PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : FIFA Ballon d'Or 2011 | توپ طلا، بهترین مربی و تیم منتخب فیفا

nw_nk
26-10-2011, 16:19
اعلام لیست 50 نامزد دریافت توپ طلا؛ 10 بازیکن از بارسا و 5 نامزد از رئال

درمرحله بعد و در روز اول نوامبر این لیست 50 نفره به لیستی 23 نفره تقلیل خواهد یافت

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سایت گل- بارسلونا تیمی است که بیشترین نماینده را در میان 50 نامزد نهایی دریافت توپ طلا دارد.

10 بازیکن بارسلونا نام خود را در فهرست 50 نامزد نهایی دریافت توپ طلای سال 2011 می بینند: لیونل مسی، آندرس اینیستا، سسک فابرگاس، چابی ارناندس، جرارد پیکه، کارلس پویول، داوید ویا، دانی آلوس، اریک آبیدال و الکسیس سانچس این 10 بازیکن تیم کاتالان هستند که شانس کسب این جایزه را دارند

این درحالی است که در ابتدا نام الکسیس سانچس دراین لیست دیده نمی شد، چرا که نام او به عنوان یکی از بازیکنان بارسلونا رد نشده بود و به لطف درخششی که در سال گذشته در اودینزه و تیم ملی شیلی داشت، نام او در لیست تیم ایتالیایی رد شده بود.

از رئال مادرید هم 5 نامزد برای دریافت این جایزه برگزیده شده اند: مسعوت اوزیل، کریستیانو رونالدو، ژابی آلونسو، سامی خدیرا و ایکر کاسیاس

در این لیست نام بازیکنانی همچون داوید سیلوا هم دیده می شود و سایر نامزدهای مطرح برای دریافت این جایزه عبارتند است: شواین اشتایگر، لام، گومز ، توماس مولر، ریبری، کلوزه، اسنایدر، فان پرسی، روبن ، فان درفارت، ساموئل اتوئو، سرخیو آگوئرو، لوئیس سوارس، دیگو فورلان، چیچاریتو، وین رونی، نیمار، آنتونیو دی ناتاله

در روز اول نوامبر مسئولان کمیسیون فوتبال با انجام رای گیری با حذف تعدادی از این نامزدها لیستی 23 نفره را ارائه خواهند کرد و در روز پنجم دسامبر، سه نامزد نهایی دریافت این جایزه معرفی خواهند شد. مراسم معرفی برترین بازیکن سال فیفا در روز نهم ژانویه 2012 در زوریخ و رد سال فیفا برگزار خواهد شد.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

By Ghazal Ziari

2011/10/26

nw_nk
26-10-2011, 16:39

Previous Winners

Player of the year
Lionel MESSI ARG

Player of the year
MARTA BRA

FIFA Men’s Football Coach of the Year
Jose MOURINHO POR

FIFA Women’s Football Coach of the Year
Silvia NEID GER

FIFA Presidential award
Desmond Tutu

FIFA Fair Play Award
Haiti’s U-17 women’s national team

FIFA Women’s World Player of the Year

FRA
Sonia BOMPASTOR
GER
Kerstin GAREFREKES
BRA
MARTA
JPN
Aya MIYAMA
USA
Alex MORGAN
FRA
Louisa NECIB
JPN
Homare SAWA
SWE
Lotta SCHELIN
USA
Hope SOLO
USA
Abby WAMBACH

FIFA Women’s Football Coach of the Year

FRA
Bruno BINI
MEX
Leonardo CUELLAR
SWE
Thomas DENNERBY
FRA
Patrice LAIR
GER
Maren MEINERT
ENG
Hope POWELL
JPN
Norio SASAKI
AUS
Tom SERMANNI
SWE
Pia SUNDHAGE
ESP
Jorge VILDA

nw_nk
27-10-2011, 15:06
نیمار: نامزد شدن برای توپ طلا ثابت کرد در لیگ برزیل هم دیده می شوم

این ملی پوش 19 ساله برزیلی یکی از 50 نامزد کسب توپ طلای فیفاست، جایزه ای که برنده آن روز 9 ژانویه آینده مشخص خواهد شد

سایت گل- نیمار، ستاره جوان سانتوس، اعلام کرد قرارگرفتنش در بین نامزدهای توپ طلای فیفا نشانه پیشرفت فوتبال برزیل است.

به گزارش ال موندو دپورتیوو، این ملی پوش 19 ساله برزیلی یکی از 50 نامزد کسب توپ طلای فیفاست، جایزه ای که برنده آن روز 9 ژانویه آینده مشخص خواهد شد.

نیمار که در چند ماه اخیر شایعات زیادی در مورد پیوستنش به رئال مادرید و بارسلونا منتشر شده، یکی از آینده دار ترین ستاره های جوان فوتبال دنیا محسوب می شود.

رونالدو، ستاره سابق فوتبال برزیل، اعلام کرد نیمار برای اینکه به بازیکن بهتری تبدیل شود، باید به اروپا برود اما ستاره جوان سانتوس معتقد است لیگ برزیل یکی از بهترین لیگ های دنیاست.

او در گفتگو با خبرنگاران گفت:" نامزدی من نشان دهنده ارزش و اعتبار لیگ برزیل است. ما برای اینکه دیده شویم نیاز به ترک این لیگ نداریم.

من هرگز به اینکه بهترین بازیکن دنیا شوم، فکر نمی کنم. تنها تلاش می کنم بهترین بازی ام را برای پیروزی تیمم به نمایش بگذارم.

اما از این اتفاق بسیار خوشحالم و امیدوارم در لیست های بعدی هم باشم."

او همچنین تاکید کرد که دوست دارد همچنان برای سانتوس بازی کند.

" من همیشه با تمام وجود برای سانتوس بازی می کنم و آرزویم ماندن در این باشگاه است. من دو بار پیشنهادهای ارائه شده را رد کردم تا در این باشگاه بمانم. امیدوارم بتوانم به تاریخ سازی هایم در سانتوس ادامه بدهم."

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدBy Behnam Jafarzadeh

2011/10/27

---------- ویرایش:

رونالدوی برزیلی: اگر نیمار در رئال بود، در جمع 3 نامزد نهایی توپ طلا قرار می گرفت

اسطوره فوتبال برزیل در صحبتهایی درمورد شانس بیشتر نیمار برای فتح توپ طلا در صورت حضورش در رئال مادرید صحبت کرده

سایت گل – رونالدو، اسطوره فوتبال برزیل معتقد است که در صورتی که نیمار، توپ طلای سال 2011 را مال خود کند، یکی از رویاهایش محقق خواهد شد و به این نکته اشاره کرده که اگر این ستاره 19 ساله در رئال توپ می زد، شانس بیشتری برای فتح این جایزه داشت

نیمار 19 ساله روز سه شنبه نامش را در جمع 23 نامزد نهایی دریافت این جایزه دید. این درحالی است که او چند روز پیش 4 گل تماشایی را وارد دروازه تیم اتلتیکو پارانائنسه نموده بود

رونالدو که مدیریت حق تصویر این ستاره جوان را برعهده دارد، هیچ شکی در موفقیتهای آتی نیمار در دنیای فوتبال ندارد. او معتقد است که ادامه حضور نیمار در لیگ برزیل، تنها مانع پیش روی نیمار برای ناکامی در کسب عنوان یکی از بهترین های دنیاست.

رونالدو در صفحه تویئترش دراین باره نوشت:« مقایسه کردن غیرممکن است ولی به نظر من اگر نیمار، همان بازی های فصل گذشته اش را با پیراهن رئال برگزار می کرد، قطعا نامش را در میان سه نامزد نهایی دریافت توپ طلای سال 2011 می دید.»

اسطوره سابق تیمهای بارسلونا، رئال و اینتر در ادامه از علاقه فراوانش برای آنکه جایزه توپ طلای فیفا در سال 2011به نیمار برسد پرده برداشت و گفت:« اگر این اتفاق بیفتد فوق العاده خواهد بود.»

این درحالی است که درماه های اخیر سران دو باشگاه رئال و بارسا تلاش زیادی برای جذب نیماز انجام دادند ولی این ستاره برزیلی در نهایت تصمیم گرفته که دست کم تا ابتدای سال 2012 در سانتوس بماند.

نیمار اکنون برای اولین بار در تاریخ کارنامه ورزشی اش نام خود را در جمع 23 نامزد نهایی دریافت توپ طلای فیفا می بیند.

دراین لیست تنها یک بازیکن برزیلی دیگر قرار دارد که دانیل آلوس، مدافع برزیلی بارساست

By Ghazal Ziari

2011/11/2

بردیا
27-10-2011, 16:25
6بازیکن فعلی بایرن+کلوزه

Dr.FANOOS
28-10-2011, 00:18
شاید قضاوت زود باشه اما با توجه به فصل گذشته می شه حدس زد که به احتمال زیاد مجددا مسی و ژاوی و رونالدو
جزو 3 نامزد نهایی خواهند بود ...
و با توجه به فینال ومبلی می شه گفت که در نهایت کی انتخاب می شه ...

:5:

nw_nk
31-10-2011, 18:30
كي‌روش: رأي من ليونل مسي/ منچستر دوباره با فرگوسن اوج مي‌گيرد

به بارسلونا برويد مردم گوارديولا را بهترين مي‌دانند، در مادريد مورينيو را. نظر من چه اهميتي دارد. مهم اين است مردم چه فكر مي‌كنند

سايت گل ـ كارلوس كي‌روش سرمربي پرتغالي تيم ملي ايران در مصاحبه خواندني با ايسنا به سوالات محسن معتمدكيا خبرنگار ارشد اين خبرگزاري پاسخ داده است. سايت گل بخش‌هاي جذاب‌تر اين گفت‌وگو را انتخاب و بازنشر كرده است. يقينا صحبت‌هايي كه كي‌روش درباره بهترين بازيكن فعلي دنيا، آلكس فرگوسن و بهترين مربيان دنيا به زبان آورده است حاوي نكات جالبي است كه مرور آنها خالي از لطف نيست. بخوانيد:

** مراسم انتخاب بهترين بازيكن جهان به زودي در ماه‌هاي آينده برگزار مي‌شود. شما به چه كسي راي مي‌دهيد؟

فيفا با ارسال نامه‌اي از مربيان مي‌خواهد كه راي‌شان را اعلام كنند هنوز نامه‌اي براي من ارسال نشده است.

** پس از ارسال نامه راي شما چيست؟

ليونل مسي.

** جالب است كه رونالدو را انتخاب نمي‌كنيد! شما هم پرتغالي هستيد و هم زماني سرمربي رئال‌مادريد بوده‌ايد.

شما درباره بهترين بازيكن جهان پرسيديد و نه بهترين بازيكن پرتغالي دنيا.

** درباره شكست منچستريونايتد در داربي چه نظري داريد؟ برخي معتقدند سيتي امسال قهرمان جزيره مي‌شود.

درباره منچستريونايتد تنها مي‌توانم يك چيز بگويم اين كه ما دوباره بلند خواهيم شد و دوباره اوج مي‌گيريم.

** فرگوسن وارد 25 سال حضور در منچستر شد. ماه ديگر تولدش است، براي او چه پيامي داريد؟

من الكس را خيلي خوب مي‌شناسم و پس از چند سال كار كردن در كنار او به خوبي از روحيات او آگاهي دارم. اين مرد پر از تجربه است. پر از هيجان و علاقه است. اين كار يك مربي است كه هميشه رو به بالا حركت كند. زندگي همين است. ترديدي ندارم كه با تجربه، مهارت و ذهن قوي كه فرگوسن دارد باعث مي‌شود تيم بار ديگر اوج بگيرد. با در نظر گرفتن شخصيتي كه فرگوسن دارد به نظر من يك مثال بسيار بسيار خوب براي مربيان فوتبال در سراسر جهان است. متاسفانه بيشتر باشگاه‌ها از منچستريونايتد در اين زمينه الگو نمي‌گيرند. سرآلكس فرگوسن بخش عمده‌اي از داستان موفق باشگاه منچستريونايتد را تشكيل مي‌دهد. در اين 25 سال مي‌توانم به شما بگويم كه شرايط هميشه خوش و خرم نبوده است اما تفاوتي كه با بقيه وجود دارد اين است كه افرادي كه در باشگاه منچستريونايتد حضور دارند هيچ گاه از كار زياد خسته نمي‌شوند و وحشت نمي‌كنند، هيچ گاه مضطرب نمي‌شوند، اين قانون شماره يك باشگاه منچستريونايتد است. قانون شماره 2 منچستريونايتد اين است كه آن‌ها به افراد خودشان اعتماد مي‌كنند. چرا كه معقتدند افراد بومي و داخلي باشگاه توانايي و آمادگي بيشتري دارند كه كمك كنند.

** مورينيو را بهترين مربي جهان مي‌دانيد يا نه؟

عنوان بهترين مربي جهان از نظر من براي هوادران،‌ مردم و رسانه‌ها ساخته شده است. از نظر مردم مربي كه تيمش مي‌برد خوب است، مربي كه تيمش مي‌بازد بد است. هر كس عقايد خودش را دارد. يكي مي‌گويد تيمي كه مربي‌اش قهرمان اروپا شده بهتر است، ديگري نظر متفاوتي دارد. به بارسلونا برويد مردم گوارديولا را بهترين مي‌دانند، در مادريد مورينيو را. نظر من چه اهميتي دارد. مهم اين است مردم چه فكر مي‌كنند.

** اين را مي دانيم که استعداد عجيبي در يادگيري زبان داريد. اينکه در زمان حضور منچستريونايتد با هر بازيکن بر اساس زبان کشورشان صحبت مي کرديد، اين استعداد خدادادي را به خوبي نشان مي دهد. برنامه‌اي براي يادگيري زبان فارسي داريد؟

قدم اول من خريد كتاب و سي‌دي بوده كه انجام دادم و روزي پنج لغت جديد ياد مي‌گيرم. تاكنون كلمات سلام، خيلي ممنون، ان‌شاءالله، مرسي را ياد گرفته‌ام! و هر روز 5 لغت جديد ياد مي‌گيرم.

** به عنوان سوال آخر، در زمانهايي که درگير فوتبال نيستيد، در ايران چه کار مي کنيد؟

در ايران بيشتر به فوتبال فكر مي‌كنم اما در اوقات فراغت هم به خيابان مي‌روم و هم گردش مي‌كنم و لذت مي‌برم. كوه هم چند بار رفتم و از ديدن دره‌ها و كوهستان لذت مي‌برم.

2011/10/31

nw_nk
01-11-2011, 15:55
لیست 23نفره نامزدهای دریافت توپ طلای فیفا در سال 2011: 8 بازیکن از بارسا و 5 بازیکن از رئال

سه نامزد نهایی دریافت این جایزه روز پنجم دسامبر معرفی خواهند شد

سایت گل- هشت نماینده از بارسلونا و 5 نماینده از رئال مادرید. بدین ترتیب بارسا و رئال بیشترین نماینده را در لیست 23 نفره بازیکنان نامزد دریافت توپ طلای فیفای امسال دارند.

چندی پیش لیست 50 نامزد دریافت این جایزه منتشر شد و اکنون این لیست به 23 نفر تقلیل یافت.

در این میان نام بازیکنانی مثل پویول و الکسیسخط خورده است

مسی، چابی، اینیستا، پیکه، ویا، سسک، آلوس و آبیدال از بارسلونا و ایکر کاسیاس، خدیرا، اوزیل، ژابی آلونسو و کریس رونالدو از رئال درمیان نامزدهای دریافت این جایزه هستند

دربین 10 نامزد برتر دریافت عنوان برترین مربی سال هم نام ژوزه مورینیو، پپ گواردیولا و بیسنته دل بوسکه دیده می شود.

روز پنجم دسامبر، نام 3 نامزد اصلی دریافت این جایزه از میان این 23 نفر اعلام خواهد شد و مراسم اهدای جایزه توپ طلای فیفا در سال 2011 در روز نهم ژانویه در زوریخ انجام می شود.

لیست 23 نامزد دریافت توپ طلای فیفا در سال 2011 بدین ترتیب است

اریک آبیدال ، سرخیو آگوئرو، کریم بنزما، ایکر کاسیاس، کریستیانو رونالدو، دانی آلوس، ساموئل اتوئو، سسک فابرگاس، دیگو فورلان، آ«درس اینیستا، لیونل مسی، توماس مولر، نانی، نیمار، مسعوت اوزیل، جرارد پیکه، وین رونی، باستین شواین اشتایگر، وسلی اسنایدر، لوئیس سوارس، داوید ویا، ژابی آلونسو و چابی ارناندس

لیست 10 نفره مربیان برتر که نامزد دریافت عنوان بهترین مربی سال هستند بدین ترتیب است:

بیسنته دل بوسکه ( تیم ملی اسپانیا)، سرالکس فرگوسن( منچستریونایتد)،رودی گارسیا (لیل)، پپ گواردیولا( بارسلونا)، یورگن کلوپ (بوروسیا دورتموند)، یواخیم لو (تیم ملی آلمان)، ژوزه مورینیو( رئال مادرید)، اسکار تابارس( اروگوئه)، آندره ویلاس بواس (پورتو / چلسی)، آرسن ونگر (آرسنال)

2011/11/1

B3HZ@D
01-11-2011, 16:13
دی ناتاله: امیدوارم مسی توپ طلای فیفا را ببرد

مهاجم اودینزه از شایعه اینکه تنها بازیکن ایتالیایی حاضر در لیست 50 بازیکن برتر دنیاست بسیار خوشحال است

سایت گل – آنتونیو دی ناتاله مهاجم ملی پوش اودینزه در گفتگو با سایت گل ابراز امیدواری کرد لیونل مسی توپ طلای فیفا را ببرد. او همچنین از شایعه اینکه در لیست 50 بازیکن برتر دنیا قرار گرفته است ابراز خوشحالی کرد.

فیفا لیست رسمی 50 بازیکن برتر دنیا را فردا اعلام خواهد کرد اما روزنامه اسپانیایی ال موندو دپورتیوو چندی پیش مدعی شد آنتونیو دی ناتاله تنها ایتالیایی در این لیست است.

دی ناتاله می گوید:" من امیدورم مسی برنده توپ طلا شود، او واقعا فوق العاده است. او در هر زمانی از یک بازی می تواند نتیجه را عوض کند. از طرف دیگر چون مسی مانند اسطوره من مارادونا، آرژانتینی است امیدوارم توپ طلا را از آن خود کند."

"وقتی شنیدم تنها ایتالیایی حاضر در لیست 50 بازیکن برتر جهان هستم بسیار خوشحال شدم و مانند یک رویا برایم بود اما اکنون بعد از گذشت چند روز احساس می کنم شایسته این عنوان هستم."

این مهاجم 34 ساله فصل گذشته با 28 گلی که برای اودینزه به ثمر رساند نقش موثری در صعود این تیم به لیگ قهرمانان اروپا داشت.

nw_nk
02-11-2011, 16:13
مسی: می خواهم به رکورد پلاتینی برسم

ملی پوش آرژانتینی بارسلونا از اینکه در لیست بازیکنان منتخب برای توپ طلای فیفا قرار گرفته بسیار خوشحال است وقصد دارد پا جای پای میشل پلاتینی بگذارد

سایت گل – لیونل مسی ستاره آرژانتینی بارسلونا از اینکه در لیست 23 نفره فیفا برای تصاحب توپ طلا قرار گرفته بسیار خوشحال است و قصد دارد برای سومین بار پیاپی این عنوان را کسب کند.

میشل پلاتینی رئیس فعلی یوفا تنها بازیکنی است که توپ طلای فیفا را سه سال پیاپی کسب کرده و مسی که در دوسال گذشته به این عنوان دست یافته امیدوار است به این رکورد دست پیدا کند.

مسی در گفتگو با فرانس فوتبال می گوید:" از اعتبار چنین عنوانی کاملا آگاه هستم و از اینکه برای سومین سال پیاپی به این افتخار برسم بسیار خوشحالم."

برابری با رکورد مرد بزرگی مثل میشل پلاتینی افتخار بزرگی برای من محسوب می شود. با توجه به اینکه من می توانم چندین سال دیگر به فوتبال خود ادامه دهم امکان اینکه رکورد او را بشکنم نیز وجود دارد."

علاوه بر پلاتینی، یوهان کرویف و مارکو فان باستن نیز سه بار توپ طلای فیفا را کسب کرده اند اما این سه عنوان در سال سه پیاپی نبوده است.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدBy Shervin Gilani

2011/11/1

اریگو ساکی: رونالدو به اندازه مسی رشد و پیشرفت نداشته؛ شاید رونالدو انگیزه اش را از دست داده

نمی توانم بگویم که مقایسه مارادونا با مسی غیر ممکن است

سایت گل – اریگو ساکی، مربی باتجربه ایتالیایی در صحبتهایی اعلام کرد که کریستیانو رونالدو، به اندازه لیونل مسی رشد و پیشرفت نمی کند. او معتقد است که شاید ستاره پرتغالی انگیزه هایش را از دست داده باشد.

ساکی در صحبتهایی گفته:« این طور به نظر می رسد که رونالدو شاید انگیزه هایش را از دست داده باشد. مسی از هر نظر یک جواهر است و بار دیگر تکرار می کنم که رونالدو هم یک بازیکن فوق العاده است ولی به اندازه مسی نمی درخشد.»

سرمربی سابق آتزوری ادامه داد:« کریستیانو رونالدو یک بازیکن بزرگ است ولی در دوره های اخیر به اندازه مسی رشد و پیشرفت نداشته.»

او در گفت و گو با «آبولا» در مقایسه دو ستاره باشگاه های رئال مادرید و بارسلونا این صحبتها را مطرح کرد. مدیر فنی سابق باشگاه رئال در جستجوی دلیل این موضوع گفت:« شاید انگیزه های رونالدو کاسته شده ..نمی دانم.»

از سوی دیگر ساکی معتقد است که نمی توان گفت که مقایسه مسی و مارادونا غیرممکن است:« فوتبال دقیقا مثل زندگی، مملو از دقایق و لحظات مختلف است. مارادونا در دوران خود، بهتر از هر بازیکن دیگری بود. بازیکنی که با درخشش فراوانش سایر بازیکنان را زیر سایه خود قرار می دهد.»

ساکی در ادامه صحبتهایش به تمجید از مورینیو پرداخته:« مورینیو مربی فوق العاده و شخصیت بزرگی است و ویژگی های شخصیتی خاص خودش را دارد و البته به شدت اهل مطالعه و علم آموزی است. شاید او اگر در هر دوره دیگری هم بود، مشکل زیادی برای تطبیق پذیری با مربی گری تیمها نداشت.»

موفقیت مورینیو با اینتر در سال 2010، در حالی که این تیم درمیان مدعیان قهرمانی نبود، از دیگر نکاتی بود که ساکی به آن اشاره کرده. اینتر در آن سال در لیگ قهرمانان اروپا و سری آ به قهرمانی رسید. ساکی در این باره گفت:« این اتفاقی بی نظیر بود.هرگز در ایتالیا تیمی نتوانسته بود که در یک فصل به سه قهرمانی به این مهمی دست بیابد.»

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدBy Ghazal Ziari

2011/11/2

Sacchi: Ronaldo not at Messi's level

Former AC Milan coach Arrigo Sacchi has insisted that Barcelona forward Lionel Messi is on another level to Real Madrid star Cristiano Ronaldo

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدNov 2, 2011

nw_nk
03-11-2011, 17:50
شچسنی: حذف فن پرسی از بین نامزدهای توپ طلا مضحک است

از بین ستاره های لیگ برتر تنها نانی، سرخیو آگوئرو، وین رونی و لوئیس سوارس در بین نامزدهای توپ طلا حضور دارند و آرسن ونگر نیز در بین نامزدهای بهترین مربی سال قرار دارد

سایت گل- وویسیک شچسنی، دروازه بان آرسنال، حذف رابین فن پرسی از بین نامزدهای توپ طلای 2011 را مضحک نامید.

از بین ستاره های لیگ برتر تنها نانی، سرخیو آگوئرو، وین رونی و لوئیس سوارس در بین نامزدهای توپ طلا حضور دارند و آرسن ونگر نیز در بین نامزدهای بهترین مربی سال قرار دارد.

شچسنی در گفتگو با خبرنگاران گفت:" فکر می کنم حذف فن پرسی از لیست نامزدهای توپ طلا مضحک است. او احتمالا بهترین گلزن حال حاضر اروپاست.

ما می دانیم او چقدر بازیکن خوبی است؛ حتی زمانی که در دیدار مقابل چلسی در دقایق پایانی بازی به تساوی کشیده شد، می دانستیم که با وجود او می توانستیم به پیروزی برسیم.

او در دقایق پایانی دو گل زد و معتقدم در حال حاضر بهترین مهاجم دنیاست."

فن پرسی در سال 2011 در 27 بازی، 28 گل به ثمر رسانده و بیشتر از هر مهاجم دیگری گلزنی کرده است.

او در این فصل لیگ برتر نیز با 10 گل زده در صدر جدول گلزنان قرار دارد.

