PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ریست شدن قبل از بالا آمدن دستگاه

techno_magical
05-11-2011, 14:14
سلام دوستان.یه مشکل جدی و نگران کننده.
دوستان من یه هارد 500 دارم که تقریبا پره .خوب کار می کرد اما جدیدا وقتی دستگاه رو روشن می کنم ، قبل از اینکه صفحه بایوس بالا بیاد و حتی مانیتور روشن بشه،یه دو سه بار ریست میشه(از صدای سی دی رام و اینها می فهمم که ریست میشه) بعد روشن میشه.این مدت هم تماما چراغ هارد روشنه(جلوی کیس).وقتی هارد رو از دستگاه بکشم،بدون مشکل تا صفحه بایوس بالا میاد.به نظر شما مشکل از هارده؟یا خالیش کنم و ویندوز رو عوض کنم درست میشه؟من اطلاعاتم واسم خیلی مهمه.در ضمن،هاردم گارانتی تعویض داره.
لطفا کمکم کنید.

techno_magical
05-11-2011, 15:52
ویندوز رو عوض کردم ، درایو سی رو هم فرمت کردم درست نشد.فقط دوسه بار ریست میشه و بعد سالم میاد بالا و مثل ساعت کار میکنه.نیم سوز نشده باشه؟من کلی اطلاعات توش دارم.الانم که هارد گرون شده نمیشه رفت خرید.خواهشا یکی کمک کنه.

jafarian
05-11-2011, 16:00
یکی ازعللش امکان داره از هاردتون باشه اول از همه یک عکس به وسیله برنامه hwinfo32 ازتپ sensor برنامه این قسمت قراربدین کامل درمرحله بعد بایوس مین آپدیت کنید هارد خودتون به وسیله برنامه Active SMART یا که HDInspector چک کنید که اگر موردی داشته باشه نمایش میده عمر هارد درمرحله بعدم با برنامه HDD Regenerator 2011 تحت بوت هارد خودتون بزارین زیر اسکن تا کامل اسکن بشه اگر بد سکتور داشته باشه رفع بشه ازکمبود برقم این مورد امکان داره پیش بیاد ازاخرسزم درایوهای خودتون بابرنامه HDD Low Level Format Tool فرمت کنید اول عکس پس قرار بدین اینجا :20:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

techno_magical
05-11-2011, 18:30
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
یکی ازعللش امکان داره از هاردتون باشه اول از همه یک عکس به وسیله برنامه hwinfo32 ازتپ sensor برنامه این قسمت قراربدین کامل درمرحله بعد بایوس مین آپدیت کنید هارد خودتون به وسیله برنامه Active SMART یا که HDInspector چک کنید که اگر موردی داشته باشه نمایش میده عمر هارد درمرحله بعدم با برنامه HDD Regenerator 2011 تحت بوت هارد خودتون بزارین زیر اسکن تا کامل اسکن بشه اگر بد سکتور داشته باشه رفع بشه ازکمبود برقم این مورد امکان داره پیش بیاد ازاخرسزم درایوهای خودتون بابرنامه HDD Low Level Format Tool فرمت کنید اول عکس پس قرار بدین اینجا
اولا مرسی.ثانیا این عکس.ثالثا،کدوم یکی از این کارا که در ادامه گفتین روی هارد انجام بدم ممکنه به اطلاعات صدمه بزنه؟چون من اطلاعات هاردم رو لازم دارم...

