم
خدا شاهده میگم باور کنی.
شش تا لپتاپ ایسوز بود مدلهاشو نمیدونم ولی گفت و واقعا موندم.
ریفر در ایران هست من نمیگم نیست ولی نه همه
تو ایران علاوه بر ریفر جدای بحث لپتام محصولات کاستوم و اکسپایرد هم هست که تشخیص این موارد از هم سخته واقعا

خوب شما فرمودید ایسوز لپ تاپ خوبیه مگه اینکه کاربر ناوارد باشه منم تایید میکنم و حرفت واقعا درسته ولی الان میفرمایید که اچ پی هم خرابی داره..خوب چرا باید یک همچین برندی رو فراگیر کرد که پس فردا باید بندازیمش تو تعمیرگاه ؟؟؟
چرا با وجود ایسوز باید افری از این برند بدهیم ؟ این برای من قابل هضم نیست.
به قول ضرب المثل معروف : با داشتن اب چرا دیم ؟
یه اشتباهی کردم من درست توضیح ندادم اینو
اولا خرابی های اچ پی موارد مهمی نبود
مهمترینش اشکال در هاردهای 1 ترابایتی بود که اون هم فراگیر نبود
بقیه موارد هم خیلی کم بوده
عمده چیزی که من دیدم و شنیدم اشکالاتی بوده که لپتاپ با نرم افزارها یا ویندوز پیدا میکرده که با یه ریکاور کردن یا تعویض ویندوز رفع میشده که موارد زیادی هم نبوده
همین اسوس که من گفتم تا 1 سال یا 1 سال و نیم پیش بعضی مدلهاش گهگاه تو ویندوز قفل میکردن واسه چند لحظه کوتاه
که من اینو دنبال کردم هیچ جایی تو اینترنت ندیدم از کسی هم پرسیدم میگفتن مگه میشه مشکل مربوط به سخت افزار باشه
در حالیکه همین سخت افزار و کانفیگ رو بقیه لپتاپ ها هست منم به خیال اینکه توهم زدم زیاد پیش نگفرتم این موضوع رو
اما حالا نه ما همچین موضوعاتی نداریم

ایا این درسته که بگیم پول قطعاتشو خرج استحکام کرده ؟
آره شاید بشه گفت سخت حونیش بیشتر خرج میبره اما نه اونقدر
یه کم هم این قیمت در ایران بالاتره و اونو باید مدیون وارد کننده ها و فروشندگان حبیب ا... باشیم

پس چرا فراگیر نمیشه ؟ علتش این نیست که توی تمام تاپیکها فقط صحبت از دل هست و ایسوز و اچ پی و... حالا ینکه در تاپیک مشکلات هم فقط صحبت از اچ پی و ایسوز و ... هست ؟ درواقع با افر دادن از محصولات بی کیفیت اچ پی فقط یک نفر این وسط نفع میکنه و اون هم فروشنده و وارد کننده هستش.
فراگیر نمیشه که خب مساله ای هست
باید وارد بشه توسط یه شرکت
تبلیغ بشه
چند سری فروش بره بررسی بشه خدمات اون شرکت هم تو فروش های بعدی نقش بازی میکنه
بعد یه نفر بیاد به یکی دیگه بگه توشیبا هم خوبه من دارم یا من دیدم اینم کانفیگشه اینم قیمتش
وقتی به این گستردگی نیست که نمیشه روش مانور داد
به قول بنده خدایی آدم مرده که نیاز به حمایت نداره
در ضمن یه چیز بگم تا طرفدارای اچ پی سر نرسیدن هممون رو بزنن که محصولات اچ پی هم با کیفیت هستن
هم خوب و حتی در بعضی مدل های میبینید زیبایی ظاهری با نقش های روی لپتاپ تکمیل شده

اما یه چیزی دیگه هم هست اینه که مثلا میگن اسوس اچ پی یا سونی بیشترین آمار خرابی رو داشته منظور این نیست که شما بخریش بشینی پشتش و هر لحظه منتظر باشی که الاناست یه بلایی سرش بیاد پس ببینم قراره چی بشه
نه
این یه درصد هست
و بالاتر از درصد میشه گفت شانسه
شاید خراب بشه شاید نشه
حالا یکی با احتمال 59 درصد اون یکی با احتمال 50
البته اینم دلیل نمیشه توکلت علی ا... ی خرید کنیم

موفق باشید