2011/11/3

پی نوشت: فصلِ قبل؟

nw_nk
04-11-2011, 11:10
نیمار از حضور در لیست نامزدهای توپ طلا خوشحال است

ستاره 19 ساله سانتوس از اینکه در لیست منتخب فیفا قرار گرفته ابراز خوشحالی می کند

سایت گل – نیمار ستاره برزیلی سانتوس از اینکه در لیست منتخب نامزدهای توپ طلا قرار گرفته بسیار خوشحال است و کسانی که او را در رسیدن به این افتخار بزرگ کمک کرده اند تشکر کرد.

این مهاجم 19 ساله تنها بازیکن غیر اروپایی است که در بین نامزدهای توپ طلا قرار دارد. کسب عنوان قهرمانی در کوپالیبرتادروس همراه سانتوس و قهرمانی در رقابتهای زیر 20 ساله ای آمریکای جنوبی با تیم ملی برزیل از جمله افتخاراتی بود که نیمار در سال 2011 آنها را کسب کرد.

نیمار می گوید:" از فیقا و مجله فرانس فوتبال و همه کسانی که به من رای دادند تشکر می کنم. این افتخار بزرگی برای من است و رویایی است که حقیقت پیدا کرده است."

"بسیار خوشحالم و از خدا، خانواده و هم تیمی هایم تشکر می کنم. اگر هر کدام از آنها نبودند نمی توانستم به این افتخار دست پیدا کنم."

سه بازیکن نهایی برای کسب این عنوان 6 دسامبر معرفی خواهند شد و مراسم نهایی هم 9 دسامبر برگزار خواهد شد.

By Shervin Gilani

2011/11/3

Nasser_ZRE
10-11-2011, 20:18
نظر سنجی: به نظر شما برنده توپ طلای 2011 کیست؟

احتمالا بیشترین آرا به مسی و رونالدو اختصاص پیدا خواهد کرد اما فهرست 23 نفره را برای شما می آوریم، شاید نظر شما بازیکن دیگری باشد

سایت گل- کمتر از دو ماه دیگر برنده توپ طلای 2011 معرفی خواهد شد. بار دیگر آرای مربیان و کاپیتان تیم های ملی دنیا به همراه جمعی از بهترین روزنامه نگاران بهترین بازیکن دنیا را معرفی خواهند کرد. اما همیشه انتخاب نهایی آنچیزی نیست که طرفداران فوتبال در سراسر دنیا انتظار دارند. مانند سال گذشته که رسیدن توپ طلا به لیونل مسی آرژانتینی، با اعتراض های زیادی همراه بود. براساس سنت فیفا، توپ طلا در سال های جام جهانی به بازیکنی از تیم قهرمان می رسد. با این پیش فرض ژاوی و اینیستا از شانس بیشتری برخوردار بودند. اگر هم قرار بود رقابت های باشگاهی را در نظر بگیریم، وسلی اشنایدر گزینه مناسب تری بود. به ویژه اینکه هلند هم به فینال جام جهانی رسیده بود و ستاره اینتر نقشی تعیین کننده در این راه داشت.

به هر حال تکلیف توپ طلای 2010 مشخص شده و باید در انتظار سرنوشت توپ طلای 2011 بود. با تمام به اینکه امسال رقابت های ملی مهمی برگزار نشده، مطمئنا بازیکنی از بیشترین شانس برخوردار خواهد بود که بیشترین جام را با تیم باشگاهی اش به دست آورده یا عملکرد درخشان تری از لحاظ فردی داشته است.

حال، به نظر شما کدام بازیکن شایسته کسب توپ طلای سال 2011 است؟ احتمالا بیشترین آرا به مسی و رونالدو اختصاص پیدا خواهد کرد اما فهرست 23 نفره را برای شما می آوریم، شاید نظر شما بازیکن دیگری باشد. لطفا در مورد دلیل انتخاب تان نیز بنویسید.

اریک آبیدال ، سرخیو آگوئرو، کریم بنزما، ایکر کاسیاس، کریستیانو رونالدو، دانی آلوس، ساموئل اتوئو، سسک فابرگاس، دیگو فورلان، آ«درس اینیستا، لیونل مسی، توماس مولر، نانی، نیمار، مسعوت اوزیل، جرارد پیکه، وین رونی، باستین شواین اشتایگر، وسلی اسنایدر، لوئیس سوارس، داوید ویا، ژابی آلونسو و چابی ارناندس

nw_nk
12-11-2011, 22:47
پاتریک ویه را: بازیکنانی مثل مسی هر 10 یا 15 سال ظهور می کنند

ستاره سابق آرسنال در صحبتهایی به تمجید از لیونل مسی پرداخته

سایت گل – پاتریک ویه را، ستاره سابق تیم ملی فرانسه و باشگاه آرسنال در صحبتهایی اعلام کرد که بعد از ظهور زین الدین زیدان، لیونل مسی را می توان بهترین بازیکن دنیا دانست

آخرین بار این میشل پلاتینی بود که برای سه دوره پیاپی توپ طلا را مال خود کرد و مسی می تواند در صورت کسب توپ طلا در سال 2011 اولین بازیکنی باشد که افتخار پلاتینی را تکرار کرده. در این میان پاتریک ویه را به شدت تحت تاثیر سبک بازی ستاره آرژانتینی بارساست

ویه را در صحبتهایی که در وب سایت رسمی باشگاه بارسلونا منتشر شد گفت:« زیدان آخرین بازیکن بزرگی بود که من دیده بودم و بعد از او، الان مسی را بازیکن بزرگی می دانم. او از آن دسته بازیکنانی است که شاید هر ده یا پانزده سال، شاهد ظهور چنین بازیکنانی باشیم.»

او ادامه داد:« فکر می کنم مسی تفاوتها را رقم می زند. به نظر من آنچه او را از سایرین متفاوت می کند، این است که خودخواه نیست وبرای تیم بازی می کند. ویژگی ای که در او خیلی دوست دارم این است که او برای منافع تیم بازی می کند. این همان چیزی است که فوتبال برپایه آن بنا شده؛ بازی کردن برای تیم. سطح فوتبالی مسی تفاوتها را رقم می زند.او بازیکن فوق العاده ای است.»

مسی 24 ساله در 11 دیداری که در رقابتهای این فصل لالیگا برگزار کرده، 14 گل به ثمر رسانده

By Ghazal Ziari

2011/11/12

Nasser_ZRE
13-11-2011, 16:57
نظر سنجی برنده توپ طلا؛ رقابت تنگاتنگ کریس و لیو

از فردا نظرسنجی کلیکی برنده توپ طلا با نامزدی مسی و رونالدو برگزار خواهد شد

سایت گل- همانطور که انتظار می رفت، در نظر سنجی توپ طلای سایت گل، رقابت های اصلی بین کریس رونالدو، ستاره رئال و لیونل مسی، ستاره بارسا، است. با توجه به طرفداران بیشتر رئال که در نظر سنجی پرطرفدارترین تیم های اروپایی نیز مشخص شده، آرای رونالدو کمی بیشتر از ستاره آرژانتینی آبی و اناری هاست اما برای مشخص شدن میزان دقیق آرای این دو ستاره، از فردا نظرسنجی کلیکی برنده توپ طلا با نامزدی مسی و رونالدو برگزار خواهد شد.

nw_nk
14-11-2011, 18:58
مسی تنها ورزشکار در لیست شخصیتهای برتر مجله تایم درسال 2011

ستاره آرژانتینی باشگاه بارسلونا یکی از چهره های برتر مجله سرشناس تایم معرفی شده

سایت گل- لیونل مسی تنها ورزشکاری است که نامش را در میان 33 کاندید کسب عنوان شخصیت سال 2011 که توسط مجله آمریکایی «تایم» ارائه شده می بیند.

ستاره آرژانتینی باشگاه بارسلونا برای کسب این عنوان باید با روسای جمهورها، بازیگران و مخترعان و دانشمندان قرن رقابت کند

این درحالی است که اکنون از مسی به عنوان یکی از الگوهای جوانان در کشور آرژانتین یاد می شود.

درمیان دیگر نامزدهای دریافت کسب این عنوان ، نام سیلویو برلوسکونی نخست وزیر مستعفی ایتالیا، جوانان مصری که «بهار عربی» را به سرزمینشان آوردند، ارنان کاین (یکی از نامزدهای ریاست جمهوری آمریکا)، گروه 50 فوکوشیما( افرادی که زندگی شان را برای پاکسازی مرکز هسته ای ژاپن بعد از زلزله سهمگین این کشور به خطر انداختند)، استیو جابز (بنیان گذار کمپانی اپل)، آنجلا مرکل (صدر اعظم آلمان)، باراک اوباما (رئیس جمهور آمریکا)، چارلی شین (یکی از بازیگران پردرآمد) و دمینیک استراس کان( مدیر سابق اف.ام.آی) دیده می شود

گزینش نهایی برای انتخاب شخصیت سال 2011 توسط جمله تایم، روز 16 دسامبر انجام می شود. خوانندگان سایت مجله تایم می توانند با شرکت در نظرسنجی ای که روی وب سایت این مجله قرار گرفته، تاثیرگذارترین چهره سال 2011 را انتخاب کنند.

By Ghazal Ziari

2011/11/14

boy iran
15-11-2011, 13:10
در صورتی که مسی سومین توپ طلای پی در پی اش را کسب کند، با رکورد پلاتینی برابری خواهد کرد

سایت گل- میشل پلاتینی، رئیس یوفا معتقد است که توپ طلای فیفا در سال 2011 هم از آن لیونل مسی خواهد شد و بدین ترتیب لیونل مسی با رکورد او برابری خواهد کرد.

پیش از این ، میشل پلاتینی توانسته بود تا در سه سال پیاپی این جایزه را مال خود کند و درصورتی که مسی امسال توپ طلا را کسب کند، می تواند پس از مال خود کردن توپ طلا در سه دوره متوالی، با رکورد پلاتینی برابری کند.

دراین میان میشل پلاتینی، رئیس یوفا در صحبتهایی اعلام کرد که مسی مدعی اصلی فتح توپ طلای فیفا در سال 2011 است. رئیس فرانسوی یوفا بعد از دریافت جایزه بین المللی جیاچینتو فاکتی ، که برای قدرانی از زحمات و تلاشهای او در دنیای فوتبال در میلان به او اهدا شد به خبرنگاران گفت:« فکر می کنم مسی برای سومین سال پیاپی توپ طلا را مال خود می کند،دقیقا مثل من. می دانم که این رکوردها شکستنی هستند ولی من فکر می کنم که با این موضوع کنار می آیم.»

پلاتینی معتقد است که مسی با رکورد او برابری خواهد کرد. او که در سالهای 1983، 1984 و 1985 توپ طلا را مال خود کرده بود در این باره گفت:« من در سن 27 سالگی به یوونتوس پیوستم و مسی در 13 سالگی به بارسا رفت. زمانه تغییر کرده ولی اگر اجدا من به فرانسه نرفته بودند، شاید می توانستم عناوین و موفقیتهای بیشتری کسب کنم.»

پلاتینی در بخش پایانی صحبتهایش به شوخی گفت:« کاش می توانستم از طریق قانونی اقدامی کنم تا مانع از دستیابی مسی به این جایزه شوم.»

nw_nk
16-11-2011, 22:59
نیمار: برتری بارسا در دنیا انکارناپذیر است

ستاره 19 ساله سانتوس معتقد است بارسا بهترین تیم دنیاست و تیم ملی اسپانیا نیز همچنان بهترین تیم ملی جهان است

نیمار ، مهاجم تیم سانتوس ، که در این روزها خبرهای متفاوتی مبنی بر پیوستن او به تبم های بزرگ اسپانیایی از جمله رئال و بارسا به گوش می رسید ، بعد از تمدید قرارداد خود با سانتوس برزیل اعلام کرد که بارسا برترین تیم جهان است. در بارسلونا ستارگانی حضور دارند که هر یک توان تغییر سرنوشت بازی را دارند و در راس آن ها لیونل مسی ، ستاره آرژانتینی ، این تیم قرار دارد که بی شک اصلی ترین گزینه برای دریافت توپ طلا فیفا در سال 2011 است . اگر واقع بینانه نگاه کنیم مسی همچنان قهرمان است و در دنیا بی رقیب است .

او در ادامه در مورد تاثیر بازیکنان بارسا بر تیم ملی اسپانیا گفت : این طبیعی است وقتی شالوده یک تیم ملی را برترین تیم جهان تشکیل دهد ، آن تیم نیز برترین تیم ملی جهان خواهد بود .
نیما در مصاحبه با یک مجله فرانسوی در مورد ماندنش در سانتوس فقط گفت : این بسیار واضح است که ترجیح دادم ، فعلا در برزیل بمانم .

بسیاری بر این باوردند نیمار به دلیل اینکه جام جهانی 2014 در برزیل در راه است و او نیز سعی در قرار گرفتن در ترکیب اصلی برزیل و درخشیدن در قالب این تیم دارد ، ترجیح داده است در تیمی بازی کند که دارای جایگاه ثابت شده و تضمین شده ای است .

ستاره جوان و پدیده برزیلی ، در مورد جام جهانی 2014 گفت : رویایی ترین فینال در جام جهانی 2014 ، رقابت برزیل و اسپانیا است . بازی مقابل ستارگان بارسا و رئال باعث افتخار و غرور است حتی برای ستارگان برزیلی .

نیمار و مسی در حال حاضر دو گزینه برای دریافت توپ طلای فیفا در سال 2011 می باشند ولی این طبیعی است که حضور مسی در بارسا و درخشش های او در کنار ستاره های این تیم ، نقش بسزایی در افزایش شانس او برای رقابت با سایرین از جمله نیمار دارد .

مهاجم سانتوس در آخر در مورد رقابت با مسی و رونالدو برای دریافت توپ طلا فیفا این چنین گفت : خوب وقتی مسی در این جمع دیده می شود ، دیگر هیچ بازیکنی در دنیا شانس کسب این عنوان را نخواهد داشت ، همچنین حضور کریس رونالدو نیز باعث شده است که دیگر کسی امید به قرارگیری در رتبه دوم نداشته باشد . نیمار در ادامه با شک و دودلی بسیار ، تمایل داشت خود را بعد از مسی و رونالدو فرد سوم بخواند اما در نهایت منصرف شد و از اینکه در جمع 23 نفر برتر جهان قرار گرفته است ابراز خوشحالی و غرور کرد .

کاظم ملکپور دهکردی

2011/11/16

مربی سانتوس: تنها رونالدو و مسی بهتر از نیمار هستند

مربی برزیلی در صحبتهایی اعلام کرده که نیمار سومین بازیکن برتر فوتبال دنیاست

سایت گل- به نظر موریسی رامالیو، مربی سانتوس، نیمار، ستاره 19 ساله این تیم بعد از کریستیانو رونالدو و لیونل مسی، سومین بازیکن برترفوتبال دنیاست

نیمار که چندی پیش با رد پیشنهاد تیمهای مطرح اروپایی قراردادش را با سانتوس تمدید کرد، اکنون از ماندن در این تیم برزیلی خوشحال است.

دراین میان رامالیو،مربی نیمار هم در صحبتهایی به تمجید از ستاره اش پرداخته. او در برنامه تلویزیونی «آرنا اسپورتی وی »گفت:« فکر می کنم که نیمار درمیان بزرگترین بازیکنان دنیا قرار دارد. به نظر من او سومین بازیکن برتر فوتبال دنیاست.مسی اول است و رونالدو دوم.»

او ادامه داد:« نیمارکارهای خاص و عجیبی انجام می دهد.هیچ توضیحی برای بازی او نیست. نیمار می تواند در یک چشم به هم زدن،روند بازی را تغییر دهد.»

این درحالی است که مدتها صحبتهایی درمورد احتمال انتقال نیمار به رئال یا بارسا به گوش می رسید.مربی سانتوس دراین باره گفت:« خیلی ها می گویند که نیمار در نهایت به فوتبال اروپا خواهد رفت ولی درحال حاضر که این اتفاق نیفتاده.»

نیمار 19 ساله در 19 دیداری که در رقابتهای این فصل لیگ برزیل برای تیمش برگزار کرده، 12 گل به ثمر رسانده است.

By Ghazal Ziari

2011/11/16

nw_nk
18-11-2011, 16:55
پایان نظرسنجی گل دات کام فارسی: مسی با فاصله ای اندک، توپ طلای سال 2011 را برد

کریستیانو رونالدو با حدود 1300 رای کمتر از مسی در رده دوم قرار گرفت

سایت گل- دومین نظرسنجی بزرگ سایت گل درمورد برنده توپ طلای فیفا در سال 2011 به اتمام رسید و لیونل مسی با اختلافی جزئی توانست با پیشی گرفتن از کریستیانو رونالدو، جایزه توپ طلای سال 2011 را مال خود کند

در این نظرسنجی بخش فارسی گل دات کام به طور کلی 45751 نفر شرکت کردند که در این میان 22188 نفر به کریستیانو رونالدو رای دادند و 23563 نفر هم لیونل مسی آرژانتینی را به عنوان برنده توپ طلای سال 2011 فیفا برگزیدند.

بازهم تاکید می کنیم که این نظرسنجی برپایه اعتماد ما به صداقت و شرکت کردن یکباره شما دراین نظرسنجی انجام شد.

حال باید تا اوایل ژانویه منتظر بمانیم و ببینیم که توپ طلای فیفا درسال 2011 به کدام ستاره دنیای فوتبال خواهد رسید. آیا نظرسنجی گل دات کام فارسی درست از آب خواهد آمد یا خیر.

2011/11/18

rz21
18-11-2011, 17:51
اگر کسی روز و تاریخ و ساعت دقیق برگزاری مراسم رو میدونه لطف کنه بگه.

nw_nk
21-11-2011, 21:49
مارکو فن باستن: توپ طلا باز هم به مسی می رسد

فن باستن تحت تاثیر بازی های مسی در لیگ قهرمانان قرار گرفته و او را یک رهبر ذاتی معرفی کرد

سایت گل- مارکو فن باستن، سرمربی سابق آژاکس و تیم ملی هلند، معتقد است لیونل مسی، ستاره بارسا، بهترین بازیکن حال حاضر دنیاست.

فن باستن تحت تاثیر بازی های مسی در لیگ قهرمانان قرار گرفته و او را یک رهبر ذاتی معرفی کرد.

او در گفتگو با ال موندو دپورتیوو گفت:" در این تردیدی نیست. مسی بهترین بازیکن حال حاضر دنیاست. او یک پدیده است که به هر عنوانی که می خواسته دست یافته اما همچنان تشنه موفقیت های بیشتر است. فرروتنی او باعث شده تا به بازیکن بزرگتری تبدیل شود.

او می تواند به بازیکن موثرتری تبدیل شود. او ذاتا یک رهبر است و باید مانند مارادونا خود را نشان دهد. من تنها در مورد بارسلونا صحبت نمی کنم، بلکه منظورم آرژانتین نیز هست. لئو باید راه را نشان دهد و بقیه پشت سرش حرکت کنند.

من فکر می کنم او بار دیگر برنده توپ طلا می شود. او نه تنها از کیفیت بالایی برخوردار است بلکه قهرمان لا لیگا و چمپیونزلیگ نیز شده است و در سراسر فصل بازیکن کلیدی تیمش بوده است."

مسی پیش از این در سال های 2009 و 2010 برنده توپ طلا شد و در صورتی که امسال نیز این جایزه را به دست بیاورد، بعد پلاتینی دومین بازیکن تاریخ خواهد بود که سه بار پیاپی برنده توپ طلا شده است.

By Behnam Jafarzadeh

2011/11/21

اگر کسی روز و تاریخ و ساعت دقیق برگزاری مراسم رو میدونه لطف کنه بگه.

یک ماه و نیم دیگه هست.

nw_nk
23-11-2011, 16:10
دایی مهمان ویژه فیفا گالا / دایی مسی را انتخاب کرد

دایی در مراسم انتخاب بهترین فوتبالیست 2011 جهان شركت می كند

سایت گل -سب بلاتر' رییس فیفا طی دعوتنامه ای از 'علی دایی' سرمربی تیم فوتبال راه آهن شهرری دعوت كرد در مراسم انتخاب بهترین فوتبالیست 2011 جهان در زوریخ شركت كند.

دایی عضو كمیته های فوتبال و جوانان فیفاهمه ساله از مدعوین خاص فیفا برای حضور در این مراسم می باشد، در ژانویه سال 2012 نیز در محل انتخاب بهترین بازیكن سال 2011 جهان در زوریخ شركت خواهد كرد.

نكته جالب توجه این حضور این است كه برای علی دایی، سپ بلاتر رئیس فیفا به صورت شخصی دعوتنامه ارسال كرده واو با دعوت رسمی و شخصی بلاتر به این مراسم خواهد رفت.

گفتنی است كه بلاتر رییس فدراسیون جهانی فوتبال،برای تعداد معدودی از مفاخر خاص فوتبال جهان به صورت شخصی این دعوتنامه ها را ارسال می كند كه علی دایی نیز در زمره این عده خاص و معدود است.

لازم به ذكر است كه علی دایی در پاسخ به نظرسنجی فیفا، به لیونل مسی به عنوان برترین بازیكن سال جهان رای داده است.

2011/11/23

مسی:خودم را بهترین بازیکن دنیا نمی دانم

این ملی پوش آرژانتینی دوسال پیاپی جایزه توپ طلا را به دست آورد و یکی از نامزدهای اصلی کسب توپ طلای 2011 نیز هست.

سایت گل- لیونل مسی، ستاره آرژانتینی بارسا، از هم تیمی هایش به خاطر کمک های شان تشکر کرد و آنها را دلیل موفقیت هایش معرفی کرد.

این ملی پوش آرژانتینی دوسال پیاپی جایزه توپ طلا را به دست آورد و یکی از نامزدهای اصلی کسب توپ طلای 2011 نیز هست.

او در گفتگو با نشریه اونز گفت:" من خودم را بهترین بازیکن دنیا نمی دانم. بارها گفته ام که اگر به چنین عنوانی رسیده ام، به خاطر هم تیمی هایم است. ما این موفقیت ها را با کار جمعی به دست آورده ایم.

من خیلی خوش شانسم که با بازیکنانی مانند ژاوی و اینیستا هم تیمی هستم. اینها بازیکنانی هستند که من آنها را به خاطر کلاس بازی و تاثیر گذاری شان مورد ستایش قرار می دهم. من رابطه بسیار خوبی با آنها دارم. آنها دوستان صمیمی من هستند."

او همچنین در مورد اینکه آیا بارسا بهترین تیم تاریخ است یا خیر گفت:" من نمی توانم در مورد تیم های سال های قبل قضاوت کنم و آنها با را خودمان مقایسه کنم و بگویم که ما بهترین هستیم اما فکر می کنم این تیم به خاطر جام هایی که به دست آورده در ذهن ها خواهد ماند.

این تیم مسیر فوتبال را تغییر داد. آنچه قطعی است این است که این تیم به یک اسطوره تبدیل خواهد شد."

مسی همچنین در مورد گواردیولا گفت:" گواردیولا یک پدیده واقع است. اول به خاطر جام هایی که به دست آورده و بعد به خاطر توجهی که به جزئیات دارد. شیوه مدیریت او روی کوچکترین مسائل فوق العاده است.

او هیچ چیز را به شانس واگذار نمی کند."

By Behnam Jafarzadeh

2011/11/23

nw_nk
24-11-2011, 15:59
گزارش روز: دل بوسکه برای توپ طلای فیفا به مسی رای داده

سرمربی تیم ملی اسپانیا نام لیونل مسی را درورقه رای اش نوشت

سایت گل- طبق گزارش منتشره در روزنامه مارکا، بیسنته دل بوسکه سرمربی اسپانیایی تیم ملی این کشور، نام لیونل مسی را به عنوان برترین بازیکن دنیا در سال 2011 برگزیده

سرمربی تیم ملی اسپانیا که تیمش عنوان قهرمانی دنیا را یدک می کشد، نام لیونل مسی را در صدر رای اش نوشته و به مسی 5 امتیاز داده. کریستیانو رونالدو رای دوم دل بوسکه را به خود اختصاص داده و 3 امتیاز از مربی ماتادورها گرفته

سال گذشته و زمانی که لیونل مسی برای دومین سال پیاپی توپ طلا را مال خود کرده بود، رای سوم و آخر دل بوسکه به باستین شواین اشتایگر اختصاص یافته بود و امسال دل بوسکه سومین رای خود را به نام توماس مولر نوشت.

در رای گیری برای انتخاب برنده توپ طلای فیفا، دل بوسکه نمی توانست به بازیکنان اسپانیایی رای دهد

برای انتخاب برنده توپ طلای فیفا، از میان مربیان و کاپیتانهای تیمهای عضو فیفا یک نظرسنجی به عمل می آید.

درنظرسنجی مربوط به برترین مربی سال که دل بوسکه می تواند به مربیان اسپانیایی هم رای بدهد، و او نام پپ گواریدولا را برگزیده.

By Ghazal Ziari

2011/11/24

nw_nk
25-11-2011, 10:33
رونالدو، رای اول کاسیاس برای توپ طلای فیفا

دروازه بان رئال مادرید و کاپیتان تیم ملی اسپانیابرای انتخاب برنده توپ طلا به رونالدو، اوزیل و مسی رای داده است

سایت گل- ایکر کاسیاس، به عنوان کاپیتان تیم ملی اسپانیا، آرایش را برای انتخاب برنده توپ طلای فیفا در سال 2011 اعلام کرده است. طبق گزارش منتشره در اوندا سرو و به نقل از روزنامه آ.اس دروازه بان رئال مادرید که نمی تواند به هیچ یک از نامزدهای اسپانیایی رای دهد، تصمیم گرفته تا رای خود را به نفع هم تیمی هایش در رئال مادرید اعلام کند

کریستیانو رونالدو، رای اول کاسیاس را به خود اختصاص داده.رای دوم دروازه بان تیم ملی اسپانیا به اوزیل اختصاص یافته و سومین رای او نیز به نام لیونل مسی صادر شد.