EXTREME
05-11-2011, 21:09
این مشکل اگه با تعویض ویندوز حل نیشه سخت افزاری هست
شما یک بار بایوس مین رو دیفالت کنید و اگه وارد ویندوز میشین بایوس مین رو آپدیت کنید
درست نشد یا از دمای بالای قطعات هست
یا رم ممکنه مشکل پیدا کرده باشه که احتمالش کمه
سی پی یو رو دربیارین و دوباره جا بزنید
میتونه از پاور هم باشه
هارد هم احتمالش کمه چون تو موقع بوت این اتفاق نمیفته و تو پست اسکرین و آرم مین هست
همچنین شما تونستین ویندوز نصب کنین پس احتمال هارد و رم کمتره

techno_magical
05-11-2011, 22:34
فقط یه چیزی یادم رفت بگم که تمام این مشکلات قبل بوق مخصوص استارت بایوس و این صحبت ها هست.بوق که زده میشه یعنی سیستم بالا اومده و همه چیز حله...الان دارم با hdd generator اسکن می کنم.بایوس رو هم چشم آپدیت می کنم.خطر نداره که این بایوس آپدیت کردن؟(یعنی ریسک بالا نداره که؟)

EXTREME
05-11-2011, 22:42
نه اگه اصولی باشه مشکلی نداره

techno_magical
05-11-2011, 22:48
ورژن بایوس چک شد.با آخرین ورژن سایت ایسوس مطابقت داره.خلاصه اینکه بایوس آپدیته.تا اینجا 53% هارد هم بدون هیچ مشکلی اسکن شده و هیچ چیز بدی (ماشالله)توش نیست...

EXTREME
05-11-2011, 22:51
ورژن بایوس چک شد.با آخرین ورژن سایت ایسوس مطابقت داره.خلاصه اینکه بایوس آپدیته.تا اینجا 53% هارد هم بدون هیچ مشکلی اسکن شده و هیچ چیز بدی (ماشالله)توش نیست...
فکر نکنم مشکل از هارد و رم باشه چون تو موقع بوت این مشکل پیش نمیاد همچنین شما ویندوز رو بدون مشکل نصب کردین مدل مینتون رو دقیق بگین
و با نرم افزار cpu-z ورژن بایوستون رو هم به من بگین

techno_magical
05-11-2011, 23:41

---------- Post added at 11:39 PM ---------- Previous post was at 11:39 PM ----------

اینم نوع مادر بورد و بایوسش.با نرم افزار ایسوس آپدیت

---------- Post added at 11:39 PM ---------- Previous post was at 11:39 PM ----------

---------- Post added at 11:41 PM ---------- Previous post was at 11:39 PM ----------

راستی،من از اونجایی میگم مشکل هارده چون برق هارد رو که می کشم مشکل حل میشه(طی آزمایشات شخصی)

EXTREME
06-11-2011, 00:13

---------- Post added at 11:41 PM ---------- Previous post was at 11:39 PM ----------

راستی،من از اونجایی میگم مشکل هارده چون برق هارد رو که می کشم مشکل حل میشه(طی آزمایشات شخصی)
شما مگه نکفتین ویندوز رو عوض کردین ؟

techno_magical
06-11-2011, 12:21
چرا.عوض کردم.چطور؟

EXTREME
06-11-2011, 20:19
چرا.عوض کردم.چطور؟
موقع عوض گردن ویندوز روون ویندوز نصب شد ؟
مشکلی نبود ؟
هنگ نکرد یا بلو اسکرین نیومد و از این قبیل مشکلات ؟

techno_magical
06-11-2011, 22:08
هیچ مشکلی...تازه دوبار هم نصب کردم.یک بار فقط سی رو فرمت کردم،یکبار سی رو دیلیت و مجددا ساختم و ویندوز نصبیدم.بی هیچ مشکلی.

EXTREME
06-11-2011, 22:26
هیچ مشکلی...تازه دوبار هم نصب کردم.یک بار فقط سی رو فرمت کردم،یکبار سی رو دیلیت و مجددا ساختم و ویندوز نصبیدم.بی هیچ مشکلی.
وقتی ویندوز بدون هیچ مشکلی نصب بشه 80 الی 90 درصد هارد و رم سالمن

masoodinfo
09-11-2011, 21:06
سلام
به نظر من هارد رو با یه سیستم دیگه تست کن و مین رو با یه هارد دیگه!!
هاردتون IDE هست یا SATA ؟هر کدوم هست جای کابل دیتا رو جابه جا کنید به آی دی ای یا ساتای دیگه بزنید!!!