او برای انتخاب بهترین مربی دنیا، اولین رای خود را به نام ژوزه مورینیو نوشت؛بیسنته دل بوسکه انتخاب دوم او بود و سومین مربی ای که در لیست برترین های کاسیاس جای گرفت آندره ویلاس بواس بود.

اندکی پیش از انتشار این خبر، خبردیگری بازتاب یافته بود که به آرای دل بوسکه اختصاص داشت. سرمربی تیم ملی اسپانیا برای انتخاب بهترین بازیکن فیفا در سال2011 به ترتیب به مسی، رونالدو و مولر رای داده و بهترین مربی دنیا به انتخاب دل بوسکه، گواردیولا بوده.

By Ghazal Ziari

2011/11/25

nw_nk
25-11-2011, 15:33
اشتباه فاحش دل بوسکه و کاسیاس: آنها می توانستند برای برنده توپ طلا به اسپانیایی ها رای دهند

امسال هیچ قانونی برای محدود کردن آرا وجود ندارد

سایت گل- طبق گزارش منتشره در رسانه های اسپانیایی از جمله ال موندو دپورتیوو و مارکا، ایکر کاسیاس و بیسنته دل بوسه، دروازه بان و سرمربی تیم ملی اسپانیا آرایشان برای انتخاب بهترین بازیکن و بهترین مربی سالی که گذشت را اعلام کرده اند ولی آنها یک نکته کوچک را فراموش کرده بودند

این بار و درانتخاب برنده توپ طلای فیفا درسال 2011آنهامی توانستند به یک بازیکن اسپانیایی رای بدهند ولی این کار را نکرده اند

طبق گزارشهای منتشره، قانون انتخاب برترینها دستخوش تغییراتی شده است و طبق قوانین جدید، کاپیتان و مربی هر تیمی می تواند به بازیکنی از کشور خودش رای دهد؛ به عنوان مثال کاسیاس می توانست به چابی یا اینیستا رای دهد ولی سرمربی تیم ملی می توانست به یک، دو یا سه نفراز بازیکنانش رای دهد

این درحالی است که تا قبل از امسال این اتفاق ممکن نبود. اگر مدارک و فرمهای مربوط به ارسال آرا در امسال و سال گذشته را مطالعه کنید، توجه این نکته می شوید. تاسال گذشته در بخش پائینی این فرم نکته ای یادآوری شده بود که بدین ترتیب بود:« اجازه ندارید که به بازیکن تیمی که هدایت آن را در دست دارید یا در آن بازی می کنید، رای بدهید.»

ولی امسال این نکته در فرم انتخاب برترین بازیکن سال 2011 یاداوری نشده است

این فرم مربوط به انتخاب برترین بازیکن سال فیفا درسال 2010 است؛ بند مذکور با رنگ زرد مشخص شده

این فرم هم مربوط به انتخاب برترین بازیکن سال فیفا درسال 2011است؛ در فرم امسال چنین بندی دیده نمی شود

By Ghazal Ziari

2011/11/25

nar nia
01-12-2011, 20:22
در مجموع نام 12 بازیکن اسپانیایی در لیست برترین های سال 2011 قرار گرفته .برزیل با 8بازیکن و آلمان و انگلیس با 5 بازیکن در رده های بعدی هستند

گل-لیست 55 نامزد حضور در لیست یازده بازیکن منتخب فیفا در سال 2011 اعلام شده و بازیکنان رئال و بارسلونا در این لیست حکمرانی می کنند. مسئولان فیفا و سندیکای جهانی فوتبالیست ها، فوتبال پرو، نام 11 بازیکن از بارسا و از 10 بازیکن از رئال را در لیست نامزدهای حضور در تیم منتخب سال قرار داده اند.

تیم منتخب فیفا در سال 2011 درروز نهم ژانویه و در سالن توپ طلای زوریخ معرفی می شود

تیم یازده نفره منتخب سال فیفا متشکل از یک دروازه بان،4 مدافع،3 بازیکن میانی و 3 مههاجم است. در حال حاضر نام 55 بازیکن نامزد حضور در این تیم اعلام شده و از بارسلونا، والدس، آبیدال، آلوس،پیکه،پویول، بوسکتس، سسک، اینیستا،چابی، مسی و ویا دراین لیست قرار دارند و از رئال نام کاسیاس، کاروالیو،مارسلو،په په، راموس، ژابی آلونسو، کاکا، اوزیل، کریس و بنزما را در لیست می بینید

از سوی دیگر نام 12 بازیکن اسپانیایی دراین لیست دیده می شود.برزیل با 8 نماینده و آلمان و انگلیس با 5 نماینده در رده های بعدی هستند

تیم یازده نفره منتخب سال 2010 فیفا بدین ترتیب بود: کاسیاس،مایکون، لوسیو،پیکه، پویول، اسنایدر، چابی ارناندس، اینیستا، مسی، ویا و کریس رونالدو

طبق گزارش منتشره در روزنامه مارکا،نام 55 نامزد حضور در لیست 11 بازیکن برتر سال2011 فیفابدین ترتیب است:

دروازه بانان:بوفون ( یوونتوس) ، کاسیاس(رئال)، نویر (بایرن مونیخ)، والدس (بارسلونا)فان درسار(منچستریونایتد/ اکنون بازنشسته شده)

مدافعان:آبیدال (بارسلونا)، دانی آلوس (بارسلونا)، کاروالیو (رئال مادرید) ،اشلی کول (چلسی) ،پاتریس اورا(منچستریونایتد)،ریو فردیناند(یونایتد)، کمپانی (منچسترسیتی)،لام( بایرن مونیخ)،لوسیو(اینتر)، داوید لوئیس (چلسی)، مایکون(اینتر)، مارسلو(رئال مادرید)، نستا(میلان)، په په( رئال مادرید)، پیکه (بارسلونا)، پویول(بارسلونا)، سرخیو راموس( رئال مادرید)، تیاگو سیلوا( میلان)، تری (چلسی) و ویدیچ(یونایتد)

بازیکنان خط میانی:ژابی آلونسو (رئال مادرید)،گرث بیل (تاتنهام)، بوسکتس(بارسلونا)،سسک فابرگاس(بارسلونا)، اینیستا( بارسلونا)،کاکا(رئال مادرید)، لمپارد(چلسی)، نانی( یونایتد)،اوزیل (رئال)،پیرلو(یوونتوس)، شواین اشتایگر(بایرن مونیخ)،سیلوا (سیتی)،وسلی اسنایدر(اینتر)، یایا توره(سیتی)، چابی ارناندس(بارسلونا)

مهاجمان:مسی( بارسلونا)، کریس رونالدو(رئال)، رونی(یونایتد)، ویا(بارسلونا)، اتوئو(آنژی ماخاچ قلعه)، آگوئرو(سیتی)، نیمار(سانتوس)،دروگبا(چلسی)، ایبراهیموویچ (میلان)،لوئیس سوارس( لیورپول)،فالکائو( اتلتیکومادرید)، کاوانی(ناپولی)،بنزما( رئال)، ماریو گومز(بایرن مونیخ) و روبین فان پرسی(آرسنال)

منبع:

nw_nk
02-12-2011, 12:13
اوزه بیو،اسطوره فوتبال پرتغال: مسی بهترین بازیکن دنیاست؛رونالدو هم این را قبول دارد

اسطوره فوتبال پرتغال در صحبتهایی لیونل مسی را در رده ای بالاتر از کریستیانو رونالدو قرار داده

سایت گل- اوزه بیو، اسطوره فوتبال پرتغال معتقد است که لیونل مسی شایستگی این را دارد که عنوان برترین بازیکن فوتبال دنیا را یدک بکشد

لیونل مسی یکی از 23 بازیکنی است که نامزد کسب عنوان برنده توپ طلای فیفادر سال 2011 شده است. برنده این جایزه در روز نهم ژانویه مشخص می شود.

کریس رونالدو هم یکی دیگراز نامزدهای کسب این جایزه است ولی اوزه بیو معتقد است که مسی شایستگی های بیشتری در مقایسه با هم وطنش دارد

اوزه بیو در صحبتهایی به خبرنگاران گفت:« پارسال چه کسی توپ طلا را برد؟ مسی؟ خب، از نظر من مسی بهترین است.در حال حاضر بهترین بازیکن دنیا مسی نام دارد.»

اوزه بیو ادامه داد:«بازیکن دوم یا سوم یا چهارم وجود ندارد. رونالدو هم در گذشته این جایزه را برده ولی در حال حاضر فیفا و رای دهندگان مسی راانتخاب می کنند. او بازیکنی است که شایستگی این عنوان رادارد.من هم با آنها موافقم و حتی خود رونالدو هم قبول کرده که مسی امسال بهتر بوده.»

اسطوره 69 ساله فوتبال پرتغال که در طول سالهای 1961 تا 1973 در تیم ملی پرتغال توپ می زد، پله رابهترین بازیکن تاریخ دنیای فوتبال نمی داند:« به نظر من یک بازیکن بهتر از پله بوده است.گاررینچا!یک پای او خمیده بود و پای دیگرش صاف و عادی.او یک پدیده بود. او چطور می توانست با این همه سختی فوتبال بازی کند؟ او فلج بود ولی شیوه بازی اش خیلی بهتر از همه ما بود. او قبل از آن سالم بود ولی گویا چیزی را نوشیده که آب نبوده و بعد از آن گوشه نشین شد.

By Ghazal Ziari

2011/11/30

B3HZ@D
05-12-2011, 14:44
سه نامزد نهایی توپ طلا اعلام شد؛ مسی، رونالدو و ژاوی

در آستانه ال کلاسیکو، معرفی نامزدهای نهایی توپ طلا به جذابیت این دیدار اضافه خواهد کرد

سایت گل- فیفا سه نامزد نهایی توپ طلای 2011 را اعلام کرد و همان طور که انتظار مسی، کریس رونالدو و ژاوی، به عنوان نامزدهای نهایی معرفی شده اند.

بعد از اینکه اعلام لیست اولیه و 50 نفره نامزدهای توپ طلا، فیفا اسامی 23 بازیکن را به عنوان کسب این جایزه معتبر اعلام کرده بود که در آن نام 8 بازیکن بارسا و 5 بازیکن رئال دیده می شد.

البته از همان ابتدا می شد حدس زد که رقابت اصلی بین لیونل مسی و کریس رونالدو خواهد بود.

رونالدو در سال 2008 و مسی در سال های 2009 و 2010 فاتح توپ طلا شدند و امسال نیز رقبای اصلی هستند.

مسی فصل گذشته با بارسا قهرمان لالیگا و چمپیونزلیگ شد و رونالدو نیز علاوه بر قهرمانی در کوپا دل ری، با زدن 40 گل در لالیگا، کفش طلای اروپا را به دست آورد.

در این جمع ژاوی احتمالا مانند سال 2009 بار دیگر بعد از مسی و رونالدو، در جایگاه سوم قرار خواهد گرفت.

nw_nk
05-12-2011, 15:11
پیشاپیش توپ طلای پپ رو تبریک میگم. 2009 هم بهترین شد ولی این جایزه وجود نداشت. در مورد بهترین بازیکن هم نیمار واقع بینانه گفته:

وقتی مسی در این جمع دیده می شود، دیگر هیچ بازیکنی در دنیا شانس کسب این عنوان را نخواهد داشت

nw_nk
05-12-2011, 15:29
Barcelona's Lionel Messi & Xavi and Real Madrid's Cristiano Ronaldo named as the finalists for 2011 Fifa Ballon d'Or award

FIFA BALLON D'OR

Lionel Messi Argentina Barcelona
Cristiano Ronaldo Portugal Real Madrid
Xavi Spain Barcelona

FIFA MEN'S COACH OF THE YEAR

Alex Ferguson Manchester United
Pep Guardiola Barcelona
Jose Mourinho Real Madrid

FIFA WOMEN'S PLAYER OF THE YEAR

Marta Brazil Western NY Flash
Homare Sawa Japan INAC Leonessa
Abby Wambach USA magicJack

FIFA WOMEN'S COACH OF THE YEAR

Bruno Bini France
Norio Sasaki Japan
Pia Sundhage United States

Dec 5, 2011

boy iran
05-12-2011, 17:42
بهترین بازیکن سال 2011 دنیا کیست؟

مسی، رونالدو یا ژاوی؛ توپ طلای امسال به کدام ستاره می رسد؟

سایت گل- با معرفی سه نامزد نهایی توپ طلای 2011، نظر سنجی در مورد اینکه کدام بازیکن شایسته کسب این جایزه است، آغاز شده؛ به ویژه سایت نشریات اسپانیایی خیلی زود از خواننده های شان خواسته اند به گزینه مورد نظرشان رای بدهند و البته تاکنون عجیب ترین آرا در نظرسنجی نشریه اسپورت کاتالونیا رقم خورده است. در این نظرسنجی ژاوی با اختلاف زیاد نسبت به مسی و رونالدو در صدر قرار دارد.
در نظرسنجی نشریه مارکا نیز مسی با 38 درصد آرا، بالاتر از رونالدو (34) و ژاوی (26) است.
ما هم یک نظرسنجی کلیکی روی صفحه اصلی سایت گل قرار داده ایم که شما می توانید در آن شرکت کنید.

گزارش روز: نامزد مسی را می شناسید؟

مسی در همه سال هایی که به عنوان یکی از بهترین بازیکنان دنیا شناخته می شود، تنها با آنتونلا روکوسو، نامزد قدیمی اش دیده شده و به نظر می رسد آنها به زودی به هم ازدواج خواهند کرد

سایت گل- چند روز قبل لیونل مسی، ستاره بارسا، اعلام کرد علاقه زیادی به پدر شدن دارد. همین مسئله موجب شد تا رسانه ها توجه بیشتری به زندگی خصوصی این ستاره کم حاشیه بیندازند.
مسی در همه سال هایی که به عنوان یکی از بهترین بازیکنان دنیا شناخته می شود، تنها با آنتونلا روکوسو، نامزد قدیمی اش دیده شده و به نظر می رسد آنها به زودی به هم ازدواج خواهند کرد.
آنتولا که همراه مسی و خانواده اش در بارسلونا زندگی می کند، مانند مسی اهل روساریو و دانشجوی رشته تغذیه است.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %2Fresources%2Fjpg%2F9%2F5%2F1322846280059.jpg)
آشنایی او و مسی از زمان کودکی است و تقریبا با یکدیگر بزرگ شده اند. درواقع آنتونلا دخترخاله لوکاس اسکالیا، صمیمی ترین دوست مسی است و همین به آشنایی آنها منجر شد.
اخیرا شایعاتی در مورد به هم خوردن رابطه مسی و آنتونلا منتشر شد اما مسی خیلی زود این مسئله را تکذیب کرد.

nw_nk
05-12-2011, 18:40
گواردیولا، مورینیو و فرگوسن؛ نامزدهای بهترین مربی سال 2011

امروز فیفا نامزدهای نهایی بهترین بازیکنان و مربیان سال 2011 را اعلام کرد و برندگان نهایی روز 9 ژانویه 2012 در زوریخ سوئیس معرفی خواهند شد

سایت گل- ژوزه مورینیو، پپ گواردیولا و سر الکس فرگوسن به عنوان سه نامزد نهایی جایزه بهترین مربی سال 2011 جهان معرفی شدند. این جایزه سال گذشته به سرمربی پرتغالی رئال مادرید رسید.

امروز فیفا نامزدهای نهایی بهترین بازیکنان و مربیان سال 2011 را اعلام کرد و برندگان نهایی روز 9 ژانویه 2012 در زوریخ سوئیس معرفی خواهند شد.

پپ گواردیولا با بارسا فصل گذشته قهرمان لالیگا و چمپیونزلیگ شد و مورینیو و فرگوسن را در آن دو جام پشت سر گذاشت.

2011/12/5

سرمربی سابق رئال: مسی بهترین بازیکنی است که تا به حال دیده ام

امروز مسی، رونالدو و ژاوی به عنوان نامزدهای نهایی بهترین بازیکنان سال 2011 دنیا معرفی شدند و جان توشاک ستاره آرژانتینی بارسا را شایسته کسب این عنوان دانست

سایت گل- جان توشاک، سرمربی سابق رئال، معتقد است لیونل مسی، ستاره بارسا، بهترین بازیکن حال حاضر دنیاست.

امروز مسی، رونالدو و ژاوی به عنوان نامزدهای نهایی بهترین بازیکنان سال 2011 دنیا معرفی شدند و توشاک که زمانی هدایت رئال را برعهده داشت، ستاره آرژانتینی بارسا را به شایسته کسب این عنوان می داند.

او در گفتگو با نشریه اسپورت گفت:" هیچ کس شبیه مسی نیست. یک دروازه بان می تواند سرنوشت بازی را تعیین کند یا یک مدافع آخر می تواند موجب پیروزی شود اما مسی می تواند به تنها همه کارها را انجام دهد. او بی تردید بهترین بازیکنی است که در عمرم دیده ام."

این مربی ولزی همچنین بارسای پپ گواردیولا را بهترین تیم تاریخ فوتبال توصیف کرد.

" هرگز تیمی مانند این بارسلونا ندیدم. این اتفاق یک شبه رخ نمی دهد. آنها از سال ها قبل شروع کردند، زمانی که گواردیولا، لوئیس میا و دلاپنیا در بارسا بازی می کردند."

بارسا در حال حاضر با سه امتیاز اختلاف پشت سر رئال قرار دارد.

2011/12/5

Eblis 2011
05-12-2011, 19:50
به نظر من خدایی مسی باید انتخاب بشه ازهمه نظر عالیه بازی فوتبال رو خیلی زیبا انجام میده آدم لذت میبره

nw_nk
06-12-2011, 13:31
نیمار توپ طلای برزیل را برد

این ستاره جوان فصلی درخشان را پشت سر گذاشت.

سایت گل – نیمار، مهاجم سانتوس عنوان دیگری کسب کرد و با پشت سر گذاشتن امثال رونالدینیو و فرد جایزه توپ طلای سال 2011 برزیل را از آن خود ساخت.

این جایزه از سوی مجله پلاکار به بازیکنی داده می‌شود که در طول فصل بیشترین میانگین امتیازات در هر بازی را داشته باشد. نیمار که به دلیل حضور در کوپا لیبرتادورس و کوپا آمه‌ریکا تازه از هفته سیزدهم در ترکیب تیمش قرار گرفت، به میانگین 6.81 رسید. این بیشترین امتیاز از سال 1998 است که ادیلسون از کورینتیانس برنده توپ طلا شده بود.

این مهاجم همچنین در خط حمله تیم سال قرار گرفت. فر زوج او در این خط است. این تیم به این ترتیب است:

دروازه‌بان: فرناندو پراس (واسکو)

مدافع راست: ماریو فرناندس (گرمیو)

مدافعان میانی: ده‌ده (واسکو)، پائولو آندره (کورینتیانس)

مدافع چپ: جونینیو (فیگرنسه)

هافبک‌های کناری: مارکوس آسونسائو (پالمیراس)، پائولینیو (کورینتیانس)

هافبک‌های مرکزی: رونالدینیو (فلامنگو)، والتر مونتیو (کروزیرو)

مهاجمان: نیمار (سانتوس)، فرد (فلومیننزه)

By Hamidreza Keshavar

2011/12/6

نیمار: از اینکه در بین سه نامزد نهایی توپ طلا قرار نگرفتم، ناراحت نیستم

سه نامزدهای نهایی توپ طلای 2011 روز گذشته اعلام شدند و همان طور که انتظار می رفت، مسی، کریس رونالدو و ژاوی در این فهرست دیده می شوند

سایت گل- نیمار، ستاره جوان سانتوس، تاکید کرد از اینکه در فهرست نهای نامزدهای توپ طلا قرار ندارد، ناراحت نیست.

سه نامزدهای نهایی توپ طلای 2011 روز گذشته اعلام شدند و همان طور که انتظار می رفت، مسی، کریس رونالدو و ژاوی در این فهرست دیده می شوند.

نیمار در گفتگو با خبرنگاران گفت:" تا به حال، سال 2011 فوق العاده بوده است. بسیار خوشحالم که در بین 23 نامزد اولیه توپ طلا بودم. برای من مثل این بود که برنده توپ طلا شده ام."

نیمار روز گذشته توپ طلای بازیکن سال برزیل را به دست آورد، ضمن اینکه یکی از نامزدهای کسب جایزه فرانس پوشکاش به خاطر بهترین گل سال است اما او بیش از هر چیز به دنبال قهرمانی در جام باشگاه های جهان است.

" فصل فوق العاده ای بود اما هنوز تمام نشده زیرا رقابت های جام باشگاه های جهان را در پیش رو داریم."

By Behnam Jafarzadeh

2011/12/6

Nasser_ZRE
08-12-2011, 15:24
رونالدو: کسب توپ طلا چندان برایم اهمیتی ندارد

کریستیانو رونالدو ، مهاجم رئال مادرید ، اعلام کرد که توپ طلا در بین افتخارات بزرگی که می خواهد آنها را کسب کند قرار ندارد.

سایت گل - کریستیانو رونالدو ، مهاجم رئال مادرید ، اعلام کرد که توپ طلا در بین افتخارات بزرگی که می خواهد آنها را کسب کند قرار ندارد.

بازیکن پرتغالی معتقد است که این جوایز فردی چندان اهمیتی ندارد و افتخارات تیمی را بیشتر ترجیح می دهد.

ستاره پرتغالی در مصاحبه با روزنامه میرر گفت :" فتح لالیگا و چمپیونزلیگ برایم بسیار با ارزش تر از کسب توپ طلاست و می دانم که اگر یک فصل خوب داشته باشم به همه آنها دست پیدا خواهم کرد."
رونالدو که این روزها بیشتر در کار تیمی شرکت می کند گفت :" ترجیح می دهم ده گل کمتر بزنم و لالیگا یا چمپیونزلیگ را کسب کنیم. حاضرم در موردش امضا کنم، البته تردیدی نیست که گلهای زیادی خواهم زد."

در پایان در مورد تفاوت لیگ های انگلیس و اسپانیا گفت:" لالیگا لیگ دشواری است اما در آن حدیت به اندازه لیگ انگلیس نیست. در اسپانیا بازیها تکنیکی تر است و بیشتر توپ اهمیت دارد . اما در انگلیس بازی ها فیزیکی است و داوران هم مرتب بازی را به دلیل خطا متوقف نمی کنند که البته بازیکنان تکنیکی در این صورت ، آسیب می بینند."

nw_nk
09-12-2011, 22:03
پايان نظرسنجي توپ طلا/ كاربران سايت گل مسي را انتخاب كردند

در نظرسنجي سايت گل مسي با 51درصد بالاتر از رونالدو 43 درصدي قرار دارد، چابي مغز متفكر بارسلونا نيز با 6درصد نفر سوم شد

سايت گل ـ در پايان چهارمين روز از نظرسنجي سايت گل كاربران بخش فارسي ليو مسي ستاره آرژانتيني را شايسته توپ طلا تشخيص داده‌اند. در نظرسنجي سايت گل مسي با 51درصد بالاتر از رونالدو 43 درصدي قرار دارد، چابي مغز متفكر بارسلونا نيز با 6درصد نفر سوم شد.

اين نظرسنجي به صورت آزاد برگزار شد و به نظر مي‌رسد نتيجه توپ طلاي فيفا نيز همين باشد. در نظرسنجي روزنامه ماركا در اسپانيا هواداران مسي را انتخاب كرده‌اند اما كاربران فرانس فوتبال در فرانسه(مجله‌اي كه باني توپ طلاست) رونالدو را انتخاب كردند، چابي هم انتخاب كاربران روزنامه اسپورت كاتالونيا است.

نظرسنجي‌هاي سايت گل همچنان ادامه خواهد داشت در حال حاضر دو نظرسنجي ويژه ال‌كلاسيكو نظر 1300كاربر را به خود جلب كرده‌اند شما هم مي‌‌توانيد تركيب مورد علاقه رئال يا بارسا را انتخاب كنيد.

نکته: نظرسنجی سایت بین المللی گل در این باره ادامه دارد. اگر به انتخاب مسی اعتراض دارید اینجا جبرانش کنید.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید2011/12/8

چابی: رای ندادن کاسیاس به من دلایل سیاسی داشت‏

هافبک ملی پوش بارسا اعلام کرد رای ندادن هموطن او در انتخاب نامزدهای توپ طلا دلایلی غیر فوتبالی داشت

سایت گل – چابی هافبک بارسلونا اعلام کرد رای ندادن ایکر کاسیاس کاپیتان تیم ملی اسپانیا و دروازه بان رئال مادرید به او در انتخاب توپ طلای فیفا سال 2011 دلایلی سیاسی داشت.

کاسیاس به کریس رونالدو، مسوت اوزیل و لیونل مسی رای داد و چابی معتقد است رای ندادن کاسیاس به او دلایلی غیرفوتبالی داشته است.

چابی در گفتگو با روزنامه اسپورت گفت:" به نظرم تصمیم کاسیاس سیاسی بود. 23 بازیکن در تیم ملی اسپانیا حضور دارند و اینکه کاسیاس به هیچ یک از هم تیمی های خود رای نداده کمی عجیب است."

"از اینکه در بین نامزدهای نهایی قرار گرفته ام بسیار خوشحالم. از بچگی آرزوی آن را داشتم و افتخار بزرگی اکنون نصیبم شده است."

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدBy Shervin Gilani

2011/12/9

CRIS Joon CR7
09-12-2011, 23:11
چابی:31:: رای ندادن کاسیاس به من دلایل سیاسی داشت‏:11:

سایت گل – چابی هافبک بارسلونا:31:
2011/12/9
چابی؟
چابی که تو رئاله
اون ژاوی هستش مجید جان

nw_nk
11-12-2011, 17:16
زلاتان بعد از اعلام نامزد های توپ طلا: من بهترین بازیکن جهان هستم

ستاره سوئدی میلان از اینکه در بین نامزدهای نهایی توپ طلا نیست چندان راضی به نظر نمی رسد

سایت گل - زلاتان ابراهیموویچ مهاجم سوئدی میلان در واکنش به اعلام اسامی نامزدهای توپ طلای جهان گفت خود را بهترین بازیکن جهان می داند.

لیونل مسی، کریستیانو رونالدو و چابی ارناندس سه بازیکنی هستند که در فهرست نهایی برترین بازیکن سال 2011 جهان قرار دارند و این در حالی است که ابراهیموویچ حتی در فهرست 23 نفره هم حضور نداشت.

مهاجم سوئدی میلان گفت:" به نظر خودم بهترین بازیکن جهان هستم. برای اینکه خودم را به عنوان بازیکن شماره یک جهان معرفی کنم واقعا نیازی به توپ طلا ندارم."

لیو مسی در صورت کسب این عنوان برای سومین سال متوالی به این افتخار دست پیدا می کند. زلاتان در این خصوص می گوید:" مسی بازیکن فوق العاده ای است و امیدوارم این بازیکن بتواند روند موفقیت آمیز خود را ادامه دهد. او در عین جوانی تقریبا هرآنچه خواسته را کسب کرده است.

برنده توپ طلای سال جهان در ماه ژانویه سال 2012 معرفی خواهد شد.

2011/12/6

nw_nk
31-12-2011, 22:05
تیاگو آلکانتارا: توپ طلا حق مسی است

ستاره آرژانتینی بارسا همراه با ژاوی و کریس رونالدو نامزدهای کسب توپ طلای 2011 هستند و این ملی پوش اسپانیایی مسی را شایسته کسب این عنوان می داند.

سایت گل- تیاگو آلکانتارا، هافبک بارسا، معتقد است توپ طلای سال 2011 باید به لیونل مسی برسد.

ستاره آرژانتینی بارسا همراه با ژاوی و کریس رونالدو نامزدهای کسب توپ طلای 2011 هستند و این ملی پوش اسپانیایی مسی را شایسته کسب این عنوان می داند.

او در گفتگو با نشریه مارکا گفت:" مسی برای کسب توپ طلا شایستگی بیشتری نسبت به ژاوی و کریس رونالدو دارد. بازی کردن در کنار او بسیار لذت بخش است."

تیاگو که با هدایت گواردیولا در چند ماه اخیر نامی برای خود دست و پا کرده، امیدوار است در سال جدید به پیشرفتش ادامه بدهد.

" می خواهم در سال 2012 هم به سختی کار کنم، از هم تیمی هایش چیزهای جدیدی یاد بگیرم و به همین مسیر ادامه بدهم."

بارسا در اولین دیدار سال جدید در مرحله یک هشتم نهایی کوپا دل ری باید با اوساسونا روبرو شود و این ستاره جوان شرایط فیزیکی تیمش را مناسب برای پیروزی می داند.

" ما در شرایط خوبی هستیم، مشکلی نداریم و برای دیدار مقابل اوساسوا کاملا آماده ایم."

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 8%A7-%D8%AA%D9%88%D9%BE-%D8%B7%D9%84%D8%A7-%D8%AD%D9%82-%D9%85%D8%B3%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D8%AA

By Behnam Jafarzadeh

2011/12/31

تابارس و نیمار؛ پادشاهان آمریکا در سال 2011

ستاره برزیلی سانتوس به عنوان بهترین بازیکن آمریکا شناخته شد

سایت گل- نیمار، ستاره برزیلی و 19 ساله باشگاه سانتوس و اسکار واشینگتن تابارس سرمربی باتجربه تیم ملی اروگوئه به عنوان بهترین بازیکن و بهترین مربی قاره آمریکا برگزیده شدند.

این جایزه از سوی روزنامه ال پائیس آمریکای لاتین اهدا می شود. برندگان این جایزه معتبر از سوی نظرسنجی درمیان 247 روزنامه نگار از 19 کشور آمریکا انتخاب می شود و نیمار توانست با کسب آرایی بیشتر از ادواردو وارگاس، بازیکن شیلیایی تیم اونیورسیداد شیلی این جایزه را مال خود کند واسکار تابارس هم آرای بیشتری درمقایسه با خورخه سامپائولی آرژانتینی کسب کرد

نیمار در سال 2011، سال خارق العاده ای را با سانتوس سپری کرد و با این تیم به قهرمانی کوپا آمه ریکا رسید تا بتواند همراه با تیمش به رقابتهای جام جهانی باشگاه ها راه یابد و در دیدار فنیال این رقابتها مغلوب بارسلونا شد.

از سوی دیگر وارگاس هم بازیکن کلیدی تیم اونیورسیداد شیلی بود که با درخشش خود توانست اولین جام بین المللی کارنامه ورزشی اش (قهرمانی در جام آمریکای جنوبی) را کسب کند. او درحال حاضر مشغول انجام مذاکراتی برای انتقال به ناپولی است

از سوی دیگر اسکار تابارس در سال 2010 با تیمش در جام جهانی خوش درخشید و در سال 2011 هم اروگوئه را قهرمان کوپا آمه ریکا نمود.

از سوی دیگر سامپائولی هم توانست با پیاده سازی فلسفه تهاجمی در تیم اونیورسیداد شیلی نظر دنیا رابه این تیم جلب کرده و با این تیم به موفقیت برسد.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 8%B4%D8%A7%D9%87%D8%A7%D9%86-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-%D8%AF%D8%B1%D8%B3%D8%A7%D9%84-2011

By Ghazal Ziari

2011/12/31

nw_nk
01-01-2012, 17:45
لیونل مسی بهترین بازیکن سال 2011

لیونل مسی به زودی در انتخابات مهم توپ طلای جهان حضور و به احتمال بسیار زیاد برای سومین بار متوالی این جایزه را به خود اختصاص خواهد داد

سایت گل – همانطور که پیش بینی می شد، لیونل مسی در نظرسنجی سایت گل از کاربران بخش فارسی عنوان بهترین بازیکن سال جهان را به خود اختصاص داد.

به گزارش سایت گل، مسی در این رای گیری که نزدیک به 250 هزار رای به در آن وارد شده بود، با برتری مطلق بالاتر از سایرین این عنوان را کسب کرد. لیونل مسی با کسر آرای تکراری 49 درصد از آرای کاربران را به خود اختصاص داد و رقبای خود، کریس رونالدو، چابی ارناندز و مسوت اوزیل را پشت سر گذاشت.

بعد از مسی، کریس رونالدو با 27 درصد آرا و چابی با 11 و اوزیل با 9 و زلاتان با 5/8 درصد در جدول ایستادند. تیاگو سیلوا، فیلیپ لام، ایکر کاسیاس، کارلوس پویول، کیوین پرینس بواتنگ و کارلوس پویول نفرات بعدی این جدول یازده نفرده بودند. یازده ستاره ای که قبلا به عنوان تیم منتخب سال انتخاب شده بودند.

لیونل مسی به زودی در انتخابات مهم توپ طلای جهان حضور و به احتمال بسیار زیاد برای سومین بار متوالی این جایزه را به خود اختصاص خواهد داد. در حال حاضر خبرنگاران اسپانیایی به دقت او را زیرنظر دارند تا مچ این ستاره را برای عکاسی یا سفر به فرانسه برای حضور در مصاحبه ویژه توپ طلایی با مجله فرانس فوتبال بگیرند.چاپی و کریس رونالدو هم دو ستاره دیگری هستند که رقابت نزدیکی با مسی داشته اند. این دو تنها به دلیل درخشش افراطی مسی از کسب این عنوان بازمی مانند.

2012/1/1

تاج گذاری گواردیولا: بالاتر از آقای خاص و آقای لو

نزدیک ترین رقیب او یوآخیم لو بود که با کسب آرای تکراری، 19 درصد کمتر از رقیب جوان خود رای آورد

سایت گل – گرچه در این روزها یوآخیم لو خبرسازترین مربی جهان به نظر می رسد، اما پپ گواردیولا در نظرسنجی سایت گل فارسی با کسب 44 درصد آرا (با کسر آرای تکراری) به عنوان مربی منتخب سال 2011 خوانندگان انتخاب شد.

به گزارش سایت گل، نزدیک ترین رقیب او یوآخیم لو بود که با کسب آرای تکراری، 19 درصد کمتر از رقیب جوان خود رای آورد. لو با نمایش درخشان تیم آلمان در سال 2011 به عنوان یک ستاره جهانی مطرح شده و تیمش مدعی اول یورو 2012 به نظر می رسد. در این جدول ژوزه مورینیو با کسب 16 درصد از آرا در پله سوم تکیه زده است. شاید او اگر ال کلاسیکوی آخر را به نفع خود به پایان می برد، حتما می توانست صدرنشین این جدول باشد، اما دستاوردهای گواردیولا، شامل جام های لیگ، لیگ قهرمانان، سوپرجام اسپانیا و اروپا و جام باشگاه های جهان او را در مرتبه ای بلندتر قرار می دهد.

نفر بعدی در این رده بندی ماسیمیانو آلگری است که او هم با میلان سال خوبی را سپری کرد و تیمش یکی از شانس های متوقف کردن بارسلوناست. آنتونیو کونته سرمربی الهام بخش یوونتوس، سرالکس فرگوسن مربی تمام نشدنی منچستریونایتد، روبرتو مانچینی صدرنشین لیگ برتر انگلیس و آندره ویلاس بواس مربی موفق سابق پورتو که حالا در چلسی نتایج خوبی نگرفته، دیگر حاضران در این جدول هستند. یورگن کلوپ، اوسکار تاباراس، برت فان ماوریک، بیسنته دل بوسکه و یو هانکس دیگر نامزدهای این عنوان بودند که آرای قابل توجهی را به خود اختصاص ندادند.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 8%A7-%D8%A8%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA%D8%B1-%D8%A7%D8%B2-%D8%A2%D9%82%D8%A7%DB%8C-%D8%AE%D8%A7%D8%B5-%D9%88-%D8%A2%D9%82%D8%A7%DB%8C-%D9%84%D9%88

2012/1/1

nw_nk
05-01-2012, 23:54
باشگاه رئال اعلام کرد؛ غیبت مورینیو و رونالدو در مراسم توپ طلا

مراسم توپ طلای امسال روز 9 ژانویه در زوریخ برگزار می شود اما بازی برگشت رئال مقابل مالاگا در روسالدا، مانع حضور آنها در این مراسم می شود

سایت گل- باشگاه رئال مادرید اعلام کرد به دلیل همزمانی مراسم توپ طلا با دیدار این تیم مقابل مالاگا در کوپا دل ری، کریس رونالدو و ژوزه مورینیو در این مراسم حضور پیدا نخواهند کرد.

مراسم توپ طلای امسال روز 9 ژانویه در زوریخ برگزار می شود و رونالدو و مورینیو از کاندیداهای اصلی عناوین بهترین بازیکن و مربی سال هستند اما بازی برگشت رئال مقابل مالاگا در روسالدا، مانع حضور آنها در این مراسم می شود.

رونالدو برای کسب دومین توپ طلایش با مسی و ژاوی، ستاره های بارسا رقابت خواهد کرد؛ در حالی که گواردیولا و فرگوسن، رقبای مورینیو برای کسب عنوان مربی سال فیفا هستند.

باشگاه رئال اعلام کرد به جای این دو، املیانو بوتراگنیو و زین الدین زیدان دو مدیر باشگاه رئال، در این مراسم حضور پیدا خواهند کرد.

By Behnam Jafarzadeh

2012/1/5

pcforlife
08-01-2012, 20:51
چون اصولا بنده خدا ژاوی به حساب نمیاد!:31::46: بالتبع یکی از این دو نفر انتخاب میشه!:31::

Dr.FANOOS
08-01-2012, 21:26
چون اصولا بنده خدا ژاوی به حساب نمیاد![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] بالتبع یکی از این دو نفر انتخاب میشه![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]ژاوی به حساب نمی یاد ؟
بحث این فصل اینه که توپ طلا حق ژاوی هست یا مسی!
فصل پیش هم رونالدو سوم شد .
شاید به خاطر رقابت بارسا و رئال هست که اینطوری برداشت می شه وگرنه رقابت بین مسی و ژاوی هست .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 054_n.jpg

لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
+
البته عکس و لینک برای توپ طلای اروپاست .
فصل پیش تویfifa ballon d'or اصلا رونالدو جزو 3 تا نبود .

nw_nk
09-01-2012, 16:42
گزارش روز: مسی در آستانه یک هت تریک تاریخی

مسی فردا شب با رسیدن به جایزه بهترین بازیکن اروپا و جهان، بعد از میشل پلاتینی، مارکو فان باستن و یوهان کرایوف چهارمین بازیکنی می شود که سه بار به عنوان بهترین بازیکن اروپا دست یافت

سایت گل- ستاره آرژانتیتی در آستانه انجام هت تریکست رؤیایی ، دستیابی به عنوان بهترین بازیکن سال فوتبال دنیا برای سومین سال پیاپی و همچنین رسیدن به رکورد زیدان و رونالدو برای نیل سه باره به این افتخار.

به احتمال قریب به یقین دوشنبه شب و طی برگزاری مراسم جایزه "گالا" در زوریخ، لیونل مسی جایزه بهترین بازیکن سال جهان و اروپا را ازآن خود می کند. و شاید همین شانس بالای او برای پیروزیست که سران رئال را بر آن داشته که اعلام کنند رونالدو در این مراسم شرکت نخواهد کرد.

رئال مادرید به بهانه برگزاری دیدار برگشت جام حذفی در برابر مالاگا از حضور رونالدو و سرمربی تیم خود، مورینیو، در این مراسم جلوگیری کرده است. و ان خود تصدیقی بر این ادعاست که به احتمال فراوان مسی برای سومین بار جایزه فیفا را دریافت خواهد کرد تا اینگونه به رکورد رونالدوی برزیلی و زیدان فرانسوی برسد.

دوشنبه شب لئو رکورد جدیدی را نیز به نام خود ثبت خواهد کرد، او بعد از پشت سر گذاردن رونالدو در سال 2009 و غلبه بر هم تیمیش اینیستا در سال 2010 اولین بازیکنی خواهد شد که سه بار پیاپی بهترین جایزه انفرادی فیفا را به چنگ می آورد.

اینجاست که همه چیز خیلی جالب می شود. مسی با رسیدن به جایزه بهترین بازیکن اروپا و جهان در این شب، بعد از میشل پلاتینی، مارکو فان باستن و یوهان کرایوف چهارمین بازیکنی می شود که سه بار به عنوان بهترین بازیکن اروپا دست یافته و نیز، بعد از پلاتینی دومین بازیکنی که سه سال پیاپی این عنوان را کسب کرده است.

او همچنین هفتمین بازیکن غیر اروپاییست که این جایزه را بدست می آورد. جایزه ای که در ابتدا فقط مخصوص بازیکنان متولد قاره سبز بود. برندگان غیر اروپایی دیگر این افتخار عبارتند از: آلفردو دی استفانوی متولد آرژانتین، عمر سیووری آرژانتینی و ژرژ وه آی لیبریایی به همراه رونالدو، ریوالدو و رونالدینیو، هر سه ازبرزیل.

تاریخچه اخیر جایزه بهترین بازیکن اروپا در سال های اخیر کمی پیچیده به نظر می آید. در میانه های دهه نود میلادی مجله "فرانس فوتبال" به عنوان پایه گذار مراسم انتخاب بازیکن سال فوتبال اروپا تصمیم گرفت که بازیکنان غیر اروپایی را نیز در میان کاندیدا های این انتخاب جا دهد. دلیل اصلی اتخاذ این تصمیم رقابت با جایزه ای بود که فیفا در اوایل دهه مذکور بنیان آن را بنا نهاده بود: مراسم انتخاب بازیکن سال دنیا. اما در نهایت این جایزه فیفا بود که توانست گوی سبقت را از رقیب برباید و در نهایت ادغام این دو جایزه به شکلی پیروزی جایزه بهترین بازیکن سال جهان بر رقیب بود.

اتفاقی که باعث خشم روزنامه نگاران مجله فرانس فوتبال و خواهر خوانده اش "اکیپ" شد. آن ها عقیده داشتند که ایده و نو آوریشان توسط فیفا بلعیده شده و این نتیجه ای جز به خطر افتادن استقلال و اعتبار آن ها ندارد.
حوادث پشت پرده این جایزه نو ظهور خود مجالی را می طلبد که شاید در این مقاله فراهم نباشد، بحثی که بهتر است به آینده موکول شود.

باز می گردیم به مراسم امسال، لیونل مسی که در حال حاضر فقط 24 سال سن دارد، یکی از شایسته ترین افرادیست که تا کنون این جایزه را به دست آورده. نه تنها در میان کسانی طی عمر 20 ساله جایزه فیفا به آن رسیده اند، بلکه از 55 سال پیش که "استنلی متئوز" انگلیسی اولین فردی شد که به این افتخار نائل گشت.

متئوز، بازیکن بلکپول و استوک کسی بود که روح فوتبال بریتانیا را به همگان نمایاند، دی استفانوی رئال مادرید اولین جرقه انقلاب فوتبال باشگاهی اروپا را زد، کرایوف که در آژاکس و بارسلونا سابقه توپ زدن دارد کسی بود که توتال فوتبال را ترسیم کرد و الگویی شد برای فان باستن.

بکن باوئر کسی بود که پست بازیکن پوششی را به یار آزاد تغییر داد و ژرژ وه آ ی پاری سن ژرمن و میلان تبدیل شد به نماد جهانی شدن فوتبال آفریقا.سپس زیدان یوونتوس و رئال مادرید جایزه ای جهانی را برای متحد کردن فیفا و یوفا بدست آورد.

مسی نیز تا همین جای کار که زمان زیادی از عمر فوتبالیش نگذشته توانسته 18 جام معتبر را بدست آورد. آماری که نشان می دهد او می تواند در آینده نزدیک بسیاری از رکورد ها را ازآن خود کرده و رقبای بیشماری را از پیش رو بر دارد.

رقبای او از لحاظ تعداد افتخارات و جام های بدست آمده دی استفانویی است که 22 جام معتبر باشگاهی را در کنار یک جام در رده ملی بدست آورده؛ کرایوف که او هم 22 بار در رده باشگاهی به قهرمانی رسیده و بعد از این دو بکن باوئر است که 18 بار در رده باشگاهی و دو بار در رده ملی جام را بالای سر برده. در رده های بعدی نیز فان باسن با 16، زیدان با 11 جام باشگاهی و دو قهرمانی در رده ملی و وه آ با 11 بار تجربه پیروزی در تورنومنت های طراز اول قرار دارند.

در پایین این جدول نیز سر استنلی متیوز، برنده اولین جایزه بازیکن سال اروپا، قرار دارد که حاصل 40 سال بازیش در بالاترین سطح فوتبال اروپا برای او فقط یک مدال در جام حذفی انگلیس به همراه بلکپول است.

در آن فینال فشاری که روی شانه های متیوز یرای رسیدن به جام سنگینی می کرد بیش از حد تصور بود، صرف نظر از تمام آنجه او تا آن روز بدست آورده بود. باری که امروز نیز مسی آن را تحمل می کند، در این مورد او باید جام جهانی را بالای سر برد.

باری که روز به روز سنگین تر می شود و هیچ کدام از جوایز فیفا از فشار آن نمی کاهند.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] n%2Fnews%2F1835%2F%25D8%25A7%25D8%25B3%25D9%25BE%2 5D8%25A7%25D9%2586%25DB%258C%25D8%25A7%2F2012%2F01 %2F09%2F2837538%2F%25D9%25BE%25DB%258C%25DA%25A9%2 5D9%2587-%25D8%25AA%25D9%2588%25D9%25BE-%25D8%25B7%25D9%2584%25D8%25A7-%25D8%25AD%25D9%2582-%25D9%2585%25D8%25B3%25DB%258C-%25D8%25A7%25D8%25B3%25D8%25AA)

محمد میر غضنفر

2012/1/8

فیفا برای کفاشیان دعوت نامه نفرستاد

او باید به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال ایران در مراسم انتخاب بهترین های فوتبال جهان شرکت کند. اما صبح امروز مشخص شد کفاشیان در این مراسم حضور نخواهد داشت.

سایت گل- علی کفاشیان برای حضور در مراسم انتخاب بهترین های فوتبال جهان، دعوتنامه ای از فیفا دریافت نکرده است.

سایت خبر آنلاین در ادامه گزارش کوتاه اما جالب خود نوشته است:« کفاشیان باید به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال ایران در مراسم انتخاب بهترین های فوتبال جهان شرکت کند. اما صبح امروز مشخص شد کفاشیان در این مراسم حضور نخواهد داشت. رئیس فدراسیون فوتبال در مورد این موضوع می گوید: «تا این لحظه که با شما صحبت می کنم هیچ دعوتنامه ای از فیفا به دست من نرسیده است. فعلا هیچ خبری نیست.»

کفاشیان در مورد اینکه با این شرایط چقدر احتمال می دهد که برای شرکت در این مراسم به زوریخ برود هم می گوید: «فردا شب مراسم برگزار می شود و الان که یکشنبه است هنوز به من دعوتنامه نداده اند. پس خود به خود حضورم در این مراسم منتفی می شود. البته نیازی هم به حضور من در این مراسم نیست. من کاره ای نیستم که به آنجا بروم و در مراسم شرکت کنم.»

کفاشیان امسال اظهار نظری در مورد بهترین بازیکن و بهترین مربی جهان نکرده اما او معمولا هر وقت در مورد این موضوع صحبت کرده، گفته که زیاد بازی های خارجی را نمی بیند و اطلاعات زیادی در این رابطه ندارد.»

با همه این ها به نظر می رسد نفرستادن دعوت نامه برای رئیس فدراسیون فوتبال، اسباب خوبی برای منتقدانی باشد که معتقدند کفاشیان در مجامع بین المللی هیچ وجهه ای ندارد!

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] n%2Fnews%2F1825%2F%25D8%25A7%25DB%258C%25D8%25B1%2 5D8%25A7%25D9%2586%2F2012%2F01%2F08%2F2837008%2F%2 5D9%2581%25DB%258C%25D9%2581%25D8%25A7-%25D8%25A8%25D8%25B1%25D8%25A7%25DB%258C-%25DA%25A9%25D9%2581%25D8%25A7%25D8%25B4%25DB%258C %25D8%25A7%25D9%2586-%25D8%25AF%25D8%25B9%25D9%2588%25D8%25AA-%25D9%2586%25D8%25A7%25D9%2585%25D9%2587-%25D9%2586%25D9%2581%25D8%25B1%25D8%25B3%25D8%25AA %25D8%25A7%25D8%25AF)

2012/1/8

Stream
09-01-2012, 16:57
امسال هم FIFA ویدیوی برنامه رو در سایتش مستقیما پخش می کنه:

فعلا در حال پخش مصاحبه ها و کنفرانس هاست تا زمان شروع برنامه.

nw_nk
09-01-2012, 17:04
حمایت بنیتس از گواردیولا برای کسب عنوان بهترین مربی سال فیفا

مربی اسپانیایی درصحبتهایی اعلام کرده که هموطنش بهترین مربی دنیاست و درمورد ناکامی مسی در درخشش با تیم ملی آرژانتین صحبت کرده

سایت گل- رافائل بنیتس، مربی سابق لیورپول و اینتر معتقد است که پپ گواردیولا شایستگی آن را دارد تا عنوان بهترین مربی فیفا در سال 2011 را مال خود کند.

این جایزه معتبر عصر روز دوشنبه در سالن «توپ طلای فیفا » در زوریخ اهدا می شود و گواردیولا در کنار مورینیو و سرالکس فرگوسن نامزدهای دریافت این جایزه هستند

سال گذشته گواردیولا بارسلونارا به قهرمانی لالیگا و لیگ قهرمانان اروپا رساند و بنیتس معتقد است که این دو قهرمانی او را از دو حریف دیگر در مسیر کسب این جایزه پیش می اندازد

بنیتس در صحبتهایی به ال موندو دپورتیوو گفت:«انتخاب کردن میان این سه نفر کار سختی است ولی من همیشه گفته ام که از نظر من شیوه تعبیر فوتبال ، جو و محیط و زندگی فوتبالی خیلی مهم است و همین نکات است که باعث می شود که پاسخ سوال من گواردیولا باشد.»