مشکل رو از مین میگم چون شاید این پورت ها مشکل دارن.چون میگید وقتی از برق می کشید یعنی عملا از پورت های مذکور استفاده نمی کنید!!
راحترین راه پس از تست تعویض جای ورودی کابل ها ،تست هارد بایه سیستم دیگه هست.

shahinfarasystem
13-11-2011, 10:11
سلام برادر

به نظرمنم هارد مشکل نداره

یه چیزی تو کار خود ویندوز اختلالی چیزی نیست
مثلا وقتی ویندوز میاد بالا وسط کار هنگ کنه با ریست شه با بلو اسکرین بده یامثلا سیستمت کند شده باشه

هیچ کدوم از این مشکلاتو نداری؟

techno_magical
14-11-2011, 20:48
به نظر من هارد رو با یه سیستم دیگه تست کن و مین رو با یه هارد دیگه!!
هاردتون IDE هست یا SATA ؟هر کدوم هست جای کابل دیتا رو جابه جا کنید به آی دی ای یا ساتای دیگه بزنید!!!

مشکل رو از مین میگم چون شاید این پورت ها مشکل دارن.چون میگید وقتی از برق می کشید یعنی عملا از پورت های مذکور استفاده نمی کنید!!
راحترین راه پس از تست تعویض جای ورودی کابل ها ،تست هارد بایه سیستم دیگه هست.
هارد ساتا هست.الان دسترسی به مین و هارد دیگه ندارم اما چشم.

سلام برادر

به نظرمنم هارد مشکل نداره

یه چیزی تو کار خود ویندوز اختلالی چیزی نیست
مثلا وقتی ویندوز میاد بالا وسط کار هنگ کنه با ریست شه با بلو اسکرین بده یامثلا سیستمت کند شده باشه

هیچ کدوم از این مشکلاتو نداری؟
خیر.بلو اسکرین در حد 1در صد که واسه همه پیش میاد.فقط همون بالا اومدن اول مشکل هست.که هنوز هم حل نشده.

shahinfarasystem
16-11-2011, 10:57
فقط یه چیزی یادم رفت بگم که تمام این مشکلات قبل بوق مخصوص استارت بایوس و این صحبت ها هست.بوق که زده میشه یعنی سیستم بالا اومده و همه چیز حله...الان دارم با hdd generator اسکن می کنم.بایوس رو هم چشم آپدیت می کنم.خطر نداره که این بایوس آپدیت کردن؟(یعنی ریسک بالا نداره که؟)

مشکل عجیبیه

اومدم الان بنویس به خاطر شرایط بوق که میگی مشکل از رم نیست
اما بازم قطهعی نمیتونم بگم

این دو تا کارم یه امتحانی میکنی:

1) کابل های هاردتو کلا جدا کن بعد یه 10 باری سیستم رو ریست دستی بکن بذار هر دفعه تا اونجایی که میخواد بره اطلاعات رو بخونه از رو هارد بیاد بالا.....
ببین تو این 10 بار که هارد وصل نیست اصلا مشکلت تکرار نمیشه؟؟؟

2) کابل دیتا و برق هاردتو یه دور عوض کن هم خود کابل رو هم جایی که به مادر برد وصلش میکنی

3) بعد ببین چند وقته به این مشکل برخوردی؟؟؟قبلا نبود همچین چیزی؟؟؟

منتظر جواب 3 سوال هستم برادر

techno_magical
27-11-2011, 22:55
صرفا جهت اطلاع :
دوستان مشکل من حل شد.اما نه از طریق علم و فن و اینا.کلا دستگاه جنی شده بود.
یک بار قبلا کل قطعات رو جدا و مجددا سرهم کرده بودم اما نتیجه نگرفتم.
اینبار دوباره این کارو کردم(مخصوصا رو کارت گرافیک مانور دادم) و نتیجه گرفتم.
با تشکر از همه دوستان.همونطور که می دونید ، بعضی وقتا بعضی چیزا علمی نیست ...