این مربی اسپانیایی ادامه داد:« فکر می کنم برترین ویژگی او توانایی اش برای ادامه دادن پروژه اش است. قرار گرفتن در صدر ، به اندازه ادامه حضور در این جایگاه، سخت نیست. تومی توانی در یک روز به پیروزی برسی ولی ادامه دادن روندپیروزی ها کار سختی است.»

بنیتس درادامه درمورد لیونل مسی هم صحبت کرد و درمورد دلیل ناکامی او در تیم ملی آرژآنتین درمقایسه با درخشش او در تیم بارسلونا گفت:« محیط و اطرافیان مسی در بارسلونا خیلی به او سود می رسانند. مسی در بارسلونا خیلی راحت است و این درحالی است که در تیم ملی آرژانتین توقعات زیادی از او می رود. مسی در بارسلونا احساس اعتماد می کند ؛ احساس می کند که او را دوست دارند و بدون آنکه فشار خاصی بردوشش داشته باشد بازی می کند.مسی بازیکنی استثنایی است و درآینده هم بازیهای او هیجان انگیزتر خواهد شد.»
بنیتس از دسامبر سال 2010 و بعد از اخراج از اینتر، همچنان بیکار است. او تنها 6 ماه دراینتر مربیگری کرد.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 8%A7-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%B3%D8%A8-%D8%B9%D9%86%D9%88%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D9%85%D8%B1%D8%A8%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%D9%84-%D9%81%DB%8C%D9%81%D8%A7

By Ghazal ziari

2012/1/8

پیکه: توپ طلا حق مسی است

این ستاره آرژانتینی به همراه ژاوی و کریس رونالدو نامزدهای اصلی کسب توپ طلای 2011 هستند اما پیکه معتقد است مسی شایستگی بیشتری برای کسب این عنوان دارد

سایت گل- جرارد پیکه، مدافع بارسا، تاکید کرد مسی شایسته کسب توپ طلای فیفا در سال 2011 است.

این ستاره آرژانتینی به همراه ژاوی و کریس رونالدو نامزدهای اصلی کسب توپ طلای 2011 هستند اما پیکه معتقد است مسی شایستگی بیشتری برای کسب این عنوان دارد.

او در گفتگو با خبرنگاران در پاسخ به این سوال که کدام یک از نامزدها شایستگی بیشتری برای کسب توپ طلا دارد، گفت:" واضح است که مسی. او سال هاست که در بالاترین سطح بازی می کند. او بهترین بازیکن دنیاست.

او تیم را در یکی از بهترین دوران تاریخش به جلو می برد. به لطف او، ما به جام های زیادی دست پیدا کردیم و جام های زیادی نیز می توانیم در آینده به دست بیاوریم.

واقعا فوق العاده است که او در کنار خودمان داریم. او مثل زمانی بازی می کند که 13 ساله بود؛ فقط او حرفه ای تر شده است. ما فقط باید امیدوار باشیم او تا زمانی که ممکن است در این سطح باقی بماند."

برنده توپ طلای 2011 امشب در زوریخ معرفی می شود.

By Behnam jafarzadeh

2012/1/9

mjorh
09-01-2012, 19:56
خداییش نامردیه ...هر سال میدن ب مسی .. یه بارم بدن ب این بیچاره ژاوی !

pcforlife
09-01-2012, 22:43
خب... تبریک میگم انتخاب مجدد مسی رو...:10: انتخاب بی شک کاملا منصفانه بود و لیو استحقاقش رو داشت... تبریک به فوتبال دوستان، خصوصا هواداران بارسا، آرژانتین و لیونل مسی.:40:
راستی ژاوی دوم شد؟:20:
+
بابت پپ هم تبریک!:20:

*M!L4D*
09-01-2012, 23:06
جک سال هم به نظرم بهترین گل سال بود ک گل نیمار انتخاب شد : دی
یعنی یه همچین جای ــه فیفا .. :دی
گل رونی هم قشنگ بود . هم در یک بازی حساس و در یک دقیقه ی حساس زده شد ! ( مقابل یک تیم پرمهره در خط دفاعی )
اما گل نیمار شاید فقط ظاهر داشت . جلوی مدافع های لیگ برزیل .
فردا لابد یکی میاد تو کوچشون 2 نفرو دریبل میده ویدئوشو میفرسته واسه فیفا جایزه پوشکاش رو هم میبره

nw_nk
09-01-2012, 23:15
FIFA Ballon d’Or 2011 Gala

FIFA Balon d'Or
Lionel Messi

On receiving his award Lionel Messi said: "It is a big pleasure to win the third, a big honor. I want to thank the team-mates, players and coaches that voted me. I want to thank my Barcelona and Argentina teammates, without them this would have been impossible. But most of all, I want to share it with Xavi: you deserve this as much as I do."

FIFA World Coach of the Year
Pep Guardiola

On receiving the FIFA World Coach of the Year for Men's Football, Pep Guardiola gave a humble speech. He said: "I would like to share this award with Mourinho and Ferguson. It is an honour. And all the coaches around the world who share this passion. And also to the thousand of people than over 100 years have worked and develop Barcelona. It is a privilege to be part of such an incredible club. And finally, i would like to dedicate this award to Tito Vilanova, my assistant, my colleague, my friend who cant be here tonight. This is for you."

FIFA Puskas Award
Neymar

FIFA Presedential Award
Alex Ferguson

FIFA Fair Play Award
Japanese Football Association

The FIFA/FIFPro World XI
Iker CASILLAS, Sergio RAMOS, Gerard PIQUE, Nemanja VIDIC, Daniel ALVES, Andres INIESTA, XAVI, Xabi ALONSO, Cristiano RONALDO, Wayne ROONEY, Lionel MESSI

FIFA Women's World Player of the Year Award
Homare Sawa

FIFA World Coach of the Year for Women's football
Norio Sasaki

‎January ‎09, ‎2012

charlize
10-01-2012, 02:49
البته منم قبول دارم که حق رونی بود..
اما شما برو گل نیمار رو از اول ببین نه این بخش آخری که پخش شد کلیپش!
نیمار گوشه زمین(کنار خط) 2-3 نفر رو دریبل میزنه و بعد یه 1-2 و در اخر هم صحنه ای که پخش شد..یعنی قشنگ یه گل به سبک بازیهای کامپیوتری! خیلی قشنگ بود...
اما خب گل رونی یه چی دیگه بود..

راستی ژاوی دوم شد؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
کریس دوم شد...
+
تبریک میگم به بارسایی ها..پپ بدون شک شایسته بود و مسی هم همچنین..
اما خداییش چطور میشه این همه گلی که کریس تویه فصل قبل زد، براش این جایزه رو نیاره؟!کی دیگه اینطور رکوردی میتونه بزنه؟!
اینجا یه نظریه پیش میاد...
که دلیلش اینه که مسی جام های بیشتری نسبت به رونالدو برده..
خب این کاملا درسته و اگه اینطور باشه، کاملا حق مسی بود..
ولی اینجا یه اما بزرگ هست!
اما اگه اینطور بوده، پس چرا سال قبل، اسنایدر-ی که با اینتر تمام جام ها رو درو کرد، حتی چزو نامزدین نشد و هر سه نامزد، بارسایی بودن در حالیکه بارسا فینال لیگ قهرمانان هم نرسید؟!

برادر سینا الان باز میاد میگه که امتیازات گذشته مسی بیشتر بوده و اینا..
اما برادر، عنوان جایزه رو دیدی؟!
جایزه سالانه داده میشه و بر حسب یکسال تقویمی نه سالهای قبل!
نوشته نشده که مثلا "توپ طلا سال های گذشته"!! گفته شده "توپ طلا سال ؟؟20"
the best over the previous calendar year ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
به هر حال بدون شک مسی شایسته بود اما خب...!

Lady parisa
10-01-2012, 09:55
عکس بهترین بازیکن زن و مرد جهان در سال 2011

پ.ن: این خانم ژاپنی بهترین فوتبالیست زن جهان شد

CRIS Joon CR7
10-01-2012, 09:58
البته منم قبول دارم که حق رونی بود..
اما شما برو گل نیمار رو از اول ببین نه این بخش آخری که پخش شد کلیپش!
نیمار گوشه زمین(کنار خط) 2-3 نفر رو دریبل میزنه و بعد یه 1-2 و در اخر هم صحنه ای که پخش شد..یعنی قشنگ یه گل به سبک بازیهای کامپیوتری! خیلی قشنگ بود...
اما خب گل رونی یه چی دیگه بود..

کریس دوم شد...
+
اما خداییش چطور میشه این همه گلی که کریس تویه فصل قبل زد، براش این جایزه رو نیاره؟!کی دیگه اینطور رکوردی میتونه بزنه؟!
اما اگه اینطور بوده، پس چرا سال قبل، اسنایدر-ی که با اینتر تمام جام ها رو درو کرد، حتی چزو نامزدین نشد و هر سه نامزد، بارسایی بودن در حالیکه بارسا فینال لیگ قهرمانان هم نرسید؟!

the best over the previous calendar year ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Fwiki%2FBallon_d%2527Or)
به نکته ی ظریفی اشاره کردی:20:
اگه ملاک موفقیت ها بود اون فصل اشنایدر لیگ قهرمانان و سری A و جام حذفی ایتالیا رو برده بود و تو جام جهانی هم از مسی دیرتر و آبرو مند تر حذف شد ولی بازم :18:
نمیدونم واقعا دست های پشت پرده و باند میشل پلاتینی همیشه کار خودشو میکنه:27:

Ezel
10-01-2012, 10:01
اون همه گل به شرطی جایزه میاره که بتونه به تیم کمک کنه برای کسب عنوان و مفیدفایده باشه برای تیم ، و یک کوپا چیز خیلی دندان گیری نیست /

ولی سال قبلش علیرغم ناکامی در سی ال برای بارسا ، لالیگا و کوپا و سوپر جام اسپانیا رو گرفتند ( جام دیگه ای هم بود ؟) و تیم کم جامی نبود بارسا ( خوان گامپر رو هم بزاریم کنار :دی) /

+
پیشاپیش نقل قول میگیری ؟ :31:
---------------------------------------------------------

چه عجب مارتا بهترین نشد در بخش بانوان !

Stream
10-01-2012, 10:09

the best over the previous calendar year ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Fwiki%2FBallon_d%2527Or)

نظریه ای وجود نداره چون این تصمیم تصمیمی نیست که یه عده متخصص دور یک میز بشینن و یک سری فاکتورها رو بررسی کنند و برنده اعلام کنند. یک لیست 23 نفره انتخاب میشه و همه مربی ها و کاپتان ها و عده ای خبرنگار رای می دن و نتیجه رای گیری اعلام میشه و هر کدوم از این افراد هر فاکتوری رو که دلش بخواد در نظر می گیره. من فکر می کنم اکثر افراد به جای اینکه با گرفتن جام و تعداد گل و ... محاسبه کنن به کی باید رای بدن با احساسشون به کسی که فکر می کنن در طول سال فوتبال بهتری بازی کرده رای می دن. درصد ها 47.8 به 21.6 (و ژاوی 9.2) بوده و از نظر هر سه گروه هم مسی اول بود.
+

پارسال اشنایدر همه جام ها رو نبرد، پارسال جام جهانی داشتیم که باعث شد ژاوی و اینیستا رای های زیادی بیارن که خیلی از این رای ها از طرف افرادی بود که جام بردن رو مهم می دونستن و اگه جام جهانی در کار نبود رای های ژاوی و اینیستا پخش می شد بین مسی و اشنایدر (و اون موقع هم حدس من این بود که اشنایدر برنده می شد).

وجود یکی مثل مسی که همونقدر گل می زنه (با پنالتی کمتر و گل های مهم تر)، بیشتر از دو برابر پاس گل می ده و بهتر هم بازی می کنه. :46: فرض کن کریس 5 سال پیش اینطوری بازی می کرد، چه قهرمان بشه چه نشه با بالای 90 درصد رای ها بهترین بازیکن می شد!

LittLe_BeAr
10-01-2012, 11:20
تیم منتخب سال فیفا:5بازیکن از بارسا؛4بازیکن از رئال به همراه رونی و ویدیچ

تیم منتخب فیفا در سال 2011 معرفی شد

سایت گل- درجریان مراسم معرفی برنده توپ طلای سال 2011، تیم منتخب سال 2011 فیفا هم معرفی شد.

در این تیم 5 بازیکن از بارسلونا حضور دارند : مسی، چابی ارناندس، آندرس اینیستا، پیککه و دانی آلوس ) و 4 بازیکن هم از رئال حاضرند: ایکر کاسیاس، سرخیو راموس، ژابی آلونسو و کریس رونالدو.

ویدیچ و رونی هر دو از منچستریونایتد هم دو بازیکن دیگری هستند که این تیم 11 نفره را کامل می کنند

اسپانیا با 6 بازیکن، از نظر ملیتی بیشترین بازیکن را در تیم منتخب فیفا در سال 2011 دارد. برزیل، صربستان، آرژانتین پرتغال و انگلیس هم هر کدام یک نماینده دارند.

رای گیری برای انتخاب تیم منتخب سال 2011 از میان 50 هزار بازیکن حرفه ای انجام شد. در ابتدا 55 نامزد در لیست قرار داشتند که 22 بازیکن از این 55 بازیکن در لالیگا توپ می زدند، 18 تای آنها در لیگ برتر انگلیس بازی می کردند و نه بازیکن از سری آ و چهار بازیکن از بوندس لیگا هم نام خود را در این لیست می دیدند. لیگ روسیه و برزیل هم هرکدام یک نماینده در میان این 55 بازیکن داشتند که اتوئو و نیمار بودند . در آن لیست اسپانیا با 12 نامزد و برزیل با 8 نامزد بیشترین بازیکنان را در لیست 55 نفره داشتند

تیم منتخب سال 2010 فیفا بدین ترتیب بود: ایکر کاسیاس، مایکون، لوسیو، جرارد پیکه، کارلس پویول، وسلی اسنایدر، چابی ارناندس، اینیستا، کریس رونالدو، داوید ویا و لیونل مسی

m.prodigy
10-01-2012, 11:53

اگه یادمون باشه چون پارسال بارسا بازی های رو در رو با رئال رو برده بود به قهرمانی زودرس رسید و فکرکنم سه چهار تا بازی بعداز قهرمانی بود که پپ بازیکن های اصلی رو واسه لیگ قهرمانان اروپا استراحت داد و از نیمکت نشینها و تیم ب استفاده کرد.در همین بازیها بود که رونالدو از گلهای مسی پیشی گرفت و اقای گل شد(در حالی که مسی تو لیگ بازی داده نمیشد)چه بسا اگه مسی هم اون بازی های اخر رو باز میکرد از کریس هم بیشتر گل میزید:31:

در مورد انتخاب هم چون رای گیری هست هرکس ملاکهای خاصی داره و معمولا هم افراد همه فاکتور ها رو ملاک قرار میدن:هم جامهای کسب شده؛هم تعداد گل زده شده؛تعداد پاس گل؛بازی تیمی؛تکنیک و زیبا بازی کردن؛اخلاق؛بازی ملی؛کمک به تیم در مواقع حساس و زدن گلهای سرنوشت ساز و...

گرافيكار
10-01-2012, 12:35
بهترینها رو کاپیتانها و مربیها انتخاب میکنن
هر انسانی برای انتخاب از دو مسیر استفاده میکنه قلب و عقل برای بهترین شدن علاوه بر استعداد و خلاقیت و آمار خوب که عقل رو برای انتخاب جذب میکنه باید فاکتورهایی هم برای راضی کردن و مجذوب کردن قلبها داشت

میخوام قبل از مسی به گواردیولا تبریک بگم که انسانیت رو و ریاکار نبودن رو به گونه ای دیگر تعریف میکنه
تندیسی که پپ داره از خودش در تاریخ به جا میزاره تا اینجا کوچکترین خط و خشی نداشته پپ امتحانش رو در انسانیت پس داده نه بردها روحیه و رفتار پپ رو تغییر داد نه شکستها
اگر تمام علوم جامعه شناسی مردم شناسی روانشناسی و... روتا حدودی مطالعه کنیم از رفتار مدرن آگاهانه و به طور کلی پیامی که گواردیولا برای فوتبال قرن 21 داره شگف زده خواهیم شد.
وقتی به دوستان نزدیک پپ نگاه کنیم بیش از همه نام نویسنده ها و فلاسفه و جامعه شناسها به چشم میخوره گواردیولا باهوشتر از اونه که در گرداب رسانه ایه برد و باختها بمونه
کسی که حریص بردنه با باختن خورد میشه اما پپ علیرغم اونکه در بهترین تیم دنیاست طوری رفتار کرده که در موردش فراتر از فوتبال قضاوت بشه
احترامی که پپ حتی به کوچکترین رقیبش هم میزاره نه شعاره نه ریا که اخلاق محض انسانیست اخلاقی که اگر انسان قرن 21 که داعیه دار آزادی و احترام متقابل و صلح و... هست به این سمت بچرخه شاید ره صد ساله رو یک شبه طی کنه
اسپانیا کشور شاعران آزادیخواهی چون لورکاست و حقیقتا گواردیولا داره فوتبال رو شاعرانه اجرا میکنه

اما درباره مسی

سه ساله که درباره افتخارات مسی سکوت کردم حتی پیش از این در وصف نفر دوم یعنی ژاوی مطلبی نوشتم اما همیشه درباره نوشتن در مورد مسی مردد بودم چون حقیقتا مسی هنوز سن کمی داشت(و داره) و مسیر استعدادش و از اون مهمتر بلوغ اخلاقیش رو نشون نداده بود (برعکس ژاوی)اما مسی در این یک ساله به گونه ای رفتار کرد که احساس کردم واقعا بزرگ شده
به همین خاطر درباره مسی بزودی...

Lady parisa
10-01-2012, 13:56
انتخابات برترین بازیکن سال جهان درحالی دوشنبه شب در زوریخ سوئیس برگزار شد که پوشش "هوماره ساوا"، بازیکن زن تیم ملی ژاپن تمام توجهات را به خود معطوف کرده بود.

"هوماره ساوا" که کلیدی‌ترین نقش را در قهرمانی تیم ژاپن در رقابت‌های جام جهانی زنان داشت، شب گذشته به عنوان برترین بازیکن زن فوتبال جهان برگزیده شد. وی در حالی در مراسم انتخاب برترین‌ها حضور یافت که "کیمونو"ی ژاپنی برتن داشت.

خبرنگار فیفا وقتی از این بازیکن در خصوص نوع پوشش وی سئوال کرد، ساوا در پاسخ گفت: کیمونو بخشی از فرهنگی ژاپن است و این لباس برای ما ژاپنی‌ها دلالت بر پاکدامنی دارد و در مراسم‌های ویژه‌ای چون این مراسم، آن را بر تن می‌کنیم. این راهی است که من کشورم را با افتخار به نمایش بگذارم و همچنین سبب می‌شود که خیلی زیبا و راست راه بروم.

وقتی همان خبرنگار از ساوا پرسید که دوست دارد این جایزه را به چه کسی تقدیم کند و بازیکن ژاپنی اظهار داشت: این جایزه تنها به من تعلق ندارد. اگر من در این سطح بازی کرده‌ام به خاطر افرادی بوده که در کنارم بوده‌اند. مربی، هم تیمی‌ها و خانواده‌ام. می‌خواهم این جایزه را به همه آنها تقدیم کنم. این جایزه از این پس در اتحادیه فوتبال ژاپن به نمایش عموم درخواهد آمد که این موضوع قلب مرا به تپش می‌اندازد.

تیم فوتبال زنان ژاپن در حالی به عنوان قهرمانی جام جهانی زنان دست پیدا کرد که حادثه ویرانگری چون سونامی را پشت سر گذاشته بود و این قهرمانی، مردم مصیبت‌زده ژاپن را دلگرم کرد. اکنون به کشور خود بازگردیم. سونامی باعث تخریب کشور ما نشده اما مشکلات فرهنگی و اخلاقی در ورزش ما، از هر سونامی ویرانگرتر است. در جایی که استعدادهای فوتبال ما از آنجایی که پول ندارند تا به دلال‌ها بدهند از دور خارج می‌شوند و در نتیجه آنهایی که متمول هستند به فوتبال راه پیدا می‌کنند، نتیجه این می‌شود که سال‌های سال است که پدیده‌ای به فوتبال معرفی نکرده‌ایم.

ساوا با کیمونوی خود به اصالتش می‌نازد؛ آن وقت در کشور ما، ورزشکار و البته غیرورزشکار، در سریع‌ترین زمان ممکن سر و شکل خود را به الگوهای غربی و آفریقایی شبیه سازی می‌کند و با لباس‌های پاره در انظار عمومی حاضر می‌شود. مسئولان فرهنگی ما به جای اینکه نمادهای اصیل ایرانی را از طریق سیما به جوانان معرفی کنند و رستم و سهراب پخش کنند، شخصیت‌هایی را به روی پرده می‌برند که نه تنها نمی‌توانند برای جوانان الگو باشند بلکه آثار مخرب هم به بار می‌آورند.

تصویر لیونل مسی و هوماره ساوا به عنوان برترین بازیکنان مرد و زن جهان و آن هم با پوششی سنتی و معقول، تحسین همگان را برمی انگیزد.

"مهــــــــــــر"

پ.ن: مربوط به پست قبلی خودم در این تاپیک!

nw_nk
10-01-2012, 15:52
FIFA Gala 2011

charlize
10-01-2012, 16:53
اون همه گل به شرطی جایزه میاره که بتونه به تیم کمک کنه برای کسب عنوان و مفیدفایده باشه برای تیم ، و یک کوپا چیز خیلی دندان گیری نیست /

ولی سال قبلش علیرغم ناکامی در سی ال برای بارسا ، لالیگا و کوپا و سوپر جام اسپانیا رو گرفتند ( جام دیگه ای هم بود ؟)
اول، سوپر جام اسپانیا دندان گیره اما کوپا(بعد 18 سال و اونم جلوی رقیب اصلی)دندان گیر نیست؟!:31:
+
برادر، این رو که خودم هم گفتم!
اما موضوع سال قبله!
تو میگی بارسا جام های اسپانیا رو برد..خب این کاملا درسته..اما موضوع اینه که مگه سال قبل، قهرمان لیگ قهرمانان از اسپانیا بود؟!
نخیر! از یه کشور دیگه بود! پس این مقایسه اشتباهه! حالا اگه اون یکی تیم از یه کشور دیگه موفق نمیشد اینکار رو بکنه باز اره..اما سال قبل اینتر و وسلی دقیقا همه جام های ممکن رو بردن+لیگ قهرمانان(و البته با حذف بارسا)!
تازه سال قبل جام جهانی بود که باید ملاک اصلی میشد..
جاییکه وسلی تیمش رو برد فینال و آقای گل شد(مشترک)! اما مسی..(مثه بقیه آرژانتینی ها، بازم حال مارو گرفت..این همه بازیکن، چرا نمیشه قهرمان شد؟!:19:)

نظریه ای وجود نداره چون این تصمیم تصمیمی نیست که یه عده متخصص دور یک میز بشینن و یک سری فاکتورها رو بررسی کنند و برنده اعلام کنند. یک لیست 23 نفره انتخاب میشه و همه مربی ها و کاپتان ها و عده ای خبرنگار رای می دن و نتیجه رای گیری اعلام میشه و هر کدوم از این افراد هر فاکتوری رو که دلش بخواد در نظر می گیره. من فکر می کنم اکثر افراد به جای اینکه با گرفتن جام و تعداد گل و ... محاسبه کنن به کی باید رای بدن با احساسشون به کسی که فکر می کنن در طول سال فوتبال بهتری بازی کرده رای می دن. درصد ها 47.8 به 21.6 (و ژاوی 9.2) بوده و از نظر هر سه گروه هم مسی اول بود.
همون رای هایی که طرف میگفت من به ژاوی رای دادم اما رای هم برای زابی ثبت شده؟!
بعد اینکه دقیقا موضوع اون تیکه بولد شدست!
چیزیکه باعث میشه این جایزه خیلی وقتها به حق نباشه...

وجود یکی مثل مسی که همونقدر گل می زنه (با پنالتی کمتر و گل های مهم تر)، بیشتر از دو برابر پاس گل می ده و بهتر هم بازی می کنه. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] فرض کن کریس 5 سال پیش اینطوری بازی می کرد، چه قهرمان بشه چه نشه با بالای 90 درصد رای ها بهترین بازیکن می شد!
عزیز من نمیگم مسی شایسته نیست! اگه کسی این رو بگه، نباید حرفاش رو جدی گرفت اصلا!
من میگم سال قبل وسلی خیلی شایسته تر بود! (بازیش جام داشت برای اینتر)
الان هم میگم (و گفتم) که مسی شایسته تر بود چون گل هاش جام داشت برای بارسا..اما موضوع حرفم این بود که این تعداد گلی که کریس زد رو نباید همینطوری از کنارش رد شد با توجه به اینکه سال قبل از بازی مسی نگذشتن و توجهی به جام های وسلی و اینتر نداشتن..
+
بحث پنالتی ها و گل های کریس...
مگه همین مسی پنالتی بازی با سویا رو دقیقه آخر خراب نکرد که بارسا نتونه امتیاز کامل بگیره؟!
پنالتی زدن هنره و یه ویژگی مثبت..
یعنی میگن "فلانی این خصوصیات خوب رو داره..ضمن اینکه پنالتی زن هم هست"..نمیگن "بازیکن خوبیه اما چون پنالتی زن هست، نمیخوامش"!!

اگه یادمون باشه چون پارسال بارسا بازی های رو در رو با رئال رو برده بود به قهرمانی زودرس رسید و فکرکنم سه چهار تا بازی بعداز قهرمانی بود که پپ بازیکن های اصلی رو واسه لیگ قهرمانان اروپا استراحت داد و از نیمکت نشینها و تیم ب استفاده کرد.در همین بازیها بود که رونالدو از گلهای مسی پیشی گرفت و اقای گل شد(در حالی که مسی تو لیگ بازی داده نمیشد)چه بسا اگه مسی هم اون بازی های اخر رو باز میکرد از کریس هم بیشتر گل میزید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اگه اشتباه نکنم، میانگین گلزنی(تعداد دقایق مورد نیاز برای گلزنی) کریس از مسی بهتر بود!

به هر حال بازم من میگم که مسی امسال شایسته ترین بود..مثل گواردیولا..چون جام داشتن..
بحثم دوگانگی امسال نسبت به پارساله فقط..

به هر حال بازم تبریک به بارسایی ها...

nw_nk
10-01-2012, 17:02
لیونل مسی برنده توپ طلا: ثبت نام در تاریخ!

به جز مسی، میشل پلاتینی تنها فرد دیگری است که برای سه بار پیاپی برنده توپ طلا شده است.

فاتح توپ طلای 2011:
LIONEL MESSI
FC Barcelona - Argentina
سومین جایزه پیاپی

سایت گل – لیونل مسی از بارسلونا و آرژانتین توانست کریستیانو رونالدو از رئال مادرید و پرتغال، و چابی، هم‌تیمی اسپانیایی خود را پشت سر بگذارد و برنده توپ طلای سال 2011 شود.

این سومین توپ طلای پیاپی مسی است. جایزه توپ طلا تاکنون دو بار در فرمت جدید (پس از ادغام با جایزه بهترین بازیکن فیفا) ارائه شده و هر دو بار آن را مسی برده است.

مسی به روشنی مدعی اصلی این عنوان بود چرا که بارسلونا را در سال 2011 به سومین قهرمانی پیاپی در لالیگا و دومین قهرمانی لیگ قهرمانان در طول سه سال رهنمون شد.

او 47.88 درصد از آرا را به خود اختصاص داد. کریستیانو رونالدو 21.6 درصد و چابی 9.23 درصد رأی‌ها را کسب کردند.

Lionel MESSI
باشگاه: بارسلونا
کشور: آرژانتین
تاریخ تولد: 24 ژوئن 1987 (24 ساله)
بهترین لحظه 2011: در میان خط دفاعی رئال مادرید در برنابئو دوید و همه را جا گذاشت و گل دوم را در دیدار رفت نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان زد.

بهترین

مسی در سال 2010 توانست با غلبه بر هم‌تیمی‌هایش، آندرس اینیستا و چابی فاتح این عنوان شود، هرچند اینیستا و چابی با اسپانیا قهرمان جام جهانی شده بودند.

این بار تردید چندانی وجود نداشت که او برنده این جایزه می‌شود.

بارسا فصل پیش فاتح لیگ قهرمانان و لالیگا شد و البته در فینال جام حذفی به رئال مادرید باخت، در دیداری که کریستیانو رونالدو با ضربه سر تنها گل بازی را زد.

مسی البته اکنون خوشحال‌تر باشد. او در سال 2011 پنج قهرمانی به دست آورد.

این مهاجم آرژانتینی که تازه 24 سال دارد، توانسته با رکورد میشل پلاتینی برابری کند و برای سه بار پیاپی فاتح توپ طلا شود. یوهان کرویف و مارکو فان‌باستن هم سه بار توپ طلا را بردند اما نه در سه سال پیاپی.

کرویف که در چند سال گذشته پدیده شدن مسی را در بارسلونا نظاره کرده بود بر این باور است که او می‌تواند تا شش یا هفت توپ طلا هم به پیش برود.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] n%2Fnews%2F1824%2F%25D8%25B5%25D9%2581%25D8%25AD%2 5D9%2587-%25D8%25A7%25D9%2588%25D9%2584%2F2012%2F01%2F09%2F 2838734%2F%25D9%2584%25DB%258C%25D9%2588%25D9%2586 %25D9%2584-%25D9%2585%25D8%25B3%25DB%258C-%25D8%25A8%25D8%25B1%25D9%2586%25D8%25AF%25D9%2587-%25D8%25AA%25D9%2588%25D9%25BE-%25D8%25B7%25D9%2584%25D8%25A7-%25D8%25AB%25D8%25A8%25D8%25AA-%25D9%2586%25D8%25A7%25D9%2585-%25D8%25AF%25D8%25B1-%25D8%25AA%25D8%25A7%25D8%25B1%25DB%258C%25D8%25AE )

by Hamidreza Keshavarz

2012/1/9

پپ گواردیولا مربی برتر سال 2011 شد

این مربی 40 ساله کاتالان‌ها را به پنج جام در سال 2011 رساند و در مراسم توپ طلا بیشترین رأی را آورد.

بهترین مربی فیفا در سال 2011:
PEP GUARDIOLA
FC Barcelona
اولین عنوان

سایت گل – پپ گواردیولا مربی بارسلونا توانست سر الکس فرگوسن و ژوزه مورینیو را پشت سر بگذارد و بهترین مربی سال 2011 شود.

گواردیولا این جایزه را در مراسم توپ طلا در سوییس دریافت کرد.

او بارسلونا را به پنج جام در سال 2011 رساند: لالیگا و لیگ قهرمانان، در کنار سوپرجام اسپانیا، سوپرجام یوفا و جام جهانی باشگاه‌ها.

این ستاره سابق تیم ملی اسپانیا در حالی برنده این جایزه می‌شود که مورینیو، رقیب او سال گذشته به دلیل سه قهرمانی با اینتر آن را کسب کرده بود.

Pep GUARDIOLA
باشگاه: بارسلونا
تاریخ تولد: 18 ژانویه 1971 (40 سال)
بهترین لحظه 2011: هدایت بارسلونا به دومین قهرمانی در لیگ قهرمانان در طول سه سال، با پیروزی مقابل منچستریونایتد در ویمبلی

موفقیت‌های مرد کاتالان

گواردیولا در تابستان 2008 هدایت بارسلونا را در دست گرفت و فوق‌العاده موفق بوده است. او توانست در 18 ماه نخست مربی‌گری در بارسا آنها را به شش جام از هر شش جام ممکن برساند.

کاپیتان سابق بارسا پس از قهرمانی لیگ در فصل 10-2009، در سال 2011 هم عالی کار کرده و تیمش را به سومین قهرمانی پیاپی لالیگا رساند. آنها برای دومین بار در طول سه سال هم قهرمان لیگ قهرمانان شدند.

گواردیولا از 16 جام ممکن در دوران مربی‌گری خود 13 جام را کسب کرده است. او دومین فردی است که این جایزه جدید را در مراسم توپ طلا می‌گیرد.

قرارداد گواردیولا با بارسا در تابستان جاری به پایان می‌رسد و این مربی که ترجیح می‌دهد سال به سال قراردادش را تمدید کند هنوز این کار را برای فصل بعد انجام نداده است.

ساندرو روسل به او پیشنهاد قراردادی هفت‌ساله داده اما گفته به تصمیمات این مربی احترام می‌گذارد. او حتی گفته قرارداد جدید آماده است و گواردیولا هر زمان که بخواهد می‌تواند آن را امضا کند.

گواردیولا که این ماه 41 ساله می‌شود 479 بازی رسمی برای بارسا انجام داد و 16 بار با این تیم به عنوان بازیکن قهرمان شد. او 47 بازی ملی هم در کارنامه دارد.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 8%A7-%D9%85%D8%B1%D8%A8%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%AA%D8%B1-%D8%B3%D8%A7%D9%84-2011-%D8%B4%D8%AF ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] n%2Fnews%2F1824%2F%25D8%25B5%25D9%2581%25D8%25AD%2 5D9%2587-%25D8%25A7%25D9%2588%25D9%2584%2F2012%2F01%2F09%2F 2838694%2F%25D9%25BE%25D9%25BE-%25DA%25AF%25D9%2588%25D8%25A7%25D8%25B1%25D8%25AF %25DB%258C%25D9%2588%25D9%2584%25D8%25A7-%25D9%2585%25D8%25B1%25D8%25A8%25DB%258C-%25D8%25A8%25D8%25B1%25D8%25AA%25D8%25B1-%25D8%25B3%25D8%25A7%25D9%2584-2011-%25D8%25B4%25D8%25AF)

by Hamidreza Keshavarz

2012/1/9

نیمار، برنده سال 2011 جایزه فرانس پوشکاش

این جایزه به بهترین گل سال داده می‌شود.

سایت گل – نیمار، مهاجم سانتوس جایزه فرانس پوشکاش سال 2011 را از آن خود کرد. این جایزه به بهترین گل سال داده می‌شود.

نیمار این عنوان را به دلیل گلی انفرادی به دست آورد که در جریان شکست پنج بر چهار سانتوس مقابل فلامنگو در لیگ برزیل در جولای به ثمر رساند. این بازیکن 19 ساله چندین نفر از بازیکنان حریف را پشت سر گذاشت و توپ را با خونسردی پشت سر دروازه‌بان فرستاد.

دو رقیب او لیونل مسی از بارسلونا و وین رونی از منچستریونایتد بودند. اوگو سانچس جایزه نیمار را داد.

نیمار گفت: «بسیار خوشحالم که در این مراسم حضور دارم و با وجود دو رقیب عالی که طرفدار هر دوشان هستم این جایزه را می‌گیرم.

خدا را بابت این جایزه شکر می‌کنم و می‌خواهم همه مراسم خوبی داشته باشند.»

نیمار که تا سال 2015 با سانتوس قرارداد دارد گفته تا پایان جام جهانی 2014 در این تیم خواهد ماند.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] n%2Fnews%2F1824%2F%25D8%25B5%25D9%2581%25D8%25AD%2 5D9%2587-%25D8%25A7%25D9%2588%25D9%2584%2F2012%2F01%2F09%2F 2838830%2F%25D9%2586%25DB%258C%25D9%2585%25D8%25A7 %25D8%25B1-%25D8%25A8%25D8%25B1%25D9%2586%25D8%25AF%25D9%2587-%25D8%25B3%25D8%25A7%25D9%2584-2011-%25D8%25AC%25D8%25A7%25DB%258C%25D8%25B2%25D9%2587-%25D9%2581%25D8%25B1%25D8%25A7%25D9%2586%25D8%25B3-%25D9%25BE%25D9%2588%25D8%25B4%25DA%25A9%25D8%25A7 %25D8%25B4)

by Hamidreza Keshavarz

2012/1/9

فرگوسن برنده جایزه ریاست فیفا: واقعا خوش شانس بودم که بازیکنان خوب زیادی داشتم

مربی باتجربه اسکاتلندی به خاطر 12 قهرمانی با یونایتد در لیگ برتر و دو قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا با این تیم این جایزه را کسب کرد

سایت گل- سرالکس فرگوسن، مربی باتجربه منچستریونایتد جایزه ریاست فیفا را مال خود کرد

این مربی اسکاتلندی در سال 2011 یونایتد را به نوزدهمین قهرمانی اش در رقابتهای لیگ برتر رساند و با این قهرمانی تیمش توانست از رکورد 18 قهرمانی لیورپول پیشی بگیرد. سرالکس در چهار سال اخیر سه بار با تیمش به فینال لیگ قهرمانان اروپا راه یافت

سپ بلاتر، رئیس فیفا که در مراسم اهدای توپ طلای سال 2011 این جایزه را به مربی 70 ساله یونایتد اهدا کرد در صحبتهایی درباره فرگوسن گفت:« در فوتبال الیت وتراز اول دنیا، همه چیز به نتایج و کسب پیروزی بستگی داردو در کسب برد، هیچ کسی بهتر از فرگوسن نیست. اولین موفقیت بزرگ سرالکس در سال 1983 همراه با آبردین از راه رسید ولی آنچه فوق العاده است، این است که در دنیای که مربیان باید بلافاصله به نتایج مطلوب برسند و درغیراین صورت از سمتشان برکنار می شوند، ادامه حضور سرالکس روی نیمکت مربیگری یونایتد الگوی فوق العاده ای برای این نکته است که با ثبات، تداوم، سرمیه گذاری و پیشرفت به ویژه با اعتماد به نفس و اطمینان به شخصیت مربی، می توان به امور فراوانی دست یافت.»

بلاتر ادامه داد:« سرالکس فرگوسن عناوین متعددی را از ملکه انگلیس دریافت کرده. این شخصیت فوق العاده او در دنیای فوتبال است که باعث شده تا برای 25 سال در یک باشگاه بماند. آیا می توانید این را در فوتبال امروز تصور کنید؟»

سرالکس فرگوسن هم که از دریافت این جایزه واقعا خوشحال بود دراین باره گفت:« این افتخار بزرگی برای من در زندگی ام است و واقعا از همه متشکرم. من یک مربی واقعا خوش شانس بودم که بازیکنان خوب زیادی را در اختیار داشتم و این آنها بودند که عشق و دیدگاه من را پیاده سازی کردند و این باعث شد تا منچستریونایتد یک باشگاه ویژه شود. آنها شجاعت بازی داشتند و با این شجاعت تلاش کردند تا به موفقیت برسند. تو همیشه در دنیای فوتبال به پیروزی نمی رسی. گاهی وقتها می بازی ولی ما همیشه برای برد تلاش فراوانی می کنیم.»

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 8%A7-%D8%AE%D9%88%D8%B4-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D8%A8%D9%88%D8%AF%D9%85-%DA%A9%D9%87-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C%DA%A9%D9%86%D8%A7%D9%86-%D8%AE%D9%88%D8%A8- ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] n%2Fnews%2F1832%2F%25D8%25A7%25D9%2586%25DA%25AF%2 5D9%2584%25D8%25B3%25D8%25AA%25D8%25A7%25D9%2586%2 F2012%2F01%2F10%2F2839521%2F%25D9%2581%25D8%25B1%2 5DA%25AF%25D9%2588%25D8%25B3%25D9%2586-%25D8%25A8%25D8%25B1%25D9%2586%25D8%25AF%25D9%2587-%25D8%25AC%25D8%25A7%25DB%258C%25D8%25B2%25D9%2587-%25D8%25B1%25DB%258C%25D8%25A7%25D8%25B3%25D8%25AA-%25D9%2581%25DB%258C%25D9%2581%25D8%25A7%25D9%2588 %25D8%25A7%25D9%2582%25D8%25B9%25D8%25A7-%25D8%25AE%25D9%2588%25D8%25B4-%25D8%25B4%25D8%25A7%25D9%2586%25D8%25B3-%25D8%25A8%25D9%2588%25D8%25AF%25D9%2585-%25DA%25A9%25D9%2587-%25D8%25A8%25D8%25A7%25D8%25B2%25DB%258C%25DA%25A9 %25D9%2586%25D8%25A7%25D9%2586-%25D8%25AE%25D9%2588%25D8%25A8-)

By Ghazal Ziari

2012/1/10

nw_nk
10-01-2012, 17:14
جزئیات

Player

Surname Name Country % of total votes % of coaches votes % of captains' votes % of media votes
Messi Lionel Argentina 47.88 16.03 14.45 17.40
Cristiano Ronaldo Portugal 21.60 6.84 7.46 7.31
Xavi Spain 9.23 3.02 3.46 2.75
Iniesta Andrés Spain 6.01 2.07 2.74 1.21
Rooney Wayne England 2.31 0.90 0.58 0.83
Suárez Luis Uruguay 1.48 0.31 0.22 0.95
Forlán Diego Uruguay 1.43 0.64 0.17 0.62
Eto'o Samuel Cameroon 1.34 0.57 0.61 0.17
Casillas Iker Spain 1.29 0.50 0.61 0.19
Neymar Brazil 1.12 0.21 0.22 0.69
Özil Mesut Germany 0.76 0.45 0.24 0.07
Sneijder Wesley Netherlands 0.72 0.33 0.36 0.02
Müller Thomas Germany 0.64 0.43 0.19 0.02
Villa David Spain 0.53 0.05 0.17 0.31
Schweinsteiger Bastian Germany 0.50 0.33 0.17 0.00
Xabi Alonso Spain 0.48 0.09 0.31 0.07
Agüero Sergio Argentina 0.48 0.07 0.24 0.17
Abidal Éric Spain 0.36 0.09 0.12 0.14
Dani Alves Brazil 0.34 0.00 0.27 0.07
Benzema Karim France 0.34 0.12 0.05 0.17
Fàbregas Cesc Spain 0.29 0.00 0.27 0.02
Nani Portugal 0.26 0.09 0.07 0.09
Piqué Gerard Spain 0.22 0.09 0.07 0.05

Coach

Surname Name Country % of total votes % of coaches votes % of captains' votes % of media votes
Guardiola Pep Spain 41.92 13.29 12.89 15.74
Ferguson Alex Scotland 15.61 5.08 5.41 5.13
Mourinho José Portugal 12.43 4.07 6.11 2.26
Del Bosque Vicente Spain 9.12 4.54 2.75 1.83
Tabárez Óscar Uruguay 7.47 2.11 1.25 4.11
Löw Joachim Germany 4.40 1.99 1.30 1.12
Villas-Boas André Portugal 4.16 0.91 1.33 1.92
Wenger Arsène France 1.91 0.71 0.65 0.55
Klopp Jürgen Germany 1.54 0.39 0.70 0.45
Garcia Rudi France 0.89 0.15 0.50 0.24

Some Votes

Coach Spain Vicente Del Bosque
Messi Lionel
Cristiano Ronaldo
Müller Thomas

Captain Spain Iker Casillas
Cristiano Ronaldo
Özil Mesut
Messi Lionel

Coach Netherlands Bert Van Marwijk
Messi Lionel
Sneijder Wesley
Özil Mesut

Captain Netherlands Mark Van Bommel
Sneijder Wesley
Messi Lionel
Cristiano Ronaldo

Coach Germany Joachim Loew
Xavi
Messi Lionel
Iniesta Andrés

Captain Germany Philipp Lahm
Messi Lionel
Xavi
Cristiano Ronaldo

Coach Uruguay Óscar Tabárez
Messi Lionel
Cristiano Ronaldo
Piqué Gerard

Captain Uruguay Diego Lugano
Messi Lionel
Cristiano Ronaldo
Xavi

Coach England Fabio Capello
Messi Lionel
Cristiano Ronaldo
Rooney Wayne

Captain England John Terry
Xavi
Messi Lionel
Rooney Wayne

Coach Brazil Mano Menezes
Messi Lionel
Cristiano Ronaldo
Neymar

Captain Brazil Thiago Emiliano Da Silva
Cristiano Ronaldo
Messi Lionel
Neymar

Coach Portugal Paulo Bento
Cristiano Ronaldo
Nani
Messi Lionel

Captain Portugal Nuno Gomes
Cristiano Ronaldo
Nani
Neymar

Coach Croatia Slaven Bilic
Messi Lionel
Xavi
Cristiano Ronaldo

Captain Croatia Darijo Srna
Messi Lionel
Cristiano Ronaldo
Rooney Wayne

Coach Italy Cesare Prandelli
Messi Lionel
Müller Thomas
Schweinsteiger Bastian

Captain Italy Gianluigi Buffon
Messi Lionel
Rooney Wayne
Iniesta Andrés

Coach Argentina Alejandro Sabella
Messi Lionel
Xavi
Iniesta Andrés

Captain Argentina Lionel Messi
Xavi
Iniesta Andrés
Agüero Sergio

...

Coach France Laurent Blanc
Messi Lionel
Piqué Gerard
Forlán Diego

Captain France Hugo Lloris
Messi Lionel
Cristiano Ronaldo
Casillas Iker

...

Coach Iran Carlos Queiroz
Messi Lionel
Cristiano Ronaldo
Xavi

Captain Iran Javad Nekounam
Messi Lionel
Xavi
Iniesta Andrés

FIFA/Coca-Cola World Ranking
21 Dec 2011

کامل

Documents

FIFA Ballon d'Or 2011 per country
FIFA Ballon d'Or 2011 voting results
FIFA Ballon d'Or 2011 - Top 3

یعنی یه همچین جای ــه فیفا .. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
گل رونی هم قشنگ بود . هم در یک بازی حساس و در یک دقیقه ی حساس زده شد ! ( مقابل یک تیم پرمهره در خط دفاعی )
اما گل نیمار شاید فقط ظاهر داشت . جلوی مدافع های لیگ برزیل .
فردا لابد یکی میاد تو کوچشون 2 نفرو دریبل میده ویدئوشو میفرسته واسه فیفا جایزه پوشکاش رو هم میبره

تنها جایزه ای بود که کاربرا آنلاین رای دادن. انتخاب کسی یا رای فوتبالی ها نبود.

SAMAN-JEEZY
10-01-2012, 17:19
واقعا خیلی جوکه این مراسم!
اول از همه تیم منتخب : یعنی نویر -ون پرسی - زلاتان - داوید سیلوا و آگوئرو و لام و چندین بازیکن دیگه که الان حضور ذهن ندارم :دی از بازیکنایی مث راموس و ژابی و... پایینترن!ا یعنی راموس بهترین دفاع چپ جهانه =)) اونوقت لام - اورا و اینا هیچی دیگه!!
گل سالم که ....!اصن اون گل مسی به آرسنال که ...! گل خوبی بودا ولی واقعا در حدی نبود بخواد کاندید شه. گل رابین به اورتون خیـــــــلی از این شاختر بود به نظرم. حالا این یه مثال بود.
ولی کلا خیلی چرت بود مراسم امسال. دور همی بچه های بارساس!! زن و بچشونم میارن تازه!! بقیه تیما اصن وجود ندارن انگار!
جالبه جناب مسی 3 سال پشت سر هم اول میشه بعد یه اسطوره ای مث آنری یه بارم نمیره این جایزه رو! یا مثلا اشنایدر سال 2010!

AMIR-AIRGUNNER
10-01-2012, 18:30
واقعا خیلی جوکه این مراسم!
اول از همه تیم منتخب : یعنی نویر -ون پرسی - زلاتان - داوید سیلوا و آگوئرو و لام و چندین بازیکن دیگه که الان حضور ذهن ندارم :دی از بازیکنایی مث راموس و ژابی و... پایینترن!ا یعنی راموش بهترین دفاع چپ جهانه =)) اونوقت لام - اورا و اینا هیچی دیگه!!
گل سالم که ....!اصن اون گل مسی به آرسنال که ...! گل خوبی بودا ولی واقعا در حدی نبود بخواد کاندید شه. گل رابین به اورتون خیـــــــلی از این شاختر بود به نظرم. حالا این یه مثال بود.
ولی کلا خیلی چرت بود مراسم امسال. دور همی بچه های بارساس!! زن و بچشونم میارن تازه!! بقیه تیما اصن وجود ندارن انگار!
جالبه جناب مسی 3 سال پشت سر هم اول میشه بعد یه اسطوره ای مث آنری یه بارم نمیره این جایزه رو! یا مثلا اشنایدر سال 2010!
اخه این بازیکن هایی که شما نام بردی چه دستاوردی به دست اوردن که با راموش !! و ژابی مقایسه میکنی !
ون پرسی که تازه داره به راه می افته و شایدددددد سال بعد جز نامزد های اولیه بشه !
زلاتان که فقط به حاشیه رفته
اگوئرو دیگه کیه ؟! اهان یادم اومد :31: خب این بازیکن به اون صورت درخشش چندانی نداشته .داشته ؟!
لام هم که اگه میخواست جایزه بگیره تو دوران اوجش باید میگرفت نه الان !
ولی اشنایدر سال 2010 رو راست میگی نمیدونم چرا باز اومدن مسی رو انتخاب کردن ! صد در صد یه دست های پشت پرده تو این مراسم وجود داره :42:

SAMAN-JEEZY
10-01-2012, 19:53
عجب!! وای خدا راموس چقد مدافع شاخیه! اصن کافو رو گذاشته تو جیبش!
ون پرسی که 38 تا گل زد تو 2011! بعد تاااازه داره را میفته! سال بعد حتما باید 60 تا بزنه شااااااااااید بیاد تو تیم :))
کاسیاسم که خیـــــــلی از نویر سرتره! کلا فک کنم فقط جلو بارسا 4 تا توپ میاد رو دروازش 3 تا رو میخوره!
وای پیکه رو بگو! چه دفاع قدرتمندی!اونوقت تیاگو سیلوا هیچی!
زلاتانم که همه کار داره میکنه تو میلان. حاشیه رفته؟؟
به نظر من به جز مسی و رونالدو و ژاوی بقیه بازیکنا خیلی مسخره انتخاب شدن.
در ضمن شما به جز بازیای بارسا بشین 4 تا بازی از تیمای دیگم ببین.تا متوجه شی آگوئرو یا داوید سیلوا یا بواتنگ چه بازیکنایی هستن ;)

AMIR-AIRGUNNER
10-01-2012, 20:21
عجب!! وای خدا راموس چقد مدافع شاخیه! اصن کافو رو گذاشته تو جیبش!
ون پرسی که 38 تا گل زد تو 2011! بعد تاااازه داره را میفته! سال بعد حتما باید 60 تا بزنه شااااااااااید بیاد تو تیم :))
کاسیاسم که خیـــــــلی از نویر سرتره! کلا فک کنم فقط جلو بارسا 4 تا توپ میاد رو دروازش 3 تا رو میخوره!
وای پیکه رو بگو! چه دفاع قدرتمندی!اونوقت تیاگو سیلوا هیچی!
زلاتانم که همه کار داره میکنه تو میلان. حاشیه رفته؟؟
به نظر من به جز مسی و رونالدو و ژاوی بقیه بازیکنا خیلی مسخره انتخاب شدن.
در ضمن شما به جز بازیای بارسا بشین 4 تا بازی از تیمای دیگم ببین.تا متوجه شی آگوئرو یا داوید سیلوا یا بواتنگ چه بازیکنایی هستن ;)
38 تا گل زده که چی بشه؟! کدوم گل حیاتی رو زده ؟! کجا تیمش مقامی بدست اورده ؟!
اگه به تعداد گل باشه که الان فونیکه سی بیاد تو ایران فرضا 30 تا بزنه و انتظار داشته باشه بره تو ترکیب !!
در ضمن شما ون پرسی رو در مقایسه با وین رونی و کریس رونالدو و مسی برتر میدونی ؟ مثلا جای کدوم رو باید میگرفت ؟
کاسیاس که حرف نداره ! نویر بایرن مونیخ رو بزار جلوی بارسا ببین از همون پدرو چندتا گل میخوره !
کسی منکر خوبی اون بازیکنها نیست ولی هنوز به بازیکنهای هم پستشون تو این تیم منتخب نمیرسن !
در ضمن من طرفدار بارسا نیستم فقط این حق رو بهشون میدم که بازیکنهای زیادتری تو تیم منتخب داشته باشن

Dr.FANOOS
10-01-2012, 21:21
مسی حتی به خودش هم رای نداده !:40: اونوقت کاسیاس از اونور ...

Captain Argentina Lionel Messi
Xavi
Iniesta Andrés
Agüero Sergio
+
دوستان شاید باورش سخت باشه اما کاپیتان ها و سرمربی های تیم ملی رای می دن ! :5: این بار یه خرده تعیین نقش پلاتینی سخته :27:

nw_nk
10-01-2012, 22:37
چابی: صحبت های مسی بهتر از دریافت توپ طلا بود

این ملی پوش اسپانیایی در انتخاب بهترین بازیکن سال 2011 در رده سوم قرار گرفت و در مقابل مسی این عنوان را برای سومین بار پیاپی به دست آورد

سایت گل- چابی ارناندس، بازیساز بارسا، اعلام کرد از صحبت های مسی بعد از دریافت توپ طلا بسیار لذت برده است.

این ملی پوش اسپانیایی در انتخاب بهترین بازیکن سال 2011 در رده سوم قرار گرفت و در مقابل مسی این عنوان را برای سومین بار پیاپی به دست آورد.

مسی بعد از دریافت توپ طلا با ستایش از چابی اعلام کرد بازی کردن در کنار چابی برایش بسیار لذت بخش است. چابی در گفتگو با خبرنگاران گفت:" البته صحبت های مسی من را تکان داد؛ صحبت هایش را دوست داشتم. حرف های او بهتر از بردن توپ طلا بود. انتظار نداشتم او به من فکر کند. او دوست فوق العاده ای برای من است و یک انسان دوست داشتنی و البته خجالتی. فکر می کنم او اگر بتواند به همین روند ادامه بدهد، می تواند به بهترین بازیکن تاریخ تبدیل شود. من در این زمینه تردیدی ندارم. او باید محدودیت هایش را بسنجد. اگر او به این روند ادامه بدهد می تواند همه رکوردها را بشکند. من برای او خوشحالم زیرا او دوست من و یک انسال فوق العاده است."

آندرس اینیستا نیز توپ طلا را شایسته مسی دانست و گفت:" او بازیکن بی نظیری است و به همین دلیل شایسته دریافت توپ طلاست. من خیلی از این مسئله خوشحالم زیرا او یک هم تیمی فوق العاده است. بازی کردن در کنار چنین بازیکنانی واقعا لذت بخش است. گواردیولا هم شایسته دریافت توپ طلای بهترین مربی بود زیرا همه آنهایی که او می شناسند می دانند که به سختی کار می کند. مهمترین مسئله این است که همچنان به سختی کار کنیم. برای ما هیچ چیز بهتر از این نیست."

By Behnam jafarzadeh

2012/1/10

فرگوسن: اگر جای گواردیولا بودم، در بارسا می ماندم

مربی باتجربه یونایتد درمورد مربی جوان بارسا صحبت کرده است

سایت گل- الکس فرگوسن سرمربی باتجربه منچستریونایتد درصحبتهایی اعلام کرد که اگر به جای گواردیولا بود، قراردادش با تیم بارسا را تمدید می کرد؛ چرا که از نظر او گواردیولا در بهترین تیم دنیا حضور دارد

مربی اسکاتلندی همراه با گواردیولا یکی از نامزدهای کسب عنوان بهترین مربی دنیا در سال 2011 بود. دیگر نامزد کسب این عنوان مورینیو بود که به خاطر دیدار فردا شب تیمش مقابل مالاگا در دور برگشت مرحله یک هشتم پایانی جام حذفی اسپانیا، به زوریخ سفر نکرده بود. فرگوسن در پاسخ به سوالی دراین باره که آیا گواردیولا جانشین ایده آلی برای او برروی نیمکت یونایتد خواهد بود یا خیر گفت:« چرا او باید جانشین من شود؟ من اگر جای گواردیولا بودم، در بارسلونا می ماندم.»

این مربی باتجربه اسکاتلندی معتقد است که گواردیولا نمی توانددر هیچ جا بهتر از بارسا باشد:« در این شرایط، بارسا با فاصله زیادی نسبت به تیم دوم، برترین تیم دنیاست. ما بیش از یک بار، مقابل بارسا سختی کشیدیم و اگر اعتراف کنیم که بارسا بهترین تیم دنیاست هیچ اتفاقی نمی افتد. به همین سادگی.»

روزنامه مارکا با بازتاب بخشی از صحبتهای فرگوسن به این نکته اشاره کرد که فرگوسن 70 ساله که 25 سال است هدایت یونایتد را در دست دارد،همچنان به آینده اش با این تیم فکر می کند:« ما در حال برنامه ریزی برای آینده باشگاه هستیم ولی اگر بتوانم چندسال دیگری در یونایتد باشم، به کارم ادامه خواهم داد. همه چیز به شرایط سلامتی ام بستگی دارد. درحال حاضر در شرایط آرمانی هستم.»

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 8%B1-%D8%AC%D8%A7%DB%8C-%DA%AF%D9%88%D8%A7%D8%B1%D8%AF%DB%8C%D9%88%D9%84%D 8%A7-%D8%A8%D9%88%D8%AF%D9%85-%D8%AF%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D8%B3%D8%A7-%D9%85%DB%8C-%D9%85%D8%A7%D9%86%D8%AF%D9%85

By Ghazal Ziari

2012/1/10

نمانیا ویدیچ: مسی بهترین فوروارد دنیای فوتبال است

کاپیتان شیاطین سرخ که یکی از یازده بازیکن منتخب تیم سال 2011 فیفا بود معتقد است که مسی بهترین فوروارد دنیاست

سایت گل- نمانیا ویدیچ کاپیپیتان منچستریونایتد در صحبتهایی به تمجید از لیونل مسی پرداخته و او را بهترین فوروارد دنیا خوانده

ستاره صربستانی منچستریونایتد که یکی از بازیکنان منتخب فیفا در تیم سال 2011 بود دوشنبه شب شاهد آن بود که مسی با پیشی گرفتن از کریس رونالدو و چابی ارناندس برای سومین سال متوالی عنوان دارنده توپ طلای فیفا را مال خود کرده

ویدیچ در این مراسم به گل دات کام گفت:« فکر می کنم مسی بهترین فوورارد دنیاست . بازی کردن مقابل او خیلی سخت است. ولی او تنها یک فوروارد نیست. مسی به تمام جهات حرکت می کند. او بازیکن واقعا خوبی است. البته چابی هم بازیکن خیلی خوبی است و تماشای او در حال بازی کردن واقعا جذاب است.»

سرالکس فرگوسن مربی منچستریونایتد هم در مراسم دیشب جایزه ریاستی فیفا را به خاطر خدماتی که تا به امروز به دنیای فوتبال ارائه داده، مال خود کرد.

By Ghazal Ziari

2012/1/10

SAMAN-JEEZY
10-01-2012, 23:09
اگه به تعداد گل باشه که الان فونیکه سی بیاد تو ایران فرضا 30 تا بزنه و انتظار داشته باشه بره تو ترکیب !!
در ضمن شما ون پرسی رو در مقایسه با وین رونی و کریس رونالدو و مسی برتر میدونی ؟ مثلا جای کدوم رو باید میگرفت ؟
کاسیاس که حرف نداره ! نویر بایرن مونیخ رو بزار جلوی بارسا ببین از همون پدرو چندتا گل میخوره !
کسی منکر خوبی اون بازیکنها نیست ولی هنوز به بازیکنهای هم پستشون تو این تیم منتخب نمیرسن !
در ضمن من طرفدار بارسا نیستم فقط این حق رو بهشون میدم که بازیکنهای زیادتری تو تیم منتخب داشته باشن
وای خداااا!:18: ترجیح میدم بحثُ ادامه ندم فقط در مورد ون پرسی :
هیچی! فقط تیمی که 17ام بودُ با گلاش آورده پنجم! کدوم بازیکنی همچین قابلیتی داره؟؟

AMIR-AIRGUNNER
10-01-2012, 23:29
وای خداااا!:18: ترجیح میدم بحثُ ادامه ندم فقط در مورد ون پرسی :
هیچی! فقط تیمی که 17ام بودُ با گلاش آورده پنجم! کدوم بازیکنی همچین قابلیتی داره؟؟
منم ترجیح میدم ادامه ندم !!
اون مورد هم قابلیت محسوب نمیشه !

nw_nk
10-01-2012, 23:29
باقی اسناد

Documents

FIFA Men's Coach of the Year results
FIFA Women's Coach of the Year results
FIFA Women's Player of the Year 2011 results

مسی حتی به خودش هم رای نداده !:40: اونوقت کاسیاس از اونور ...

+
دوستان شاید باورش سخت باشه اما کاپیتان ها و سرمربی های تیم ملی رای می دن ! :5: این بار یه خرده تعیین نقش پلاتینی سخته :27:

می تونست؟ رای کاسیاس به مربی هم جالبه.

Captain Spain Iker Casillas
Mourinho José
Del Bosque Vicente
Villas-Boas André

Coach Spain Vicente Del Bosque
Guardiola Pep
Löw Joachim
Ferguson Alex

nw_nk
11-01-2012, 00:31
La gala de los mejores de 2011

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 8%A7-%D9%88

powerslave
11-01-2012, 05:01
این گل نیمار ازش لیک ویدئو هم موجوده؟ من دلم میخواد بدونم که چه گلی زده این! مسی و رونالدو تو لالیگا روی هم یه 72-3 تایی گل زدن. حالا بماند بقیه مهاجم های توی اروپا!
یادم میاد چند سال پیش یه گل از آرسنال که بغلِ پای ساده بود انتخاب شده بود ولی قبلش 60 تایی پاس داده بودن. به نظر نمیرسه سانتوس همچین تیمی باشه یا حریفاش همچین حریف های قدری باشن.

Dr.FANOOS
11-01-2012, 09:53
می تونست؟ رای کاسیاس به مربی هم جالبه.

آره .
تا پارسال یه بندی وجود داشت که به هم کشوری خودت نمی تونی رای بدی . امسال اون بند حذف شده بود .
ژاوی یه کاتالونیایی هست و ...

چابی: رای ندادن کاسیاس به من دلایل سیاسی داشت‏ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

+

امسال هیچ قانونی برای محدود کردن آرا وجود ندارد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Dr.FANOOS
11-01-2012, 09:57
کاشکی پله تا قبل بازی بارسا-سانتوس هم با مسی اینطوری بود ... :27:

nw_nk
11-01-2012, 16:17
رای زلاتان به گواردیولا در رای گیری توپ طلا

این در حالی است که کاپیتان تیم ملی سوئد در تنها فصلی که برای آبی و اناری ها به میدان رفت، رابطه چندان خوبی با سرمربی آبی و اناری ها نداشت

سایت گل- به گزارش نشریه آ. اس، زلاتان ابراهیموویچ، مهاجم میلان، در انتخاب بهترین مربی سال فیفا به پپ گواردیولا، سرمربی بارسا، رای داد.

این در حالی است که کاپیتان تیم ملی سوئد در تنها فصلی که برای آبی و اناری ها به میدان رفت، رابطه چندان خوبی با سرمربی آبی و اناری ها نداشت و اخیرا در کتاب زندگی نامه اش به این مربی جوان به سختی تاخته بود.

اما زلاتان اجازه نداد این اختلافات در نظرش تاثیرگذار باشد و گواردیولا را به عنوان نظر اولش انتخاب کرد.

مورینیو و فرگوسن رقبای گواردیولا در انتخابات بهترین مربی سال بودند اما در نظر سرمربی کاتالانی توپ طلای مربی سال 2011 را به دست آورد؛ عنوانی که سال گذشته به مورینیو رسیده بود.

زلاتان همچنین در رای گیری بهترین بازیکن به مسی رای داد و انتخاب های بعدی اش، رونی و اینیستا بودند.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D8%AA%D9%88%D9%BE-%D8%B7%D9%84%D8%A7

By Behnam Jafarzadeh

2012/1/10

گواردیولا و فرگوسن بیش از من جام بردند/ مورینیو: به پپ تبریک می گویم/ رونالدو و مسی بازهم توپ طلا می برند

وقتی تیمم زیاد گل نمی زند ، می شوم نتیجه گرا و تدافعی . حالا که به رئال مادرید آمده ام و تیمم گلزن ترین تیم است و کفش طلا را می بریم ، مردم از خوشحالی های بعد از گل ناراحت می شوند

سایت گل - ژوزه مورینیو در کنفرانس مطبوعاتی پیش از بازی برگشت کوپا برابر مالاگا در لاروسالدا ، سعی کرد که غرور کاذب را در تیمش بکشد :"به نظرم لالیگا نزدیک تر شده است . ما در عرض دو هفته پنج امتیاز از دست دادیم ، سه تا برابر لوانته و دو تا برابر راسینگ . " اودر اشتباه پرسروصدای داوری در داربی کاتالونیا نیز گفت :" به من ارتباطی ندارد ."

اما کریستیانو رونالدو و خوشحالی نکردنش پس از گلی که به گرانادا زد... آقای خاص گفت :" او را خیلی خوب می بینم . به نظرم خوشحالی کردن از دیگر گلها مهمتر بود تا گل پنجم آن بازی در دقیقه 90 . من دیدم که برای چهار گل دیگر که خیلی مهم بودند خوشحالی کرد . کاری که او کرد طبیعی بود . اگر می خواهید از فردی به خاطر خوشحالی نکردن از گلها انتقاد کنید ، از من انتقاد کنید چرا که از هیچ کدام از پنج گل خوشحالی نکردم . برخی می گویند که به این خاطر خوشحالی نکرد که عصبانی بود در حالی که این طور نبود ."

به گزارش مرجع خبری رئال ، او در مورد بازی کوپای فردا برابر مالاگا گفت :" کوپا به اندازه لالیگا مهم نیست ، به خصوص آن که آن را سال گذشته بردیم . اما رقابتی است که تلاش می کنیم که برنده آن باشیم . اگر بازی با مالاگا ، در لحظه سخت تر و مشکل تری از فصل بود ، شاید با تمام پتانسیلمان بازی نمی کردیم . اما این بازی در زمانی برگزار می شود که بازیکنان نیاز به بازی کردن دارند . به همین علت این بازی را همچون یک بازی مهم می دانم . در ترکیبم تغییر زیادی ایجاد نمی کنم . برای مالاگا ، بردهای 1-0 یا 2-1 هم کافی هستند اما ما برای برد بازی خواهیم کرد ، مثل همیشه . "او سپس اعلام کرد که بنزما به مالاگا سفر خواهد کرد چرا که بر مصدومیتش غلبه کرده است :" خیلی بهتر است . باید ببینم که چطور تمرین می کند . حس من این است که به بازی خواهد رسید . "
مورینیو همچنین اعلام کرد که آربلوا به خاطر نیمه اول بازی رفت با مالاگا تنبیه شده است :" جایی خواندم که گفته بودند من آربلوا را تنبیه کرده ام . وقتی که مربی با یک بازیکن به توافق می رسد ، یعنی به او اعتماد کرده است ، اگر اسمش را تنبیه می گذارید ، پس اشتباه می کنید . ما با هم صحبت کردیم . او گفت که در طول تعطیلات ، نزد دندانپزشک رفته است و به همین خاطر او را برای آخر هفته ، مرخص کردیم . برابر مالاگا هم بازی کرد و خوب نبود . سپس با او صحبت کردیم و به این نتیجه رسیدیم که باید خیلی خوب تلاش کند تا به بازی برگشت با مالاگا برسد . به هیچ وجه از تنبیه خبری نبود . "

سپس در مورد بردهای پر گل رئال مادرید صحبت کرد :" تیم من ، گل های زیادی می زند و می برد . خوب دفاع می کند و از نظر تاکتیکی ، قدرتمند است . وقتی تیمم زیاد گل نمی زند ، می شوم نتیجه گرا و تدافعی . حالا که به رئال مادرید آمده ام و تیمم گلزن ترین تیم است و کفش طلا را می بریم ، مردم از خوشحالی های بعد از گل ناراحت می شوند . برای چه این همه انتقاد ؟ افرادی که به استادیوم رفته اند در بازیهای اخیر ، گلهای زیادی داده اند . من ترجیح می دادم که تیمم پنج بر صفر می برد تا پنج بر یک اما تیم من ، خوب بازی می کند . کریستیانو به طور متوسط در هر بازی یک گل زده است . نمی دانم که واقعا چه انتظار دیگری دارید . "

در مورد مراسم توپ طلا نیز صحبت کرد و گواردیولا را شایسته بردن عنوان بهترین مربی دانست :" من برای حضور نداشتن در زوریخ توجیه داشتم ، کریستیانو نیز می خواست که باشد . سال گذشته هم در میان سه نفر برتر بود . امسال این عنوان را نمی برد و حقش هم بود که نبرد . در سال 2010 ، من با اینتر سه جامه شدم و شایسته توپ طلا بودم اما امسال نه چرا که فقط کوپا دل ری را بردم . گواردیولا و فرگوسن بیش از من جام بردند . دوست دارم که به برنده تبریک بگویم ، به نظرم این حق گواردیولاست . "

سپس در مورد رونالدو و مسی گفت :" توپ طلاهای رونالدو و مسی به این جا ختم نخواهد شد . آنها در دو تیم بزرگ هستند و هنوز خیلی مانده تا 30 ساله شوند و عناوین بیشتری خواهند برد . پتانسیل بیشتر بردن را دارند ."

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 8%A7-%D9%88-%D9%81%D8%B1%DA%AF%D9%88%D8%B3%D9%86-%D8%A8%DB%8C%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%D9%85%D9%86-%D8%AC%D8%A7%D9%85-%D8%A8%D8%B1%D8%AF%D9%86%D8%AF-%D9%85%D9%88%D8%B1%DB%8C%D9%86%DB%8C%D9%88%D8%A8%D 9%87-%D9%BE%D9%BE-%D8%AA%D8%A8%D8%B1%DB%8C%DA%A9-%D9%85%DB%8C

حامد فلاح

2012/1/10

رونالدو: اگر نیمار می خواهد توپ طلا را ببرد و به مسی برسد، باید برزیل را ترک کند

اسطوره فوتبال برزیل در صحبتهایی به نصحیت نیمار پرداخته و معتقد است که حضور در فوتبال اروپا اولین گام برای نزدیک تر شدن به مسی است

سایت گل- رونالدو اسطوره فوتبال برزیل در صحبتهایی اعلام کرده که اگر نیمار می خواهد به حد و اندازه های لیونل مسی، برنده توپ طلای فیفا در سال 2012 نزدیک شود، باید برزیل را ترک کند و برای اثبات این نکته که بازیکنان رشد کرده در فوتبال اروپا،در بازگشت به برزیل مورد استقبال قرار می گیرند، خودش را مثال زد

نیمار 19 ساله روز دوشنبه و در جریان مراسم اهدای جوایز بهترین های فیفا در سال 2011 جایزه پوشکاش که به بهترین گل سال اختصاص می یابد توانست با پیشی گرفتن از مسی و رونی این جایزه را مال خود کند.گل نیمار به فلومینزه به عنوان برترین گل سال 2011 انتخاب شد

پیش از آغاز مراسم اهدای جوایز، رونالدو یکی از اسطوره های فوتبال برزیل در مورد نیمار صحبت کرد و گفت:« نیمار نه تنها می تواند به مسی برسد، بلکه می تواند از او هم بهتر باشد. مهارتهای او درحدی است که می تواند از برزیل خارج شود.»

رونالدو ادامه داد:« او یک بازیکن مهارت است و ما باید او را صادر کنیم و به او اجازه دهیم تا دنیا را تحت تسلط خودش در بیاورد و باارائه فوتبال به سبک خودش دنیا را مال خود کند. پرستیژ و میزان رقابت در فوتبال اروپا فوق العاده است.»

نیمار اخیرا قراردادش را تا سال 2014 با سانتوس تمدید کرده و رونالدو از این موضوع راضی نیست:« من موافق این کار نیستم ولی هرکسی نظر خودش را دارد و باید به نظر هر فردی احترام گذاشت. می دانم که مردم دوست دارند تا الگوهایشان را از نزدیک زیرنظر داشته باشند ولی برزیلی ها فوتبال اروپا را هم دنبال می کنند.آنها دوست دارند تا بازیهای بارسا و رئال را تماشا کنند.من عملا تمام عمر فوتبالی ام را در خارج از برزیل سر کرده ام و مردم اگر مرا بیشتر از سایر بازیکنان دوست نداشته باشند،کمتر از آنها هم دوست ندارند.»

نیمار اخیرا جایزه بهترین بازیکن آمریکای جنوبی در سال 2011 را مال خود کرد.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] A%AF%D8%B1-%D9%86%DB%8C%D9%85%D8%A7%D8%B1-%D9%85%DB%8C-%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%87%D8%AF-%D8%AA%D9%88%D9%BE-%D8%B7%D9%84%D8%A7-%D8%B1%D8%A7-%D8%A8%D8%A8%D8%B1%D8%AF-%D9%88-%D8%A8%D9%87-%D9%85%D8%B3%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%B3%D8%AF%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AF

By Ghazal Ziari

2012/1/10

VBYOFSKI
11-01-2012, 17:27

با این حرفی که شما میزنی یعنی هرکی که تونسته باشه با تیم قهرمان بشه جاش تو این لیسته؟ آره؟ پس اگه اینجوریه باید اسمش رو عوض کنن بزارن بهترین بازیکن جام برده 2011.

این مراسم بهرین رو انتخاب میکنه چه قهرمان شده باشه چه نشده باشه. اینکه تازه راه افتاده یا نه هم که باید گفت این مراسم واسه سال 2011 هستش نه سالای دیگه و رابین ون پرسی هم تو 2011 عالی بوده. (اینو من نمیگم آمار میگه)

وین رونی مهاجمه رابین ون پرسی هم مهاجمه کار مهاجم یعنی گل زدن و طبق آمار رابین ون پرسی تو 2011 تونسته 38 تا گل بزنه. و 36 گل هم تو لیگ زده، رکورد تیری هانری رو هم زده، 2 گل تا زدن رکورد شیرر فاصله داشت. رابین ون پرسی با همین گلاش که خیلیاشم حساس و 3 امتیازی بود تیمش رو از 16 جدول آورد 5 جدول و خیلی چیزای دیگه ...
با همه اینا خیلی جالب که رونی تو این لیست چهارم یا پنجم میشه ولی رابین ون پرسی حتی تو 23 تا هم نیست، توجه کن که تو 23 تا هم نیست! خیلی جالبه ... تیم منتخب فیفا هم که بیشتر شبیه یه جوک فوقالعاده زیبا و خنده دار بود ...

بردیا
11-01-2012, 19:38

ای جونم
ماتئوس به چه عنوانی رفته بود رو سن؟
مجری مراسم هم که تا جایی که میدونم نبودش که بخواد اون بالا باشه.
جایزه میداد به کسی؟

Stream
11-01-2012, 19:45
ای جونم
ماتئوس به چه عنوانی رفته بود رو سن؟
مجری مراسم هم که تا جایی که میدونم نبودش که بخواد اون بالا باشه.
جایزه میداد به کسی؟

بله چند تا جایزه رو ماتئوس داد (البته جایزه مسی رو رونالدو برزیلی داد).

Dr.FANOOS
11-01-2012, 20:07
ماتئوس جایزه ی پپ رو داد :

LittLe_BeAr
11-01-2012, 20:16
گزارش روز: جذاب ترین نکات درمورد توپ طلا

کسب سومین توپ طلای متوالی توسط مسی ، افتخار بزرگی برای این ستاره آرژانتینی،باشگاه بارسا و آمریکای جنوبی بود.

سایت گل- لیونل مسی دوشنبه شب توانست تا برای سومین سال پیاپی توپ طلای دنیای فوتبال را مال خود کرده تا بارکورد بزرگان دنیای فوتبال برابری کند. شاید برایتان جالب باشد که به بهانه اهدای توپ طلای سال 2011 مروری برنکات جذاب اهدای این جایزه معتبر بیندازید:

* لو یاشین تنها دروازه بان دنیای فوتبال است که توانسته توپ طلا را مال خود کند. «عنکبوت سیاه» باشگاه دینامومسکو در سال 1963 این افتخار را مال خود کرد. دینو زوف در سال 1973 توپ نقره (عنوان دومی) را مال خود کرد و جیانلوئیجی بوفون هم در سال 2006 این افتخار را تکرار کرد . اولیوکان در رای گیری بهترین بازیکن فیفا درسال 2002 در رده دوم قرار گرفت و درهمان سال و درسال 2001 هم توپ برنز رامال خود کرد

*تنها 3 مدافع در دنیای فوتبال توانسته اند این جایزه معتبر را مال خود کنند: فرانس بکن باوئر در سالهای 1972 و 1976؛ ماتیاس سامر در سال 1996 و فابیو کاناوارو در سال 2006

* میشل پلاتینی و لیونل مسی تنها بازیکنان تاریخ دنیای فوتبال هستند که توانسته اند در سه سال متوالی توپ طلا را مال خود کنند.البته مارکو فان باستن، کارل هاینس رومنیگه، کوین کیگان و یوهان کرویف هم مثل مسی و پلاتینی سه توپ طلا را در کارنامه ورزشی شان کسب کرده اند ولی نتوانسته اند در سه سال متوالی این افتخار را به دست بیاورند.

*5نفر از برندگان توپ طلا از دنیا رفته اند: استنلی متئوس، عمر سیووری،لو یاشین، فلوریان آلبرت و جرج بست

*از نظر باشگاهی، بارسلونا با 9 بار کسب توپ طلا پرافتخارترین تیم باشگاهی دنیاست و یوونتوس و میلان با 8 توپ طلا در رده های بعدی هستند.رئال با 6 توپ طلا، بایرن با 5 دارنده توپ طلا (درطول تاریخ) و منچستریونایتد با 4توپ طلا در رده های بعدی هستند. اینتر ، آژاکس، هامبورگ و دینامو کیف هم تاکنون 2 بار شاهد اختصاص یافتن توپ طلا به یکی از بازیکنانشان بوده اند.

*با وجودی که تیم ملی اسپانیا در سالهای اخیر درخشش چشمگیری داشته ولی لوئیس سوارس تنها بازیکن اسپانیایی ای است که در سال 1960 توپ طلا را مال خود کرده. او در سال 1964 توپ نقره و در سال 1965 توپ برنز را کسب کرده. دیگر بازیکنان افتخار آفرین اسپانیا، رائول گونسالس در سال 2001 و آندرس اینیستا در سال 2010 بودند که توپ نقره راکسب کردند و آمانسینو درسال 1964،امیلیو بوتراگنیو درسالهای 1986و 1987، فرناندو تورس در سال2008 و ژاوی ارناندس در سالهای 2009 و 2010 توپ برنز را مال خود کردند.

* درسه دوره از مراسم اهدای جایزه توپ طلا، هر سه نامزد دریافت این جایزه از یک تیم بودند. در سال 1988 فان باستن، رود گولیت و فرانک ریکارد، هر سه از میلان نامزدهای نهایی دریافت این جایزه بودند و یک سال بعد هم فان باستن، بارسی و ریکارد نامزدهای کسب توپ طلا شدند. سال گذشته هم بارسلونا توانست این افتخار را تکرار کند و مسی، ژاوی و اینیستا سه نامزد نهایی دریافت توپ طلای سال 2010 معرفی شدند.

*درابتدا این جایزه به بازیکنان اروپایی که در روپا توپ می زدند می رسید ولی ژرژ وآه اهل لیبریا،در سال 1995 به سلطه اروپایی ها پایان داد. رونالدوی برزیلی هم در سالهای 1997 و 2002 این جایزه را مال خود کرد و غیر اروپایی های دیگری که این جایزه را کسب کردند هم ریوالدو (درسال 1999)، رونالدینیو (2005) ،کاکا (2007) و مسی (2009، 2010 و 2011) بودند. البته نباید فراموش کرد که آلفردو دی استفانو (درسالهای 1957 و 1959) و عمر سیوری (در سال 1961) که هر دو آرژآنتینی الاصل بودند، با دردست داشتن پاسپورتهایی اسپانیایی و ایتالیایی این جایزه را کسب کردند؛ دقیقا مثل اوزه بیو که درموزامبیک به دنیا آمده ولی به عنوان یک بازیکن پرتغالی این افتخار را مال خود کرد.

Stream
11-01-2012, 21:26
با این حرفی که شما میزنی یعنی هرکی که تونسته باشه با تیم قهرمان بشه جاش تو این لیسته؟ آره؟ پس اگه اینجوریه باید اسمش رو عوض کنن بزارن بهترین بازیکن جام برده 2011.

این مراسم بهرین رو انتخاب میکنه چه قهرمان شده باشه چه نشده باشه. اینکه تازه راه افتاده یا نه هم که باید گفت این مراسم واسه سال 2011 هستش نه سالای دیگه و رابین ون پرسی هم تو 2011 عالی بوده. (اینو من نمیگم آمار میگه)

وین رونی مهاجمه رابین ون پرسی هم مهاجمه کار مهاجم یعنی گل زدن و طبق آمار رابین ون پرسی تو 2011 تونسته 38 تا گل بزنه. و 36 گل هم تو لیگ زده، رکورد تیری هانری رو هم زده، 2 گل تا زدن رکورد شیرر فاصله داشت. رابین ون پرسی با همین گلاش که خیلیاشم حساس و 3 امتیازی بود تیمش رو از 16 جدول آورد 5 جدول و خیلی چیزای دیگه ...
با همه اینا خیلی جالب که رونی تو این لیست چهارم یا پنجم میشه ولی رابین ون پرسی حتی تو 23 تا هم نیست، توجه کن که تو 23 تا هم نیست! خیلی جالبه ... تیم منتخب فیفا هم که بیشتر شبیه یه جوک فوقالعاده زیبا و خنده دار بود ...

درسته عدم انتخاب ون پرسی در لیست 23 نفره عجیب بود به خصوص این چندین ماه آخر که فوق العاده بود. پارسال هم دیگو میلیتو انتخاب نشده بود، با اینکه صد درصد به نظر من حداقل لایق حضور در لیست 23 نفره بود.

گرافيكار
12-01-2012, 02:32
کودک دریا و معجزه بزرگترین هت تریکش

11 ساله بود که عمیق ترین نگرانی را نصیب پدر و مادرش کرد. نخسستین رویای هر والدینی این است که کودکشان در سلامت کامل به رویشان چشم بگشاید و در تندرستی زندگیش را ادامه دهد. شاید تمام مهر مادری و علاقه پدری نسبت به فرزند و نهایت آرزویشان را بشود در این جمله خلاصه کرد:
سالم رشد کردن

و حالا پدر و مادری نگران، چشم به دهان پزشکانی دوخته بودند که خبر از احتمال توقف یا کند شدن رشد فرزندشان میدادند. انگار فرشته خوشبختی زندگیشان قرار بود با تمام استعدادهایش در نخستین چالش زندگیش تراژدیِ بن بست را تجربه کند. خبر برای قلب والدین هولناک بود و سیلاب وار ذره ذره وجودشان را در مینوردید و حالا هیچ کدامشان را یارای آن نبود که با دوستداشتنی ترین لبخند زندگیشان و نوازش کننده دلشان روبرو شود.

دنیا از پشت پرده اشک شکلی به غایت غمگنانه و تلخ داشت و حالا هر دو در مواجهه با چهره بیرحم طبیعت فقرات خم شده خویش را احساس میکردند. شاید تلخی این حقیقت باور کردنی نباشد اما گاه والدین به نقطه ای میرسند که مرگ را برای فرزندشان شیرینتر از یک عمر زندگی کردن زیر سایه نقصان و بیماری میدانند. و شاید پدر و مادر پسرک نیز در راه برگشت به خانه در خلوت و گوشه ذهن خویش تولد چنین اندیشه ای را با همراهی سکوت به تماشا نشسته بودند.

اما طبیعت که شعبده باز حیات و کیمیاگر جان است در شرایطی به این صحنه مینگریست که در حال کنار هم قرار دادن الفبای معجزه بود. لذت بخش ترین حروفی که طبیعت میشناسد و خدا تحریرشان میکند. معجزه برای جلوه کردن دنبال فضاهایی میگردد که در آن امید، بی رمق باشد و مرگ، سایه گستر و حالا صحنه برای عرض اندام معجزه فراهم بود و سن یکصدا او را فریاد میکرد. خدا نزدیک شده بود تا قرن تکنولوژی زده و ماشینی شده بیستم بدون معجزه نماند. طبیعت تصمیمش را گرفته بود و حکم به ادامه حیات و رشد کودک 11 ساله داده بود.

خبرهای خوب یکی بعد از دیگری دروازه قلب پدر و مادرش را باز میکردند و فرزند ، پله ها را یکی پس از دیگری بالا می آمد. کسی که قرار بود قد کشیدنش متوقف شود تا نوکمپ قد کشیده بود و حالا او تمام قد در ورزشگاهی ایستاده بود که صندلیشهایش خیره خیره نگاهش میکردند و انگار میدانستند این پسرک روستایی خلق و خاکی منش بارها و بارها صاحبان این صندلیها را نیم خیز خواهد کرد. انگار میدانستند پیشانی نوشت این تندیس کوچک، خوشبختی و پیروزی است. گویی در نسیم لبخند مسی برق جامهای رنگارنگ را حس کرده بودند.

پرواز نوکمپ با ساقهای مسی کار چندان سختی نبود که انگار خدا مسی را برای قدم زدن نیافریده بود بلکه برای اوج گرفتن و پریدن خلق کرده بود. مسیر موج گونه حرکاتش فوتبال را به خلسه خویش می برد و چشمها را مجذوب ظرافتش میکرد. انگار قطعه ای از دریا را به جشنواره سبز فوتبال آورده بودند و نوکمپ در چنین فضایی چه خوشبخت بود که خود را قلمرو طفل دریا میدید.

رفتارش با توپ از جنس دیگریست گویی به جای تحمیل خودش به توپ سعی میکند توپ را همراهی کن. گویی دریبل نمیکند بلکه با همراهی توپ سفرش تا درون دروازه را آغاز میکند. و جاده فوتبال چه سعادتمند است که چنین همسفرانی را دوش به دوش هم میبیند.

بعید نیست اگر توپ را از آسمان رها کنند از میان همه، آغوش مسی را برای زندگی انتخاب کند زیرا مسی همچون دیگر ستاره ها توپ را به تملک خویش در نمی آورد بلکه به میهمانی ظرافت و هنر ساقهایش دعوتش میکند. حالا پسرک که در 11 سالگی عمیق ترین نگرانی را نصیب پدر و مادرش کرده بود در 24 سالگی برای سومین بار قد کشیدنش را فرش گامهایشان کرده است. مسی که بارها توپ ها را به جشنواره هت تریکهایش دعوت کرده است این بار هت تریک را به گونه ای دیگر تعریف میکند و گمان نمیکنم تا سالها کسی را یارای چنین هت تریکی باشد.

اگر معجزه طبیعت هدیه کردن مسی به جهان فوتبال بود معجزه مسی این است که سادگی لبخند دوران کودکیش را فراموش نکرده است و انگار هنوز صمیمی ترین و نزدیکترین رفیقی که دارد کودک معصوم درون اوست که در دست کشیدن به سر نیازمندان تشویق و همراهیش میکند. کسی که به دلیل نداشتن پول کافی سلامتیش تهدید شده بود حالا فانوس بدست در کوچه های نیاز دنبال کسانی میگردد که در پی دریچه ای رو به امیدند.آری فراموش نکردن خویش در میان این همه هیاهو و نگاه ها و اشاره هایی که به سمتش سرازیر میشوند معجزه کودک گریزپای نوکمپ است.

حالا نوکمپ راز قد کشیندش تا آسمان را مدیون ساقهای پسریست که قرار بود قد نکشد. تقدیرِ طبیعت و ظرافتِ معجزه، رشد و قد کشیدن را به گونه ای دیگر تعریف کرده است. آری خدا که نزدیک شود معادلات به هم میریزند و مقیاسها شکل دیگری می یابند.

منبع:گرافیکار و

Golbarg01
12-01-2012, 02:34
فیلم کل مراسم رو از کجا میشه دانلود کرد؟
کم حجم و کیفیت خوب البته

LittLe_BeAr
12-01-2012, 13:26
فیلم کل مراسم رو از کجا میشه دانلود کرد؟
کم حجم و کیفیت خوب البته

کلیپ درباره قرعه کشی لیگ قهرمانان با زیرنویس فارسی

دانلود ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

سخنرانی مسی در مراسم اهدای جایزه توپ طلا - با زیرنویس فارسی

دانلود ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

مسی ... برنده جایزه بهترین بازیکن سال 2011 جهان

نیمار برنده بهترین گل سال 2011 جهان

گواردیولا ... برنده جایزه بهترین مربی سال 2011 جهان

کل قسمت های اصلی مراسم گالا 2011

Nasser_ZRE
12-01-2012, 16:07
گزارش روز: ستاره هایی که هیچ گاه به توپ طلا نرسیدند؛ ژاوی تو تنها نیستی!

سایت گل- زمان، دوشنبه شب. مکان، زوریخ؛ لیونل مسی برای سومین بار توپ طلا را به چنگ آورد تا در کنار "یوهان کرایوف"، "مارکو فان باستن" و "میشل پلاتینی" چهارمین فردی باشد که در بدست آوردن این عنوان –هت تریک- کرده. این همه ماحرا نبود نهم نوامبر شبی بود که رکورد پلاتینی هو توسط جوان آرژانتینی شکسته شد. او هم توانست سه بار پشت سر هم آقای فوتبال جهان لقب گیرد.
هیچ کس در اینکه عنوان مرد سای فوتبال جهان حق مسلم مسی بود شکی ندارد. او در سالی که گذشت در 5 تورنومنت بزرگ 35 پاس گل داد و خود نیز 59 بار دروازه حریفان را فرو ریخت. لئو نقش انکارناپذیری نیز در قهرمانی بارسلونا در لیگ قهرمانان اروپا داشت، جایی که او و هم تیمی هایش رئال را در نیمه نهایی و منچستر را در فینال از پیش رو برداشتند تا جام را ورزشگاه ومبلی بالای سر ببرند.
صحبت ما در مورد خود مسی نیست. بحث درباره هم تیمی او ژاوی است. ستاره ای که بعد از نائل شدن به رتبه پنجمین بازیکن دنیا در سال 2008، در سه سال بعد بطور متوالی در لیست بهترین ها سوم شد. او که 14 روز دیگر 32 ساله می شود شاید دیگر شانسی برای رسیدن به توپ طلا نداشته باشد، و این خود مایه شگفتیست که بازیکنی در این سطح از چنین عنوانی محروم شود.
بازیکنی که برخی او را بهترین هافبک مرکزی تاریخ فوتبال می دانند. کسی که به خوبی از میراثی که در فوتبال اسپانیا به او رسیده محافظت کرده. فوتبالی که به جای قدرت بدنی متکی به تکنیک و توانایی ذهنی بازیکن است. بنابراین می توان خوش بین بود او هنوز هم می تواند تا 2 یا 3 سال آینده در همین سطح بدرخشد و حتی روزی مانند مسی توپ طلا را بالای سر برد. گرچه که احتمال محقق شدن این حدس بسیار کم است.
این سرباز کاتالونیا تنها بازیکن افسانه ای دنیای توپ گرد نیست که دستش از عنوان بهترین بازیکن دنیا کوتاه مانده. از سال 1956 که " استنلی متیوز" بر بام دنیا استاد تا امروز بزرگان بسیاری بودند که در عین لیاقت نتوانستند به توپ طلا برسند. نگاهی به سیاهه این بازیکنان می اندازیم، لیستی که نام هایی بزرگ در آن ثبت شده اند.
لازم به ذکر است نام هایی که در این مطلب آورده می شود متعلق به ستارگانیست که در طول این سال ها و در یک دوره زمانی و یا یک جام معتبر به حدی خوش درخشیده اند که آن ها را لایق رسیدن به توپ طلا نموده است. بالطبع اینجا هیچ اعتراضی به کسانی که در هر سال توپ طلا بدست آورده اند وارد نشده. همچنین تا قبل از سال 1995 که ژرژ وه آ عنوان مذکور را بدست آورد تنها بازیکنان اروپایی می توانستند برای جایزه توپ طلا کاندید شوند، بنابر این امثال "مارادونا"، "پله" و بقیه بازیکنان غیر اروپایی که قبل از این سال دوران اوج خود را سپری می کردند در لیست ما جایی ندارند. از دگر سو می دانیم که عنوان توپ طلا و بهترین بازیکن جهان-جایزه فیفا- از سال 2010 با هم ادغام شده اند از این رو نامی از کسانی که جایزه فیفا را به چنگ اورده اند نیز در اینجا برده نمی شود.

دروازه بان ها

در میان دروازه بانان، افساته روس ها لئو یاشین تنها کسی بود که به توپ طلا رسید. این رویداد که در سال 1963 اتفاق افتاد اولین و آخرین باری بود که آرای کارشناسان یک دروازبان را شایسته این عنوان دانستند. داستانی که از یک اصل مسلم پرده بر می دارد. این که فاصله دروازه ها تا توپ طلا بسیار زیاد است.

در دهه هفتاد دو دروازبان بودند که به معنای واقعی به حق خود نریسدند، یکی "سپ مایر" که بطور قطع بهترین دروازبان جهان در نیمه اول این دهه بود. کسی که سه بار پیاپی با بایرن مونیخ اروپا را فتح کرده و در همان زمان قهرمانی آلمان در یورو 1972 را دو سال بعد در جام جهانی تکرار کرد. متاسفاته در آن سال آلمان ها دو ستاره پرنور دیگر را نیز در میان ملی پوشان خود داشتند، "گرد مولر" و "فرانس بکن باوئر". درخشش مایر هیچ گاه مانند ای دو چشم ها را خیره نکرد.

دیگری نیز "دینو زوف"، کسی که توانست 21 ماه دروازه خود را بسته نگه دارد، او در سال 1973 بعد از یوهان کرایوف عنوان دوم یا توپ نقره ای را ازآن خود کرد. یوهان کرایوفی که در آن سال توانست با آژاکس سومین قهرمانی اروپا را برای غول های هلند بدست آورد. آن ها در آن سال یوونتوس و دینوزوف را در فینال جام باشگاه های اروپا با یک گل از پیش رو برداشتند. دیداری که اگر طی آن ایتالیا یی ها بار ها و بار ها فرصت های مسلم گلزنی را از دست نمی دادند، شاید جای زوف و کرایوف عوض می شد. دینو زوف یک بار دیگر تا آستانه رسیدن به عنوان مرد سال اروپا پیش رفت، در سال 1982 او در سن 40 سالگی جام جهانی را بالای سر برد و در همان سال ششمین بار اسکودتو را نیز بدست آورد. اما این بار هم هم تیمی او "پائولو روسی" با به ثمر رساندن شش گل در جام جهانی اسپانیا آرا را به نفع خود برگرداند. آیا پائولویی که نیمی از سال 82 را به خاطر محرومیت دور از میادین سپری کرد بیش از دینو زوف شایسته این عنوان بود؟

-در سال های اخیر نیز از این اتفاقات کم رخ نداده. بعنوان مثال به جای "پیتر اشمایکل" که با قهرمانی در یورو 92 به همراه دانمارک دنیا را شگفت زده کرد مارکو فان باستنی توپ طلا را برد که در نیمه نهایی همان جام در برابر اشمایکل پنالتی خود را از دست داده بود. در همان سال میلان نیز از گردونه رقایت های جام باشگا های اروپا کنار رفت ، شاید 29 گل فان باستن در رقابت های لیگ آن سال که به قهرمانی روسونری در فصل 91-92 منجر شد راه را برای رسیدن او به این عنوان هموارتر کرد. در سال 99 نیز اشمایکل که با معجزات خود در طول رقابت های جام باشگاه های اروپا -بخصوص فینال- نقش اصلی را در سه گانه منچستر ایفا کرد از مدعیان اصلی توپ طلا بود.

نمایش های درخشان پیتر اشمایکل در سال های 1992 و 1999 شایسته توپ طلا بود

اسطوره باواریا الیور کان در سال های 2001 و 2002 نمایش های فوق بشری از خود ارائه می داد. او در فینال لیگ قهرمانان اروپا بعد از 120 دقیقه بازی، سه پنالتی والنسیایی ها را گرفت تا در آن سال یک تنه بایرن را قهرمان اروپا و بوندس لیگا کند، مایه تعجب است که آن سال الیور کان فقط توپ برنز را به دست آورد، و کیست که قبول نداشته باشد او برای رسیدن به جایزه اصلی بسیار محق تر از اوونی بود که در آن سال به لطف سه جام کم ارزش حذفی انگلیس، لیگ کاپ و یوفا توانست برنده توپ طلا لقب گیرد.

-جان لوییجی بوفون و ایکرکاسیایس نیز نام دروازبانانیست که با تیم کشور خود قهرمان جام جهانی شدند، در حالیکه فقط دو بار توپ از خط دروازهشان عبور کرد. این دو نقاط مشترک دیگری هم داشتند. هم بوفون و هم کاسیاس در فینال جام جهانی و در وقت های اضافه تیم خود را نجات دادند. جی جی ضربه زیدان را دفع کرد و ایکر مقدس در جدالی تک به تک روبن را ناکام گذاشت. سیاهه درخشش های کاسیاس در سطح ملی در اینجا به پایان نمی رسد در بازی حساس مرحله یک هشتم نهایی یورو 2008 او در جریان بازی به طرزی عجیب موقعیت 100 درصد کامورانزی را از روی خط دروازه بیرون کشید و در ضربات پنالتی هم در پنالتی لاجوردی پوشان را مهار کرد تا در جدال رو در رو با بوفون پیروز شود و همان سال با بقیه گاوبازها بر بام اروپا بایستد. این دو دروازبان وجه اشتراک دیگری هم داشتند هر دو در عین شایستگی از رسیدن به عنوان بهترین بازیکن اروپا باز ماندند. یکی در سال 2006 پشت سر هم تیمیش کاناوارو ایستاد و دیگری حتی در میان سه نامزد نهایی هم جایی نداشت.

LittLe_BeAr
21-01-2012, 16:50
ستاره باشگاه سانتوس و مربی تیم ملی اروگوئه جوایزشان را دریافت کردند

سایت گل- نیمار، ستاره برزیلی و 19 ساله باشگاه سانتوس جایزه بهترین بازیکن سال 2011 آمریکای جنوبی را از سوی روزنامه «ال پائیس» اروگوئه دریافت کرد.مراسم اهدای این جایزه ساعت 19.30 روز جمعه در هتل رادیسون برگزار شد و درحالی که این ستاره برزیلی به خاطر مشکلاتی درحال از دست دادن پرواز و غیبت دراین مراسم بود در نهایت این اتفاق نیفتاد و او روانه مونته ویدئوی اروگوئه شد تا جایزه اش را دریافت کند. البته علاوه برنیمار، فرد دیگری هم جایزه اش را دریافت کرد. اسکار تابارس، سرمربی تیم ملی اروگوئه به عنوان برترین مربی سال 2011 آمریکای جنوبی جایزه اش را دریافت نمود.

2raj_a
07-02-2012, 16:18
بالوتلی:تنها اگر مسی از سطح فوتبالش بکاهد،می توانم توپ طلا را ببرم

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Getty Images

سایت گل- ماریو بالوتلی، ستاره ایتالیایی باشگاه سیتی که به خاطر رفتارهای جنجالی و صحبتهای بی پرده و رک او شهرت دارد، بار دیگر صحبتهایی مملو از امید و آرزو را برزبان آورده

بالوتلی درصحبتهایی گفته:« تنها اگر مسی سطح فوتبالش را پائین بیاورد، می توانم توپ طلا را ببرم وگرنه کار دیگری نمی توانم انجام دهم.»

سوپرماریو در گفت و گو با تله فوت، با اولیویر داکورت، هم تیمی سابقش دراینتر صحبت می کرد و حرفهای بامزه ای زا برزبان می آورد.

او در ادامه در صحبتهایی به این نکته اشاره کرد که شخصیت جنجال آفرینش را تغییر داده و به لطف نامزد جدیدش، زندگی مرتب و بهتری را دارد:« بیشتر زمانم را با نامزدم سپری می کنم و کمتر وقتم را با دوستانم می گذرانم.»